„L'UNION Duinker's 50-cents Boter PAUNG-VjSSCHERS! Bespaart geid en bevordert de Nederlandsche Nijverheid. Laatste berichten. Steuncomité Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. Hulp voor Bekendmaking. HELDRIA". T. van Zuylen, Levering van KRABBEN gevraagd. waarborg-Maatschappij, 1. KORVER, WESTSTRAAT 42, Gesteriliseerde Azijn ZIET DUINKER's {d gemobiliseerde BOTER- en KAASWINKEL. i>s de beste, Ook goede Boter van 35 en 40 ct. WESTGRACHT nr. 84 Koopt HONIG'S MAÏZENA kerkgenootschappen samen f5141.87. Een wekelijksche steun is door velen toegezegd en wordt trouw be taald. De uitgavee beliepen tot 1 Sept. 1086.11® De penningmeester voegde aan dit cijferverslag een beredeneerd verslag toe, dat wij in ons volgend nummer in zijn geheel zullen opnemen. De voorzitter brengt onder applaus der vergadering dank aan deheeren Buiskool en Biersteker voor hun uit gebreid verslag. Den aanwezigen werd gelegenheid gegeven tot het vragen van inlich tingen en het geven van wenken waarvan door enkelen werd gebruik gemaakt. Voorz. deelde mee, dat het Dag. Bestuur het op prijs zou stellen wan neer de gedane uitgaven met de inkomsten werden gecontroleerd door een daarvoor benoemde commissie. Als zoodanig werden aangewezen Mevr. Van der Ploeg en de heeren Plasmeyer en Veenstra. Voorzitter bracht dank aan ver schillende besturen die belangeloos hun lokalen afstonden voor vergade ringen van het comité of de sub- comité's. In 't bijzonder aan het Gemeentebestuur, de Bond van Min der Marinepersoneel, de Israëlitische gemeente en den R.K. Volksbond en sloot daarna onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. Een lief jongetje. Het 12-jarig zoontje van T. de H., alhier, verliet Dinsdagavond heimelijk de ouderlijke woning, nam f 25.— mee uit de linnenkast van zyn moeder en vertrok hiermee naar AnnaPaulowna, waar hij de familie G. opzocht. Ter wijl de knaap hier den nacht zou doorbrengen, voorgevende dat hij vacantie had, ontdekte men dat hij buitensporig veel geld op zak mee gekregen had, wat achterdocht op wekte en reden gaf om hem daar omtrent eens te ondervragen. De jongen verzon eerst nog een flinke leugen, doch bekende ten slotte dat hij stilletjes weggeloopen was en het bedoelde bedrag van zijn ouders ge stolen had. Hij werd daarom gisteren met den trein weer thuisgebracht. Marine en Leger. De kapitein ter zee W. H. C-. Hoog, in com missie te 's-Gravenhage en werkzaam op bet bureau van don Marine Staf, ia wederom be last met het bevel over Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. De kapitein-luitenant ter zee A. Pieren is belast met de betrekking van chef van den uo luiieuaut i er zee ze aiasee oererrvzu.: geplaatst b() den onderzeedienst in het zeegat van Texel, is als zoodanig vervangen door den luitenant ter zee ie kl. Mar. Bes. G. Boon. mandant te Willemsoord. De luitenant ter zoe 2o klasse P. de Boo(j is van H. M. Wachtschip te WUlemsoord overge plaatst op H. M. Koningin Emma der Neder landen aldaar. De machinisten F. Hulsman en L. C. Lagaay, van Hr. Ms. „Zeeland", zijn overgeplaatst op Hr. Ms. „Koningin Emma". Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nadarland. Kambangan, thulsr., vertrok 6 Sept. van Padang. Kangean. uitreis, Is7 Sept. Ouessant gepass. Prinses Jullana, thuisreis arriv.8Sept. te Ryde. Kembrpndt, tbuisr., vertr. 8 Sept. van Sabang Rotterdamsche Lloyd. Gorontalo, thuisreis, vertr. 7 Sept. van Cuddalore. Teruate, thuisreis, vertrok 6 Sept. van Padang. Rlndjsnl, uitreis, arriveerde 7 Sept. te Padang. Kon. Holl. Lloyd. Frisia, uitreis, arrlv. 