Tandarts ANSINGH NED. HERV KERK. Bekendmaking. OUDKERK&VAN PRAAG, UITVERKOOP GEËINDIGD Steuncomité. De Stoomververij^en Chemische Wasscherij M. STAM, te HOORN, werkt op de gewone wijze door. Steuncomité. Voorloopig zullen de Godsdienstoefenin gen niet om half elf maar om 10 uur aanvangen. Beste Blazer Scheepswerf van IJ. J. ALKEMA, Auto verhuur inrichting W. PRINS, KANAALWEG No. 89. Bekendmaking. LIJST van Ingekomen en vertrokken personen. INGEKOMEN: Naam: Beroep: Woonplaats: Van: Gol. G.Hagen, drogist, Kanaalweg 147. A'dain. N.H. C.v.Maurik, marin., Smidsdwjtr. 2,0.-BeljcTl.. T.J.Hoogonbosch, bakker,We9tgr.24, Wagen., R.C. Wud.J.BUIsma, zd., 2e Wh.dw.str. 12, Leeuw., N.H. A.Gooszou, It. t.x. le kl„ Hoofdgr. C6a, 's-Hage, G.Verkalk, reizigor.Hniaduinerw.il, A'dam, I.G.M.v.WlenonHoltz,zd.,Vlam.aL34,'s-Hage, K.C. C.I.C.C.S.Bybau-Sicli terman,zd..H.gr.U9,Zwol.XT" W. Kwoldam. d.b., Kanaalweg 48, NUrnogon, U.Si.hrander, lcellner, Hoogstraat 21. Schagen, R.C. VERTROKKEN NaamBeroepVanNaarGel. N.F.DJkema, otl'.vadm.. Zuidslraal 80, Baflo, N.H- F.H.deCarpentier, off.-mach, Blnn.h. 8, R'dain, M. W. Vorboom-Bach,? Hoogstraat 54, R'dam. O.Root, liorlogom., le Vroonstraat 64, A'dam, H.L. H.F.vers, stoker le kl.,Brakkev.w. 24. A'dam, E.L. C. J. Taaie, boekli., Stationsweg 8. Alkmaar, N.H. U.HazelholT, lt. L,d.H„ Spoorgr. 39, 's-IIago, L.d.U. D.Smits, instrum.m.,Kroonstr.5-7, Alkmaar, N.H. W.C.Kerk hot, krp.m.dr., Fabrioksgr. 16, A'dam, X-I, Hobbeltik, gepd,, Paloisstraat 11, A'dam, P..I.F.Re{|nliout, eopd., Molenstraat 200, A'dam, AKorff, zonder, Laan 8, Zeist, P.Poppe, korp.-konst., Diaconiestr. 24, R'dam, .l.C.Zipkomeljer, zonder, Spoorstr. 76, Gouda, E.L. .(.Koning, korp.-torped., Kanaalstr. 6, A'dam, R.C. A.v.d.Heido-Bruin, zond., Spoorstr.81,'9-Hago, W ed.C.L.Lasschuit, znd., Janz.str. 58. Leiden, N.H. .1. G. Grims, gepd., Janzenstraat 53, A'dam, E.L. .1 .W.v.Raamt-de Roo, z., Plantatr.3, 's-Hago, Geen. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Vorzendingsweg. Datum der Tydst. der ter post- laat. busl. bezorging, a/li Postk. Naar Guyana (Suriname): Naar Curaqao, Bonaire en Aruba: zeepost via Amsterdam 27 Aug. 6.66'sav. mail via Soutbarapton eiken Dinsa. •of Queenstowu en Vr(|dag 3.40'sn. Naar St. Martin, St. Eu3tatius en Saba zeepost via Amsterdam 27 Aug. 6.55 'sav. (alleen op verl. d. afz.) mail vla Engeland 24 Aug. 6.65'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 3.40 's namiddags. Laatste berichten. Parijs, 14 Aug. De Russen ver nietigden bij de rivier Drfjester 4 regimenten Oostenrijksche infanterie •en 1 regiment cavalerie. Parijs, 14 Aug. (officieel). Een groot 1'ïansch leger rukt Belgiö binnen bij Charlemont (een fort bij de versterkte plaats Givet) in de richting van Gem- bloux. Brussel, 14 Aug. Het Ministerie van Oorlog spreekt de berichten tegen, die ontvangen zijn betreffende een vermoedelijken opmarsch der Duit- sche troepen naar Antwerpen en Brussel. Het gerucht, dat generaal Von Emmich zelfmoord gepleegd heeft, wordt niet bevestigd. Parijs, 14 Aug. Generaal French, -de opperbevelhebber van het Engel- sche leger, is heden te Parijs aan gekomen en heeft een conferentie ■gehad met president Poinoaré en de ministers. Weenen, 14 Augustus. Op bevel van den legercommandant rijden alle militaire treinen op de Bosnische spoorweglijnen met gijzelaars voor -de veiligheid van het verkeer. Bij Rudanka werd een passeerenden trein beschoten, waarbij twee der -gijzelaars