BOOTTOCHT Eerste Heldersche Bioscoop-Theater Opruiming Tabitha Advertentiën. GEVESTIGD TE DEN HELDER: C. TEN HORN, DokterBeck, Tuinbouw, - Anna Paulowna. AANBESTEDING. Marine Zeilwedstrijden. Kanaalweg 112. DE KINDEREN VAN DEN MAIOOR. DE GENDARME IN ANGST. flinke Dienstbode, HUIS te koop BANK VAN LEENING, G. Joh. van der Lee, Helder, Eerste Heldersche Stoommelkinrichting „Jong Holland" h. spruit. MANTELMAGAZIJN „DE MAGNEET", ongeëvenaard. Van der Lee's Wijnhandel K.Thomson. t L. W. J. K. Thomson. Overste Thomson, die voor Durazzo is gesneuveld en in het Nederlandsche leger den majoorsrang bekleedde, is den llden Juni 1869 geboren en dus slechts 45 jaren oud geworden. Niet minder dan als militair was hij op politiek gebied een bekende, militante figuur, die wel bij de Liberale Unie was aangesloten, doch menigmaal zijn eigen weg ging. Zoo herinneren wij aan zijn stemmen, als lid van de Tweede Kamer, tegen de oorlogs- begrooting van minister Van Rappard, ten bewijze, dat hij zich niet altijd in het partijgareel liet spannen. In de Tweede Kamer heeft Thom son in 1905 zitting genomen als af gevaardigde van Leeuwarden, na een harden strijd met de sociaal-demo craten, die hem in zijn district steeds vlak op de hielen hebben gezeten, tot zij hem bij de jongste verkiezingen voor zijn geraakt. Thomson heeft toen, voordat hij naar Albanië vertrok, nog voor korten tijd zyn 'plaats in het leger hernomen. Inde volksvertegenwoordiging heeft hij na zijn terugkeer uit Zuid-Afrika, waar hij tijdens den Boerenoorlog militair attaché is geweest, zeer ge ijverd voor het volksleger, waaraan zijn Zu id-Afrikaansche oorlogservaringen natuurlijk niet vreemd waren. Arbeidend met alle kracht van zijn energieke persoonlijkheid aan de nobele en moeilijke taak, die hij vrijwillig op zijn schouders had ge nomen, met een geestdrift, voor welke de bezwaren slechts een prikkel waren tot feller strijd ter bereiking vau zijn doel, is hij gevallen als een held. Zooals hij is gestorven heeft hij ook geleefd. Als het tenminste het kenmerk van een held is, bezield te zijn door idealen, zoozeer dat hij al zijn kunnen en weten in dienst van die idealen stelt, dat hij zich zoozeer voelt aangetrokken door het verhevene van een taak, dat hij daar vrijwillig zijn schouders onder zet, zonder te tellen de moeilijkheden, die hy daardoor zal ondervinden, de tegenwerking die men hem zal bie den, noch de gevaren, waaraan hij zich zal blootstellen. Dat heeft Thomson gedaan. Hij wist welk .een ontzaglijk moeilijke en netelige taak de vorming van de Albaneesche gendarmerie zou worden, hoe gering wellicht de dank zou zijn van hen, die die taak op zich namen. Maar hij wist evenzeer, hoe groot de verdienste zou wezen, voor Albanië en voor Europa, van de ondernemende mannen, die dit nochtans deden, al zou door de be zwaarlijke omstandigheden, waar onder zij moesten werken en de eigenbaat der tallooze bij het land geïnteresseerde politici, die verdien ste niet dadelijk naar waarde worden erkend. Spoedig bleken de moeilijkheden nog grooter dan zij waren verwacht. In den kritieken tijd, nam Thomson, met een verheven geestdrift, die niet van wanhopen wist, de organisatie van de Albaneesche strijdkrachten op zich en nam feitelijk de leiding van zaken in handen. Het geval met de Italiaansche spion nen bereidde hem Dieuwe zorg, maar vermocht hem niet te doen