Waar™" Waar .Helder's Mannenkoor". DUBBEL SCHOON GEMAAKT BEECHAM'S PILLEN Advertentiën. KUNSTTANDEN CONCERT Marine-Ensemble „ORPHEUS". Schietoefeningen Gevraagd 2 FLINKE MEISJES, TAVERNE EMPIRE. Winkelzakken. Handwagenverhuurderij DUBBEL BLAMK ZEEP Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indiö: Verzendlngewog. Per: Datum der ter post bezorging. TUdst.der laat. busl. a/h Postic. zeepost via Amstordam 8 Mei 6A6'sav. zeepost via Rotterdam 1 6.66'sar. Hofl. mail via Genua 0 0.66'sav. Holl. mail via Marsoille 2S April 8.40 's n. Fran. mail viaMarsellle 1 Mei 0.66'sar. (v. Atjeb, 8umatra'H Westkust en Benkoe- len, alleen op verlan gen der afzenders). Dultscbe m. via Napels Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: Eng. mail via Brlndisi Holl. mail vla Genua Holl. mail vla Marseillo (alloon op Verl. d. ufz.) Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra Eng. mail vla Brindisi eiken Vr(Jd. 8.16'sm. Holl. mail vla Genua 6 Mei 6.66'sav. Holl. raaU vla Marsolllo 28 April 8.40'sn. (alleen op vorl. d. afz.) Fran. mail via Marseillo (voor Atjeh alleon op verlangen d. afzond.) Duitsche m. via Napels Naar Guyana (Suriname) zeepost vla Amsterdam mail via Queenstown mail via 8outhampton Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: zeepoBtvla Amstordam zeepostvl mail vla Southampton of Queenstown muil vla Hamburg (alleen op verl. d. afz.) VM£5 Naar St. Martin, St. Eustatius en ii op verl. d. af a Engeland 7 Mei 0.66'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.40 's namiddags. Ingezonden Mededeeling. IS UW LEVER ZIEK? Maak hem dan in ordo; hetisgomak PLAATSELIJK NIEUWS. -- Onze plaatsgenoot de heer G. G. Baardman is te Haarlem geslaagd voor het examen L.O. - De heer J. H. Staalman is benoemd tot plaatselijk correspondent van het genootschap tot Zedeiyke verbetering van gevangenen. Op Donderdag 80 April a.s. zal door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland te Haarlem worden aanbesteedhet maken en onder houden van werken tot verdediging der Noordzeekust vau de provincie Noord-Holland ingevolge de wet van 15 Juli 1898. Raming perceel 1 f93000.-, perceel 2 f 88000.-, te zamen f181000.-. „T.a.v.e.n.u." Ten bate van het „Hoefijzer- Verbond", dat streeft om een her stellingsoord te stichten voor kinderen, lijdende aan tuberculose, gaf boven genoemde Heldersche Tooneelvereeni- ging Donderdagavond in „Casino" een liefdadigheidsuitvoering, die door een vry talryk publiek bezocht was. Opgevoerd werd „Weldoeners der Menschheid", een tooneelspel in drie bedrijven van Felix Philippi, door W. de Haan. Het is genoegzaam bekend, dat „T.a.v.e.n.u" wel in staat is om iets goeds voor het voetlicht te brengen en zich te doen waar- deeren by de toeschouwers, ook nu bleek zulks weer eens voor de zoo veelste maal, want in dit stuk dat boeit en de belangstelling tot het einde toe gaande houdt, werd over hot algemeen voortreffelijk spel ge leverd. De verschillende rollen waren in goede handen en vooral viel te roemen de vertolking van Dr. Eduard Martius en Katharine zyne echtge noot en geheimraad Von Fortenbach, die op talentvolle wyze speelden, maar ook Paula en dr. Alfred Kayser, de assistent van Von Fortenbach verdienen een pluimpje. Het geheel was een best verzorgde vertoon ing waarmee men groot succes behaalde. Na elk bedrijf moest het scherm drie, viermaal rijzen en werd een hartelijk applaus geuit voor alle op- voerenden. Nog dient vermeld dat de muziek welwillend werd aangeboden