werden gedood. Keulen, 14 Augustus. De „Külniache Volkszeilung" meldt, dat te Bazel een Fransche spionnencentrale ontdekt is. Tien spionnen met postduiven, auto's en bommen werden gearres teerd. Parijs, 14 Aug. Officieel. De Fran sche troepen bezetten de bergpassen naar Ville en Saales in den Elzas. De Franachen beschoten den motor van een Duitsch luchtschip, dat 'bommen uitwierp. Het luchtschip anoest. dalen, 2 officieren-bestuurders werden krijgsgevangen. Parijs. De telegrafische gemeen schap tusschen Japan en Europa is verbroken. De toestand in België. Tienen, 14 Aug. Volgens de jongste mededeelingen zetten de Duitschers hun beweging naar Brussel en Ant werpen voort. Hun infanterie rukt op naar Tongeren en St. Truyen. Men verwacht een aanval od Diest •en Aerschot, door verschillende Duit- ache korpsen. De Duitsche troepen marcheeren in de lijn St. Truyen—Hasselt. Hun cavalerie is rechts van Hasselt. Zij schijnen zich te richten naar het noorden. Volgens verbalen van wielrijdende karabiniers richtten de Duitschers zich vooral tegen hen. Berichten uit Luik melden, dat de Duitschers het vuur op de forten aan den rechter-Maasoever staakten en hun kracht nu op die aan den lin keroever concentreeren. Vooral de forten Pontisse, Liers, Lantin, Loncin, Hollogue en Flemalle worden aan gevallen. De aanvallen zijn het krach tigst tegen Pontisse. De bladen melden, dat'de Fransche het troepentransport op Belgisch ge bied volhoudei.alle verwachte Fransche troepen zijn aangekomen •en rukken tegen de Duitschers op. Om alle onaangenaamheden te ver mijden zijn de bewoners van Namen -ontwapend. Kolonel d'Orgo de Marchoveletti is toegevoegd aan den generalen staf van generaal Joffre. Do verdedigingswerken van Namen z(jn zeer sterk, sterker nog dan die om Luik. Gisteren omsingelden 200 militaire wielrijders een afdeeling van 400 Duitscherseen groot aantal werden gedood, 50 gevangen genomen, de overigen verspreid. De Belgische lanciers en de Fran sche dragonders traden zeer dapper op tegen de ulauen op den rechter- Maasoever. Men meldt, dat een dei- vreemde gezanten zich verwonderde dat de Duitsche gezant te Brussel, na de oorlogsverklaring België niet dadelijk verliet; de Duitsche gezant zou geantwoord -hebben „dat is de moeite niet waard. Morgen zijn de Duitsche troepen hier." Dit is nu tien dagen geleden. Geen mededeelingen meer. Brussel, 14 Aug. (Reuter.) De mi nister van oorlog heeft een officieel communiqué uitgegeven, waarin hij zegt: „Met het oog op de huidige plannen van de Fransche, Belgische en Engelsche legers is de minister van oorlog van oordeel, dat het belang van het land vordert, dat zelfs niet meer de ge ringste. mededeeling wordt gedaan omtrent de bewegingen der drie legers. De regeering rekent er op, dat de vaderlandsliefde ook de pers zal nopen het meest absolute stilzwijgen te bewaren over de militaire opera ties." Berichten uit Brussel. De Brusselsche correspondent van het „Handelsblad" seint: De „Soir", die telkens en telkens tegen valsche berichten waarschuwt, heeft dezen week haast een paniek te Brussel verwekt. Het blad kondigde n.1. aan, dat de Duitschers een alge- meene beweging op Antwerpen en Brussel hadden aangevangen. Dit meende het blad te mogen afleiden uit het bericht, dat de Duitsshe infan terie van de Maas naar Tongeren en St. Truyen, alsook naar Diest en Aardschot oprukte. Dit is vrij wel benoordeu Warorame, waar men eerder een slag zou verwachten, verwachten. Al