S. COLTOF, 141 Kanaalweg 142. Kousen. Magazijn „DE STER", Corsetten A m Lecture b] Cuey-na-Gael Eerste Heldersche Bioscoop-Theater Afslag vanRundvet. Kanaalweg 97. De Ster. Spoorstraat 46. Advertentiën. Friday 5th June „0'Neills Further Adventures in Hol- land iincluding his Marvellous Use of the Telephone." Tickets f 0.50 (Pupils f 0.25), C.H.TEN HORN, INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN CURSUS IN DEFRANSCHE TAAL. Kanaalweg 112. Breiman de Straatroover Verhuisd KANAALWEG No. 115 Mej. N. KISKE. Heldersche- en Nieuwedieper Melkinrichting. R. VAN DEN HOEK - BINNENHAVEN 47. H. M. BEECKMAN, WOENSDAG 10 IUNI 1914, puik best RUNDVET W. S. j. BEEK, Middenstraat 51. Uitgebreide sorteering. KANAALWEG 97. SPOORSTRAAT 46. Groote keuze in de nieuwste modellen terwijl Sparta een mooie overwinning boekte van 1—0 op H. F. C. II. Daarna kwamen de Spreeuwen, die een trein gemist hadden en daardoor later speel den dan aangegeven was. Deze club had W. F. C. I geklopt met 5—0 en dat bleek ook weldra. Het werd een herhaling van den eersten dag. 'tls werkelijk de moeite niet waard het te vermelden. H. F. C. geheel uit vorm, na rust weer beter. Van de voor hoede kan men den slechtste moeilijk aanwijzen, ze kreeg haast geen schijn van kans. In de middenlinie waren Kikkert en Bak aardig op dreef, terwijl achter Heijting en Riemerts dikwijls redden. De tegenpartij gaf echter een subliem partij voetbal te zien, vooral voor rust. Men bracht het toen tot 4—0. Daarna werd de verdediging van H. F. C. beter, men wist dan ook geen doelpunt meer te maken. We zullen hopen, dat men er iets van geleerd heeft en dat toonen zal a.s. Zondag tegen Z. F. C. over de algemeene gebreken van de H. F. C.- spelers hopen we nog eens een artikel tje te schrijven. C. v. S. Texel. lste Pinksterdag. V. V.- Texel II 3-7. „Kinheim"-Texel I 5-4. 2de Pinksterdag. Victoria—Texel Adspir. 3-4. Ajax-Comb.—Texel I 2—3. Zoo heeft dan, tegen alle verwach ting in, de Texelsche Sportclub de sterke Ajax-Combinatie, dank zij het goede combineeren der voorlinie en het kalme spel der achterhoede, ge- met 3—2. Langs de Straat. Bemesting-vraagstuk. A Ein jedes Tierchen hat sein Plaisirchen. We lijden allemaal aan een of andere manie. De een zoekt het in de doperwtjes, die hij in een miniatuurtuinirje kweekt, een ander verzamelt postzegels, een derde maakt aeroplanes (van hout en linnen wel te verstaan), nummer vier houdt van lang slapen, enz. We hebben allemaal wat, vriend lezer, er is geen ontkomen aan. En het is niet uw minste ver dienste als gij bloemetjes kweekt. Bloemetjes, symbolen van wat lief en teeder is, bloemetjes, die, in een vaasje gezet, uw kamer zoo vroolijk opsieren, en, in een bloempot bloeiend, u binnenskamers een illusie geven van buiten te zijn. We zyn wel allemaal bloem-mani- akken. Flora's kinderen hebben voor de meesten onzer eene zeldzame bekoring; zóó zeer kunnen we door het leven niet zijn gedrukt, gestooten, geknepen en gewrongen om maar in het goede zich aan de maatschappij aanpassende fatsoen te blijven, of voor bloemen-aanbidding hebben we allemaal nog wel een plaatsje over in ons in begin van'versteening z(jnde hart. Maar bloemetjes zijn teer en de winden van Holland's Noordpunt ruw. En de gronden rondom de duinen schraal en slechts kunstmatig vrucht baar te houden. En hoezeer ook een bloempje met weinig tevreden is, een vruchtbaar plekje grond móet het hebben, wil het gedijen. En ziehier de bemestingskwestie, die oplossing vraagt. Voor den platte