Beltgoederen. Eischt Jong Holland's BROODFABRIEK JE EENDRACHT' JAN VEEN, Bede om Hulp. ANTWERPEN HET LEVEN G. Bramlage, EEN SMAKELIJKE BOTERHAM Van Breda's Gemberkoek er op. Steuncomité Steuncomité. CONCERT, R.-K. Vereeniging voor Volkszang. ST.NICOLAASFEEST. Verkoop van in Uw eigen belang Spoorstraat 96-98 na het bombardement Boekhandel EGNER, Keizerstraat no. 37. Dem isaisons, Regenjassen, «Jekkers Ulsters, sneedjebruinbrood meteen plakje VAN BREDA's Gemberkoek is goed gevuld. VAN BREDA's Gemberkoek is met den Zilveren Medaille bekroond. VAN BREDA's Gemberkoek kost thans 3b ct. per stuk. W. C. VAN BREDA, Banketbakker. Hoofdgracht 49. Koningstraat 47. De monsclilievende hulpvaardig heid, welke deze lieden vinden, ver- eiacht de grootste erkentelijkheid nu Nederland zelf ook nog in de ellende van den volkerenoorlog le betrekken, ligt allerminst in do be doeling. Duitschland dergelijke plan nen toe te schrijven, is even dwaas als arglistig. In Oost-Pruisen. Berlijn, 14 October. (Wolff.) Uit het groote hoofdwartier wordt d.d. 14 October 's middags gemeld: Op het Oostelijk oorlogstooneel zijn de Russen in gevechten by Schei- windt teruggeworpen. Zij verloren 3000 krijgsgevangenen, 26 stukken en 12 machinegeweren. Lyck is weer in ons bezit. Brala is door den vijand ontruimd. Meer Zuidelijker bij het terug wer pen der Russische voorhoede naar Warschau zijn 8000 Russen krijgsge vangen gemaakt en 25 stukken ge schut genomen. Eonige Pransche officieren, die dezer dagen van het front te Parijs aankwamen, brachten de tijding mede, dat. Vrijdag, den 9en October, iu de buurt van Roye een geheel Duitsch konvooi, met 850 manschappen, voor zien van mitrailleurs, in handen is gevallen van een afdeeling Pransche en Engelsche cavalerie. Het konvooi kwam uit Noordelijke richting en bracht voedsel en munitie voor de Duitsche troepen, die in de omstreken van Roy opereerden. Door den mist verdwaalden de aanvoer ders. Toen de mist optrok zag een Fran- sche aviateur het verdwaalde konvooi en bracht hierover onmiddellijk rap port uit by den Franschen comman dant. Een sterke afdeeling cavalerie werd uitgezonden, die het konvooi, nadat de Duitschers een wanhopigen tegenstand hadden geboden, buit maakte. Op zee. Berlijn, 14 Oct. (Wolff.) Het offici eel Petersburger Telegraafagentschap verspreidt een bericht van dc Russi- seho admiraliteit, volgens hetwelk bij de vernieling van de „Pallada"twee Duitsche onderzee-booten tot zinkon gebracht zouden zijn. Dit bericht is, naar van officieelo zijde vernomen wordt, in allo opzichten onjuist. In Gallcië. Weenen, 14 October. (Wolff.) Offi cieel wordt gemeld: Op de lijn Stary -Sambor en Medyka zijn de ver sterkte stollingen van den vijand door onze troepen aangevallen. Deze gevechten strekken zich voortdurend over een grooter front uit. In de Karpathen namen wij Toronya, na oon strijd van vier dagen en vervolg den dc Russen naar Wyskow. Er haddon kleine, succesvollo ge vechten met de terugtrekkende vij andelijke afdeelingen plaats, ook in hot Visso dal (in het comitaat Mar- maros). (Stary-Sambor is gelegen aan de Dnjostr, ton Zuidon van Przemysl on Medyka ten Nooi dOosten van laatst genoemde stad.) Aan het Westelijk front. Parijs, 14 October. Hel; communiqué van hedenmiddag 3 uur meldt: Op onzen linkervleugel tot aan ilo Oise worden de operaties nogmaals voortgezet. Het wordt bevestigd, dat onze legers in het centrum, iu de streek van Berry-au-Bac, vorderingen gemaakt, hebben. Op onzen rechtervleugel is niets nieuws te melden. Over de oporaties