S. COLTOF, 141 Kanaalweg 142! HERMAN NYPELS, Spoorstraat 41 Helder ilitaire Handschoenen Gedurende de mobilisatie blijven de uitverkoopprijzen, zoolang de voorraad strekt, gehandhaafd. Weekbericht van „Jong Holland" T'S GLOVES ism Steuncomité. Loge „Willem Frederik Karei", BIDSTOND Bidstond HELDERS'S HARMONIE-KAPEL. „Helders Mannenkoor". Gymnasiumje Alkmaar. MANUFACTUREN. Een buitengewone kans voor Dooven en Hardhoorigen. geweven Wit f 0.50, 0.75, 1.25 Gekleurd f 0.75, 1.25 glacé Wit f 1.75, 2.25 f 1.25, 1.90, 2.25, 3.50 Een nieuwe mededeeling van Duitschiand aan België. Berlijn, 17 Aug. De „Nordd. Allg. Ztg." meldt: Na de bezetting van Luik liet de Duitsche regeering door bemiddeling van een neutrale mogendheid de volgende mededeeling overbrengen aan de Belgische regeering: „De vesting Luik is na dapperen tegenstand stormenderhand geno men. De Duitsche regeering betreurt liet teu zeerste dat er tengevolge van de houding der Belgische regee- ring tegenover Duitschiand bloedige botsingen zijn ontstaan. Duitschiand komt niet als vijand naar Belgie, slechts onder den drang der om standigheden moest het, met het oog de militaire maatregelen van Frankrijk het ernstige besluit nemen, in Belgie binnen te rukken, en Luik, als steunpunt; voor zijn verdere mili taire operaties te bezetten. Nadat het Belgische leger den held- haftigsten tegenstand geboden heeft en tegenover de groote overmacht de eer der wapens schitterend heeft gehandhaafd, verzoekt de Duitsche i egoering den Koning en de Belgische regeering, om Belgie de verdere ram pen van den oorlog te besparen. De Duitscjie regeering is tot iedere overeenkomst met Belgie bereid, die in verband met den strijd met Frank rijk te brengen is. Duitschiand verzekert nogmaals plechtig, dat liet niet geleid werd door het voornemen Belgisch gebied in bezit te nemen, en dat het nog dit voornemen niet koestert. Duitsch iand is nog steeds bereid het konink rijk Belgie onmiddellijk te ontruimen, zoodra de omstandigheden van den strijd het toelaten. Daarop is op 13 Aug. het volgende antwoord ontvangen van België. „Het ons door de Duitsche regee- ring gedane voorstel herhaalt de in het ultimatum van 2 Aug. gestelden eisch. Trouw aan zijn internationale verplichtingen, kan België slechts zijn antwoord op dat ultimatum her halen en dit te meor daar sedert 3 Aug. zijn neutraliteit geschonden is, een rampzalige oorlog op zijn grond gebied is overgebracht en de mogend heden, die de neutraliteit waarborg den loyaal en onverwijld op de nood kreet van België zijn ter hulp gesneld." De zetel^der Belgische regeering. Brussel, 17 Aug. (Officieel)'. In strijd met de bedoeling van de wet van 1859 is de regeering te Brussel gebleven gedurende den tijd, dat het Belgische leger alleen aan den vijand het hoofd had te bieden. Thans, nu bevriende legers zich op Belgisch gebied bevinden, is de regeering van oordeel, dat de zetel der regeering moet worden overgebracht naar Ant werpen, overeenkomstig de opvatting van hen, die de groote versterkte positie in het leven hebben geroepen. Dit geschiedt geenszins, wijl de toestand ernstiger zou zijn geworden, wij kunnen integendeel wijzen op een nieuw succes van onze troepen, dank zij den steun van Frausche cavalerie. Daar het echter noodig is, dat de overbrenging op normale wijze ge schiedt en zonder de minste stoornis, heeft de regeering in de uitoefening van haar souvereine mocht het wenschelijk geoordeeld thans te be ginnen met de overbrenging van de diensten der verschillende ministeries, terwijl de gezinnen der ambtenaren nog in de hoofdstad zullen blijven. Eenige ministers zullen dus te Antwerpen verblijven, waar de oor- logsdienst beter op zijn plaats is, terwijl het leger te velde is. Voldoende aan den wensch der regeering, zullen de koningin en de prinsen hun intrek