PAKJES-KOFFIE EN -THEE Weekhericlit van „JONG HOLLAND onveranderd Openbare kennisgeving. KUNSTTANDEN. Brandstoffen. Motor-botter „Felicitas", prijzen VAN NELLE'S De Erven de Wed. J. VAN NELLE, een schot op de doortrekkende sol daten gelost zou hebben. Herinneren onze lezers zich, dat ik in mijn telegram van gisteren ineld heb, hoe ik in het Duitsche kamp bezuiden Mesch een troep ge vangen Belgen zag wegvoeren Wel nu, de burgemeester van Warsage behoorde tot hen. Toen ik hem zoo even ontmoette, herkende ik dadelijk zijn gelaat en herinnerde ik mij hoe ik zijn gebogen gestalte voor een Duitsche troepenafdeeling had zien uitgaan. Maar laat ik met mijn relaas door gaan. De gevangen genomen bewo ners van Warsage werden dus in het kamp gebracht en daar werden dade lijk vijf hunner gefusileerd. Ik moet het schot hebben hooren vallen. De rug der slachtoffers werd ontbloot en de burgemeester moest oogge tuige van de terechtstelling zijn. Een geestelijke uit de streek trachtte nog op het laatste oogenblik tusschen- beiden te komen voor een man uit Warsage die krankzinnig is. Ver geefs echter, ook deze man werd neergeschoten. Hoewel het den gevangenen streng verboden was te spreken, klampte de burgemeester een officier aan wien hij ook zijn kwaliteit van Belgisch Kamerlid bekend maakte en bij wien hij voor zijn onschuld pleitte. Gelukkig kwamen juist de twee officieren auto mobilisten langs den ongelukkige, die bij hem gastvrijheid genoten hadden, on ook dezen bezwoer hij niets tegen de Duitschers ondernomen te hebben. Zij poogden hem eenigszins gerust te stellen en zeiden dat hij mogelijk niet doodgeschoten, maar als krijgs gevangene meegenomen zou worden. Vanmorgen om 4 uur, na een nacht van doodsangsten, is de burgemeester vrijgelaten en met hem een heel oude timmerman, van wien alle gevangenen uit Warsage getuigen konden, dat deze man nog nimmer eeu vuurwapen gehanteerd had. Van twee gevangenen wist de burgemeester met zekerheid dat zij vanmorgen zijn opgehangen en van de overigen vreesde hij wel dat zij doodgeschoten zijn. Toen men den burgemeester het leven liet, schreef men op zijn pas dat hij vrij was. In den vroegen morgen Jieeft hij toen na een tocht van angstige spanning de Neder- landsche grens bereikt en even voor bij Eysden is hij opgenomen in het rijtuig van twee Nederlandsche jour nalisten, die hem naar Maastricht gebracht hebben. Wij verlieten den zoo ternauwernood aan den dood ontkomene, toen hij zich, doodop van de emoties, voor eenige rust in zijn slaapkamer terug ging trekken. Zijn vrouw en kinderen zitten nog in het geteisterde Warsage; maar in welken toestand? Telegrafisch kan hij hen niet bereiken. Maastricht, 7 Aug. Een jonge dame uit Luik, dochter van een ambtenaar die hedennamiddag per fiets te Maas tricht kwam, deelde mede dat de Duitschers inderdaad te Luik zijn, dat zij zich meester gemaakt hebben van de openbare gebouwen, maar dat de vesting zich niet heeft over gegeven. De generaal weigert beslist de Duitschers hebben een ultimatum gesteld en zullen anders de stad bombardeeren. De burgerij schijnt voor overgave te zijn, wat te begrij pen is, daar de stad dan ongedeerd zal blijven. Volgens die dame was de burgemeester naar Brussel. Zoo als mij zooeven een geloofwaardig persoon uit de buurt van Hasselt meedeelde is de Roode Kruisdienst in België onvoldoende. Er schijnt hulp gevraagd te zijn uit Brussel en Leu ven. In