op hut Westelijk front deelt do Pransche logatiu, in aansluiting op het gisteravond om elf uur gepubliceerde communiqué, nog het volgende mede De dag van gisteren heeft zich gekenmerkt door een vrij aanzien lijken vooruitgang onzer strijdmachten op verschillende doelen van hel slag veld, meL name iu de streek van Berry-aii-Bae on Zuidwaarts van Alreeht, waar kanonnen op den vijand zijn veroverd. In de streek van Luns daartegen hebben wij het dorp Vermelles (gelegen tusschen Lens en Bóthune) moeten prijsgeven, maar meer Noordelijk zijn onze troepen den aanval hervattende in de streek van Bóthune en van Hazebrouck, begonnen met do vijan delijke elementon, die op het front La Bassee-Estaires-Bailleul waren voortgerukt, terug te dringen. Het terugwijken der Duitschers was in het bijzonder merkbaar trjn aanzien der cavalerietroepeu met hun ver sterkingen, die ten Noorden van de linie optraden. Telegrammen, ontvangen na 11 uur: Sluis, 15 October. Volgens hier ontvangen berichten is Brugge door de Duitschers bezet. Gisteren ver schenen aldaar 800 uhlanen. Het ge rucht ging, dat op deze uhlanen is geschoten en er twee van .werden gedood, doch hiervan werd geene hu vestiging ontvangen. Te Hoecke bij de Nederlandscbe grens waren patrouilles uhlanen ge zien. Te Brugge wierp een Duitsch vliegtoestel 2 bommen op de kazerne, doch die richtten bijna geene schade aan. Hier te Sluis kwamen gisteren en ook heden tallooze vluchtelingen aan. Zij komen uit het noord-westelijk gedeelte van België, terwijl ook zeer velen er zich onder bevinden, die reeds vroeger uit het Belgische ach terland naar het noord-westen waren gekomen. Men schat het aantal passeerden op 60000. De toestand is onbeschrijfelijk. Londen, 15 October. Het officieele Pransche communiqué meldt, dat de Engelsch-Pransche troepen Yperon hebben bezet. Londen, 15 Oct. Iu het officieel Engelsche communiqué wordt gemeld, dat de Engelsche troepen op de lin kervleugel der geallieerden in con tact kwamen met den vijand. Daaruit wordt opgeragaakt, dat de Duitschers aan de llank iets zyn teruggedreven. De teireingesteldheid is, daar hot operatieterreiu een mijn streek is een belemmering voor een snellen opuiarsch. Lissabon, 15 October. De gouver neur van Angola heeft voor de ge- heele Portugeesche Cóngo den staat van beleg afgekondigd. Crefeld, 15 October. Volgens hier ontvangen telegram is de vroegere commandant van Antwerpen, luite nant-generaal De Guise, in het ge vangenkamp der Crefelder huzaren ondergebracht. Londen, 15 October. Dc „Evening Standard" verneemt uit betrouwbare bron, dat koningin Elisabeth nog in België verblijf houdt en aan de zijde van den konkig vertoeft. Berlijn, 15 Oct. De „Nova Refor- ma" verneemt, dat de Russen bij hun vertrok uit Lemberg den aarts bisschop, dr. Bilczewski als krijgs gevangene meegevoerd hebben. UIT DEN OMTREK. Texel, 14 Oct. In 't begin dezer week werd bij inschrijving verkocht het casco van den gestranden logger SCH 274. Er waren lObiljotten ingeleverd,t.w.: Wed. E. Vlessing, voor f 41.— Govert de Roos, f 58.— Willem Visser, f 100.— Willem Jonker, f 100.75 H. W. Keesom, f 106.- Jacob Dekker, f 152.02' Klaas Kuiper Az., f 165.20 Klaas Lap Sz., f 170.51 Klaas Lap Bz., f 187.— Jacob Kikkert P.Pz-, f 200.— Aan laatstgenoemden inschrijver werd de logger toegewezen. Texel, 12 October. De onlangs gestrande logger SCH 274, is heden in 't openhaar geveild en bracht f200.