WITTE BIOSCOOP. DE ROMAN VAN EEN SCHEEPSJONGEN. Eerste Heldersche Biescoop-Theater Waardoor? Doordat!! een Winkel-ofWoonhuis, Advertentiën. Faillissement B. BOON, OPENLUCHT-MEETING te HEILO, Kanaalweg 112. DE KINOERENVAN DEN MAJOOR. DE GENDARME IN ANGST. I-VAN VRIJDAG 12 TOT EN MET DONDERDAG 18 JUNI: R. BAKKER Dzn. R. BAKKER Dzn. - KEIZERSTRAAT 56. Firma S. A. Kannewasser Zonen Een inval. De politie heeft een inval gedaan op hot tijdelijke bureau van de Sociale en Politieke Vrouwenunie te West minster en beslag gelegd op allerlei stukken. Een half dozijn vrouwelijke klerken, meisjes van 17 tot 20 jaar; mochten na eenigen tijd vrij uitgaan. Mej. Ivy Bod, de kiesrechtvrouw, die in de Doré Galleries twee schilde rijen heeft beschadigd, is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Zij schreeuwde na haar vonnis gehoord te hebben FolteraarsMoordenaars Het kan me niet schelen, al ver- oordeelen jullie me ter dood. Ik zal het weer doen, telkens weer, net zoo lang tot we recht krijgen." De Romney, die te Birmingham in het museum is beschadigd, stelt een slagersjongen voor. Naar het heet is het onderstuk van het schilderij ern stig beschadigd. De Evening Standard geeft weer ettelijke uitspraken over de kwestie of men de kiesrechtvrouwen moet laten doodhongeren. Er zijn er weer voor en tegen. Sir Frederik Treves, de dokter, is er tegen. Als die menschen zelfmoord willen plegen moet hun dat op alle manieren belet worden, zegt hij. Men moet ze behandelen als krankzinnigen en ze kunstmatig voeden, als ze niet willen eten. Admiraal Kennedy meent, dat die vrouwen, als het op het ergst loopt, wel zullen gaan eten. Bernard Shaw heeft al geruimen tijd geleden geschreven, dat men die vrouwen niet mag beletten voor hun zaak te sterven, als zij dat verlangen. Hij schrijft nu Aangezien wij geen overtuiging ge noeg hebben om de militanten te laten doodhongeren, noch gezond verstand genoeg om bet onvermijde lijke vrouwenkiesrecht in te voeren, valt er niets te doen dan te wachten tot de vrouwen het gepeupel er toe drijven ze te lynchen, waarna de regeering ter verzoening een behoor lijk aantal mannen uit het gepeupel ophangt. En dan krijgen de vrouwen ten slotte het stemrecht, nadat alle kwaad en lijden is geperst uit een toestand, dien verscheiden beschaafde en redelijke landen reeds zonder de geringste onaangenaamheden uit de wereld hebben geholpen. Het is echt Engelsch. Panama-kanaal. Maandag is het eerste groote schip door de Gatun-sluizen van het Pana ma-kanaal gevaren. Het was de „Alliance" van de Panama Railway, metende 4000 ton. Het schip werd zoowel heen als terug door de sluizen geschut met het doel zekerheid te krijgen, dat de locomotieven, die dienen moeten voor het sleepen der vaartuigen, voor haar taak berekend zijn. De proefneming slaagde naar wensch. Een rauzenproces over soldaten- mishandeling. Het schijnt dat de Duitsche sociaal- democratie een ontzaggelijk schan daalproces over soldatenmishandeling op touw wil zetten. „Wij zoeken een millioen getuigen", zegt een oproe ping in de socialistische bladen, „in antwoord op de talrijke vervolgingen door den minister van oorlog tegen socialistische sprekers en redacteurs ingesteld wegens beschuldigingen van soldatenmishandeling, die op een systematisch optreden der justitie tegen de critiek op het militaire leven wijzen. Daartegenover willen wij het recht der vrije kritiek hand haven. „De minister van oorlog bestrijdt, dat in het Duitsche leger de solda tenmishandeling zoo algemeen en zoo kenmerkend is. Welaan, wij vragen hen, die zelf geleden hebben, om voor ons te getuigen. Wij moeten in deze drie processen een