1 W „DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE SCHAGEN ■Sa 11 5 p KANAALWEG 112. ft. T en volgende dagen als een der extra nummers: ss a SB6 M HiH B4 H m B2 H N8 fll Advertentiën. C. G. VAN DER LEE, INSCHRIJVING Opleiding tot Electro-Monteur bij dejlarine. Publieke Verkooping Meubilaire- en Inboedelgoederen, Ie koop voor den groententuin Melkerij hoeve „Vrede en Vrijheid". te OUDKARSPEL. feit, dat ongeveer 1200 personen in tien minuten tljds in veiligheid ge bracht moesten worden, maakt het meer dan waarschijnlijk, dat velen bij deze ramp het leven hebben ver loren. De kapitein werddrijvendege vonden op een stuk wrakhout en opgepikt eerst een half uur nadat de „Empress" onder de golven verdwenen was. Ook de beide marconigrafen, de 1ste machinist en de 1ste hofmeester zijn gered. 'Laatste bericht, ontvangen hedenmorgen 12 uur. Londen, 30 Mei. Een telegram van den scheepsdokter van de veronge lukte „Empress" uit Quebec aan de „Grapbic" deelt mede, dat hij de ramp eerst bemerkte, toen het schip overhelde. Hij kroop door de duisternis heen en vond een patrijspoort waar door hij zijn hoofd stak. Hij zag velen op de zijde van het schip staan, die geheel horizontaal was. Daarna werd hij uit het schip getrokken, dat zonk. Hij voelde dat het water waarin hij zwom ijskoud was. Vlak bij hem werden twee meisjes opgevischt. De lichten van de „Storstad" werden vlak voor de botsing gezien. Kapitein Kendall seinde „ik stop", maar de „Storstad" voer op-de „Em- press" in en boorde diep in de machi nekamer, vervolgens langs het geheele schip tot aan de schroef, waardoor alle afdeelingen werden openge scheurd. Hierdoor worden velen dood gedrukt en vonden vele opvarenden den dood in de golven. Het schip helde spoedig zoozeer, dat vele pas sagiers door het water van het schip werden afgesloten, en eveneens ver dronken. Volgens opgave van Dr. Grand worden 1010 personen vermist. SPORT. Uit den omtrek. Jullanadorp. Op de Dinsdag alhier gehouden paardenkeuring, waren 14 paarden aanwezig, en wel 4 een-jarigen, 2 twee-jarige, 1 drie-jarige en 7 vier jarige en ouderen, waarvan er maar twee in 't stamboek konden worden toegelaten1 drie-jarige van G. Bij voet en een vier-jarige van A. Noot werden goedgekeurd. Door den proeftuin alhier zijn deze week 6000 K.G. rabarberstelen in een koop verkocht, welke rechtstreeks naar Duitschland werden' vervoerd. Wleringerwaard. In de vergadering van 29 Meij.1., gehouden door de Vrijzinnige Kies- vereeniging, werd als candidaat voor den Gemeenteraad aldaar gesteld de heer Hendrik Limpers, landman aldaar. Texel, 29 Mei. Met 6 stoombooten en 2 zeilvaar- tuigen werden gisteren naar de Leid- sche markt vervoerd 6438 lammeren. De geheele veeuitvoer in de ie week bedraagt 9239 lammeren, 17 koeien, 20 kalveren, 4 paarden en 19 varkens. Wegens gebrek aan voldoende ar beidskrachten in 't landbouwbedrijf, werd hier in de laatste jaren veel gebruik gemaakt van de diensten van Belgische veldarbeiders. Thans heeft men slechts de helft noodig van 't aan tal dat in 't vorig jaar in de polders werkzaam was. 