mag het zijn, dat kleine troepenafdeelmgen dezen weg hebben ingeslagen, deze kunnen alleen verkenningsdienst verrichten en van een opmarsch naar Brussel of Ant werpen is vooralsnog geen sprake. Officieel is dan ook het nieuwtje beslist tegengesproken. De Generale Staf heeft blijkbaar van de gelegenheid gebruik gemaakt om aan te kondigen, dat nu de Belgische, Fransche en En gelsche troepen hunne posities hebben ingenomen geen inlichtingen meer zullen worden verstrekt over troepen bewegingen. Dat lijkt wel een grap, nu toch over troepenbewegingen tot nog toe geen-enkele dan een uiterst vage inlichting werd verstrekt. Met recht en rede mag men intusschen als |hoogst waarschijnlijk aannemen, dat de gevechten bij Haeleu en Eghe- zee, die ten nadeele der vijanden uit vielen, weer in zekere mate een wijzi ng van hunne plannen ten gevolge zullen moeten hebben, ofschoon het Duitsche legerbestuur toch ook wel de eventualiteit eener nederlaag moet hebben voorzien. Uit het oog mag nochtans niet worden verloren, dat de thans plaats hebbende gevechten van voorposten een tasten zijn. Met den opmarsch naar Diest, waardoor Antwerpen en Brussel kunnen worden bedreigd en door den raid langs Eghezee, die ook' de hoofdstad kon bedreigen, moet het Duitsche leherbcstuur ten doel hebben gehad het Belgische veldleger te ver plichten zijn huidige stelling grooten- deels te verlaten om Antwerpen ter hulp te snellen. Zoo zou de weg langs de Maas naar Frankrijk toe eigenlijk weer open zijn gesteld. Daarom mag en dit is het oordeel van generaal Dujardin, den bekend militair ge schiedschrijver - het gewicht dei- gevechten in Noord-België dezer laat ste dagen niet worden onderschat. Volgens genoemde generaal is de algemeene toestand zoo goed, als het maar kan. De Duitschers blijven le Luik steken, waar intusschen gene raal von Emmich heet zelfmoord te hebben gepleegd. Straks zullen zij stuiten op de waarlijk versterkte plaatsen van het Fransche oosten, zoodat de Duitsche aanvoerders schijnen te twijfelen omtrent het nieuwe, door Luik's weerstand noodig gemaakte plannen. De houding van Italië. Berlijn, 14 Augustus. De houding van Italië wordt hier met stijgend wantrouwen gadegeslagen. De Kreuz- zeitung schrijft: Volgens toonaangevende Engelsche bladen wil Engeland Italië voor de beslissing stellen, zich te scharen of de z(jde der mogendheden van het Drievoudig Verbond of aan die i der Drievoudige Entente. De Drie- voudigd Entente zou juist nu belang hebben bij het stellen van dezee eisch, daar zij door het overwicht der En gelsche en Fransche vloot in de Middellandsehe Zee grooten druk op Italië vermag te oefenen. Indien het evenwel Duitschland in de eerstvolgende dagen mocht geluk ken de Fransche en Belgische legers, misschien nog versterkt door Engel sche troepen, een beslissende slag toe te brengen, zou de beslissing van Italië natuurlijk eerdei in het voor deel van het Drievoudig Verbond uitvallen, dan thans. Misschien vervolgt het blad geven de tot dusverre door de DuitBche wapenen behaalde successen reeds den door- maar daaromtrent zijn wij scep tisch gestemd. De „Lokal Anzeiger" drukt de vol gende opmerkelijke verklaring met vette letters aan het hoofd van het blad: De houding van Italië is in overeenstemming met zijn neutrali- teitsverklaring dadelijk na het uit breken van den oorlog. Die houding- heeft, naar men mag aannemen, het misnoegen van onze vijanden gaande gemaakt. Daarom trachten Frankrijk en