millioen getuigen en zooveel getuigen van mishandeling zijn er in Duitschland voor den rechter brengen, opdat het militairisme eindelijk zal inzien, wat het feitelijk doet, en hoe het op het kazerneplein, in de soldatenkamers en in de stallen toegaat." Aan alle vroegere soldaten, wier mishandeling onderwerp van gerechtelijk onderzoek is geweest, vraagt de oproeping hunne adressen in te zenden. „Wij zullen het militairisme een proces aandoen, waardoor het de lust vergaat in het vervolg nog eens ver volgingen te ondernemen-" Dat kan een merkwaardig proces worden. Met een millioen getuigen Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 9 Juni. Bij de verdere behandeling van de stuwadoorswet lokte vooral art. 9 discussie uit. Dit artikel schrijft voor, dat de hoofden of bestuurders eener stuwa doorsonderneming verplicht zijn te zorgen, dat in hun onderneming door havenarbeiders geen arbeid wordt verricht in strijd met de bepalingen, ten aanzien van hunne arbeids- en rusttijden bij algemeenen maatregel van bestuur gesteld. Deze arbeids- en rusttijden zullen dus bij bestuurs maatregel worden vastgesteld. Hierop zijn ingediend: le. een amendement-Van der V o o r t v a n Z ij p, om te be palen, dat in stuwadoors-ondernemin gen de arbeiders hoogstens 60 uur per week mogen arbeiden 2e. een amendement-Spiek man, om te bepalen, dat havenar beiders per etmaal hoogstens 10 uur mogen werken, behoudens uit zonderingen voor bepaalde groepen; b. dat in deze uitzonderingsgevallen de havenarbeiders niet langer dan 24 uur achtereen mogen arbei den, rusttijden van 9 uur en minder inbegrepen c. dat de havenarbeiders per week niet langer dan 60 uur mogen arbeiden. Beide amendementen wordendoor de voorstellers verdedigd. De heer Nierstrasz (v.1.) merkt op, dat de lange werktijden ontstaan uit den wensch van de arbeiders om het werk voort te zetten, en ten tweede uit den wensch der werkgevers als er geen andere krachten beschikbaar zijn. Van de Amsterdamsche arbei ders werken 95°/0 des nachts niet. Minister Treub antwoordt, dat uitsluitend op practische gronden het voorstel van zijn ambtsvoorganger is overgenomen om nl. de beperking te stellen bij bestuurmaatregel. Hij wil dan een termijn stellen van 12 uur, inclusief de rusttijden. Voor uitzonderingsgevallen kan dan een termijn van 24 uur worden vergund. Na re- en dupliek trekt de heer Van dei- Voort van Zijp zijn amen dement in ten gunste van dat de3 héeren Spiekman, dat door den mi nister wordt overgenomen. Ook artikel 14 (strafbaarstelling van den werkgever, die zich niet houdt aan de bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst) lokt discussie uit. De heer R u t g e r s (a.r.) bestrijdt de strafbepaling van dit artikel, de heer De Savornin Lohman (c.h.) heeft eveneens be zwaar tegen de bepaling, terwijl de heer Van Nispen tot Sevenaer (r.k.) zich bij de sprekers aansluit. Het artikel wordt door de arbeiders afgevaardigden Spiekman en M e n d e 1 s verdedigd, de laatste houdt juridische beschouwingen. De Minister meent voorloopig de bepaling te moeten handhaven daar hij haar eene verbetering acht. Zitting van Woensdag 10 Juni. Voortgegaan wordt met de handeling van het ontwerp-Stuwa doorswet, en wel met art. 14, rege lende o.a. de handhaving van de collectieve arbeidscontracten, en de uitbetaling van het loon. De heer R u t g e r s (A.-R.) blijft bij., repliek de strafrechtelijke sanctie op collectieve contracten bestrijden. De heer De Savornin Lohraan (C.