Statjege]df[esscheii Oproep om Werkkracht. fa. VAN DER LINDE Go. Lompen, Metalen, enz. PUBLIEKE VERKDOPING Fa.S. A. KANNEWASSER ZONEN, GymnasL-Vereeniging „Turnlust" belangeloos LOODSGRACHT 21 te Helder. Telefoondienst MARINE. KANTOOR ANKERPARK 19 Zangkoor „HARMONIE Repetitie's en Uitvoering voorloopig uitgesteld. Gevraagd een flinke JONGEN Spoorstraat 99. Salon de Coiffure Moderne H. FORRER. H. en T. JOUSTRA. vooruitzending van contant geld, Beste Blazer Scheepswerf van II. I. ALKEMA, op Woensdag Augustus 1914, DAMES, HEEREN en KINDEREN. levende PALING, BUITENLAND. Ontzettend is de misdaad welke een jong, verdwaasd nationalist heeft bedreven aan Frankrijk, door een der nobelste, edelste zonen van deze natie, Jean Jaurès, laaghartig en ver- i aderlijk dood te schieten, toen deze na afloop van zijn dagtaak, in een café zat te verpoozen. Ziehier de toedracht der zaak. Omstreeks 9 uur 's avonds had de directeur van de „Humanité" het bureau van z'n blad verlaten, om zich naar het café „Le Croissant" te begeven, dat gelegen is op den hoek van de rue Montmartre en Croissant. Hij wilde in dit café zijn diner gaan gebruiken, maar nauwelijks had hij zich te zamen met den redacteur van de „Petit Parisien" aan een tafel neergezet, toeneen individu, dat hem blijkbaar had opgewacht, dooi' een venster drie revolverschoten op den socialistischen afgevaardigde loste. Deze werd achter het oor getroffen. Een zeer talrijke menschenmenigte, die zich buiten bevond, wierp zich op den moordenaar, die gearresteerd en bijna gelyncht werd. Het was on mogelijk den stervende te vervoeren, hij bleef in het café, waar hij gewond werd. Onmiddellijk werd een genees heer ontboden, doch, niettegenstaande diens zorgen, overleed Jaurès om 10 uur zonder weder tot bewustzijn te zijn gekomen, te midden van zijn diep ontroerde medewerkers. De moordenaar deed een poging om te ontvluchten, maar een politie beambte en een aantal andere per sonen wierpen zich op hem. Het volk was razend en waren er geen agen ten toegesneld, die den moordenaar naar het bureau van politie in het Quartier du Mail overbrachten, dan zou hij gelyncht zijn. De moordenaar, die gebroken Fransch sprak, verklaarde, dat hij volgens zijn geweten gehandeld had en zijn naam niet zou opgeven. Hü is een jongeman van circa 22 a 23 jaar, hij heeft blond haar en een blonde snor en het uitzicht van iemand, die niet wel bij het hoofd is. Door den rechter van instructie en den procureur-generaal der republiek in verhoor genomen legde hij een volledige bekentenis af. Zijn naam is Raoul Yilain, hij werd geboren den 19 September 1885 en is student aan de école du Louvre. Voor den rechter verklaarde hij, dat Jaurès zijn vaderland benadeelde en uit den weg geruimd moest wor den. Hij zwierf reeds eenige dagen in de buurt, der bureaux van de „Hu manité" rond, steeds informeerend of Jaurès al voorbijgekomen was. Door de regeering is de volgende proclamatie afgekondigd FRANSCHE REPUBLIEK. Burgers! Een verschrikkelijke misdaad heeft zoo juist plaats gevonden. De heer Jaurès, de groote redenaar, die een sieraad was van het Fransche parle ment, is lafhartig vermoord. Persoonlijk en uit naam van mijn collega's ontbloot ik mijn hoofd voor liet graf, dat te vroeg zich opent voor den republikeinschen socialist, die heeft gestreden voor zoo nobele doeleinden en in deze moeilijke dagen in 't belang van den vrede met al zijn macht de regeering heeft ge steund bij haar