Reclame. Reclame. OUDKERK&v.PRAAG, Spoorgracht 42 Spoorstraat 54 OUDKERK&v.PRAAG Nieuwste SCHORTEN OUDKERK&v.PRAAG -en BEECHAM'S PILLEN Ilgemeen Tehuis voor Militairen Afbraak te koop. een goed onderhouden INBOEDEL, Heldersche Tooneelvereeniging „T.A.VIN.U." „Weldoeners der Menschheid", HEERENCOSTUUMS, Wij geven 10 korting SPOORGRACHT. Ziet onze speciale Wij gebruiken alleen de prima Kapok 2-persoons houten Ledikanten vanaf f6.50. Voor de Schoonmaak Oudkerk Van Praag degelijke goederen en laagste prijzen Ingezonden Mededeeling. BIJ lichte aandoeningen aangewend, - voorkomen I vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten. I Stoomvaartberlchten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Karhnoen, uitreis, arriv. 10 April te Singapore. Java, uitreis, is 15 April Kaap Bon gepass. Karimata, thuisreis, vertr. 15 April v. Padang. Billlton, thuisreis, vortr. 16 April van Porlm. Grotius, tliuisreis, vertr. 10 April v. 1 «-'•»- Krakatau, uitreis, vertr. 16 April van Genua. Pr. d. Ned, ultr., vertr. 17 April van Porlm. Remhrandt, uitreis, arriv. 17 April te Singapore. Banda, thuisreis, vertr. 17 April van Huvre. Kangean, uitreis, 1b 17 April P. d. Galle gepass. Pr. Jullana vertr. 16 April v. Batavia n. A'dnm. Vondel, uitrois, arriv. 17 April te Lissabon. Rotterdamsche Lloyd. treil, uiumruio, vuivrua iu jvjhii y.wiuiuuj. Kedirl, thuisreis, nrrlv. 10 April to Suoz. Maiang, uitreis, is 10 April Peniohe gopasa. Bandoeng, uitrois. pass. 10 April n.m. Sagres. Bengalon vertrok 14 April v. Batavia n. Colombo. DJocja, uitreis, is 17 April Malta gopass. 117 April v. It'darn to Padang. ■tr. 17 April v. Sabaug n. R'dam. Kon. Holl. Lloyd. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Wlll. V, thuisrn arriv. 16 April te Madera. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzend ingsweg. Per: Datum der ter post bezorging. Ti)dst.dor laat. busl. a/h Postk. 24 April 1 Mei 21 April llfei 0.55'sav. 8.40'8 n. 6.55'sav. zeepost via Amsterdam zeepost via Rotterdam Holl. mail via Genua Holl. rnall via Marsoille Fran. mail via Marseille (v. Atjeh, Sumatra'a Westkust on Benkoe ien, alleen op verlan gen dor afzenders). Duitsche m. vla Napels Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: Eng. mali via BrlndiBi 24 April 8.45'sm. Holl. mail via Genua 21 6.65'sav. Holl. mail via Marseille 23 &40'sn. (alleen op verL d. afz.) Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra Eng. muU via Brindisi Holl. mail via Genua Holl. mail via Marseille (alleen op verl.d. afz.) Fran. mail vla Marseille (voor Atjeh alleen op verlangen d. afzond.) Duitsche m. via Napels Naar Guyana (Suriname) verzoek is gericht, betreffende beteu geling der ongewenschte concurren tie, door rijksambtenaren aan den bestaauden winkelstand aangedaan, door in de bestaande verordeningen, alsmede in de aanhangige Handels waren wet, eene daartoe strekkende bepaling op te nemen. Na eenige discussie hierover wordt goedkeuring aan het gezonden schrij ven gehecht. Omtrent de ingekomen zomer dienstregeling der H.IJ.S.M. wijst de Voorzitter er op, dat daartegen bij de Kamer geene klachten zijn inge komen, terwijl intusschen de zeker heid is verkregen, dat de aansluiting op het zuiden van het land en om gekeerd, ook met Friesland, is be houden gebleven. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Besproken wordt het ontvangen antwoord der H.IJ.S.M, omtrent de door de Kamer gevraagde vestiging van een laad- en losplaats bij de halte Het Koegras, welke inrichting aldaar zeer gewenscht is. Uit dat antwoord blijkt, dat de Directie tot stichting daarvan niet bereid is, aan gezien de kosten van vestiging en bediening van eene zoodanige inrich ting door het vervoer daar ter plaatse niet zouden worden goedgemaakt. Goedgevonden wordt hierop voor- loopig niet verder in te gaan en af wachten welke bezwaren zullen inkomen. Mededeeling wordt gedaan van het gezonden antwoord aan de Vereeni- ging ,Onze Vloot" to 's Hage, naar aauleiding der door haar gestelde vragen, welke betrekking hebben op het Behoud van Ned. Indië, voor Nederland. Na enkele bespreking van dit on derwerp wordt aan het gezonden schrijven goedkeuring gehecht. Aangeboden wordt het opgemaakte jaarverslag over 1913. Na inzage hiervan wordt met den inhoud in stemming betuigd. Door den Voor zitter wordt medegedeeld, dat het verslag in druk zal verschijnen en binnenkort aan belanghebbenden en autoriteiten gezonden zal worden. Nadat nog enkele punten van on dergeschikt belang waren behandeld en de rondvraag verder niets ople verde wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. zeepost vla Amsterdam mail vla Queenstown mail vla Southampton (alleen op verl. d. afz.) mail vla St. Nazaire Naar Curatjao, Bonaire en Aruba: 23 April ton Dlnsd. ..a Soulliampton of Queenstown mail vla Hamburg (alleen op verl. d. afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba zeepoBtvfa Amsterdam 28 April 6.66'sav. (alleen op verl. d. afz.) mail vla Engeland 20 6.55'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 8.40 's namiddags. Vader woedend! Achtervolgt de vreemdelingen en ontziet zich niet om hardhandig de dame op de Visch- markt bij de keel te grijpen. Werd een heel relletje en de Franschen moesten op het politie bureau een goed heenkomen zoeken. Door den inspecteur werd een onder zoek ingesteld en tegen Bruiuink proces verbaal opgemaakt. Uitbreiding der vioot. Van goederhand wordt vernomen, dat er uitteraard van indiening bij de wetgevende macht van voorstellen tot uitbreiding van de vloot met één slagschip geen sprake kan zijn voor en aleer de vice-admiraal Tydeman, die voor een bespreking van deze aangelegenheid met de Indische regeering naar Batavia is vertrokken, zijne opdracht volbracht heeft. De „Rembrandt", aan boord waar van de heer Tijdeman de reis maakt, wordt eerstdaags te Batavia verwacht-. Geweigerd. Een der verpleegden in de lighallen voor longlyders achter de Schevening- sche Oostboschjes was met de voeding niet tevreden en maakte twist. De geneesheer zond den man heen, omdat hij ongegrond had geklaagd. Toen verklaarden twintig andere patiënten, allen Hagenaars, zich met hem solidair door verder gratis kost en ligging te weigeren. De Scheveningers deden er niet aan mee. BUITENLAND. Ingezonden Mededeeling. TANDMIDDELEN L. POOL i ZONEN, AMSTERDAM. Buiten mededinging - Lid der Jury W.reldlentoomt.lllng GENTI9Ï3. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. Bi] dit nummer behoort een BIJVOEGSEL Jubllé schipper De Jong. 't Was een enorme menschen- massa, die zich Donderdag aan de Loodsgracht en den Kanaalweg ver drong om getuige te zijn van de dubbele serenade, die gebracht zou worden aan den jubileerenden schip per P. H. de Jong, over wien wij in het vorig nummer geschreven heb ben. Voor zoover het oog reikte, was de gracht zwart van menschen, die allen in afwachting waren van de dingen, die komen zouden. De politie had voor de woning van den jubilaris het terrein vrijgehouden en prompt op tijd arriveerde de stafmu- ziek om de eerste serenade te brengen. Inmiddels was een