K OORLOG in KOUSEN, SOKKEN. 8 jü Magazijn „DE STER", jf R.-C. Vereeniging voor Volkszang KENNISGEVING Het Depotlvan W. JAGER GERLINGS Wijnhandelaars, Hofleveranciers, Haarlem I. DE VRIES, Spoorstr. 102 FEESTVIERENDE-VERGADERING Ons Belang". Billard„Wilhelmina" Café „DU PASSAGE" Mej. HENRIETTE S. POLAK, DANSLEERARES, DANS- en MAINTIENLESSEN BREIEN EN AANBREIEN. MAGAZIJN „DE STER". Ned. Nat. Werklieden-Vereeniging „o. s. W." R. BAKKER Dzn., NEEMT PROEF ONGEBUILD TARWEBROOD Belllustreerd Zondagsblad. geloof, dat 't een deftig heer iaEen baron" hoeft nou juist nog niet, maar iets bijzonders is 't zeker en ik zal me nog welderes bedenken eer 't me zoo kon 'gaan as die deftige mefrouw uit de krant, die de soldaat niet in de kamer wou hebben en dat toen later een hooge rneheer bleek te wezen. Ik weet, wat ik doen zal 't ereis zien, 't zal ons geen windeieren leggen. Hij heb nou ten minste al gevraagd, of ik van ge rookte paling hou en wie de fijnste koekenbakker hier in den Helder is. En je heb zelf gezeid, dat zijn hor loge en ketting van goud bennen." „Echt goud, heb ik niet gezeid, 't leok or wel wat op, zei ik". „Toe zeg, draai er nou niet om heen, je heb gezeid, 't is echt goud", niot „'t lijkt". Piet had zich inmid dels in de veiligheid van de huiskamer teruggetrokken, zocht naar een uit vlucht om nog een slippertje te maken, want hij voelde 't maar al te goed, de atmosfeer in huis was zwaar ge laden, als Ant ten tooneele verscheen met emmertje en piepertjes. Zoolang „mijnheer" er was wou ze niet er mee binnenkomen, nou blies ze zoo gauw mogelijk het keukenlampje uit van wege de zuinigheid. Gauw keek vader in zijn krant, kuchte er es een paar malen, schraapte zijn keel was uiterst voorzichtig met te beginnen, maar het toeval in den vorm van een paar oude pantof fels, nam Piet in bescherming. Ant vond, „dat ze onmiddelijk weg gebracht moesten worden en den schoenlapper ernstig op 't hart ge drukt, ze vóór morgen acht uur terug te bezorgen". Dus stevende Piet in zijn duffeltje de deur uit, de vrouwelijke voorwer pen, waar hij heelemaal niet onder zat, netjes jn een krant onder den arm. Jonges, zulk goddelijk weer, daar kikkerde je heelemaal van op, nou nog een sigaartje" en reeds graaide de baas in zijn zakken naar vijf centjes. Hij was de wereld te rijk, daar vond hij nog een heel duppie en met twee sigaren en vijf centen in don zak en een gloeiend srnoo- kertje tusschen de lippen stapte hij parmantig het maanbeschenen plant soen door, blikte even als met eerbied naar het reuzengebouw van „die kranige pikkertjes" dan voorbij Bel- levue, loerde zoo gedachteloos naar binnen, bleef daar ineens stokstijf staan. Zat me daar zijn soldaat met een paar anderen heel deftig iets te gebruiken. Ja, 't leed geen twijfel, 't was hom. Gossiemijne, en wat een borst zette sinjeur nou, zou Ant dan toch gelijk hebben? Ja, 't was hom, hij zag 't secuur. Toen hij 't thuis moeder vertelde, glansde die over heel 't magere ge zicht. „Wel ja, zij had der oogen niet in den zak, wist wel wat ze deed. Had ze niet overal dadelijk zoo'n goeie kijk op? Laatst met die nieuwe juffrouw in de buurt, had zij 't niet dadelijk in de smiesen, dat 't niel: voel soeps was en kwam der al niel. ten week daarna de politie posten Toon, ja toon wist de heole buurt het dié had er ouwehoeren 's avonds