struikelen op den weg naar zijn doel. Mocht ook al de Albaneesche regee ring Yoor het gedreig van den groot sprekenden Italiaanschen gezant bui gen, mocht zij ook al, bevreesd voor den macht van het rijk, dat hy vertegen woordigt, zonder onderzoek van de feiten voor hem in het stof vallen, niet aldus Thomson hij heeft den moed gehad om tegen allen stand te houden, in de overtuiging dat de Italianen schuldig waren, heeft hij geweigerd verontschuldigingen aan te bieden over hun arrestatie. „Zoo'n houding, verklaarde hy, is niet in overeenstemming met myn eer". Dat is het laatste bericht, wat we voor de tijding van zijn dood over hem hebben ontvangen. Nu is hij gevallen als een held ten dienste van zijn nieuw vaderland maar ook ton dienste van Nederland. Want de Nederlander Thomson in Albanië is een figuur van beteekenis geweest, die de aan dacht van Europa tot zich heeft ge trokken, die ontzag heeft weten in te boezemen aan vriend en vijand. De „Vossische Ztg." wijdt een zeer waardeerend artikel aan den arbeid van de Nederlandsche officieren in Albanië in het algemeen en aan kolonel Thomson in het bijzonder. Van dezen laatste wordt gezegd: „Hij heeft de plichten, die hij op zich nam, toen hij naar Albanië ging, trouw vervuld tot zyn laatsten adem tocht. Hij was een man van eer, wiens nagedachtenis in eere moet worden gehouden. De politieke fou ten, die hij in de laatste dagen be ging, moeten worden toegeschreven aan den Ijver, waarmede hij de Alba neesche zaak diende. De jonge staat heeft een van de knapste mannen verloren, die aan zijn totstandkoming medewerkten. Ook de Italianen zul len een eerekrans op het graf van den doode moeten leggen." Rome, 15 Juni. Bij den aanvang der Kamerzitting verzocht de afge vaardigde Galli nadere mededeelingen omtrent de gebeurtenissen in Albanië. Hij bracht daarbij hulde aan den Nederlandschen kolonel Thomson, die gevallen is bij de verdediging van zijn nieuw vaderland en zijn vorst. Galli sprak den wensch uit, dat aan alle dubbelzinnighied een einde zou worden gemaakt, zoodat de be! trekkingen tusschen Italië en Albanië, dat voor zijn onafhankelijkheid strijdt, van nauweren aard worden. Uit den omtrek. De heer K. Blaauboer te Scha- gen, heeft zijn eenjarigen stier, Max VII voor f2400 aan een veehouder in Zuid-Afrika verkocht. Texel, 14 Juni. De hooibouw is aangevangen, hoe wel vele boeren nog eenigen tijd wachten, daar het hooiland door de langdurige droogte niet in de beste conditie is gekomen. De regens der laatste dagen kunnen nog iets ten goede komen, doch een rijke hooioogst wordt het dit jaar niet, ook, omdat er nogal wat onkruid, vooral Rhinan- tus, zoogenaamd schater, in het land aanwezig is. Tot lid van het Bestuur Yan den polder Eierland is metalgemeene stem men herkozen de heer J. Stammes. Texel, 15 Juni. Heden werd de vijfde groote lam- merenmarkt gehouden. De aanvoer bedroeg 2043 stuks. Geboden werd tusschen f14.