vaderlandslievend streven. In de ernstige omstandigheden, waarin het vaderland verkeert, ver trouwt de regeering op de vaderlands liefde van de arbeidersklasse en van de geheele bevolking, om de kalmte te bewaren en aan de publieke ge voelens niet toe te voegen een agi tatie, welke de hoofdstad zou brengen in een toestand van wanorde. De moordenaar is gearresteerd en zal worden gestraft. Mogen allen vertrouwen stellen in de wet en een voorbeeld geven van koelbloedigheid en eendracht. Namens den ministerraad, Renk Viviani. Jean Jaurès was een van de op merkelijkste intellecten in Europa. Het ia mogelijk, dat hij in den laatsten tijd iets van zijn invloed in de Kamer had verloren wegens zijn sympathie voor Gustave Hervé, in de dagen, toen deze agiator zijn anti-militaristische campagne voerde, en ook, wellicht, wegens zyn houding in zake den driejarigen dienstplicht. Maar niemand kan zijn onkreukbaar heid, zijn talent, zijn verbazende sprekersgaven betwistenJaurès was zeker geen gewoon man. Het conflict tusschen Oostenrijk- Hongarlje en Servië wordt door de gebeurtenissen steeds meer op den achtergrond gedrongen, en er komt maar weinig nieuws over de krijgs verrichtingen daar. Honderd paarden op hol. Op de paardenmakt te Delft ont stond gistermorgen omstreeks lO'/s uur een verschrikkelijke paniek, door dat ongeveer honderd paarden op hol sloegen en de stad inrenden. Toen de kalmte weer wat was terug gekeerd, bleek, dat de milicien der artillerie P. de Bruin, lichting 1909, uit Stompwijk vader van 4 kinderen, een rad van een caison over het hoofd had gekregen en onmiddelljk was gedood, terwijl de milicien Den Hertog uit Leerdam een been had gebroken. Meerdere militairen en burgers, onder wie ook kinderen, werden min of meer ernstig gewond. De militairen werden met een auto en brancard naar het hospitaal ver voerd. De kermis te Hoorn. De Raad van Hoorn vergaderde Zaterdagmiddag om zich uit te spreken over het al of niet doorgaan der kermis, welke van 9 tot 17 Augustus wordt gehouden. Gezien de ernstige tijdsomstandigheden achten B. en W. 't van belang, dat de Raad fn beslis sing neemt zonder zelf met een voorstel te komen. Een voorstel, om de kermis af te stellen werd niet gesteund, ook uit hoofde van de reeds gesloten contracten. De Raad vreesde talrijke eischen tot schadevergoeding. De voorzitter sloot de zitting met den wensch, dat spoedig de zoo zeer gewenschte opluchting moge komen. BINNENLAND. Militaire Inundaties. De eerst toegevoegde officier der genie in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie brengt in het „U. D."ter kennis, dat last is verstrekt tot de voorbereiding van de militaire inun daties in genoemde linie. Texel, 3 Augustus. Heden waren ter markt aange voerd: 114 lammeren, 49 schapen, 1 ram, 7 koeien en 6 nuchtere kal veren. Do handel was zoo stug, dat slechts 'n partijtje schapen en lammeren verkocht werden. Schapen golden f27 a f32 en lammeren van f13 tot f 10.50 per stuk. Texel, 3 iAug. Zaterdagmorgen, bij 't vertrek der dienstplichtigen van ons eiland, werd door den Ed.ykchtb. heer Gaarlandt, burgemeester, qsen treffende toespraak gdhouden. 