7 8ept te Buenos-Ayres. Kon. Wast-lndlsche Maildienst. Prins der Nederlanden vertrok 5 Sept. van New- York naar West-Indlê. Pr. Maurlts vertr. 2 Sept. v. Paramaribo n. A'dam Haven te Nieuwediep. 8 Sept.. Aangekomen van Harlingen en ver trokken naar Huil 't Neder). 8.8. „Minister Tak". Idem van Harlingen naar Londen 't Eng. s.s. „Starltng". Idem van Londen naar Harlingen 't Eng. sa „Falcon". 10 Sept. Aangekomen van Huil en vertrokken naar Harlingen het Nederl. s.s. „Schleland". 10 Sept. Aangekomen van Londen en ver trokken naar Harlingen Eng.s.s.„Leeuwarden". VISSCHERIJBERICHTEN. Nieuwediep, 8 Sept. Aangebracht door 20 kor dere te zamen: 20 stuks tong f0.60 per stuk, 80 stuks middeltong a f0.26 per stuk, 100 stuks kleine tong a f0,10 per stuk, 4 mand stortschol fG.— a fS- per mand, 20 mand kleine schol 1160 k f4.— per mand, 10 mand schar f£60 a f3.— per raana. 9 Sept. Aangebracht door lOkorders te zamen 10 stuks tong a f 0.60 per stuk,80stuk9 middel tong k 103b per stuk, 00 stuks kleine tong a fO.10 per stuk, 2 mand stortschol a f8.- per mand, 10 mand kleine schol f8.— h f4.— per mand, 10 mand schar f2.- a f2.60 per mand. 10 Sept. V.m. 8 uur niets blnneu. MARKTBERICHTEN. Behagen, 10 Sept. 1914. 6 Paarden f 100.- 800.- 2 Veulens 80.- 120 - Ossen 0.— 0.— 20 Stieren 110.- 23tt- 18 Goldokoelen (magere) 140.- 180.— 119 Geldekoelen (vette) 180.- 300.- 80 Kalfkoelen 180.- 280.- Vaarzen 0.— ft— Pinken 0.— O.— Qraekalveren 0.— 0.— 40 Nuchtere Kalveren 10.- 20.- 0.- 0.- 200 Schapen (mager 770 8cbapen (vette) - Overnouders ;ere) 19.- «X- 19.- 0- - Varkens (magere) u. 0 100 Varkens (vette) p. K.G. 0.30 0.44 70 Biggen 0.- 9.— 30 KonUnen 0.20 0.70 2il0 Kippen p. stuk 0.16 1.36 - Eenden 0.- 0.- Dulven 0.- 0.- Ganzen 0.— 0.— Zwanen 0.— 0 460 K.G. Boter p. K.G. 1.30 1.40 60 K.G. Kaas 0.40 0.60 8600 Klpeloren p. 100 stuks 4.— 6,— - Eendeieren p. 100 stuks 0.— Kievitseieren 0.— Anna Paulowna. Groenteveiling van Dinsdag 8 Sept. Aardappelen: f0.95 a f 1.10 per zak. kleine: f0.65 k f0.76 Slaboonenf 5.25 k f 7.75 per 100 K.G. Snyboonen: f 1.10 k fl.50 per 1000. Komkommersf 1.25 k f 2.80 100. Appelen: f2.— k f2.50 per mand. Peren: f8.30 k f3.50 Burgerlijke Stand van Helder, 8 tot 9 Sept. 1914. ONDERTROUWDJ. Hubregtsen en D. Th. M. ZoonsG. H. Methorst en A. Denijs. BEVALLENC. de Vries - de Jong, z. N. van Dyl-Verheij, z. INGEZONDEN. Aan da Kinderen v. d. Haldar voor do Klndoran van da Balglacha vluchtelingen. Kinderen 1 Nu kom ik je alleen Iets vragen. Ge hebt allen wel gehoord of gelezen dat er op 't oogenblik zooveel vluchtelingen uit België hier in ons land z(jn komen wonenze zijn uit hun land moeten gaan met achterlating van alles wat voor hen heel wat waarde had. Maar niet alleen hebben „menschen" dat moeten doen, maar ook zoo heel veel kinderen en kindertjes hebben niets van „hunne" schatten kunnen meenemen, waa zij toch ook zooveel van hielden en dat was hun „speelgoed". Niets hebben ze meer, geen treinen, geen poppen, geen bouwdoozen of prenteboeken en nog veel meer waar kinderen toch zoo graag mee spelen. Nu kom ik „dit" aan jullie vragen, om je eigen speelgoed eens na te zien, misschien vindt ge allen er wel iets bij watje graag aan die kleine vluchtelingen weg zoudt willen geven en waar mede je hen zoo'n heel groot pleizier zult doen. Zoek allen nu maar eens goedook voor oudere kinderen is misschien nog wat te vinden, boeken enz. De kist slaat al klaarmaak jullie nu, dat ik die gauw kan pakken on wegzenden. M. Tückermann, Hoofdgracht 83. INGEZONDEN. Helder, 7 Sept. 1914. Geachte Redactie I Beleefd verzoek ik U plaatsing van het volgende: Vrijwillig dienende Militairen bij Land- en Zeemacht I Ge weet allen dat er een nood-toe- stand heerscht. Door het derven der wekelijksche inkomsten, staat in vele gezinnen de armoede voor de deur. De vele Steun-comité'a werken hard om zooveel mogelijk overal onder steuning te brengen, doch wordt er niet flink in de beurs getast, dan zal zooiets na eenigen tijd onmogelijk blijken. Zeer wenschelijk zal het zijn, dat wekelijks /linke sommen afgedragen worden. Het doel van dit schrijven is dan ook U op te wekken, aan de tot- standkomingdaar van, mede te werken. Overbodig zal het zeker ziju U nog de wenschelijkheid onder de aandacht te brengen, deel te nemen aan zulk eene steunbeweging. Wij, die trots den treurigen toe stand elke week ons loon onvermin derd ontvangen, zullen het als onzen plicht beschouwen daarvan een ge deelte af te zonderen voor de nood lijdenden. Aan de Rijks-werklieden v. d. Marine Werf te^ A'dam en Hembrug hebben we een voorbeeld, hoe dit aan gepakt moet worden. Door die Cate- gorie-menschen is verzocht elke week een zeker bedrag van hun loon af te houden en dit af te dragen aan de Steun-comité's te A'dam en Zaandam. Door het Spoorweg-personeel wordt wekelijks 8 °/p gestort in de kas van het Koninklijk Nationaal Steun comité 1914, op initiatief van H. M. de Koningin kort geleden opgericht. Die voorbeelden hebben wij te volgen Door het verspreid z|jn der Militairon zal het wenschelijk zijn de bedragen te storten in de kas van het Koninkl. Nat. Steun-comité. Vrijwilligers bij de Marine! Als ge allen den toestand ernstig onder de oogen ziet, dan aangepakt. Aan boord van elk schip of inrichting late men lijsten circuleeren. Ieder bewerk e z'n eigen categorie. Ge neemt een vel papier en zet daarop: „Ondergeteekenden verzoeken we kelijks 3 van het hun toekomend salaris in te houden, om af te dragen aan het Koninklijk Nationaal Steun comité 1914." Van elke categorie schepelingen zal er toch zeker eén te vinden zijn, die daarvoor initiatief neemt. Een bedrag van 3 cent van eiken gulden die men ontvangt voor dat goede doel af te zonderen, zal nie mand te veel vinden en zullen die lijsten dan ook door bijna allen ge- teekend worden. Dan den Officier v. Administratie verzocht hieraan zijne medewerking te verleenen, door die gelden van het salaris af te houden en af te dragen aan genoemd Comité, en wekelijks zal van het vrijwillig dienend Marine personeel een kapitaal bedrag gestort kunnen worden in de kas. Zoo ook bij de Landmacht! Daar zullen het vrijwel alleen de O.-O. zijn. We weten dat het afhouden b(j de Landmacht van zekere bedragen eene gewoonte is, zoodat ik daar geen idee heb aan te geven hoe het bedrag moet worden verzameld. Zeker mogen we van hen verwachten dat aan het storten van 8 van het weekloon, flink zal worden medegewerkt. Ieder bedenke: er is nood in den lande, en wij militairen zijn zedelijk verplicht naar ons vermogen mede te werken, dien nood te lenigen. Een Marine-Onderofficier. Andere bladen worden verzocht dit over te nemen. Tusschen Selne en Marne. Parijs, 9 Sept. Het officieele com muniqué van gisteravond luidt: Op onzen linkervleugel hebben de Duit- schers die op hun terugtocht Petit Morin passeerden, ten einde hun verbindingen te beschermen, heftige maar vruchtelooze aanvallen gedaan op onze str^dk lachten aan den rech teroever van de Ourcq. Onze Engel- sche bondgenooten zetten het otfen sief voort in de richting van de Marne op de plateau* noordelyk van Onze troepen vorderen goed, maar met moeite. Aan ons centrum wordt hevig ge streden met afwisselend geluk. Op