-H.) bestrijdt den heer Mendels. De heer Spiekman en alle andere socialisten vinden het iets anders, of een werkgever een contract zonder noodzaak verbreekt, dan wel of een arbeider arbeid verricht in strijd met de bepalingen van zoo'n contract. Spr. vindt niet, zooals de heer Spiek man, de daad van den werkgever moreel slechter. Er moet gelijkheid zijn voor allen in onze maatschappij. Ter bestrijding van het artikel voert spr. nog breedvoerige juridische argu menten aan. De heer Van Doorn (Ü.-L.) zag gaarne het geheele artikel vervallen en de heer Visser van IJ z e n- doorn (V.-L.) is ook tegen de straf bepaling. De Voorzitter stelt voor a.s. Donderdagavond en Maandag te ver gaderen. Het debat is zeer uitgedijd. Ofschoon de heer Duymaer van Twist (A.-R.) er tegen is, wordt dit toch besloten. Eveneens wordt besloten de onderwijs-ontwerpen niet meer, zooals oorspronkelijk wèl was be paald, in de afdeelingen te behande len er is nog te veel te doen. Daar na wordt weer met de Stuwadoors wet doorgegaan. De heer Mendels (S.D.A.P.) be toogt o.a., dat het niet opgaat het „gelijke monniken, gelijke kappen" van den heer Lohman hier toepas selijk te verklaren. Maar als de eene monnik is een heel dikke monnik, de andere een heel magere, dan kunnen de kappen niet gelijk zijn. Dan begaat men een groot onrecht door wiskundig juist het recht, dat men aan beide partijen toekent, gelijk te stellen onder de leusgelijk recht voor allen. Minister Treub komt thans aan het woord om de sprekers te beantwoor den. Wij zullen hier maar niets meer van vermelden, het is grootendeels van technischen en juridischen aard, en alleen zeggen, dat het amendement Van Nispen om de geheele bepaling te schrappen wordt aangenomen met 88 tegen 29 stemmen. Vóór stemden de rechterzijde en de vrij-liberalen, behalve de heeren De Beaufort en Foreest. De strafbaarstelling van niet- nakoming van collectieve arbeids overeenkomsten door den stuwadoor is hiermede geschrapt. SPORT. VOETBAL. De Haarlem-combinatie. In het vorige nummer maakten we reeds melding van bovenstaand elftal. We willen er even nader op terugkomen. De ontmoeting tusschen deze combinatie en H.F.C. zal plaats hebben op a.s. Zondag. De spelers arriveeren hier met den trein van 11.47 en, zooals de aanvoerder, Jur Haak, in zijn brief mededeelde, hoopt h(j met de volgende ploeg te ver schijnen Doel: W. v. Eek, Haarlem I. AchterJ. Dandey, II. D. Houtkooper, n. MiddenA. Schravendijk, III. J. Steur, II. J. Müller, H. Voor: J. Bakker, I. M. Houtkooper, I. C. Schravendijk, I. Jur Haak, I. E. Halkema, G.V. C. I. De namen spreken voor zich zelf. We krijgen dus een volledige eerste klasse voorhoede (G.V. C., uit Wage- ningen, speelt in de Oostelijke eerste klasse). De spelers van Haarlem II komen in de eerste klasse reserve uit, terwijl achter hen de populaire Van Eek het doel bewaakt. Wat moet H.F.C. daar tegen over stellen? Haar eigen elftal zou gewis een geweldige nederlaag worden toe gebracht. En omdat men van deze ontmoeting een propagauda-wedstrijd wenscht te maken, moet zoo iets voorkomen worden. Juist daarom is het, dat het H.F.C.-bestuur heeft aangeklopt bij de heeren Adelborsten. Wanneer nu dezen zoo welwillend zijn hun steun toe te zeggen, dan zal men daarmede de Heldersche sportwereld een ongekend genoegen bereiden. Laten we dus hopen, dat de heeren zoo welwillend zijn. In het volgend nummer zullen we nog nadere bijzonderheden hierover en over den wedstrijd zelf mededeelen. C. v. S. Uit den omtrek. Texal, 10 Juni. Beroepen tot predikant der Ned. Hervormde Gemeente te Oudeschild Tezel, de heer P. Glas, Candidaat tot den Heiligen Dienst te Hoogwoud. Ofschoon de verwachtingen op 'n voordeeliger hooioogst dit jaar niet hoog zijn gespannen, toch maakt men te dien opzichte zich niet heel bezorgd. Van