door het Casino-orkest, dat vóór het eorste en tusschen de andere bedreven nummers van schoone melodieusheid ten gehoore bracht. BINNENLAND. Mevrouw Boldingh—Qoemant. Men schrijft uit Amsterdam aan de N.Rott.Ct. Mevrouw BoldinghGoemans heeft ons in het Fransch verteld van Alfred de Musset en zyn werk, en van zyn gedichten enkele voorgedragen. Vóór haar moedertaal leerde zij Fransch; in Frankrijk studeerde zy en als taak stelde zij zich om mee te werken aan de verbreiding van de Franscho taal in ons land. Dit ter verklaring waarom Mevr. Boldingh Goemans in het Fransch zou spreken. Voor zoover wy niet-Franschen dit beoordeelen kunnen laten wy niet vergeten dat het oordeel van ons, Nederlanders, slechts betrekkelijke waarde in dezen heeft - spreekt Mevr.Boldingh voortreffelijk Fransch; misschien wordt hier en daar de ver zorgde uitspraak door al te sterke betoning van sto mme e (zelfsdaar waar zij niet voorkomt als in douleur tiroir) wat al te zeer onderstreept. Ook de stem is zeer melodieus en bovenal, er spreekt gevoel uit de voor dracht van Mevrouw Boldingh. Maar toch, haar Hollandsche natuur verried zich in hare conférence over de Musset, die, hoewel goed opgebouwd en getuigend van een groote vereering voor den dichter, hier en daar wat lang voorkwam te z(jn. Misschien vindt dit zijn oorzaak hierin, dat Mevrouw Boldingh haar conférence voorlas en misschien niet genoeg nuanceering daarin aanbracht. Een zeker gebrek aan rust in deze voor dracht was merkbaar. Ook zou het misschien aanbeveling verdienen als Mevrouw Boldingh de voordracht van eenige gedichten van de Musset in haar conférence wist te vlechten en deze beide deelen van den avond niet zoo streng gescheiden hield. Vóór de pauze kregen w(j nog de beroemde „Nuit de Mai" te hooren. Zeer gevoelig werd dit heerlyko ge dicht voorgedragen. Wy voor ons meenen, dat het nog meer effen, met nog minder „uitbeelding" zou kunnen gezegd worden. Want deze verdraagt de taal van de Musset nauwelijks. I-Ioe verrukkelijk van visie ook de beelden zyn, waariu hij zich uitdrukt, de taal, waarmee hij ze weergeeft, is zoo eenvoudig mogelijk. Zyn taal is niet onmiddellijk-plastisch, maar slechts suggestief. En het geheim van dit dichterlijk genie is het, ons in die simpele, ongecompliceerde zinnen visies te kunnen suggereeren, die voor zijn geest opkwamen. Maar het is als liet hij ons die beelden door een waas, door een gazen sluier zien. Wij vermoeden ze meer, wij ondergaan meer hun invloed, dan dat wij ze in scherpe contouren voor ons zien. Zóó, vaag, omsluierd denken wy ons die verzen liefst voorgedragen en in de „Nuit de Décembre" kwam Mevrouw Boldingh zeer dicht by dit ideaal. Van de overige gedichten, die werden voorgedregen, vermelden wij nog het zoo fijne on gevoelige „A Ninon". Wij weten niet, of wij er'ons over moeten verheugen, dat deze confe- renciére en diseuse, die van de na tuur zoo veel heeft meegekregen, haar talent aan de Fransche in plaats van aan haar moedertaal ten dienste stelt; maar Mevrouw Boldingh ver staat de kunst in haar voordracht van werk van een zoo bekend dichter als de Musset, die zich zóó byzonder eigent om stil, zoo kalm voor ons heen gelezen te worden, niet te ver te blijven beneden de herinnering aan wat eigen lezing ons te genieten gaf. En kan men by de Musset grooter lof verlangen? Het niet al te talryke publiek - deze heerlyke nuit d'avril deed den beroemden „Nuits" van den dichter waarschijnlijk een deloyale concurrentie aan -- luisterde