't W/as een indrukwekkend oogenblik. Dei rede werd warm toe gejuicht. Bijna f 25.000 aan bankbiljetten jvermist. Zaterdag is< te Amsterdam of t 's-Gravenhage een linnnen couvert vermist, inhoudende f24.575 aan bankpapier. ONDER DE LANDWEERMANNEN. Door P. N. v. R. De geweren stonden binnen aan rotten, de ransels waren afgehangen, patroontasschen, broodzak en verdere militaire dingen had men er over heen gehangen. De landweermannen, pas aange komen van buiten, waren in de school onder dak gebracht. En nu was de geheele compagnie buiten op de kleine straat. Als een troep vee in de nog broeiende warmte van den zomeravond lagen en zaten ze rustig tegen den muur van het gebouw. De kepi's stonden schuin op het hoofd, rookwolkjes kronkel den op uit pijpen en sigaren. Daar waren luidjes die al een daagje ouder werden, kerels met baarden en reus achtige neerhangende verschoten snorren en breede trekken langs neus vleugels en mondhoeken, fikse man nen begiftigd met een eerste kwar tiersmaantje onder hun dunne haren. Ze zongen thans niet als vroeger in kazerne van „O lieve meisjes treur nou maar niet" en van „Een bloemetje dat geplukt was op die hei" en van „Lieve moeder, wil eens weten dat uw zoon is klassiaan", het lied dat zoo alleraandounlijkst kon uitgegalmd worden. Néé, je hoorde in dezen ernstigen, kritieken tijd geen blij gezang. De L. W.'s lagen te dampen als locomotieven. Zij waren kalm en rustig,denkend over huis, over vrouw en kinderen die sommigen onverwachts moesten ver laten. Die huisvaders piekerden over dingen welke niet zoo een-twee-drie zijn op te lossen. Maai' je kon het hun aanzien, dat het er niet meer in wil om soldaatje te spelen als men zoetjes aan oud wordt. Dan hebben de menschen over het alge meen wel andere zaken in het hoofd en de spontane levensjool, zooals men die bij jonge soldaten kan waarnemen, is deerlijk aan het tanen. Dat zit 'm hoofdzakelijk in de zorgen over gezin en zaken. Do een girig het tot nog toe goed in de wereld, de ander slecht. Een derde had een ziek kind en een vierde een sukkelende vrouw. Een vijfde had een bedrijf hetwelk hij opeens in den steek moest laten en een zesde raakte zijn werk kwijt door dat plotseling opkomen onder de wapenen. Daar waren bakkers van beroep, die zoo van de heete oven waren weggehaald. Daar waren boeren, die twintig en meer koeien bezaten, die eigenlijk moesten maaien op 't land en oogsten op 't veld en wier knechts ook nu het vaderland dienden, zoodat alles stil stond en het vee in de eerste plaats door familie of vrienden moest geholpen worden, want arbeiders kon men niet krijgen, zelfs de yele vreemde krach ten, de Belgen en Duitschers, die zomers naar het platteland van Noord- Holland komen, waren vertrokken naar hun eigen land dat ook gemo biliseerd was. Daar waren timmer lieden, metselaars en schilders, die men midden in het karwei had ge waarschuwd om zich gereed te maken voor de reis naar het garnizoen. Daar waren typografen, kleermakers en schoenmakers, die op de pers en aan de letterkast stonden en op de tafel zaten te naaien en halve zolen klop ten, toen de tijding kwam dat het leger hen wachtte. Daar waren smeden, bankwerkers, machinisten, stokers en nog veel meer andere werklieden, die een te nauw gewor den uniform droegen of die nog niet .gekleed" waren. Daar waren zelfs mannen, die een pas gestorven echtgenoote betreurden, die van een vader, een moeder, een broeder, een zuster, een naaste bloed verwant in zorgwekkenden toestand, moesten scheiden. Juist daarvan hoorde ik vertellen. Iemand van de L. W. uit den omtrek dezer gemeente, was van het sterfbed zijner vrouw naar hier gekomen. De man zat zwjjgend en bedroefd ter neer en hij wachtte op de permissie die uit Den Haag moest komen om