1* Helder's Bioscoop-Theater. Het bezoek van het Deensche Koningspaar aan Amsterdam. HARE HOOGHEID. aan Noordzee Botter Wij ontvingen voor de Pinkster XINDENPAKJES EN BLOUSES IJ Versch geslacht Ossenvet, DE BEURS, Spoorgracht. HEDEN en volgende dagen als een der extra nummers: Advertentiën. Een zeer mooi varieerend programma „T.A.V.E.N.U."-Bioscoop. Verder de nieuwste prachtfilms, Notaris STAMMES INBOEDEL, Verkoop van Attentie s.v.p. bij OUDKERK v. PRAAG. Oudkerk v. Praag. I wJ tot bekeering te brengen, en hoeveel tegenstand er telkens geboden werd, wanneer men iemand tot het Chris telijk geloof gebracht had. Na een pauze van twintig minuten, waarin verschillende zendingswerkjes te koop werden aangeboden, terwijl op een lange tafel velerhande ver snaperingen en dranken verkrijgbaar waren, sprak nog de es-zendeling Van Balen over het onderwerp „Duisternis en licht". Diepe duisternis heerscht er op Nieuw-Guinea onder de Papoea's, doch na jaren van har den arbeid was het hem en zijn vrouw gelukt, daar eenig licht van het Evangelie te ontsteken. Lang had hij gewerkt, eer er vrucht te zien was en moeielijk was zijn werk, daar hij steeds wilde getuigen van Gods heerlijkheid, terwijl toch in de taal dezer menscben geen woor den voor trouw, genade en barmhar tigheid te vinden zijn en alle geestelijk begrip afwezig was. Dikwijls had hy met zware koortsen te kampen gehad, doodkisten had hy moeten timmeren voor meer dan een zendeling, doch hij was blijven gelooven, dat ook hier eindelijk het goddelijk licht zou schij nen, wat hem kracht gegeven had om er 30 lange jaren staande te blij ven. En eindelijk mocht het zijn vrouw en hem gelukken nog rijken zegen op het werk te zien, wat ten slotte |het afscheid nog moeielijk maakte. Doch ze waren moe en afge mat en het Zendelingsbestuur had gezegd: „Keert terug naar het Vader land, waar ge nog kunt getuigen van de zending op Nieuw-Guinea". Telkens komt uit dat land de groote vraag om leeraars, die het Evangelie kunnen verbreiden en daarom werd ook thans met aandrang gevraagd om steun, om iets terug van de vele millioenen, die uit Indië naar Neder land zijn gekomen, terwijl mede ge zegd werd„Als God een kind van u vraagt voor het werk onder de zendelingen, geeft het dan met blij moedigheid. Gaat heen en predikt het Evangelie aan alle creaturen". Het slotwoord werd gesproken door Ds. Visser, Herv predikant te Den Hoorn, die dank bracht aan Burge meester en Wethouders voor de ver gunning, om hier het zendingsfeest te mogen vieren, dank aan de spreek ster en aan de sprekers, voor wat ze gezegd hadden, aan helpsters en helpers en verder aan velen, die tegenwoordig waren, voor hunne be langstelling. Vervolgens werd nog geproken over het zich haasten en vooral over het „Haast u langzaam". Spreker meende, dat dit langzaam op Texel wel wat al te sterk in toe passing gebracht werd. Hy wilde dat laDgzaam nu eens weglaten en zeggen „Haast u, om de heiden wereld over te brengen tot Christus". Verder wees spreker er op, dat men op Texel meer kan doen, en dat de '2000 Christenen hier nu best eens het uitzenden van een zendeling voor hunne rekening konden nemen. Met dankgebed werd hierna de bij eenkomst gesloten, nadat nog gezon gen was Gezang 96. "t Was eigenlijk jammer, dit mooie plekje te moeten verlaten, om op de stoffige wegen terug te keeren, doch het was reeds laat