Engeland thans de Italiaansche regeering uit haar correcte positie weg te dringen. Men doet goed kalm af te wachten, of deze tegenover een groote mogendheid niet gebruikelijke pogingen te Rome succes zullen hebben. De „Vossische Zeitung" verneemt uit beurskringen, dat Engeland er in zou hebben toegestemd, op grond van een bijzonder afspraak, Italië van steenkool te voorzien. Triest, 14 Aug. Volgens officieele mededeelingen had de gisteren ge zonken stoomboot „Baron Gautsch" 246 passagiers en 64 man équipage aan boord, dus in totaal 310 personen, waarvan er 179 gered zijn. Hieronder bevinden zich vele vrouwen. Men hoopt echter, dat het aantal geredden grooter zal zijn dan tot dusver werd geconstateerd. De directie van de stoomvaart maatschappij droeg aan het stoom schip „Wurmbraud" op, in Pola binnen te loopen en de schipbreuke lingen naar Triest te brengen. Daar de meeste geredden zonder middel van bestaan zijn, werd de kapitein van de „Wurmbraud" gemachtigd, hen een voorschot te verleenen, opdat zij zich het allernoodzakelijkste kun nen aanschaften. London, 14 Aug. (Eigen tel. - Uit Engelsche bron). De Daily Telegraph verneemt uit Montreal, dat liet door Canada beloofde contingent troepen van 20.000 man bijeen is. De troepen zijn naar het kamp van Valcarlier vertrokken, waar zij afgericht zullen worden. De Italianen te Montreal hebben een indrukwekkende betooging ge houden en een verzoekschrift aan d.e regeering te Rome gericht, waarin zij als één man vragen, dat Italië de wapens zal opvatten en zich scharen aan den kant van Engeland en Frankrijk. Buitgemaakte schepen. Londen, 14 Augustus. Uit New York aan de „Daily Telegraph": Engelsche schepen hebben in de laatste twee weken twintig buitge maakte schepen naar Bermuda op gebracht. De strijd ter zee. Umuiden, 14 Augustus. Het Ne- derlandsche stoomschip „Epsilon", heden van Archangel te IJmuiden aangekomen, rapporteert dat het in de haven van Drontheim heeft zien liggen een ontredderde Duitsche dreadnought waarvan de schoorstee- nen waren weggeschoten en een zijde geheel opengescheurd was. Voorts dat het in dn fjord van Sku- desnaes heeft zien binnenvluchten vier Duitsche torpedobooten, achter volgd door vier Engelsche dread- noughts. Geruchten. Londen, 14 Augustus. De „Daily Citizen" van hedenoehtehd zegt van een Duitscher, die naar Londen is gevlucht, vernomen te hebben, dat de Duitsche socialist dr. Liebknecht zou zijn doodgeschoten, omdat hy wegens gemoedsbezwaren weigerde dienst te doen in het leger. Rosa Luxemburg zou ook zijn doodgescho ten. Socialistische vergaderingen in Berlijn zouden zijn uiteengejaagd door soldaten, die op het volk schoten. Be „Goeben" en de „Breslau". Londen, 14 Augustus. Uit Rome wordt aan de „Star" gemeld dat de aankoop van de „Goeben" en de Breslau" door Turkije in Italië een hoogst ongunstigen indruk heeft ge maakt. De correspondent vernam dat Italië hieromtrent opheldering zal vragen met het oog op toekomstige voorvallen van dien aard en Turkije zal waarschuwen dat Italië geen bedreiging van het evenwicht in het oosten van de Middellandsehe Zee zal dulden en besloten is om verdere verwikkelingen te voorkomen. Londen, 14 Augustus. In verband met den aankoop van de Goeben en de Breslau door Turkije wordt ge wezen op het gevaar, 'dat er voor Rusland in gelegen zou zijn, indien Turkije van zins was de Goeben in de Zwarte Zee te laten ageeren. Dit wordt van groot belang geacht, daal de Goeben een