den voorraad van 't vorig jaar is nog veel over. Sommige boeren hebben nog wel honderd wagenvrachten hooi aan schelven staan, zoodat er voor 't vee nog heel wat voeder voorradig is. De schooljeugd van de Cocksdorp maakte gisteren 'n tocht naar Schoorl en Bergen. Veel van 't genot, dat anders jaarlijks zulk 'n schoolreisje biedt, ging nu verloren, doordien 't nagenoeg den geheelen dag regende. Met de kinderen der lagere klasse zal later op 't dorp zelf 'n feestje worden gehouden. Het palingvisschen in de wier waarden, welk bedrijf in de laatste jaren gedurende de zomermaanden door garnalenvisschers werd uitge oefend, heeft thans weer 'n aanvang genomen. In de eerste dagen werden met deze visscherij gunstige resul taten verkregen, doch de vangsten loopen zeer uiteen. Anna Paulowna, 10 Juni. Naar we met zekerheid vernemen, zal er eerstdaags begonnen worden met den bouw van de Halte aan Post 9 alhier. Dinsdagavond vergaderde de onder- afdeeling Anna Paulowna van den V. P. N. in het café-Borst. De Vice- Voorzitter, de heer S. Kossen, opende met het gebruikelijke welkom, waarna de notulen werden gelezen en goed gekeurd. Naar aanleiding van de notulen maakt de heer W. Kleyn de opmer king, dat de houders van de fok- toornen, willekeurig den door de vergadering vastgestelden prijs der broedeieren hebben verhoogd, toen de Scliagermarkt nog maar op f 4.75 stond. De heer Daalder informeert naar den verkoop van het ochtendvoer. Hem wordt geantwoord, dat des Zaterdags bij den heer Schenk klei nere hoeveelheden dadelijk verkrijg baar zijn. Grootere partijen moeten een paar dagen van te voren aange vraagd worden. Hierna brengt de afgevaardigde verslag uit over de Algemeene Ver gadering, waarvoor de Voorzitter hem den dank der Afd. brengt. Aan de orde komt thans de be spreking van het programma van de Schager tentoonstelling. De Secretaris deelt eenige exemplaren uit en wekt de leden tot deelneming op. Hij hoopt, dat Anna Paulowna eens flink voor den dag zal komen. De heer W. Wilms zou pogingen willen aanwenden om alle inzen dingen onzer onderafdeeling naast elkaar geplaatst te zien krijgen. Dan had men in eens een goed overzicht. Algemeen is men echter van gevoe len, dat dit niet mogelijk en ook niet wenschelijk is. Op een vraag van den heer Schenk antwoordt de heer Komen, dat op de tentoonstelling zooveel mogelijk voor goede en doelmatige voeding en ver pleging zal worden zorg gedragen. Bij de bespreking van de eierveiling bleek het, dat alle leden tevreden waren over de daar gemaakte prijzen. Terwijl de laatste Schagermarkt f 3,75 was, ontvingen sommigen op de veiling f 4,29, terwijl de gemiddelde prijs f 4,10 bedroeg. Wanneer, zooals verwacht wordt, het aantal leveranciers aanmerkelijk toeneemt, zal er iemand aangesteld moeten worden voor de ontvangst enz. van de eieren. De heer J. v. d. Vuland zou het voor de propaganda uitstekend vinden, wekelijks de prijzen te publiceeren, een idee, waartegen de vergadering geen bezwaar heelt. Bij de rondvraag geeft de heer Wilms te kennen, dat hij zijn toom Buffs wel zou willen opgeven als foktoom der Afdeeling. De heer Daalder informeert of er al jonge hanen naar de veiling ge zonden worden, waarop de secr. antwoordt, dat juist de eerste partij verzonden is, zoodat er van don prijs nog niets bekend is. Daar de rondvraag verder niets oplevert, volgt sluiting. Callantsoog, 10 Juni. Alhier zijn weer een paar post duiven komen aanvliegen. Een werd gevangen door den heer L. Mooy Jzn. Om zijn poot had hij een ringetje met de volgende inscriptie, loon CARTEL. w 4880 ANVERS. De tweede, die kwam aanvliegen bij den heer C. Kuiper, had op het ringetje om zijn poot: fi-n BAS. 650 -gsCAET. Waarschijnlijk zijn deze afkomstig van een wedvlucht, waarbij ze uit de koers geraakt z(jn. Bultenlandsch Overzicht. Op het oogenblik dat deze regelen den lezer onder de oogen komen heeft Frankrijk weer een ministerie. 