WITTE BIOSCOOP. van Eerste Heldersche Bioscoop-Theater N.V. Stoombootdiensini L. ZirMühlen. Bioscoop „Ti.V.E.N.U." Spoorgracht BEECHAM'S PILLEN SOIREE DANSANTE KUNSTTANDEN Muziek voor den Dans Het geheim van den Exprestrein. Het rose Pantoffeltje De zwarte Domino. Sam deSmokkelaar. YOUNITA, of van de straat naar het Taoneel. Marine en Leger. HU Kon. besluit van 8 dezer is: lo. niet Ingang van 1 Mei bovorderdtot in specteur van den marine-stoomvaartdienst (niet rang van knpitcin-lultenanl ter zee), de officier- - machinist 1ste ki. J. Verschoor, cn tot officier-machinist lstc kl. de olflcler-ma- nist 2de kl. A. W. van Doorn 2o. mot ingang van 10 dezer bi) den marine- stoomvaartdienst benoemd tot ollic.icr-machinist 2de kl., de hoordmachinist W. G. Jansen. Met den 29sic-n April a.s. wordt to Hellevoet- sluis in dienst gesteld Hr. Ms. kanonneerboot „Bulgia" ten belioovo der prachtische oefenin gen van de adspiranten-machinlst inliet laatste studiejaar en alsdan daar aan boord geplaatst- do machinist D. S. Gaastra en sergcunt-macliine- dri)ver W. M. Vissor beiden van Hr. Ms. „Van Spoyk". en den ingenieur der marine J. van derStruUf, gecommitteerd naar Spczzia en Turijn en zoo- noodig andore plaatsen in Italië voor hot be- zoeken van Werven cn Fabrieken der firma Fiat San Gcorgio. Bü beschikking van den minister van marine zijn de volgende plaatsingen gelast met 29 dezer luitenant ter zee 1ste kl. C. J. J. Beynen be last mot het bevel over Hr. Ms. „Bulgia" luit. ter zee 2de kl. J. G. 11. 11. M.okay Ui delUk geplaatst bij de marine-machlnislenschool te Öellevoetsluis, als officier van politie. Met den 1-fdeu April a.s. wordt de machinist J. J. van El)k Meukman van Hr. Ms. „Koningin Emma", in commissie gesteld to Rotterdam lot hot medemakon der proeftochten en verdere gereedmaking van de torpedobooten G15 en G10, Kaar aanleiding van liet verslag der logcr- commissie, dal de eetketels, welke aan eiken man worden uitgereikt, ongeschikt zouden zijn voor de 8pU8bcreiding,heeft,zoo meldt de Avondp„ de commandant der 2e«ltvisioann den conimau- danl van hot le reg. inf. opgedragen een onder- zook hiernaar in to stellen. Bij dat onderzook is gebleken, dat de kelt Is voor bereiding van het eten goed voldoen onder de volgende opmerkingenDo deksels zijn moei lijk van do ketels af to nemen, vooral wat daarin aardappelen worden gekookt. Hetp van een steel dool zich dus gevoelenhu tïnscl van hot hengsol van iiiouwo eetketels laat bij verwarming los, zoodat het koken m< open deksel niet kan geschieden bO het brade kan spek In het deksel bleek dit daarentegen niet bestand, het soldeersel liet los eu het deksel werd lek. (Zio voor eveul vervolg Tweede Blad). Stoomvaariberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Boeton, thuisr., vertrok 8 dezer an Padang. Grotius, thuisr., pa9s.9 dezer Kaap del A rrni. Karimoen, uitr., pass. 8 dezer Poiiit de Gallo. Krakatau, uitr., pass.Sdezcr Kaap Finisterrc. Roepat. uitreis,arriveerde 8 dezorto Port Said. Koningin Emma, uitr., verlr. 9 dezer van Genua. Flores, thuisr., pass. 9 dezer Pcrim. Kangean, uitr., is 9 dezer Porim gepass, Rotterdamsche Lloyd. Insulinde, uitr., vertrok 8 dezer van Sucz. Madloen urriv.9 dezer vau Hamburg te R'dam. Opliir, tliulsr., vertrok S dezer van Perim. Deli, thuisr., vertr.9 dezer van Slugnpore. Kon. Holl. Lloyd. Hollandia, thuisr., vertrok 8 dezer van Lissabon. Kennemerland vort r.8 dezer v.B,-Ay res n. A'dam. Kon. West-Indische Maildienst. Archillcs vertr.9 dezer van A'dam naar W. Indiö. Triton, v.W. Indie te A'dam,arr.9dezerteHavro. (Zie vorder Tweede Blad). Amsterdamsche Beurs. 