den omtrek van Luik naai den kant van Tongeren moeten mas sa's gewonden liggen die niet gehol pen kunnen worden. In al die dorpjes patrouilleeren voorposten der Duit schers, die de bewoners ongemoeid laten als ze hen van het noodige voorzien. Brussel, 7 Aug. In een dagorder aan het leger zegt koning Albert o. m.Een aanval is gedaan door een macht, vier maal zoo sterk als de onze. De Belgen sloegen niettemin alle aanvallen terug. Luik is nog steeds in onze macht. De vaandels, de buitgemaakte voorraden en de krijgsgevangenen waren onze eere- teekenen. In deze dagen hebt gij al uwe plichten vervuld en zijt ge het leger tot eer geweest. Gij zijt de voorhoeden van machtige legers in de geweldige worsteling. Laat ons wachten op den aankomst der Pran- schen om op te trekken naar de overwinning. In uw naam richt ik tot hen een broederlijken groetJ Antwerpen, 7 Aug. Vannacht zyn 104 Duitsche krijgsgevangenen te Berchem bij Antwerpen in de kazerne der genie opgesloten. Zij waren in een hinderlaag rond Luik gevat en zullen naar Brugge overgebracht worden, daar wij onze kazernen niet mogen overkroppen. De gevangenen behooren tot het 73ste regiment voetvolken hooren te Hannover thuis. Zij zien er deerlijk uit; ze genieten van de rust en de voeding en wor den goed behandeld. Onze gemoede lijke Vlamingen beuren ze op, maar zij schijnen er niet gerust in. Een jong officier heeft een gesprek gehad met een collega van de „Matin". „Wij verlieten zeide de officier - Hannover Zondagavond, zonder te weten waarheen en hadden geen vermoeden dat we tegen de Belgen zouden te vechten hebben". Dit schijnt een onwaarheid te zijn, blij kens op hen gevonden papieren waren ze van hun garnizoen te Hannover gestuurd naar Malmedy. Een eersten keer konden zij *'t Belgisch vuur ont wijken. Zij legden 70 K.M. te voet af. Zij meenden alleen over blijven van een 2000 man sterk detachement. Uit het gesprek blijkt dat de Duit schers waanden geen tegenstand in Belgie te zullen ontmoeten, ook dat hun geestdrift gering is. Geweldige slagregens vallen over Antwerpen. Antwerpen, 7 Aug. 10 uur's avonds. Heel Antwerpen wandelt in rustige, opgetogen stemming over Meir en Keyserlei en geen automobielen, geen dolle jacht meer. Te 7 uur heeft de trein onze dapperen van het 9de aangebracht. Zij hadden Duitsche pin- helmen op hun bajonet gestoken en iedereen zong, juichte en jubelde. Zooeven had ik een gesprek met een dokter die van Luik komt. De leen de 82e Belgische divisies zijn het meest getroffen, ze zijn van Luik zelf. De meeste wonden zijn aan de beenende Duitschers schieten zeer slecht, wat aan hun bijziendheid te wijten zou zijn. Treffend, zegt hij de slapheid, de wezenloosheid der Duitschers. Zij meenen tegen de Fran- schen te vechten en zijn de kluts kwijt. Te Libramont hebben naar een' bericht wil de Pranschen 15000 Duitschers verslagen. Men ver wacht dat dit een geweldigen terug slag in Belgie zal hebben. Velen keuren af dat de wapenstilstand is toegestaan, anderen zien er een ge legenheid in om onze jongens te laten rusten en de Franschen te laten aanrukken. Uit een telegram aan het „Hbld." van Vrijdagavond 10 uur blijkt, dat de Belgen er nog niet aan denken zich gewonnen te geven; vooral de noordelijke linie der Duitschers is herhaaldelijk teruggeslagen. Vele ko gels vliegen op Hollandsch gebied; zelfs veroorzaakte een granaat een begin van brand in een Limburgsche boerderij vlak