— op. Wieringen. In de gemeente (eiland) Wieringen heeft zich een Comité gevormd, tot het plaatsen van Belgische vluchte lingen. Verschillende burgers namen vluchtelingen aan huis, anderen rich ten ledige woningen in en zullen daarin opnemen en verplegen. Gisteren zijn de eerste vluchtelin gen, 23 in getal, aangekomen. Weder z(jn heeren naar Amsterdam vertrokken teneinde een tweede groep af to halen. Anna Paulowna. Tuinbouwveiling van 130ct. 1914. Grooteaardapp. f 1.00—f 1.20 p. zak. Kleine f0.75-f0.90 Uien f 1.35 per 50 KG. Bieten f 0.85-f J.löp.lOOIEG. Andijvie f 1.00-f l.öOB lOOkr. Peren fl.20-f2.60,, zak. Correspondentie. Rechthebbenden op de brieven onder de nummers 385, 340, 344 ingekomen op ad vertontio's geplaatst onze courant, worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk van ons bureau af te halen. Adm. Held. Ct. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië VurzundlngswuE, TUdst.der laat. bual. u/lt 1'oatk. Naar Atjeh en onderhoorigheden en de Oostkust van Sumatra er Engeland lelken Dinad. 11.30fint. Naar Guyana (Suriname): Ïiual vla Amsterdam 220ot, I 8.—'sav. I via queenslowu 'M 111.30 'srn. mail via Suutliatuptun 19 r 1150 'aio. (alleen op verl. d. afz.J Naar Curaqao, Bonaire en Aruba: or queenstu wu j dag en l)ond. 111.30 'a m. Naar St. Martin, St. Eustatius en eoMBtvia Amsterdam 22 Oct. 8.-'sav. (alleen op verl. d. afz.) mail via Engeland 19 Oct. 11.30 'sm. Naar Kaapland, Natal, Orauje-Rivier- kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag 113) 's m. HELDER. In dank ontvangen: 13 Oct. '14. van Mevrouw Bok, de netto opbrengst van een verlote sprei f 96.95 14 Oct. '14 van de minder geëmpl. R. W. (wekelijks) f -9.90 Van V. 50 fleschjes honig, uit dank baarheid aan de Regeering, Jomdat deze al gedurende eenige jaren de ijmkers in de gelegenheid heeft ge steld voor hun bijen accijnsvrije suiker te kunnen bekomen. De Penningmeester, W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21 Onze onzijdigheid. Een bijzondere correspondent van de „Times" heeft uit Rotterdamjaan zijn blad geschreven over onze onzij digheid. Hij zegt o.a. „Wat de Nederlandsche koopman niet ten volle inziet, is, dat op het oogenblik de menschen, die van de onzijdigheid partij trekken, zijn ten eerste de Duitschers, die krachtens de Rijn-akten tenminste iets krijgen van wat zij noodig hebben; en ten tweede het Nederlandsche volk, dat nog wat handel kan drijven en zeker ontkomt aan al de verschrikking van den oorlog. Zij, die zoo goed als geen voordeel by de onzijdigheid hebben, zijn de Engelschen. Een oogenblik nadenken leert, dat, bij het ophouden van die onzijdigheid, doordat Neder land de zijde van Duitschland kiest, ook alle aanvoer voor Nederland, dien Engeland nu om de Nederlanders ter wille te zijn, doorlaat, dadelijk op houdt, aangezien Engeland dien aan stonds zou stoppen. Houdt daaren tegen de onzijdigheid op, doordat Nederland de zijde van Engeland kiest, dan zou de Engelsche regeering haar eigen maatfegelen treffen om Nederland te voorzien. Beide gevallen zouden Engeland beter voegen, maar desondanks is het er met zorg op bedacht om een middel te vinden teneinde de Nederlanders in staat te stellen tenminste een deel van hun handel te drijven. Volgens bevoegde beoordeelaars moet het voor een oud handeldrijvend land als Nederland niet moeilijk zijn om, wanneer hot zekere markten gesloten vindt, zijn handel naar andere landen te leiden." De schrijver gaat dan verder be- toogen, dat een overwinning van Engeland en zijn bondgenooten voor Nederland een grooter voordeel is, dan van Duitschland. Wint Engeland :.s., dan komt er een einde aan de wapeningen, die