3% Ned. W. Schuld 2 U °/i idem 5% Tab3k Bulgarije 4% Goud Hongarije 4 "In Oostenrijk 4Rusland 6e Eui. 5% Binn. Mexico 5% Fund Brazilië 4 'A "la Amstordam idem Ccrt. Ned. Handel M(j.. Amalgamatcd Coupcr Cóm. Am. Car Foundry Am. Hide Leallicr Common Steels Cult. Mij. Vorstenlanden Kotalioen Rodjang Lebong Pittsburg Coal Inter. Rum. Petroleum Kon. Nod. Petroleum Orion Petroleum Amsterdam. Rubber Mg. Deli Batavia Rubber Ned. Amer. Stoomvaart Noderl. Scheepvaart Unie 4 U Marinouond Prof. Marine Deli Batavia Tabnk Deli Maatschappij McdanTabak Maatschappij West Java Theo Holl. IJz. Spoorweg Mij. Staatsspoor 4"/n Staatsspoor 4°/o Wladikaxvkas 1885 Common To^ieka Missouris Rock Island South Rails Union Pacific 3% lot Amsterdam ~'A"lo lot Antwerpen Congo loten Voer» aAPr lOApi Wt 76' 507/, 22'/lf. Gi'\V. 108% isjf 101"?ir, 1S5'/, •52U 3 Ingezonden Mededeeling. Een verstandig Huismoeder. zorgt er ALTIJD voor I BIJ DE HAND te hebben. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indie Per: TydsLder laat. busl. a/h Postk. zeepost via Amsterdam zeepost- via Rotterdam Holl. mail via Genua Holl. mail vla Marsclllo Fran. mail vla Marsellle (v. Atjeli, Sumatra'8 Westkust en Benkoe- len, ailcon op verlan gen der afzenders). Duitsclie m. via Napels Naar Palembang, Riouw, Ban ka, Biiliton cn Borneo 24 April i Genua 21 Holl. mail vla Marsoillo 14cn28 (alleen op vorl. d.afz.) Fran. mail via Marseille 17 Duitsche m. vla Napels 15en29 Naar Atjeh cn de Oostkust van Sumatra Eng. mail via Brlndisi Holl. mail via Genua Holl. mail via Marseillc- (alleon op verl. d. afz.) Fran. mail vla Marsellle (voor Atjeli aUeen op verlangen d. afzend.) Duitscho m. via Napels Naar Guyana (Suriname): 23 Aprü I <L65'sa zeepost vla Amsterdam mail via Quoenslown mail via Southampton (alleen op verl. d. afz.) i mail via St. Nazairo 13 I «Aó'sav Naar Curaqao, Bonaire cn Aruba: zeepost via Amstorduin 23 April mail vla Southampton I eiken Dinsd. of (jueenstown on Vrijdag mail vla Hamburg 1 1 Mui (alleen op verL d. afz.) I Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba 23April I 6.55'sav. 20 0.56's av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier- kolonie en Transvaal eiken Vrijdag, 3.40 's namiddags. Voor Hr. Ms. „Panter" en „Vos" naar Colombo: 15 April 12.15 'snam., 17 April 12.15 's nam. en 6.55 'sav. i op verl. d. af: a Engeland PLAATSELIJK NIEUWS. - In ons vorig nummer plaatsten wij een bericht inzake een opgaaf van weduwen en weezen van mindere geëmployeerden bij de Rijkswerven, welke, ingevolge de wet van 20 Juli 1914, voor pensioneering in aan merking zouden komen. Wij laten een vollediger bericht hieromtrent hieronder volgen. Tengevolge van de wet van 20 Juli 1914 zullen de weduwen en weezen van na 31 December 1913 overleden mindere geëmployeerden op dagloon en werklieden van de Marinewerven aanspraak maken op pensioen. Om te gemoet te komen aan de behoeften van weduwen en weezen van vóór 1 Januari overleden gepensioneerden of ter zake van lichaamsgebreken ontslagenen zonder recht op pensioen, wenscht de Minister dezen eene jaarlijksche gratificatie toe te kennen tot de helft van het bedrag waarop zij aanspraak zouden maken als zij volgens genoemde wet gepensioneerd waren. Om de geldelijko gevolgen hiervan eenigszins te kunnen over zien, noodigt de Minister de organi saties van mindere geömployeerden, en werklieden uit, opgave te doen welke weduwen en weezen van ge noemde categorién in leven zijn, met vermelding van den leeftijd der be trokkenen. Naar