deputatie onder officieren naar binnen gegaan om den jubilaris een geschenk te over handigen, bestaande uit twee fraaie crapauds. De schipper Van der Poll hield hierby eene passende toespraak, en fanfares zordgen voor de vroolijke stemming. Pas was de stafmuziek weg of daar kwamen „Helders Har moniekapel" en „Winnubst", die zich evenmin onbetuigd lieten ener lustig op los speelden. Te half tien was alles afgeloopen, de beide laatste muziekgezelschappen maakten een tocht door de stad, langs Koningstraat en Spoorstraat terug naar het Bondsgebouw en daarna keerde de rust weder terug in onze gemeente. Voor schipper de Jong is echter deze dubbele serenade een onverge telijk moment! Kamer van Koophandel ta Helder. Donderdagavond, 16 April j.1., ver gaderde de Kamer van Koophandel, ten Raadhuize, onder Voorzitterschap van den heer M. A. Kolster, ter behandeling van de volgende onder werpen. Door den Voorzitter wordt, na opening der vergadering medege deeld dat, na de gehouden conferentie met het Bestuur der Held. Winkeliers vereniging, aan de Ministers van Oorlog, Marine en Landbouw een De Rijksmiddelen. Wie alleen op de cijfers der in komsten let, zou niet licht den indruk krijgen, dat de toestand der Rijks financiën op het oogenblik tot zulko pessimistische beschouwingen aan leiding geeft. Het is alsof de inkom sten zich beijveren de hopelooze poging vol te houden om gelijken tred te houden met de geweldige vermeer dering der uitgaven. De gisteren morgen gepubliceerde maandstaat over Maart geeft weder schitterende resultaten te zien. De schatkist heeft in de afgeloopen maand voor het eerst in Maart meer dan f 15.000.000 ontvangen. Met een eindcijfer van f 15.159.959 zijn de middelen die van verleden jaar met niet minder dan f 869.000 te boven gegaan. Wel is waar was er toenmaals een achter stand van f 286.000 tegenover het jaar te voren, maar ook al neemt men dit in aanmerking, dan blijven de cijfers toch buitengewoon gunstig. Tot de groote expansie hebben de directe belastingen ditmaal het leeuwendeel bijgedragen. Vooral trekt een sterke vermeerdering ad f 474.000 bij de bedrijfsbelasting de aandacht, waardoor dit middel bijna het dub bele van de laatste jaren heeft op geleverd. Deze vooruitgang is na tuurlijk abnormaal en moet het ge volg zyn van vroegere aanzuivering van een of meer groote posten. De vermogensbelasiingging metf 185.000 vooruit en verbeterde daarmede het Maart-record van verleden jaar. De grondbelasting haaide een luttele f 12.000 in van den achteruitgang ad f 113.000 in Maart 1913. Uit het Personeel, waarvoor Maart overigens een volkomen onbeduidende maand is, werd f 21.000 minder ontvangen. De totale opbrengst der directe be lastingen overtrof die van het vorige jaar met f 650.000. Voor het eerst werd in Maart meer dan f3.000.000 uit deze heffingen ontvangen. Na de kleine inzinking, die som mige der middelen welker opbrengst nauw verband met bet zakenleven houdt, in den laatst en tijd schenen te gaan aantoonen, is het verblij dend dat ditmaal de invoerrechten het recordcijfer van 1913 metf81.000 (5 °/0) en de loodsgelden die van het vorig jaar met f 19.000 (6 heb ben overtroffen. De loodsgelden gaven daarmede verreweg het hoogste be drag voor de derde maand desjaars. In de laatste tien jaar is de op brengst ongeveer verdubbeld. In de eerste drie maanden desjaars hebben de Rijksmiddelen f42.181.583 opgebracht tegen f40.019.358 in 1913, f 38.857.380 in 1912 en f 33.780.000 in 1909. Late vorst. Gisternacht heeft het in Friesland erg gevroren. In