JONG HOLLAND Van der Lee's Wijnhandel 2e hands-Meubelen KUNSTTANDEN Het oude Victualiehuis. ïn Fosco, Koffie-extrakt. G. JOH. VAN DER LEE, N.V. Stoombootdienst van Gebrs. ZUR MÜHLEN. Ziekenfonds „HELDER" MARINE. KOOLZUUR Van Alkmaar naar Nieuwediep. Van Nieuwediep naar Alkmaar. Neemt Proef! Wijn Koopt uw n, Gedistilleerd, eren, |_jmonacjeS) Fijne Likeuren in Antwerpen, 21 Aug. Een talrijke Duitsche legermacht is door Brussel getrokken in zuidwestelijke richting. In de Koloniën. Monden, 21 Aug. Het „Central News" verneemt uit Shanghai, dat alle vrouwen en kinderen, evenals alle Japansche onderdanen thans Tsingtau hebben verlaten. Men ver wacht, dat de haven van Kiaochau gebombardeerd zal worden, waarmede Zondag om twaalf uur een aanvang zal gemaakt worden, wanneer er op liet Japansche ultimatum geen be vredigend antwoord zal gegeven zijn. Naar men verneemt heeft de keizer hedenavond een draadloos telegram aan den Duitschen bevelhebber van Kiaochau verzonden, waarin hij last geeft, de vrouwen en kinderen te sparen, maar de stad te verdedigen t,ot den laatsten man. Uit Maastricht. Nog altijd is men hier onder den indruk van het gebeurde in Canne. Naar mij uit goede bron werd mede gedeeld, is er bij het Duitsche Kriegsgericht melding van gemaakt en heeft men beloofd een onderzoek in te stellen. In Maastricht zijn weer twee Duitsche gewonden overleden. Dan .worden op verzoek nog twee Duïtschers gehaald uit Spauwen, beide lijdende aan blindedarmont steking, terwijl ook op verzoek al de patiënten uit het Ziekenhuis in Visé, dat outruimd moet worden, overge bracht worden naar de villa Vroonhof van den heer Frauquinet te Houthem. Nog steeds komen er vluchtelingen aan. Gisteravond uit Veldwezelt, Hautain, Saint Semer en Tongeren. Uit de Rijkskweekschool zijn er 200 geëxpedieerd naar het gesticht Opveld on 200 naar het voogdijgèsticht den Berg, te Heer, waar voor allen zal gezorgd worden. De Duitschers hebben hunne be dreiging om het dorpje Canne in brand te steken, niet volvoerd. Ten minste gisteravond laat was er dicht in de buurt niets van te bespeuren. Alle menschen zijn echter gevlucht. Velen zijn onder dak gebracht op St. Pieter. lil Tongeren is het niet zoo kalm verloopen. De stationchef, die gevlucht is, vertelde, dat er huizen in brand stonden. Vele van de uitgeweken vrouwen zijn, onder directie van me vrouw Straetmans, iu een dei' lokalen van de Broederschool aan hot werk gezet. Sommige vervaardigen klee- dingstukken, andere verrichten huise lijke bezigheden. 'tLykt een groote kolonie, waarin langzamerhand orde begint te komen en ieder zijn aan gewezen werk krijgt. In de stad zelf wemelt het van Belgen. Heel veel particulieren heb ben kamera beschikbaar gesteldleeg staande huizen worden ook gebruikt, kortom, meer dan ooit heeft Maas tricht thans het aanzien van een Belgische stad. Overal hoort men Fransch praten. Toch waagt er soms een enkele een kansje om nog eens naar huis te gaan om te zien of er nog wat te redden valt. Zoo juist sprak ik een man uit Hautain Saint Semer, een dorpje tusschen Visé en Tongeren, die vertelde, dat gisteren op last van eon generaal, tien Duitsche soldaten gefusilleerd werden, die geroofd en geplunderd hadden. De witte vlaggen werden geheschen en men verze kerde, dat den bewoners geen leed zou geschieden. De man kwam nu heden in de Rijkskweekschool zyn