aanleiding van dezen oproep verzoekt de heer A. B. Wijnen, Soendastraat 19 te Amsterdam, na mens de gecombineerde organisaties van Rijkswerklieden „Onderling Be lang", den Alg. Ned. Rijkswerk- liedcnbond, de R. K. Rijkswerklieden- verecniging „St. Ludovicus"en de Pro testant-christelijke Rijkswerklieden vereeniging „Gideon", degenen, die aanwijzing kunnen geven betreffende weduwen en weezen van overleden werklieden der Marinewerf, hem daarvan kennis te geven. - De sleepboot „Altas" is Vrijdag naar Teneriffe vertrokken ten einde een stoomschip dat aldaar met gebro ken schroefas ligt naar Liverpool te brengen. Vaarplan van Hr. Ms. Schoener „Zeehond" gedurende April en Mei 1914. Vertrek van Nieuwediep 15 April'14. Aankomst te Nieuwediep 24 April '14. Vertrek van Nieuwediep 1 Mei '14. Aankomst te Nieuwediep 9 Mei '14. Vertrek van Nieuwediep 14 Mei '14. Aankomst te Nieuwediep 23 Mei '14. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Tot lid vau het Dag. Bestuur werd niet gekozen de heer Visser, zooals wij in ons verslag vermeldden, maar Ds. J. Kostertot lid van het Alge meen Bestuur niet do heer van Maanen, maar de heer W. v. d. Molen Aantal kiezers. Volgens de voor het jaar 1914- 1915 opgemaakte kiezerslijst, bedraagt het aantal kiezers in deze gemeente: Voor de Tweede Kamer. In 1913-1914: 1' stemdistrict 1560 1552 2e 1119 1162 3' 1541 1498 4* 182 169 4402 4381 Voor de Prov. Staten. In 1913-1914: 1' steindisti ic-t 1502 1521 2* 1095 1146 3" 1491 1471 4° 181 167 4269 4305 Voor den Gemeenteraad. In 1913-1914: 1' kiesdistrict 1475 1468 2® 1080 1122 3' a. 1® stemdistrict 1476 1446 b. 2® 176 156 4207 4192. BINNENLAND. De fabrieksbrand te Almelo. Door het Kamerlid Albarda is naar aanleiding van de ramp te Almelo den voorzitter der Tweede Kamer verzocht tot den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel de vol gende vragen te mogen richten le. Voldeed het gebouw der stoom spinnerij „Twente" te Almelo, dat op 31 Maart 1.1. door brand werd verwoest, bij welke gelegenheid 5 arbeiders om het leven kwamen, aan de eischen die, met het oog op de voorkoming van ongevallen bij brand, in No. 4 van het Besluit van 7 December 1396, Staatsblad 215, zijn gesteld 2e. Zou het gebouw, indien het niet was verbrand ook overigens onveranderd was gebleven, hebben voldaan aan de bepalingen, vervat in paragraaf 7 van het „Veiligheids besUiit 1913", hetwelk op 1 Juni 1914 in werking zal treden? 3e. Indien de vorige vraag be vestigend wordt beantwoord, vindt clan de minister in het op 31 Maart 1.1. gebeurde aanleiding, alsnog een zoodanige herziening van het „Veilig heidsbesluit 1913', tebevorderen.dat herhaling van persoonlijke ongeluk- ken,geiykzieh te Almelo hebben voor gedaan, zooveel mogelijk wordt voorkomen Treurige toestanden in het kleer- makersbedrijf te Amsterdam. Eenigc jaren geleden bleek uit een onderzoek naar de maatschappelijke toestanden van de kleermakers te Rotterdam, bij welk onderzoek vooral de heer Brusse, redacteur der „N. Rott. Ct." zich verdienstelijk maakte, dat die toestanden nog heel wat te wenschen overlieten. De misstanden in de kleeding-industrie waren voor namelijk deze: tengevolge van de lage loonen moest door lange ar beidstijden getracht worden een be hoorlijk weekloon te verdienen, ter wijl uit dezelfde oorzaak vrouwen en kinderen dikwijls moesten mee helpen, wat verwaarloozing van de huishouding en dikwijls zeor onhy giënische toestanden tot gevolg had. Thans is, bij het derde deel van 't verslag omtrent de „onderzoekin gen naar de toestanden in de Né- derlandsche