sommige slooten lag zelfs een laagje ijs. De bloeiende boomen hebben veel geleden. Bevordering van het vreemdelingen verkeer. Zondag kwamen te Harderwijk naar wij in de „Hard. Crt." lezen drie vreemdelingen: een hoogleeraar van de Parijsche Universiteit, een journalist van den „Matin" en diens echtgenoote, die een reis per auto door ons land maakten. Ze namen hun intrek bij Stempels en begonnen vandaar tegen zes uur in den avond een wandeling langs zee en haven. Waarschijnlijk door de eenigszins vreemde kleeding trok ken ze al spoedig de aandacht van de kleine gemeente en toen ze by Velthuis aan de Haven eenige ver- verschingen gebruikten, gaapten eenige honderden groote en kleine gezichten door de ruiten. De vreemdelingen moesten, om de wandeling te kunnen voortzetten, zich een weg banen door een dichte menschenhaag, waarbij een meisje van Maas Bruinink door de dame op zy werd gezet. Het kind begon te schreeuwen en liep naar huis! De Suffragettes? Yarmouth, 17 April. De Bi itannia- pier met het daarop staande pavil joen is hedenmorgen totaal afge brand de schade wordt op 15.000 p.st. geschat. Op een postkaart, die bij de plaats van de ramp gevonden werd, stonden aan de eene zijdede woorden „Vrou wenkiesrecht" „En aan de andere zijde: „Mc Kenna heeft Mevrouw Pankhurst bijna vermoord, wij kun nen geen medelijden toonen, voordat de vrouwen het kiesrecht hebben." Sterk I Onder dit opschrift schrijft het „Hbld. van Antwerpen": „Als het Nederlandsche gezant schap te Brussel nu ook al gaat medewerken om onze taal als min derwaardig voor te stellen „In 't jaarboek van het Davidsfonds, blz. 149, staat te lezenVanwege het Nederlandsche gezantschap te Brussel werd, op 30 December 1912, aan onze regeering gevraagd of langue officielle administrativc, est lo Fiamand ou la langue néerlandaise. „Neen, 't is waarachtig geen eer voor Holland dat er onder zijn diplo maten zijn, die niet weten dat Ne- landsch en Vlaamsch twee namen van ééne taal zijn. „Heeft de diplomaat, die deze nuchtere vraag 9telde, nooit Jan ten Brink's Geschiedenis der Nederland sche Letterkunde gelezen? „Onze taal is een gemeenschappe lijk erfgoed en of wij haar Neder- landsch, Vlaamsch of Afrikaausch noemen, het past geen vertegen woordiger van Nederland, zoomin in Belgiö als in Zuid-Afrika, waar dan toch een strijd tegen onze taal gevoerd wordt, aan de vijanden van die taal gelegenheid te geven van te zeggen - Kijk eens toe die Vlamingen of die Afrikaanders zeggen strijd te voeren voor de Nederlandsche cul tuur en do vertegenwoordiger van Nederland maakt nogthans een ver schil tusschen hunne taal en de zijne." Buitenlandse!) Overzicht. We zijn al eens begonnen om een paar partij- of groepsmanifesten te geven uit den verkiezingsstrijd in Frankrijk, waar Zondag over 8 dagen de verkiezingen plaats vinden. De herstemmingen komen dan 14 dagen later. Maar er is wat die manifesten betreft geen bijhouden aan. Er zijn een viertal voorname strijdpunten: de wet op den driejarigen diensttijd, de kiesrechthervorraing, de inkomsten belasting en de openbare school. Verschillende groepen gaan bij a iets verder, bij b iets minder ver, enzoo- voort. Natuurlijk komen daar ook personenkwesties bij. Gelukkig is er in Frankrijk een plakwet gekomen d. w. z. niet een wet op het plakken in figuurlijken zin, maar 't aanplakken van verkiezingsbiljetton mag alleen op „gemeentelijke" borden geschieden, waar elke candidaat gelijkelijk zijn deel krijgt. Het schelden is dus op publieke pleinen in geschrifte tot dat hoekje beperkt. De