geworden, zoodat de vele zangvogels er zich weldra weer in de gewenBchte rust mochten verheugen. Burgerlijke Stand der Gem. Texel, Van 16 tot 22 Mei 1914. GEBORENReinoutje, d. v. Wil lem Trap en Fytje Dros, Oosterend. Neeltje, d. v. Pieter Boon en Jacoba Schot, de Waal. Klaas, z. v. Albert Schagen en Dirkje Dogger, Oude- schild. Marretje Pieternella, d. v. Arie Langeveld en Renetta Afina Bakker, de Krim. Martinus, z. v. Arie Langeveld en Renetta Afina Bakker, de Krim. ONDERTROUWD: Klaas Bakker, oud 31 j., veldarbeider en Cornelia Knol, oud 20 j., zonder beroep, beiden wonende te Texel. GETROUWD: Jacob de Boer en Grietje Kuijper. Teunis Huisman en Maria Anthonia Hoogerheide. OVERLEDEN: Geene. Veearbitrage Noord-Holland. In Noord-Holland is door de drie verschillende Landbouw-Maatschap- pijen, zynde de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, de Noord- Hollandsche Boerenbond, en de Ver- eeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier, een Centrale Commissie ge vormd, welke zich met de geschillen, ontstaan in den veehandel, zal bezig houden, en welke Commissie de provincie in tien verschillende krin gen heeft verdeeld, in ieder van welke kringen een afzonderlijke Com missie van Arbitrage is benoemd, welke zich in haar kring, als vroede mannen, met het beslechten der ge schillen zal onledig houden. Voor de kringen benoorden het Noordzeekanaal is aan de Commissie toegevoegd als rechtskundig adviseur Mr. Cohen Stuart te Alkmaar, en voor die bezuiden het Noordzeekanaal Mr. Thiel, te Haarlem. Op Maandag 27 April j.1. werd te Amsterdam een samenkomst gehou den van de Centrale Commissie met de leden en de plaatsvervangende leden der kringcommissiën. Op een enkele uitzondering na, waren alle leden en plaatsvervan gende leden ter vergadering tegen woordig.' De voorzitter sprak bij de opening zijn groote voldoening er over uit, dat een zoo groot aantal uitgenoo- digden ter vergadering aanwezig waren, daaruit het bewijs conclu- deerende, dat met groote belangstel ling het instituut der Veearbitrage ook in Noord-Holland wordt tegemoet gezien. Bij de gedachtenwisseling over de verschillende voorschriften, bleek, dat de voorzitter geen ijdele conclu sie had getrokken. Eenparig was men het er over eens, meer in het bijzonder nog de groote veehande laren, dat veearbitrage zeer nuttig zal kunnen werken. Een vraag, die langdurig werdl sproken, was: is het goed gezien Commissie te doen bestaan uit ver tegenwoordigers van drie Maatschap pijen; ware het niet beter gezien een aparte vereeniging op te richten met leden? De voorzitter lichtte toe, dat de Commissie zich dat in den aanvang ook zoo had voorgesteld. Dat echter het Ned. Landbouw Comité den wensch te kennen had gegeven, dat ook in Noord-Holland, evenals in andere provinciën, de arbitrage worde geleid door de betrokken Landbouw Maatschappijen, waardoor het onder ling contact en de uniformiteit der voorschriften beter blyven gewaar borgd. Mr. Thiel lichtte nog toe, dat het wellicht overweging verdient, de be sturen der verschillende Landbouw Maatschappijen te doen overwegen, een bepaling in de statuten op te nemen, dat elk lid tegenover zijn medeleden zich verbindt volgens de arbitragevoorschriften te handelen, tenzij hij bij den koop of verkoop het tegenovergestelde bedingt. Deze gedachte vond ondersteuning, en werd dan ook algemeen over weging