huisindustrie" ook ver schenen een overzicht omtrent het kleermaker8bedrijf te Amsterdam. Het „Hbl." ontleent daaraan eenige gegevens en het blijkt, dat het kleer makersvak aldaar aan dezelfde euve len lijdt. Het onderzoek toonde aan, dat Amsterdam ongeveer een 1400 thuis- werbeis telt. Als men de z.g. „hul pen" er bij rekent, komt men tot een getal van 2500 personen, die bij de huisindustrie in het kleer- makersbedrijf zijn betrokken. De loonregeling is zoo getroffen, dat naar stukwerk wordt betaald. Derhalve: hoe meer werk, hoorneer loon. De meest voorkomende wcek- loouen zijn f 12 en 13. Twee dei de van alle kleermakers ontvangen flo tot f 14 per week. De confectiewer- kers verdienen de laagste loonen (meer dan een vierde ontvangt niet meer dan gemiddeld f 9 per week; een derde heeft een gemiddelde weekverdienste van f 11 en f 12). De maa'twcrkers maken de hoogste loonen, al halen ook hier slechts 10 proc. loonen van boven f 15. Zooals gezegdmen moet lang arbeiden, wil men eenigszins vol doende loon halen. En die arbeids tijd wordt dan gewoonlijk langer als de arbeider ouder wordt. Na het vijftigste jaar neemt de productivi teit der arbeiders af en de oude ar beiders moeten lange uren maken, willen ze rond kunnen komen. Onder de talrijke voorbeelden wor den de" volgende genoemd Een 66-jarig man werkt met een hulpje op een zolderkamertje en verdient netto f7,50 per week, waar voor hij zegt te werken van 's mor gens 6 tot's avonds 10, maar volgens de buren werkt lift veel langer, doch hij wil niet weten, dat hij niet zoo vlug meer is. Een 59 jarig broekenrnaker (maat werk) maakt den indruk geheel ver sleten en zenuwachtig te zijn. Door zéér lang te werken, van 's morgens 4 tot 's avonds 10 uur, kan hij nog weken van f 10 maken. Een 65-jarige kan wegens ouder dom bijna geen werk meer krijgen met een 15 jarig dochtertje verdient hij hoogstens f 8 per week. Een echtpaar vau omstreeks 60 jaar, to zaaien confectievesten van 45 ets. makend, verdient in 50 70 uur niet meer dan f 6. De arbeid van vrouwen en kin deren bestaat in den regel in het uitvoeren vau allerlei onderdeden alsknoopsgaten maken, knoopen aanzetten, mouwen naaien enz. en daaraan besteden zij uren, die veelal aan het huishouden of aan de noodige rust onttrokken worden. Vóorbeelden o. a,: Een 11-jarig dochtertje van een weduwnaar deed niet alleen de huishouding, maar hielp ook haar vader nog bij het werk. Zelfs een 6-jarig kind hielp al mede in een gezin, dat geheel in den arbeid opgaat. De vader werkte vrij geregeld twee nachten per week en den halvea Zondag; de vrouw is dagelijks 6 uur met hem bezig en een zoontje van 14 jaar, dat over dag op een steendrukkerij werkt, is avonds nog 2'/8 uur aan het kragen stikken. Ook wordt dikwijls gezondigd tegen do eerste hygiènieche regelen. Vaak bestaat er absoluut, gebrek aan eenige voorzorgsmaatregelen tegen besmet ting in gezinnen, waar roodvonk, mazelen, lupus of tuberculosehcerscht. Ondanks waarschuwing van den dok ter werd in een werkplaats het daar aanwezige bed van een roodvonk patiëntje gebruikt, om er de in be werking zijnde kleedingstukken op te leggen. In een ander gezin werd gewoon doorgewerkt, toen 5 kinde ren mazelen hadden, van wie er 3 in de huisslaap- en werkkamer sliepen. Een eerste klas maat- eu confectievverker van een der grootst zaken is lupuslijder en bij hem op de werktafel zitten 2 kinderen, die ook al door die afzichtelijke kwaal schijnen aangetast. Uit al deze gegevens en voorbeel den blijkt, welke ongezonde toe standen er nog heerschen in het kleermakersvak te