met genoegen naar de voor dracht van deze begaafde landgenoote. Een merkwaardige gebeurtenis. Een merkwaardige gebeurtenis, zeker zeldzaam voorkomend, speelde zich Woensdagmorgen in de Paulus Potterstraat te Amsterdam af, waar een koe, behoorende tot een koppel, dat stadwaarts werd geleid, het levens licht schonk aan twee kalveren. Proces-verbaal werd door de politie opgemaakt. (Tel.) Het hinderlijke orgel te Arnhem. In verband met de draaiorgel- muziek in den tuin van het perceel naast het Paleis van Justitie deelt men mede, dat het orgel Donder dagraorgen tijdens de zitting dei- Rechtbank was het nog bespeeld 's middags onbruikbaar is gemaakt door het werpen van water en zand in het mechanisme. Da Emmabloem. De verkoop van de Emmabloem heeft opgebrachtte Enschede f 1400 te Vlissingen f 588te Hengelo f 550 te Breda f500; te Schiedam f581 te Utrecht ruim f1600, terwijl aan de stations bovendien f140 is inge zameld. BUITENLAND. Een tragedie in de kazerne. In de kazerne van het regiment grenadiers No. 100 te Leipzig werd de soldaat Meier uit Hannover door den geweermaker Gerners betrapt op het oogenblik dat hij bezig was diens kast in de werkplaats, waarin 400 Mark aan geld geborgen waren, open te breken. De op heeterdaad betrapte soldaat nam een smidshamer en sloeg den geweermaker de hersens in. Daarna nam hij de vlucht. Hy werd later in een der dienst- bureaux dood op den grond gevon den; hy had zich een geweerkogel door het hoofd In de kist der dienstbode. De „Times" verneemt uit Peters burg het volgende verhaal: Eenige dagen geleden verhuurde zich een dienstbode bij den heer Robof, een rijk koopman in Lobovo, aan den spoorweg Moskou-Rykinsk.Zij stuurde oen groote kist vooruit, die haar plunje heette te bevatten; de kist werd in de keuken geplaatst. Doch de hond van den heer Robof was niet van die kist af te houden. Voortdurend gromde en blafte het beest tegen de jurken en hemden der dienstbodewant iets anders kon de kist toch niet bevatten. Hoe vaak de hond ook verjaagd werd, telkens keerde het waakzame dier naar de kist terug en begon weer te blaffen. Eindelijk besloot de heer Robof de kist te laten openen, door een paar zyner mannelijke bedienden. En dio vonden in de kist twee jonge kerels, met revolvers gewapend. Voordat zij van de revolvers gebruik konden maken, werden z(joverweldigd. Waar schijnlijk was het een nieuwe poging van de beruchte rooverbenden, die geheele streken in Rusland onveilig maken, oin een inbraak te doen, en den heer Robof te berooven. Men stelle zich voor I Te Stockholm gebeurd. Een ryke meneer had een jonge en schoone vrouw, en die jonge vrouw had i p haar beurt in 't goheim een vriend. De echtgenoot verdacht er haar wel van, maar kon 't bewijs niet leveren. Toen bedacht hy, in overleg met zyn advocaat en zijn dokter, een origi neel middel. Hy ging op reis en liet. uit den vreemde seinen, dat hij plot seling overleden was. Hij werd ge kist, maar handlangers zorgden er wel voor, dat hij lucht en eten en drinken genoeg kreeg. De kist werd naar het „sterfhuis" vervoerd en neergezet in de kamer, waarin de telefoon zich bevond. Het jonge vrouwtje belde al gauw haar vriend op: „Prachtig nieuws. Mijn man is dood. Ik ben dus vrij en erf al zyn geld. Nu kunnen we trouwen. Kom morgen I" En de vriend kwam en vloog me vrouw om den hals. Maar op 't zelfde oogenblik vloog het deksel van de kisten de rest laat zich denken. Mijnheer heeft nu het verlangde bewijs en kan echtscheiden, zonder verplicht te zyn zyner vrouw een hooge uitkeering te geven. Kijkjes uit mijn venster. Schoonmaak. 