't Aanschaffen van velerlei landbouwwerktuigen maakt 't mogelijk om met veel minder per soneel evenveel arbeid te verrichten. Burgerlijke Stand der Gem. Texel, van 23 tot en met 29 Mei 1914. GEBORENEibertha, d. van Aalt Epe en Neeltje Kelderhuis, de Koog; Cornelia Cathrina, d. van Leonard Cornelis Keyser en Neeltje Keyser, de Waal. ONDERTROUWD: Jan Pieter Rie- mens, oud 21 jaren, veldarbeider en Ietje Eelman, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Texel; Jan Renses, oud 33 jaar, veldarbeider en Maartje Verhoeve, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Texel. GETROUWD: Hendrik Koorn en Alida Weydt. OVERLEDEN Dirk Henkes, oud 71 jaar, weduwnaar van AafjeDuin- mayer, Oudeschild. Sportterrein van Helders Belang. Op Zondag, le Pinksterdag, wordt op het terrein aan den Bolweg de derde serie-wedstrijd gespeeld tus schen „Neerlandia" uit Amsterdam (3e kl. Ned. Voetbalbond) en de Sport vereniging H. B. S., alhier. Het elftal waarmede H. B. S. uitkomt, is samengesteld als volgt: Hook. j C. Kramer. Schouten, do Vos. Boers. P. Luyckx. Kotolanr. TonHaeken. Moorons. A.Kramer. KorlT. Serie-wedstrijden H. F. C. Helder. Terrein Strooweg. Je Pinksterdag. v.m. 10—11.30 u. Afd. D: H. F. 0. IV—De Zwaluwen I (Helder), n.ra. 12.30-2 u. Afd. C: H. F. C. III—Sparta I (Schagen). 3-4.30 u. Afd. A: H. F. C. I - Ajax-combinatie. 2e Pinksterdag. v.m. 10-11.30 u. Afd. C: H. F. C. III—Volharding I. n.m. 12.30 2 u. Afd. B: H.F.C. II-Sparta I (Helder). 3-4.30 u. Afd. A: H,F.C. I-De Spreeuwen (A'dam) Wat de wedstrijden op den len Pinksterdag aangaat, zal die van H. F. C. I tegen een Ajax-combinatie wel de grootste belangstelling onder vinden. Vooral als men weet, dat in die combinatie minstens 4 spelers uit Ajax I uitkomen, o.a. de 3 ge broeders Pelser en de raid voor Ter wee. Een zware strijd wacht H.F.C. dus. Ook den 2en Pinksterdag valt de tegenstander niet te versmaden. De Spreeuwen toch zyn hoofdzakelijk eerste elftal-spelers van de Amst.- Clnb A.F.C., die in de laatste com petitie 2e kl. Ned. Voetbalbond zoo'n schitterend figuur maakte en slechts 1 punt bleef beneden No. 1, den thans gepromoveerden eerste klasser Hercules. Dubbel jammer daarom, dat H.F.C. het beide feestdagen zonder twee der beste krachten moet stellen. Pelser en Kiljan zijn n.1. niet beschikbaar, zoodat nu de op stelling a. v. is: Riemerts. HeUtlng. Bogaard. Bak. Goes. Kikkert. DorlUn. Taylor. Dito. Grootto. Fel)- H.F.C. II verschfint met: I Hagenaar Meerburg. Van Arnhem. Joh. Riemerts. M. Gode. v. d. Wal. Ko(|zer. Boogh. Wierlng. Kater. B.v. Schollen. De „Spreeuwen" sloegen onlangs W. F. C. I, de Kampioenen der Wes telijke 3e kl. C met 5—0. Wij vernemen, dat H. F. C. op nader vast te stellen data een kam pioencompetitie zal spelen tegen Z. F. C. II voor het kampioenschap der geheele na-competitie. W. v. S. Deelname Serie-wedstrijden H.F.C. Afdeeling B, C, en D. H. V.V., C, D; Sparta, B;'Zwalu wen, D; Victoria, C; K. M. D., D; Leonidas, C, D; Volharding, C; Pad vinders, O; Pro patria, C, D; Exelsior, D; S. H. B. S., B, C.; Sparta (Scha gen), C, D; Sport (Texel), B, C. Afd. B speelt tegen H. F. C. II. C III. D - IV. Plaatselijk kampioenschap. De zevende partij werd door beiden prachtig gespeeld. Hoewel materiaal gelijk, is de stelling van zwart (Geus) iets beter. Woensdag a.s. wordt deze partij vervolgd. Stand: K. Geus Dr. J. Chr. Reeders 3 punten. 3 punten. Remise 0. Afgebr. 