't Is den ouden afgevaardigde Ribot sinds 1878 is hij in de Kamer gelukt een compleet stel ministers bij elkaar te krijgen. Een minister van oorlog te vinden ging niet ge makkelijk. 't Is te begrepen: hij zal om den 8-jarigen diensttijd - de meeste gevechten in figuur lijken zin hebben te leveren. Noulens, die oorspronkelijk voor oor logsminister aangewezen was, heeft zich op 't laatste oogenblik nog terug getrokken; Delcassé neemt nu de portefeuille terwijl Chautemps mi- nistor van marine wordt. Ribot behoort tot de meer gema tigde leden van het opportunistische linker-centrum en heeft eene veel zijdige bekwaamheid. Hij is een oude parlementaire rot, met groote plooi baarheid -- die hij wel noodig zal hebben. Wellicht omdat hjj niet zóó geavanceerd is als Viviani zal hij meer steun vinden aan de rechterzijde. Tegenover zich zal hij echter vinden de radicalen, de radico-socialisten en de socialisten. De eerste twee groepen hielden een congres en noemden het nieuwe Kabinet-Ribot een uitdaging. Het kabinet heeft natuurlijk ook den steun van Rusland, dat wil zeg gen nu aan den driejarigen dienst tijd niet getornd wordt is de bond genoot tevreden. En dat is toch ook wat waard! Te Ancona in Italië kwamen onge regeldheden voor waarbij de politie gesteund door militairen de orde trachtte te herstellen waarbij slacht- rs vielen, 't Is het sein geweest tot oproerige bewegingen in meerdere plaatsen. Te Ancona komen geen couranten uit en staan de trams stil. Te Milaan zijn vele fabrieken gesloten. Te Florence werden agenten die een betooging trachtten tegen te houden met steenen geworpen. Ze maakten gebruik van hun wapens een man werd gedood. Anti-militairistische be toogingen werden op meerdere plaat sen o.a. te Rome onderdrukt. Daarbij werden 36 anarchisten gearresteerd. Een staking werd aangekondigd, die dadelijk ingingze is echter lang niet algemeen. In de Kamer werd de regeering onmiddellijk over het voorgevallene geïnterpelleerd. De minister-president verklaarde dat hy de volle verant woording op zich nam voor het verbod van het houden om anti-militaris tische betoogingen. Hij kwam ertegen op als zou de regeering pressie op de agenten hebben uitgeoefend. Op de naïeve gemoederen hebben geheel andere invloeden gewerkt, kaatste hij de oppositie, radicalen, socialisten en republikeinen terug! De regeering wacht gerust de aangekondigde motie van afkeuring af. Het Engelsche Lagerhuis is weer bijeen. Op een desbetreffende vraag verklaarde de eerste minister dat hij nog geen verklaring kon afleggen omtrent het tijdstip van de indie ning van de amendementswet op de Home-rule-wet. De besprekingen met de partijleiders worden hervat. Wel licht ziet men lichtpunten want er is meer te doen. Engeland heeft ook zyn suffragettes nog! In Luxemburg hebben de verkie zingen plaats gehad voor de helft der Kamer. De katholieken winnen 3 zetels en er moeten nog 14 her stemmingen plaats hebben. De Mexicaansche kanonneer booten hebben een andere bestemming ge kregen, Tampico is niet geblokkeerd het is dus niet tot een botsing gekomen. Na afloop van den Kabi netsraad in Washington, Dinsdag, werd last gegeven tot aanhouding van twee ladingen wapens, die naar men vermoedt, bestemd zijn voor constitutionnalisten in Mexico. En de Vereenigde Staten zijn nog edel moediger! Zij zullen geen oorlogs schatting eischen van Mexico! Niet