zien binnenschuiven, dié wist welke jonge meiden er kwamen zij, Ant, had niks gezien, gelukkig niet, maar voor één 't wist, had zij '1 al gevoeld 1" Echtvriend, blij dat de bui was overgodroven, knikt al eens van „ja", wond don wekker op, ging 't erf sluiten en wou juist de huwelijkskoets bestijgen, als de jongeling thuis kwam. Gauw schoot hij zijn bovenbroek weer aan, vertelde, dat 't wel eens kon gaan vriezen, met zoo'n helder maantje, vroeg aan moeder of er nog koffie voor mijnheer was, maar deze bedankte, had nergens meer behoefte aan, zou maar gauw zijn bed opzoeken en met oen vriendelijk, rollend „wel te-rusten samen" stommelde hij de zoldertrap op. Nu werd het een wedstrijd tusschen Ant en Piet in 't bedenken van kleine attenties voor den gast. Deze, op zijn beurt, werd als 't kon nog steeds een tikje deftiger,maar bewees den anderen ook wel eens een beleefdheid. Bracht voor Ant op een Zondag fijne koekjes mee, liet Piet zoo nu en dan eens opsteken - voelde zich er thuis, zong Engelsche liedjes, las de oudjes soms uit de krant voor, „wat ie prachtig deed", vond Ant, kortom, 't was koek en ei. 't Was nu een uitgemaakte zaak „mijnheer" was een deftigheid. Zooveel hadden ze nu toch wel uit hem gekregen en dat hij later een bom duiten zou erven ,'t bagatelletje van een paar ton" zei „mijnheer" minachtend. En Ant vertroetelde hem meer en meer, rekende uit, welk voordeeltje zij er van zouden hebben, als ze hem geheel konden winnen, misschien wel huisbewaarders op zijn prachtig buiten, wie weet. En 't werd voor de zooveelste keer Zondag een heerlijk zenuwsterken de zonnige herfstdag. - Door 't huisje geurden „de lappies" van Ant, pruttelde in 't Zondagsche potje de koffie, streepte het zonnelicht de mooie, gladgewreven tafel, en flikkerde in 't koperen rookstelletje van vader. - Deze was ter kerke en de commensaal met een paar vrienden op stap. Ant had 't rijk alleen voelde zich wonderwel te moede, bouwde luchtkasteelen van de gewaagdste soort. Wonen in zoo'n prachtige villa, altijd een nette zwarte japon aan, koken voor „mijnheer", die natuurlijk om Ant niet trouwde, had het zóó voel te best en Piet hield den tuin schoon zorgde voor de paarden en kippen Daar weorklonk een zacht belletje en als Ant open deed, stond ze tegen over een lief jong meisje van een jaar of achttien, die vroeg of hier niet een soldaat G. v. Doorn woonde. Dat hadden andere landweerlui haar zooevon gezegd. Ze kwam juist van den trein, uit Rotterdam, wou hem graag oens spreken. De juffrouw moest maar zeggen, dat Bots er was. Achterdochtig nam „de juffrouw" haar van 't hoofd tot de keurige schoentjes op. - Wat moest ze, wat v/ou zo? maar het frissche, vriendelijke gezichtje pakte haar in. 't Was altijd nog een kleine zwakheid van Ant zij met haar eenigon jongen, wat had zo vroogor altijd heimelijk nog naar oen dochtertje verlangd. „Nou komt u dan maar wat binnen en rust wat hij woont hier wel, maar komt eerst legen etenstijd thuis" en ze ging het moisje voor naar het vriendelijk lichte achter kamertje, „doe je goed maar wat af en gaan maar es op je gemak zitten' en ze wees naar „den" stoel, schonk onderwijl een kopje koffie in, legde er een stuk kantkoek bij. - „Bent u familie of zoo van hem?" Ant pelde van nieuwsgierigheid. „Zijn meisje", was 't gelukkige antwoord. „Wat nou, zijn meissie, heb ie nooit wat van verteld weten zijn ouders er wel van, of bon je niet van zijn stand Nou krijg maar geen kleur, hindert nog niks, is ie misschien met zoo'n meissie als u beter af als met een groote dame. Die bennen ook niet altijd te vertrouwen" „Ja maar juffrouw ziet u och, 'k wil 't u wel vertellen mijn vader is er wat op tegen, weet niet dat ik op reis ben, maar me moeder helpt me. 