groote snelheid kan ontwikkelen, ter wijl zijn zwaar ge schut het schip zoo oppet machtig maakl boven alle andere schepen in de Russische Zwarte Zee, dat de Goeben gemakkelijk elk Russisch schip zou kunnen vernielen, bijna zonder zelf gevaar te loopen. De vraag blijft echter, of de Tur ken over kanonniers van voldoende bekwaamheid en over ervaren ma trozen beschikken, die in staat zou den zijn om een zoo ingewikkeld mechanisme als de Goeben te bedie nen. Weliswaar zijn de Tnrksche officieren en bemanningen die in Engeland waren ora de twee dread- noughts, welke thans door de En gelsche Admiraliteit zijn opgeöischt, over te nemen, op 't oogenblik be schikbaar, doch het blijft niettemin een open vraag of die lieden genoeg zaam ervaren en talrijk zijn om te voldoen aan de eischen. Parijs, 14 Aug. Omtrent de Goeben en de Breslau deelt de Temps mee dat de schepen nog steeds geankerd liggen voor de Nagoro-eilanden, waar ze met geesdrift zijn ontvangen door de Turken. Turksche torpedobooten verlaten af en toe de zee-engten en doen aan de Duitschers mededeeling van hun verkenningen. De Turken leveren kolen aan de Duitsche schepen, en deze stellen strenge onderzoekingen in aan boord van Fransche, Engelsche en Grieksche koopvaardijschepen op de reede van de Dardanellen. De Duitschers hebben de radio-telegra fische toestellen van de paketboot Saghalien, van de Messageries Mafi- times, met geweld verwijderd. Zij zijn meester van de Dardanellen. Londen, 14 Augustus (Part.) Het Exchange persbureau verneemt uit Konstantinopel dat Turkije de Goeben en de Breslau voor 80 millioen mark heeft gekocht. Japan en Duitschland. Parijs, 14 Augustus. Alle avond bladen kondigen aan, dat Japan op 't punt is, Duitschland den oorlog te verklaren. De vijandelijkheden zouden reeds begonnen zijn. De Japansche regeering heeft aan Engeland, Rus land en Frankrijk sympathie betuigd. Dc officieele beslissing omtrent den oorlog zal morgen worden bekend gemaakt, na den terugkeer van den Mikado te Tokio. Het bericht betreffende de oorlogs verklaring van Japan aan Duitschland is tot op dit oogenblik niet beves tigd. (De laatste berichten zijn ongecorrigeerd.) Het front Luik MUIhausen. Londen, 14 Aug. De toestand, zegt de „Daily Mail", herinnert aan dien van 1815. Brussel is opnieuw het brandpunt der wereld belangstelling geworden. De Duitschers bevinden zich klaarblijkelijk met een ontzag lijke krijgsmacht in België. Er zijn twee voorname punten, waar zij geweldigetroepenmassa'sheb- ben geconcentreerd, en wel ten Oosten van Brussel en aan de Luxemburg- sche grens bij Arlon, dat de spil vormt van hun omtrekkende beweging. Talrijke botsingen hebben er langs het onmetelijk front reeds plaats ge had tusschen de Duitsche en Fransche voorposten, dieaantoonen, dat de twee ontzaglijke legers, ieder een millioen mannen tellende, met elkaar in con tact zijn gekomen. Zij rukken reeds tegen elkaar op, en in de lucht trilt de electriciteit, die dtjn beslissenden slag aankondigt. Wegens het ongehoord groote aan tal strijders die er aan deelnemen, zal deze slag de grootste zijn, dien de. wereldgeschiedenis ooit kori boek staven. Hieronder volgen ter vergelijking het aantal combattanten bij verschil lende beroemde veldslagen: Leipzig (1813)472.000 Waterloo (1815) 217.000 Sadowa (1866)436.000 Gravelotte (1870) 301.000 Sedan (1870)244.000 Moekden (1905)701.000 Loele Boergas (1912) 400.000 Aanstaande slag (1914)' 2.000.000 In geen enkelen der