1 partij. Schaakvereenging „Morphy". Vereenigingslokaal sociëteit „Eens gezindheid". SpeelavondWoensdag, S uur. Belangstellenden zijn steeds wel kom. PINKSTERFEEST. Mild strooide lente haar bloemen In 't ronde, Weefde eon feestkleed voor boomden èn .vold, 'tVogolken had van de lieug'HJko stonde Lang reeds In vrooiyke zangen verteld. BU dien nooit volprezen weelde, Roemen w(| met blijden geest, In wat lento oua mededeelde, Ook weer op dit Pinksterfeest. Wekken de geuren, de kleuren, de klanken Ons thans niet op, om mot vroolgk gemoed Voor al wat ons weer omringt blij to danken? 't Lontogonot doot hot harte zoo goed. Doch nog moer dan 't schoon der aarde, Dat na korten bloeitijd vliodt, Ie voor ons de hoög"re waarde, Die het Pinksterfeest ons biedt. Mogen wTj steeds dan dat hoog're waardeercu Stroven wij naar wat ons opoouwt eu sticht! Al wat het menscbelijk heil kan. verineeren, Worde blijmoedig door allon verricht I Wat verlaagt steeds te voriullden, Daartoe roept de reinste geest. Aan het edelste"a Is de glans v Schaakrubriek. Probleem No. 64, van Dr. J. FRANKENSTEIN. WEDSTRIJD-PROBLEEM. Wit begint en geeftin twee zetten mat. Z'war t. abcdefgh m m m §§8 n 3 a b c d e f g 1 Wit. Stand der Stukken. Wit: Ka 7, D h 7, T g 6, Pb7 en f 8, pionnen c 3, f4 en f6. Zwart": Kc6, Lf5 en pion c4. Oplossingen worden ingewacht onder motto „Schaak" tot uiterlijk Zaterdag 6 Juni a.s. aan het bureau dezer courant. Oplossing probleem No. 63 van J. J. TOGSTAD. 1. Te6 c6 waarna mat volgt. Goede oplossingen ontvangen van J. Verheus, M. Muije, J. Sikkink, Baert, J. Mienis, Dr. J. Chr. Reeders, R. Roelofs, H. de Vries, M. Smit, IJ. Reidsma, H. Willemse, N. Muts en H. Zegel, allen te Helder, en B. B. Nanning te 's Gravenhage. Correspondentie. Mej. S. D.-de L. Op Dh4 volgt eenvoudig K e 6en er is op den volgenden zet geen mat mogelijk. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 28 Mei. De behandeling van de Stuwadoors wet wordt voortgezet. De heer Van Nispen totSevenaer (r.k., Nij megen) verheugt zich ook zeer over het ontwerp. Hij komt op tegen de bestrijding van het oorspronkelijk ontwerp-Talma door den heer Ter Spill. Deze heer overdreef, zooals de spreker nader uiteenzet. Spr. geeft zijn groote teleurstelling te kennen over het feit, dat het particulier initiatief zoo weinig ter verbetering van de toestanden heeft bereikt. Met genoegen heeft spr. het objectieve betoog van den heer Spiekman aan gehoord. Deze erkende zelfk dat tal van werkgevers naast de werklieden staan. De Kamers 'van Koophandel en de gemeentebesturen te Amster dam en te Rotterdam zeggen in hun adressen, dat door het wetsontwerp de concurrentie van onze havens met de buitenlandsche zal worden benadeeld, af is men in Rotterdam daaromtrent wat meer optimistisch. Men dient dit bezwaar onder de oogen te zien. Spr. somt nog verschillende bezwaren op, die zich voordeden bij hem, ten opzichte van de uitwerking der wet. De heer Roodenburg (v.d.) sluit zich, wat de veroordeeling der be staande misstanden betreft, bij de vorige sprekers aan. Hij begrijpt niet, dat menschen zoo lang achter een kunnen werken als de haven arbeiders vaak doen. Ook hij somt eenige bezwaren op, en bestrijdt enkele beweringen van den heer Ter Spill. Spr. sluit zich aan bij den heer Van Nispen. De heer Schaper (s.da.p.) staat met zijn sympathk-en zeer dicht bij de meening van de woordvoerders van rechts. Spr. vraagt: is de liefde van rechts voor het ontwerp Talma inderdaad liefde voor de arbeiders? Stemmen rechts: Och! De heer Schaper: Ik vraag het maar! Zit er niet de bedoeling achter het vrijzinnig ontwerp te bestrijden? Spr. heeft zelden iets van de liefde van rechts voor de arbeiders gemerkt. De heer Schaper erkent ronduit, dat in zake dit ontwerp zijn sympathie by den heer Talma is. Het moet voor den heer Treub niet prettig zijn met allerlei muffe theorieën door dén heer Ter Spill te worden ver dedigd. Alle wijzigingen van den heer Treub waren verslechteringen. Het is een uitgekleed geraamte. (Gelach.) Geroep: Wat is dat? De heer Schaper: Een naakt geraamte dan. (Gelach.) Als spreker de houding van den minister ziet, vreest hij ernstig voor de uitvoering der wet. Spr. bestrijdt de rede van den heer Ter Spill. Deze vroeg voor zichtigheid. Zijn de werkgevers ooit voorzichtig geweest met de arbeiders, met hun belangen, hun lichaam? Als men de heeren Ter Spill en Rooden burg hoort spreken op verschillenden toon, dan vraagt men zich af: wat is vrijzinnig? Laat men daar eens een prijsraadsel .voor uitschrijven. Het is treurig, dat een vrijzinnig- democratisch minister zoo optreedt (n.1. door een radicaal ontwerp te besnoeien). Verder bestrijdt de heer Schaper de rede van den heer Nier- strasz. Eigenaardig, dat altijd van vrij-liberale zjjde pogingen komen, om de wet te verslappen. Na de pauze spreekt de heer De Savornin Lohman (c.h.) Hij heeft zich afgevraagd welk verband er is tusschen den uitval van den heer Schaper tegen de rechterzijde en het wetsontwerp. Spr. begrijpt echter, dat het voor de heeren socia listen moeilijk is te stemmen voor een wet, die afkomstig-is van mi nister Talma. De heeren Schaper (s.d.) en Hugenholtz (s.d.)En de Bakkers wet dan? De heer Lohman herhaalt, dat, als de socialistische amendementen z\jn aangenomen, het ontwerp gelijk is aan het ontwerp-Talma. Dat vinden de heeren niet prettig. Geroep der socialisten: Volstrekt niet. Wij zien alleen de zaak anders in. U stemt tegen. De heer Lohman stemt toe, dat de toestanden te Rotterdam slecht zyn, maar dat men niet alleen moet letten op de slechtheid der werk gevers, maar ook op het egoistne der arbeiders. Een goede regeling kan echter wel gevonden worden. Minister Treub heeft water in den wijn gedaan, ten behoeve van de vrijliberalen. De heer Beum'er (a.r.) protesteert tegen 's heeren Schapers gezegde als zouden de leden van de rechterzijde het niet goed met de arbeiders mee- nen. Wel degelijk is bij de anti-revo lutionairen liefde voor de arbeiders. In zijn antwoord wijst de M i n i- ster van Landbouw, etc. er op, dat hoewel voorstander zijnde van een meer algemeene regeling, de toestanden in het havenbedrijf zoo speciaal zijn, dat er toch in ieder geval eene speciale regeling voor noodig is. Wat het verschil met het ontwerp-Talma betreft, het gaat te ver om te zeggen, dat er geen prin cipieel verschil is. Drang is op spr. niet uitgeoefend. Men moet het ver schil niet opblazen, maar ook niet wegdoezelen. Het doel van het ontwerp is onge wijzigd gebleven, inzake de veilig heidsmaatregelen is er niets ver anderd, ook niets inzake de regeling van den arbeidsduur. In zake den Zondagsarbeid is een kleine wijziging aangebracht. De aangebrachte wijzigingen be treffen niet het doel, maar enkele middelen. Men heett aldus het ontwerp-Talma genoemd: een geraamte, en hetont- werp-Treub: een skelet. Spr. echter voelt zich nog niet; in een