Amsterdam cn hoe noodig het is, dat daarin ver betering worde gebracht. BUITENLAND. Groote huisgezinnen. De klacht, dat ouders, die niet kinderen rijk gezegend zijn, moeite hebben om in een huurhuis ondcidak te krijgen, wordt langzamerhand internationaal. Het Duiisclie blad,de „Tftgliclie Rundschau" heeft, nadat zij de kwestie te berde gebracht had, vele brieven ontvangen, waaruit bleek, dat dit in allerlei steden in Duitsch- land tegenwoordig het geval is. Een van de schrijvers verhaalt, dat hij v^jf jaar geleden, toen hij van plan fvas om te gaan trouwen, naar een woning uitkeek en er te Lichterfelde een vond, die hom goed aanstond. Maar toen hij met den huisheer sprak, maakte deze bezwaar, de woning aan eoii jonggetrouwd paar te verhuren. Want als er kinderen kwamen, zouden de ouders een kinderwagen moeten aanschaffen en het gesjouw daarmee zou de muren en trappen ruineeren. De huiseigenaars hebben echter nog veel onaangenamer ervaringen opge daan met kinderen, die niet meer in een kinderwagen behoefden te liggen. Een huisheer schrijft, dut hij een tijd lang 60 kinderen in zijn huis heeft gehad, maar er daarna den brui van heeft gegeven, om menscben met groote huishoudens als huurders aan to nemen. De herstellingen, die de moedwillige vernielzucht van de kinderen noodig maakte, kostten hem handen met geldon bovendien leed hij verlies, omdat andere huurders om het spektakel weggingen. Dat was vijfentwintig jaar geleden. Tegen woordig, nn er in zijn buurt bijna enkel sociaal-democraien wonen, is het heelemaal onmogelijk. Vroeger werkten de ouders, als de huisbaas zich kwam beklagen, mee om het kwaad te bestrijden. Maar van de socialistische ouders kan men tegen woordig nog slaag op den koop toe krijgen, als men over de vernieling van zijn eigendommen komt spreken. Een ander huisheer somt de ver liezen op, die twee gezinnen met vele kinderen hem hebben betokkend en wil dat de gemeenten zich liet lot van zulke gezinnen zullen aantrekken. Hoe sterk de afkeer van sommige huiseigenaars van kinderen is, blijkt uit een brief van een lezer uit Wies- baden, die zegt, dat hij daar een huis weet, waar elk gezin, waar een kind ;eboren is, weg moet. Men heeft alleen uitzondering gemaakt voor een ouderenpaar, dat al jaren lang in het huis had gewoond on toen nog het. „ongeluk" had, dat -hun een kind geboren weid. Te El'oing zijn, zoo schrijft een ander, op het oogenblik 56 gezinnen dakloos. Zij kunnen voor geld en goede woorden geen huis krijgen. Ten slotte hebben zij zich tot het gemeentebestuur gewend, dat 30 ge zinnen in een magazijngebouw van de gemeente en de 26 andere in een oude koperslage! ij ondergebracht heeft. Maar als de huiseigenaars nu zoo doorgaan met kinderen te weren, aar moeten zij dan waarschuwt een lezer die verder doordenkt hun toekomstige huurders van daan halen Het vrouwenkiesrecht in lllnois. Dinsdag hebben de vrouwen in den staat Illinois gebruik gemaakt van haar stemrecht. Alleen te Chicago zijn er 217.500 vrouwen op de kie zerslijsten ingeschreven en men ge looft, dat ongeveer 80% van dit ge tal van haar recht hebben gebruik gemaakt tegen slechts 70% van de mannelijke kiezers, waarvan het aan tal 455.2S3 bedraagt. Acht vrouwen zijn candidaat gesteld voor het wet houderschap en men ziet met de groot ste belangstelling het resultaat dezer verkiezingen tegemoet. In de andere gedeelten van den staat hebben 50.000 vrouwen het stemrecht en men ge looft algemeen, dat het resultaat hiervan zal zijn, dat onges-eer 3000 patenten voor verkoop van sterken drank zullen ingetrokken