S. COLTOF, alleen 141 KANAALWEG 142. HANDELS AVONDSCHOOL Inmaahpotten. RECLAME SAJET, Duinker's 50-cents Boter BERLIJN, 3 September. Niettegenstaande de mobilisatie zullen al de voorradige artikelen tegen Uitverkoopprijzen opgeruimd worden. Laatste berichten. der Algemeene Heldersche Winkeliers-Vereeniging. De lessen vangen aan op WOENSDAG 16 September e.k. in het gebouw der ZEEVAARTSCHOOL. INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN Steuncomité STEUNCOMITÉ „PRO PATRIA". Hervattingderoefeningen ONDERWIJS. BANK VAN LEENING, cent per knot. is de beste, Ook goede Boter van 35 en 40 ct. WESTGRACHT nr. 84 en SeptemberWij allen hopen met inr. Borgesius, in zijn schoone en treffende hulde-rede, dat Neder land zijne Koningin Wilhelmina nog vele jaren, in betere tijden dan wij nu doorleven, zal mogen bezitten als Hoofd van onzen onafhankelijken Staat. Op dit oogenblik is deze wensch zeer zeker meer dan een „Ijdel woord". Ik wil hiermee nu volstrekt niet „tusschen de regels door doen lezen" gelijk alarmisten -wellicht aan stonds zullen meenen dat desitu atie voor ons land zoo „bijzonder gevaarlijk" is. Maar dat dr. Kuyper in zijn woord „We zijn er nog niet", doelend op de mogelijkheid dat wij toch nog in het bloedig conflict gemengd zullen worden niet over drijft 't valt, helaas, niet te ontken nen. De menschen, die reeds sidder den bij het lezen van de berichten over het kanongebulder dat van minstens twaalf mijlen afstand, op onze kusten gehoord werd en een anderen oorsprong had dan bloede- looze oefeningen, zij verontrusten zich onnoodig. Er zijn andere „kritieke punten", welke thans van minister Loudon en zijn ambtgenooten het uiterste vergen van tact. Hopen en vertrouwen wij, dat de groote wis heid en de Al'ne, geoefende tact, waarvan de mannen, die thans aan het roer staan op het Schip van Staat, ons ongedeerd zullen weten te brengen door het vaarwater, thans vol van „klippen" en „mijnen" Hopen en vertrouwen wij, dat Koninginnedag-1915 zal worden ge vierd door een onafhankelijk, onaan getast, ongehavend gebleven Neder land. Waar men geleerd heeft den geboortedag onzer Koningin te vieren zeker, in zonniger tijden en onder gelukkiger omstandighedenvroolij- ker, fleuriger dan in 1914 mogelijk was. Maar ook zonder de „wanklan ken", welke het nationale feest tot dusver ontsierden. 't Was zeker niet overdreven, toen in de Tweede Kamer-zitting van 31 Augustus mr. Marchant, de vrljz.- deinocratische afgevaardigde voor Deventer, zijn vriend en partijgenoot, minister Treub hulde bracht voor den rusteloozen ijver, de enorme werkkracht, het machtige talent, waarin onze minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zich in deze zoo moeilijke dagen van z<jn zware taak kwijt. En de heer Marchant had dit alles bedenkend en erken nend, - zijn kritiek op de Bourswet- 1914 thans rijp voor den Senaat, die haar voor het einde der week zal bekrachtigd hebben althans wat zachter kunnen inrichten. Hier was wel ten volle van toepassing hel bekende „qui trop embrasse mal étreint", of wol: zachtjesaan, opdat 't. lijntje niet breke. Want het grap pige verschijnsel deed zich voor, dat de heer Marchant, die het Beurs- wetje genoemd had het „sanction- neeren van kwade trouw"het toe laatbaar verklaren van dingen, die anders op vervolging wegens ver duistering uitloopen, ten slotte voor do Beurswet stemde. Wijl zijn be zwaren „zeer verminderd" waren 't is zoo door de