24 April. - Dit zyn prettige tijden voor de mannen van onze gemeente reinigingsdienst. Gisteren sprak ik er een en hij was zeer bitter gestemd. „Eèns in 't jaar," zei hij met veel moeite een zwaren, propvollen bak tillend op den rand van zijn hoog- beladen wagen, „ruimen die wijven zoowat van alles op en ze stoppen de boel zoo vast, dat je er gewoon weg geen raad mee weet - zie eens eveneen wollen deken, een paar schoenen, een pet, een damesrok, een pop, een bloempot, kousen, zeil, stuk ken glas, aardewerk, een pantoffel, een winterjas, een hoogen hoed, twee matrassen, een doofpot, behangsel papier, een karpet, een rieten stoel, emmers, bezems, dweilen schrobbers - heb ik het niet zorgvuldig opge stapeld dat daar is een veeren bed, totaal plat en vergaan en nat van de vocht - hier zit een schil derij van Napoleon toen-ie naar dat eiland was verbannen, naast hem ligt een gebroken spiegel, dan twee beel den zonder kop - Beethoven en Chopiu, lees maar wat d'r op staat dat theeblad is om ze voor af rollen te bewaren en die kachelpijpen zyn de stutten voor dat boeltjeeen borstrok, drankglazen, een broek, een kacheltje, een reiskoffertje, een ka toenen deken, een parapluie,een water pot, paardenhaar, een gummiband, waschlompen en dieper zit nog méér - wonderlijke dingen, vroeger duur betaald, nu geen cent waard je kan geducht merken dat de vrouwen de ouwe rommel uit hoeken en gaten voor den dag halen wat op en versleten is: vooruit er mee, naar den Beltweg, daar ligt nog een reuzen- hoop. Dit is allemaal uit één straat, van menschen die van zulk vuil geen afstand kunnen doen en eerst met schoonmaak alles tegelijk loslaten." Terwijl de vuilnisman zijn houten ratel langdurig en luidruchtig draaide, dat het lawaai overal doordrong, kwamen huismoeders naar buiten om hun reeds gereedstaande vrachten over te geven. Een zoo'n schoon maakster stapte resoluut in haar verschoten jak-en-rok vol kalk- spatten, met twee groote gevulde emmers nader en zei dat ze nog een partij kleeden had en twee matras sen en een mand behangselpapier en dat er nog wat op zolder lag, maar dat ze het zou bewaren voor de volgende week. En een gebogen en sjofel manneke met een bleek, mager gezicht en een bril op, zichtbaar snuivend en hijgend van de berrie achtige drukte in zyn woning,stortte norsch een kist met rommel in den wagen leeg en klaagde met zenuw trillende stem en angstvertrokken gezicht over het ellendige leven nu thuis, iederen dag tusschen een paar maltentige wijven in - z'n vrouw en de schoonmaakster - die hem behandelde als een labbekak, die hem lieten schrobben en boenen en witten dat-ie er slap en futloos van was en die hem voortdurend naholden en opjaagden dat het hem hinderde en benauwde en ziedend-kwaad maakte. Hij gromde nu en dan een vloek en bulderde over het jaarlijk sche feest van alle vrouwen het feest van den schoonmaak. „Ja, zo komen er niet ronduit mee voor den dag, maar de heerschappij van bezem en kwast, van stofdoek en leerelap, van dweil en schrobber, is toch bijster naar haar zin. Zij voelden zich thans echt de meesteressen van het huis. De schilder, de behanger, de timmer man en allen die maar zoo vlug mogelyk helpen en opknappen krijgen een vriendelijk gezicht, een lief woord, een kommetje koffie, een sigaartje, een potje bier. een bittertje. Ma£Lr wij hoofden van het gezin krijgen grauwen en snauwen, moeten hard mee aanpakken