kinderen halen, die mede hierheen gevlucht waren. Uit Tongeren worden nog steeds zieke en oude menschen gehaald. Toch is daar de toestand niet zoo erg aanvankelijk gedacht werd. In de Maastrichterstraat zijn een 8-tal huizen verbrand terwijl in bijna alle huizen ruiten stuk zijn. Ook op den weg naar Maastricht zijn nogal ver woestingen aangericht. De Duitschers hebben de opgebro ken spoorlijn weer hersteld en ik hoor, dat de treinen weer langs Tongeren loopen. In de Rijkskweekschool zijn nog ruim üöO vluchtelingen. Heel veel kinderen zijn er bij. Kr gaan er heen en er komen weer by. Een vrouw, komende uit de buurt van het dorpje Veldweselt, vertelde, dat er massa's Duitsche soldaten lagen en er steeds meer doortrekken, maar dat er niets gebeurde. Ook door de dorpjes Eraael, Elton en Canne trekken nog voort durend Duitsche troepen. Vele man nen zijn nog in het dorp gebleven, maar hebben vrouwen en kinderen laten vertrekken. Krijgsgevangenen. Brugge, 20 Aug. Achttien Duitsche officieren en 432 man krijgsgevan genen zijn van hier vertrokken naar Duinkerken, geëscorteerd door gend armen met geveld bajonet. Men zegt dat zij naar Engeland zullen overge bracht worden. De Duitschers aan Gent. Antwerpen, 20 Aug. Uit zekere bron wordt gemeldVrydag ver- Scheen een Duitsche cavalerie-pa- trouille te Mechelen en werd door onze troepen, in geblindeerde auto mobielen aangerukt, gedecineerd. Tien Duitschers werden krijgsge vangen gemaakt. Een vrij sterke voorhoede van Duitsche cavalerie is uit Brussel ver trokken in de richting van Oost- Vlaanderen, waarschijnlijk naar Geut. Overal snijden de ulanen 'de telegraaf- en telefoondraden door. De burgemeesters der landelijke dorpen ontwapenên de gardes civi- ques om den vijand geen aanleiding te geven op onschuldige boeren en burgers te schieten. Opmarsch in Vlaanderen. Ter Neuzen, 20 Aug. De Duit schers waren vanochtend vroeg reeds in Aelst, tusschen Brussel en Gent. Alle verbinding met Brussel is ver broken. De treinen liepen tot elf uur hedenochtend, na dien was alles om Gent geblokkeerd. In Gent is alles gereed voor een vreedzame overgave aan deDuitschers. De burgerwacht leverde toen ik de stad verliet de wapens in. Alle mili tairen vertrokken iu auto's met be- stemmiug tiaar Antwerpen. Verschei dene troepentröinen passeerden Gent van ochtend, richting Antwerpen- Dit wijst op een algemeene concen. tratie aldaar. Oorlogsschatting. Londen, 20 Augustus. (Reuter.) Offi cieel wordt gemeld: Duitschland legde de stad Brussel een oorlogsschatting van twee-honderd millioen francs op. De Duitsche vloot. New-York, 21 Augustus. (Vertraagd door de censuur). Blijkens mededee- lingen van passagiers van het stoom schip „Philadelphia", uit Portorico hier aangekomen, heeft de Duitsche krniser „Karlsruhe" dezer dagen een toevlucht gezocht in de haven van San Juati op Portorico en is latei- naar de Nederlandsche haven van Cura^ao gevaren. De Karlsruhe is een der drie krui sers die bij het begin van den oorlog hebben getracht den handel in den Atlantischen Oceaan te verlammen, doch spoedig uit dien oceaan zijn verdreven door Engelsche kruisers en sindsdien „omhangen" in De achtersteven van de „Karls ruhe" was door een granaat bescha digd en er waren 8 gewonde matrozen aan boord. De bemanning vertelde, dat gisteren voor twee weken de „Karlsruhe", zestig mijlen van Hamp ton