daarvan toegezegd. Het zou ons te ver voeren al het gesprokene hier te memoreeren; al leen willen wij nog met groote vol doening constateeren, dat op een vraag van den voorzitter of iemand er tegen was op arbitragevoorschrif ten te verkoopen, spontaan allen zich vóór de voorschriften verklaarden, met verzoek reeds nu in het orgaan de tegenwoordig zijnden te vermel den, als zijnde voor dit nieuwe in stituut. De namen van die aanwezige hee- ren zijn: J. S. Dijt, den Burg, TexelJ. W. Roelofs, idemH. W. Keesom, idem; D. C. Dros, Eierland; C. J. Geense, idemW. F. Schumacher, TexelC. Muys, SchagenP. Henneman, idem J. de Veer, idem; H. Bakker, Den Helder; J. Kraakman, Warraenhui- zen; P. Schenk, Wieringerwaard; D. J. Govers, Jb. Zuurbier, Dr. D. L. Bakker, allen te Alkmaar; M. Mulder, Heiloo; J. de Wit, Egmoqd- Binnen; J. Smit, Groot-Schermer; Groot, Z. Schermer: R. Visser, Berkhout; A. Commandeur, idem; C. Jongewaard den Hout, Hoogcar- spel; J. Zijp, Venhuizen; J. Breg- man Sr., Hoorn; J. Koning, Kwa- dijk; A. de Ridder, Purmerend; Geerlings, idem; O. Lakeman Ez., idem; F. J. Dysselhof, Landsmeer; C. J. Conijn, Edam; H. Beets, Pur- mer; P. Zeeman Sr., Beemster; H. Reijne Hz., Krommeniedyk; H. Noome, Marken-Binnen; G. IJff Gz., Assendelft; C. Reijne, Krommenie; J. de Wildt, Wyk a. Zee; B. Bies heuvel Az., Houtrakpolder; G. Kru- seman, Houtrijk en Polanen; J. D. G. v. Gulpen, BeverwijkD. C. Krui mel, Haarlem; J. P. Dijkzeul, idem; M. C. Verkuyl, Chr. Biesheuvel, Jac. Suidgeest, W. Slooten, P. Bier, Jb. van Zij verden, allen te Haarlemmer meer; Reinders Folmer, Amsterdam; P. N. v. Muijen, Nes a. d. Amstel R. Pool Jz., N.-Amstel; H. Bergkamp Jz., idemJ. P. Reinierse, Sloterweg; R. C. Schenk, N.-Amstel; H. Kos Lz., Huizen; J. E. de Nooij,;Muiden; C. G. de Jong, HilversumK. Bak ker, NaardenN. Dekker, Spierdijk C. D. Kaaskooper, Oosthuizen; jhr. mr. P. van Foreest, Heiloo; D. Schoen maker, Hoogcarspelen J. H. M. Evelein, Haarlemmermeer. (Ned. Landb. Weekbl.) Vogel-philosofie. 's Morgens in de vroegte, dan is het het festijn der vogeltjes. Nauwe lijks is de korte nacht verdwenen en breekt weer de dageraad aan, of alom komt leven en beweging in de boomen langs de grachten. Het wordt een onafgebroken Goncert van tril lende, schelle en doffe klankenvan het rustige, bedaarde geroep van koekoek en houtduif tot den harts tochtelijken slag van merel en vink. En, hoewel er geen kapelmeester is, die de maat aangeeft, en geen muziek- papier, waarop volgens eontrapunti- sche en compositieregels, de noten staan gedrukt, ofschoon elk maar zingt „zooals het gebekt is", is het een geheel van zeldzame bekoring, van harmonische klank-ontwikkeling, schooner dan het lied van welken pijper ook. Het meeste lawaai maken de musschen. Die meest plebeische onder de vogels dringen zich het verst naar voren. Hun vallen, evenals dat in menschenmaatschappjj geschiedt, dan ook de lekkerste beetjes ten deel. De heeren kunnen er aardig om vechten, onder heftig lawaai. Zoo gaat, onafgebroken, het vogel concert zijn gang. Diepere tonen klinken tusschen al die hooge vogel geluidjes, en ik wenschte meerdere vogelkennis te bezitten, om u alles te kunnen omschrijven. Maar als de zon verrijst, gaat alles zwijgen. Dan begint het dagruraoer der menschen en de schuwe vogels dringen op. den achtergrond. Dan klinkt, instede van de vogelstemme