nemen in het paleis te Antwerpen, terwijl de koning te midden van onze dappere sol daten blijft. De dienst van het koninklijk paleis zal te Brussel bleven. Op verzoek van de regeering zullen verschillende ministers van staat, speciaal degenen die tot de oppositie behooren, zich tijdelijk te Antwerpen vestigen. De bureaux van luitenant-generaal Cloctes, militair gouverneur van de provincie Brabant, zullen van Dinsdag af gevestigd zijn in hot ministerie van oorlog. De toestand in België. Brussel, 17 Augustus. Op bevel van den militairen gouverneur der provincie Brabant mogen de Brussel - schfc bladen alleen nog verschijnen in eene editie te zes uur 's avonds. Bovendien zijn zij aan een zeer strenge censuur onderworp'en. Zoo voorbeeldig is hier de volks geest, dat deze maatregelen door een ■tik worden goedgekeurd. Over de troepenbewegingen zullen dan ook nog alleen officieele berichten ver schijnen. Omtrent deze gevechten is tot dus ver van Belgische zijde niets officieels medegedeeld. Naar verluidt hebben de Dultschers getracht onder meer t.e Bouvignes en hoogcr op onder Namen over de Maas te trekken. In dit voornemen zouden zij door de Fransche troepen zijn belet geworden, na een bloedig gevecht, waarin' Vooral de Duitschers groote verliezen zouden hebben ondergaan. Dit bericht, eerst tegengesproken, wordt door De Peuple voor echt verklaard. Het Fransche gezantschap te Brussel bevestigt het feit. In hedennamiddag toegekomen Fransche bladen vindt men trouwens een officieel bericht luidens welk de Duitschers Dinanthebben aangevallen. De aanval geschiedde door de garde divisie en de eerste divisie cavalerie met den steun van verscheidene bataillons infanterie en compagnieën machinegeweren. Toen deze troepen machten op den linkeroever van de Maas waren gekomen, vielen de Franschen aan, de Duitschers werden verplicht in groote verwarring weer over de Maas te gaan, waarbij velen verdronken. Een regiment chasseurs a cheval zette de Duitschers over de Maas achterna; de vervolging ge schiedde over meerdere kilometers, tot de Duitschers zouden zijn gaan vluchten. Enkele honderden paarden van Ulanen werden buitgemaakt. Van de verliezen aan manschappen langs beide zijden is in het bericht eigenlijk geen sprake. Londen, 17 Augustus. Het Engel- sche Persbureau meldt dat de Fran sche overwinning bij Dinant officieel wordt bevestigd. Parijs, 17 Augustus. De Fransche troepen zetten hun opmarsch voort en hebben Schirmeck (aan de Breusch in Lotharingen, 12 K.M. beneden strooms van Saales) bezet on twaalf veldkanonnen met twaalf caissons en acht machinegeweren veroverd. De Fransche ruiterij is tot Mülbach en Lützelhausen doorgedrongen en heeft Ursach (aan den weg van Schlettstadt naar Ste Marie aux Mines) bezet. De Fransche troepen houden do lijn Thann - Camay Ste Marie aux Mines bezet. Hel buitgemaakte Duilsche vaandel is aan het ministerie van oorlog ge zonden, om in de Invalides geplaatst te worden. Het is 'l vaandel van het 132ste Duitsche linieregiment en is veroverd door het 10de regiment jagers. In de Middellandsche Zee. Londen, 17 Aug. Het officieele persbureau te Londen heeft meege deeld, dat de Fransche vloot de AdriaUsche Zee tot. bij Cattaro heeft schoongeveegd van Oostenrijk sche schepen. Een kleine Oosteni ijksche kruiser van de „Aspern"-klasse is in den grond geboord. De kruisers van de Aspern-klasse zijn gepantserde kruizers van 2350 ton, snelheid 20 kn., bemahning van 350 koppen. De bewapening bestaat uit 8 zware Krupp kanonnen, 10 lichte kanonnen en 3 machine-kanonnen. Er zjjn drie kruisers van deze klasse, de Szigetvar, de Aspera en de Zenta. Parijs, 17 Augustus. Admiraal Lapeyière deelt aan de regeering mede, dat hij vanochtend voorAnti- vari een Oostenrijkschen kruiser van het type-Zenta heeft verrast en in den grond