naar huis te mogen gaan, ten einde de begrafe nis bij te wonen. En terwijl een ander kort bij verhaalde van zijn oudste jongen die hem had uitge lachen toen vader zich kleedde, den ransel omdeed en het geweer om den schouder hing, vertelde een land weersoldaat dat zijn oude moeder, die den laatsten tijd al niet normaal in het hoofd was, thans krankzinnig was geworden toen ze het mobilisatie- bericht vernam. In een kringetje van huisvaders luisterde men aandachtig naar een hunner, die twee maanden werkeloos was geweest, wiens vrouw alle dagen moest werken voor de jongens en die juist een baas had gekregen en voor het eerst een dag geld verdiende toen de veldwachter hem mededeelde dat hij direct naar 't Nieuwediep moest vertrekken om zich by het bataljon te melden. Een ander van datzeifde groepje, Donderda g j.1. getrouwd in den burgerstand, maakte zich bezorgd dat zijn drukke zaak in het honderd zou loopen. dat de knechts hem bestalen. En nog een dezer mannen, een weduwnaar, sprak van zijn idioot dochtertje, dat hij in haast bij de buren had gebracht op het moment toen de burgemeester persoonlijk bij hem thuiskwam om hem zijn oproeping te overhandigen. Onder het praten was zijn gezicht aschgrauw en de tranerige, groene oogen stonden lusteloos en norsch.„Dat ik moet dienen", zei hij met grove stem, „is voor mezelf niet zoo erg - maar die arme meid van me zal niet weten wat ze er aan heeft - ze zoo is gehecht aan vader, weet je de stakkert kan niet buiten me leven - nou zit ze bij vreemden, wel is waar beste menschen, Jinaar het is geen eigen 'k zou wel eens dol graag willen weten hoe ze het maakt maar ze is niet naast de deuren wie weet hoe lang of je hier nog moet blijven toen 'k haar weg bracht ging ze erg te keer en ik moest maar wat verzinnen om uit de voeten te komen doch vader komt niet gauw terug en het zou me niets verwonderen of het schepseltje is niet te kalmeeren. Nog een landweerman vertelde de droeve geschiedenis dat zijn vrouw onlangs overleden was en dat zijn drie jonge kinderen nu aan hun lot overgelaten waren en op het nippertje een plaats in het weeshuis hadden gekregen. Een man met glad gezicht, de kwartiermuts schuin op z'n zwarte krullen, hoog van gestalte en donker- streng van oogopslag, was uit het kantoor van zijn fabriek gehaald, zijn oudste zoon moest eveneens den mili tairen plicht vervullen en zes per sonen van zijn werkvolk waren ook hier en daar bij de landmacht in gedeeld, dit alles had tengevolge dat een belangrijke spoed-bestelling niet uitgevoerd kon worden en dat het bedrijf, waar alleen nog jongens over bleven en geen leiding was, stop gezet moest worden. Een veehouder, die een groot aantal koeien had en wiens Hollandsche en Belgische melkknechten ook onder de wapens waren, vertelde dat zijn zwakke, zieke vrouw nu voor alles stond en dat hij een jongen van twaalf en een van negen jaar had die hem nu, zoo goed en zoo kwaad als het ging, moesten vervangen. En een reusachtig gebouwde jonge man, die in het boerenland zetbaas was en wiens dochters nu voor de boerderij zorgden, vroeg ons hoe het met den oorlog stond. Hij kon lezen noch schrijven en wist niet hoe de vork feitelijk in den steel zat. Hij had wel eens hooren praten van Russen en Oostenrijkers, Franschen en Duitschers, doch wat die allemaal zoo vechtlustig maakte wat de oorzaak van het begin was en waarom Nederland er zich mee bemoeide, van dit alles begreep hij niets. Verschillende