nieuw-aangebrachte bepalingen, dat herbeleening van fondsen, na invoering der Beurswet beleend, slechts zal mogen geschie den met goedkeuring van beide par tijen. Zeker, maar de heer Marchant had er toch bijgevoegd hoe hij gansch de Beurswet een gevaarlijk ingrijpen, door de Regeering achtte, waarvan hij de „gausche verantwoordelijkheid" op de Regeering deed rusten Alsof niet Kabinet èn Vertegenwoor diging gelijkelijk verantwoordelijk zijn voor wetten, die worden uitge vaardigd Laten wij deze zonder linge dingen maar toeschrijven aan zekere nervositeit, prikkelbaarheid van den scherpzinnigen en slagvaar digen mr. Marchant: aandoeningen, welke ons nu allen den een in meerdere mate dan den ander te pakken hebben Behalve de Beurswet is ook het z. g. Surséance-wetje op 31 Augustus door het Parlement goedgekeurd. Dat was een goed en mild-verstan- dig besluit. De heer Mendels deed ook een sympathiek werk door te wijzen op den bitteren nood van zoovelen, die in deze dagen hun huurschuld niet kunnen betalen. „Dak" en brood mag niemand mis sen 't Is zoo. En het doet ons denken aan wat door het Kon. Nat. Steuncomité in herinnering wordt gebracht van zoovele en zoo harde „stille armoê", die thans geleden wordt en welke nu moet zoeken, waar zij te fier is zich aan te melden om steun. Behalve het vele van jam mer en ellende, dat men thans ziet en waarvan men hoort, is er zooveel, waarvan eerst later zal blijken, welke gruwzame wonden 't heeft geslagen. Mr. Antonio. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek is het Raads- overzicht tot het volgend nummer blijven liggen. Communiqué van den Franschen minister van oorlog. Parijs, 2 Sept. Dat de Fransche troepen vorderingen maken in Lotha ringen, treedt voortdurend duidelijker in het licht. Wij zijn thans meester van de linie van Mortagne. Onze rechtervleugel rukt voorwaarts. Van het front aan de Maas valt niets te berichten. Gisteren heeft een lievig go vecht plaats gehad in de buurt van Lannoy, Signy, Novion, Porcien (in de Ardennen ten westen van de Maas) zonder beslissend resultaat. Morgen zal de aanval worden hervat. Op den linkervleugel is een ware veldslag geleverd door vier Fransche legercorpsen. De rechtei vleugel van deze corpsen sloeg een aanval af van het tiende Duitsche legercorps en de garde, die naar Guise en het oosten werden gedrongen en zware verliezen leden. De linkervleugel was minder ge lukkig. De Duitsche troepen rukken op in de richting van La Fère. Russen en Oostenrijkers. Weenen, 2 Sept. (W. B.) De ver bitterde veldslag, die acht dagen lang in de streek van Zaraose en Tyszowce (in het zuiden van Russisch-Polen) heeft aangehouden, is gisteren geëin digd met een volslagen overwinning van het leger van Auffenberg. Geheele scharen Russen werden gevangen genomen en 160 stukken geschut buitgemaakt. De Russen trekken zich terug over de Boeg. Ook bij het leger van Dankl, dat een aanval doet op Lublin, behaalt geregeld successen. Nu Oost-Galicië is Lemburgnogin handen der Oostenrijkers. De toe stand aldaar is echter bij de groote overmacht van de Russen zeer moeiijk. get. Haefer, plaatsvervanger van den chef van den Generalen Staf." Op een mijn gestooten. Londen, 2 Sept. (Reuter.) Een En- gelsch stoomschip is hedenmiddag op een mijn gestooten en na drie minuten gezonken. Van de elf man der bemanning zijn er drie verdron ken. Het verongelukte schip had eenige dagen geleden de bemanning van een Deensch stoomschip