aan de grens. Echter zijn de berichten zeer tegenstrijdig. Brussel, 7 Aug. Het ongelooflijk ste gebeurt dan toch nog. Het mach tige Duitschland heeft het kleine België om een wapenstilstand ver zocht ten einde zyn dooden te kun- nep begraven. Generaal Lehman heeft toegestaan. Volgens den Duitschen aanvoerder zelf liggen twintig a vijf- en-twintig duizend dooden voor de Luiksche vesting, zoodat reeds enkele dagen pas na de oorlogsverklaring een geheel legerkorps is vernietigd. Een oogenblik heeft het gerucht geloopen, dat de stad Luik, die bin nen den kring der forten ligt, was ingenomen door den vijand, het schijnt echter weer valsch te zijn. Waar is alleen, dat de stad gisteren werd beschoten, doch meer dan een dreigement is het niet geweest. Een afdeeling Duitschers heeft een tijd lang ook een voorstad bezet, doch is ui,t eigen beweging later terug ge trokken. Thans wordt bericht dat een divisie cavalerie, zeven regimenten sterk, die benoorden Luik door de Maas was getrokken, haast in haar geheel is vernietigd geworden door de af deeling infanterie onder Leman, ge steund door een divisie cavalerie. Nadat deze aanval de uniteiten had in de war gebracht, is de Belgische cavalerie door alles heen gaan hollen. De meeste niet gesneuvelden zouden bij groepjes gevangen zijn genomen. Tegelijkertijd bereikt ons hier het nieuws van een slag tustchen Duit sche en Fransche soldaten in Bel gisch Luxemburg. Volgens ontvangen telegrammen die echter nog niet officieel zijn bevestigd, zouden weer duizenden Duitschers gevangen zijn genomen. Men spreekt van achttien duizend, dit is niet zeef geloofbaar. Zeker is nochtans dat ginds wordt gevochten, en dat de resultaten voor Duitschland niet schitterend zijn. In- tusschen wordt het verzoek om een wapenstilstand druk besproken. Offi cieel luidt het om het begiaven dei- gesneuvelden, doch moeilijk kan wor den aangenomen dat dit de eenige reden is. Het kan moeilijk anders of de Duitsche soldaten zijn in een toe stand van ongelooflijke vermoeienis. Zij zijn van Aken naar Luik getrok ken in marche forcée. Zonder uit te rusten hebben zij twee dagen en twee nachten lang gevochten en in dien tijd hebben zij geen beet brood ge kregen. De krijgsgevangenen zagen er waarlijk deerlijk uit. Ik zag er gisteren een tweetal, het leken haast geen menschen van vleesch en bloed meer. Het groot getal der gesneuvelden moet ook een nadeeligen invloed hebben gehad op den zedelijken moed der soldaten. Lichamelijk en zedelijk zijn zij aan getast. Zij hadden rust noodig. Heeft ook deze toestand der sol daten den Duitschen aanvoerder ge noopt tot het verzoeken om een wapenstilstand Het is althans vrij aannemelijk. Ook de Belgische divisie, die de ;drie Duitsche legerkorpsen te Luik te woord stond, was buitengewoon vermoeid. Naar het heet, heeft Luik geen garnizoen meer noodig. Het garni zoen diende alleen om de mobilisatie van het leger veilig te laten gebeuren. Naar aanleiding van de terugkomst van die troepen heeft de Koning een „ordre du jour" tot het leger gericht, waarin hij het heldhaftig gedrag van het Luiksche garnizoen roemt en tot voorbeeld stelt. Soldaten van het Belgische leger, roept hij ten slotte uit, vergeet niet, dat gy de voor wacht zijt der tallooze legers van dezen reuzenstrijd, en dat wij allen nog de aankomst onzer Fransche wapenbroeders verbeiden om ter victorie op te rukken. De „Etoile Beige", die zoo juist