vroegere veld slagen streden er dus meer dan een millioen soldaten. Het front, van meer dan 480 kilo meter lengte, strekt zich uif van Sint Truyen in België tot Mtilhausen in den Elzasindien de strijdmachten die elkaar thans gaan bevechten langs dit front werden geschaard, zouden er aan weerszijden meer dan 2 man per strekkende meter komen. De slag van Moekden duurde 3 weken. Het is echter mogelijk, dat het algemeen gebruik van de lucht macht in den huidigen oorlog het einde van den komenden slag zal bespoedigen. De Belgische en Fransche legers hebben geen reden, den grooten slag te bespoedigen. Hoe langer zij kunnen wachten, hoe spoediger de Russen over de Oostgrens Duitschland zullen binnenrukken. De Duitsche legeraan voerders zullen dus het hoofd kunnen stooten tegen een tijdsbeperking, die hen wel eens zou kunnen noodzaken, met overhaasting en waaghalzige stoutmoedigheid te handelen. Op onze grenzen. Hebben de Duitschers de Maas tusschen Luik en de Nederlandsche grens overgetrokken? Bruggen zijn zeker geslagen op slechts 200 tot 400 el van de Nederlandsche grens, en deze schijnen binnen de schootsver- heid van het geschut der Luiksche forten te liggen. Men zegt, dat de bruggen reeds herhaaldelijk door het kanonvuur vernield zijn, en dat er granaten vlak bij de grens.van Neder- landsch Limburg springen, waarbij Belgische vliegers het richten dei- kanonnen besturen. Alles schijnt er op te wijzen, dat er Maandag 11. minstens drie of vier Duitsche legerkorpsen de gelegenheid afwachtten om de rivier bij Luik over te steken en het is niet onmo gelijk, dat er daar een zeldzame herrie en verwarring heerschen, die bij langer uitstel steeds ernstiger zullen worden. Wij kunnen den toestand in het Noorden niet juist bepalen, maar er zijn blijkbaar vijf legercorpsen opeen- geperst op een kleine oppervlakte bij Luik, en tenzij deze corpsen alsnog in staat zijn, de rivier over te steken, zal de Duitsche opmarsch naar het Westen slechts plaats kunnen hebben over een zeer beperkt front, hetgeen de zaak der geallieerden zeer ten goede zou komen. 13 Aug. 1914, in dank ontvangen Verhuurders-vereeniging „Samen werking", f 25. W. N. F., Wormerveer, flO.-. Mevr. v. H., Amsterdam f 5.—. De Penningmeester, W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21. De Burgemeester van Helder brengt ter kennis van belanghebbenden dat de MARINE-HAVEN alhier tot nader order niet meer zal worden ver sperd. Helder, 15 Aug. 1914. De Burgemeester voornoemd, W. J. VAN NECK, Lo.-Burg. MARINE EN LEGER. B(j Kon besluit is benoemd tot luitenant tor zee der 2de klasse bij de Kon. Marlne-resurvo, voor den duur dat Nederland in oorlogsgevaar of in oorlog zal verkeeren, den eorvol uit den zeedienst ontslagen luitenant ter zee der 2de klasse J. W. J. baron van Haersolte. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Batjan, uitr., ts 18 dezer Perim gepass Vondel, uitr., vertrok 18 dezer van Genua. Lombok, uitr., arriv. 12 dezc-r te Port Said Riouw, tliuisr., is 11 dezer Perim gepass. Rotterdamsche Lloyd. Djocja vertrok 18 dezer van R'dam naar Java. Tabanon, uitr., vertrok 13 dezer van Suez. Madioen, thuisr., is 13 dezer Gibraltar gepass. Rindjani, uitr., is 13 dezer Finisterre gepass. Tambora, t huisr., vertrok 13 dezer van Perim. Ophir arriv. 14 dezer van Java te R'dam. Kon. Holl. Lloyd. Frlsia, uitr., is 13 dezer Dungoness gepass. Kon. West-Indische Maildienst. Nickerie, thuisr., vertrok 12 dozer van Madera. Fauna, thuisr.. arriv. 