gered, dat op dezelfde plaats op een mijn was gestooten. Russische berichten. Petrohrade, 2 Sept. (Reuter.) Offi cieel. Onzo legers die Galicië binnen trokken rukken voortdurend in de richting van Lemberg op. De vijand trekt voortdurend terug. Wij namen eenige kanonnen en munitie. De vervolging wordt voort gezet. Bij Grida en J.ipa bezette de vijand een sterke positie, die hij als on neembaar beschouwde. Sedert deed le vijand een llankaanval Jnaar de z(jde van Ledliez. Na een hardnekkig gevecht sloegen wij de Oostenrijkers met groote ver liezen terug. Wij hebben 4800 lijken van Oostenrijkers begraven, maakten vaandels en 32 kanonnen buit en namen vele Oostenrijkers krijgsge vangen, onder wie eon generaal. Aan het zuiderfront, in het district Warschau, werden alle aanvallen der Oostenrijers met succes afgeslagen. Door een offensieve beweging op den rechtervleugel noodzaakten wij de Oostenrijkers tot den terugtocht. Wij maakten kanonnen en mitrailleuses buit en namen 1000 man gevangen. De verliezen van den vijand zijn, volgens de verhalen der gevangenen, groot. Russen en Ouitschers. Londen, 2 Sept. (Reuter.) Naar aan leiding van een telegram in de En- gelsche bladen van heden, meldend, dat de Russen in Oost-Pruisen een echec hebben geleden, waarbij 3 Rus sische generaals gesneuveld zouden zijn, verneemt Reuter, dat vanmor gen te Londen een telegram is ont vangen van den Russischen generalen staf, zeggendDat echec moet als van volkomen plaatselijken aard wor den beschouwd en is te wijten aan een plotselinge versterking der Duit sche strijdkrachten en aan de aan komst van het Duitsche belegerings geschut. Russische versterkingen zijn reeds aangekomen. Rusland en Oostenrijk. Londen, 2 Sept. (Reuter.) (Commini- qué van den Grooten Generalen Staf.) Op 28 Aug. werd bij Lastchoff (in Russisch-Polen, dicht bij de Galicische grens) de 15e Oostenrijksche divisie totaal verslagen. De divisie- en brigadecommandan ten, de chef van den staf, 100 andere officieren en 4000 manschappen sneu velden en 600 man werden gewond of krijgsgevangenen gemaakt. De Russische troepen maakten, behalve 20 kanonnen, ook het vaandel van het 65e Oostenrijksche regiment buit. Het slagveld is bedekt met de lijken Van vijanden. Een Russische overwinning. Petersburg, 2 Sept. (Communiqué van den Grooten Generalen Staf). Na een gevecht van zeven dagen heeft het Russische leger zich meester gemaakt van de zeer versterkte voor- geschoven stellingen van Lemberg, 15 a 20 werst ten oosten van de stad en is genaderd tot de hoofdforten. Na een verwoed gevecht werden de Oostenrijkers op 1 September in wanorde teruggeslagen. Zij lieten hun groote en kleine stukken, Jgeheele artillerieparken en geheele veldkeukens in den steek. Onze voorhoede en cavalerie ver volgden den vijand, die aan dooden en gewonden ontzaglijke verliezen leed en veel gevangenen in onze handen moest laten. Het Oostenrijksche leger bij Lem berg bestond uit het 3de, 11de en 12de legerkorps en gedeelten van het 7de en 14de. Dit leger schijnt totaal verslagen te zijn. Tijdens de vervolging der Oosten- rijkars, die terugtrokken uit Guila en Lipa, moest du vijand nog 31 kanonnen achterlaten. Onze troepen trekken langs wegen, die vol staan met artillerieparken en groote konvooien verschillende levens middelen. In het geheel hebben de Russeu bij Leraburg 150 kanonnen genomen. Rome, 2 September. (Eigen tel.) In een officieel bericht uit Weenen