tjes, kindergehuil en menschenge- twistkarrengeratel en machine lawaai dan is de mensch baas, de koning der aarde, voor wiens wil alles buigen moet. Die de aarde in bezit neemt voor zich alleen, en er, goedgunstig, voor crf^n doende dieren, wel een plaatsje overlaat. De mensch, die het schoonst is als hij slaapt, of, nog beter, dood is: met al zijn liefhebberijtjes en zijn hartstochten, diep in de donkere koele aarde, zóó, dat hij niemand meer leed kan doen En straks, als de mensch zich terugtrekt in zijn huisje, als de slak in haar woning, en de zon ondergaat, dan komen de vogeltjes Weer, dan zingen ze, vóór ze gaan slapen, hun slaapliedje. De menschen drinken d'r potje bier, leggen een kaartje of doen wat anders, maar 't is maar zoo eens bij toeval als ze 't lied van de vogeltjes hooren. Die fluiten maar en zingen, onbe wust, dat er zoo iets leelijks is als een mensch. Of zouden ze het toch weten, als ze, schuw, wegvliegen by onze nadering? Ik heb intusschen heel veel sym pathie voor de vogeltjes. Hemelvaartsdag. De warm koesterende lentedag loopt ten einde. In den komenden avond staat de natuur te droomeu. Roerloos en stil wachten de boomen den nacht af. Do kastanje heft zijn frisch-witte kaarsjes krachtig ten hemel op, een zoel zuidenwindje strooit zoete geuren van seringen in 't ronde. Langzaam en met moe beweeg suk kelen ouders met hun kroost huis waarts, de kinderen de houten schop jes sleepend achter zich aan. Dan weer stilteGaat zoo kalm, zoo tevreden die zoete zonnedag slapen, menschen en natuur in volkomen harmonie? Jaals Daar nadert een vrouwtje, bleek, kommervol gezicht, rond rugje, ar melijk gekleed. Schuin richt ze haar schreden naar de herberg op den hoek, zou zijzoo'n vrouwJa, ze gaat binnen, maar geen twee minuten later keert ze weer, nu met zwaar beschonken kerel by .zich, in gezelschap van een meeloopend. nieuwsgierig buurjongetje. „Hoe wist je't?" vraagt hij met een hik en wijst achterwaarts dan, met een graai in zijn broekzak, tegen den jongen: „ja, jong, 'k heb geeneen cent meer, morgen maar, of heb jij en hij kijkt het vrouwtje aan. „Ik?" vraagt ze, en in dat eene woord ligt zóó'n diepte van vloed. Verder zegt ze niets. Ze moét zich natuurlijk kalm houden, hem heele- maal niet ophitsen, anders krijgt ze hem niet mee. Dat weet ze maar al te goed. Dan bij een zijstraatje buigen om en verdwijnen uit 't oog. Daar nadert van dien kant dadelijk daarop luid gejoel en een massa jongens en meisjes, ja zelfs een opgeschoten jochie met langen broeken bloemkool, komen schreeuwend achter een paar dronken jonge mannen aan, die schor het schoone lied van „Naatje" uitbrullen en dan weer probeeren stil te staan om de jongens te verbieden. Een algemeen geroep van „hy zeit wat" en 't gejoel begint opnieuw. Ook dit sterft weg en weer even alleen met de zwijgende natuur. Door de avond stilte zingt een gramophoon. Droef klinkt het lied van „Paljas" even daarna de kerkscène uit „Faust". 't Doet mooi in den stillen avond. Daar naderen eenige soldaten op weg naar de kazerne, natuurlijk weer „Naatje van den Dam". Even ver stomt hun geschreeuw, dan, als een dans uit de gramophoon over de straat tippelt, probeeren ze te sprin- - Rollen tegen een schutting aan, vallen dan languit op straat. Even daarnaTwee oude pooiers komen bommend tegen elkaar aan, moeten melkander vasthouden - 't vuur van hun sigaren spat von kend rond. Lollend onverstoorbare klanken trekken ze waarschijnlijk huiswaarts Een kleine meid, oogenschynlijk een jaar of veertien komt gearmd met een matroos nader. Begint op 't hooren van de muziek als een gek te dansen. „He zeg, hou je gedekt!" roept ruw de matroop „je bent toch niet dronken?" „Dronken? van drie glaasies bier? 