onzen rechtervleugel is de toe stand goed voor Nancy en de Vogezen. De Duitsche terugtocht. Londen, 9 Sept. Alle telegrammen brengen eenparig goed nieuws voor de bondgenooten. De correspondent van de „Daily Chronicle", Donohoe, seinde gisteren aan zijn blad, dat de rechtervleugel van de Duitsehers duchtig klop heeft gekregen en de terugtrekkende beweging voortzet, met het Britsche leger aan de flank. Alle aanwijzingen duiden er op, dat de terugtrekkende beweging defini tief is en niet maar een tijdelijke terugtocht. Gisteren liet de rechtervleugel, ten einde aan de Britsche vervolging te ontkomen, wagens, gewonden en voorraden achter, benevens vele ka nonnen. De terugtrekking van don rechtervleugel bevrijdt vrijwel Amiens en Arras, terwijl uit Rijssel wordt gemeld, dat het geheel vrij van vij anden is. De „Daily News" verneemt uit Parijs dat Duitschè gewonden en ge vangenen verklaarden dat de terug tocht hoofdzakelijk zich uitstrekte over een afstand van achttien mijlen zonder dat een schot werd gelost; voortdurend werden de Duitsehers door de verbondenen opgedrongen. De Duitsche gevangenen schenen volkomen uitgeput. Parijs, 9 Sept. (Communiqué van 8 uur 's ram.) Ofschoon de Duit sehers hun troepen hebben versterkt, blijft de toestand op den linkervleu gel bevredigend. De vijand wijkt achteruit voor het Engelsche leger. In het centrum is onze opmarsch langzaam, maar algemeen. Op den rechtervleugel heeft de vij and niets ondernomen tegen de ver sterkingen van Nancy. In de Vogezen en den Elzas is geen verandering in den toestand gekomon. Van het Oostelijk oorlogs- tooneel. De Russische legatie te 's-Graven hage ontving de volgende mededeo- lingen omtrent.de krijgsverrichtingen der Russische legers: Den 8steu September zijn de ge vechten voortgezet over het gelieele front in Galicie. In het centrum duurt de terug tocht van het Oostenrijksche leger voort. In de streek van Rawa Roeska wordt zeer verbitterd gestreden tegen tpgen zeer aanzienlijke Oostenryksch- Hongaarsche strijdkrachten. De Rus sische troepen vallen een zeer ver sterkte stelling aan bij Grodek. Het Russisch offensief op den linkeroever der Weiehsel wordt voortgezet. In België. Antwerpen, 9 Sept. De Duitsehers, die verleden nacht in de omstreken van Gent, waren, zijn heden zuid waarts getrokken, hun buit, mede nemend. Onderweg hebben zij nog eenige winkels in de omatreken van Melden geplunderd. Andere troepen uit de richting van Sotteghem be gaven Stich haar de omstreken van Rónsse. Zij schijnen naar Frankrijk' te gaan. De Belgische troepen zijn niot werkeloos gebleven. In de omstreken van Antwerpen werden door hen 300 Duitsehers krijgsgevangen gemaakt. Proclamatie van koning George V aan de koloniën. Londen, 9 Sept. (Mededeelipg van het Persbureau). De koning heeft de volgende proclamatie tot de koloniën gericht„Gedurende de jongste weken is onder alle volken van mijn rijk, van het moederland zoowel als van de koloniën, een beweging ontstaan met het eenstemmig doel den weer- galoozen aanval tegen de beschaving en den vrede in de geheele wereld af te slaan. Ik heb dit noodlottige conflict niet uitgelokt, ik heb mijn stem steeds verheven ten g'unste van den vrede. Mijn ministers hebben niets onbe proefd gelaten om de spanning te doen verminderen en de moeilijkhe den uit den w.eg te ruimen, waarin mijn rijk eigenlijk niet betrokken was. Kon ik achteraf blijven, toen ih strijd met verdragen, die ook door mijn rijk zijn aangegaan, het grond gebied van België werd geschonden en zijn steden verwoest werden, toen het Fransche volk bedreigd werd met