wordt erkend, dat de bezetting van Lemburg door de Russen onvermij delijk is. Het gouvernement heeft de archieven naar elders overgebracht en heeft den autoriteiten instructies gegeven, hoe de stad zich na de be zetting heeft te gedragen. De te Lemberg verschijnende bla den publiceeren lijsten van gesneu velde Oostenrijkers, welke verschei dene pagina's in beslag nemen. Volgens de Echo de Paris zijn ver scheidene legerautomobielen met Fransche vliegers van Parijs naar het oorlogstooneel vertrokken. De vliegers zijn voornemens den Duit- schers het werpen van bommen boven Parijs betaald te zetten. Volgens hetzelfde blad hebben de Fransche vliegers aan het front uit stekende diensten bewezen. Zoo is dezer dagen een geheele Duitsche batterij vermeesterd, nadat alle kanon niers door bommen, uit vliegtuigen geworpen, waren gedood. Een Amerikaansche persstem. New-York, 2 Sept. De „American Post" vestigt in een hoofdartikel de aandacht op het feit dat Duitschland er na een week nog niet iri geslaagd is, een afdoende verklaring voor den aanslag op Leuven te vinden en schrijft deze daad toe aan het tot godsdienst verheven Duitsche mili tarisme. Berlijn, 2 September. Officieel. Het middelste Fransche leger, bestaande uit ongeveer 10 legercorpsen, werd eergisteren tusschen Reims en Ver dun door de Duitsche troepen ver slagen. De vervolging werd heden voortgezet. De Fransche aanvallen uit Verdun werden afgewezen. De keizer bevond zich gedurende het gevecht bij het leger van den kroon prins en bleef den nacht over te midden der troepen. Londen, 2 September. Officieel. Op 28 Augustus werd de 16e Oostenrijk sche divisie bij Lasthoff totaal ver slagen. De divisie brigade comman dant, de chef van den generalen staf en honderd andere officieren, benevens 4000 man sneuvelden, 600 man wer den gewond of krijgsgevangen ge maakt. De Russische troepen ver overden 20 kanonnen en het vaandel van het 65e Oostenrijksche regiment. Het slagveld is bedekt met lijken van Oostenrijkers. Weenon, 2 Sept. (Officieel.) De ver bitterde veldslag, die 8 dagen lang duurde in de streek van de Zamose en de Tyszawce is gisteren geëindigd met oen algelieele overwinning van de Oostenrijkers. Groote troepen Russen werden gevangen genomen, 160 stukken geschut buitgemaakt. De Russische troepen werden terugge slagen over de Bug. In Oost-Galicië hebben de Oostenrijkers nog steeds Ijemberg. Petersburg, 2 Sept. Na een gevecht van 8 dagen heeft liet Russische leger zich meester gemaakt van de sterke vesting Lemberg en is genaderd tot de hoofdforten. Na een verwoed gevecht werden de Oostenrijkers teruggeslagen. De vijand wordt ver volgd en heeft ontzaggelijke verliezen aan dooden en kanonnen. De Russen maakten 150 kanonnen buit. Parijs, 3 Sept. Een proclamatie is uitgevaardigd, waarin wordt aan gekondigd, dat de Fransche regee ring tijdelijk naar Bordeaux over geplaatst wordt. Berlijn, 3 September. Officieol. Duitsche en Oostenrijksche troepen bezetten de groote Russisch-Poolsche fabrieksstad Lodz. Rozendaal, 3 September. Sedert hedenmorgen 8 uur wordt hier zwaar kanongebulder gehoord uit de richting Antwerpen. De schoten vielen 50 a 60 maal achtereen, waarop na een korte rustpoos het schieten weer een aanvang nam. Berlijn, 3 September. De Novoja Vremja erkent de door de Russische troepen geleden nederlaag in Oost- Pruisen. De Pauskeuze. Rome, 2 Sept. (Reuter.) Te vijf uur begon het publiek zich te ver zamelen om de