gehuwde landweer mannen redeneerden op ernstigen toon en er waren maar enkelen die min of meer onverschillig de omstan digheden vluchtig bespiegelden. Een zoo'n vent, met stug-nuchter uiterlijk, presenteerde zijn buurman pruim tabak en amuseerde een clubje kame raden met grijnzende snuitwerken en open monden. Totdat de stem van den commandant klonk. Alle namen werden afgeroepen en overal hoorde je „present" terugschreeuwen en toen de gansche kudde door den majoor naar binnen was gedreven om op den grond te gaan slapen, kreeg de schildwacht voor de deur orders, waarna het gebouw werd ge sloten. Maar in het lantaarnlicht er voor stonden nog wat burger men schen samen, sprekend met groote, felle gebaren. En iu hun midden was een bejaard vrouwtje, dat met zenuw achtig geluid zeide dat ze naar haar zoon zocht, die bij de landweer was geplaatst, omdat zijn vrouw in het kraambed zoo slecht lag. Haven te Nieuwediep. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. r. der Nederl.. thuisr., vortr. 30 Juli v. Colombo, -ornbok, u ltrels, is 31.1 uli Oues9ant gepass. Batjan, uitreis, is 31 Juli Gibraltar gepass. Krakatau. thuisreis, vertrok 31 Juli v. Genua. Kariniata, uitreis, arrlv. 2 Aug. te Sabang. Vondel, uitreis, arriv. 2 Aug. te Soutbamptun. Karlmoen, thuisreis, iB 8 Aug. Ouessant gepass. Rotterdamsche Lloyd. Bengalen, uitreis, vertrok 31 Juli van Suez. Goentoer arrlv. 2 Aug. v. Batavia to Rotterdam. Jacatra, uitreis, arriveerde 2 Aug. te Antwerpen, Medan,uitrei8, arrlv. 31 Juli te 1'ort-Said. Djebres, thuisrois, vertrok 2 Aug. van Padang. Djocja arriv. 3 Aug. van Java te Rotterdam. Tabanan, uitreis, vertrok 2 Aug. van Tanger. Tambora, thuisrois, vertrok 1 Aug. van Padang. Kon. Holl. Lloyd. iland vortr.2 Aug.v.Buenos Ayresn.A'dam. nd arrtv. 3 Aug. v. Buonos-Ayres te A'dam. Kon. West-Indische Maildienst. Luna arriv. 1 Aug. van Wesl-IndlS te A'dam Jan v. Nassau, uitr.. is 1 Aug.Dungeness gepass. Nickerie vertrok 1 Aug. v. Trinidad n. A'dam. Java Bengalen Lijn. Ceylon vertrok 30 Juli v. Java naar Calcutta. MARINE EN LEGER. UU K. B. is met ing. van 1 SepL schout-bij- nachl tit. C. J, de Jong P/n. eervol ontheven van de betr. van chet der afd. Hydrographie by het Dep. van Marine; schout-by-nacht tit. C. J. de Jong Pzn., op verzoek, wegens langd. dien9t eervol ontslag uit den zeedienst ver leend onder toekenning van een pensioen var f3175 en met dankbetuiging voorde langdurig! en goede diensten, door hem aan den landt bewezen; kap.-luit. t. z. tit. J. m. Phaff de tit rang van kap. t. z. verleend, cn hem onder eer volle ontheffing van de betr. van sous-chef der afd. Hydrographie opgedragen de betr. v. chef dier afdeelïng. en belast met de waarn. der betr. van sous-chef dor afd. Hydrographie kap.-luit. t. z. J. L. H. Luymes; bevorderd tot kap.-luit t. z. de luit. t. z. le kl. A. W. Tirion, en tot lult t. z. le kl. de id. 2e kl. A. Seret Azn. a. b. „Van Galen"; aan luit. t. z. 2e kl. H. Rooy vergund dc botr. te bekleeden van der Kweekschool voor do zeevaart t« Belden. De kapitein luitenant ter zee H. G. Surie en de luitenant ter zee lo kl. E. V. Westervoldt zyn werkzaam gcBteld by hot bureau van den marine staf aan het departement van marine. By Koninklijk Besluit van 23 Juli 1914 No. 67 is met 1 Augustus 1914 bonoemd lot officier van gezondheid der 2e klasse by de zeemacht de heer J. W. F. M. de Smit 2e klasse J. J. Louworse slus 1914 is bij de ler van gezondheid in gezondheid