verschijnt, weet mede te deelen, dat over den van Duitsche zijde ver zochten wapenstilstand nog geen be slissing is genomen, omdat nog elders dan te Luik een slag wordt geleverd. Daarmede bedoelt het blad het ge vecht benoorden van Luik, waarvan ik zooeven sprak en over welks uit slag de „Etoile" ook niet nader ge waagt. Men seint d.d. heden aan het Hdbl. uit Maastricht: Hedenmorgen is het gevecht weder op alle punten begonnen. Het is zeker dat op dit oogenblik, 1 uur, de Duit schers er niet in geslaagd zijn Luik te benaderen. Het geschut van de forten dreunt weder onophoudelijk door de lucht. Met groote verbittering wordt de strijd gevoerd tot vlak aan de grens. Het betreden van het Belgisch grond gebied is levensgevaarlijk geworden. Met het oog op dit gevaar is ieder verkeer een kilometer van de grens gestremd. Ook de auto's van het Roode Kruis verlaten het Nederland sche grondgebied niet meer. Met eenige collega's slaagde ik er nog in heden tot vlak bij de grenzen te komen; daar echter klonk een onverbiddelijk halt. Onze auto werd nu eenigen tyd in gebruik genomen door een Neder- landsch officier. Terwijl wij in het wit huis bivakkeeren, zien wij het op verschillende punten in dë omge ving branden. De regen valt in stroo men neer, doch altijd weer zetten de Duitschers hunne pogingen om verder te dringen voort. Volgens mededee- ling van een der Duitsche officieren was het derde bataljon van het 125?!£ regiment tot op een kwartier afstands van Luik genaderd. Toen werd zoo'n verschrikkelijk geweer- en granaat vuur op hen geopend, dat van de duizend man slechts twintig over bleven. Het geheele bataljon was om zoo te zeggen vernietigd. Onder de vluch telingen, die hedenmorgen hier aan kwamen, bevond zich ook de burge meester van Warsage, oostelijk van Befneaux gelegen. Den burgemeester, den heer Fléchet, had men gevangen genomen, omdat ook daar uit de huizen op de troepen zou zijn schoten, hetgeen echter beslist door hem ontkend werd. Den geheelen nacht had men hem gevangen ge vangen gehouden en moest hij plat op den grond liggen. Tegen den och tend werd hij in vrijheid gesteld en kwam tegen 10 uur te Eysden aan. pe burgemeester van Berneaux, een man van 77 jaar, wordt nog steeds gevangen gehouden. poggetuigen verzekerden mij bij Fouron-le Comte, dat de Duitsche sol daden eenige burgers, die zij met de wapenen in de hand aantroffen, in huil woede hebben opgehangen. Het kanonvuur, dat een poos ge zwegen heeft, was om 2 uur weer hevig in de richting van Luik. Ver moedelijk is het afkomstig van zwaar Duitsch geschut. Het gerucht gaat hier voortdurend, dat Luik genomen is. Een inwoner van het dorpje Canne vertelde echter, dat daar een postduif uit Luik was aangekomen, meldende, dat Luik niet verwoest was. De Duitschers moeten ontzagelijke verliezen geleden hebben. Uit be trouwbare bron verneem ik, dat in den nacht van Woensdag op Donder dag het fort Barchou genomen is door het 25e en 53e regiment nit Aken en Keulen met geweldige ver liezen. Pontisse en Liers is beschoten. Hoogstwaarschijnlijk is nu het regi ment doorgelaten tusschen de forten Pontisse en Liers, waardoor het te Herstel kwam en daar geheel ver nietigd werd. 