'k Ken der wel tien op!" schreeuwt't kind en host verder. Weerkomteen aiend troepje nader weer maar 'k heb er genoeg van en u, lezer? Nobma. Buitenlandsch Overzicht. Het Belgische leger, de inrichting en samenstelling, heeft het in de laatste tijden nog al eens moeten ontgelden. De kritiek was lang niet malsch. Van de gelegenheid dat het Deen sche vorstenpaar te Brussel aan wezig was heeft de Belgische minis ter van oorlog baron De Broqueville gebruik gemaakt om het Belgische leger eens te laten zien. By Tervueren, in het groote wapen park, is Woensdag een revue ge houden, een der grootste die daar ooit gehouden werd. Er was een 10.000 man aanwezig die opgesteld waren in ryen, die te samen meer dan een uur gaans lang waren. Koning Christiaan en zijn gastheer Koning Albrecht namen eerst lang zaam de troepen in oogenschouw, waarna de regimenten voorbij de vorsten, die te paard gezeten waren, voorbijtrokken. Op een tribune zaten de Koninginnen, de diplomaten en vele grootwaardigheidbekleeders. De troe pen die zich kranig hielden werden luide toegejuicht. Wel een persoon lijk triomf voor minister De Broque ville, die in korten tijd het leger zoover wist te brengen dat de Belgen nu trotsch kunnen zijn op het zelf bewuste, krachtig geschoolde leger. De bladen zijn vol lofuitingen. Het eenige wat men aan te merken heeft is: „Jammer, dat het zoo duur is." Nu ja, dat is nu eenmaal zoo: wie wat goeds wil hebben moet betalen. Het vorstenpaar is door de ver heugde Brusselaars met warme sym pathie ontvangen. Op het oogenblik zijn zy de gasten van ons land, zoo men weet. De Duitsche Rijksdag is met eene Keizerlijke Boodschap gesloten. Toen president Kümpf het „Hoch" op den Keizer uitbracht, hadden de sociaal democraten niet de zitting verlaten, zooals zij anders gewoonlijk plegen te doen. Kiimpf gaf daarover onder stormachtige toejuichingen der bur gerlijke partijen, zijn leedwezen te kennen. De sociaal-democraten rie pen „dat is onze zaakwaarop Kampf antwoordde: „wij toonen door op te staan van onze zetels, de ach ting die ieder den Keizer schuldig is". De Rijksdag ging daarop uiteen. De Home Rule-wet voor Ierland is thans in het Engelsche Lagerhuis voor de derde en laatste lezing aan de orde gekomen. Wordt zij aange nomen, wat vast staat, dan treedt zy automatisch in werking zonder verdere goedkeuring van het Hooger- huis. 't Ging bij de behandeling alles behalve rustig toe. Minister Asquith verklaarde n.1. dat een wijzigingsontwerp zou worden doorgezonden naar het Hoogerhuis waar men het nog eens zou kunnen bespreken en waarna het Lagerhuis de laatste beslissende stem krijgt. Maar wat het wijzigingsontwerp in hield wilde hij niet zeggen waarop de oppositie zulk een rumoer begon te maken dat verder vergaderen on mogelijk was en de zitting moest worden verdaagd. De suffragettes neen die halen weer zooveel uit, dat zy een afzonder lijke rubriek noodig hebben elders in dit blad! De afgevaardigde Rees vroeg aan minister Grey ic het Lagerhuis of het waar was, dat volgelingen van