of worden anders van huis en haard verjaagd en be keken als nuttelooze sta-in-den-wegs. Je krygt ver over t(jd aangebrand eten te slikken wat in de haast is saamgeknoeid, je huis is compleet onderstboven gekeerd en alles staat in wanorde en je zachte, aanminnige vrouw lykt nu een duivel wanneer je ze bezig ziet met den stofdoek het hoofd, bloote armen, opgespelde rokken ze moppert en steunt en zucht en toch: ze zwelgt in zalig heid, onbegrijpelijk voor ons, die mannen zyn." Ik zal maar niet wagen om ook in dezen geest over den schoonmaak te schryven, wil liefst niet met de lezeressen van de „Heldersche Cou rant" ruzie zoeken en dadel yk zeggen dat we de schoonmaak toejuichen. Ons huis moet toch in 't voorjaar weer eens ferm een beurt hebben De stof moet er uit, zoo ook de oude rommel. Een frisch verfje, een ander behang geven het geheel een nieuw aanzien. En dat vinden wij, mannen, toch immers ook wel als alles zuiver en zindeiyk ruikt en wanneer alles schoon is en glimt? Daar, ik wil voor de vrouwen van Helder en Nieuwediep partij trekken jullie hebben volkomen gelyk. De mannen moeten maar wat door de vingers zien en met heldhaftige op offeringsgezindheid afstand doen van geriefelijkheden en aangenaamheden des levens in deze dagen van de bezem-heerschappy. En danweet ge wat den schoonmaak-tijd wel prettig, knus-gezellig soms maakt? Dat zooveel oude, lieve dingen je weer in handen komen, die goed waren weggeborgen en waaraan je zoo niet meer dacht. In den schoon maaktijd gevoel je de waarheid, dat wat het huis verliest, het huis weer teruggeeft. Dan kijk je ze aan,heele oude klungels of vergeelde paperas sen en je piekert er over of je ze nu zult wegdoen of nog maar wat bewaren. Alsof het een hoogst ge wichtig vraagstuk is, wordt gerede neerd over de kwestie of die oude tafel of stoel van 't jaar zóóvéél nu maar naar den opkooper moet of dat-ie nog het opknappen waard is. Al deze bedenkingen en overwegin gen zyn aantrekkelijk voor wie hecht aan huiselijkheid en de dingen van een gezellig tehuis echt en waar achtig liefheeft. Daarom, gezegend zijt gy, tyd van bezem-heerschappy. Gezegend ook om de les der reinheid, die daadwerkelyk in deze dagen ge leerd wordt - bezem en de stofdoek halen nu uit de hoeken en gaten van het huis de ongerechtigheden, die in den loop van den tijd er zich hadden verzameld. SCHOONMAAK door S. N. Bakker Als de lente jubelt En de Meie groent Komt de lieve schoonmaak, En de werkster boent. Zeep en water, olie, Plaksel, kleef en klit, Stinkt in alle hoeken; Waar men veilig zit? Zoekt het op den zolder Of in 't sousterrein: Overal wordt 't volder, Nergens kan men zijn! Maar der vrouwen woede, Nam te snel baar loop, Eer men het vermoedde Komt men uit de doop. Alles is weer helder, 't Blinkt en ruikt weer frisch. Keuken, kamer, kelder Staat in nieuw vernis! Schoonmaak! plaag der plagen, Gun ons ook weer rust. Och, de lentedagen Zyn voorwaar een lust Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 21 April. Nadat een aantal leden benoemd zyn voor de commissie van voor bereiding voor 't wetsontwerp tot vaststelling van een Wetboek van Strafvordering, wordt de behandeling van de Inkomstenbelasting voortgezet. De heer Van Nispen (r.k.) blyft nog steeds de tariefwet verdedigen als middel tot dekking van verschil lende uitgaven. Hij fulmineert tegen de „dolzinnige" invoering van $rt. 369 der Invaliditeitswet, waardoor de uitgaven zoo aanzienlyk zyn ge stegen. De economische toestand is, volgens