'De Duitschers zouden toen een wapenstilstand hebben aangevraagd om hunne dooden te begraven. Mis schien is dat de reden, dat het ge schut zoo lang zweeg. De prins is om 2 uur vertrokken. Eysden, 6 Aug. Het Luiker Noor derfort is hedennacht half 3 door een Zeppelin, die twaalf bommen had uitgeworpen, tot zwijgen gebracht. Maastricht, 6 Aug. Duitsche regi menten, die aan de bestorming van Luik hebben deelgenomen, werden aanvankelijk door de Belgen achter volgd. 22 overgeblevenen allen infanteristen vluchten over Mon- tenaken en Wolder en zijn vanavond haar de hoofdwacht ter interneering overgebracht. Een Nederlandsch officier van ge zondheid heeft heden een Duitsche leger auto met chauffeur, die op Ne derlandsch gebied was geraakt, aan gehouden en naar hier overgebracht ter interneering. Een Roode Kruis-auto bracht heden twee Duitsche officieren en een onder officier, licht gekwetsten, aan. Zij verlangden een auto, om naar Aken gebracht te worden. Door den garni- zoens-commandant, overste Van Al phen, werd zulks echter pertinent geweigerd. Zij werden ter verpleging in de Roode Kruis-ambulance ge in terneerd. St. Geertruid, 6 Aug. De Duitschers hebben op het be zette gebied een pastoor uit een Belgische gemeente gevangen ge nomen, die door hen beschuldigd wordt op heeterdaad betrapt te zijn, uit den toren zijner kerk op de Duit sche troepen te hebben geschoten. Hij zalhedenavond worden gefusileerd. Een treffen tusschen Franschen en Duitschers in België. Brussel, 7 Aug. 5 u. 's av. Men meldt aan het ministerie van oorlog dat er gevechten in Belgisch Luxem burg tusschen Franschen en Duit schers zijn geleverd. De expeditie van Engeland naar het vasteland. Londen, 7 Augustus. De Daily Telegraph meldtMet genoegen ver. nemen wij, dat hoewel nog geen definitieve beslissing genomen is, de meening in de hoogste kriDgen gun stig is voor een militaire tusschen- komst van Engelanp, zoo spoedig mogelijk. Het ministerie van oorlog zet de toebereidselen met allen spoed voort. In de nieuwe militaire om standigheden die zich beginnen voor te doen, dank zij de dappere verde diging van het Belgische leger, hoopt men met vertrouwen, dat een zoo groot mogelijk gedeelte van' het expeditie-leger eerlang zal vertrekken. Londen, 6 Aug. (tel.) Vertraagd. Uit Harwich wordt geseind, dat daar 300 gewonden werden binnen gebracht. Het meerendeel had ernstige kwetsuren opgeloopen. Naar men zegt, werden zij gevangen genomen bij een treffen tusschen de Engelsche en de Duitsche vloot, dat heden (Donderdag) ochtend zou hebben plaats gehad en waarover alle verdere bijzonderheden ontbreken. In de havenstad Grimsby is de staat van beleg afgekondigd en de haven zelf is gesloten. De onderzeesche mijnen. Londen, 7 Augustus. Churchill heeft, in het Lagerhuis sprekende over het zinken van de Amphion, verklaard, dat het wilde strooien van con- tactmijnen in zeeën, waarin onzijdige koopvaardijschepen vernield kunnen worden, geen gebruik is in de oorlog voering (toejuichingen) en de nauw lettende aandacht van de naties der wereld verdient (toejuichingen). De Admiraliteit is door zulke voorvallen niet veronrust of uit het veld geslagen en heeft maatregelen getroffen om zulke ongelukkeu tot een minimum te beperkeu. Oe houding van Italië en Oostenrijk. Londen, 7 Augustus. Verscheidene bladen hebben het over de positie van Italië en leggen nadruk op de oprecht heid van Italiö's wensch om den vrede en de onzijdigheid te bewaren, welke blijkt uit de telegrammen uit Rome, die in het Blauwboek zijn opgenomen, en ifare vele en zeer duidelijke redenen' om van Oostenrijk in het algemeen en van de thans door hare bondgenooten