landsbewoner is dat geen kwestie de natuur levert genoeg op om zijn bloemetje van alles te voorzienin bonte verscheidenheid vindt hij de meest-geschikte mestsoorten. Goethe zou, in dit verband dichtend, zijn beroemd woord „Ein buntes Durcheinander Von Katzendreck und Koriander" op een dergelijk oord hebben kunnen neerschyven. Maar voor den stedeling, die al blij is als hU in een rijtje roode bloem potten getuigen kan van zijn bloemen- liefde, die misschien, heel misschien een tuintje of een tot tuintje ingericht binnenplaatsje heeft, waar hij met trots, wat viooltjes, geraniums, fuch sia's en rhododendrons kweekt, voor hem is het vraagstuk der be mesting wel degelijk een vraagstuk. Hij kan natuurlek gebruik maken vanmaar dit gaat met eigen aardige moeielijkheden gepaard. Hy kan pakjes kunstmest koopenkan zwavelzure kali, superphosphaat en andere ingrediënten op zijn geïm proviseerd tuintje brengen. Maar ten eerste zijn hieraan kosten verbonden, en ten tweede krygt men dan altijd meer dan noodig is. En wij vinden dan ook de door ons dezer dagen ontdekte manier om aan mest te komen, veel aardiger dan welke andere ook, redenen, waarom wij ze langs dezen weg wereldkundig maken. Als men in Londen komt en door de straten van de City wandelt, waar van 's morgens tot 's middags een ontzettend druk verkeer is, waar lange rijen voertuigen, drie-, vier dubbel, zonder ophouden uren en uren lang van het eene einde der millioenenstad naar het andere trek ken, -- dan ziet men tusschen die menigte zich voortbewegende paar den, menschen, fietsen, auto's en andere beweegbare zaken, kleine, geuniformde jongens van 12 k 14 jaar, glad als een aal, vlug als water. Zij hebben tot taak de sporen van ongerechtigheden, achtergelaten door de paarden te verwijderen. Zij zijn gewapend met stoffer en blikzij hebben scherpe oogen, want zoodra zij de voorbereidselen tot de ongerech tigheden bemerken, schieten zy op de paarden af, vangen ze op en werpen ze met vaste hand, in de overal langs de straat staande rioolkokers, die een Londen bezoekend vreemdeling bijna voor een brievenbus aangezien had en bijna had bestemd voor deponeering zijner hartsgeheimen Het wa^ of het oude gemoedelijke heertje, .At van de week in de X- straat manipuleerde met kolenschop en handenwaschbakje, de kunst af gezien had van den Londenschen straat reiniger, zoo handig manoeuvreerde hy. De omstandigheden waren tegen hém de Londensche City-straten zijn geasphalteerdlevende ongerechtig heden opvangen is slechts eene han digheid en tevens een intens genot. Onze held nochtans moest schrapen, vanwege de ongelijke keien, schrapen met een gloednieuwe, glimmende kolenschop. Maar hij kreeg veel waar, en, even als des Zaterdags de rookende krente- bollen van den bakker, vruchtbaar en voedzaam. En glunderend glimlachend ging hij in huis, om zijn vondst aan stonds over de smachtende bloemen te verdeelen. En zeer hoop ik, dat de bloemen in den tuin van mijn gemoedelyken ouden heer omhoog zullen schieten als nergens anders. Maar of het kop jes-afwaschbakje nog bruikbaar is, meen ik te moeten betwijfelen. Intusschen is het middel na te volgen behalve voor eigen voordeel, wordt de taak van de stadsreiniging er mee verlicht, hetgeen weer gunstig werkt op het cijfer van den hoof- delyken omslag Kijkjes uit mijn venster. Luilak. Vreemdelingenver keer. In den tram. Den vuurtoren op. Stranddrukte. Huisduinen. - Pinkster geneugten. Slapte en on gunstig weer. O Op den morgen van dezen dag vóór Pinksteren