kiezers zijn nog vrij koel in Frankrijk. Ze kennen het verkiezingsgedoe. Veel gepraat, veel geredeneer, mooie beloften zelfs doch het resultaat: weinig of geen verandering. Na eenigen tyd gaan de zaken weer hun ouden gang. Praten kun je, maar betalen moet je, zegt de flegmaticus. Caillaux, die na den moord door zijn vrouw bedreven verklaarde zich uit het politieke leven te willen terug trekken is sedert van gedachte ver anderd. Hij is reeds in het district Sarthe voor zijn kiezers opgetreden De suffragettes schijnen in Enge land weer een van de helaas reeds gewone stukjes te hebben uitgehaald, Vrijdagmorgen brandde te Yar mouth de Brittannia-pier met het daarop staande paviljoen, geheel af. De schade wordt op 15.000 pond sterling geschat. Bij de plaats van den brand werd een briefkaart ge vonden waarop stond: „Vrouwen kiesrecht". En aan de andere zfjde Mc. Kenna heeft mevr. Pankhurst bijna vermoord, wij kunnen geen medelijden hebben voor datde vrouwen het kiesrecht hebben. Miss Sylvia Pankhurst, de dochter houdt rede voeringen in Oostenrijk over het vrouwenkiesrecht. Ook in Dresden was een lezing van haar aange kondigd. Die is echter door de politie verboden op grond van de bepaling omtrent het gebruik van vreemde talen bij openbare samenkomsten. Uit de oefenplaats by Oberhafen wordt gemeld dat het 99ste regiment infanterie, dat vroeger in Zabern lag, daarheen dezer dagen terugkeert. De commandant kolonel Von Reuter en luitenant Von Forstner zijn over geplaatst en komen dus niet in Zabern terug. Zaterdagmorgen is het geheim zinnige schip dat waarschijnlijk* met wapens bevracht, onlangs uit Ham burg vertrok, waarschijnlijk voor Londonderry geweest. De kustwacht trachtte seinen te wisselen doch ontving van het schip geen antwoord. Daar in de nabijheid van de kust tal van auto's werden opgemerkt vermoedt men dat het schip ver boden lading aan boord had. De waakzaamheid der autoriteiten be lette dat het schip verbinding met den wal kreeg. Graaf Berchtold (Oostenrijk) en de markies di San Giuliano (Italië) hou den te Abazzia besprekingen over de Balkan-aangelegenheden. Oosten rijk en Italië moeten vast besloten zijn het politiek evenwicht in de Adriatische Zee te handhaven. De twee staatslieden zullen ook wel besprekingen houden over den spoor weg van den Donau naar de Adria tische Zee en of deze te Wallona of te Durazzo in Albanië zijn eindpunt zal hebben. Het verlangen van Servië naar een uitweg naar de Adriatische Zee voor zyn handel zal in overwe ging genomen worden. Kon dit toe gestaan worden, dan ware een der astige vraagpunten althans van de baan. Turksche ministerraad heeft zyn goedkeuring gehecht aan de overeenkomst die te Parijs tot stand kwam betreffende de leening. Djavid bey, die die overeenkomst tot stand bracht, zal ook de vroeger begonnen onderhandelingen met Duitschland over economische belangen hervatten, zuodra de voorbereidende werkzaam heden voor de begrooting ten einde zijn gebracht. Waarschijnlijk zal de minister zich daartoe naar Berlijn begeven. De Koning van Griekenland krijgt van zijn officieren een maarschalk staf, waarop de namen der veld slagen uit de twee jongste oorlogen zullen gegraveerd zijn, In Mexico waar de toestand drei gend was dooi liet optreden van de Veieenigde Staten die voldoening eischten voor de gevangenneming van Amerikaansche zeesoldaten, het wat geluwd. Generaal Hnerta wil toegeven aan het verlangen van Amerika en zal de geëischte saluut schoten aan de Amerikaansche vlag doen afvuren. Mits het saluut dan van Amerikaansche