uitroeiing. Ik zou dan mijn eer hebben opge offerd en de vrijheden van myn rijk en de menschel ij kheid aan vernieti ging hebben prysgegeven. Het doet mij genoegen, dat alle partijen in het land haar goedkeuring hebben gehecht aan mijn besluit. Groot-Britaunië en het geheele rijk beschouwen het als een gemeen schappelijke, hun door het voorgeslacht opgelegde, plicht het gegeven woord gestand te doen en de traktaten, dooi de koningen en de volken getoekend, te eerbiedigen. Het Britsch-lndlsche expeditleleger. Simla, 9 September. De onder koning heeft een redevoering gehou den, waarin hij het zenden van twee divisies infanterie en een brigade cavalerie naar het slagveld in Europa ter sprake gebracht heeft. Hy zeide, dat er nog drie cavalerie-brigades zulleu volgen en achtte het voor Indië een reden om trotsch te zijn, dat het geroepen was mede te helpen aan de verdediging van het moeder land. Alle mabaradjes en hoofden met geestdrift hun onuitputtelijke mili taire krachten ter beschikking van de regeering gesteld. Indië zal op vaderlandslievende wijze alle onkos ten te zijnen laste nemen, die het uitzenden van het expeditie leger zal meebrengen. Londen, 9 Sept. Britsch-ïndié zal in 't geheel zeventig duizend man troepen naar Europa zenden. Berlijn, 9 Sept. (E.) Naar aanlei ding van het bericht dat 70.000 Rus sen langs den noordelijken zeeweg naar Frankrijk onderweg zijn, is hier met instemming kennis geuomen van beschouwingen in Italiaanscho bladen, die er op wijzen dat deze Russische expeditionaire macht, indien zij wer kelijk zoover is als beweerd wordt, reeds gereed moet zijn gemaakt ten tijde dat de Tsaar nog met den Kei- onderhandelde over een vredelieven de bijlegging van de moeilijkheden. Overigens meenen deze zelfde bla den dat 70000 man geen invloed kunnen uitoefenen op den strijd in Frankrijk. Het mijnengevaar. Londen, 9September. De Duitsehers schijnen zich van Engelsche visschers- schepen meester te maken, die van Duitsche bemanningen te voorzien en dan met behulp dier schepen mijnen uit te zetten. Weenen, 9 Sept. In de vlakte rond om Lemberg is een nieuwe slag be gonnen. Bijzonderheden ontbreken. Weenen, 9 Sept. Het bericht om trent het overlijden van Keizer Franz Joseph is oy(Kiist. Oostburg, 9 Sept. Sedort Zaterdag worden uit België duizenden vluch telingen over Breskens naar Vlis- singen vervoerd. Weenen, 9 Sept. Uit Arad wordt gemold: Onder de Servische gevan genen bevindt zich de zoon van don Serv. chef van den generalen staf Poednik. Hij vertelt, dat zijn vader ernstig verwond en buiten dienst is gesteld. Kopenhagen, 9 Sept. De Berlingske Tidende bevat een telegram uit Londen, meldende dat de Engelsche verliezen in totaal 17000 aan dooden en gewonden bedragen. Berlijn, 9 Sept. In de kazerneerings- plaats Ohrdruf, in Thuringen; zijn tot dusver in totaal 40.000 Fransche, Engelsche, Belgische en Russische krijgsgevangenen aangebracht. Den Haag, 9 Sept. Onze gezant te Rome heeft aan den minister van Buit. Zaken gemeld, dat volgens be richt aan hem, door de Rumeensche gezant te Durazzo, de noodige orders zijn gegeven om de gevangen ge nomen Nederlandsche officieren, de heeren Reinier en Verhulst, in vrij heid te stellen. Nederland en de oorlog. De kapitein ter zee, commandant der positie IJmuiden, heeft bekend gemaakt, dat hot voorgeschreven konteeken voor binnenkomende vaar tuigen, n.1. de natievlag halfstok of drie witte lichten, niet mag gehe- schen worden, vóórdat het onderzoek door het stoomloodsvaartuig of de sleepboot „IJmuiden" heeft plaats gehad en dat het voorbarig hijschen daarvan