vierden de Nieuwe- dieper straatbengels in vroeger dagen een paar uurtjes hoogtij, die on willekeurig nog even in 't geheugen komen nu we zoo zoetjes aan groote menschen zijn geworden. Of wie onzer herinnert zich niet meer de scherpe aanvallen op de langslapers in het heerlijke seizoen dat iemand uit de veeren moest halen? Weken van te voren werden toen door jongens van de hoogste klassen die destijds al lange broeken en vesten droegen en al rookten en pruimden vóór en na schooltijd allerlei -maatregelen genomen om het feit zoo goed mogelijk te doen slagen. Deze jongelieden, waarmee de „mees ters" wel eens geen raad wisten, nii bezadigde mamien èn vaders, trokken er bijtijds op uit om voor bedoelde jaarlijksche vermakelijkheid het noodige „materiaal" te ver zamelen. Voornamelijk de katers en katten moesten het ontgelden. Die stjes werden hier en daar op erven en achterplaatsjes gevangen, afgemaakt en tijdelijk verstopt op een vergeten plek ergens in een ïdsteeg, waar ze dan rottend lagen te broeien bij de wee-walgelijke lucht van bedorven ratten ingewan den, op welke dieren avond aan avond jacht was gemaakt aan beide kanten van het Heldersche kanaal of op den Zeedijk waar er volop huizen. En als de eigenlijke dag was aangebroken, dan werden streken uitgehaald, waarvoor Hermandad een kwart eeuw geleden machteloos stond. Thans is het ouderwetsche rumoerige vertoon langzaam maar zeker zoo goed als geheel verdwenen en er lykt niet veel meer van over gebleven dan wat aanschouwelijke herinneringen op muren en schut tingen. Trokken vele plaatsgenooten Zater dag naar buiten om de Pinksterdagen elders bij familie of vrienden door te brengen de treinen en de boot brachten heel wat volkaan. Behalve een aantal heeren die het congres in de nieuwe Luthersche kerk kwamen bijwonen, arriveerden vele menschen uit andere steden en dorpen en ge huchten, die je den volgenden dag langs straten en grachten kon obser- veeren. Wij leven hier eenmaal in geen wereldstad, waar een stuk of wat vreemdelingen in de alledaagsche drukte onopgemerkt blijven die niet in de gemeente thuis hooren, kan je als Nieuwedieper van geboorte, wel met den vinger aanwijzen. Hoewel het weer Zondag niet zoo bijster mooi was en het zonnetje den ganschen middag in de regenlucht er genoeg van had, liep er toch bij zonder veel publiek. Aan Kanaalweg, Hoofdgracht, Buitenhaven, Binnen haven, Zuidstraat, Weststraat, Spoor straat, Keizerstraat, Koningstraat overal een slenterende paradetocht en in sommige café's was geen plaats onbezet, hadden eigenaren handen te kort. Een ook enkele rijtuigen en ónze auto's maaxten goede zaakjes, reden gasten rond en gingen af en toe stapvoets en voorzichtig om geen ongelukken te brengen op de volle punten, in den stroom van men schen met dure kleeren, want zoo wat ieder had zijn nieuwe Pinkster- pak aangetrokken, ieder zijn nieuwe Pinksterhoed opgezet dames en heeren, bakvischjes en uit de kluiten geschoten jongetjes. Op den Zeedyk, by de tramhaltes, zag je de menschen als kippen te hoop loopen, elkaar opdringen om toch maar mee te komen en binnen in de wagens: gezichten die je anders nooit ziet. lui voor een paar dagen in 't Nieuwediep gelogeerd. Maar over het algemeen liet het vervoer per tram wel wat te wenschenover en de oorzaak hiervan was natuurlijk het weer dat niet meewerkte om honderden naar Huisduinen te lokken. Het is zoo'n echt oud-Heldersche gewoonte een bezoek te brengen aan den vuurtoren op Pinksterdag en vooral de menschen die hier