— f 16.75. De handel was vlug. Ter markt waren heden aangevoerd 21 paarden, prijs f 150 a f 280; 1 veulen, f 140; 6 koeien, f 175 a 240; 9 nuchtere kalveren, f 16 a 28; 17 schapen, f 26 a 362043 lammeren, f 14 ii 16,7511 schrammen f 16 a en 19 biggen, f 10 a 14 per stuk. Anna Paulowna. De groenteveilingen van de tuin- bouwvereeniging „Anna Paulowna'' zullen aanvangen Vrijdag 19 dezer, op den gewonen tijd. Zondagavond omstreeks halfzeven daalde op het land van den heer B. J. Boelsums, aan den Verlengden Stoomweg alhier, een papieren lucht ballon, van ongeveer 31/2 M. hoogte. Deze was, volgens een aangehechte briefkaart, dien dag te Nieuwe Stad op de Wilhelminabaan door de Ver- eeniging voor Vrouwenkiesrecht op gelaten. De heer Boelsums heeft de aangehechte briefkaart met vermel ding van plaats der neerdaling aan haar adres verzonden. LAATSTE BERICHTEN. Door de Directie der Marine te Wil lemsoord werd hedenmorgen aanbe steed de levering van 15000000 K.G. Engelsche steenkolen (Cardiff) en 1000000 K.G. Engelsche steenkolen (Oostkust), waarvoor per 1000 K.G. werd ingeschreven, als volgt: Cardiff Oostkust d'Ameaud en Co., Amsterdam';' f 14.26' W. H. Berghuijs, id., 14,12 f 10.79 A. Zellekens, 's-Gravenhage, 14.15 The Furnesa Cy., Rotterdam, 14.10 10.99 Ruijs en Co., A'dam, 13.94 Scheepvt.- en Steenk.- Mij., Rotterdam, 13.87 10.34 Desertie. Na reeds ter zake van tweede desertie te zijn gestraft met 6 maan den militaire gevangenisstraf, deser teerde de 22-jarige milicien-soldaat der infanterie C. T. A. B., te Amster dam geboren en te Den Helder in garnizoen, op den 13en December 1913. Den 28en December d.a.v. in arrest gesteld, brak hij weer uit de kazerne op 5 Januari en werd eerst 10 Mei j.1. te Amsterdam gearresteerd. Ge- eischt werd 8 maanden militaire ge vangenisstraf, integaan 22 Mei j.1. Mr. Halbertsma, er op wijzende, dat bëkl. niet geheel normaal ge noemd kon worden, riep op grond van een en ander de clementie in van den krijgsraad. Wegens het niet voldoen aan te zijnen aanzien gedane oproepingen, werd in April j.1. de 22-jarige milicien soldaat P. B. der infanterie, lichting 1911, te Nieuwe Niedorp, als deser teur te Hoorn afgevoerd. 17 Mei d.a.v. werd hy gearresteerd en naar de ka zerne overgebracht, waar hij den volgenden dag niet voldeed aan de hem door een kapitein verstrekten last om zijne uniform aan te trekken, o.a. zeggende, dat hij anti-militarist was. Hij droeg ook kennis van de aan hem gerichte oproepingen, doch had er opzettelijk niet aan voldaan. De auditeur eischte 1 maand en 6 maanden militaire detentie, in te gaan 27 Mei j.1. Mr. Hofdyk, de verdediger, hoewel B.'s principe niet deelend, meende toch, dat bekl. van een flink karakter heeft blijk gegeven door voor zijn principe zichzelf in moeielijkheden te brengen. Dank zy den president heeft B. echter beloofd in het vervolg zijn dienstplicht te zullen vervullen. Pleiter eindigde met een beroep op de clementie van den krijgsraad. SPORT. VOETBAL. Feestelijke opening van het sportterrein aan den Bolweg. Naar wij vernemen, zal de offici- le opening van het gemeentelijk sportterrein plaats hebben op 28 Juni a.s., by welke gelegenheid U.V.V. I. met Jan Vos en Buitenweg in de gelederen een wedstrijd zal spelen tegen een nader aan te kondigen elftal. Bult.nlandsch Overzicht. Het nieuwe Fransche ministerie- Ribot heeft één dag geleefd, zooals wij in ons vorig nummer reeds ver meldden. De regeering had al dadelyk eene minderheid van 44 stemmen. Daar kan je 't mee doen Ribot daalde van 't podium af, ge volgd door zijne collega's en verliet de zaal om onmiddellijk aan president Poincaré het ontslag aan te bieden. Poincaré, die nu althans eenigeaan- wyzing had omtrent het gevoelen der nieuwe Kamer, ontbood Viviani, die een ander stel ministers moest bij elkaar zoeken. En