dez6n spreker, lang niet zoo gunstig als door vorige sprekers is geschetst. De schuld hiervan ligt ge deeltelijk bij de toenemende weelde. Om verschillende redenen is spr. voor het ontwerp, en vraagt naar de toe komstplannen van den minister. De heer F1 e s k e n s (r.k.) onder zoekt of thans de g meente geen opcenten zal moeten heffen op de ryksinkorastenbelasting en daardoor de gemeentelijke inkomstenbelasting zal komen vervallen. Om verschil lende redenen beveelt spr. dit stel sel aan. De heer Van Best (r.k.) betoogt dat minister Kolkman's tariefwet veel minder protectionistisch was dan het bestaande tarief. De heer Kooien (r.-k.) vraagt eveneens naar 's ministers plannen en ontkent in een betoog de aan- sprakelykheid van rechts voor het bestaand tekort. De tarief verhooging had daarin kunnen voorzien. Spr. wydt over het tarief nog verder uit. Hij verklaarde zich vóór het ontwerp, maar tegen amendementen strekken de om do opbrengst van de belasting te verhopgen of te verlagen. De heer Teenstra (v.d.) komt op tegen de sombereschildering, welke de heer Patyn meende te moeten geven van den z.i. onbehagelijken toestand van 'slands financien. Een vorige maal was de heer Patijn in tegendeel van een tegenovergestelde meening. Op verschillende punten be- strydt hij den heer Patijn. De Minister van Financiën beantwoordt de verschillende sprekers, Hy is zich den ernst van den toestand volkomen bewust en wil een nieuwe zegelbelasting ontwerpen. Wyziging van de successiebelasting is minder eenvoudig dan men wel denkt. Voor den minister zijn directe belastingen hoofdzaak, daarnaast echter matige indirecte heffingen verhooging bier- accyns en tabaksbelasting. Voor bier ty4 cent per glas, Va cent P01" liter. Een herziening van het successierecht is van spr. niet te verwachten. Ver laging van den suikeraccijns laten 's lands financiën niet toe. Hierna behandelde spr. het ontwerp inkom stenbelasting zelf, verdedigde het tegenover verschillende kritiek, ver dedigde de aanslagsrogeling en de grondbelasting. Daarna vingen replie ken aan. Zitting van Woensdag 22 April. De heer, Gerritson (c.h.) repli ceert, vervolgens de heer Van Vu uren (r.k.), die breedvoerig de redenen uiteenzet waarom tariefver- hooging moet plaats hebben om io do middelen te voorzien. De heer De Meester (u.1.) geeft eveneens aan op welke wyze men in de tekorten zou kunnen voorzien. Met belasting op bier en tabak was deze spreker weinig ingenomen. De heer Patyn (u.1.) critiseerde het finantieel beleid van het afge treden Kabinet en verwierp 's heeren Lohmans beloog over de vryzinnigen den ontredderenden invloed, dien zy van de sociaal-democraten zouden ondergaan. Overigens is de heer Patyn vóór het ontwerp, al keurt hy de dividendbelasting af. Nadat nog de heer De Wycker- slooth de Weerdesteyn (r.k.) heeft gerepliceerd, wordt de zitting verdaagd. Zitting van Donderdag 23 April. Donderdags repliceert de heer 1' y d e m a n (v.1.). Hy bespreekt de reorganisatie van de Raden van Be roep en de waardeschatting van het onroerend goed, en bepleit eene her ziening der belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. De heer Teenstra (v.d.) zet uit- een; dat hij wil èn opname der be den in het ontwerp Treub ön verlaging van den suikeraccyns. Wan neer dit niet beide gebeurt, valt het odium (de schuld) daarvan op de heeren De Meester en Patijn. Na de pauze repliceert de heer Vliegen (s.d.a.p.), die allereerst de rede van den heer Lohman uitvoerig bestrijdt en