zijde wordt be antwoord. President Wilson meent dat als de Vereenigde Staten dit doen het nog geen erkenning der Moxicaansche regeering beteekent. Enfin, dat komt dus in orde. Even wel de Amerikaansche vloot zal toch voorloopig in de Mexicaansche wate ren blijven. De toestand kan vroeg of laat de tusscbenkomst van de Unie noodzakelyk maken! Peking, 16 April. Vijftigduizend man regeeringstroepen hebben de benden van Witten Wolf bij Kjentsjof in de provincie Sjensi (welke stad zij hebben geplunderd en uitgemoord) omsingeld. De troepen hebben de roovers aangevallen en er honderden van gedoodda* anderen trachten terug te trekken. De toestand is aanmerkelijk ver beterd. Enkele steden zyn aan plundering ontkomen door de poorten voor de roovers te openen en hun groote afkoopsommen te betalen. In de steden, die zich verzetten, zynafgrijselyke wreedheden bedreven, Tal van missiegeneesheeren verplegen de gewonden. Mevrouw HOUWING zal geen ont vangdag meer houden. AFDEELIKG HELDER VIM DE VEREENIGINE TOT WERKVERSCHAFFING AAN BLINDEN. Algemeene Vergadering op Woensdag 22 April a.s., in de Fröbelschool, Laan. Agenda Jaarverslag. Rekening en verantwoording. Benoeming van een commissie tot het nazien der r. en v. Bestu urs verk iezi ng. HET BESTUUR. te HELDER. Algemeene Vergadering op DINSDAG 21 APRIL, te half 9 precies In het TEHUIS. De Secretaris, W. VISSER. INGEZONDEN. Inlanders bij da Marine. In het Avondblad van „De Nieuwe Courant"*) van gisteren komt onder bovenstaand opschrift een bericht voor, waarin ondergeteekende spre kende wordt ingevoerd. Ik vermoed dat de inhoud een uitvloeisel is van een gesprek, dat ik met iemand aan uw blad ver bonden, voerde. Het gesprek had plaats staande achter op een tram en daaraan is het wellicht toe te schrijven, dat in de weergeving ervan verschillende onjuistheden zijn geslopen. Waar dat gesprek niet voorpubli ceering bestemd was, vermeen ik te mogen volstaan met de mededeeling dat speciaal het gedeelte waarin ik mijn meening over de Amboneezen en Menadoneezen gaf, onjuist weergegeven. U dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik Hoogachtend, Uw dienstw., A. F. Gooszen. Advertentiën. Den 23sten April hopen onze j geliefde Ouders JAN HILLENIUS en CATHARINA KIKKERT 2 hunne 40-jarlge Echtvereeniglng te jj herdenken. Hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. ilJmSn,!17 Geboren GRIETJE JACOBA, Dochter van JAN P. N. KLOPPER en JOH. J. KLOPPER- de roos. Helder, 16 April 1914. Getrouwd WILLEM WITSENBURQ en MARIE G. STORK, die, mede namens wederzijdsche familie, dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling. Amsterdam, 16 April 1914. De Heer en Mevrouw G. J. TE WINKEL VAN SUCHTELEN zullen Zondag 19 April en belde daaropvolgende Zondagen gaarne bezoeken ontvangen. Ankerpark 33. Wegens omstandigheden te IJmuiden in een volkrijke buurt ter overname aangeboden een net zaakje in Manu facturen. Overname billijk. Brieven onder No. 123, a/d. Boekh. P. F. C. ROELSE, IJmuiden. Te koop: een goed loopend Blllard met toebehooren, een Orchestrionbuffet en Toonbank voor spotprijs. Adres QUANT, Kanaalweg 101 A. 99' Heldersche Mandolineclub renata" Soiree op Zaterdag 25 April, 8 uur. Matinée op Zondag 26 April, 3 uur., ter gelegenheid v, h. 3-Jarig bestaan der Vereeniglng. Toegankelijk voor ledenen familie. HET BESTUUR. Bestaande uit Kap- en Zolderdeelen, Battings, Riggels, Ramen, Deuren, twee mooie Toonbanken en 10 15 duizend Waalsteenen. Alles van het solide winkelhuis Hoofdgracht 78, Helder. Dagelijks op het