Roads bij Dusk, bezig was kolen te laden uit het stoomschip „Kron prinz Wilhelm", van de Norddoutsche Lloyd, toen twee Engelsche kruisers en een Fransch oorlogsschip uit oostelijke richting in zicht kwamen. Teneinde den Kronprinz gelegen heid te geven in zuidelijke richting te ontsnappen, ging de Karlsruhe al retireerende een gevecht aan met de vijandelijke schepen, waarvan intus- schen een een Engelsche kruiser de Kronprinz naar het zuiden vervolgde en aanmerkelijk op hem won. Het laatst zag men den Kron prinz toen de kruiser op hem vuurde. Blijkens berichten uit Cura^ao, waar de „Karlsruhe" gistor was bin nengeloopen, zijn er thans geen Duitsche kruisers meer op den AtlanJ tischen Oceaan. Dreigende toestand in Luik. Maastricht, 21 Augustus. Uit uit nemende bron vernam |ik zooevon, dat de toestand der bevolking van Luik hoogst ernstig is. Gisterenoeli- tend half tien werd een schot gelost uit een der huizen aan ds Quai des Pëcheurs; onmiddellijk schoten de Duitschers met mitrailleurs een twin tigtal huizen plat, waarvan de bewo ners werden gedood. Kort daarna wei den een tiental huizen op de Place de 1'Universitê in asch gelegd. Toen de brand een te grooten omvang scheen aan te nemen werd de brand weer gorequireerd en uitbreiding door nathouden van de naastbijzijndo hui zen voorkomen. Buiten de oorlogsbelasting ad 50 millioen frs., die de provincie Luik moet opbrongen, hoeft de stad nog 10 millioen op te brengen. Het leger bestuur heeft beslag gelegd op de gelden, in particuliere banken voor handen. De. bankiers geven geldbons daar nagenoeg al het geld aan de circulatie is onttrokken. Alle zich het bezit van de burgerij bevin- de wapens moeten ingeleverd worden. De boeren worden aange maand zicli naar het land te begeven, ten eijide voor het binnenbrengen van den oogst zorg te dragen. Het leven van vreemdelingen te Luik is bepaald in gevaar. Daar er zeer vele Nederlanders wonen, schijnt het niet overbodig dat de Nederland sche regeering maatregelen trefl'e om leven on eigendommen van Neder landsche onderdanen te doen be schermen. Prins Eitel Friedrich heeft Luik verlaten. De dood des Pausen. Rome, 20 Aug. Heden had de eerste samenkomst plaats van het college van kardinalen. 25 Cardinalen namen er aan deel, die vooraf den eed af legden. Vervolgens werd de pauselijke ring van Pius X verbroken, die in het graf van den overleden kerkvorst zal worden bijgesloten, evenals het zegel, waarmede de Pauselijke bullen werden gezegeld. De begrafenis van den Paus is op zes uur morgenmiddag vastgesteld. Zij zal een strikt particulier karakter dragen. Volgens den wensch van den overledene zal zij plaats hebben in de gewelven van de St. Pieterskerk, waar zich de graven bevinden dei- pausen van vóór de 17e eeuw. Vervolgens zal men overgaan tot de voorlezing van de bul van 25 December 1914 in zake het conclave, waarover, volgens de „Giornale d'Italia", een belangrijke discussie is gevoerd. (De laatste berichten zijn ongecorrigeerd.) Alkmaar, 21 Aug. 1014. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 2701 H.L. Tarwe f8.-af&80, roggo f650 a f7.50, ;eret winter f 6.76 a 6„ id. chev. f6.50 a f 7.25. haver 8.70a f4.75, paardeboonen f0.— a f0.-, bruine boonen f 1L-- a f-.—citroen boonen f—a duiven boonen f witte boonen f gele f Karweizaad nlouw. 1 moaterzaad f-.—blauwmaanzaad f-.- Erwteu: groene f1050 a f22.