dat is hem wonder wel spoedig gelukt. Hijzelf is voor zitter van den ministerraad en neemt de portefeuille van buitenlandsche zaken. Voor binnenlandsche zaken treedt op Malvey van de partij der Combisten, voor onderwijs Augagneux die als onverzoenlyk tegenover de bijzondere scholen bekend staat. Er zit nog een partijganger van Combes in, n. 1. de minister van openbare werken Renoult. In verband daarmee vraagt men zich af wat de houding der Combisteri tegenover het nieuwe ministerie zijn zal. En dat der radico- socialisten en socialisten Het groote punt in questie is de driejarige diensttyd. Vyf der tegen woordige ministers stemden indertijd tegen de wet op den 3 jaars dienst, onder wie Viviani zelf. Maar Viviani weet nu wellicht meer van de buiten landsche aangelegenheden af dan dat by een verwoed tegenstander zou hlijven. Heden (Dinsdag) zal het nieuwe ministerie zich aan de Kamer voor stellen. In de af te leggen regeerings- verklaring is de formule omtrent het leger aldus gewyzigd De regeering zal zoo spoedig moge lijk wetsontwerpen indienen op de militaire voorbereiding van de jeugd en de organisatie der reserves. Eerst wanneer die ontwerpen aangenomen en van kracht zijn zal de regeering, rekening houdend met de ervaring en de eischender nationale verdedi ging verlichting der militaire lasten kunnen voorstellen. Omtrent de leening besloten de nieuwe ministers aan de Kamer machtiging te verzoeken die binnen den kortst mogelijken tyd uit te geven. Ze werd vastgesteld óp 900 millioen francs. In Rusland merkt men op dat men zich niet kan mengen iu de binnenlandsche aangelegenheden van een vreemden staat, maar Rusland heeft zyn plicht gedaan en kan nu van Frankrijk eischen dat het dien ook vervult. Men is in Rusland zoo men weet hard gekant tegen een terugkeer naar den 2-jaarsdienst in Frankrijk. Inzake Mexico heeft de bemidde laarsconferentie voorgesteld een voor- loopige regeering van vyf leden in te stellen onder een voorloopig aan te wijzen onzijdigen president. Villa zal met zijn troepen naar 't Zuiden trekken. Hij erkende dat de macht van Huerta en zijn aanhang nog groot was en dat hy over groote voorraden ammunitie beschikt. De verovering van de hoofdstad zou voor de rebellen zwaar werk zyn. Over zijn verhouding tot Carranza weigerde Villa zich uit te laten. De Italiaansche stakingen zijn zoo wat achter den rug. Uit de thans verschynende bladen is op te maken dat het hier en daar nog al gespookt heeft. In sommige plaatsen trad de regeering vrij kordaat op, in andere echter aarzelde zij veel te lang. Het Grieksche gezantschap te Konstantinopel heeft aan de Porte een nota overhandigd waarin de Grieksche regeering verlangt dat de op de Klein-Aziatische kust vertoe vende Grieksche vluchtelingen, als zij naar hun dorpen terugkeeren, weer in het bezit hunner goederen zullen worden gesteld en een schade vergoeding zullen ontvangen. Als de Porte dezen eisch inochl afslaan, wijst de Grieksche regeeriug de verantwoordelijkheid voor de ge volgen van zich. Ten antwoord daarop roept de Turksche regeering de lichtingen '87 '93 onder de wapenen. De Grieksche Kamer heeft een spoedeischend wetsontwerp tot het aangaan- vau een leening groot 50 millioen franc voor militaire doel einden goedgekeurd. Dat alles klinkt zeer oorlogszuchtig. De Duitsche Keizer ia op bezoek geweest by den Oostenrykschen troon