L. COLTOF Uitverkoop Magazijn „DE BIJENKORF fiROOTE AFSLAG Landdag voor Staatspensionneering 2 Aug. 1914, Onderwijs MARINE. een Vischtorpedo f65 Orgel f65 Staatsloterij. Alkmaarsche Slagerij, Schagenstr'at 16. op 'I Landgoed „NEIJENBURGH" te HEILO, (bij Alkmaar), te Houden door de „Federatie Alkmaar B. v. S." het manifest door den „Raad van Regeering", het eventueel nieuwe be wind, lezen we: Ons geheel en al onderwerpend aan de regeering van den koningen het keizerlijk parlement (watblief? maar 't staat er zoo) besluiten wij 1. Om het gezag van het Iersche parlement niet te dulden of te er kennen binnen het graafschap Ulster, ovenmin als de verkiezingen van een persoon om Ulster in zulk een par lement te vertegenwoordigen. 2. Alle macht over te nemen en uit te oefenen, welke aan de directe keizerlijke regeering voor het Ulster district zal moeten ontnomen worden ter handhaving van den vrede, de orde en een goede regeering, en voor de bescherming van onze rechte»in het Ulster-district. Deze volmachten zullen uitgeoefend worden in onder danigheid jegens den koning, en in onderwerping aan de grondwet van het vereen igde koninkrijk, met de bedoeling om Ulster als onafscheidelijk deel van het koninkrijk te behouden. 3. Zoodra de directe keizerlijke regeering hersteld wordt, zal de voorloopige regeering ophouden te bestaan. 4. Om alle wetten, welke nu in Ierland van kracht zijn, behalve de wet waarbij de home-rule regeering ingesteld wordt, te handhaven en te onderhouden. 5. Om in de uitoefening van hun ambten en plichten bij te staan alle rechters, magistraten on personen, welke door den Koning met gezag bekleed zijn, volgens de bestaande constitutie in het graafschap Ulster. Sir Edward Carson, de leider der Ulsterianen is in Belfast en wellicht kan hij zijn getrouwen aan het ver stand brengen dat het wat gek is te gaan optreden tegen een Dublin- regeering, die er nog niet is. Intusschen schrijven de uuionis- tische bladen dat de kans op een vergelijk grooter is dan ooit. Dan zou de proclamatie een beetje hum bug geweest zijn. Er bestaat kans dat Sir Edward Carson een onderhoud heeft met John Redmond, de leider der Ieren, over geven en nemen. In het Lagerhuis heeft Sir Edward Orey weer gesproken over beperking dor oorlogstoerustingen. Rechtstreek- sche pogingen om daartoe te komen, zeide hij, worden door de buiten- landsche pers beschouwd als een poging om de vrijheid van handelen der verschillende landen in te perken en worden dus afgewezen. "Wij moe ten dus vertrouwen, zei hij, op de openbare meening, die als de toe standen onhoudbaar worden, tusschen- beide zal moeten komen. „Wat wij kunnen doen is alleen zelf geen aan leiding geven tot uitbreiding der be wapening." Nu dan rechtstreeks of niet rechtstreeks als 't maar niet nog verder opgedreven wordt, want de uitgaven worden te ontzaglijk. Er is zooveel ander werk waarvoor het geld kon besteed worden. De koning en de koningin worden op hun bezoek aan Schotland ook al weer lastig gevallen door suffragettes. Een harer sprong te Perth op de koninklijke auto en werd over een afstand van een 40-tal metei's mee gevoerd, in groot gevaar door de volgende auto's overreden te worden. De stemming onder het publiek wordt door al dien last er niet beter op voor de suffragettes. Het onderzoek heeft thans aan het licht gebracht dat de beide in Frank rijk gearresteerde Russen, die op weg heetten naar Rusland om een bom aanslag te doen op den Czaar en latei- een aanslag op president Poincaré in den zin te hebben, een paar heel gewone bandieten zijn, die deel uit