waar, dat is nu eens edelmoedig! De Amerikaansche gedelegeerden deelden aan de regeering in Mexico nog mede dat president Wilson reeds tevreden zal zijn wanneer in Mexico een stabiele regeering zal getreden zijn in de plaats van die van Huerta. Huerta's aftreden schijnt nu toch nabij te zijn. Hij heeft blijkbaar ook veel vijanden in zijn eigen hoofdstad. Studenten deden een aanslag op hem. Er gaan zelfs stemmen op om hem niet het land te laten verlaten maar hem te fusilleeren. Generaal Villa zond hem ook de boodschap dat hij alvast een hoogen boom kon uit zoeken. Naast al het oorlogsgedoe ook één vredesbericht. Het eerste groote zee schip, de „Alliance" 4000 ton groot, is door het Panama-kanaal gevaren, vooruit er in en achteruit weer terug gesleept door locomotieven langs de boorden van het kanaal, 't Ging alles naar wensch! Een mooie overwin ning voor het menschelyk vernuft en den menschelijken ondernemings geest. De kroon op het werk van jaren peinzens en jaren arbeid! In Albanië schijnt het wat te luwen, iets beter te worden ten gunste van vorst Wilhelm ook. Het getuigenverhoor in zake de twee in hechtenis genomen Italianen is afgeloopen. 't Resultaat lazen we niet. In de laatste dagen hebben de op standelingen herhaaldelijk pogingen gedaan om de onderhandelingen met de Commissie van controle te her vatten. Zaterdag 20 Juni hopen onze j j geliefde Broeder en Zuster den i I dag te herdenker, dat zy vóór I 25 jaar in den Echt zijn getreden. S I Dat God hen nog vele jaren moge jj [sparen is de wensch van hun Zuster en Zwager, JAN KWINKELENBERG. AALTJE KWINKENBERG- wllneb, en Kinderen. Helder, 11 Juni 1914. Goboren: SIPKE £BE, Zoon van WOUDSTRA en G. WOUDSTRA- Van Gilst. Helder, 8 Juni 1914. Van der Hamstraat 6. Ondertrouwd: HENDRIK HOFMAN JOHANNA DIEDENOVEN. Hilversum, in T„„: 101. Helder, I 10 Jura 1914' Brouwerstraat 38. D. Th. HOUBEN, Ambtenaar b(| 's Rijkswerven, en ANNA B. HARJER. Helder, 10 Juni 1914. De Heer en Mevrouw HOUBEN - Harjer betuigen bij deze hunnen hartelyken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. VERLOREN een zwart Dameshand- taschje, inhoudende een zilveren beursje met eenig geld. In het belang van den vinder wordt hij aangeraden het terug te bozorgen, daar de nummers bekend zijn. Brieven onder letter B, Hulp- postkantoor Julianadorp. Aannemer Helder. Door het verbindend worden der uitdeelingslijst heeft opgemeld faillis sement een einde genomen. Alkmaar, 9 Juni 1914. Mr. A. M. DE LANGE, Curator. op Zondag 14 Juni 1914. Aanvang 2 uur. Opgeluisterd door Muziek en Zang. Samenkomst des middags 12 uur op het Doelenveld te Alkmaar. Het Bestuurder Afd. „Helder". Telefoon 195. Van al Vrijdag 12 Juni tot en met Donderdag 18 luni geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMERS: Spannend drama in drie afdeelingen. Groote klucht in twee acten. PROGRAMMA: 1. Heldersche Courant. 2. De Wedstrijd om de Kokarde. Natuur. 3. DE KINDEREN VAN DEN MAJOOR. 4. Idem. 2e afd. 5. Idem. 3e afd. 6. DE GENDARME IN ANGST. 7. Idem. 2e afd. 8. De schaduw van het verladen. Drama. Gespeeld door Eerste rang Ameri kaansche Altisten. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47. Ie Rang f 0.32. 2e Rang f0.22. lindecin binadin IS jaar op alla rangan hall gald. Aanvang iederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's in vrijbiljalten NIEI GELDIG. GRATIS iiltiaihiil lil berging nn rijwielen. Gevraagd een nette Dienstbode, en een Dagmeisje. Aan te melden na 7 uur 's avonds. Adres: Bureau van dit blad. Terstond gevraagd een flinke Dienstbode. Loon f2.