der n Hr. Ma Zeeland. Bij Kouinkiyk besluit van 20 Juli 1914 No.65 is de ofllcior-machinist der le klasse H. C. But mol Ingang van 16 Augustus 1914, op zu'n ver zoek, ec-rvol ontslag verleend uit deu zoedionst onder toekenning van pensioen en mot den- zelfden datum benoemd tot officier-machinist der 2e klasse, de hoofdmachimst D. W.Claasen, dienende aan boord van Hr, Ms. Zeeland. Burgerlijke Stand van Helder, van 1 tot on mot 3 Augustus. dor velden, H. Zwagerman—Buys, d.; M. A. Noot-v. Mouten, d. OVERLEDEN: U. J. A. Rauws. 9 weken. A. M. Froeke-wcd. A. Visser, 81 jaar. VISSCHERIJ BERICHTEN. Nieuwediep, 1 Aug. Aangebracht door 50 korders 'te zamen 5 tot 20 stuks tong f 0.65 per stuk, 10 tot 100 stuks middellong fo.25 a f 030 per stuk, 10 lot 100 stuks kleino tong f0.08 a f0.10 per stuk. 2 stuks tarbot, f3.00 a r 4.00 per stuk, 1 tot 2 mand stortschol f6.00 a fSXX) per mand, 1 tot 2 mand kleine scliol f2.00 a f3.00 por mand, enkele manden schar f250 a f8.60 per mand, 400 stuks pioterniau f3.00 por 100. 3 Aug. Van 10 kordors te zamen 100 stuks tong f050 t>er stuk, 500 stuks middoltong f0.25 per stuk, 500 stuks kleine tong f0.07 per stuk, 6 mand stortschol f6.00 per mand, 6 mand kleine schol f2.00 per mand, 4 mand schar f3.00 per mand. Burgerlijke Stand van Texel, van 25 tot en met 81 Juli 1914. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Dirk Lips en Geertje Knop. GEBOREN: Martinus, z. v. Jacob Vlaming en Ida Vlaming Oost. OVERLEDEN: Geene. Advertentiën. Geboren: MARTINUS, Zoon van Jac. RIPPENS en NETTIE SCHWEITZ. Los Angelos (Cal.) U.S.A., 17 Juli 1914. 122 E 62(1 Street. Tot mijn groote smart over leed heden plotseling mijn lieve Moeder, ANNA MARIA VISSER- FREEKE, in den ouderdom van 81 jaar. C. A. VISSER. Helder, 2 Augustus 1914. Weststraat 56. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag a.s., 's na middags ten 1 uur. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 3 Aug. 1914. Aangevoerd 16 koeien en osson f240.- a f 295,- 88 vette kolveren f40,— a f 110,-, per K.G. f0,90 a fl,-, 15 nucht. idem f8,- a f18,-, 61 velte schapen f—j— a f—230 vette varkensf0,42 a f0,49 per K.G., 00 magere id. f00 a f00. Hoorn, 1 Aug. 1914. Tarwe f0,00 a f0,00, gerst f0,00 a f 0,00, liaver f0,00 a f 0,00, groene orwton f12,- aOÖ,-, vale dito fOO.— afbruineboonenf 16.— af—,—, kar weizaad f—a f-.-. mosterdzaad f22, a f-,_,00 koeien f000 af000, 00 schapen f00,00 a fOO,-, 0 lammeren f—,- af-,-, 0 kalve ren rÓO,- a fOO,-, 0 varkens f a f 000 biggen f0,- a f00,-, 0 paarden f000.- a f000.-. kipeieron f4,25 a M.76, 4490 kop boter 52» a 57» cl. per kop. Purraorend, 4 Aug, 12 stapelB Fabriokskaas per GO K.G, f 27. 52 Boorenkaas 60 f 26.1 0 Commissie 60 f 00. 0 Middelbare 50 f 00.- 1849 K.G. Boter per K.G. f 1.25 h f 150 527 Runderen: 141 melke 27 Stieren 23 Paarden f 000.- f 000.- f 000.- „ff vette Kalveren per K.G. f 0.80 f - nuchtere id. per stuk f 9.— f 18.— Varkens per K.G. f OS7 f 0.41 14 magere id. 178 Biggen 182 Schapen Overnouders 166 Lammeren f 00.- f 00.- f 12.- Kipeieren per 100 stuks I' 4.50 f 5. Eendeieren „100 I' 0.- f 0. Kievitseieren per stuk f O.- f 0. 50 zak Appelen X K— f 3.— 360 zak Peren f L- f Handel stug. Heden overleed in den ouder dom van 79 jaar, onze lieve Moeder, Mevrouw de Wed. N. VERSCHOOR geb. HOFMAN. Den Haag, A. M. van Bommel- Verschoor. Soerabaya, W. KL. Av an Bommel. Den Haag, W. F. van Bommel. 