worden. Ofschoon op den dag der verkiezin gen de regen bij stroomen viel, kon dit den dames niet van haar kies plicht afhouden en vergezelden zij in grooten getale hare echtgenooten naar de stembureaux. Van 's morgens vroeg af werden een groot aantal „kiessters" in door vrouwen bestuur de auto's naar de stembureaux ver voerd. Miss Richardson voorloopig in vrijheid gesteld. Miss Mary Richardson, de suffra gette, die onlangs de beroemde schil derij van Velasquez, de „Venus met den spiegel", geëxposeerd in de Natio nal Galei y te Londen, met een bijl ernstig beschadigde en voor deze wandaad met zes maanden gevange nis werd gestraft, is Dinsdag onder de bepalingen van de „kat en muis" wet op vrije voeten gesteld. Men is hiertoe moeten overgaan, omdat zij gedurende de 25 dagen vau hare op sluiting de hongerstaking heeft toe gepast. Van andere zijde wordt gemeld, dat een communiqué van den minister van Binnenlandsche Zaken zegt, dat de veroordeelde een blinde darm-ope ratie moet ondergaan en dat zij zich verbonden heeft, tot dat de tijd van harevoorloopigeinvrijheidstelling ver streken is, in het hospitaal, waar zij behandeld wordt, te blijven. Een toren van 333 M. hoog. Te Laeken bij Brussel is de eerste steen gelegd van een toren, die M. hoog wordt §n dus den Eifeltoren met 33 M. in hoogte zal overtreffen. De internationale commissie voor diaadlooze telegrafie, waarvan de bouw uitgaat, heeft de plechtigheid bijgewoond. Dc toren zal dienen voor wetenschappelijk onderzoek eu in de eerste plaats als draadloos telegrafisch station. Gemeentelijke statistiek. Van een leuken burgervader heb ik de volgende anecdote hooren ver tellen. Elk jaar moesten de burge meesters een statistiek inzenden van den veestapel in hun gemeentehoe veel koeien er waren, hoeveel varkens, hoeveel ezels, hoeveel paarden. Was er het volgend jaar verandering ge komen in dc veestapel, dan moest daarvan naar Den Haag ook de ooi- zaak worden geschreven. Zno zond onze burgemeester eens een statistiek, waarop stond vermeld, dat er in zijn gemeente drie ezels werden gehouden. De eigenaars verkochten deze die ren in den loop van het jaar en toen de volgende statistiek zou worden opgemaakt, moest onze burgemees ter vermelden, dat er geen ezels in de gemeente waren. Echter verzuim de hij er bij te melden, dat de eige naars de dieren buiten de gemeente hadden verkocht en vervangen door andere trekkracht. Uit Den Hang kwam een groote papieren brief met de vraag, waai de drie ezels waren gebleven en de burgemeester, die voor ai dat bu reaucratische gedoe weinig ge voelde, antwoordde kort en bondig „Zijn vertrokken naar Den Haag." (Hdbl.) Sport. Plaatselijk Voetbal. WEDSTRIJDEN VOOR DE PAASCHDAGEN. H.F.C. I - Hollandia II. Deze wedstrijd zal den eersten Paaschdag, flus Zondag a.s., gespeeld worden. Om het belang van deze ontmoeting te begrijpen, is het zaak, zich den stand der clubs goed vern oegen te houden. H.F.C. heeft 4 wed strijden gespeeld en 8 punten; Hol landia heeft er 5 gespeeld en G punten behaald, terwijl H.B.S er 4 gespeeld heeft en 4 punten bezit. Wint Holl. nu dezen wedstrijd, dan heeft ze in 't geheel 8 punten. Indien H.B.S. haar nog te spelen 2 wedstrijden wint, dan heeft ze eveneens 8 punten. In 't gunstigste geval komen beide clubs dus tot een maximum van 8 punten, en daar H.F.C. er nu reeds 8 heeft, behoeft zij er slechts één puntje bij te halen, om officieel kampioen te zijn der nacompetitio. Men zal dus inzien, dat van boven vermelden wedstrijd veel afhangt; slechts een gelijk spel en het kampi oenschap is behaald. 