daarna nog eens pleit voor een spoedige herziening van de belastbare opbrengst van bebouwd en onbebouwd eigendom, alsmede voor een ruime grondbelasting. De heer Vliegen roert nog verscheidene andere punten aan, en waarschuwt nogmaals tegen een tabaksbelasting ook met het oog op de gevaren der industrie. De heer Bos (v.d.) vangt eene uit voerige rede aan, o.a. over onze staats schuld, die hy vervolgens afbreekt om haar Vrydagmorgen voort te zetten. (Zio voor eventueel vervolg Tweede Blad). Zij heit wat en hij zeit wat. In de Amsterdamsche rechtzaal sprak een advocaat een pleitrede uit, maar doordat vlak vóór de pleitzaal een stoomheimachine in actie was, kon men niets van de rede verstaan. Dat waren benauwde oogenblikken voor de verslaggevers, zegt het H.b.1., toen daar die heimachine met haar aanhoudend dreunend gegons het woord van den pleiter overstemde. „Versla of versta dat nu maar. Snapt één onzer er wat van?" - „Welzeker. Zij heit wat en h y zeit wat!" Op den 2en Mei a.s. j onze geliefde Ouders JACOB KRIJGER ANTJE VAN TWUIJVER hunne veertigjarige Echtvereeniging P te herdenken. Uit naam van hunne dankbare Kinderen en Kleinkindereu. Ondertrouwd: LAMBERTUS RUOOLFJOHANNES POMPERT en FRANCISCA DE ZEEUW. Helder, 21 April 1914. Huwelijksvoltrekking onbepaald. Heden overleed mijn dierbare Echtgenoot JACOBUS JOANNES MOLL, in leven lid van het R.-K. Par. Armbestuur, na te zyn voorzien van de H.É. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 63 jaar. Helder, 23 April 1914. Wed. J. M. MOLL- Wagenaar. Algemeene kennisgeving. door mij geleverd,worden alleen betaald als ze goed voldoen, Drie maanden proef (gratis). Zitting te Helder: Donderdags van 11-121/a uur, behalve de eerste Donderdag der maand, STATIONSTRAAT Nr.11. Gemakkelijke conditiën. Pijn- looze behandeling met tandarts. Directeur: F. L. K. NEIJTS. MAANDAG 27 APRIL a.s., des avonds ten 8 ure, In het „CASINO-GEBOUW", met medewerking van het: Directeur: H. C. KOEK. Het Bestuur: M. H. RUIJGH, Pres., Spoorstraat 68. C. HEIJBLOK, Secret, Dijkstraat 18. Zy, dio zich alsnog opgeven als Donateur of Begunstiger, hebben toe gang tot dit Concert. Donateurs be talen f2.50, Begunstigers f 1. bij vooruitbetaling te voldoen. VERLOREN een Vulpenhouder (Simplex), gaande van de Koning straat naar de H. B. S. Terug te bezorgen: Koningstraat 28—30. tot verhooging van 'slands weerkracht. Door een Officier zal op MAANDAG 27 APRIL a.s., ten 8 uur n.m., in de AMBACHTSSCHOOL aan de Laan een voordracht over bovengenoemd onder werp worden gehouden voor manne- lyke ingezetenen van 16 tot 40-jarigen leeftijd uit deze gemeente. Daarbij zal tevens gelegenheid bestaan zich tot deelneming aan te melden. De Luitenant-Kolonel, G. SNELLEN. Gevraagd een Dag-Dienstbode, in een klein gezin. Adres: Dykstraat 47. Corned-Beaf? Bij P. DUIHKER. WESTGRACHT 84. Wegens omstandigheden te IJmuiden in een volkrijke- buurt ter overname aangeboden een net zaakje in Manu facturen. Overname billijk. Brieven onder No. 123, a/d. Boekh. P. F. C. ROELSE, IJmuiden. Te koop: een goed loopend Blllard met toebehooren, een Orchestrionbuffet en Toonbank voor spotprijs. Adres QUANT, Kanaalweg 101 A. Afbraak te koop bestaande uit Kap en Zolderdeelen, Battings, Riggels, Ramen, Deuren, twee mooie Toonbanken en 10 15 duizend Waalsteenen. - Alles van het solide winkelhuis Hoofdgracht 87, Helder. Dagelijks op het werk. goed kunnende mazen, voor de MACHINALE BREIERIJ. Adres: Magazijn „DE STER11, Kanaalweg Nr. 97. Wordt gevraagd een nette Dienst bode, voorzien van goede getuig schriften, voor dag en nacht, wasch buitenshuis. Kennis van koken strekt tot aanbeveling. Flink loon. Brieven onder No. 150, Bureau van dit blad. Te koop een Studieorgel a f10.