kerkhof stemming, maar of ook het skelet zal worpen begraven, dat hangt af van de heeren zelf. (Gelach.) Na repliek van den heer Spiek man (s.d.a.p.), die zegt, dat, wat de heer Nierstrasz deed, treiteren is van den arbeider, hooghartig gevoelloos zich boven hem plaatsen, wordt de zitting tot Vrydag verdaagd. (Plaatsgebrek noodzaakt ons het verslag van de zitting van Vrij dag tot het volgend nummer te laten liggen.) Visscherijberichten. Niouwediep, 28 Mei. N.m. G uur. Van trekkers .10 tal haring, f230 a f4.00 per tal. 2 tal geep, f8.00 per tal. 6000 stuks ansjovis, f7.50 a f8.3ó per 1ÖOO stuks. Mei. Van 17 korilers tc zamen 70 stuks groote tong. fl.25 per stuk. 200 stuks middel- tong, f0.70 a f 0.75 per stuk. 300 stuks kleine tong, r0.20 a f0.25 por stuk. 12 manden kleine schol, f 4.00 a f5.00 per mand. 4 manden schar, f2.00 a f3.00 por mand. Van trekkers 850 tal haring, fl.15 a f3.50 per tal. 140 tal goop, f2.50 a flö.90 per tal. 85000 stuks ansjovis, r 735 a f8.75 pc-r 1000 stuks. CATR. GROOT en P. H. I Helder, Haarlem, 2e Mach. J. C. J. L. 29 Mei 1914.. Geboren: ELISABETH GEERTRUIDA, Dochter van T.P.VAN DER LAAKEN en E. VAN DER LAAKEN geb. NAS. Helder, 27 Mei 1914. Marine en Leger. Bij besch. van den Minister van Marine ls do olT. van gez.le kl. H. R. Vorst met 28 dezer ge plaatst in de dlrectïo dor marine te Amsterdam en is de luit. ter zoo der 2o kl. L. W. C.Kooman, thans dienende aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, met 30 dezer gestold ter be schikking. Do kapitein G. L. M. H. Higly, van het 1ste bat., -1de regt. vesting artillerie te den Helder, is ontheven van z\jno detacheering bü den op leidingscursus voor do bereden-artillerie te Eer- gen-op-Zoom. Do 2de luitenant A. van Soest, van do depöl- compagnle van het 2lste roet. infanterie to den Helder, wordt van 16 Juni a.s. tot en met 14 Augustus d.a.v. gedetacheerd bij de normaal- schietschool te 's-Gravenhage. Do sergeant C. J. A. Kouing, van het le bat.. 21e regt. infanterie te Hoorn, is voor onbepaal- den tijd gedetacheerd bij de dopöt compagnie van het korps, in garnlzooa te den Heldor. Haven te Nleuwedlep. 29 Mei 1914. De Nedcrl. sleepboot „Atlas" is vortrokkon naar Duinkerkon, om een schip te halen en te sleepon naar Sundorland. Marktberichten. Hoorn, 23 Mol 1914. KAAS. Aanvoer 181 stapels, wegende 78. K.G. Prijs: kloino f 84.-, commissie f82.- fabrleks f81.-. Alkmaar, 29 Mei 1914. KAAS. Kleine volvette met rijksnierk f-.-. Kleine fabriekskaas f3150, kleine boerenkaas f34.—, commissie f32.60, middelbare f33.-. Aan gevoerd 880 stapels, wegende 255.000 K.G., waar onder K.G. volvetto kaas. Handel goed. Beverwijk, 29 Mei 1914. Asperges le soort (dik) f46— 56 por 100 bos-, ld. ld. blauw f80-40 per 100 bos; ld. 2e soort dun f 15-20 per 100 bos; id. ld. blauw flO-14 per 100 bos; rabarber f4-ö per 100 bos; raap- stelenf 2-3.00 per 100 bosradijs f3-4 per 100 bos wortelen f20-24 p. 100 bos; salade fl.60- - 100 krop; postelein 1'40-46per 100ben; spil fl.25-1.50 p. 100 kist, bloemkool f22-26 per 100 stuks. komkommers f8—12 p. 100 9tuks, aard- boiou f 20—25 por 100 mandjes. Aanvoer 5000 bos asperges. Heden zUn de eerste doporwton door den tuinder O. v. Dorp ter markt gebracht Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Celebes, uitr., arri v. 29 dezer te Padang. Kon. der Nederi., uitr.1arriv.23dezer te Singapor.. Kon. WUl. III, tliulsr., vortr. 