werk. De Notaris H. M. Beeckman te Nieuwediep (den Helder), zal op WOENSDAG 6 MEI a.s., aanvangende des voorm. ten 10 uur, in het lokaal „CASINO", in het openbaar verkoopen: bestaande uit: Stoelen, Tafels, Ameu blement, Kasten, Glas- en Aardewerk, Kleeden, Bedden en toebehooren, enz. en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags te voren van 2-4 uur. Liefdadigheids- Uitvoering - ten bate van het Hoefijzer-Verbond tot stichting van een Herstellingsoord voor Kinderen, lijdende aan Tuberculose, - op - Donderdag 23 April 1914, in „CASINO". Aanvang 8 uur. OPVOERING van: Tooneelspel in 3 bedrijven van FELIX PHILIPPI, door W. DE HAAN. Costumes van de Firma A. Serné en Zoon te Amsterdam. Kapwerk van de Firma D.H.Miohels te Amsterdam. Entr'acte muziek welwillend aan geboden door het Casino-Orkest. PRIJZEN DER PLAATSEN Ie RANG bij vooruitname 10.75, 's avonds aan do zaal fl.-. 2e RANG f 0.50. 3e RANG f 0.25. Kaarten te verkrijgen in den Boekhandel van de Heeren J. C. DUINKER, Spoorstraat; A.J. MAAS, Kanaalweg; P. SPRUIT, Kanaalweg, en 's avonds aan de zaal, Op den dag van uitvoering zijn aan „CASINO" plaatsen te bespreken fO.IO per plaats. VERLOREN een DASSPELD met photo er in. Terug te bezorgen: VELTMAN, Molenstraat 89. Er biedt zich aan een nette Juffrouw van middelbaren leeftijd als HUIS HOUDSTER, liefst in een burger betrekking. Franco brieven onder No. 148, Bureau van dit blad. Gevraagd met 1 Juni in een klein gezin een net Dienstmeisje, goed kunnende koken en zelfstandig wer ken, loon f 120. -met opslag, f 26. waschgeld, en een Dagmeisje van 9—4 uur, beiden voorzien van goede getuigen. Brieven fr. lett. H, Boekh. MAAS. Mevrouw BEECKMAN vraagt een Werkvrouw, die zelfstandig kan werken, voor Zaterdag en Woensdag. Wordt gevraagd een nette Dienst bode, voorzien van goede getuig schriften, voor dag en nacht, wasch buitenshuis. Kennis van koken strekt tot aanbeveling. Flink loon. Brieven onder No. 150, Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Dienstbode. Loon f8.— per week. Adres: Hoofdgracht 38. Te huur het nieuw gebouwd Winkelhuis Middenstraat 42, geschikt voor elke affaire. Te bevragen: Kanaalweg 67 68. KONIJNEN te koop. Verschillende soorten. Te bevragen: Binnenhaven 134. Te koop gevraagd een gebr. doch in goeden staat zijndo Electriseer- machine (systeom Di\. Alimonda). Aanbiedingen franco onder No. 151, Bureau van dit blad. Te koop een Ket en Veulen. Adres: M.SELDERBEEK, Paardenstr. Te koop nieuw Kwakzeil met toebehooren, groot 104 s/t el, 3 Oploopers en Staaldraad. Te bevragen bij: W. VLAS Cz., Oudeschild (Texel). Te koop een flinke Aardappelen en Groentenzaak, met vlugge Ket en Wagen. Inlichtingen bij C. BREGMAN, Wagenstraat 25. Te koop een kleine Vlet met twee riemen, by A. OVERTOOM, KanaalwegNo. 11 Te koop een goed onderhouden Salontafel. Adres: Van Galenstraat 58. PROFITEERT van onze Reclame Blauw Graniet 2-rij, voor f 14.00. op onze HEEREN- en KINDERCONFECTIE. Profiteert hiervan bij Wij leveren alleen de LEIDSCHE WOLLEN DEKENS Aanbevelend Reclame aanbieding Profiteert van onze 12-els gebloemde AXMINSTER KLEEDEN, merk „Gelria", nu voor f 8.90 6-els CHiNAMATTEN merk„Columbia" voor 55 cent Grootste keuze bij vindt gij de grootste sorteering 1500 Damestailles met breede entredeux, merk „Elegant", van 75 ct. voor 32VS ct. b.v. merk „Helena" met Pompadour f 1.75 merk „Alpha" (zwart-wlt ruitje) f 1.10 merk „Johanna", modernf 1.45 merk „Catarlna", zeer chique, f 1.25 Grootste xeuze bij

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 2