niet wonen en een enkelen keer komen, zijn er dol op om den ouden rood bruinen reus te beklimmen. Een ge klauter is het in zijn binnenste wie geen probate longen bezit snakt wel eens naar adem onder weg, maar eenmaal boven, loont het de moeite, want hier geniet je van het wijdsch panorama onzer groeiende stad en de groene landbouwen er omheen en vanzelf de groote Noordzee, de by- zondere magneet. Onze badplaats, die het voorna melijk van Zon- en feestdagen moet hebben, mocht zich Maandag in een matige nering verheugen. Wel waren groote scharen naar dit ontspan ningsoord gekomen, doch we hebben het op voorgaande Pinksterdagen veel en veel drukker gezien. Het was niet warm genoeg en je kon het op de gezichten van de tentondernemers en van de venters lezen, dat zij het jammer vonden, dat zij er de nadeelige gevolgen van voelden. Een koop vrouw, in bier, limonade, chocolade en koek, klaagde zeer en vertelde dat ze geen cent had verdiend. En een concurrent, op de vlakte met een wagen verfrisschende dranken, keerde mistroostig en teleurgesteld huiswaarts, met de weinige ver minderde en extra groote ingeslagen voorraad. In een paar café's aan Huisduinen was het vol en rumoerig en een vrolyke stemming kon je peilen in de menigte aan tafeltjes, waar ettelijke potjes bier werden verslonden. Piano muziek klonk er en troepjes pret- raakende jongelui zongen hierbij van harte geliefkoosde dreunen, fleurige melodieën, die zonneschijn en warmte reflecteeren, het bloed sneller doen circuleeren en een blij moedigen geest wekken. Het is studie waard om het op deze wijze zonder wanordelijkhe den vermaak zoekende volk gade te slaan, speciaal de arme drommels, die het gansche jaar door zwoegen en meer ontberen dan genieten. Eeuige visscherlui uit het Nieuwediep maak ten braaf vertier, haalden hun hart op aan voordrachten, bij voorkeur zwaarmoedige liederen, kenmerkend een kommervol bestaan. En terwijl een der jonge mannen op een mond harmonica speelde, dansten wat joe lende meiden in fluweelen japonnen met groote blauwe vederen op den hoed, zoo maar buiten aan den weg, doch met een bevalligheid, die ver baasde. Enkele deftige voorbijgangers trokken minachtend den neus op, keken met zure gezichten naar de publieke typische tooneeltjes. Maar waarom zouden we ons ergeren aan dit onschuldige vreugde-in-'t-leven scheppen? Onze goede Hildebrand schreefVreugde is een aardig ding, niet alleen om te smaken, maar ook om te zien." En dat „aardige ding" merkten we herhaaldelijk op langs den weg naar het oude dorpje, dat altijd wel een voordeeltje slaat uit de krioelende massa's wandelaars, die er passeeren om het strand te bereiken en in de bekoorlijke zeelucht verkwikking te zoeken. Madr: het ongunstige, bijna koude weer, was de schuld van een merkbare slapte overal, en het is te hopen, dat het straks beter wordt als het eigenlijke badseizoen is geopend en waarvoor de witte koetsen reeds op het droge gereed staan. Wij gunnen de belang hebbenden van Huisduinen gaarne een beetje welvaart in den zomer. Ziezoo, dit stukje is zoo langza merhand neergeschreven voor de „Heldersche Courant", die morgen, Dinsdag, weer present moet wezen. Ik kan nu ook gaan slapen. En dat blijft ten slotte iets heerlijks. Steeds! Onder de dekens niets te denken te hebben, danhet corvée zit er op en anders niets. Uit den omtrek. IJmulden, 2 Juni. Alhier is met een kapitaal van f 60.000, waarvan 25 aandeelen a f 1000.