't Is een knappe, op passende jongen en als wij trouwen later ziet u, mijn vader wil toch uit do zaak en broers heb ik niet. „Maar" riep Ant en ze keek het meisje met fonkelende oogen aan „wat is ie dan hij vertelde toch altijd van zijn deftige famielje wat, wat beteekent dat dan?" Nu lachte het meisje hardop. „Is ie weer aan't opsnijden geweest? O, die deugniet. Ja, 't is een lieve jongen, maar hij enfin een beetje blageurderig zijn vader was vroeger tuinman op een groot kasteel in Gelderland al lang dood, zijn moeder ook al hij kelner bij mijn vader anders een ontwikkelde jongen, maar mijn vader vindt hem te min. Enfin, we zijn nog jong en moeder helpt ons". ,En dat ie ons zóó kon beduvelen schreeuwde Ant. Noem ik toch een gemeene streek ouwe menschen voor 't lappie houwen, al die weken lang, foei, wat gemeen, meisie, meisie, en met zoo'n kerel wou je trouwen Gauw rechtsomkeert, laat .ie niet an hem zien, toe dan vooruit schaap!" Maar 't „schaap" ging. niot, lachte met eon lief gezichtje, praatte als een vrouwelijke advocaat (en die kunnen het) en toen Bertus na eon half uurtje binnen kwam, vloog hom een jong deerntje om den hals en draaide Ant hem den rug toe. Maar niet lang daarna stond een boet vaardige zondaar aan de hand van een blond kind voor moedei" en wat er toen verder is geschied? Een feit is, dat er dien middag taartjes op tafel stonden, dat er voor juffrouw Weersma den daarop vol genden dag een heel pakket uil. Rotterdam kwam, gerookte paling incluis on dat sinjeur Bertus van dien tijd af in den huize Ant en Piet altijd „mijnheer de Baron" werd ge noemd. Ook gewaagt de geschie denis van een ansicht uit Rotterdam door een ondeugende meisjeshand beschreven aan „Baron G. van Doorn, adres den Heer Weersma, ...straat, Helder". - Wat er verder zal volgen Aangezien de mobilisatie nog stec-.d,s voortduurt, is ook doze geschiedenis nog niet ten einde. Laatste berichten. De Noordzee sluiten! Deze radikale maatregel stolt do marinemedewerker van de „Times" voor. Waardoor zijn de „Hawke" en de kruisers van het „Hogue type in gevaar gekomen? Zij werden gebruikt als politic-vaartuigen, om toezicht te houden op den neutrale scheopvaart, waar vijandelijke schepen gemakke lijk onder kunnen doorloopen. Deze diensten hebben slechts zeer indirect met do verdediging des lands te ma ken. Men make het zich ocnvoudiger. Het volken recht kent een oorlogvoeren de mogendheid de bevoegdheid toe de zee af te sluiten. Langs een lijn van Shetlandsche eilanden naar de Noordsche kust met zoo noodig een smallen open doorgang naar het Skagerak zou de „Times" man dit willen bewerkstelligen. Voor den patrouilledienst zouden dan niet meer zwaarbemande kruisers gebezigd be hoeven te worden. Stoombooten met een 16 mijls vaart en treilers met een paar kanonnen bewapend, zouden het werk kunnen doen. Het blad weet verder te vertollen, dat bij de Engelsche regoering de sluiting van de Noordzee