lot. verdenking van kwade bedoelingen en daaruit voortvloeiende onaangenaamheden kan leiden. Telegrammen, ontvangen na 2 uur Luxemburg, 10 Supt. Naai wij ver nemen bevindt.de Duitsche Generale staf zich in de hoofdstad van het Groothertogdom. De uhlaiien bevin den zich ui 700 lonten, die om de stad zijn opgeslagen. De Keizer is eveneens te Luxem burg. De staf is gehuisvest in het ge bouw van de Duitsche ambassade, 's Nachts wordt hot gebouw omvlogen doov vliegmachines die mot zoek lichten de omgeving beschijnen, ter voorkoming, dat een vreemd vlieg tuig de stad kan bereiken. Een Belgisch of Fransch vlibgtuig heeft vier bommen geworpen boven de stad Luxemburg, zonder noemens waardige schade aan te richten. De spoorweg is op enkele plaatsen ver nield. Oostende, 9 Sept. De Duitsche troepen, die heden te Bcrlighem op de betaling der oorlogschatting van Gent wachtten, kregen in den ochtend dringend bevel naar Frankrijk te gaan. Zij trokken onmiddelijk op weg over Renaix, Rijssel en Valenciennes. Tokio, 9 Sept. Japan heeft zich aangesloten bij de overeenkomst tus schen Engeland, Frankrijk en Rus land om goun afzonderlijke vrede te sluiten. De Minister van Buitenlandsche Zaken verklaarde aan de Russische ambassadeur te Tokio, dat Japan geen vrede zal sluiten met Duitsch- land, voordat de oorlog in Europa ten einde is gekomen, zelfs al heb ben de Japanners Kiautsjau te voren reeds bezet. Potersburg, 9 Sept. (Officieel). De generale Staf meldt: Op 5 en 6 Sept. vielen wij het Oostenrijksche leger aan bij Tomaschow. De Oosten rijkers vluchtten in wanorde, achter volgd door de Russen in de richting van Tramp De Russische cavallerie wierp zich op den vijand in de richting van Ljublin. De Oostenrijksche troepen werden verdreven en trokken in zuidelijke richting. Naar Lemberg werden versterkin gen gezonden. Een afdeeling van het 14eTyrool- sche korps ondernam in den nacht van 7 Sept. bij Rawaruska een aan val op dc Russische troepen. Zij werden teruggeslagen on verloren een vaandel en 500 gevangenen. MARINE EN LEGER. B(j bosuil. Vi <1 Min. v. Marino is kap.kwar- tiorm. der mariniers. Benuebroek Evertsss met 10 dezer t-üd. tor bescli. gesteld van den insp. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotlus, uitreis, vertrok 8 Sept. van Genua. Nias, thuisreis, pass. 8 Sept. Finistorre. Pr. Juliana, tbuisr., arri v. 8 Sept. te Portsmouth. Riouw, tliuisr., arriv. 3 Sept. te Gravesend. Rotterdamsche Lloyd. Djebres, tliuisr., vsrtrok 8 Sept. van Marseille. Kon. West-Indische Maildienst. •Pr. Will. I arr. 9 Sept. v. Paramaribo te IJmuiden. Kon. Holl. Lloyd. Kemieuierland arriv.9 Sept.van Buenos Ayres te Amsterdam Zeelandia vertrok 9Sept. vau Amsterdam naar luenos Ayres. (De laatste berichten zijn ongecorrigeerd.) HELDER. 8 Sept. 1914. In dank ontvangen van: Maandel(jksche bijdrage van de bezetting van het Fort „De Harssens"f 30.50. Collecte op 6 Sept. in het Evan gelisatielokaal a/d. Palmstraat f 52.90. J. R. v. Mf 2.50. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG, v. m. 10 uur Dr. J. J. WEENER, Ned. Herv. Predikant te Haarlem. In een gezin zonder kinderen wor den een paar frissche Slaapkamers aangeboden. Brieven onder No. 300, Bureau foin dit blad. Te huur een net Bovenhuis aan de Krugerstraat 49a, voorzien van gas, waterleiding en closet, f3.— p. week. Adres: Koningstraat 20. J. H. J. DE BRUIN, Leeraar M.0. Gymnastiek R.H.B.S., Helder. Inrichting voor Heilgymnastiek en Massage, Hoogstraat 117. Te huur een Bovenhuis aan de Achterbinnen haven 64a. fl.50 p. week. Adres: Koningstraat 20. Gelegenheid tot INENTING en HERINENTING op ZATERDAG 12 SEPTEMBER te half elf. De Dirigeerend Officier van Gezondheid Ie klasse, Dr. I. G. TEN NOEVER DE BRAUW. 