geboord. Berlijn, 17 Augustus. (Officieel). De gisteren vermelde gevechten aan de Drina hebben geleid tot eene beslis sende overwinning van de Oosten- rijksch-Hongaarsche troepen. De Ser viërs werden met groote verliezen naar Valjewo teruggeslagen. Berlijn, officieel. Uit telegrafische correspondentie van den keizer met de bondsvorsten blijkt, de deelne ming van alle contingenten aan de tot dusverre plaats gehad hebbende gevechten.. Den Haag, 18 Aug. Van officieele Belgische zijde wordt gemeld, dat het verplaatsen van de Belgische regeering naar Antwerpen hierop neerkomt, dat in laatstgenoemde stad alleen het departement van oorlog en een gedeelte van het departement van buitenlandsche zaken gevestigd wordt. Voorts zijn alle ministers naar Antwerpen vertrokken, maar de an dere departementen blijven gevestigd te Brussel. Maastricht, 18 Aug. Te Bilsen zijn Maandag vier burgers gefusilleerd door Duitschers. De burgemeester bevindt zich in gijzeling. De bevolking vlucht naar de Hollandsche gemeenten Hedenmorgen tusschen 4 en 6l/a uur is hevig en aanhoudend schieten gehoord op Texel en langs de kust bij Callantsoog. Engelsche oorlogsschepen en Duitsche torpedobooten zijn slaags geweest. De Duitsche torpedobooten werden vervolgd. Herstal, (België), 16 Aug. De Duitschers hebben heden bij ver rassing het kamp van Beverlo ge nomen. Londen, 17 Augustus. De Servi sche legatie alhier ontving bericht van een hevig gevecht bij Sabac in Servië, waarbij de Serviërs 14 kanonnen buitmaakten en drie Oosten- rijksche regimenten volkomen ver slagen werden. (De laatste berichten z(jn ongecorrigeerd.) Engeland en de oorlog. London, 15 Augustus. Hoe ver de oorlog, van welks ernst de meeste Engelsclien zich nauwelijks een voor stelling maken, Engeland kan voeren, blijkt uit een artikel van den gezag- hebbenden militairen medewerker van de Times, waarin het plan van legerorganisatie van Kitchener, den nieuwen minister van oorlog, wordt geschetst. Daarin leest men, dat Kitchener noch in de organisatie, noch in den voorraad wapenen, de uitrusting enz. de middelen heeft gevonden om den oorlog op groote schaal te voeren. Wij zijn, zoo zegt genoemde mede werker, zeer ten achter en op het levende geslacht wordt een beroep gedaan, om de verwaarloozing, het egoisme en de onverschilligheid ten aanzien van het leger, welke het Engelsche volk in het verleden heb ben gekenmerkt, goed temaken.Wij strijden tegen oen volk onder de wapenen van zeventig millioen zielen, dat als zijn eerste logers verslagen zijn, bijna onbeperkte reserves heeft. Frankrijk daarentegen heeft geen reserves. De oorlog kan zeer Tang duren, en wij zullen alle pogingen in het werk moeten stellen, om er ons doorheen tejslaan en onze vredes voorwaarden voor te schrijven. Lord Kitchener heeft zich voor te bereiden op een langdurigen oorlog en als Cliatam cn Pitt zal hij dag in dag uit, jaar in jaar uit onze mili taire macht, moeten vergrooten. Het is zeer waarschijnlijk, dat hij nog een half miljoen manschappen noodig heeft. Als de andere mogend heden uitgeput zijn, zullen wij het best in staat zijn, den oorlog voort te zetten. Kitchener zal het beginsel van de bestaande organisatie handhaven. De inrichting van het staande leger zal niet gewijzigd worden. Het territoriale leger zal voor een deel aangezocht worden om voor den dienst in het buitenland te teekenen. Niet allen zullen daartoe ongenegen zijn en hun plichten vergeten. Behalve de verde diging van het vaderland is imineis ook die dienst noodzakelijk. Zij, die geneigd zijn zich daarvoor op te geven, zullen goed geoefend moeten zijn. Het territoriale leger zal dus zijn karakter behouden en voortdurend nieuwe divisies voor den dienst in het buitenland afleveren, waarna de contingenten der overzeesche gewes ten komen en ten laatste Kitchener's