maken van een bende dieven en afpersers. De Russische gezant te Belgrado, von Hartwig is Vrijdag plotseling overleden ten huize van den gezant der Oostenrijksche monarchie. Hij leed aan een hartkwaal. De algemeene deelneming in hooge Russische kringen bewijst dat hij tot de persona grata behoorde. Hij was naar het algemeen oordeel een der beweegkrachten der tegen Oostenrijk gerichte Slavische-agitatie, de man die Servie steunde in de anti-Oostenrijksche staatkunde. De controle commissie te Durazzo heeft bericht ontvangen dat de op standelingen de uitlevering van majoor Verhulst en kapitein Reiraers weigeren, zoo niet al hunne voor waarden worden vervuld. De opstandelingen staan echter borg voor een goede behandeling der ge vangenen. Te Durazzo had onder voorzitter schap van vorst Wilhelm een groote bijeenkomst van notabelen plaats, De woordvoerder der notabelen ver klaarde: „Hoewel de vorst niet door ons gekozen werd, doch ons door Europa werd toegezonden, staan wij hem thans trouw ter zijde. Mocht de vorst tot aftreden gedwongen worden dan hopen wij, dat geen ander zijn plaats zal innemen." De opstandelingen komen weer meer in actie. Zij bedreigen nu Valona. De opstandelingen van Durazzo wor den -weer onrustig. Berat is reeds door de opstande lingen ingenomen, 't Wordt een lange lijdensgeschiedenis. En Europa grijpt maar niet in. De staking in Den Haag. Aankomst van 100 D u i tsche „stakingbreker s". Een door de Haagsche Tramweg- Maatschappij en de overheid tot op het allerlaatste oogenblik stipt geheim gehouden maatregel, door de directie bedoeld als middel om h.i. de staking te breken, is Zondagochtend omstreeks 11 uur op het perron van het station der Zuidhollandsche Spoor te Scheve veningen tot uitvoering gekomen. Toen de staking reeds eenigen tijd dreigde, heeft de directie zich in verbinding gesteld met de „Antige- werkschaftlicbe-Industrielle" Vereeni- ging, directie Knoth Co. te Am sterdam, een antisocialistische ver- eeniging die, naar men ons mededeelde, bij stakingen op nijverheids- en ver keersgebied menschen zendt om den door stakend personeel ncergelegden arbeid op te vatten en zoodoende de staking te bestrijden. Op bovengenoemd uur kwamen met den direct met Scheveningen aansluiting hebbenden Berlijnscheii nachttrein" 100 van die mannen aan, allen gewezen wagenbestuurders bij trammaatschappijen in Duitsche steden, voornamelijk Berlijners, maar ook uit Breslau en enkele andere plaatsen. Een uur ongeveer! vóór hun aan komst liepen in de vlakbij gelegen tram-remise aan den Harstenhoekweg twee, naar later bleek expresselijk voor het vervoer van die lieden be stemde geblindeerde motorwagens. Alle ruiten waren verwijderd en vervangen door houten blindeeringen, met openlating van eenniej tegrooten kier om lucht binnen te laten. Steen worpen tegen die „gepantserde treinen" zouden dus waarschijnlijk niet yeel schade of letsel aanrichten, behalve dan aan de op de balcons zich bevindende bestuurders en poli tiemannen. De eerste wagen werd bestuurd door den directeur dor H.T.M., den heer van Stipriaan Luiscius, en de tweede door den ingenieur der Maatschappij, den heer Moulijn. De wagens hadden veel bekijks en werden gevolgd door een zwerm fietsende stakers en nieuwsgierigen, die echter blijkbaar in de verste verte niet vermoedden, welke bestemming aan de wagens, die voorloopig in de remise bleven staan, toebedacht was. Eenigen tijd daarna werd dat velen eenigszins duidelijker, toen plotseling uit de richting van het Spoorweg station een door een sterke politie macht omgeven groep van mannen op