reeds in overweging is geno'men Aan het Westelijk front. Parijs, 21 Oct. (Reuter.) Hot com muniqué van hedennamiddag 3 uur meldt In den loop van den dag van gisteren zijn de aanvallen van den vijand buitengewoon hevig geweest bij Nieuwpoort, Dixmuiden en La Bassée. Alle aanvallen werden dooi de legers der geallieerden met de uiterste krachtinspanning terugge slagen. Overal elders heeft de toestand geen noemenswaardige wijziging 011 De Duitschers in België. Breda, 21 October. Een heden van Antwerpen te Breda teruggekeerd reiziger deelt mede, dat in den af- geloopeu nacht circa 10.000 marine soldaten met een aantal machine geweren Antwerpen in zuidelijke richting verlaten hebben. Later in den nacht trok een lange rij wagens met gewonden de stad binnen. De bezetting van Antwerpen en omgeving is in aantal zeer verminderd. Er bevinden zich nog weinig politie agenten te Antwerpen en do daden van plundering in de nog steeds zeer stille buitenwijken wordon menig- vuldiger. De Duitsche patïouilles treden tegen de plunderaars zeer streng op. Gisteren is een op heet er- daad betrapt inbreker 11a een kort verhoor door do patrouilles doodge schoten. Dc bezetting blijft zich ten opzichte van de bevolking zeer vriendelijk gedragen. 'Het binnen komen en verlaten van de stad ondervindt niet het minste bezwaar. Sluis, 21 October. De Duitschers bombardeeren van uit Mariakerken, bij Ostende, de stad Niouwpoorl, waai de verbondenen liggen. De verbon denen beantwoorden het vuur van landzijde en de Engelschen schieten vanaf de oorlogsschepen. De oorlogs schepen, die eerst ter hoogte van Nieuwpoort lagen, zijn genaderd tot Westende. Men kan van den dqk af dicht bij Ostende het bombardement zien. De strijd is nog steeds onbeslist. Ostende is dus nog steeds in handen van de Duitschers. Veel dorpen langs de kust ziju vernield, zooals Mannckensveere en St. Joris, en Slype, bij Ostende, is ook zeer geteisterd. Het Terminus hotel te Ostende ligt vol gewonden. (Telegr.) Sluis, 21 October. Sedert drie dagen beschieten elf Engelsche oorlogs schepen de Duitsche troepen, die zich bevinden aan de kust tusschen Middel- kerke en Westende. De Duitschers doen pogingen om Nieuwport te naderen, dat zij van terzijde bombardeeren. De Engelsche vloot beschiet hen, terwijl ook de Franschen met hun artillerie de Duit schers bestoken. De Duitschers trek ken terug en maken loopgraven bij Middelkerke. Het gerucht gaat te Ostende, dat de geallieerden er in geslaagd zijn den spoorweg naar Gent op te blazen. Een trein met Duitsche 'gewonden is onderweg blijven steken. Sedert gisteren komen te Ostende vele gewonde Duitschers aan. (Telegraaf.) Reusachtige transportvloten vor men sedert eenigo weken een bijna aaneengesloten brug over het Kanaal tusschen Ramsgate - Do ver - Folke- stone aan de Engelsche en Duinker ken— Calais - Boulogne aan de Fran- sche kust, aldus wordt aan Zweedsche bladen gemeld. Men verwacht dat een Engelsch expeditie-korps ter sterkte van 200.000 man binnen enkele dagen op Franschen bodem zal staan. Russische communiqué. Londen, 21 Oct. (Reuter). Een hier ter stede békend gemaakt officieel bericht uit Petrograd luidt: De Duitsche troepen die óp War schau oprukten zijn teruggedrongen naar de streken ten noorden van de rivier Poulitga. Zij bevinden zich thans in volkomen terugtocht; zij lieten