nieuwe staande leger. De verlamming van den over- zeeschen handel. Van welk een ontzaglijke beteeken is de verlamming van den overzeesehen handel voor do voeding van Duitsch iand, voor z(jn industrie en landbouw zijn zou, toont de „Vorwarts" met de volgende cijfers aanIndien een blok hearing door de Engelschen mocht gelukken, dan zou daardoor een invoer in Duitschiand tot een bedrag van 6000 millioen en een uitvoer voor een waarde van ongeveer 8000 mil lioen - en hier is geen transito handel in begrepen stop gezot worden. En daarbij zou dan nog ver ondersteld worden dat de bandels- betrekkingen van Duitschiand tot Oostenrijk-Hongarije, Zwitserland, Italië, België, Nederland, Denemarken, Noorwegen en Zweden van den oorlog geen invloed zouden ondervinden, wat natuurlijk een veel te optimis tische veronderstelling is. Reeds een enkele blik op sommige invoer-cljfers toont den schrikkelyken ernst van den toestand aan. Hoe zou het bijv. met de Duitsche textiel industrie staan, wanneer zij eens niet meer over den invoer van katoen, jute en wol zou kunnen beschikken, Die industrie ontvangt voor 462 mil lioen katoen uit Amerika, voor 73 millioen uit Egypte, voor 58 millioen katoen uit Engelsch-Indië, voor 100 millioen jute uit hetzelfde land, ver der voor 121 millioen merinowol uit Australië en voor 28 millioen van datzelfde artikel uit Argentinië. Wat zou, zoo de oorlog eens lang duurde, de Duitsche textiel-industrie beginnen zonder deze in een enkel jaar iijds verbruikte grondstoffen tot een bedrag van 830 millioen? Ook dat Duitschiand uit Amerika in het jaar 1913 alleen voor 300 millioen koper betrokken heeft ongeveer het tienvoudig van zijn eigen koper-productie - moet ver meld worden en ook dat de invoer van petroleum zoo goed als geheel stop gezet zou worden. Voorts is Duitschlands leder-indu strie aangewezen op den overzeesehen invoer van huiden. Argentinië alleen levert voor 71 millioen ruuderhuiden. Du landbouw zou, om maar iets te noemen, wanneer er geen salpeter uit Chili ingevoerd werd, ernstig ge schaad worden. Over 1918 is er voor niet minder dan 171 millioen Chili- salpeter ingevoerd. En wat een blokkeeriug van de Duitsche kust voor de volksvoeding in Duitschiand zou beteekenen, blijkt wel reeds uit deze enkele cijfers Duitschiand betrok aan tarwe uit Amerika voor 165 millioen, uit Rus land voor 81 millioen, uit Canada voor 51 millioen, uit Argentinië voor- 75 millioen, dus alleen uit deze vier landen voor 272 millioen mark. Ver der komt alleon uit Rusland te ver vallen de invoer van oieren tot een bedrag van 80 millioen, van melk en boter voor 63 en van haver voor 32 millioen. Hierbij voegt de Vorwarts om er nog eenige te noemen, ten slotte de volgende cijfers: Duitsch iand krijgt voor 112 millioen varkens vet alleen uil Amerika, voor 4G mil lioen rijst alleen uit Engelsch-Indië en voor 151 millioen koffie alleen uit Brazilië. Uit deze cijfers, waaraan er nog vele toegevoegd kunnen worden, blijkt wel afdoende, dat de gevolgen van een oorlog van langere» duur ook voor Duitschiand in economische» zin verschrikkelijk zullen zijn. 14 Aug. 1914. In dank ontvangen van het Heldersche Varkensfonds f 50. „O. K. K."f25. Vereeniging van losse werklieden „Onderling Belang" f25. 17 Aug. In dank ontvangen: E. v. D., Groningen ....f5. van den Penningmeester der Commissie van inzanieling f 3212.10. De Penningmeester, W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21. Advertentiën. Den 2Gen Augustus a.s. hopen j {onze geliefde Ouders, ADRIAAN KAREL TIMMERS en DIRKJE VENNEK, hunne 50-jarige Echtvereenigirig te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Helder, 18 Aug. 1914. Spuistraat^ 10. De Hoer en Mevr. TKOUSSELOT- Zaatman geven hierbij kennis van do geboorte van hun zoon JOHAN MAARTEN. Helder, 16 Augustus 1914. Eenige algemeene kennisgeving. Geboren: JOHANNES CORNELIS. Zoon van J. C. BOOMSLUITER enT. BOOMSLUITER-Van Es. Helder, 17 Augustus 1914. Louisesteeg No. 6. De Heer en Mevr. VAN HOORN - Zijlstra betuigen hierbij hunneu hartelijke» dank voor de velo blijken yan belangstelling, bij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Bezoeken worden bij voorkeur af gewacht Woensdag 19 Aug., 's middags van half drie tot vier uur. Helder, 17 Augustus 1914. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden eri de ter-aarde-bestelling van onze lieve Vrouw, Moeder, Beliuwd- Grootmoeder, Mejuffrouw BAARDINA OUDIJK, betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. C. NOOT. M. VAN LOO-Noot. J. F. VAïi LOO. G. W. NOOT en verdere familie. Helder, 18 Augustus 1914. p.p.i W. GEUS, Hoofd-Boekliouder Java-China-Japanlijn. S. M. C. GEUS-BAAS. a/b. s.s. Kon. der Nederlanden. VERLOREN, gaande van v. d. Hamstraat-Polder weg naar Stationsweg, 's morgens 8 uur, een PORTEMONNAIE, inhou dende eenig geld en een portretje. Tegen belooning terug te bezorgen Mej. BAKKER, v. d. Hamstraat 12. STAATSBOSCHBEHEER. Houtvesterij Haarlem. Jacht in de Staatsduin- en Mientgrenden op Texel. De Inspecteur der Staatsbosschen en -ontginningen, wonende te Utrecht, maakt bekend, dat dooi hem zullen worden uitgegeven strikt persoonlijke vergunningen om van 1 SEPTEMBER 1914 tot 1 FEBRUARI 1915 te jagen en konij nen te schieten in de Staatsduin- en -mientgronden, behoorende tot de Boschwachterijen „WESTERMIENT" en „DE KOOG" op TEXEL, en wel 1 vergunning yooi Jachtvak I, van de Zuidpunt van het eiland tot do lijn, die in N.N.O. richting verbindt het midden tusschen de mijlpalen No. 7 on 8 aan de kust met den polder „De Naai". 1 vergunning voor Jachtvak II, van evengonoeindo scheidingslijn t.ot du lijn, die den Jan Ayeweg verbindt met M.P. 11. 1 vergunning voor Jachtvak III, van laatstgenoemde scheidingslijn tol de lijn, die den Bakkenweg verbindt met de M.P. 15. 1 vergunning voor Jachtvak IV, van laatstgenoemde scheidingslijn tol de lyn, die van M.P. 18 loopt langs de Noordpunt van de Alloo. 1 vergunning voor Jachtvak V, van laatstgenoemde scheidiugslijn tot de lijn, die den weg tusschen „Prinsen- hage en „Dordrecht" verbindt met M.P. 25. 2 vergunningen voor Jachtvak VI, van laatstgenoemde scheidingslijn tot de Cocksdorp. De vergunninghouders mogen zich door één medejager doen vergezellen Aanvragen om vergunningen moe ten schriftelijk en in gesloten couvert met het opschrift „JACHT" uiterlijk den 28sten Augustus a.s. vóór elf uur franco zijn ingediend by den Inspec teur der Staatsbosschen en -ontgin ningen te Utrecht en behelzen naam, voornamen, beroep en woonplaats van den aanvrager, hot vak of de vakkon, waarvoor eene vergunning wordt verlangd en (afzonderlijk voor elk vak) den geboden prijs. Zij zullen op dien dag des middags ten 11 ure door voornoemden Inspecteur te zijnen bureele worden geopend, die daarna aan de hoogste inschrijvers de ver gunningen zal doen toekomen. De houder der vergunningon moet, voordal hij van deze mag gebruik maken, zijne groote JachmkLe lootte» aan den Bosch wachter. Do voorwaarden worden opgegeven en inlichtingon worden verstrekt door den Inspecteur voornoemd en door den Boschwachter A. EPE, te de Koog op Texel. De Inspecteur voornoemd, VAN DISSEL. te Helder (Koningstraat 38). De Loge vergadertelken Donder dag 's avonds 8 uur. HET BESTUUR. O.