's-Gravenhage, 30 Juli 1914. Groot Hertoginnelaan 280. J. KLIJN geven kennis van hun voorgenomen huwelijk. Elshouta/d. Kindeidijk,iqu Helder, Bassingracht 4, M.H.J.GROENENDIJK Arts, Kanaalweg 76, heeft de praktijk hervat. Afdeeling der Chr. Jongel.-Vereen. Spr. 9 vers 10a. Den leden wordt bekend gemaakt dat zij tot later datum, welke als dan bekend zal worden gemaakt, GEEN LES kunnen ontvangen, doordat de turnzaal door de leger- autoriteiten in beslag is genomen. HET BESTUUR. J. J. VAN TROTSENBURG, Tantarts, zal WOENSDAG zijn praktijk hervatten. Het Bestuur van „Helders Belang" roept opJonge mannen die nog vrij zijn en die bereid zijn om belan geloos hulp te verleenen bij het inhalen van den oogst in boerderijen, waar mannen en arbeiders in militairen dienst zijn opgeroepen en waar hulp dringend noodig is. Gegadigden melden zich zoo spoedig mogelijk aan bij het Bemiddelingsbureau LOODSGRACHT 21, HELDER. Zij, die, tengevolge van oproe ping van personeel in militairen dienst, hulp in de boerderij bij het inhalen van den oogst be hoeven, kunnen die hulp verkrijgen aan 't bemiddelings bureau aan de te HELDER. Telefoondienst weder geregeld. De Schout-bij-Nacht, Commandant der Marine te Willemsoord geeft kennis, dat op den 30 Juli 1914, het achtergedeelte van de visch- torpedo 449 op de reede van Texel is verloren gegaan, welk deel vermoedelijk gemakkelijk zal zijn op te dreggen. Loopwerk vuurtoren Kijkduin mid den in de hoogo huizen beoosten Kaaphoofd. Dwarsuierk ougeveer 50 Meter be westen de lijndc twee Zuidwestelijke mijlpalen in elkander. Waterdiepte 17 Meter water. Bij terugvinding van bedoeld tor- pedodeel wordt men verzocht zich te wenden tot den Conimandaut van Hr. Ms. Instructieschip „Koningin Emma". De Schout-bij-Nacht voornoemd, TEN CATE. van de is gevestigd (niet meer: BINNENHAVEN 30a). Een flinke Dienstbode gevraagd. Loon f12.— per maand en verval. Adres: Hötel DEN BURG. Gevraagd een flinke Dienstbode of Dagmeid. Adres: MANHEIM, Koningstraat. HUISHOUDSTER gevraagd in een klein gezin, die ge negen is de geheele leiding op zich te nemen. Brieven letter W., aan den Boekhandel MAAS, Kanaalweg. Ter Stoom-, Boek- en Steendrukkerij „HET NOORDEN", Nieuwstraat 3, kan voor direct een nette JONGEN ter opleiding in het vak geplaatst worden. Aan de Vrouwen van Den Helder Zij, die in staat zijn in het boerenbedrijf HULP te bieden, hetzij door melken, zuivelberei ding, binnenhalen van den oogst, of assistentie willen verleenen in de huishouding, enz., worden er opmerkzaam op gemaakt, dat zij zich zeer verdienstelijk kun nen maken in deze dagen, nu vele kostwinners en arbeiders onder de wapenen zijn. Ook dames, die eenige dagen haar dienstboden hiertoe mochten willen afstaan, kunnen daarmede vele gezinnen, die door de mobi lisatie getroffen geworden zijn, ter wille zijn. Zich aan te melden: HOOFD GRACHT 86 en KONINGSTRAAT 28—30. een Schildersjongen, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: JOH. HUBBELING, Oostslootstraat 67. Bierbottelarij „De Amstel", Stationsweg 5. Wordt gevraagd een sterke Spoel- jongen, niet onder de 17 jaar. L. F. H. VAN BAKEL. Gevraagd een nette LOOPJONGEN. Adres: C. ADRIAANSE A. PELSER, Keizerstraat 15-17. VOORLOOPIGE DIENSTREGELING van de N.V.Texels Eigen Stoomboot Onderneming Aanvangende 4 Augustus 1914. Samengesteld volgens de voorloopige dienstregeling der H. IJ. S. M. Vertrek Texel Nieuwediep i. 1.30. 3.30. OE DIRECTEUR. 