hun gewonden achter, even als de stellingen dio zij voorheen hadden versterkt. De Russen trokken krachtig voor waarts over het geheele fiont. De vijand biedt nog tegenstand aan don linkeroever van du Weichsol, ten zuiden van het* district Piltsga tot Sandomir. Ofschoon do Russen aan eon hevig artillerievuur ziju blootgesteld cu hel, terrein zeer ongunstig is, houden zij dapper stand in het district Kosenitze. Op 20 October behaalden de Rus sen een belangrijk succes; hun posi tie aan den linkeroever'van de Weich- sel is thans verzekerd. De pogingen der Oostenrijkers om de San beneden Przemysl over te trekken zijn verijdeld. Du Russen her nemen op dit punt het offensief. I11 de streken ton zuiden van Przemysl vondt mon overblijfselen van allo Oostenrijfesche legerkorpsen, die vroo gor in Galicië verslagen werden. Dc opmarsch van talrijke vijande lijke afdeolingen is belet door de krachtige aanvallen der Russen. In Oost-Pruisen valt guen enkele verandering te oonstatccren. Londen, 21 Oct. (Reutor.) Lloyds agent te Colombo soint aan do Ad miraliteit, dat dc Engelsche schepen „Chilkana", „Troilus", Bonmohr" en „Clan Grant", ook een baggermolen, waarschijnlijk de „Ponrabbel", zijn in den grond geboord door den Duit- schen kruiser „Emden". Ook do Brit- sche stoomboot „Exford" werd dooi de „Emden" buit gemaakt. (Dit zijn weder zes offers op reke ning van dit onverschrokken Duitsche oorlogsschip. De lijst bestond reeds uit tien schepen: de „Indus", „Lovat", „Diplomat". „Killin", „Clan Mathc- son", „Trabboch", „Tymeric", „King Lud", „Riberia", „Foyle". Twee En gelsche eskaders zijn sinds eenige weken belast met het opsporen van den rusteloozen vervolger, maar blijk baar zonder succes.) Een vergissing. Kopenhagen, 21 Oct. (W. B.) Gis termiddag vuurde in internationaal water tusschen Nakke Haved en Kullen-vuurtoren een te voren niet opgemerkte onderzeeër twee torpedo's af op de Deensche onderzeeboot "Havmanden,,, die met een snelheid van vijf knoopen boven water voer. Geen der schoten raakte. De "Hav manden» voerde de Deensche vlag. Hedenmorgen dreef bij Nakke Haved een torpedo aan, die daar ontplofte. De oorlogvoerende mogenheden, dio bij dit geval betrokken konden zijn, werden er in kennis van gesteld met verzoek, voortaan voorzichtiger te zijn. De „National Tidende" meldt nog dat de onderzeeër zich op grooten afstand buiten het Deensche territoir bevond, toen de commandant plotse- liug een witte streep in het water zag,die van oen torpedo moest komen, wier koers dien van den onderzeeër kruiste. Deze kon zijn koers niet zoo spoedig veranderen. Gelukkig ging de torpedo onder de kiel van do „Hav manden" zonder schade aan te richten. Even later zag de commandaut weer veidachte schuimstrepen, doch dit maal voer de boot niet in den koers van de torpedo. De „Havmanden" keerde onmiddel lijk naar het Deensche torritoir terug en hield daar scherp uitkijk, doch van den vreemden onderzeeër was niets meer te ontdekken. Het Wolffbureauheeft van offici- oele zijde vernomen, datde beide torpedo's niet van een Duilsch vaar tuig kunnen gelanceerd zijn. Telegrammen, ontvangen na 12 uur: Parijs, 21 Oct. Het officieele com muniqué van hedenavond 11 uur luidt: dat oen hevige slag plaats had op den westelijken vleugel van hot oorlogsterrein in België on Frankrijk. Overal hielden de