de inmiddels weer uit de remise gereden wagens kwam toestappen. Op het perron waren zij tot een groep gevormd en onder leiding van den hoofdinspecteur der recherche, den heer Aaldsz, den hoofdinspecteur Thouis en den inspecteur Herfkens naar buiten gebracht. In een omme zien waren de vreemde trambeambten in de wagens, de balcons werden dubbel bezet met rijksveldwachters en politie-agenten en eer nog eigenlijk goed tot de postende stakers door gedrongen was wat er omging, ver trokken de wagens over de lijnen 10, 13 en 3 naar de remise aan de Laan van Meerdervoort. Maar toen was dan wel degelijk het gerucht van de komst der Duit- schers alom verbreid en door fietsende posters naar de verschillende centra der beweging overgebracht, vooral naar den stakingspost bij de remise aan de Laan van Meerdervoort, de plaats van bestemming. Met dit gevolg, dat, eerst bij de Valkenbosch-laan en even later bij het binnenrijden van het door de openbare macht afgezette terrein in den omtrek van het wagenpark, de geblindeerde wagens weiden ontvan gen met een ontzettend gejoel en schril gefluit. Kreten als: schooiers, lafaards, Duitsch vee, hongerlijders, en dergelijke waren gedurende eenige oogenblikken niet van de lucht. De „stakingbrekers" trokken er zich niet veel van aan, lachten eens of haalden de schouders op. Zij bleven rustig het pijpje rooken, dat zij bijna zonder uit zondering in den mond hadden. Zon der verdere demonstraties dan de hiervoren omschrevene werd de vijan delijke linie gepasseerd. Dadelijk werden de Duitschers in remise nu naar hun kwartieren gebracht, waartoe bestemd zijn de groote schilderwerkplaats, die tot slaapplaats dient en waarvan de vloer geheel bedekt is met eenvoudige ma trassen, een kussen en een deken, en voorts de lakkamer die tot eetzaal is ingericht met twee zeer lange tafels. In een hoek van dit laatste vertrek bevindt zich de cantine. Ook het daarin werkzame personeel is Duitsch. Verder staat een badkamer ter beschikking van deze tijdelijke Haagsche trambeambten. De agent vau de genoemde anti werkstakingsvereeniging verzekerde, dat de Durtschers arbeiden tegen het loon, dat ook het Hol landsche perso neel verdient. Het inroepen van deze vreemde hulp door de directie werd in de stakerskringen druk en heftig be sproken. Maandag. Het geheele tramnet stond Maandag ochtend stil. Eerst ongeveer 10 uur is de dienst op lijn 8 begonnen mot een 7i-minuten-dienst. Vermoedelijk is dit de eenige lijn, waarop vandaag gereden zal worden. De eerste tram kwam even 10 uur op het Plein. Controleurs, reraisechefs en kantoor bedienden deden op de wagens dienst. De wagens worden nog bestuurd door Hollandseh personeel, dat echter' tijdens den rit onderricht geeft aan het Duitsche personeel, waarvan zich op elk balcon eenige mannen be vinden. Bij aankomst op het Plein, waar een sterke politiemacht aanwezig was, onder commando van den hoofd inspecteur Besseling, werd er meer malen gefloten. Het Plein werd afge zet. Politieagenten maanden voort durend tot doorloopen aan. Van de tramgelegenheid werd weinig gebruik Van uit de remise aan den Horsten- hoekweg te Scheveningen werden verschillende proefritten gemaakt langs lijn 9, dienende om het Duit sche personeel te oefenen, waarbij ook de directeur, de heer Van Stipri aan Luiscius, als wagenbestuurder optrad. Aan de verschillende remisdb heb ben enkelen van het in staking zijnde personeel zich naai" aanleiding van de dienstorder der directie aangemeld. Vau de halte Laan van Meerder voort, waar weer een groot aantal posters en belangstellenden stond te