-, grauwe f25.-a -, vale f14.— af 17.— Haven te Nieuwediep. 20 Aug. Aangekomen van Harlingen en ver trokken naar Grimsby s.s. „Carma". 21 Aug. Aangekomen van Goole en vertrok en naar Harlingen hei Nederl. 8,8. „Friesland" 21 Aug. Aangekomen van Sunderland en ver trokken naar Harlingen'tNed.s.s. .Beate Vaer". 21 Aug. Aungekomen van Harlingen en ver trokken naar Grimsby het Zweedsche s.s. „Orsa". Aug. Aangekomen van Harlingen en V6i^ trokken naar Svole 't Ned. s.s. Westland. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Pr. d. Nederl., thuisr., vertr. 20 Aug. v.Lissabon. Koningin der Nederlanden, uitreis, is 20 Aug. Gibraltar gepasseerd. Riouw, thuisreis, vertrok 10 Aug. van Port Said. Batjan, uitreis, pasB. 21 Aug. Pointde Galle. Rotterdamsche Lloyd. Bengalenuitreis, arri v. 90 Aug. te Sabang. Djebres, v. Batavia n. R'dara.is 19 Aug. Perim gep, Gorredük, naar Cuba, is 19 Aug. Lizard gepass. Jacatra, uitreis, vertrok 20 Aug. van Suez. Mcdan, ultrols,arriv.20 Aug. te Sabang. Djocja vertTOk 20 Aug. van Newcastle n. P.-Sald. Kon. Holl. Lloyd. Rgnland vertr. 20 Aug. van Newcastle n, A'dam. -'-a, uitreis, arriv. 19 Aug. te Montevideo. Jand, uitreis, vertrok 19 Aug. van Bahia. Hollandia, thuisreis, vertrok 18 Aug. van Santos. Prisia, uitreis, is 20 Aug. de Can. Eil. gepass. Rijnland vertrok 21 Aug. van Newcastle n. A'dam. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem I vertrok 90 Aug. van Paramaribo aar Amsterdam. VISSCHERIJBERICHTEN. Nieuwediep 20 Augustus. Aangebracht door 12 korders zamen: 100 stuks groote tong af 0.40 per stuk, 300 stuks middcltong af 0.25 por stuk, 400 stuks kleine tong ii f0.08 per stuk, 1 tarbot a f6.-, 10 mand stortschol f6.— a f 8.— por mand, 20 mand kleine schol f250 a ft- per mand, 10 mand schar f250 a fS.- per mand. 21 Augustus. Aangebracht door 12 korders te unen: 00 stuks groote tong a f0.50 per stuk, 300 stuks middeltong a i'0.26 uer stuk, 300 stuks kleine tong ii f0.08 per stuk, 4 mand stort schol a f&— per mand, 4 mand kleine schol a f4.— por mand, 4 mand schar af!!.—per mand. Burgerlijke Stand van Helder, van 20 en 21 Aug. 1914. GETROUWDJ. J. v. d. Have on A. S. Tol. SPORT. Voetbal. H.F.C. I Militairen. De wedstrijd tegen de Militairen op a.s. Zondag belooft workelljk iets goeds te worden. De Militairen heb ben de zaken flink aangepakt. De gelioele week is er in't fort geoefend, totdat gistermiddag twee uitverkoren elftallen, daartoe dooi een expres voor dit doel gevormde elftal-eom- inissie samengesteld, tegen elkaar in 't veld traden. Het sterkste elftal won met 3—0 en na atloop werd 't volgende elftal opgesteld. Persoon (ftaark-m) Koelman P. Koorn (Z.V.V. I) (Sportclub I, Texel) Hoek Koppes v. Bonthem. (S.H-B.S.1) Cl Noorden, Gron.) (Alom.Viclrlx I) C.Dito Hofirnau Sint Wilbrink Korff (geen cl ui» (S.IUS.8.) W.F.c.I) (H-V.V.) (S.I1 .B.S.I We gelooven dal H.F.C., dat niet volledig is, aan dit elftal een harden dobber zal hebben. De achterhoede zal goed doen met don vooral in Wormerveer zoo populairen midvoor Sint of te wel Seely, goed in de gaten te houden. Stellig neemt hij wel een paar goaltjes voor zijn reke ning. Als Kiljau en Groote nu ook maar in vorm zijn, dan kan dit een heel aardige wedstrijd worden. We zullen zien. Toegang tot het terrein in het fort Erfprins wordt verleend aan leden en donateurs van H.F.C. met hun familie (op vertoon van diploma). W. v. S. Steuncomité. 