91 HET BESTUUR. om direct melk te venten. Adres: P. BRUIN, Breestraat. JMet Iturlelijken dank voor de. gunst en het vertrouwen zoo rtiimschoots genoten, deel ik hierbij mede, dat ik mijn Zaak te Helder, Kanaalweg 147, met ingang van 1 Augustus heb overgedragen aan den Heer 6. HA AG EN, die ik ten volle kan aanbevelen, daar genoemde TIeer gedurende verscheidene jaren is iverkzaam geweest als chef bij de firma ClébandCo., Heiligenweg, Amsterdam en dus als bekwaam vakman volkomen op de hoogte is, mei alles wat tot het drijven van eens dergelijke zaak behoort. ZEIST, 1 Aug. 1914. Hoogachtend, A. MIJN HARDT. Onder verwijsing naar bovenstaande annonce beveelt ondergeteekende zich gaarne aan bij de inwoners van Helder en omstreken. Hij hoopt door het leveren van prima artikelen tegen billijke prijzen, zich spoedig de gunst en het vertrouwen, zoo ruimschoots door den Heer MIJNHARD!' genoten, waardig te maken. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend, onder beleefde aanbeveling, Hoogachtend, G. HAAGEN. Een SPECIALITEIT in het kappersvak, nietwaar? In een maand tijd heb ik het zoover kunnen brengen, dat ik op den lsten Augustus 1914 met vier bedienden ter beschikking van het geachte publiek bennaar aanleiding van de goede bediening en zindelijkheid, die bij my in de Salon heerscht. Moderne Heerenkapsels zullen naar verkiezing door mij worden gepresenteerd, 't welk door een ieder kan worden beoordeeld. Beleefd aanbevelend, Te koop eenige zoo goed als nieuwe Bur gerwoonhuizen. Adres: Bureau van dit blad. Van af 1 AUGUSTUS wordt het navolgende Statiegeld berekend: Bierflesschen f 0,05. Witte Schroef- of Kogelflesschen f 0,10. Spuitwater Syphons f 1,50. Andere flesschen fabrieksprijs. Aanbevelend, G. JOH. VAN DER LEE, SPOORSTRAAT 106. BEKENDMAKING. Door de groote wereld beroering zijn wij genood zaakt den INKOOP voorloopig te staken. HELDER, Breestraat 10. Met het oog op het feit, dat in den handel niet anders meer te koop is, dan tegen verzoek ik mijn klanten be leefd de openstaande reke ningen zoo spoedig mogelijk te voldoen en verder zoo mogelijk hun inkoopen 3 contant te doen. R. MAALSTEED. J. A. van der Vliet bericht aan zijne leerlingen, dat door de tijdso7)i8tandig heden en daardoor genoodzaakte afwezigheid de muziek lessen tot nadere aankondiging zullen stilstaan. Ter beschikking eon snelvarend luxe MOTORJACHT tot vervoer van passagiers. Tevens te huur of te koop. Adres: Loodsgracht 38. met inventaris, voor billijken prijs te koop, aan de te MAKKUM. - Tevens beste gelegenheid voor nieuw en oud werk en bekleeden. Concurreerende prijzen. wegens opheffing van bedrijf, voorm. 10 uur, op het terrein aan den Stations weg, naast het gebouw van den Matrozenbond, van Aannemersmaterialen, w.o.kolders, ko Hingen, steiger- deelen, steigertouwen, 'kalkhouwen, mouw, emmers, schoppen, ladders, kruiwagens, 2 handwagens, nieuwe deur- en raamkozijnen, eiken drem pels, schoorsteenmantels enz. Voorts Gereedschappen, als: steekmachine met groefbeitels, vloer-aaudr(jvers, sergeantponip, slijp steen, Ijzerwaren, een partijtje pan nen enz. enz. Te bezichtigen daags vóór den ver koopdag. Deurw. W. BIERSTEKER. 'v de (iATUURVJOLLEN Ondergoederen VAN Jansen &Tilanus FRIEZENVEEN. Verkrijgbaar bij: KANAALWEG 148-149, ZUIDSTRAAT 82, in allo qualiteiten en maten voor Geïllustreerde Prijscourant gratis verkrijgbaar. Alle dagen /erkrijgbaar 30, 40 en 60 cent per pond. J. MAKELAAR, Artilleriestraat 43,

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3