opvolger terwyl de Oostonrijksche en Duitsche ministers van Marine ook tegenwoordig waren en bespre kingen hielden. De Czaar is met de Czarina en zyn dochters op bezoek aan het Roe- meensche hof. Hierachter zit weer politiek. Roemenie moet nog vaster aan de Russische politiek verbonden. Bij een groot conflict is de houding van Roemenie van buitengewone beteekenis. Uit Albanië komen op eens weer zeer ernstige berichten. Elders in dit no. vindt de lezer hierover bizonder- heden. INGEZONDEN. Geachte Redactie Met opname van onderstaande regelen, zult U ons zeer verplichten i zeggen bij voorbaat hartelijk dank. Geacht Publiek De door de H. F. C. op 'touw ge zette propaganda wedstrijd van Zondag '.1. mag zeker als wel geslaagd be schouwd worden. Het doel, aan Helder's ingezetenen door een 1ste klas wedstryd meer bekendheid met, en meer genegenheid voor het voet balspel by te brengen, mag zeker bereikt heeten. Om nu van Uw biy vende belangstelling bly k te kunnen geven, brengt de H. F. C. onder Uw aandacht, dat haar donateur-lidmaat schap minimum f3.— per jaar be draagt, desgewenscht in termijnen te voldoen. Daarvoor kunt U alle wedstryden bijwonen en houden onder- geteekenden zich ten zeerste aan- aanbevolen .Uw aanvraag om als donateur te willen toetreden in ont vangst te nemen. Namens de H. F. C., Hoogachtend, Fb. Letschebt, Parallelweg 35. Ch. A. Taylob, Sluisdljkstr. 60. Zooals elk jaar wondt het bestuur onzer vereeniging zich langs dezen weg weder tot het Heldersche publiek om de lijsten voor „Tabitha", die dezer dagen zullen worden aangeboden, aan te bevelen. Nu het departement Helder van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen pogingen doet om eene Huishoud- en Industrieschool in onze gemeente opterichten, ge schiedt ons beroep ten behoeve van de Naaischool „Tabitha" hoogstwaarschijnlijk voor de laatste maal, daar, bij het tot standkomen van die school, onze Naaischool daarin zal worden opgenomen. Het bestuur der Vereeniging „Tabitha". De Heer en Mej. TICHELAAR— de Zee geven U door deze kennis van de geboorte van hun twee Zoons ROELOF BAUKE en ANTHONIE WILLEM. Den Helder, 14 Juni 1914. Gehuwd Mr. J. H. BYBAU, Griffier b|j liet Kantougeroclit to Helder, en C. I. C. C. S. SICHTERMAN. Zwolle, 15 Juni 1914. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer FREERK EKAMP, oud-gezagvoerder der koopvaardij, in den ouderdom van ruim 84 jaren. Zijne Kinderen enz. Helder, "Wed. N. de Jong - Ekamp. K. D. Ekamp. M. E. Ekamp -Smit. Haarlem, J. Gbdteh. B.Gbuter- Ekamp. Helder, A. T. Ekamp. H. Ekamp - de Moes. J. M. Booman. E. F. Bouman- Ekamp. Amsterdam, D. Bruins. C. Bbuins - v. d. Hobst. Doorn, M. v. d. Brink. E. F. v. d. Brink- Bruins. Helder, 16, Juni 1914. Dankbetuiging. Langs dezen weg betuig ik myn oprechten dank aan de ingezetenen van Koegras, die my door hun bij dragen gesteund hebben in deze voor mij zoo moeilyke dagen. In 't bij zonder mijn dank aan den heer S. BIERSTEKER en diens echtgenoote en aan den heer L. TIGCHELAAR voor de moeite, die zij zich voor my getroost hebben. A. BREGMAN-Verver en Kinderen. Julianadorp, Koegras. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank aan fami lie, vrienden en buren, voor de vele belangstelling ondervonden bij het overlijden van hun geliefd Zoontje. G. DE GOOUER. A. DE GOOIJER Vebw eiJ Helder, 15 Juni 1914. De Schout-bij-Nacht en Mevrouw NAUDIN TEN CATE zullen gaarne ten hunnen huize ontvangen op den 21en en 28en Juni en den 5en Juli aanstaande tus schen 2.30 en 4 uur des namiddags. Uitsluitend voorCHIRURGIE. Spreekuur van 12.30 -1.30 uur, voorloopig Hotel DEN BURG. Loodsgracht 10 a, den Helder, is tot nadere aankondiging niet te consulteeren. De eerste veiling zal worden gehouden Vrijdag 19 Juni a.s., namiddags 3 uur. Vervolgens eiken Dinsdag en Vrijdag. HET BESTUUR. MAANDAG 22 JUNI a.s., voorm. ten 11 uur, zal door onder- geteekende in het Hotel de „Nieuwe Toelast", alhier worden aanbesteed Het bouwen van een Pakhuis aan de Achter gracht W.Z. Aanwijzing Zaterdag 20 Juni, voorm. ten 10 uur op het terrein. Bestek en teekening 11.— ver- krygbaar ten kantore van onderge- teekende, Heldersche Polder 2, S. KRIJNEN, Architect. met het s.s. „DAGERAAD", op 4 JULI a.s., ter gelegenheid van de De Ned. Vereeniging „ONZE VLOOT" afd. Helder en Omatr. maakt bekend, dat leden der afdeeling met één Dame tegen f 0.25 per persoon dezen tocht, die opgeluisterd zal worden met muziek, kunnen medemaken. Voor meerdere introductie's is de toegang f 0.50 per persoon. Toegangskaarten aan te vragen aan den 2en Secretaris, Hoogstraat 77. Vertrek Havenhoofd 10 u. en 12.30. Binnenkomst 12 u. en 3.30. Buffet aan boord. Het Bestuur. Telefoon 195. Van al Vfijdai 12 luni tot en mei Donderdag 18 Juni geheel nieuw prachtprogramma. HOOFDNUMMERS: Spannend drama in drie afdeelingen. Groote klucht iu twee acten. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47. 1e Rang f 0.32. 2e Rang 0.22. (indinn beneden IS jw tp alle rangen hall geld. Aanvang lederen avond 7 uur. Zondags te 4 uur. ZONDAGS diploma's en iriibiljetten HIET GELDIG. GRATIS gelegenheid lil berging tin rijwielen. Verloren een gouden Broche. Togen belooning terug {e bezorgen Weezenstraat No. 57. Mevr. VAN KERKWIJK, Plantsoen straat 3, vraagt met 1 Aug. eene Keukenmeid en eene tweede- Meid. Gevraagd een Noodhulp. Reflectanten kunnen na 7 uur '8 avonds zich aanmelden. AdresBureau van dit blad. Gevraagd in een klein gezin, een Noodhulp, van half Juli of 1 Augus tus tot 1 December. Zich aan te melden by Mevrouw RAPPARD, Binnenhaven 39, des avonds na 8 uur. Te Alkmaar gevraagd eene DIENSTBODE. Loon f 2.25 p. w. Wasch buitenshuis. Br. no. 220 Bureau van dit blad. Mevrouw TOLLENAAR, Binnen haven 48, vraagt tegen 1 Aug. of vroeger een Dienstbode, goed kun nende koken, van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds 8 uur. Mevr. RINGELBERG, Prinses Marie- laan 14, BUSSUM, vraagt een n. ben. 20 jaar, kunnende koken en v. g. g. v. Loon f 120. f 130.— en f26.— waschgeld. Mevrouw NITTEL, Binnenhaven 14, vraagt voor 1 September eene nette Dienstbode, van goede ge tuigen voorzien. Mevrouw HIGLY vraagt voor 1 Augustus een net Dienstmeisje, goed kunnende koken en werken. Zich te vervoegenWeststraat 55. Een net Dagmeisje gevraagd, Zondags vrij. Aanmelding na 8 uur 's avonds. AdresDykstraat 45. Net Dagmeisje gevraagd. Adres: H. BUHSE, Kanaalweg No. 178-179. Gevraagd een flink Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar, in het Zee manslogement, Spoorgracht 43. Een net Loopmeisje gevraagd. Adres MAISON PIJPER, Koningstr. Groote Loopjongen of Loopknecht gevraagd by HERMAN KOPPEN, Hoofdgracht. Fijnstrijkster. Op de Stoom wasscherij Firma S. KROM, te Alkmaar kan direct een bekwame Fijnstrijkster geplaatst worden. Salaris f 10.