bondgenooten stand. Londen, 21 October. Het persbureau doelt mede, dat de Duit schers aanzien lijke verliezen gleden. Het Belgische leger bewees groote diensten door de stellingen moedig te verdedigen. Vier dagen lang hielden de Belgen in de loopgraven, langs de geheele linie van 30 K.M. met groote hardnekkig heid stand tegen de verwoede aan vallen der Duitschers en deden her haaldelijk met succes tegenaanvallen. Oostburg, 22 October. Den nog in de Belgische badplaatsen vertoevendeu Franschen en Engelscheu gasten werd Dinsdagmiddag bekend gemaakt, dat ze binnen 2 uur de kust en het Bel gisch grondgebied moesten verlaten, daar ze anders gearresteerd zouden worden. Velen vertrokken naar Sluis on andere Ncderlandsche grensplaat sen. Londen, 22 Oct. De admiraliteit deelt mede, dat drie monitors deel namen aan de jongste operaties in België. Zij beschoten met. succes dc Duitsche linies. Een afdeoling mitrail leurs is b|j Nieuwpoort ontscheept. Er word één persoon gedood, 6 ge wond en 3 vermist. Weenen, 22 October. Officieel com muniqué. Na hevige en hardnekkige aanvallen op de sterke stellingen van den vijand van Feleztyn tot aan'den weg ten oosten van Medyka hebben wij op verschillende punten terrein gewonnen. De Russen konden bij [de tegen aanvallen nergens doordringen. I11 den afgeloopen, nacht hebben onze troepen de hoogte ten N. van Nizynec genomen. Ton zuiden van Magira slaagde onze troepen er gisteron in zich van de veroverde plaatsen naai de hoogten op te werken. De strijd aan den zuid er vleugel wordt voornamelijk door de artillerie gevoerd, daar veel gebruik gemaakt wordt van moderne veld versterkingen, neemt de slag grootendeels het karakter van een vestingoorlog aan. In de Karpathen werd gisteren de Jalenka-pas, de laatste dio nog dooi de Russen was bezet, door ons her nomen. Er staat thans geon vijand meer op Hongaarsch gebied boven de Boekowina. Onzo troepen hebben de Sereth bereikt. Londen, 22 Oct. Eon binnenge komen stoomboot rapporteert, dat zij in de Noordzee liet Engelsche stoomschip „Ternoran" heeft zien zinken. Blijkbaar was liet schip op oen raijn geioopen. De bemanning is waarschijnlijk door een lorpedoboot gered. Batavia, 21 October. Aan de west kust van Borneo woedt een geweldige brand. De schepen kunnen niot dooi de dichte rookwolken van Java naar Singapore varen, daar de vuurtorens onzichtbaar zijn. Men vreest, dat het stoomschip „Timani" van de Java- China-Japan-lün is verongelukt. Amsterdam, 22 October. Van de zijde van de Directie der Java-China- Japan-lljn vernemen wij, dat. dé „Timani" Vrijdag 16 October van Biliton naar Mtmi,ok vertrok, doch in laatstgenoemde haven nog niet is aangekomen. Een schip is uitge zonden om do „Timani". te zoeken. Het is eon stalen stoomschip, in 11)03 gebouwd, bruto tonneninhoud 3878 ton, netto 2470 ton. Amsterdam, 22 October. Du Diree- lie der Java—China—Japan-lyndeelt mede, dat het nog volstrekt niet zeker is, dat de „Timani" vergaan Het schip moest Zaterdag te Muntok aankomen, doch het is moge lijk dat het oen andere haven is binnengevaren) daar het onmogelijk was te varen, aangezien du vuur torens niet zichtbaar waren. Afdeeling HELDER. Vergadering voof leden van het propagandakoor op heden (Donderdag), ten 8 uur in een der lokalen der Zusterschool. Het Bestuur. De Commandant der Stelling van den