28 dezer v. Port-Said. Oranje, thuisr., vortrok 28dozor van Lissabon. Boeroe, uitr., pass. 29 dezer Gibraltar. Kon. Emma vertrok 28 dezer v. Batavia n. A'dam. Pr. der Nederi., uitr., arri v. 29 dezer te Lissabon. Rotterdamsche Lloyd. Kon. Holl. Lloyd. Maasland vertr. 28 dezer van A'd3m naar Bueno: Avres. Kon. West-Indische Maildienst. ArchilleB, thuisr., vertrok 29 dezer van Trinidad. Amsterdamsche Beurs. 3»/o Ned. W. Schuld 2 U idem 6% Tabak Bulgarije 4% Goud Hongarije •1 Oostenrijk 50/o Rusland 60 Em. 4"/0 Binn. Mex'co 4% Fund Brazilië 6 'A °/o Amsterdam 4 o/u idem Cert. Ned. Handel Mij. Amalgamated Coppor Com. Am. Car Foundry Am. Hide Leather Common Steels CulL Mij. Vorstenlanden. Kotuhoen Redjang Lebong Pitt9burg Coal Intcr. Rum. Petroleum Kon. Nod. Petroleum Orion Petroleum Amsterdam. Rubber Mjj. Dell Batavia Rubber Ned. Amer. Stoomvaart Nedcrl. Scheepvaart Dnlo 4140/0 Murinooond Pref. Marine Dell Batavia Tabak Dell Maatschappij MedanTabakMaatschapplj West Java Thee Holl. IJz. Spoorweg Ml). Staatsspoor 40Staatsspoor 40/0 Wladikawkas 1885 Common Topoka 101 97* mfs --- 'i;/ 1763/4 Missouris Rock Island South Rails Union Pacific 80/0 lot Amsterdam 2J<o/o lot Antwerpen Congo loten 23 Mei 29Moi Sfr 101v4 VP.V. 631/4 11 •;i;i ,S: M «4 iO-l,'; 493 ,181 k 963/4 1-W-/4 1591/4 ooi', 390/s 013/4 y-84.40 1921/s W/S 3-, 21'Ï/k, 157,', •&he. /34.90 Burgerlijke Stand van Helder, van 28 tot en met 29 Mei 1914. GETROUWDA. B. van Reek en J. BlankmanTh. Schekberman en J. P. Tronchet; A. J. Damen en C. StobbeH. E. Jansen en J. J. G. de Bunje; C. Kouwenberg en M. Kouwen- berg; H. A. Hennekom en M Cremers; D. C. v. Proolien en H. Buter. BEVALLEN: J. Kuiper-Liefheb ber, z.E- v. der Laaken—Nas, d.; J. Geus-Koorn, d. OVERLEDENJ. H. de Jong, 78 jaar; J. Mulder-Wed. A. Schoen maker, (gedomicilieerd te Texel), 76 jaar; R. J. H. Meijer, 11 maand. Heden ontvingen wij telegra fisch het treurige bericht, dat bij een overval van een patrouille in het landschap Matan (Wester afdeeling van Borneo) is gesneu veld onze geliefde broeder en behuwdbroeder FREDERIK HENDRIK ALEXANDER BRANS, in leven Kapitein Adjudant der Infanterie. H. BRANS. Th. M. BRANS-Masthoff. Mevrouw TOLLENAAR, Binnenha ven 48, vraagt voor dadelijk een Dienstbode of Noodhulp. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Gevraagd een Kinderjuffrouw voor heele of halve dagen. Aanmel ding Woensdag- en Donderdagavond na acht uur. Adres: Bureau van dit blad. Mevrouw A. NOORDUIJN, vraagt een net Dagmeisje, niet beneden 15 jaar. Zich aan te melden, Binnen haven 48b, tusschen 6l/a en 71/2 uur. Gevraagd een Dagmeisje. Adres: Kanaalweg 30. Gevraagd een flnk Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar. Adres: Verl. Hoogstraat 100. Gevraagd net, flink Persoon voor loop- en pakhuis werk. Adres: A. GO VERS Rz., Westgracht 63. Gevraagd een nette JONGEN. Adres: Keizerstraat 93. JONGMENSCH gevraagd niet boven 18 jaar, voor opleiding en hulp bij de boekhouding. Eigenhandig geschreven brieven aan de HELDERSCHE BANK. Nette Loopjongen gevraagd, bij J. F. BOENDERMAKER, Paardenstraat 25. Mandoline. Te koop een nog zoo goed als nieuwe. Mandoline met étui en studie boek, voor den spotprijs van f7. Adres: Parallelweg 33. Te koop een solied Woonhuis, staande Nieuwstraat No. 20. Te bevragen