gevolgde aan vallende staatkunde in het bijzonder een afkeer te hebben. Het verhaal van het ultimatum (van Duitschland aan Italië) is, zegt de Times, nóg niet bevestigd, maar het is duidelijk, dat de aanwezigheid van de Duitsche kruisers „Göben" en .de „Breslau"te Messina, Italië in een zeer moeilijke positie brengt. Krachtens hare onzij- digverklaring is Italië verplicht, de kruisers van haren bondgenoot te ontwapenen, tenzij zij binnen 24 uur vertrekken. De Italiaansche gezant te Weenen is te Rome aangekomen met een eigenhandigen brief van den keizer. Montenegro verklaart Oostenrijk- Hongarije den oorlog. Weenen, 7 Augustus. Naar het Weensche Correspondentiebureau be richt, heeft de Montenegrljnsche regeer ing aan den Oostenrljksch-Hon- gaarschen gezant Otto meegedeeld, dat Montenegro zich in oorlogstoestand met Oostenrijk-Hongarije beschouwt. De gezant heeft Cettinje verlaten. De neutraliteit van de Schelde gewaarborgd. London, 7 Aug. (Eigen bericht). Ik verneem dat Engeland beloofde de neutraliteit van de Schelde te eer biedigen en geen oorlogsschepen de Schelde op te zenden. Nederland beloofde de Schelde open te houden voor koopvaardijschepen. Een Zeeslag. South Shields, 6 Aug. (Reuter). De admiraliteit deelde aan de reeders mede, dat de Engelsche Noordzeevloot een gevecht begon met de Duitsche hoogzeevloot ten zuiden van de Dog ger sbank en dat zij thans de Duitsche vloot vervolgt naar de Nederlandsche kust. Op een mijn geloopen. Een vermoedelijk Noorsch stoom schip is ongeveer 12 mijl van Vlis- singen in de Wielingen op een mijn gevaren en gezonken. Den mijnlegger Hydra"- vertrok direct daarheen en redde de bemanning. Reddingbooten en sleepbooten gingen ter assistentie uit. De schijnbare onbekendheid met het feit, dat de Duitschers de Khaki- uniforrn dragen, heeft het praatje in de wereld gebracht, dat de Duitschers zich als Engelschen vermomden. (Bovenstaande berichten uit de Ochtendbladen zijn ongecorrigeerd). Laatste berichten. Amsterdam, 8 Aug. Oostenrijksche legercorpsen rukken op naar de Fransche grenzen; Fransche ruiterij bereikt den Rijn. De oorlogstoestand is in Egypte afgekondigd. Duitschers zijn slaags geraakt met Franschen in Belgisch-Luxemburg. Door de Fransche regeer ing is het legioen van eer geschonken aan de stad Luik. Het fort Loncin bij Luik biedt nog weerstand. China blijft neutraal. Londen 8 Aug. In het parlement sprak Minister Churchill de berichten omtrent een gevecht in de Noordzee tegen. Brussel, 8 Aug. De generale staf deelt mede, d.d. 8 Augustus, dat 125000 Duitschers de stolling en de forten van Luik aanvielen. Zij slaagden er echter niet in do fortengondel intenemen. Fransche legers bezetten thans een groot deel van België. Advertentiën. W. A. RAN en A. MULLER, die, mede namens wederzijdsche Fa milie, hun hartelijken dank betuigen aan Familie en Bekenden, voor de vele blijken van belaugstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 6 Augustus 1914. Ondertrouwd DAAN DIENAAR en STIJNTJE EELMAN. Helder, 7 Augustus 19*14. Huwelijksvoltrekking 20 Augustus. Ondergeteekendeu, allen Miliciens van het 4e Reg. 4 Comp. Vest. Art., betuigen den WelEd. Heer KLERCQ, Spoorstraat (Beddenmaga- zyn), hunnen dank yoor de goede be handeling, bij hem en zijne vrouw ondervonden. Konijnbnbubg. Smit. Huskens. v. Riksel. Koedijker. Kooy.