Helder, Gezien het Koninklijk Besluit van 8 September 1914 (Stbl. no. 448), waarbij de gemeente den Heldor in STAAT VAN BELEG is verklaard, Gelet op Art. 35 der Wet van 23 Mei J899 (Stbl. no. 128), Gehoord de Verplegingscommissie in de Stelling, ingesteld bij Konin klijk Besluit van 28 Januari 1905, No. 136, maakt bekend, dat het verbod van uitvoer uit doze gemeente met de volgende artikelen wordt uitgebreid, te wetenmats, peulvruchten, stroo, spek, paarden en varkens, zoodat nu, tot nadere, aankondiging, de uitvoer uit dezo gemeente ver boden is van Tarwe, Rogge, Gerst, Haver, Rijst en Rijstemeel, Meel, Rundvee, Hooi, Maïs, Peulvruchten, Stroo, Spek, Paarden en Varkens. Overtreding van dit verbod wordt ingevolge Art. 49 van bovengenoemde Wet gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden. Vergunning lol: uitvoer als boven bedoeld kan op aanvrage van belang hebbenden, op mijn last, worden verleend door het lid der Verplegings commissie, den Heer VAN NECK, Io.-Bmgemeester van den Helder. Gegeven 21 October 1914. De Viee-Admiraal, (Stelling-Commandant), W. NAUD1N TEN CATE. (Firma J. H. ENSCHEDÉ) is gevestigd bij TELEFOON 192. Advertentiën. Heden werden wij verblijd door de geboorte van eene Dochter. J. M. SCHOKKING - Baltuskn Minrn;i,BRRK. J. C. S. SCHOKKING. Helder, 20 Octobor 1914. Mevrouw PIEREN zal dezen winter geen vasten ontvangdag hebben. Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Afdeeling DEN HELDER. Algemeene Vergadering - op - Vrijdagavond 23 October, in het Gebouw van de MUZIEKSCHOOL, ten 8.45. Agenda Verslag van den. Afgevaardigde ter Algemeene Vergadering. Verslag der Commissie tot nazien der rekening on verantwoording. Vaststelling begrooting 1914 '15. Bestuursverkiezing volgens regle ment voor twee aftredeude leden. HET BESTUUR. „Vaderland en Oranje". op Zaterdag 240ctober1914, des avonds 8 uur in het lokaal „CASINO". Toegang voor alle Onderofficieren van Land- en Zeemacht met hunne dames. Ondorgeteokciidê heeft de eer U mode te deolen, dat hij met ingang van lieden, de zaak in Boter, Kaas, Melk en Eieren van de firma F. KOK, Oranjestraat 59 hoek Vischmarkt, heeft overgenomen. Door vlugge en nette bediening hoopt hij aller gunst waardig te worden. Aanbevelend, A. F. ISAKSSON. In aansluiting met hoven- staande mededeel ing, heeft ondorgelcekende de oer te berichten, dat zij haar handel in boter, kaas, melk en eieren met ingang van heden heeft overgedaan aan den heer A. F. ISAKSSON. Voor het zoo lange jaren genoten verlrouwen zegt zij u dank on be veelt haar opvolger in uw gunst aan. Hoogachtend, Oranjestraat. Firma F. KOK. Begrafenis-Vereeniging 5J* Aansprekers: R. M. BOUMA, 2de Vroonstraat 9. ■J. J. BUT, Breewaterstraat 57. P. REINTS, 1ste Vroonstraat 11. Het Bestuur: H. F. B. DISSEN, Gravenstraat 83. A. v. WAARDEN, Laan 28. P. REINTS, 1ste Vroonstraat 11. beschikbaar. KEIZERSTRAAT 70 - 72. Aanbevelend, A. DOL. AVONDLES gevraagd in het ENGELSCH. Br. no. 363 Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Dienstbode. Adres: Keizerstraat 112. Gevraagd een flinke Dienstbode. Zonder goede getuigen onuoodig zich aan te melden. Adres: „Tehuis voor Militairen". Kanaalweg 91—95. Gevraagd een Naaister met alles bekend. Adres: Bothastraat 12. Gevraagd een Kindermeisje van 9-5 uur. Adres: Binnenhaven 36. Mevrouw THOMASZ,' Kanaalweg 