wachten, reden vanochtend slechts twee trams uit voor de post. Het anti-revolutionaire lid van de Tweede Kamer de heer Van der Voort van Zijp was hier weer vroegtijdig aanwezig. Ook te Scheveningen op het Oevers Deynootplein is 't rumoerig bij het vertrok van wagons van lijn 8. Ook daar neemt het volk een drei gende houding aan, zoodat de politie charges uitvoerde. In den voormiddag zijn in de Mar- celisstraat en op den Gevers Deynoot- weg door onbekend gebleven kwaad willigen de schakelkastjes beschadigd, waardoor de stroom verbroken werd on lijn 8 eenig oponthoud had. De hoofdbesturen van de Ned. Vereoniging van Spoor- en Tram personeel, den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Trampersoneel en den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tram personeel hebben de volgende c i r- c u 1 a i r e verspreid „Waarde medeburgers en kame raden. De staking van het Haagsche trampersoneel staat er prachtig voor. De eerste dag was een groot succes. De directie, die gemeend had, om 12 uur een geregelden dienst op ver schillende lijnen te kunnen onder houden, heeft volslagen fiasco gele den. De geest onder het personeel is uitstekend, terwijl we de Haag sche burgerij hartelijk dank zeggen voor de ondervonden blijken van groote sympathie in onzen, zoo recht vaardigen strijd. Door de directie zijn door middel van de pers de uoodige leugens ver spreid, waartegen we hier ten sterkste moeten opkomen. De ruim tachtig Duitsche onderkruipers, geleverd door het internationale onderkruipersbu reau van Knoth, zijn geen wa genbestuurders, zooals de directie laat berichten. Deze individuen behooren tot het laagste deel der Duitsche bevolking, het zijn nietsdoeners, baliekluivers, die met jenever aan het werk moeten worden gezet. Nu zijn ze wagen bestuurders, gisteren waren ze slagers, morgen bootwerkers, enz. Het zijn ongeoefenden, die door enkele amb tenaren aan de remises in een paar uur tijd tot wagenbestuurder opgeleid worden en dan het leven van het trammend publiek in handen krijgen. We voelen ons verplicht, de Haagsche burgerij te wijzen op het groote gevaar, waaraan zij zich blootstelt, door zich aan dit soort menschen over te geven. Het personeel laat zich door deze al te doorzichtige tactiek van de directie niet vau de wijs brengen". Telkens bij 't aankomen van een tram op het Plein jouwt het volk de besturende personen uit. Vooral schijnt 't gericht tegen het Duitsche personeel, dat oefenritten meemaakt. Om half-één namiddag nam het volk een zoo dreigende houding aan, dat de hoofdinspecteur van politie, de heer Besseling, die versterking van bereden politie had gerequireerd, char ges deed uitvoeren, waarbij met de blanke sabel klappen werden uit gedeeld. tls niet het stakende personeel, doch het volk, dat deze relletjes ver oorzaakt. Maandagavond. Gisteravond washet Plein, als brand punt van een groot deel van de binnen stad, in rep en roer. Den ganschen avond hadden menschengroepen op het Plein saamgeschoold; de politie was slechts zeer zwak vertegen woordigd. Toen men bleef samen scholen, kwam or versterking, die het Plein met behulp van de mare chaussee, die met zestien man zeer krachtig optrad, en gevoelige klappen uitdeelde, schoonveegde. In de Hee- reustraat werd een ruit ingeworpen en op de Heerengracht werd met steenen geworpen, waarop van de zijde der politie revolverschoten wer den gelost. Op het Spui werd de straat open gebroken en met de steenen de straatlantaarns vernield. Een politie agent en een marechaussoe werden door steenworpen aan het hoofd ver wond. Ook burgers