- Biersteker. Kayser. Knip. Koppen. Stevens. Hassel. H. Koobn. Trsselaah. M. Gboot. Ootes. K. Blaaoroer. Veerman. P. Rol. Meijer. G. Eriks. Mulder. Kreuger. Dogger. Appel. Adam. De Regt. Gouda. Tip. VERLOREN Een zilveren Armband. Te bezorgenKoningdwarsstraat 20a. LANDWEERMAN heeft een Portemonnaie verloren met een bankbiljet van f 25. waar schijnlijk langs de route Kuiperstraat, Zuidstraat, Binnenhaven. Beleefd wordt de vinder verzocht haar aan een der politiebureaux terug te bezorgen. De verliezer moet de schade dragen. Doopsgezinde Gemeente ZONDAG 9 AUGUSTUS GEEN DIENST. Ned. Herv. Gemeente. Wegens in beslagneming der Westerkerk, aldaar GEEN dienst. Wel dienst in de Nieuwe Kerk. DE KERKERAAD. Zondagschool-vereeniging „Timothëus". Ouders, wier kinderen de Zondag school bezoeken in 't gebouw Spoor straat, worden beleefd verzocht op dezelfde uren hun kinderen te zenden naar 't gebouw Palmstraat. HET BESTUUR. Witte Kruis. Verzoeke beleefd, tevens dringend, het in bruikleen zijnde Materiaal, wat niet meer gebruikt wordt, ten spoedigste aan het Magazijn Bree waterstraat 64 terug te bezorgen. DE MAGAZIJN-COMMISSIE. Aanvulling der Onteigeningswet ter voorkoming van vasthouding en prijsopdrijving van waren. Het GEMEENTEBESTUUR van HELDER vestigt de aandacht op de Wet van 3 Augustus 1914, houdende bepalingen tot aanvulling der Onteigeningswet, ter voorko ming van vasthouding en prijsop drijving van waren, waarbij den Burgemeesters de bevoegdheid wordt verleend om LEVENSMIDDELEN, GRONDSTOFFEN voor LEVENSMID DELEN, HUISHOUDELIJKE ARTI KELEN en BRANDSTOFFEN in bezit te nemen en ten behoeve van de bevolking of van in de gemeente bestaande bedrijven verkrijgbaar te stellen en om onmiddellijk in te grijpen, wanneer zich in de gemeente gevallen voordoen, dat de prijzen eenigszins belangrijk worden verhoogd, hande laars voorraden terughouden of par ticulieren aanmerkelijke voorraden gaan verzamelen. HELDER, 5 Augustus 1914. Het Gemeentebestuur voornoemd, W. J. VAN NECK, Lo. B. De Secretaris, UURBANUS. De BURGEMEESTER van HELDER maakt in verband met het boven staande het volgende bekend:' Aan de POLITIE-BUREAUX is voor een ieder gelegenheid om mon deling of schriftelijk de namen op te geven van handelaren en winkeliers, die in strijd met de bedoeling der Wet handelen. Indien aan den Burgemeester de juistheid der aan deze klachtenbureaux gedane mededeelingen blijkt, zal bij den betrokken winkelier of handelaar de VERKOOP ONDER POLITIE TOEZICHT kunnen worden gesteld of wel, zullen andere maatregelen worden genomen, waartoe de Wet de bevoegdheid geeft. Moeilijkheden zal men kunnen voor komen door de prijzen van de VOOR NAAMSTE ARTIKELEN op van den openbaren weg af duidelijk zichtbare wijze aan te geven. De Burgemeester vertrouwt, dat alle neringdoenden er toe zullen mede werken om in deze moeilijke tijden de bevolking te vrijwaren tegen on redelijke prijzen. HELDER, 5 Augustus 1914. De Burgemeester voornoemd, W. J. VAN NECK, Lo. B. De Burgemeester van HELDER brengt bij deze ter openbare kennis van de lotelingen der lichting 1914, voor zoover die tot heden nog niot zijn ingelijfd, niet zijn bestemd voor bereden korpsen en eveneens niet zijn bestemd voor Genietroepen, voor zoover zij als ambtenaar bij de Poste rijen en Telegrafie belast zijn met toesteldienst, dat zij bij deze ter in lijving worden opgeroepen tegen 11 Augustus 1914, des voormiddags 11 uur. Zij moeten zich aanmelden te Amsterdam, in de Militiezaal aan de Handboogstraat. Helder, den 