128, vraagt tegen 1 Nov.'een flinke Dienstbode, v. g. g. v. „Casino"-Gebouw, Kanaalweg 145 (huis), Tel. 66, bericht haren Leerlingen dat zij hare heeft hervat. Spreekuur dagelijks. WASCHVROUW gevraagd. Adres: Koningstraat 52. Meisje van buiten zoekt een nette betrekking voor dag en 'nacht. Brieven: Achterstraat 71. Een nette WEDUWE zoekt geplaatst te worden als Huishoudster, ruim 60 jaar, zonder kinderen, bij een man van denzelfdcn leeftijd. Adres: Middenstraat 71, alhier. Er biedt zich aan een net Bur germeisje, 19 jaar, in burgerhuis houding, tegen 1 November. Brieven Bureau van dit blad. Eene Moeder weDscht afstand te doen van haar Zoontje, 1/2 jaar oud. Brieven franco No. 365, Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Jongen. Adres: J. AGAART Joh.z., Sluisdljkstraat 03-05. Gevraagd een BROODBEZORGER Loon f7. per week en provisie. Zich aan te melden Donderdagavond van 7 lol. 9 uur in het Kantoor, alwaar riadèro inlichtingen worden verstrekt. HET BESTUUR. Te huur gevraagd. Vier miliciens vragen, tijdens de mobilisatie, een kamer te buur, om daar den Zondag eu dc avonduren door tu brengen. Liefst omtrek Bin nenhaven. Brieven onder No. 362, aan het Bureau van dit blad. Aangeboden een nette SLAAPGELEGENHEID, voor een net persoon. Adres: Westgracht 78. Gemeubileerde Zit-Slaapkamer te huur, met of zonder pension. Br. fr. No. 364, Bureau van dit blad. Te huur ruime, frissche ZIT- SLAAPKAMER, geschikt voor 2 vrienden of commensaal. Adres: Bureau van dit blad. Te huur: Van Galeustraat G'2 Winkel, Woonhuis met Pakhuis. Huur f5.- por week. Adres: Kerkgraclit 30. Wegens ziekte ter overname aan geboden de van ouds bekende ZAAK in Gedistilleerd, Kruideniers- en Grutterswaren. Adres: J. WINTER, Zuidstraat 18, Helder. Voor den Winter. Te koop pulk beste ZANOAARDAPPELEN, a f 1.45 per zak. AdresBureau van dit Blad. Let op onderstaan de prijzen: Grauwe Erwlen 30 en 33 cl. per kop Groote groene Erwten 21 bij 5 kop 20 Kleine groene Erwten IG Witte floonen 2b Bruine Bonnen20 bij S kop 18 Aanbevelend, Keizerstraat 56. HET GOEDKOOPST ADRES voor prima SCHOENWERK Is bij ^Xy>,'c'H.FEIJEN SPOORSTRAAT 27. Grootste keuze Wlnterpantoffels. MET HET ZOOWEL MET WATER ALS MET MELK GE BAKKEN, BLIJFT HET LANG MALSCH EN KRUIMELT NIET. MINZAAM AANBEVELEND, R. i. v. ELBURG, BROODBAKKER, MIDDENSTRAAT43 Puik beste Winteraardappelen, Blanke en Noord- Hol landsche blauwen. Monsters ver krijgbaar. Blanke 20 ct. en Blauwe 25 ct. do 5 kop. Ook beste Sfoofperon, 18 ct. de 5 kop. Spulstraat, nabij de Spoorstraat. BOELSUMS. Wegens schaarste tan bil lauwe Hunlui, is bij oudergeteekendo verkrijgbaar puik gegarandeerd gesmolten Rundvet, bij 5 pond 40, bij een pond 45 cent. A. KOOMEN, Spoorstraat 124. Opgenomen in het Verkrijgbaar bij den Uitgever van deze Courant, 37r cis. ptr 3 min (Ir. p. post 45 cis.) Verschijnt w e k e 1 ij k s. Een schat van Illustraties aaiisctioiiwelijk beeld I van het verloop van den Oorlog. Do geringe pr(js val voor geen onier leeers een beletsel a(ju ou» in te teekenen. KENBILJET. PBOEPNUBIEBS op aanvrage G R A T I 8. Ondargotaokendu wenscht getegald U ontvangen GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD Uf»n den prfta van 37'/j CtS, per 8 maandep, WoowrLAAi», KAAM. Uiw.~. -ot het af- •oepen ge-

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 3