11 dezer 1'alinouth. PrinsFred.Hendr.vertr. 14 dozer van A'dam naa Paramaribo. VISSCHERIJBERICHTEN. stuk, 100 stuks middeltong, f020 130 9tuks kloine tong, f0.08 per stuk, 12manden kleine schol, f4.00 a 1'6.00 por mand, U manden schar, TS.OO per mand, 800 stuks pieterman f2.60 per 100 stuks, 14 Augustus. Van 15kordors tezamen 60stuks rroote tong, f 0.40per stuk, 150 stuks middeltong, 020 per siuk, 200 stuks kleine tong, f0.07 per stuk, 8 mandon stortscliol, f 6.00a f8.00 per mand, 10 manden kleine schol, fS.00 a f4.00 por mand, 10 manden schar, f8.00 a f3.50 por mand, 500 stuks pioterman, f2.60 per 100 stuks. Augustus, v.m. 8 uur. Niets binnen. MARKTBERICHTEN. Boverwijk, 12 Aug. 1914. van Zangkoor „HARMONIE". Hervatting der repetities op Maandag 17 Augustus. Trouwe opkomst gewenscht. is tot 24 Augustus AFWEZIG. Doppors f4.00-5.00 perlOOpond, peulen fO.OO— 1.00 por 100 pond, raspers 15-7 por 100 pond, capucyners (bruin) ff. 00-8,00 por 100 pond, id. (wit)"t0.00 -0.00 per 10Ó pond.'croüntjos f3-. fer 100 pond, spersioboonen enkele zonder draad, 10—12,Idem onkolo mot draad 1*8-11, idem dubb. 100 K.G., tuinlioonon f0.40-0.60 por zak. i lein riO-15 per 100 ben, salade van CO."" p. 100 krop, komkommers f2.00-.300 stuks, bloemkool le soort f8.00-10.00, id. f6.00 - 7.00por 100stuks, wortelen van f5.00-7.00 100 bos, aardbeien fO.OO-O.OO per 100 mandjes, —ribessen fO.OO-O.OO por 100 pond, kruisbosscn ra00- 0.00 por 100 pond, porzikkou fO.OO-O.OO per 100 stuks, aardappelen (bravo's) f0.00-0.00, id. oigonhoinlers f325—S.50 per zak. Alkmaar, 14 Aug. 1914. KAAS. Kloine volvette met rjjksmerk f-.— kloino fabriekskaas f'21.50, kleine boerenkaas f23.50, commissie fabriekskaas f20.commis- Alkniaar, 14 Aug. 1914. Heden worden ter graanmarkt aangevoerd 2276 H.L.tfarwo T7.25afS.60, rogge 10.0 a fO.-, gorst winter f6.00 a 0„ id. uliov. f6.50 a fO., haver f 4.a f5.-, poardeboonen t'0.— a fO.-, bruine boonon f 2a— a f-. -, citroen boonen f .- a fO-, duiven boonen f witte boonen f-.- a f—.-, gele f Karweizaad nieuw. Rood inosterzaad f blauwmaanzaad f Erwten: groenef20.- a fO.-, grauwe f25.- a f-.-, vale f 18. af22.— Hoorn, 18 Aug, 1914. nvoer 50 stapels, v kloino f 21.—, com middelbare f2325. fabrleks f Burgerlijke Stand van Helder, van 13 tot 14 Aug. 1914. ONDERTROUWDW. C. Krijnen en G. P. v, d. Nieuwengiezen. GETROU WDJ. Snijder en E. S. Icke, J. Hoets en S. Bakker, J. Ste kelenburg en M. Bijpost. BEVALLEN: N. Vlaspolder - Gil- tjes d., T. v. d. Lee—v. Leeuwen z., P. C. Plasmeijer-Struljk z., J. C. v. Eeden-Blaas z., H. Balkema van der Zwart d., K. Holman-Griek d., S. Minneboo—Dijkstra z. Burgerlijke Stand van Texel, van 7 tot 13 Aug. 1914. GEBORENNeeltje, d. v. Pieter Bakelaar en Marina Blom (Spang). ONDERTROUWDGeene. GETROUWDGeene. OVERLEDEN: Geene. Adressen. Het Centraal-bureau ia gevestigd in 't Gebouw der Openbare Werken aan de Kerkgracht en is geopend op werk dagen van 10—12 en 2-5 uur. Alg. Secretaris Ds. H. BUISKOOL. Wie finantieelen steun wil geven, zende zijn bijdrage aan den Heer W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21, Pen ningmeester. Wie werk zoeken of werkkrachten noodig hebben, worden uitgenoodigd zich te richten tot het Subcomité, dat daarvoor dagelijks zitting houdt iu het Gebouw van den Marinebond, van 10—12 en 2—5 uur, Voor gratis hulp in de huishouding wende men zich tot den HeerW. VISSER, Stationstraat 4. Degene, die gratis een rantsoen eten wil