Carranza en Villa de Nederlandsche zeelieden, die de olievelden te Tam- pico bewaakten, hadden verwijderd; of er een schatting was geheven van de Kamer van Koophandel te Tampico en verder welke maatregelen de regeering der Vereenigde Staten zal nemen om de gevolgen van hare weigering om Huerta te erkennen, te niet te doen. Grey verklaarde omtrent de ver wijdering van Nederlandsche zee lieden geen mededeelingen te hebben ontvaugen. Wel wist hij dat de Britsche ambassadeur te Washington en de Nederlandsche gezant aldaar den Amerikaanschen minister van buitenlandsche zaken hadden bezocht naar aanleiding van het feit, dat de Constitutionalisten geld hadden ge- eischt van de buitenlandsche kolonie te Tampico. De beide diplomaten hadden den minister gewezen op het gewicht van deze zaak, en de minister had geantwoord, dat hij Carranza reeds telegrafisch had verzocht aan het ongepast optreden van zijn volge lingen een einde te maken en dat hij den consul der Vereenigde Staten te Tampico had opgedragen eenzelfde verzoek te richten tot den generaal der Constitutionnalisten aldaar. Veel zegt de minister niet, zooals men ziet. De betrouwbare berichten uit Me xico blijven schaarsch. Huerta ontkent beslist dat bij aan de vredesbemiddelaars volmacht heeft gegeven om desnoods zijn aftreden aan te bieden. Vrijwillig gaat hij niet heen. Oud-president Taft keurt president Wilson's houding ten opzichte van Mexico af. Amerika kan in een der- gelijken oorlog niets winnen, zegt hy. Het zou een leger van 400.000 man noodig hebben en dan nog ware de duur van den strijd niet te schatten. In Albanië is de laatste dagen heel wat gebeurd. Essad pacha, de minister, die tot voor een paar weken het volle ver trouwen van den vorst bezat, is ge vangen genomen. In 't geheim heeft hij zijne volgelingen aangezet op te rukken naar de hoofdstad Durazzo waar bijna geen troepen waren wyl die met de gendarmerie naar hetzuiden waren opgetrokken. Essad had een stormachtig onderhoud met den vorst. Essad had reeds een „lijfgarde" van 80 man. De gendarmerie omsingelde Essad's huis, beschoot dit en toen gaf hij zich over. Hy werd aan boord van een Oostenrijksch oorlogsschip gebracht. Hij heeft een verklaring moeten onderteekenen dat hij zich niet meer met de zaken van Albanië zal bemoeien en is nu vrijin Italië. Betoogingen voor en tegen hem en den vorst hadden plaats, doch de rust herstelt zich langzamer hand. Alleen de groote mogendheden schijnen het nu weer niet eens over den gang van zaken. Triple alliantie contra entente natuurlijk. Er loopen geruchten over een ge schil tusschen generaal De Veer eenerzijds en majoor Thompson be nevens de vertegenwoordigers der groote mogendheden aan den anderen kant, over het feit dat de Neder landsche generaal geheel eigenmachtig zonder dat de mogendheden er in gekend zijn met de regeering van Albanië wijziging heeft gebracht in het Reglement der Gendarmerie. Het betreft hier een inbreuk op de be slissing van de gezantenconferentie te Londen, volgens welke in de gen darmerie alle organen, de openbare veiligheid betreffende, dus ook de politie, behooren te zijn begrepen. Daartegenover wenschte Essad pasja een eigen aföonderlijke politie-macht en aan dien wensch zou door generaal De Veer in strijd met het Reglement toegegeven zijn. Wij voegen hierbij dat Nederland bij deze kwestie natuurlijk niet be trokken wordt, wijl tusschen de officieren in vreemden krijgsdienst getreden en ons land geen officieel verband meer bestaat. Bevallen van een levenloos Dochtertje Mevrouw SLUIJS-Immink. Nieuwediep, 20 Mei. Geboren: MARGRIETHA, Dochter v. JOH. DEKKER en A. M. DEKKER-de Helder, 21 Mei 1914. Ondertrouwd J. F. PROOST en A. M. ABBO. Vlissingen, Helder, 20 Mei 1914. Smiddwarsstr. 