liepen meer of minder ernstige verwondingen op. Ook op het Spui moesten winkel ruiten het ontgelden. Verschillende arrestaties hadden plaats. Een groot deel' van het Spui was in de diepste duisternis gehuld, zoodat de politie zelfs er zich aanvankelijk niet durfde wagen, eindelijk dreven politie en marechaussee de menschen eerst in de richting van de Spuistraat en Poten terug, en daarna in alle rich tingen naar de andere zijde (Ge dempte gracht, Turfmarkt enz.) In de Bagijnestraat werd, toen het Spui reeds lang was schoongeveegd, nog van de daken met straatklinkers naar de op het Spui staande politie posten geworpen. Het Raadslid Hoejenbos reed in een auto met den heer Middelburg, be stuurslid van de s. d. a. p., naar de kritiekste punten, en sprak daar de menigte toe, haai op het hart druk kende, kalm naar huis te gaan, daal de menschen zichzelf in gevaar brachten en de zaak der stakers slechts schade konden doen. Op de Heeren gracht gelukte hem dit, en ver spreidde zich de volksmenigte. In de Wagenstraat had hij echter minder succes, hetgeen hij toeschreef aan het feit, dat, juist op dat oogenblik de politie begon op te treden, en de volksmenigte saaijigroeide, doordat van alle kanten meer en meer menschen kwamen opzetten. Inspecteurs van politie deelden mede, dat er onder de helden van de relletjes geen enkele staker voor kwam. Meest waren het opgeschoten jongens. Het Roode Kruis kreeg een zevental gewonden te verbinden, meest waren het korte slagwonden over hand of arm, die weinig be teekenden. Slechts één persoon, die een wond aan den schedel opliep, was er erger aan toe. Detachementen marechaussees en bereden politie splitsten zich in sterke patrouilles, die tot laat in den nacht bleven surveilleeren. De burgemeester van den Haag heeft een proclamatie afgekondigd, waarbij aamenscholingen worden ver boden. Naar de „Nieuwe Ct." meldt, i^ aan de 60 man van het tramperso neel, die Zondag in de remise te Scheveningen zich hadden aange meld, met den meesten ernst ge vraagd of zij tot het verrichten van den dienst bereid waren en zyn zij gewezen op de gevolgen, die daaruit voor hen en hun gezinnen zouden kunnen voortvloeien. Het resultaat was, dat slechts 15 dit verklaarden, en Zondag aan den dienst deelna men. Maar ook dezen moeten gister ochtend voor het overgroote deel niet zijn teruggekomen, daar het hun on mogelijk werd gemaakt hun woning in uniform te verlaten. De „Berliner. Zeitung am Mittag" verneemt, dat de arbeidswilligen voor de Haagsche Tram in een volksre staurant in het noorden van Berlijn zijn aangeworven. Aan hen, die zich aanmeldden, werd gezegd, dat zy zich moesten verbinden naar het buiten land te gaan waarheen werd echter niet gezegd. Er werd hun een week loon van 24 M. en vrije reis beloofd. Wanneer het, ter plaatse aangekomen, mocht blijken, dat de aangeworvenen, in strijd met hun verzekering, niet met den wagen konden omgaan, dan zouden zij tot de grens een vrije terugreis krijgen. Het vertrek had Zaterdagavond plaats. Ongeveer 90 man hadden zich laten aanwerven UIT DEN OMTREK. Texel, 13 Juli. Het dorp Den Burg breidt zich in den laatsten tijd aanmerkelijk uit, en 't is te voorzien dat die uitbrei ding nog grootere afmetingen zal aannemen. B. en W. zullen dan ook een ont wei p besluit aanbieden aan den Raad, aangevende welke gronden in de naaste toekomst zijn aangewezen voor den aanleg vau straten cn pleinen. Mede ligt het dan in de bedoeling een bouwverbod op het meerendeel dier gronden in het leven te roepen. Ter secretarie is eene desbetreffende tee kening ter inzage neder