ook Nederland zoo veel kosten, wint Duitschland, dan wordt Nederland stellig vroeg of laat Duitsch. Van Duitschen kant, gaat de schrijver voort, wordt er hard gewerkt om de sympathie van de Nederlanders te verwervenvooral in Rotterdam, meent hij, is dat erg. Maar wij Hollanders zijn snugger en nuchter van geest. De handel is onze voornaamste bezigheid en wij spreken bijna aldoor over zaken doen. Opper vlakkig beschouwd zou men zeggen, dat wij in niets anders belang stellen, maar, meent de schrijver, die indruk zou volkomen verkeerd zijn. Diep in ons hart ligt een bron van vaderlandsliefde en trots op onze ge schiedenis, en als het noodig wordt zullen trouw en zelfopoffering rijkelijk vloeien. Spreekt men van het Huis van Oranje en van onze koloniën, dan komt er glans in onze oogen. En om die koloniën niet te verliezen, bedanken wij er voor met Engeland in oorlog te komen. Er mogen er dan enkelen zijn - besluit de schrijver bij wie het tijdelijk gewin zwaarder weegt dan de belofte van een roemrijke toekomst, zijn niet te vinden hij heeft ze tenminste niet kunnen ontdekken in de trotsche stad Amsterdam, met haar wereldhandel, haar groote overleveringen, haar geschiedenis als Neërland's hoofdstad. Daar voor het minst leeft nog het ideaal van 's lands vrijheid en onafhankelijkheid, niet te verkwanselen voor een schotel linzen of een handvol zilver of goud. Daar voor het minst brandt het vuur van een zuivere vaderlandsliefde, die uit ziet naar een toekomst, waarin de Nederlanden weer hun plaats zullen innemen onder de grootere mogend heden van Europa. Misschien zal het den schrijver goed doen te vernemen, dat dat ideaal en die vaderlandsliefde hier en daar ook buiten Amsterdam nog voorkomen. „Een oorlog van mieren". Een gewonde Pransche officier, die pas to Parijs terugkeerde vertelde, naar aan „Times" gemeld weidt, het volgende „G|j moet u niet over den langen duur van den veldslag aan de Aisno verbazen. Bewonder liever de vol harding onzer soldaten, die zich vrij moedig opofferen voor de verovering van enkele meters groud en sneuvel den zonder de roemrijke vergoeding het bereikte resultaat te zien'. „Het is een oorlog van mieren, een leusachtige strijd, die enkel het genie van den generalissimus in zijn geheel waardeuren kan. „Wanneer gij in het officieele com muniqué leest woorden als: „Wij maken een kleine vordering", wees dan zeker, dat zij duizenden ongeziene heldendaden in zich sluiten. „Er zijn echter oogonblikken, dat do strijd van karakter veranderd, als onze artillerie de Duitsche loopgraven juist onder vuur genomen heeft en de Duitschors besluiten er uit te komen. Dan komen geheole bataljons, die door den oneffen grond verbolgen waren, plotseling te voorschijn en en onze infanterie rukt met de bajonet vooruit. „De kanonnen zwijgen. Enkel de machinegeweren zetten hun moord dadig werk voort. De blauwe en zwarte lijnen van scherpschutters en Zouaveu avanceeren met snelle sprongen. „Niets houdt hen dan tegen. De Duitschers verdedigen zich gewoonlijk slechts zwak en spoedig sluau ze op de vlucht. „De artilleriestryd wordt hervat tegen een nieuwe lijn loopgraven, die de zwarte rook der Duitsche kanon nen verraadt." In de moerassen van Si. Gond. De Pransche generaal Cherfils geeft in de „Echo de Paris" een relaas van de reeds vroeger in ons blad vermelde - nederlaag van de Prui sische garde in de moerassen van St. Gond. De Duitschers verloren daarin bijna al hun kanonnen, die er nog in de modder zitten. Het moeras van St. Gond, welks water wordt afge