— geplaatst, opgericht de Stoomvisscherij „Letty". Directeur is de heer J. N. Klein. De gemeenteraad besloot met 9 tegen 5 stemmen bij de Regeermg een voorschot van f 290.000 aan te vragen ten behoeve van de bouw- vereeniging „Velsen", welke werk zaam zal zijn in de richting van de volkshuisvesting. Het Hospitaal-Kerkschip is Zater dag weer vertrokken om de haring- visschers op te zoeken. Als genees heer bevindt zich aan boord Dr. Janzen, van Maassluis en als predi kant Dr. Krop, van Rotterdam. Wegens de Pinksterdagen is onge veer de geheele stoomtrawlervloot binnen, zooals de laatste jaren ge bruikelijk geworden is. De verschil lende vereenigingen van opvarenden benutten deze gelegenheid om hunne feestelijke jaarvergaderingen te hou den. Het Leger des Heils hield gisteren alhier 'eene muzikale openlucht meeting. Jammer was het, dat het weer zoo guur was. Visscherijberichten. Nieuwediep, 80 Mei. Aangebracht door 60 korders 5 tot 20 stuks groote tong f 1 per stuk, 10 tot 80 middeltong 60 a 60 cent per stuk, 10 lot 30 kleine tong 15 a 30 cent per stuk, 5 stuks tarbot f 4 a f 7 per stuk, enkele manden stortschol f 5 a l" 7 per niand, 1 tot 3 mand kleine schol f 2 a f 8 per mand, enkele man den schar f 2,50 per mand. Door trokkers 130 tal haring f 1,36 a f 2,15 per tal, 160 tal geep f 2 a 1' 8,75 per tal, 900O stuks ansjovis f 6,50 a f 8,25 por 1000 stuks. 31 Mei. Door trekkers 50 lal haring f 1,78 a f 2 per tal, 3000 stuks ansjovis f 7,50 per 1000 stuks. 1 Juni. Door trekkers 60 tal haring f 1,50 a f 1,90 por tal, 5 tal geep f 4.25 a f 5£-j per tal. Den 4en Juni hopen onze ge- liefde Ouders CORNELIS VAN SOELEN en JUDIG DE J0N6H jl hun ^/„-jarige Echtvereeniging te j I herdenken. Hunne dankbare Kinderen: PIET. BETSIE. ANNIE. Helder, 2 Juni 1914. Hiermede hebben wij de eer U de geboorte te berichten van onze Dochter HENDRIKA JOHANNA. FR. LETSCHERT. Fr. LETSCHERT-v. Roov. Helder, 29 Mei 1914. Parallelweg 35. De Heer en Mevrouw GERDES— Van Vuure geven kennis van de geboorte van hun Zoon WILLEM FREDERIK GERHARD. Helder, 30 Mei 1914. Stationsstraat 3. De Heer en Mevrouw BRANDT— 2BBE geven kennis van de geboorte van een Zoon. Helder, 1 Juni 1914. Binnenhaven 36. Getrouwd A. J. OAMEN en C. STOBBE, die tevens hun hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van be langstelling, by hun huwelijk onder vonden. Helder, 2 Juni 1914. Spoorstraat 71. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden in het Diaconessenhuis te Arn hem, onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder, de Edel Achtb. Heer J. C. DE JONCHEERE, Burgemeester van Hellendoorn. A. C. DE JONCHEERE. J. W. H. E. DE JONCHEERE- Ten Bosch. Nieuwediep, 1 Juni 1914. Bezoeken kunnen niet afge wacht worden. Eenige en algemeene kennis geving. (Rev. I. IRWIH BROWH], (Author ol Au Irishman's Diiliculties in Dutch), be given in „Casino", on at 8 o'clock p. m. Subject to be had at „CASINO". wordt mijne Chirurgische praktijk waargenomen door Chirurg. Voorloopig te consulteeren in Hotel Den Burg, van 12Va-1 Va n.m. L. J. BÜLLER, Chirurg. VOOR DEN Burgemeester en Wethouders van HELDER, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de inschrij ving van leerlingen voor den cursus in de Fransche taai, ver bonden aan school 7b (Vlamingstraat) zal plaats hebben in School 7b op Zaterdag 6 Juni a.s., van 1 tot 2 uur des namiddags. Tot dien cursus zullen alleen wor den toegelaten, de leerlingen, die, naar het oordeel van het betrokken hoofd der school, genoegzame ont wikkeling bezitten om het onderwijs te kunnen volgen. Het schoolgeld bedraagt per jaar voor hen, die een inkomen hebben van f 800. per jaar of meer, voor iederen leerling f6.