gelegd. Mej. J. Posthumus, onderwijzeres te Den Burg, is benoemd als zoodanig aan eene o.l. school te Utrecht. Meestal tengevolge van windstilte, leverde in de verloopen week de paling- visscherij in de wierwaarden bijzonder weinig op. De leverbare paling word verhandeld tegen gemiddeld 38 ct. per pond. Nu de Oostenwind reusachtige hoe veelheden drijfwier naar de kust voert, heeft men handen vol werk om de haven zooveel mogelijk vrij te houden van 't lastige goedje. Dag en nacht is men met keernetten bezig. Jangs de kust worden groote hoeveelheden van dat zeegras opgehaald. Er is in 't artikel weer wat meer handel, doch de prijs is gedaald van f 3.50 tot f2. per 100 K.G. IJmuiden, 14 Juli. De gemeente Velsen breidt zich jaarlijks met circa 1000 inwoners uit. In verband daarmede hoopt het werk op het stadhuis zich meer en meer op, zoodat binnenkort eene uit breiding van het personeel kan wor den verwacht. De stokers en matrozen van het Nederlandsche stoomschip „Epsilon" weigerden in Amsterdam te monste ren zonder verhooging van degeldende gages. De boot kwam Vrijdagnacht naar hier en maakte in de buiten haven vast, teneinde te trachten hier de bemanning te completedren. De chefmachinist van de chemische Fabriek alhier is gistermorgen yroeg door een drijfriem gegrepen en tus- schen de machine doodgedrukt. Bij het baden in het Noordzee kanaal is Zondagmorgen nabij de spoorbrug een 18-jarig jongmensch, datte Velseroord logeerde, verdronken. Correspondentie. Aan verschillende abonné's. - U zond weer fO.75 voor het 2e kw. in plaats van f0.90. Wil dit thadb met het nieuwe kwartaal verrekenen Mej. B., Rotterdam, zond in plaats van fl.90 f 1.25, ook op het 2e kw. is f 0.65 te weinig gezonden, tezamen dus fl.30. Wil ons dat toezenden, s.v.p. Korp.-ziekenverpl. J. R., Dep. v. marine Batavia. Uw abonnement loopt thans van 15 Juli 1914—15 Juli 1915. Administratie. Advertentiën. Hiermede vervullen wij den treurigon plicht, kennis te geven van het plotseling overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mejuffr. BAARDINA OUDIJK, in den ouderdom van 57 jaar. Namens de Familie: C. NOOT. M. VAN LOO-Noot. J. F. VAN LOO. G. W. NOOT. Helder, 12 Juli 1914. Kerkgracht 43. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen iangs dezen weg nogmaals hun hartelijken dank aan den jongeheer C. HAM voor zijn kordate redding van hunne beide lievelingen uit het Werfkanaal j.1. Zaterdagmiddag, waardoor zij aan een anders wissen dood zijn ontrukt, zoomede aan alle bekende en on bekende personen die bij dit onge- geval de behulpzame hand hebben verleend of bewijzen van deelneming hebben betoond. J. BURGER. c. BURGER - Wesskl. Helder, 12 Juli 1914. Dankbetuiging. Ondergeteekenden brengen door deze namens de geheele familie hun hartelijken dank voor de betoonde deelneming bij den noodlottigen dood hun geliefden zoon GERRIT ADRIANUS overkomen. A. VAN DAM en Echtgenoote. Haarlem, 13 Juli 1914. Families CALTEN en HOU WING verzoeken inzending van rekeningen vóór 20 dezer. VERLOREN PARAPLUIE met zilveren knop. Terug te bezorgen Stationsweg 10. voor volwassenen. Voor hen die onvoldoend gewoon lager onderwijs hebben ontvangen, zal bij genoegzame deelname geduren de wintermaanden van 1914- 1915 een cursus worden gehouden. Zij, die dezen cursus wenschen te volgen, behooren zich van 16 23 Juli a.s. aan te melden bij het Hoofd der Gemeenteschool 7a (Oostslootstraat). M. H. J. ARTS, zal afwezig zijn van 15 JULI tot 5 AUGUSTUS. Oe andere Burgergeneesheeren nemen de praktijk waar. Gevraagd een Dienstbode of Dagmeisje, in een klein gezin, niet onder 16 jaar. Brieven ouder No. 242 Bureau van dit blad. Net Meisje gevraagd, voor halve dagen. Zaterdags den geheelen dag. Adres Mej. DE "BUNJE, Keizerstraat 98. Dagmeisje. Gevraagd een net Dagmeisje. Adres Mejuffr. VEEN, Kanaalweg98. De Schout bij-Nacht, Commandant der Marine te WILLEMSOORD, geeft, kennis, dat op 9 Juli 1914, is gezonken op 8 mijl N.W. IJmui den in 16 Meter water. Voor het visschen en terugbrengen daarvan aan boord Hr. Ms. „Koningin Emma" wordt eene belooning toege kend van: f250.