't Treft echter niet bijzonder, dat er eenige spelers a.s. Zondag ontbre ken. De opstelliug zal nu a. v. zijn: Dorl(|n, Taylor. Dilo. Kiljan. Grootte. De achterspclers zijn dus het grootste bezwaar. We hebben ze tegen Ajax zien spelen, maar dat leek niet veel. Men zegt echter algemeen, dat ze in Hoorn een goed figuur hebben gemaakt. Laten zij zich dus indien- zelfdcn vorm vertooiic-nhun plaats in 't c-lftal is er mee gemoeid. H.F.C. I Heemskerk. De aangekondigde wedstrijd H.F.C.I- Heemskerk gaat niet door. H.F.C. - De Spartaan. De aanvoerder van „De Spartaan" heeft den Secretaris van H.F.C. mede gedeeld, dat hij binnenkort een re vanche wedstrijd hoopt te spelen tegen H.F.C. Datum cn verdere bij zonderheden zullen later vermeld worden. Aan de Donateurs van H.F.C. De penningmeester van H.F.C. verzoekt ons aan belanghebbenden mede te deelc-n, dat de bode voor de donateursgeldcn thans is de heer Schoonhoven, namelijk do portier. Men gelieve zich dus tot dezen to wenden voor desbetreffende zaken. Kees. Ie Paaschdag: 10 11H.F.C. IV - Victoria. 11-12.30: Sparta Leonidns. 2-4: H.F.C. 1-Hollandia II. 2e Paaschdag: 11-12.30P.P. - Blauwwit. 2 3.30: H.F.C. III—Leonidas. 3.30-5: Fortuna- H F.C. IV. Te Texel. De twee Paaschdagen worden dooi de Sportclub „Texel" te Texel serie- wedstrijden gehouden, waaraan o.a. ook door H.B.S I en II van hier, deelgenomen wordt. Voorde plaatsing van Advertentiën, ingekomen na 9 uur des morgens op den dag der verschijning van ons blad, kun nen wij niet instaan. Advertentiën. E, NOBELS, Offic. K. P. M., p.p.c. s.s. „van Rees" Geboren: Nicolaas Hendrik, Zoon van W. BIERSTEKER en G. J. BIERSTEKER - Kluin. Helder, 9 April 1914. GeborenJohan Marinus, Zoon van C. JANSEN en A. JANSEN Van Breda. Den Helder, 10 April 1914. Koningstraat SO. GYMNASTIEK-enEXERCITiEVEREENiGING „PRO PATRIA". OPGERICHT 1 QCTOBER 1884. op DINSDAG 14 APRIL a.s. in het CASINO-GEBOUW. Aanvang 9 uur. Zaalopening 8>/g Voor het bekomen van introducties kunnen belanghebbenden zich wenden tot den secretaris J. SCHOL, Spoorstraat 30. VERGADERING DINSDAG 14 APRIL a.s., des avonds om 8 uur. HET BESTUUR. Tandarts J. i. van Trotsenburg, Stationsweg, den Heldor, is tot Dinsdagmiddag (14 April) 1 uur AFWEZIG. HET OUDE VICTUALIEHUIS, DIJKSTRAAT 22, zal beide Paaschdagen ge sloten zijn. dooi mij geleverd,worden alleen betaald als ze goed voldoen. Drie maanden proef (gratis). Zitting te Helder: Donderdags van 11 -12'/., uur, behalve de eerste Donderdag der maand, STATIONSTRAAT Nr.11. Gemakkelijke conditiën. Pijn- looze behandeling met tandarts. Het Stoomschip vertrekt Dinsdag 14 April, bij gunstig weer, te 8 uur v.m. van Texel naar Harlingen, (van Nieuwediep 5.15 u. per s.s. „DAGERAAD" naar Texel). Enkele reis van Nieuwediep le kajuit f 1.25. - 2e kajuit II. - 2de Paaschdag, bü G. SCHUT, aan DE KOOIJ, Koegras, (bij den Helder). Er biedt zich aan een net Meisje om met Mei in dienst te treden, liefst in klein gezin, ook genegen om in Winkel of Café behulpzaam te zijn. Br. onder No. 136 Bureau van dit blad. Kanaalweg 112. Telefoon 125. „Scala"-Bioscoop Keizerstraat Scheveningen. Vanaf Vrijdag 10 April tol en mei Donderdag 16 April geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMERS: Drama in 2 acten. Comedie in 2 acten. PROGRAMMA: 1. Heldersche Courant. 2. De bestijging van den Pic du Midi. Prachtig gekleurde Natuuropname. 3. Het geheim van den Expres- trein. Drama in 2 acten. 4. Idem. 2e afd. 5. Het rose Pantoffeltje, le afd. 6. Idem. 2e afd. 7. De invloed van een Kind. Ameri- kaansch drama. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47, 1e Rang f 0.32. 2e Rang f0.22. Kindeien beneden 12 jaar op alle rangen hall geld. Aanvang iederen avond 7 uur. Zondags te 2 uur. ZONDAGS diploma's te vrijbiljettee NIET GELDIG. lil rijwielen. Een R.-K. Buitenmeisje zoekt plaat sing in degelijk R.-K. gezin als assistente in de huishouding of anders zins. Brieven franco No. 142 Bureau van dit blad. Weesmeisje, dat half Mei het huis verlaat, zoekt eene goede burgerdienst. Adres: Algemeen Weeshuis, Kerkgracht 9. Gevraagd (wegens huwelijk der tegenwoordige), met half Mei of 1 Juni een Dienstbode, die goed kan kooken. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur bij mevrouw GROENENDIJK. Kanaalweg 76—77. Mevr. CARRIÈRE, Hoofdgracht 55, vraagt met Mei een nette Dienstbode, voor dag en nacht. Gevraagd te Amsterdam, in klein gezin, met Mc-i eene zindelijke Dienstbode, boven 20 jaar, P.G., v.g.g.v. Loon 120 gulden, wasch vrij. Aanbiedingen in persoon bij Mevr. M. VAN WILLIGEN-MBLCIIIOR, Weststraat No. 70. Te huur het nieuw gebouwd Winkelhuis Middenstraat 42, geschikt voor elko affaire. Te bevragen: Kanaalweg 67-68. Uit de hand te koop een net Burgerwoonhuis, met flinken tuin, te Julianadorp. Te bevragen bij F. DE BEURS, Melkcontröleur. Julianadorp. Te koop (tegen billijken prijs) jonge Ras konijnen, in verschillende soorten. Adres: Spoorstraat 78, Helder. Te koop een 2-kruks Kinderwagen met nieuwe kap eu nieuwe wielen voor f 3.50 en een nieuwe Kinderstoel voor f2.50. Br. onder No. 143 Bureau v. d. blad. Sportterrein. Op het Sportterrein aan den Bolweg kunnen worden geplaatst: 1 tent voor Sigaren, koude en warme Dranken (geen alcohol), 1 tent voor Fruit, Gebak en Chocolade. De verhuring geschiedt van 1 Mei 1914 tot 30 Maart 1915. Inschrijvingen worden ingewacht vóór 15 April 1914 ten kantore Loods- gracht 21, alwaar tevens inlichtingen gegeven worden. Zomerdienst 1914. Aanvangende 8 April. Dienst Nieuwediep—Amsterdam. Dagelijks: vertrek van Nieuwediep 's morg. 7.15 uur en 's av. 11 uur Amsterdam 9.is 'smid. 4 Retour N.diep-Amsterdam 1ste kl. fl.60, 2de kl. fl.10 (onbep. geldig). Kinderen beneden 10 jaren half geld, beneden 3 jaren vrij. Lokaaldienst Alkmaar—Nieuwediep. Zondag en Woensdag: vertrek van Alkmaar naar Nieuwediep 's morg. 9.45 uur, Nieuwediep naar Alkmaar 's midd. 2.00 DE DIRECTIE. Heden en volgende dagen nieuw prachtprogramma!: EERSTE HOOFDNUMMER: Groot sensationeel drama in 3 afdeelingen. TWEEDE HOOFDNUMMER: Spannende tafereelen uit het smokkelaarsleven in 2 afdeelingen. Verder de nieuwste prachtfilms. KONINGSTRAAT. VAK AF VRIJDAG 10 APRIL TOT EK MEI DONOEROAG 16 APRIL: ALS HOOFDNUMMER: 1Winter in het Noorden. Zeer interes sante Natuuropname. 2. Vier Blinden. Komisch. 3. Een onuitwischbare indruk. Drama. 4. Peter XI, Koning v. Silistrië. Zeer kom. Sensatie-Drama in 4 afdeelingen. PROGRAMMA: 5. YOUNITA. Eerste deel. 6. Tweede deel. 7. Derde deel. 8. Vierde deel. DINSDAG 14. WOENSDAG 15, DONDERDAG 16 APRIt op algemeen verzoek: Prachtvol gekleurd. - Aanvang Passiespelen half acht uur. VRIJDAG 17 APRIL a.s.: MIMISCH BLIJSPEL van ASTA NIELSEN. Dit enorm gunstig Biyspel is weer eens iets bijzonders en zal beslist een stormloop naar DE WITTE veroorzaken. Voor deze film zullen wij eens reclame maken met de beoordeeiing vau den bekenden strijder tegen de bioscooji, den lieer STOKVIS. (Zie „De Telegraaf" van 28 Jan. 1914, 2o blad). Wij zullen er in den loop dei week een en ander van mededeelen. Wij verzekeren u: Popje zal den Helder veroveren.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 2