voerd door den Petit Morin is zoowat 10 K.M. lang, bij 2 3 K.M. breed. De oppervlaktelaag wordt gevormd door veen, bezet met riet ter mans hoogte. In het droge jaargetijde is de grond volkomen vast. Zoo was het ook toen de Pruisische garde er den 9en September in trok. Haar regimenten hielden er halt, en brach ten er den nacht door, met de ka nonnen tusschen het riet verborgen. Het was het plan, in den ochtend een verrassing uit te voeren. Dien nacht begon hel echter te stortre genen, en het moeras hernam nu zijn drassig karakter. Thans waren het de Duitschers, die verrast werden. Bij het aanbreken van den dag waren de wagens en de kanonnen der Duitschers lot de assen in de modder weggezakt; de kanonniers stonden tot hun middel in het moeras. Nu veroorzaakten de Fransche kanonnen een ware slachting. De garde liet in het Imoeras van St. Goud van 8.000 tot 10.000 dooden achter en bijna al haar geschut, paarden en wagens. Het Centraal-bureau ié gevestigd in 't Gebouw der Openbare Werken aan de Kerkgracht en is geopend op werk dagen van 10—12 en 2-5 uur. Alg. Secretaris Ds. H. BUISKOOL. Wie finantieelen steun wil gavan, zende zijn bijdrage aan den Heer W. BIERSTEKER, Loodsgracht 21, Pen ningmeester. Wie werk zoeken of werkkrachten noodig hebben, worden uitgenoodigd zich te richten tot het Subcomité, dat daarvoor dagelijks zitting houdt in het Gebouw van Openbare Werken, Centraal-Bureau, Kerkgracht, van 10 -12 en 2—4 uur. Voor gratis hulp in de huishouding wende men zich tot den Heer W. VISSER, Stationstraat 4. Degene, die gratis een rantsoen eten wil bekomen, kan zich opgeven by Mavr. DE BOER -JONGKEES, Koning straat 28-30. Wie tengevolge van de mobilisatie flnantieele hulp noodig heeft, melde zich op Maandag, Dinsdag, Woensdag of Donderdag aan bij het Subcomitó voor Ultkeerlng, Gebouw der Openbare Werken, 2 4 uur. Advertentiën. Ondertrouwd JACOB SMITS en ELISABETH HORSMAN. Helder, 14 Oct. 1914. Vosstraal No. 2. Ondertrouwd MINA COLTOF on BENNIE COHEN. Hoogevcen, j13 Oi'lober MM. Huwelijksvoltrekking 4 Nov. a.s, Getrouwd J. L. VERHEIJEN G. N. KLERK. De Heer en Mevr. VERHEI.TEN - Klerk, betuigen, mede namens weder- zljdsche familie, hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 14 October 1914, Geboren: MARTINA JACOBA, dochter van M. J. 't HART en M. 't HART-Riekwel. Helder, 13 Oct. 1914. Wij berichten U hiermede de ge boorte van onze Dochter. C. VOGT— Bakker. W. VOGT. Ambon, 13 Oct. 1914. Ten bate van de Belgische Vluchtelingen welwillend aangeboden door het volledig Symphonie-orkest van het Stafmuziekkorps der Koninklijke Marine, onder directie v/d. Hr. A.L.Hazebroek met belangloozo medewerking van: Mevrouw W. L. BOLDINGH-QOEMANS, Conférenciöre en Mej. J. MOLENAAR, Concert-Zangeres op MAANDAG 19 OCTOBER, des avonds 8 uur, in „CASINO". PROGRAMMA: 1. Marche Légère Hazebroek 2. Ouverture Alessandro StradellaPlotow 3. Voordrachten (Mevr. Boldingh- Goemahs) a. Kindei sproke Maria Bodduert b. Klokke Roelaud Albrecht Rodenbacli c. Mijn Taal Loovendaal d. De Bruid Jan Prins e. De Wilgen, Adama v.SchelLeina 4. Zang (Mej. Molenaar): Höro Israël. Aria „Elias" Mendelssohn Bartholdy 5. Suite Algérienne Saint Saens Prelude; b. Rhapsodie Maurosque; c. Rêverie du Soir d. Marche Militaire Fran$alse. Pauze. 6. Ouverture de Concert Rossini 7. Zang (Mej. Molenaar): O, Toi.quiprolongeas nies jours. Iphigenie auf Tauris Gluck b. Hollandse!) Liedje C. van Tussenbroek c. 