9 Sept. 1914: Van de comrn. v. inzameling f 245.-. Van voetbalw. in „Erfprins" f53.90. v. Vf 2.50. W. (2 wekelljkscho bijdr.) f 0.20. De Penningmeester, W. BIERSTEKER, Luodsgracht 21. Advertentiën. P. C. SCHOUTEN. Volstrekt eenige kennisgeving. Ondertrouwd JACOB HUBREGTSEN, Korp. Torpedomaker K. M. en DINA THEODORA MARIA ZOONS. Helder, 9 September 1914. Fabrieksgraulil 11 Huwelijksvoltrekking: 24 Sept. a.s. VERLOREN een bo vengebit (voor man). De eerlijke vinder wordt ver zocht zich Legen goede belooniug aan te melden aan het Bureau van dit blad. Hiermede vervullen wij den trourigen plicht U kennis te geven van het overlijden onzer geliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster HENDRIKA WILHELMINA SPIGT overleden 7 September in liet gesticht Meerenberg, in den ouderdom van 38 jaar. Namens de Familie: Wed. C. SPIGT Rijkers, A. SPIGT, J. SPIGT- KOK, E. SPIGT, M. ZEGEL -Spiot, H. ZEGEL, C. SPIGT. la H. SPIGT-Heeroma,. C. DE WIT -SPJGT, H. DE WIT, C. SPIGT, J. H. SPIGT-Spiot, H. J. SPIGT, S J. HAM -SPIOT, S-O H. HAM, <1 Helder, 8 September? 1914. Heden overleed pk iteeling te 's-Gravenhage onzegeli .efdeVader, Behuwd- cn Grootvad er, Dr. J. C. PRILLEV JTZ. H. P. PRILLEWITZ. D. PRILLE VIT: Z- Roessingh vu I'fERSON.. F. H. L. PRILJjEVITZ. Helder, 9 Sept. 191.4. Voor de vele bewijzeoi van deelne ming betoond bij het overlijden van mijn lieve Moeder ANNA MARIA VISSER-- FREEKE, betuig ik ïnjjn hartelijken dank. C. A. VISSER. Helder, 8 Sept. 1914. Herplaatst wegens misstelling. In navolging van hetgeen reeds in andere plaatsen van ons land gedaan is voor uitgewekenen uit het zoo zwaar geteisterde België, gevoelen ondergetee kenden zich gedrongen aan de burgers van den Helder hunne medewerking te vragen tot het verzamelen van schoe nen, kleeren (ook kindergoed) enz. voor deze ongelukki^en. Giften in geld zijn 'ook hartelijk welkom. leder, die zich meer bevoorrecht ge voelt, zie dus zijn kleerkast nog eens na en zende het aan de navolgende personen Mevr. NAUDIN TEN CA TE - Geuhi,, Buitenhaven 4. Mej. BAIS, Dijkstraat 32. De heer'v. d. BILT, Vosstraat. Mevr. DE BOER Jongkees, Koningstraat 28-30. Mevr. DE BRUIJ'N v. Rinoelknsteijn Vischmarkt. Mevr. DIBBETZ—Romenv, Hoofdgracht 86. Mevr. GU1SE-1.ui.ofs, Hoofdgracht 65. Mevr. OOSTING-Trentels, Stationsweg 6a. Zij, die er de voorkeur aan geven de goederen te doen afhalen, geven hun adres op aan Mevr. GUISE Lulofs, Hoofdgracht 65. De Burgemeester van Helder brengt ter algemeene kennis, dat door Hr. Ms. „BRINK)" Vrijdagmiddag a.s., varende langs de kust van hier naar IJmuiden, zal geschoten worden, ter wijl op denzelfden dag door Hr. Ms. „DE RUIJTER"i liggende alsdan in de haven alhier, voor buskruitbe- proeving eveneens eenige schoten zullen worden gedaan. Helder, 9 September 1914. De Burgemeester voornoemd, W. J. VAN NECK, lo.-Burgemeester, Een net Meisje zag zich gaarne tegen 1 October geplaatst als hulp in de huishouding of bij kinderen. Kunnende naaien, mazen, stoppen en fröbelen. Adres: Algemeen Weeshuis. Een beschaafde Juffrouw zoekt betrekking als: assistente in de huis houding of bij kinderen, 3 jaar alzoo- danig werkzaam geweest, van g.g. voorzien. Brieven onder No. 298, aan liet Bureau van dit blad. Net Meisje van buiten, leeftijd 18 jaar, biedt zich aan als Dienstbode (liefst voor dag en nacht), zelfstandig kunnende wol ken en burgerpot kun nende koken, van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 