bekomen, kan zich opgeven bij Mevr. DE BOER JONQKEES, Koning straat 28-30. Wie tengevolge van de mobilisatie flnantieele hulp noodig heeft, melde zich op Maandag, Dinsdag, Woensdag of Donderdag aan bij het Subcomité voor Uitkeering, Gebouw der Openbare Werken, 9—12 en 2—6 uur. Advertentiën. Geboren DESIDERIUS JACOBUS JOHANNES, Zoon van F. H. NYPELS en J. A. M. NYPELS - Verlegh. Helder, 15 Augustus 1914. GeborenJACOBA CORNELIA, Dochter van P. VLASPOLDER en N. VLASPOLDER- Giltjes. Helder, 15 Aug. 1914. Getrouwd S. M. C. BAAS, die, mede namens wederzijdsche fa milie, dank zeggen voor du blijken van belangstelling bij hun huwelijk- ondervonden. Amsterdam, 13 Augustus 1914. Getrouwd G. H. KLAZIN8A, Mach. K. m. en H. M. WIJKER. De Heer en Mevrouw KLAZINGA WiJKRR, en familie, zeggen dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 15 Aug. 1914. Fröbelschool, Laan. Het Bestuur bericht, dat de School MAANDAG 17 AUGUS TUS weer aanvangt. DE KERKERAAD. Geldbelegging. Wegens hoogen leeftijd worden uit de hand te koop aangeboden, verschillende solied gebouwdeen goed onderhouden HEERENHUIZEN aan de Hoofdgracht en Kerkgracht, - igen- dom van den Heer H. Janzen Ez., te 's-Graveiihage. Voor solide 'geld belegging zeer geschikt. Adres: den Heer J. L. VAN OS, Nieuwstraat 27. met inventaris, voor billijken prijs te koop, aan de te MAKKUM. Tevens beste gelegenheid voor nieuw en oud werk en bekleeden. Concurreerende prijzen. MARINE. De SCHOUT-BIJ-NACHT, COMMANDANT DER STELLING VAN DEN HELDER, brengt ter kennis, dat IN DEN LOOP DER VOL GENDE WEEK op een of meer dagen eene BUSKRUITKEURING zal plaats hebben aan boord van Hr. Ms. KANONNEERBOOT SPERWER, liggende aan den HAVENDAMIn de MARINEHAVEN dat mitsdien het geschutvuur van dit vaartuig geen aanleiding behoeft te geven tot eenige on gerustheid onder de bevolking. Helder, 14 Augustus 1914. De Stelling-Commandant, TEN CATE. Heldersche PRIJZEN voor het rijden binnen de plaats Por rit 10.80. Huisduinen f 1.25. Per uur. f4.00. Naar buiten op conditie. Beleefd aanbevelend, W. PRINS. DIENSTBODE gevraagd. Wegens ziekte der tegenwoordige gevraagd een flinke Dag-Dienstbode. Adres: Jan in 't Veldstraat 55. Gevraagd een flinke DIENSTBODE of DAGMEID. Adres: S. KONING, Bassingracht 1. NOODHULP gevraagd voor dadelijk. Zich aan te melden Hoofdgracht 29. Gevraagd een flinke Jongen, voor licht loop- en bakkerijwerk. Adres: VAN El,BURG, Middenstraat. Ongemeubileerde Kamergevraagd, voor direct. Fr. brieven onder No. 262, aan het Bureau van dit blad. Te huur het Winkelhuis in de Jonkerstraat 12. geschikt voor alle affaires. Te bevragen Jonkerstraat 28. Te koop Boerenkool en Winter-Andiivie Planten. Adres: Rozenstraat No. 49. Te koop eenige zoo goed als nieuw..- Bur gerwoonhuizen. AdresBureau van dit blad. HOOI. Te Koop HOOI. Ongeveer 150000 pond Land- en Paardenhooi. Geperst van af 1 pak of ook de geheele massa. Adres P. DK BEURS, Heldersche Polder No. 2, Scheepswerf „De Hoop". Uitstekende gelegenheid voor reparatie, schoonmaken en bepant- seren van visschersvaartuigen en andere schepen, w Altijd Koperverf voorradig. Gevraagd bekwame Houtwerkers. U. ZWOLSMAN Wz„ Workum. VAMVOLLENHOVEN'5 STOUT OVERAL VERKRIJGBAAR leder, die nog van de lage prijzen onzer goederen wil profiteeren, raden wij ten zeerste aan, zoo spoedig moge lijk zijn inkoopen te doen bij daar a.s. Maandag de zal zijn. Achtend, OUDKERK v. PRAAG. - -

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3