'n Zomernoen De Vos 8. Voordrachtan (Mevr. Boldingh- Goemans) u. Is hot Noorden het hoofd René de Clerq b. Ik heb oogen gezien c. België bovenal d. Het Lied van den Arbeid e. Holland's Vlag Loovendaal 9. Romanze für Violine (F-Dur)Beethoven (Vioolsolo door den Heer J. Pala). 10. .Au Pays des Nymphes", Ballet Fantaisie Hazebroek Entróa: Eerste Rang f 0.50. Gereserveerde plaatsen 0.75. Gaanderij0.25. Kaarten te bekomen bij de boekhan delaars: J. C. DU1NKER, H. J. EGNER, A. J. MAAS en P. SPRUIT, en des avonds aan de zaal. Nè Zaterdagavond zijn geen gereser veerde plaatsen te bekomen. Afd. Helder. Voor het Propaganda-Koor en de Cursus der oudste Kinderklasse Deze week GEEN bijeenkomst. De oefeningen der jongste zangklas gaan evenwel a.s. VRIJDAG op gewonen tijd (half vijf) in „Tlvoli" DOOR HET BESTUUR. De Heer en Mevrouw LE RüTTE— BIK bedanken voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hunne Dochter ondervonden. Bezoeken worden gaarne afgewacht Vrijdag den 16en October a.s., des na middags van dria tot half vijf. Laden v/d Alg. Bond van 0 off. der K.M. en het Korps Ms. Er heeft zich eene Commissie ge vormd om de kinderen van de O/ofP., leden van bovengenoeraden bond, dit jaar een genoegelijken St. Nicolaas- avond tc verschaffen. Deelneming kinderen van 3 t/m. 12 jaar. Gelegen heid tot bijdragen tot uiterlijk 15 November a.s., iederen werkdag van 1 uur 's middags tot 9 uur 's avonds in het Bondsgebouw Polderweg 51, al waar tevens verdere inlichtingen worden verstrekt. Groote deelname wordt verwacht, ook van kinderen van hen die in het buitenland ver blijven. DE COMMISSIE. Door het Steuncomité voor Belgi sche Vluchtelingen te Hulsberg bij Valkenburg (Limburg) worden giften met de grootste dankbaarheid aangenomen. ledereen, die de ellende der Vluchte lingen ziet, heeft diep medelijden en geeft gaarne een penningske of kleeding- stuk voor die armen, die nog steeds bij ons aankloppen om hulp en die wij zoo gaarne willen helpen. Uiterst dankbaar worden giften ont vangen door den Penningmeester van ons Comité, den Heer EGIDE JOOSTEN, Ingenieur, Architect en Directeur van de Limburgsche Waterleiding-Maatschappij, Stationsplein, Valkanburg (Limburg). Burgemeester en Wethouders van HELDER zullen op MAANDAG 26 OCTOBER a.s., dos namiddags 2 uur, publiok, alleen bij inschrijving, verkoopen, eenige op do Vuilnisbelt aanwezige goederen, als: 1. 14347 K.G. witte, bonte en wollen lompen. 2. 7723 K.B. oud tapijt. 3. 3327 K.G. oud gonje. 4. 808 K.G. oud touw en zeildoek. 5. 664 K.G. oud zink, koper enz. 6. 15336 K.G. zwart glas. 7. 32187 K.G. wit glas. 6. 4950 K.G. oud leder (schoenen enz.) 9. 8500 K.G. oud grof papier (karton enz.) 10. 325 K.G. gutta-percha. Do goederen zijn te bezichtigen twee dagen vóór den dag van verkoop, des voormiddags van 9 12 en des na middags van 2-4 uur, op de Vuil nisbelt in het Brakkeveld alhier. Bij de opening der inschrijvings biljetten, die op zegel behooren le zijn gesteld, moet een bedrag ad f 150 door den inschrijver als borgstelling bij Burgemeester en Wethouders worden gestort. Ongezegelde insctirijvingsbiljetten wordon ter zijde gelegd. De voorwaarden van verkoop, als mede de modellen der inschrijvings- biljetten met couvert zijn ii 10 cent verkrijgbaar ten kantore van den Opzichter der Gemeente-Reiniging. Heldor, don 14 October 1914. De Sprei is uitgeloot op no. 216. Ze kan afgehaald worden bij Mevr. BOK, Ankerpark 2. Hartelijk dank aan allen, die meegewerkt hebben om ook weer dit plan te doen slagen. FRANS VERCAMMEN, 8 Kleine Kraai wijk Antwerpen, zoekt zijne vrouw en 2 kinderen. Zijn adres is op het Belgisch Loodswezen in Vlissingen. Gevraagd een Slagersknecht. Adres: G. de BeursGz., Bassingr. 