-. Te zien en te bevragen: Breewaterstraat 57. Electriceer-machine. Te koop aangeboden een apparaat (systeem Alimonda), voor billyken prijs over te nemen. - Brieven fr. No. 158 aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Dienstbode. Adres: „Hotel Den Burg". In een klein gezin wordt tegen 1 Juni gevraagd een nette Dienstbode, v. g.g. v., niet beneden de 18 jaar. Brieven No. 156 Bureau v. d. blad. Te koop JONGE HOLLANDSCHE HERDERSHONDEN. Adres: Piet Heinstraat No. 1. Mejuffr. VAN TWISK, Weststraat 62, vraagt voor direct een Loopmeisje. Ondergeteekende heeft de eer, zyn geachtecliéntólete berichten, dat hy van heden af aan zyne inrichting heeft verbonden een naar de eischen des tljds ingericht Restaurantèlacarte. U beleefd tot een bezoek uitnoodi- gend, Aanbevelend, Uw dw., J. WIERSMA. MODES-HOEDEN. NETTE LEERLINGEN kunnen ge plaatst worden. - Adres: Maison GRIESHAVER, Kanaalweg 65 - 66. STOOMTRAM HELDER-HUISDUINEN. Jongen gevraagd, niet beneden de 17 jaar, - of gepensionneerde, voor lichte werkzaamheden. Loon f5.- per week. Adres: F. MULDER, Weststraat 32. GEVRAAGD een gepensionneerd Schrijver van de Marine voor lichte administratieve werkzaamheden. Loon naar bekwaam heid. - Brieven franco J. HOED, Expediteur, Alkmaar. MAGAZIJNKNECHT. In een Touw- en Borstelzaak te Alkmaar wordt gevraagd een Bediende, voor pakhuis en winkel, bekend met splitswerk in staaldraad, touw en henneptouw, en eenigszins met machinekamerbehoeften. Bij voorkeur gepensionneerd marineman. Aanbieding onder No. 157, Bureau vau dit blad. Geldbelegging. Terstond gevraagd een Smidsknecht by T. LANSER, Mr. Smid te Koegras. uit de hand te koop aangeboden verschillende solied gebouwde engoec onderhouden HEERENHUIZEN aan de Hoofdgracht en Kerkgracht, eigen dom van den Heer H. Janzbn Ez. te 's-Gravenhage. Voor solide geld belegging zeer geschikt. Adres: den Heer J. L. VAN OS Nieuwstraat 27. Gevraagd aankomend Meubelmaker, vast werk, hoog loon, kan tevens een Leerling geplaatst worden tegen kost- en inwoning en eenig loon. Adres J. A. HILLEN, Burg, Texel. Ter Stoom-, Boek- en Steendrukkerij „Het Noorden", Nieuwstraat 3, kan een nette Jongen ter opleiding in het vak geplaatst worden. TE KOOP eerste soort Glansverf per Kilo Japan-Wit f0.75, Donker-groen f 0.60 Zeegroen f 0.50, Wit, Geel, Bruint 0.45 Zwart f 0.40. - GRONDVERF f 0.35 Adres: KLEIN, BASSINGRACHT 4 in 1 Bestellingen per Briefkaart worden bezorgd. Een net Persoon, P.-G., zoekt Kost en Inwoning. Brieven onder No. 159 aan het Bureau van dit blad. Te buur het nieuw gebouwd Winkelhuis Middenstraat 42, geschikt voor elke affaire. Te bevragen: Kanaalweg 67 68. Alle soorten grijze en gekleurde Winkel zakken, in alle maten verkrijgbaar, van af 13 cent per K.G. FirmaS.J.PRINSSCo.,KruisweolT5-IT6 Te koop 2 GEITEN (1 jaar oud) en KLOEKEN met PULEN. Adres: Onrust. 19. te koop aangebodenbestaande uit 23 handwagens. Te bevragen bij K. Bregman, Westgracht 77. IS MUM HEELE HUIS. IK WERK Af-LEEM MET STEUNT de WELDADIBHEIDSBAZAR, welke gehouden wordt san 9 t/m 17 Mei a.s. in het „CASiNO"-BEBOUW, ten bate van het Sanatoriumfonds der Onder-offiiiieren. Bij P. is de grootste keuze in Worst- en Kaassoorten DU. WESTGRACHT B4.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 2