20 Aug. 1914. In dank ontvangen van collecte op 19 dezer bij den bidstond in Luthersche dejkerk f 21.63. 21 Aug. 1914. Heldersche vei- lingsvereeniging f 50. Heldersche Gem. Werklieden- vereen. (voorz. J. J. S.) f 50.-. Van een overgeslagene aan de Weststraat f 2.50. De Penningmeester, W. BIERSTEKER. INGEZONDEN. LIJST van Ingekomen en vertrokken personen. Naam: Beroep: Woonplaats: Van: Gel.: D-Baagsma, mets„ Dlacon-str. 11, Bottrop(D.( R.C. P. C. Dekker, lugen., Statlonsslr. la, Berlijn, N.H. M. Mons, stoker, le Goverdw.str.8, A'dam, M. ito blo II, barbier, Blnnenh. 3, Boom (B.) A.M.v.Wionen, reiz., Vlamingetr. 31, 's-Hage, N.v.d.Veldt, tuinkn., Diacon.str.21, Haarlem, R.C. A.M Labout-CorporaaJ.ic, Laan 10, A'dam, NJJ. &A.Groothuis,l.-mnleWi!b.dw.22,Haarlein, Geen. 1'. Vink, ondorbaas, Laan 21, N.Amslol, N.H. M.M.II.v.Riel-VerloopjZ., Loodsgr. 14,'s-Hage, WJ1.Visser, sorgt.iu.(ir„ Polderw. 28, A'dam, Wed.J.deBoer,hulsb.,Oo9tal.sir.87,Beverwijk, E.C.denHartog Westerdjjk, DoolhofS!, R'dam, H.A.Deegmulder-Slotz., GaBstr. 24B, R'dam, X'.Sclineken,arb., Koegras 163, H.Hugowaard, J.C.Hessing, kom.R.B., Kanaalw. 45.A'dam, K.C. M. C. Willemse, zond., Hoogslr. 111, Beesd, Oer. H. J. Cornet, marcon.&s. Atlas, Rotterdam, N.H. VERTROKKEN: Naam: Beroep: Van: Naar: Gol.: J. Pos, gep., Achtergr. W.Z. 72. Amsterdam, N.H. S. Bakker, werkm., Achtergr. Z.Z. 8, A'dam, R.C. G.M.Uurbanus,i>pz., Dükstr. 15, Leeuwarden, N.H. E.MJ.Chovalier,f.t.z.lekl.Hoofdgr.l4,Dordrecht,G. J. Semoljn, inatr., Acht.gr. W.Z. 14, Voorburg, R.C. M. Smid. verpleegster Ziekenh., Hilversum, N.H. C. Gructes, slager, Binnenh. 28, Alkmaar, D-A.SemmeUng,w.m„A.gr.W.Z.69,CaJlantaoog,„ Wed.L.Slkkelé, zond., Koizerstr.OÖ, Paterson, J. M. Groene woud, zond., Wilh.str. 104, R'dam, C. Lerustro, zonder, Achtergr. W.Z. 9, A'dam, J.JJIJiaves^ep.^eVroonstr.72^oeterwoude, RA'. U.O.Hulzebos.onderw., Kcrkgr 12, Abcoude, N.H. Advertentiën. Den 6don September 1914 hopen j J onze geliefde Ouders CORNELIS DE GRAAF en MARIA MAGDALENA PAPO, den dag te herdenken, waarop 1 zij vóór 121/a jaar in den Echt! werden verbonden. Dat zij nog J I lang gespaard mogen blijven, is j de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, CORNELIS. JACOB. MARIA. JOHANNA ADRIANA. j Helder, 22 Aug. 1914. Den6du" September 1914 hopen CORNELIS DE GRAAF en MARIA MAGDALENA PAPO, hunne 12 '/.„-jarige Echtvereeniging i i te herdenken. Dat zij nog vele G I jaren gespaard mogen blijven, is f de wensch van hun liefhebbende Moeder, Broer, Zusters en Zwager, WED. TH. M. M. PAPO - DURAN. f A.TH.J.BELLER- pAPojen Kinderen T- H. J. SELLER, 1 Th. PAPO. n. J. PAPO. Helder, 22 Heden overleed na een lang durig lijden, onze geliefde Broe der, Behuwdbroeder en Neef CORNELIS ABRAHAM DE VRIES, iu leven Stuurman bij de Kou. Nud. Stoomvaart Maatsciiappij, in den ouderdom van bijna 23 jaar. i iter Burg De vries. Helder, A. R. ter Burg en Kind. Amster-tM. de Vries dam, en Verloofde. A. C. de Vries. S. P. urVries - Grasser on Kind. C. van Leeuwen. A. A. van Leeuwen - Df, Vries. Kn verdere Familie. Amsterdam, 19 Aug. 1914. Balistraat 321. Maas sluis, Aniate dam, K. ACKEMA, Tand-Techniker, ZAANDAM, komt thans weer geregeld Spreekuur houden 's WOENSDAGS van 11—12 en van 1—2 uur. AdresStationstraat 11. Door de gunstige wending in de haivlelscrisis, is