3. Verloren Zondag j. 1. een gouden broohe. Tegen belooning terug te bezorgen Goversstraat 16. Dag-dienstbode. Gevraagd een Dag-dienstbode, loon f2.50 per week. Adres: Jan in 't Veltstraat 55. Een net Dagmeisje gevraagd. Adres: Zuidstraat 58. BANKETBAKKERIJ. Wordt gevraagd een nette Jongen, voor loop en bakkerij werk. Adres: W. C. VAN BREDA, Hoofdgracht 49. Te huur: Van Galenstraat 62 Winkel, Woonhuis met Pakhuis. Huur f5.- per week. Adres: Kerkgracht 30. Kost en Inwoning aangeboden, klein gezin, conditie billijk. Adres: Bureau van dit Blad. Twee leerlingen R. H. B. S. van buiten zoeken gelegenheid bij nette familie Koffie te drinken. Brieven met prijsopg. lett. R, aan DUINKER's Adv.-Bureau,Sp oorst-raat. Drie Matrozen-Schrijvers, zoeken een ZIT-SLAAPKAMER. Br. fr. te zenden aan J. H. STORM, a/b. Wachtschip. H.H. Vlschrookers of Personeel. Wordt gevraagd wekelijks 1 bus van 40 L VISCHAFVAL, liefst ingewand. Naaste prijs gevraagd. Pr. boord Zuh Mühlen. Voor emballage zorgt kooper. Franco brieven lett. B., aan den Boekh. D. GORTER Jb., Wormerveer. Groote lederen Tasschen of Koffers te koop gevraagd. Aanbiedingen onder No. 357, aan het Bureau van dit blad. Te koop Marine-pijjekker en een partij witte Jassen voor spotprijs. Adres: Bureau van dit blad. Melk te koop, circa 200 Liter. Adres: C. ROSKAM, Koegras, aan't Kanaal, nabij den Helder. Verkrijgbaar: VET SCHAPENVLEESCH 30, 35, 40 ct. KALFSVLEESCH 25, 35, 40 ct. Bij A. BLIKKENHORST, Langestraat 46 HELDER. zuivere melkproducten: volle, machinaal gereinigde Melk, zisktakiamvrije Flesschenmelk, prima zuivers Roomboter. Zoogenaamde „goedkoops Boter" of „Mélange" wordt door onze inrichting niet verkocht. Het étiquet van „JONG HOLLAND" is U een waarborg van KWALITEIT en ZUIVERHEID. Sluitzegels in diverse kleuren op aan vraag gratis beschikbaar. Aanbevelend, DE DIRECTIE. precies recht over de Hoogstraat- Speciaal goedkoop adres voor HEDEN (Donderdag) verschijnt een extra nummer van Antwerpen na het bombardement. Een schitterende reeks van prachtige foto's van de geteisterde stad. Losse nummers 10 CENTS. GOEDKOOPST EN MEEST GESORTEERD HEEREN- en KINDERKLEEDING-MAGAZIJN WESTSTRAAT 11. in groote verscheidenheid, tegen scherp concurreerende prijzen. is een Beleefd aanbevelend, TELEFOON No. 240. Biedt zich aan nette Weduwe zonder Kinderen, als Huishoudster, bij eenig heer of dame of klein gezin. Goede getuigen zijn te bekomen. Fr. brieven onder letter J.B.,* aan den Boekh. A. J. MAAS. Direct flinke Werklieden en Jongens gevraagd aan de Conserven- fabriek van YERBURG Noordscbar- woude. Voor directe indiensttreding gepens. Stoker gevraagd, als nachtstoker. Br. met verlangd salaris letter S, aan DUINKER's Adv.-bur., Spoorstr. Een nette LOOPJONGEN gevraagd voor den Graan-, Zaad- en Vogel handel Janzenstraat No. 1. Gevraagd een Kleermakersknecht, ilj: J. MAHIEU, ZuidBtraat 20. Gevraagd een flinke JONGEN, die met het bakkersvak eenigzins op de hoogte is. AdresJb. DE JONG, Bassingr. 29. Geachte Clientèle! Ten gevolge van een besluit, genomen in overleg met den Ed.Achtb. Heer Burgemeester, zijn onze brood prijzen thans: Tarwe Melkbrood 7'/s ons Waterbrood 7'/« idem 10 Krentenkrop 7 Roggebrood Kadetjes en Krentenbroodjes 4 a en alleen ZATERDAGS: Krentenbrood van 16, 20, 25 en N.B. Het WATERBROOD alleen Is aan heide einden gemerkt met een KNIP. Hoogachtend, DE DIRECTIE. 16 ets. 14 e 19 M 16 17 II 10 II 30 ets.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3