afumatïe te zien. Een later stonden ongeveer 30.000 menschen op het plein. Zeevaartschool. Bij het heden te Utrecht ge houden examen slaagde voor hel Machinistendiploma A de hoeren B. J. Kater en P. Suiid, leerlingen der Zeevaartschool alhier. Bezoek van Z. K. H. Prins Hendrik. Hedenmorgen elf uur arriveerde hier per auto van het Nederlandsche Roode Kruis Z. K. H. Prins Hendrik, om het Marine-hospitaal en het Kon. Instituut te bezoeken, in welke ge bouwen het Roode Kruis is geves tigd. De auto, met koffers en tasschen bovenop en met een vlag van het Roode Kruis en een standaardvlag van Z. K. H., kwam van den kant van het Noord-Hollandsche kanaal, liep met flinke vaart langs de Bin nenhaven, Zuidstraat en West straat eu rende bij den Kruis weg den Zeedijk op, waar zij, ter hoogte van de marine club, stopte, daar de twee chauffeurs ontdekten dat den weg bij het fort aan de haven versperd was. Aan oen wandelaar werd hierom trent oven geïnformeerd en toen moest de auto weer draaien, maar daar dit op een tamelijk smal ge deelte van don dijk gebeurde, kwam zij achteruitloopende op de steenon terecht. Een der chauffeurs stapte onmid- delijk uit, zoo ook de adjudant die den Prins vergezelde. Beido heeren duwden de auto omhoog, terwijl de motor werd aangezet en nu stond de wagen spoedig op den rechten weg, snorde vlug voorwaarts, opnieuw de kluft af en verdween langs de Hoofd gracht naar de Buitenhaven. Z.K.H. is afgestapt in hötel „Bel levue" en gebruikte daar du lunch Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Loraliuk, uitreis, arrlv. SSept. to Padang. Rotterdamsche Lloyd. Ooeutoer, uitreis, is 1 Sept. Paulelluria gepass. Ka w i, thuisreis, arriveerde 1 Sopt. te Siibz. Kon. Holl. Lloyd. Oelria, thuisreis, vertrok 1 Sept. van Santos me IC.000 balen koffie. (De laatste berichten zijn ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Maandag 31 Augustus vergaderdu de Kamer opnieuw ter behandeling van eenige door de omstandigheden geboden wetjes. Voor het eerst is thans oen vergadering gehouden op den verjaardag van Hare Majesteit, de Koningin en de Voorzitter neemt, daarin aanleiding om eenige woorden aan dit feit te wijden. Hare Majesteit waardeerde het bijzonder, zoo zeide de Voorzitter, dat in deze dagen alle partijen zoo eensgezind waren. Al is thans de 31e Augustus niet tot een feestdag gemaakt voor do be volking, toch voelen we thans meer nog dan anders hoe hecht de band is, die volk en vorstenhuis en konin gin verbindt, een band, die door de zorgen en moeiel|jkheden van deze tijden en door de wijze waarop de Koningin zich kwijt van haai plicht om daarin te helpen voorzien, nog nauwer wordt toegehaald. De Minister van Binnenlandsc.hu Zaken, de lieer Cort van der Linden, sluit zich bö deze woor den aan, namens de regeering. Nie mand beter dan de regeering kan thans buseffen welk een onwaardeer bare zegen het is dat onze vorstin een voorbeeld is voor allen. Nadat de Kanier gedurende 20 mi nuten in de afdeel ingen is geweest voor liet onderzoek van de amnestie wet, wordt het ontwerp zonder stem ming aangenomen. Aangenomen wordt vervolgens een „beurswet", houdende bepalingen be treffende den geld- en fondsenhandel in de tegenwoordige buitengewone omstandigheden. De heer Mar chant (V.D.) verzet zich eerst tegen een der artikelen (6), dat den ban kiers de bevoegdheid geeft tot her beleening van de slukken, die in on- pand worden gegeven, maar ont houdt toch