297, aan het Bureau van dit blad. Mevrouw ANSINGH, Hoofdgracht 61 vraagt een nette DIENSTBODE. Gevraagd een flinke DIENSTBODE. Loon f 12. - per maand en verval, Adres: Hötel „DEN BURG". Te huur gevraagd tegen 1 Nov. een BÜRGERWOONHUIS. Huurprijs f 2.50 niet te bovengaande. Brieven onder No. 295, Bureau van dit blad. Te huur een net Burgerwoon huis,. voorzien van gas- en water leiding, Sluisdykstraat 72a. Te bevragen: Sluisdijkstraat 81. Te huur frissche gemeubileerde Zit- Slaapkamers met pension. Tevens ook een Slaapkamertje te huur. Adres: Breewaterstraat 6, Te huur gevraagd: een slaapkamer voor 2 personen in stille buurt. Brieven onder no. 299 boekhandel Ter overname gevraagd, oen ge bruikte doch in zeer goede staat zijnde MANDOLINE. Brieven me», opgaaf van prijs, onder "No. 294, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde Kin derwagen (liefst promenadewagen). AdresBrieven onder no. 296 aan het bureau van dit blad. 39 HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitvallen en tot bevordering van den hergroei van 't hoofdhaar, blijkt steeds het boste. Per flacon 50 cent. Alléén verkrijgbaar bij: Spoorstraat, Coiffeur. Aanbiedingen te adresseeren aan de Firma VAN DER LINDE Co. Kantoor: Ankerpark 19, Helder. Gevraagd een nettd Dienstbode om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Adres: SPRUIT's Adv.-Bureau. Gevraagd een nette Dag-Dienstbode togen hoog loon. Groote wasch buitenshuis. Adres: Molengracht 39. Gevraagd een net Meisje voor de morgenuren. Adres: Mevr. MEIJERSDijkstraat20a. Gevraagd een net Dagmeisje. Adres: Kanaalweg 33. Gevraagd Een flink DAGMEISJE. Adres: Keizerstraat 61. Gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een Dagmeisje, tot 5 uur, en een Keukenmeisje. Te bevragenBoekhandel SPRUIT. Gevraagd een nette JONGEN, voor de Banketbakkerij. Adres: JOH. VERFAILLE, Spoorstraat. GROOTWERKER kan geplaatst worden op het Atelier van M. J. WALL AST, Spoorstraat 70. Een aankomend SCHOENMA KERSLEERLING, welke netjes kan repareeren kan direct geplaatst wor den per stuk werken. AdresR. DE COCK, Langestr. 47. Gevraagd et^n nette inzeeper of leerling. Bi'» A. J. DAMEN, Coiffeur, Spoorstraat 71. Te hu'ur gevraagdGem. Zit- on Slaapkamer mei 2 «laapplaatsen voor dame en 2' kinderen (7 en 8 jaar). Zonder pens.'on doch gelegenheid tot koken. - A.wbfedingen mefc PrLis" opgaaf worden ingewacht onder no. i, bureau van" dit blad. 59 gevestigd te PARIJS Ao. 1828. MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL en RESERVEN trs. 35 MILLIOEN belegd in de soliedste fondsen, waaronder een inschrijving in het GROOTBOEK DER NEO.WERK.SCHULO groot 100.000 GULDEN, uitsluitend bestemd tot meerdere zekerheid der NEDERLANDSCHE VERZEKERDEN. GUNSTIGE POLISVOORWAARDEN. HOOFD-AGENT voor Heideren omstreken: die gaarne aan belanghebbenden de noodige inlichtingen betreffende het be leggen der eigendommen der Maatschappij zal geven. Bij A. BLIKKENHORST, is verkrijgbaar: KALFSVLEESCH 25 ct., Lapjes 35 ct. SCHAPENVLEESCH 30 ct., Lapjes 35 ct. Stukjes 40. Langestraat 46 HELDER. IETS NIEUWS. voor de inmaak verkrijgbaar 12 cent per Liter. R.' BAKKER Dz. Keizerstraat 56. wat wordt bewezen door den gnooten omzet. Delttsche Roomboter 72'/) «t. Boeren Kluitboler 67'/, cl. Schaser Kopboter marktprijs. Jonge en oude Edammer Kaas f 1-10 tot 11.40 per stuk. Verder fijne Stolksche- en Leidsche Kaas. Wederverkoopers genieten rabat. bij de Keiiersbrug. inpl'aats van buitenlandsche merken. U bespaart 2 Cent per pakje en helpt de werkeloosheid bestrijden.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 2