Ankorpark 1. Te koop een verplaatsbare water dichte Keet, voor alle doeleinden ge schikt. Te bezichtigen Poststeeg. Te bevragen Anker park 3. Huis en Land. Te koop een Huis met 1-J- H.A. Land, waarbij groote Tuin en gelegen heid voor Kippenfokkerij. Te bevragen bij den eigenaar en bewoner C. WIGGERS Pzn., Balgweg, Anna Paulowna. Uit de hand te koop Solide SLOEP, 18 voet, Iepenhout, kopervast f 75. - Fr. br. No. 200 Bureau v. d. blad. Te koop 3 jonge Holl. Herdershonden, spotgoedkoop, moeten weg. Adres: Piet Heinstraat 1. Hiermede betuigen wy onzen harte- lyken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot en Vaderden Heer D.TAUBER. Namens de Wed. D. TAUBER- Dübblinga. AAFJE TAUBER. Helder, 30 Mei 1914. Gravenstraat 77. De Heer en Mevrouw MUNK, Kanaal- weg 5, zullen ontvangen op Zondag 31 Mei en 14 Juni van 3-4.30. Aan de Leden dei üed. Hetv. Kerk. Evangelisatie-lokaal in de PALMSTRAAT. ZONDAG (le Pinksterdag) v.m. 10 uur: Ds. H. E. VINKE, Ned. Herv. Predikant te Alkmaar. 2e Pinksterdag voorm. 10 uur: Ds. C. J. VAN PAASSEN, Ned. Herv. Predikant te Haarlem. Zondagmorgen v.m. 10 uur Kinderkerk in de School met den Bijbel. Dinsdagavond 8 uur BIJBELBESPREKING. Arts, is van WOENSDAG 3 JUNI tot WOENSDAG 17 JUNI De practijk wordt waargenomen door de Heeren Artsen: GROENENDIJK, Kanaalweg. LOUWERSE, f, GRUNWALD, Stationsweg. van leerlingen voor school no. 8 mei vervolgklasse aan de Hoofdgracht. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat voor de inschrijving van leerlingen aan school no. 1 aan de Hoofdgracht (Hoofd de Heer C. STUMPHIUS) en aan de aan die school verbonden vervolgklasse tot 1 Juli a.s. gelegenheid zal bestaan des Maandags, Dinsdags, Don derdags en Vrijdags, 's middags van 4 tot 5 uur. Tot de gewone klassen worden alleen toegelaten de leerlingen, die op den 1 December a.s. den leeftijd van zes jaren zullen hebben bereikt, terwijl tot. de vervolgklasse alleen worden toegelaten de leerlingen, die het gewoon lager onderwijs met vrucht hebben genoten. Aan die vervolgklasse wordt boven de gewone vakken van school No. 8, onderwijs gegeven in Engelsch en wiskunde. Het schoolgeld is gelijk aan dat van school no. 8. Belanghebbenden moeten bij de inschrijving de geboorte- en vaccine- bewijzen der kinderen medebrengen. Helder, den 28 Mei 1914. f 2,50 belooning voor diegene die iemand zoo spoe dig mogelijk aan een geschikt Woonhuis helpt. De huurprijs van f 1.75 tot f 2.25 per lyeek, niet te boven gaand. Adres: Bureau van dit blad. Biedt zich aan als Huishoudster een nette burger-weduwe, oud 49 jaar, P.G., liefst bij een nette burger man of weduwnaar. Br. franco No. 201 Bureau van dit blad. TERSTOND GEVRAAGD. Een flinke DAGMEID gevraagd. Wasch buitenshuis. Adres: TEXELS VEERHUIS, Hoofdgracht 8. Bij bovengenoemde vierjarige op leiding kunnen dit jaar 10 jongelieden worden geplaatst. Hun, die hiervoor in aanmerking wenscheu te komen, wordt verzocht mondeling of schrif telijk inlichtingen in te winnen bü den Officier belast met den dienst der draagbare Wapenen, Marine werf, Amsterdam. FLINKE LOOPJONGEN gevraagd. Adres: A. COLTOF, Binnenhaven 1. Te Huur aangeboden een mooie gemeub. Zit- en Slaap kamer met of zonder pension. AdresDijksti aat 8. Een Fotograaf vraagt Kamer, Keukon, Kelder, Zolderkamer of geschikte ge legenheid, voorzien van waterleiding, om foto's