3,j Huwelijksvoltrekking 2 Juli a.s. Eenige en algemeene kennisgeving. WILLEM E. VOLK en ANNIE A. BREET geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebbenWoensdag 3 Juni a.s. RecéptieMaandag 1 Juni, van 8 B uur, Vijzelstraat 15. Hüwelijksinzegening door den Eer waarden Heer W. VOLK, Evang. te Maarsbergen, in 't Evangelisatiege bouw, Palmstraat. Helder, 20 Mei 1914. Ondertrouwd J. MERTENS, Maoh. Kon. Marine, MARIE J. MOOR. 23 Mei 1914. Helder Heiloo Huwelijksvoltrekking 3 Juni a s. Getrouwd H. BLOEMENDAL en 0. SMITS. Mede namens wederzijdsche familie onzen hartelljkan dank voor de be toonde belangstelling. Helder, 19 Mei 1914. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij ons 40-jarig huwelijksfeest, betuigen wij bij dezen, mede namens onze kinderen, onzen oprechten dank. R. M. BOUMA. T. K. BOUMA-Post. Helder, 23 Mei 1914. Bij deze betuigen wy onzen harte- lljken dank aan den WelEd. Gestr. Heer L. J. Bülleb, officier van ge zondheid le klasse K. M. en aan de verplegers in het Marine-Hospitaal, voor de goede hulp en liefderijke behandeling betoond aan onzen Zoon en Neef G. J. A. VERHOEF, korporaal Torpedist, K. M., na het hem over komen ongeval. D. VERHOEF-REUS. H. VAN DER HORST Helder, Mei 1914. en Echtgenoote. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling den 21ste" dezer ontvangen. W. DROOGENDIJK. G. DROOGENDIJK-MASSÊUS. De Heer en Mevrouw BAKKER - VIS DIEPERINK. p. p. c. a. b. s.s. „Grotius". tan de Leden der Mei Herv. Kerk. Evangelisatie-lokaal in de PALMSTRAAT. ZONDAG v.m. 10 uur: Os. G. WAGENAAR, Ned. Herv. Predikant te Rotterdam. Zondagmorgen v.m. 10 uur Kinderkerk in de School met den Bijbel. Dinsdagavond 8 uur BIJBELBESPREKING. Mevrouw BAKKER, Spoorstraat 57, vraagt zoo spoedig mogelijk een flinke Dienstbode. Aanmelding na 7 uur 's avonds. Direct gevraagd een flinke Dag-Dienstbode, hoog loon. Adres: MARINE-CLUB. Gevraagd een net Dagmeisje. Adres A. J. SCHAAP, Keizerstr. 19. Meisje gevraagd, voor de middaguren. :s: Sluisdijkstraat 3. Gevraagd een Meisje, voor licht huiskerk. Adres: Bureau van dit blad. In het Gemeente-Ziekenhuis wordt gevraagd een tweede Meisje en een Werkmeisje. 2 bekwame Schilders gevraagd, voor geruimen tijd werk en een Halfwas, Yoor vast werk, bij A. J. MEESTERS, IJmuiden. Terstond gevraagd een SMIDSKNECHT, leeftijd 17 of 18 jaar, bekend rbet boerenwerk en hoefbeslag. By P. SMIT, Anna Paulowna. SCHILDERS direct of na Pinkster voor vyf maanden gevraagd, één goed vakman, door J. C. VISSER, Schilder, Den Burg, Texel. Net persoon zoekt Werk voor de middaguren, onverschillig in welke branche. Adres: le Vroonstraat 36. Gevraagd een flinke Knecht, voorde bierbottelarij, niet beneden de 17 jaar. Adres: Dykstraat 18. biedt deze week de Als hoofdnummer: Geestig Kino-Blijspel in 3 afd., met HENNY PORTEN in de hoofdrol. Evenaart GRAVIN URSULA. zoowel komisch als dramatisch. Zie kleine biljetten. Doorloopende voorstelling. Gewone prijzen. P. PUINBROEK, Bloemist, Molen gracht 6, vraagt een paar flinke JONGENS om in het vak opgeleid te worden. Gepensioneerde gevraagd, voor lichte Magazijnwerkzaamheden. Bij G. JOH. VAN DER LEE, 2e Molenstraat 156. In R.