het mij aangenaam aan mijn afnemera te kunnen mede- deelen dat aan hen, die gewend zijn bij mij op maand-rekening te koopen, weder gaarne dat crediet wordt verstrekt. Met beleefde aanbeveling, R. MAALSTEED. Openbare Aanbesteding bij de Directie der Marine-Werf te Willemsoord, op VRIJDAG den 4en SEPTEMBER 1914,[des voor- middags ten 11 ure, van: A. Het bouwen van een Chronografenhuisje langs den Vangdam van 's Rijks Zeehaven „Het Nieuwediep". B. Het stellen van paalwerk in genoemde haven. C. Het maken van water berging voor den Marine-Tor- pedodienst op 's Rijkswerf. De bestekken liggen ter lezing by het Departement van Marine te 's-Gra- venhage, de- Directie van 's Rijkswerf te Willemsoord, de Directiën der Marine te Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede bij de Provinciale Besturen en ter Secretarieën der gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover do voorraad strekt zijn de bestekken te verkrijgen ter Griffie van 's Rijkswerf te Willemsoord, ad f 0.40 per exemplaar. (Buiten de gemeente Helder per postwissel over te maken). Op den 31en Aug. en 1 Sept. a.s. zullen de noodige aanwijzingen ge daan en inlichtingen gegeven werden aan hen, die zich alsdan op die dagen ten 10 ure voormiddags vervoegen ten bureele van den Hoofdingenieur der Marine aldaar. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, ingericht volgens art. 5 der Algemeene Voorwaarden, moeten voor het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst in het Directiegebouw op 's Rijkswerf aldaar. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg haar hartelijken dank aan de Heeren Dr. Groenendijk en Mek- rewet en verder aan den loodsleer- ling K. Kuiper, Wachtstraat 1, J. Daalhuizen, soldaat 20e Regt. Inf., 3e Bat., en Van Baaren en Wurms, voor de hulp en assistentie, verleend bij het droeve ongeval, mijn zoontjes THEODORUS en CORNELIS op 19 Augustus aan het strand overkomen. Mede namens de familie K. DE WAAL-van den Doél. Helder, 23 Augustus 1914. Klaas Duitstraat 19. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 21 Aug. 1914. KAAS. Kleine volvette met rükamerk f- kleiiio fabrlekskoas f26.50, kleino boeren 1'26. commissie fabriokskaus C£L ciuuiia- sle boerenkaas f26. middelbare fabriekskaas f26. middelbare boerenkaas f34.-. Aange voerd 191 stapels, wegende 118199 K g. Kaashandel (kleine) lete beter. Ophouden met vechten. De stafmuziek van onze marine zal Zondag een marsch ten gehoore brengen, die den thans zoo toepas- selijken naam draagt „Ophouden met vechten". Het motief voor dezen marsch is het signaal, dat geblazen wordt bij het einde van een ma noeuvre: „Houdt op, houdt op, houdt met dat vuren, houdt op." Ook is dit signaal het laatste dat in de kazerne wordt geblazen, wanneer alle vuur en licht moet zijn gedoofd en de nachtrust door niets mag ver stoord worden. De woorden zijn dan „Doe uit, doe uit, doe uit je licht, draag weg je vuur, doe uit." Als introductie hoort men het gewone signaal, waarna dit door verschil lende instrumenten wordt overge nomen en, na de invoeging van een chromatischen toonladder,^ langzaam wegsterft. Hierna komt de* eigenlijke marsch, uit drie deelen bostaande, waarbij voor het trio onderstaande tekst is gevoegd. Gegroet, gij Helders vriendenrlj, Gegroet gij vrouwenschaar! Geluk en Vrede wensehen wij U in dit oorlogsjaar. Voor U weerklinke