— en wasch buitenshuis. Adres: Veil. Hoogstraat 100. Gevraagd een nette Dienstbode, aankomend Meisje of Werkster, voor Zaterdags. AdresMolengracht hoek Bierstraat. Mevrouw HIGLY vraagt voor 1 Augustus een net Dienstmeisje, goed kunnende koken en werken. Zich te vervoegenWeststraat 55. Een MEISJE gevraagd, voor halve dagen. Adres: Kanaalweg 96. Een net Dagmeisje gevraagd, leeftijd 15 h, 16 jaar. Zondags vrij. Adres: Bureau van dit blad. LOOPMEISJE gevraagd. Adres: GEZ. SANT, Hoofdgr. 83a. Gevraagd een net Dienstmeisje, niet beneden de 16 jaar. Adres: P. VEEN, Spoorstraat 53. Gevraagd een Werkster, voor twee of éen keer per week. Aangifte na 8 uur 's avonds. Adres: Bureau van dit blad. Deze buitengewoon intressante prachtfilm bereikt in alle groote plaatsen een ongekend succes. ''^5 weken lang werd deze film in Amsterdam vertoond in de Witte Bioscoop en avond aan avond was de hulp der politie noodig om de orde te handhaven, steeds werden honderden teleurgesteld. Het algemeen oordeel is dan ook dat Het Kind van Parijs verre is overtroffen. Leest vooral de zeer intressante beschrijving welke GRATIS aan de Bioscoop verkrijgbaar is. lederen avond slechts één Voorstelling. Zondag 2 voorstellingen 5 en 8 uur. Zaalopening 7.30. Aanvang 8 uur. De toeloop zal enorm zijn, bespreekt dus vooral uw plaatsen 5 cent per plaats, dagelijks van 12 tot 2 uur. Maandag en Donderdag NIET ROOKEN. De N.V. Stoomwasscherij „Den Helder" vraagt zoo spoedig mogelijk een flink Meisje of Weduwe voor het inpakken der schoone droogtoe-was- schen, loon van 5 7 gulden en eene Strijkster. Fijnstrijkster. Op de Stoom wasschery Firma S. KROM, te Alkmaar kan direct een bekwame Fijnstrijkster geplaatst worden. Salaris f 10.- per week. Een flinke LOOPJONGEN gevraagd. A. COLTOF, Binnenhaven 1. Een nette Loopjongen gevraagd, van 7-11 's morgens. Adres: K.METZELAAR, Broodbakker. Wordt gevraagd een nette LOOPJONGEN, goed kunnende fietsen. Adres: J. v. d. Plaat, Middenstraat. KOSTHUIS gevraagd voor net persoon, liefst met vrij Slaapkamertje. Brieven met prijs opgaaf onder No. 215, Bureau v. d. blad. Net persoon zoekt Zit-Slaapkamer, bij eenvoudige menschen. Omtrek Spoorstr.,' Koningstr. Brieven onder No. 216, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd voorzien van gas en waterleiding. Liefst in 't centrum der stad. Br. fr. met opgaaf van huurwaarde onder No. 205, Bureau van dit blad. Grove Maïs Fijne Zware Gerst Hennepzaad Haver Zonnepitten Grove Boekweit Fijne Rijst Gemengd voer Aanbevelend, Keizerstraat 56. per kop pond kop 6 cent. 8 7 7 5 5 8 6 6 Te koop of te huur gevraagd een net Winkelhuis, omtrek Casino. Kanaalweg. Geschikt voor Drogisterij en verfwaren. Br. franco J. ZANDSTRA en Co., Verf en Vernisfabriek, Dokkum. PIANINO (Erard) te koop, keurig instrument, f 100. met v(jf jaar garantie. Brieven franco onder No. 209, aan het Bureau van dit blad. Te koop een KIP met 12 KUIKENS (oud 14 dagen). Te bevragen: Parallelweg 6. Te koop nieuwe Zeilen togen 20 korting, voor 3- en 4-mans Viel, en Haringboot. Adres: J. VAN DER WIJK, Vlamingstraat 36. Wegens plaatsgebrek te koop een Heerenrijwiei, freewheel met dub bele remmen en een Kinderwa gen, met 2 duwers. Adres: Kanaalweg 124. Tc koop aangeboden 1 KLOEK met 11 KUIKENS. Adres: VAN HAAREN, Keizerstr. S Heden ontvangen een partij zeer vette Goudsche Graskaas a 50 ct. p. pond, prima Leidsche a 40ct. p. pond, i, Edammer Graskaasjes af 1.20 en f 1.30 per stuk. Roomboter en Schager Nepboter tegen concurreerende prijzen. hebben al deze Dames W» zoo'n prachtig figuur. zij allen een Roestvrij. Waschbaar. dragen. Onbreekbaar. ALLEEN-verkrijgbaar bij de Kanaalweg 148-149. Zuidstraat 82.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3