— binnen 14 dagen, f150.— later dan 14 dagen, doch binnen 30 dagen, en f 75.— na 30 dagen, nadat zij is zoekgeraakt. Van het vinden der torpedo wordt onverwijld bericht verzocht aan boord van Hr. Ms. „Koningin Emma".. Ter voorkoming van ongelukken zij men gewaarschuwd geen der aan de torpedo bevindende uitstekende dealen te verstellen. VERLOREN een Wagenkleedje, gemerkt geel met groen. Terug te bezorgen bij Mejuffr. HEILIGEN BERG, Spoorstraat No. 19. VRIENDIN. Eene Dienstbode vraagt een Vriendin, liefst leeftijd 25 of 26 jaar. Br. onder No. 240 Bureau van dit blad. Gevraagd te Haarlem tegen 1 Aug. een Keukenmeisje, tevens om huiswerk te verrichten. lioon 150 gld. en 26 gld. waschgeld. Br. fr. lett. W. 2., J. M. STAP, Boekhandel Haarlem. Gevraagd met 1 of 15 Aug. te Amsterdam flinke Dienstbode zelf standig kunnende koken een werken, geen buitenwerk, P.G. v.g. get. voor zien, loon f 150, waschgeld f30.00. Zich aan te melden bij Mevrouw SCHMOUTZIGUER, Westgracht 72 's avonds na 7 uur. Mevr. LE RüTTE, Kanaalweg 166, vraagt met 1 Augustus een Dienst bode, kunnende koken. Te Helder wordt gevraagd een nette Dienstbode (Dagmeid of dag en nacht naar verkiezing) loon f 2.50 per week en f 25. - vergoeding van waschgeld. Kennis van koken strekt tot aanbeveling. Aan 't zelfde adres is plaatsing voor een net tweede-meisje, voor lichte bezigheden. Alleen zij, die voorzien zijn van goede getuigschriften, komen in aanmerking. Br. onder No. 238 Bureau v. d. blad. Gevraagd een nette Dienstbode. Adres: Hoofdgracht 38. Mevrouw BRAAM, Kanaalweg 122, vraagt wegens huwelijk der tegen woordige tegen 1 Sept. een nette Dienstbode, zelfstandig kunnende werken en koken en van goede ge tuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Zindelijke Dienstbode gevraagd. Adres: Jan in 't Veltstraat 84. Gevraagd een Dag-Dienstbode. Adres COLOM, Loodsgracht 47. Mevrouw ROMSWINCKEL, Haven plein 13, vraagt tegen 1 September een Keukenmeid. Zich aan te melden vóór Donderdag a.s., 's avonds tusschen 7 en 8 uur. KINDERJUFFROUW. Bij F. H. NYPELS, Spoorstraat 134, wordt voor direct gevraagd een nette R.C. Juffrouw voor de kinderen en als hulp in de huishouding, intern. Gevraagd een net Meisje, die in de huis houding kan helpen en goed met kinderen kan omgaan. Adres: van Gfalenstraat 62. Net Dagmeisje gevraagd. Adres: H. BUHSE, Kruisweg. Direct gevraagd een net Dienstmeisje, van goede getuigen voorzien. AdresZuidstraat No. 72. De N.V. Stoomwasscherij „Den Helder" vraagt zoo spoedig mogelijk tegen hoog loon eenige Strijksters en een Mangelmeisie. Mevr. v. d. BERG, Havenplein 21, vraagt terstond een flinke Werkvrouw. Spreekuur Dinsdagavond vóór 8 uur. Voor direct een flinke JONGEN gevraagd, voor bestellingen en lichte werkzaamheden in de fabriek, aan de Melkinrichting „JONG HOLLAND", Westgracht 81. Persoonlijke aanbieding Woensdag 15 Juli, 11-12 uur v.m., ten kantoie der Directie. LOOPJONGEN gevraagd, niet ouder dan 16 jaar, bij G. JOH. VAN DER LEE, 2e Molenstraat 158. LOOPJONGEN. Wordt voor direct gevraagd een flinke Loopjongen, f3.50 per week. Adres Firma S. J. PRINS Co., Kruisweg 175-176. „THEEBOOM", SPOORSTRAAT 38. LOOPJONGEN gevraagd. Flinke Loopjongen gevraagd, f2.50 per week. Adres Wed. S. VAN BERKUM. Hoofdgracht 60. H.H. COIFFEURS. Terstond gevraagd een Bediende, goed kunneude scheren en haar knippen, die zich tevens wil be kwamen in 't haarwerk. Adres W. LAMMERS, Kanaalweg. Opleiding Kantoor. Gevraagd een Jongmensch of jonge Dame. Br. fr. onder lett. D aan DUINKER' Adv.