7 Augustus 1914. De Burgemeester van Helder, W. J. VAN NECK, loco-Burgem. K. ACKEMA, Zaandam. Voortaan zitting te Helder lederen WOENSDAG van 10—11.30 en van 1—2 u. AdresStationstraat 11. C. TEN HORN, CHIRURG, tijdelijk Marine-Hospitaal. Onder dankbare erkenning voor de talrijke hulpaanbie dingen van allerlei aard, bericht het Comité Helder van het Neder landsche „Roode Kruis" aan de ingezetenen van den Helder, dat voorloopig over voldoende hulp kan beschikt worden en mitsdien geen verdere aanbiedingen meer worden ingewacht. Geldelijke hulp blijft echter dringend ge- wenscht en gaven gaarne inge wacht hij den Secretaris, Binnenhaven 34. H.H. COIFFEURS. Twee nette Ie BEDIENDEN gevraagd. Loon f22.— per maand, intern. Adres: S. DIJKSHOORN, Binnenhaven 3. Gevraagd Een nette Dagdienstbode. Zich te vervoegenHoofdgracht 23. Gevraagd EEN FLINK MEISJE voor halvo dagen. Adres: Breewaterstraat 26. Een flinke Dienstbode gevraagd. Loon f 12. per maand en verval. AdresHötel DEN BURG. Gevraagd een Schildersjongen, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: JOH. HUBBELING, Oostslootstraat 67. Ter beschikking een snelvarend luxe MOTOR JACHT tot vervoer van passagiers. Tevens te huur of te koop. Adres: Loodsgracht 38. Een nette Jongen gevraagd. Adres: H. Witsenburg, Hoofd gracht 38. Een derde Bakkersknecht ge vraagd boven de 17 jaar. AdresH„de Graaf Keizerstraat 29. Een SMIDSLEERLING gevraagd. Adres: S. MOORMAN, Smidslr. no. 17. GEVRAAGD een flinke Hulp in de Keuken, die goed kan koken, of een Noodhulp-kok. HOOG LOON. Aanmelden na 's avonds 7 uur, in Hotel „DE TOELAST". Tu huur een net Woonhuis aan de Janzenstraat, f3.per week. Adres: Koningstraat 20. Te koop eenige zoo goed als nieuwi Bur- gerwoonhuizen. AdresBureau van dit blad. f 65 ORGEL f 65. VIJF OCTAAFS ORGEL, l'/a spel met 7 Registers, met ga rantie, desverkiezend ook met f.3.-- per maand aftebetalen. Te zien Kerkstraat 86 bij de Leidschestraat, Amsterdam. Ondergeteekende is ruim voor zien van alle soorten BRANDSTOFFEN. Duitsche Anthraciet 20 30 f 1.40 p. H.L. Belgische Anthraciet „1.60 Gascokes, geklopt „0-70 Gascokes, ongeklopt „0.60 Belcufd aanbevelend, W. OE RUIJTER, Jonkerstraat 5. Schipper J. BOOGAARD, vertrekt tijdelijk: van den Helder (Haven hoofd) naar Texel 4.45 v.m. en vanTexelnaardenHeider 6.30 v.m. Aanbevelend voor passagiers en vrachtgoed. van Ei|n gebleven. Rotterdam. NEEMT IN VOORRAADHONIG'S MAÏZENA, HONIG'S PUDDINGPOEDER, HONIG'S GRIESMEEL- POEDER met het merk: „BIJENKORF". Deze artikelen zijn zeer voedzaam en kunnen lang worden bewaard. Geen prijsverhooging. Anevmng aan soiiede Grossiers en Winkeliers, voorloopig nog zonder vooruitbetaling. Fabriek „OE BIJENKORF", voorheen M. H. HONIQ, Koog a/d. Zaan. Het is altijd van belang, rauwe melk te koken. Doch vooral in deze tijden, daar melk een uitstekende voedingsbodem voor allerlei besmettelijke- ziekten-kiemen is. Onze gepasteuriseerde MELK in flesschen kunt U echter ongekookt drinken, daar eventueel aanwezige ziektekiemen tengevolge der paateurisutiu nooge verhitting in met stoom verhit water) vernietigd, dus onschadelijk gemaakt zijn. Wij werken met vak personeel. Dit moet U vertrouwen geven in do bereiding onzer artikelen 1 Beleefd aanbevelend, de Directie, J. L. DÜKER, gediplomeerde der RIJKSZUIVELSCHOOL te Bolsward. BOTERNOTEERING f 0.75 per halve K.G.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3