te maken. Met of zonder pension. Brieven No. 202 aan het Bureau van dit blad. KAMERS. Heer en Dame vragen tegen 15 Juli of 1 Aug. gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met pension of gelegenheid om zelf te koken. Brieven motto „Kamers" aan het Bureau van dit blad. PIANO. Tegen nader overeen te komen conditiën te koop aangeboden een uitmuntende Piano, fonkelnieuw van parelende klank, in moderne zwarte kast. 5 jaar schriftelijke garantie. Adres: Weststraat 74. BOXERS. Te koop 1-1 Boxers, 7 weken oud. Moeder bekroond. Te bezichtigen: 2e Vroonstraat 44, Helder. Te koop een Kinderwagen met twee duwers. Adres: Koningdwarsstraat 23. Te koop een Mangelmachine. Adres: E. JANZEN, Gasstraat 11, (wegens overlijden) - op - Donderdag 11 Juni 1914, voorm. 10 uur, van: w. o.: tafels, stoelen, spiegels, schilderijen, linnen-en penantkasten, chiffonnière, étagères, canapö's, orgel, pendule met coupe's, wascbtafels, houteu en ijzeren ledikanten, veeren en kapok ken bedden, wollen en gewatteerde dekens, onderkleeding, bedden li nuen, enz. enz. Voorts: porcelein-, glas, aarde-, koper- en ijzerwerk, keukengereed schappen, enz. Te bezichtigen daags vóór den koop dag van 10-4 uur. Deurw. W. BIERSTEKER. Het College van Dagelijksch Bestuur van den Prins Hendrik-polder op Texel, zal op Donderdag 11 Juni 1914, namiddags 4 uur, ten huize van den Dijkgraaf, P. DUINKER, aldaar, bij inschrijving aanbesteden Kei veihoogsn van den Zeedijk van genoemden polder en verdere werkzaamheden lol versterking van dien dijk. Bestekken zijn vanaf Vrijdag 5 Juni a.s. tegen betaling van 25 cents ver krijgbaar bij den Dijkgraaf en in den boekhandel Parkstiaat te den Burg. Het College van Dag. Bestuur vnd. P. DUINKER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. Roole-, Savooie-, Bloemkool- en Spruitkoolplanten. Voor den bloementuin Asterplanten in verschillende kleuren. ROZENSTRAAT 49. Uitsluitend van bovengenoemde boerderij wordt door ons melk ont vangen en verwerkt van zindelijk gemolken, krachtig gevoed gezond vee. „VREDE EN VRIJHEID" geeft waarborg van HOOG VETGEHALTE. Volgens onderzoek aan Gemeente-Laboratorium tus schen 3 en 4 Staat onder scherpe controle. Deze melk wordt door ons 2 maal daags golovord en zoowel aan melkerij als bij ons vóór den verkoop gezuiverd door wattenfilters. - Desverkiezend is de melkerij en zijn de meikstaten te bezichtigen. Beleefd aanbevelend, W. J. DUINKER, Doolhof. A. ALDERLIESTE, Sluisdijkstraat. MELKSLIJTERS. Opgericht 1816. Commissarissen der Onderlinge Noord-Hollandsche Brand waarborg-Maatschappijen, gevestigd te Oudkarspel, Directeur de Heer G. EECEN Cz., berichten aan belanghebbenden, dat door hen, met de daartoe benoemde Commissie, de Rekening dier Maatschappijen over het boekjaar 1913 nauwkeurig is nagegaan en accoord bevonden, waarna zij door de Algemeene Vergadering van Correspondenten en Hoogste Deelhebbers, op 25 Mei j.1. te Oudkarspel gehouden, is goedgekeurd. Evenals vorige jaren kon weder op eene groote vooruitgang worden ge wezen. Toetreding totdeze Onderlinge Maatschappij voor Noord-Holland wordt ten zeerste aanbevolen. De aftredende Commissaris P. PIJPER IJz. werd herkozen. De Commissarissen H. C. OUD, Purmerend. P. PIJPER IJz., Twisk. A. WONDER Pz., Oude Niedorp. OUDKARSPEL, Mei 1914.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 6