-bureau Spoorstraat. Gevraagd een nette Inzeeper of Leerling, die in liet vak wenscht opgeleid te worden bij A. J. DAM EN, Coiffeur, Spoorstraat 71. In den Boekhandel van P. SPRUIT kan een Leerling geplaatst worden Bekendheid met de moderne talen gewenscht. Een tweede Knecht en een Loopjongen gevraagd. Adres Jb. DE JONG, Mr. Brood bakker, Bassingracht 29. AMSTEL-BOTTELARIJ, STATIONSWEG 5. Kan geplaatst worden een sterk Persoon, ook met paard en wagen kunnende omgaan, niet onder de 18 jaar. - Zich na zes uur aan te melden. SCHILDERS gevraagd tegen hoog loon, bij G. MKEREBOER, te 't Zand. Kleine Woning gevraagd, voor weduwe alleen. Brieven No. 239, Bureau van dit blad. Gehuwd Officier Kon. Marino reserve, vraagt Pension tegen 20 Juli te betrekken. - Brieven under No. 241 Bureau van dit blad. Twee Vrienden wenschen gem. Kamer a f4.— per week. Brieven franco onder No. 243, Bureau van dit blad. Te huur een ruim Erf, geschikt voor bergplaats, gelegen in de Diaco niestraat bij de Molenstraat. Te bevragen Vosstraat 12. TE HUUR om desgewenscht terstond te aan vaarden, het dubbel WOONHUIS, bevattende: 8 flinke kamers, zeer ruime keuken, grooten zolder, voor zien van gas- en waterleiding, aan de Hoofdgracht 57 en 58, bewoond ge weest door ondergeteekende. Het perceel is ook uitnemend ge schikt tot het verhuren van Kamers. De drukkerij kan desverlangd ge heel van het woonhuis worden ge scheiden. Te bevragen bij den Heer Th. KROONSTUIVER, Koningstraat en bij A. P. STAALMAN, Lomanstraat 78b, Amsterdam. Te huur een groot Jachtterrein. Bij J. MAKELAAR, Artillerie straat no. 43, den Helder. Te huur een net Woonhuis aan de lounge- straat 22, f3.— per week. AdresKoningstraat 20. Te koop een Gramophoon met 40 nummers en een Amerikaansche Koffiemolen No. 7. Adres: Keizerstraat 112. Wegens Sterfgeval. Te koop eenig Huisraad cn In boedel, waaronder eenige antieke Kastjes en Tafel, antiek Aardewerk en wat meer zal worden verkocht. Te zien en te koop op a.s. Vrijdag 17 Juli van af voormiddag 10 uur, Binnenhaven 98. Te koop Boerenkoolplanten a 20 ct. de 100 en groote Asterplanten in ver schillende kleuren voor den bloemen tuin, 2 en 3 cent per stuk. Adres: Rozenstraat 49. JONGE BOXERS te koop, raszuiver. Adres: Hoofdgracht 66. Vijf Octaafs ORGEL, 1'/, spal, met 7 Registers, met garantie, desverkiezend ook met f3.— per maand aftebetalen. - Te zien Kerk straat 86 bij de Leidschestraat, Amsterdam. Vanwege de groote aanvrage voor loten der Staatsloterij worden vaste cliënten verzocht de loten ton spoedigste af te halen bij M. GRUNWALD, Keizerstr., „De Zon". Een beperkt aantal is nog in voorraad. Weder verkrijgbaar: prima verschgeslachtRUNDVET, bij de 5 pond 30 ct., bij 1 pond 40 ct. Vette en doorregen Varkenslappen, 30 ct. per pond. A. KOOMEN, SPOORSTRAAT. A. JANSSEN, biedt zich aan voor het aanleggen en onderhouden van Tuinen. Hoogachtend, A. JANSSEN, Molenatr. 164, Helder. van Koevela 20 ct. per 5 ons. Gesmolten Reuzeli 25 et 5 Varkenslever a 20 cl. 5 Hart en Tong por stuk 10 ct. (oppen en Pootjes i li ct. 5 (Slot volg'

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3