-K. ZANGVER EENIGING. Hedenavond 7.15 en 8 uur her vatting der Repetities in het gebouw Bewaarschool (Middenstraat). Trouwe opkomst gewenscht. voor den vrede in Europa. op Woensdag 19 Augustus, des avonds te 7'/a uur, in de LUTHERSCHE KERK. Voorgangers: Os. A. E. VAN GRIETHUIJSEN. Ds. C. C. G. VISSER. Os. C. J. WARNERS. op Woensdag 10 Aug., 's avonds 8 uur, in het Kerkgelwiiw der Oud- Geref. Cemeente iu de Hoogstraat alhier. DE KERKERAAD. Naar aanleiding van de wereldomstandig heden ia er Donder dagavond 8 uur BIDSTOND in het vergaderlokaal Molenstraat schuin tegenover de Palmstraat. Donderdagavond a.s. verplichte REPETITIE. HET BESTUUR. Donderdag 20 Augustus gewone Repetitie. Flinke opkomst gewenscht. Voorloopig Vrijdagavond half zeven Bijbellezing door Ds.T. KLOOSTERMAN van Alkmaar, in hot Evangelisatielokaal Palmstraat. Alle militairen van de Landmacht worden bij deze uitgenoodigd. Ondergeteekende noodigt, ter voor koming van kosten, achterstalleen met de betaling van de Plaatselijke Directe Belasting naar het inkomen over het loopende dienstjaar waarvoor de helft op 1 Augustus jl. is ver schenen beloofd uit het verschut digde binnen de eerstvolgende acht dagen til voldoen. De dagen en uren waarop het Kantoor is geopend zijn op het aan slagbiljet vermeld. Helder, 18 Augustus 1914. De Gemeeute-Ontvangcr, A. J. DE JONGH. Opgave van Candidaten voor het 4 en 5 September te houden tweede toelatings-examen wor den vóór 26 Augustus ingewacht bij den rector Dr. G. E. W. VAN HILLE. Mevrouw TICHFLAAR, Binnen haven 42, vraagt om z. m. direct in dienst te treden een Dienstbode, voor dag en nacht v. g. g. v. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Gevraagd voor Texel Een nette Dienstbode voor direct. Inlichting Koningstraat 47. Mevr. HAMERSMA, Binnenh. 102, vraagt een nette DIENSTBODE. Een net dagmeisj'e gevraagd. Adres: Dijkstraat 13. NET DAGMEISJE GEVRAAGD Adres: Keizerstraat 72. Een NET MEISJE gevraagd voor de morgenuren. Adres: Loodsgracht 3G. Gevraagd een flink Meisje, niet boneden (le 16Jaar, voor halve dagen en Zaterdags deu geheeleu dag. Adres: M. NAUTA, Kanaalw. 131. P. PU IN BROEK, Bloemist, Molen- gracht G, vraagt een flinke Jongen, die in het vak wenscht opgeleid t<- worden. Terstond gevraagd: Iemand voor het rondbrengen van Melkproducten. liet oude Victuallehuis, Dljkslmat 22. Net persoon bied zich aan voor alle werkzaamheden, on verschil lig van welken aard. Adres: le Rozendwatsstr. 2. Twee nette Commensaals kunnen geplaatst worden. Adres: Polderweg 10, vlak bij liet Station. Te huur een groot Pakhuis in de Vijzelstraat. Te bevragen bij S. CRONE, Wagen straat. Te huur een Woon- en Winkel huis aan do Binnenhaven, waarin sedert jaren zeilmakerij was geves tigd. f 2.50 per week. Adres: Koningstraat 20. Te koop twee Paarden, 5 en 7 jaar oud, bruine merrie's. Te bevragen bij de Fa. VERBAAR SCHOT, Helder. Flinke Winkeljuffrouw gevraagd. Zij, die in 't vak bekend zijn, genieten de voorkeur. S. A. KANNEWASSER - ZUIDSTRAAT. Wij deelen onze geachte cliëntèle in het stadsgedeelte achter het Station der H.IJ.S.M. mede, dat wij in den loop der week deze wijk hopen te bedienen door tusschen- komst onzer 5e Wijkbestelling. Accurate en vroegtijdige bediening wordt hierdoor ge waarborgd. Men herkent onzen nieuwen wagen aan de keurige zwaar-vertinde kraan-bussen met koperen banden. De naam „Jong Holland" waarborgt U zuiverheid en kwaliteit. Gereinigde zuivere volle melk 9 ets. per Liter. Versche Karnemelk 5 Karnemelk met gort 11 „flesch. Ziektekiemvrije melk, per '/,fl. 10 ct., per '/jl. 6' ,ct. Tengevolge van de enorme daling der botermarkt noteeren wij vanaf 19 Augustus voorloopig voor onza prima Roomboter 67' cents per </2 K.G. Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. Verkoop aan de fabriek Uitsluitend tusschen 8-9 uur 's morgens, 31/a - 41 /s uur en na 6 uur 's namiddags. Een nieuw gehoor-iustrumeiit uit Nieuw-York met tocbehooren. Nieuwste uitvinding wordt aangeboden tegen inkoopsprijs. Men vervoegc zich voor a.s. Dinsdag aan Cronjéstraat 4. Telefoon Intercommunaal 140. Bruin gekleurd Irrukkoj >ille (die ALLES MET ONBEPERKTE GARANTIE Aten. Onze r

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3