-K. gezin wordt tegen 1 Juni van Maandag tot en met Vrijdag een tehuis gezocht voor schoolgaand Jongmensch. Brieven met opgaaf van prijs onder No. 194, Bureau van dit blad. Jonggehuwden vragen tegen 15 Juni a.s. gemeubileerde Zit- en Slaap kamer met pension, nette stand. Brieven fr. onder letter H aan het Algemeen Adv.-bureau „Dordrecht", Bagijnhof 58, te Dordrecht. Gevraagd tegen begin Juli voor echtpaar met kind ruime Zit- en Slaapkamer of étage met bediening, met of zonder pension. Brieven met conditiën letter K, Boekh. MAAS, Kanaalweg. Te huur het Woonhuis aan de Parallelweg 22, f4.— per week. Adres: Koningstraat 20. Te koop gevraagd een gebruikte doch in goeden staat zynde Piano, (geen studie-piano.) Brieven met opgave van merk en prijs franco onder No. 198, Bureau van dit blad. Te koop Saks-man Kanarie, beste zanger en 1 idem Broedpop. Adres: Polderweg 24. Te koop een nog niet gebruikte le klas Trap-naaimacbine, wegens plaatsgebrek, voor billijken prijs, 5 jaar garantie. Adres: Bureau van dit blad. Ter overname aangeboden het van ouds bekende Café Vergunning met logament Zuidstraat 66. Het loge ment levert een burgerbestaan, op. Adres C. LEIJEN Zuidstraat 66. 30 cent bij de 5 pond. zal op Woensdag 27 Mei 1914, aanvangende 's morgens half tien uur in „CASINO", publiek verkoopen: een netten en goed onderhouden w.o salon-ameublement, eikenhou ten buffet, dito spiegels en tafels, crapauds, heeren-en dames-fauteuils, divan, schilderijen, étagères, theeser vies, klok, kachels met toebehooren, theetafel met servies, damesschrijf tafel, schrijfbureau, schemerlamp op standaard, schermen, tafelkleeden, bureaustoelen, speeltafel, gaskachel, vloerkleeden, vloerzeilen, gordijnen met toebehooren, mahoniehouten linnenkasten, dito penantkast en ledikanten, waschtafels, nachtkastjes, bedden met toebehooren, glas- en aardewerk, gascomfoor en ketel, boe ken, sjoelbak, eenig zilverwerk en hetgeen meer zal worden aangeboden. Behoorende tot de nalatenschap van den Weledelgestrengen Heer M. E. PALM. Te bezichtigen fn gemeld lokaal daags vóór den verkoopdag, 's namiddags van IJ 6J uur. ZATERDAG 30 MEI 1914, 's middags 4 uur, aan de Binnenhaven bij de Broodsteeg, van Is Botter H.D. 306 mol zeil en treil. w.o.: 2 korren, 1 kor zonder pees, een zoo goed als nieuw zeil, smalle fok, breefok, kluiffok, bazaan, 2 kor- stokken, 2 compassen, een korltjn, voorgangers enz. enz. Na afloop verkooping van 9 flinke Konijnenhokken met on geveer 60 diverse Raskonijnen, w.o.: foetsters, rammen en jongen, alsVlaamsche, zil vergrijzen, Havana, Blauw Weener en Hollandsche. Te bezichtigen voor den verkoop. Deurw. W. BIERSTEKER. Daar onze magazijnen door de feestdagen gesloten zijn van af Vrijdagavond 29 Mei, 7 uur, lol Maandagavond 1 Juni, 9 uur, verzoeken wij onze cliSnlile beleefd, hunne inkoopen bijtijds ie willen doen in de Manufacturen-, Heeren- en Damesconfectie-, Tapijt- en Beddenmagazijnen, Spoorgracht 42-45-46. Spoorstraat 52-54. de nieuwste modellen ais: Norfotkpakjes. Atbertpakjes. Tricotpakjes. Jongensblouses. Jongensbroekjes. Groote keuze. - Scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend,

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3