-, (boeken vry). Voor minvermogenden bedraagt het schoolgeld per jaar, voor iederen leerling 14.-. Onverraogenden genieten kosteloos onderwijs. De lessen worden gegeven des Dinsdags en Donderdags van 4.45 tot 5.45 en des Zaterdags van 2 tot 4 uur. HELDER, 80 Mei 1914. De Heer en Mevr. van DORMOLEN - Brachthdizer betuigen hun dank voor de belangstelling bij de geboorte van hunne dochter ondervonden. Den Helder, 2 Juni 1914. Telefoon 195. Van al Vrijdag 29 MbI tot en met Dondeidag 4 Juni geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMER: Drama in drie acten. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47. Ie Rang f0.32. 2e Rang f 0.22. Kinderen beneden IE i»i op alle rangen hall gilt Aanvang iederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's ai «rijbiljntten NIET GELDIG. GRATIS gelegenheid Itl berging tan rijwielen. VERLOREN een Schildersdiamant en Gruisijzer in étui. Tegon belooning terug te be zorgen. Adres: Janzenstraat 45. VERLOREN een zilveren DAMESHORLOGE. Tegen belooning terug te bezorgen bij W. SMIT, Kanaalweg 170. VERLOREN een brons-bruine Porfe- monnaie, gaande van af den Kanaalweg naar de Hoofdgracht. De eerlijke vinder zal beloond worden. AdresKon. Instituut. Er biedt zich aan een nette Baker, ook genegen zich buiten deze plaats te begeven. Adres: Bureau van dit blad. Ter Stoom-, Boek- en Steendruk kerij „HET NOORDEN", Nieuwatr. 3, kan voor direct een nette Jongen ter opleiding in het vak geplaatst worden. Een flinke Knecht gevraagd, boven de 17 jaar, voor de bierbotte- larij. Aan hetzelfde adres een beste Flets te koop. AdresDijkstraat 18. Broodbezorger gevraagd, voor heele of halve dagen. Adres: „De Eendracht." Gevraagd DRIE DIENSTBODEN. Adres: Hotel „Den Buig". EEN FLINKE DIENSTBODE Adres: „TIVOLI". Gevraagd een flinke werkvrouw. Havenplein 21a. Gevraagd een Dag-Dienstbode. Adres: COLOM, Loodsgracht 47. Werkmeid. Gevraagd voor direct een flinke Werkmeid, voor het Seisoen (Juni— October). Loon f4.00 per week. Adres: Wed. J. VEICHT, Seheve- ningen, Renbaanstraat 1—3. Gevraagd een net Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar, zich aan te melden 's avonds na 8 uur. AdresKNOPPER, N. Brugstraat 4. Direct gevraagd een net Dienstmeisje loon f2.— per week, met volle kost. AdresZuidstraat 72. van KONINGSTRAAT No. 70 naar (tusschen de twee bruggen) Te koop een solied Woonhuis, staande Nieuwstraat No. 20. Te bevragen Ankerpark 1. Opgericht 1879. Fabriek van Machinale en Hygiënisch bereide Melkproducten. Van ouds gerenommeerde: Gepasteuriseerde Melk per flesch 9ct. Volle Melkper liter 9 ct. Karnemelk met Gort per literflesch 11 ct. Dagelijks versche Karnemelk per flesch 6 ct. Slijters en Winkeliers rabat. Onze ziektekiemvrije gepasteuriseerde melk is machinaal gereinigd door een met motor gedreven centrifuge. Machinale en hygiënische behandeling van alle Melk. De producten staan onder strenge contröle. Men leze onderstaande attesten Gemeentelijke keuringsdienst van Voedings- en Genotmiddelen en gebruiksartikelen. Helder, 17 Febr. 1914. Den WelEd. Heer v. d. Hoek, Binnenhaven. „De uitslag van het onderzoek uwer gepasteuriseerde Melk, gepasteuriseerd op een temp. van lager dan uwe gewoonte was, is dat de Melk volkomen voldoet aan de eischen der verordening, dat er blijkens de enzymreactie's ligt tusschen laag en hoog gepasteuriseerd, doch genoemd moet worden: laag gepasteuriseerd" aangezien