— per wéék. N.V. Stoomwasscherij „DEN HELDER". Zoo spoedig mogelijk gevraagd een flinke Jongen, voor loopwerk en als hulp by de wagen. Gevraagd een JONGEN om met melk te venten. Adres BEEK, Hartesteeg 11. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een flinke Leerling. Adres VAN ALPHEN, Keizerstr. 34. Werklieden en Jongens kunnen direct tijdelijk geplaatst worden bij P, VERBURG, Conserven- fabriek, Noord Scharwoude. Wordt te huur gevraagd een flinke WERKPLAATS desnoods met Woonhuis. Nadere inlichtingen Nieuwstraat 3. Te huur gevraagd Huis met flink stuk grond, geschikt voor hoenderpark. Aanb. onder No. 222 Bureau v. d. blad. WINKELHUIS. Op prima stand te SCHAGEN een Winkelhuis te koop, voor alle doel einden geschikt. Franco brieven onder letter V, Bureau „Schager Courant", te Schagen. Te koop Kloek met Kuikens. Te bevragen Bureau van dit blad. Een flinke Knecht gevraagd, boven 17 jaar, of een ge pensioneerde. - Adres: Dijkstr. 13. Jonge- en oude Konijnen met Hokken te koop. Adres: Schagenstraat 21. Te koop nieuwe Zeilen tegen 20 korting, voor 3- en 4 mans Vlet, en Haringboot. Adres: J. VAN DER WIJK, Vlamingstraat 36. SPOED. SPOED. Wegens vertrek aangeboden een Kruidenierszaak. Zeer geschikt voor Weduwe of by verdienste. Brieven onder No. 221, aan het Bureau van dit blad. Te koop een in goeden staat zijnde twee-kruks Kinderwagen en een Kinderstoel. Adres2e Wilhelminadwarsstraat 16. in de Keizerstraat, vijf Kamers, Serre, Keuken en Bij keuken, lange Gang en grooteZolder. AdresBureau van dit blad. Te koop aan goed onderhouden Naaimachine. 'IV bevragen Koningstraat 40. PUIN. Voor het weghalen een parlij puin, liggende bij de goederenloods, Station. Adres op het werk. Te koop aangeboden een Studie-Piano van f 40. - AdresKanaalweg 188. GOEDKOOPST ADRES voor het repareeren van GRAMMO- PHOONS, nieuwe Platen, van af f 1.25. Th. EGERS, Vijzelstraat 9. KONINGDWARSSTRAAT no. 59. Hoogste waarde voor alle Meubelen en Huisraad, Fietsen, Naaimachines, Goud en Zilver, Klcc den, Karpetten, Onder- en Boven- kleeding. Denkt er om, dat is de eenigste Bank van Leening in deze gemeente, dus alleen KONINGDWARSSTRAAT no. 59. J. Kikkert. Bierbrouwerij F. SMITS VAN WAESBERGHE, Breda. Agent.depöthouder voor Helder en Omstreken: Spoorstraat 106. Telefoon 156. Levering op flesch en fust van Pilsener, Münchener, Duitsch Gerste, Mönch Bra, Gerste en Lager. Westgracht 31. Waardoor hebben wij zoo'n groot succes met den afzet onzer producten? Omdat wij uitsluitend eerete kwaliteit leveren. Hoe kunnen wij voor prima kwaliteit instaan? Doordat wij slechte de beste grondstof verwer ken, met behulp van eerste klas vakpersoneel en door gebruik te maken van moderne zuivelwerktuigen in een hygiënisch ingerichte fabriek. Aanbevelend, De Directie. Wij verzoeken onze geachte cliëntèle zooveel mogelijk onze producten door tusschenkomst van de bestellers te betrek ken, daar wij door de enorme drukte niet kunnen waarborgen, dat speciaal-bestellingen tijdig geschieden. MOLENGRACHT HOEK BIERSTRAAT. van alle MANTELS en MANTELCOSTUMES. ZIE DE ETALAGE. =113? INVALID PORT INVALID SHERRY en MADERA STANDAARD PORT KrachtigOpwekkend per fl. f 1.60 per fl. f 1.50 per fl. f 1.25 Versterkend Worden uitsluitend verkocht in Spoorstraat 106. Telefoon 156.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3