onze zang, Voor U, zoo hoog geschat, Luid juichen w(j„Z(j leve lang, De Bloem van deze stad Lang leev', lang leev' De Bloem van deze stad 1 Noem Helder nooit een nietig ounj, Geen plaatsje stil of klein Zoolang muziek hier wordt gehooid Zal hier ook vreugde zjjn. Maar dreigt gevaar, wij strljilen blij Voor 't heil van Stad en Land, En onze hulde brengen wij Den Stellingconimandant Lang loev', lang leev' De Stellingcommandant Weest liberaal of klerikaal, Rechts, links, conservatief, Dat is ons alles heel egaal, Doch hebt Oranje lief 1 Wij kinderen van eenzelfde land Zijn daarin eens van zin Ons binde steeds d' Oranjeband De kleur der Koningin Lang leev', lang leev' Onze dierbre Koningin. J. C. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE KERK. D.V. Zondag v.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. F. LENGKEEK, van Amsterdam, 's Avonds 5 uur: Bidstond voor den Nood der tijden. Chr. Jongelieden-Ver. „Pred. 121a." Aanstaande Zondag 's middags 3'o uur hervatting der Vergadering in gebouw Bewaarschool, Middenstr. Mededeeling dat van Maandag 24 Augustus a.s. af de Officier van Gezondheid der Ie klasse H. KRUIJNE wederom de gezinnen der personen van de Zeemacht, die daarop recht hebben, zal behandelen. De Chef van den Geneeskundigen Dienst der Zeemacht: Dr. I. G. TEN NOEVER DE BRAUW. Mevrouw DE BOOY, Havenplein 12, verzoekt inzending van rekeningen vóór 26 Augustus. - Quitantiën kunnen ook gepresenteerd worden. WEGGELOOPEN een klein zwart POESJE. Omtrek Plantsoen. S.v.p. terug te bezorgenStationsti1. VERLOREN bij de Nieuwediepor boot een nikkelen Halsband. Tegen belooning terug te bezorgen le Rozendwarsstraat 2. Een flinke Dienstbode gevraagd. Adres: Boekh. MAAS, Kanaalweg. Wordt gevraagd tegen 1 September een nette Dag-Dienstbode, behulp van een Werkster. Adres: Spoorstraat 87. MAANDAG a.s. heropening der Bewaar- en Handwerkschool aan de Vijzelstraat. C. BREET Az. Bij A. BLIKKENHORST, is verkrijgbaar: DIK VET SCHAPENVLEESCH 30 ct., Lapjes 35 ct. Stukjes 40 ct. NUCHTER KALFSVLEESCH, Lapjes 35 ct. Karbonade 25 ct. Alles per vijf ons. Langestraat 46 HELDER. Het goedkoopst en degelykst, ;cdres voor moffelen, vernikkelen, en verdere reparatie van Rijwielen, is bij G. KOEDIJKER, BINNENHAVEN. Denise H.H. Caféhouders en Wederverkoopers Eerste kwaliteit van de brouwerij F. SMITS VAN WAESBERGHE, Breda. Levering op fust en flesch. KOGELFLESCHJES. SPUITWATER. Alle soorten GEDISTILLEERD, WIJNEN, LIMONADES. BRONWATEREN, GINGER ALE, SODAWATER. worden U in prima kwaliteit en tegen concurreerende prijzen geleverd door 2° Molenstraat 156. Dienst Alkmaar—Nieuwediep v.v. Zondag 23 Augustus 1914. Vnlnk: Aankomst Iciica) smorg. 9.00 uui 'smidd. 12.30 uur s midd. 12.30 4.00 7.15 'sav. 10.49 sav. Vnlnk: Aankomst [ciica) 'smirt. 1.15 uur 's morg. 10.45 uur 'sav. 700 'sav. 10.30 11.00 's nachts 2.30 DF DIRECTIE. Orde van de Ster in het Oosten. Openbare Voordracht op Zondag 23 Augustus a.s., des namiddags te 3 uur, in het zaaltje SLUISDIJKSTRAAT No. 54. Onderwerp: „De ernst der tijden en de komende Wereldleeraar." Toegang vrij. Opkomst van Militairen zeer gewenscht. HELDER, 20 Aug. 1914. M. H. Wugeuö huwelijk der tegenw oordige vraagt Mevr. BIK een tweede MEISJE, v.g.g.v. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur Havenplein 10. Terstond gevraagd een DAGMEISJE. Adres: Mevr. v. d. HANE, Keizer straat 2c. MANUFACTUREN. Flinke Winkeljuffrouw gevraagd. Zij, die iu 't vak bekond zijn, genieten de voorkeur. S. A. Kannewasser, Zuidstraat. Fabriek voor Melkproducten „WILHELMINA". Door het „zonder waarschuwing" vertrekken van den rondbrenger, met medeneming der klantenlijst, ver zoekt ondergeteekende beleefd aan hen, die alsnog bovengen, artikelen willen betrekken, hun adres aan hem te willen opgeven. R. MAALSTEED, Oijkstraat 22. Voor de Belgische slachtoffers. Ontvangen: Ch. v. d. B. f 2.50 een Nederl. Militair f 0.50, tulaal met de vorige verantwoording f 8.60. Den LEDEN wordt bekend gemaakt dat het inwerkingtreden der Statuten en Reglementen van het Algemeene Afdeelings Ziekenfonds der Afdeeling Heldor (voorheen Ziekenfonds „Hel der") wegens tijdsomstandigheden uitgesteld is tot 1 November 1914. HET BESTUUR. Ten spoedigste gevraagd een ge meubileerde Zit- en Slaapkamer met pension. Br. met prijsopgaaf no. 266, Bureau van dit blad. Gemeubileerde Kamers te huur met of zonder pension, omtrek fort „Erfprins". Br. fr. No. 265 Bureau v. d. Blad. Te huur het WOONHUIS Rozenstraat No. 9. Adres: Oostslootstraat 40. H.H. SLAGERS. Te koop aau ge boden lOOO pond VET SPEK en 500 pond prima eigen GESMOLTEN REUZEL, billijke prjjs. Adres: C. VISSER, Slager, Den Burg (Texel). Wegens snelle vermindering van orders, kunnen wij ons personeel met groote moeite bezig houden. Ter voor koming van geheel of gedeeltelijk ontslag van dat per soneel, doen wij het beleefd verzoek ons zooveel mogelijk te willen steunen door het drukwerk, ofschoon over eenigen tijd noodig, nu reeds te bestellen. De leveringen geschieden op de oude gebruikelijke conditiën. Onder beleefde aanbeveling, C. DE BOER Jr. Een buitengewone kans voor Dooven en Hardhoorigen. Een nieuw gehoor-iustrument uit Nieuw-York mot toebehooron. Nieuwste uitvinding wordl aangeboden tegen inkoopsprijs. Men vervoege zich voor a.s. Dinsdag aan Cronjéstraat 4. 39 Té koop een Kloek met 13 Kuikens. Adres: VAN HA AREN, Keizerstr. 80. Leger des Heils SPOORGRACHT. ZONDAG 23 AUGUSTUS belangrijke samenkomsten, geleid door Ensigne VAN DEN BERG s. v. m. 10 uur. 's Avond 8 uur zal een eereteeken voor trouwe un langdurige dienst wordeu uitgereikt. DE OFFICIEREN In- en verkoop van Keizerstraat 90. Notenhouten gebeeldhouwd Salon- ameublement, een Canapé, twee Fauteuils, 4 Stoelen met rood gebloemde Fransche stof bekleod, f 55. mooie Kinder wagen met twee duwers flO. opge legde Mahoniehouten Linnenkast f 17.50, enz. enz. Te zien en te koop des morgens van 10 tot 12 en des avonds van 6 tot 8 uur: Zoowel de fijnste als gewone Ameu blementen worden ingekocht. Waarom drinkt U nog melk, welke niet machinaal gezuiverd werd? terwijl wij U tegen gewonen prijs volmaakt zuivere, centrifugaal-gezuiverde melk leveren? Zonder onze reinigings-centrifuge bestaat geen afdoende reiniging der melk. Belangstellenden lichten wij gaarne persoonlijk in omtrent ons melkzuiverings-systeem, waarbij haren en huidschil- vers, stof en mestdeeltjes van het vee afkomstig, in onze fabriek verwijderd worden on waardoor wij U smakelijke koele melk kunnen bezorgen. Niet alleen zindelijkheidshalve doch ook gezondheids- halve zult U onze melk boven andere verkiezen. - ss Beleefd aanbevelend, DE DIRECTIE. Spoorstraat 106. Telefoon 156.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3