niet zijn stem aan het ontwerp, nadat er eenige kleine wij zigingen in zijn gebracht. Wat overi gens de andere aangevoerde argu menten betreft, - zij zullen onze lezers wel niet erg interesseeren eu wij zullen er maar niets van ver melden. Verder werd vervolgens behandeld een wetsontwerp houdende bepalingen strekkende om den rechter de ge legenheid te geven dadelijke uitwin ning te voorkomen naar aanleiding van geldelijke moeilijkheden, tenge volge van de tegenwoordige buiten gewone omstandigheden. Do heer Mendels (S.D.A.P.) breekt een lans voor de werkelooze arbeiders, ten einde te voorkomen, dat die wegens huurschuld op straat kunnen worden izet. De Minister van Justitie, de heer Ort, zegt, dat dit ontwerp opzettelijk is ingediend voor overeen komsten waarbij door wanbetaling rechten verloren gaan. Maar wanneer een algemeen moratorium was af gekondigd, zouden velen zich daar achter verschuild hebben om hun schulden niet te betalen. De Kamer ging nu tot nadere bijeenroeping uiteen. Beperkte dienstregeling, vastgesteld met ingang van 17 Augustus. Vertrek van j2 Aankomst te Helder: g o3 Amsterdam: 7.38 11 10.16 12.33 3.33 4.28 to S 7.02 7.53 oji 10.57 s Vertrek van t3> - Amsterdam: g 8.45 Aankomst te Helder 11.18 4.20 e 6.48 8.05 5 1 10.43 De om 4.28 van hier vertrekkende trein heeft te Heer-Hugowaard aan sluiting op Leeuwarden. De trein van 4.10 uit Amsterdam, aankomst te Helder 6.48, is dus 10 minuten over het geheel verlaat. IiiiIi Eigen Staomboot-Ofldgrnaming. Beperkte dienstregeling, aanvangende 1 September 1914. Vertrek TexelVertrek Nieuwediep: 6.15 v.m., 7.30 v.rn., 10.15 v.m., 11.45 v.m., 2.30 n.ra. 4.- n.m. voor de voorbereidende en Ie klas, ALSMEDE HET VERKRIJGEN VAN INLICHTINGEN, kan geschieden: Heden, DONDERDAG MAANDAG 7 September, 3 September, DINSDAG 8 September, VRIJDAG 4 September, WOENSDAG 9 September e.k., iederen avond van 7 tot 9 uur, eveneens in het gebouw der ZEEVAARTSCHOOL (Ankerpark). Onderwijs wordt gegeven in de navolgende vakken Boekhouden, Handelsrekenen, Handelsrecht, Handelsaardrijkskunde, Stenographie, Duitsche taal en correspondentie, Ned. correspondentie. Het Bestuur H. C. M. NYPELS, Voorzitter. H. VAN WILLIGEN, Secretaris. C. ADRIAANSE, Penningmeester. Correspondentie. Rechthebbenden op de brieven, ou der de nummers 2G2, 265, 266 en 273 worden verzucht, deze zoo spoedig mogelijk aan hel bureau van dit blad af te halen. Adm. „Heldersche Courant". HELDER. 1 Sept. 1914. In dank ontvangen van Collecte b(j den bidstond in de Luthersche Kerk op 31 Aug. f 14.67'. A.'N. I 6.-. N. N. f 0.50. R. f 2.50. R. W. Ver. „Onderling Belang" f 40.15. 2 Sept. 1914. In dank ontvangen: Diaconie Ger. Kerk f 25.-. De Penningmeester, W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21. Advertentiën. Heden ontsliep mijn lieve Echtgenoote en der Kinderen liefhebbende Moeder GRIETJE VAN HERT geb. DE VRIES, na een langdurige ziekte in den ouderdom van 43 jaar. K. F. van HERT, Kinderen en Familie. Wie-) S. de VRIES. rin-< P. de VRIES-Hijblok gen./ en Familie. Heldor, 1 Sept. 1914. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank aan onzen Oom en Tante C. v. Leeuwen eu A. v. Leeuwen- De Vries, voor do zorgvolle en lief derijke verpleging aan onzen ge liefden Broeder en Zwager Cornelis Abraham de Vries besteed, tijdens zijn langdurig ziekbed te hunnen huize en verder aan allen die mede hielpen zijn smartelijk lijden zooveel mogelijk te verzachten. Namens zyn diep bedroefde Broeder, Zusters en Zwager. Helder, 3 Sept. 1914. HELDER, 1914. Hat Steuncomité helpt alleen die personen en gezinnen, die ten gevolge van den oorlogstoestand tijdelijk hulpbehoevend zijn geworden. Gevallen van gewone armenzorg (dus niet veroorzaakt door de mobilisatie) worden niet behandeld. De ingekomen gelden komen uit sluitend ingezetenen ten goede. Niets wordt naar buiten verzonden of aan andere comité's afgedragen. Gymnastiek- en Exerc.-Vereeniging voor alle afdeelingen MAANDAG 7 SEPTEMBER, op de gewone dagen en uren. Heerenafdeeling vooiloopig alléén DINSDAGS. Damesafdeeling alléén Vrijdags van 8^ SA uur, lokaal Weezenstr. TROUWE OPKOMST VERZOCHT. HET BESTUUR. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de LESSEN aan School No. 2 (Huisduinen) weder zullen aanvangen MAANDAG 7 SEPTEMBER a.s. Helder, 2 September 1914. De Heer en Mevrouw VAN PIENBROEK COOPMANS, zullen gaarne bezoek verwachten op Zondag 6 en 13 September. Helder, Ankerpark 4. Biedt zich aan een net Meisje, voor de huishouding, goed kunnende koken, v.g.g.v. Brieven no. 281, Bureau vau dit blad. Gevraagd een DAGMEISJE. AdresWestgracht82. Zich te melden 's avonds te G uur. Terstond gevraagd een flinke Dagdienstbode. Adres: Bassingracht 7. Dagmeisje. Wordt direct gevraagd ecu flink Dagmeisje, groote wasch buitens huis. Kruisweg 175. Juffrouw, 24 jaar, zoekt plaatsing tegen half September in Bioscoop, Lunchroom of dergelijks. Brieven No. 280 Bureau van dit blad. Flinke DAGMEID gevraagd. Adres „DE STER", Kanaal weg 97. Gevraagd voor direct een net Dagmeisje bij Mevrouw DüKER Dijkstra, Spoorstraat 97b. Zich aan te melden na 7 uur 's namiddags. Gevraagd een nette JONGEN. Adres: WITSENBURG, Hoofdgr. 38. Gevraagd een Zitkamer met Slaap gelegenheid en volledig Pension door gehuwde juffrouw. Brieven franco onder No. 282 aan Bureau van dit blad. Te huur gevraagd een Huis op goeden stand, bevattende minstens 6 kamers, keuken en goede berging. Huurprijs f250.— af300.Brieven No. 283 aan het Bureau van dit blad. Te huur een Woon- en Winkel huis, staande in de Molenstraat 68. Te bevragen: Vlamingstraat 9. TE HUUR een net Bovenhuis, voorzien van Gas, Waterleiding en Closet. Krugerstraat 49a, f 3. per week. Adres: Koningstraat 20. Te huur het Woonhuis aan de Piet Ueinstraat 13, f2.25 per week. Adres: Koningstraat 20. Te koop een Wandelwagentje. Adres Go versstraat 70. KOHINGDWARSSTRAAT 59. Hoogste waarde voor Naaima chines, Fietsen, Goud un Zilver, Kleeden, Karpetten, Onder- un Boven- klccding. Goedgekeurd door Burgemeester en Wethouders. van 's morgens 8 uur. J. KIKKERT. Bij A.. BLIKKENHORST, is verkrijgbaar: DIK VET SCHAPENVLEESCH 30 et., Lapjes 35, Stukjes 40, Vet 30 ct. NUCHTER KALFSVLEESCH, Lapjes 35 ct. Karbonade 25 et. Alles per vijf ons. Langestraat 46 HELDER. Ilersclie gerookte Hengelpielermannen hedenavond verkrijgbaar bij NEELTJE KRAAN, Kanaalstraat 17. Alle soorten Keulsch-, Jacoba-, Friesch- en Geudsch- Aardewerk v oor han den. Het goedkoopst adres voor Winkeliers. Fa. S. J. PRINS Co., KRUISWEG 175-6. in 3, 4, 5 en 6 draads, kost nog steeds wat wordt bewezen door den grooten omzet. Delftsche Roomboter 72»/3 ct. Boeren Kluitboter 67'L ct. Schager Kopboter marktprijs. Jonge en oude Edammer Kaas f 1.10 tot fl.40 per stuk. Verder fijne Stolksche- en Leidsche Kaas. Wederverkoopers genieten rabat. bij de Keizersbrug.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3