een tusschenbenaming niet gebruikelijk is. Bij een voldoende geregelde afzet is het mijns inziens verkieselijker de laag gepast, dan de hoog gepast, melk in den handel te brengen". Achtend, to.g. Dr. Stutterheim. Verslag van den keuringsdienst op Voedings- en Genotmiddelen over het Ie kwartaal 1914: Gepasteuriseerde Melk. Deze wordt slechts in óén inrichting hior tor stede bereid. Invoer van elders is mij niet bekend. De hier bereide Melk bleek nagenoeg steriel te zijn, waardoor het nuttig effect van pasteurisalie vrij problematisch wordt. De aandacht van den fabrikant werd er op gevestigd en verandering trad in. De Melk was steeds van deugdelijke samenstelling. w.g. Dr. Stutterheim. Alle 6 in het Laboratorium gekeurde monsters van gepasteu riseerde Melk, waren alle goedgekeurd. Wegens sterfgeval te koop 1 haringboot zeil en fok; 1 zeil en fok (4 mansvlet); 1 zeil en fok (3 mansvlet); 1 fok (3 mansvlet); 1 groot zeilkleed; 1 wagenkleed van waterdicht doek; I partij touw en verdere benoodigd- heden voor elk aannemelyk bod. Te zien en te koop Vrijdag 6 Juni. C. H. POULIE, Binnenhaven No. 98. Te koop 2 Bokjes (7 weken oud) en Eieren van raskippen, ook voor broed. Adres: Vijfsprong No. 7. Te koop een dubbel Winkelhuis, met bovenwoning ruim 8 M. breed en 21 M. diep, voor vele doeleinden geschikt. Adres: Bureau van dit blad. De Notaris te Nieuwediep (den Helder), zal op 's avonds 71 uur in het lokaal Casino in het openbaar verkoopen Gemeente den Helder I. Het Woon- en Winkelhuis met Pakhuis en Slijterij, Erf en afzonderlijke Bovenwoning aan de Weststraat nos. 6, 7, 5 en 4 en aan den Kruisweg no. 4 te den Heider, kadastraal al daar bekend in Sectie D no. 2666, groot 3 aren 1 centiare. II. Het Pakhuis nabij de Hoofdgracht (Cluft) te den Helder, kadastraal aldaar bekend in Sectie D no. 3023, groot 32 centiaren. III. Het Huis en Erf aan do Stationsdwarsstraat no. 8 te den Helder, kadastraal bekend aldaar in Sectie E no. 1736, groot 93 centiaren. Te bezichtigen Dinsdag 9 en Woensdag 10 Juni a.s., des namiddags van 2 tot 4 uur. Perceel I echter alleen op vertoon van een toegangsbillet, af te geven door voornoemden Notaris ten wiens kantore verdere inlichtingen zijn te bekomen. Het College van Dagelijksch Bestuur van den Prins Hendrik-polder op Texel, zal op Donderdag 11 Juni 1914, namiddags 4 uur, ten huize van den Dijkgraaf, P. DUINKER, aldaar, bij inschrijving aanbesteden Hel verhoogsn van den Zeedijk van genoemden polder en verdere werkzaamheden lol versterking van dien dijk. Bestekken zijn vanaf Vrijdag 5 Juni a.s. tegen betaling van 25 cents ver krijgbaar bij den Dijkgraaf en in den boekhandel Parkstraat te den Burg. Het College van Dag. Bestuur vnd. P. DUINKER, Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. Diners worden dagelijks aan huis bezorgd. Bestellingen 's morgens vóór 12 uur aan het van ouds bekend KOOKHUIS DIJKSTRAAT 13. Beleefd aanbevelend, A. DOL. Zoolang de voorraad strekt a 30 cent per pond bij de 5 pond. Gevraagd een meisje, van half acht tot half zeven, met kost. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een net MEISJE, niet beneden 16 jaar, voor halve dagen en Vrijdags den geheelen dag, by H. KUIPER, Wilhelminastraat 88. Een net Dagmeisje gevraagd, niet beneden 16 jaar, tegen hoog loon. Adres: Spoorstraat 120. Woning gevraagd te Helder met 1 Juli 1914 door den Griffier der Marine tt Hellevoetsluis C. J. POORT MAN. Huurprijs ongeveer f400.-.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3