Prijsvermindering. S. COLTOF, Kanaalweg. S. COLTOF, Kanaalweg. P. PLUIJLAAR Weststraat 109. Wegens het Seizoen zullen al deze! artikelen tegen vermin derden prijs opgeruimd worden. Laatste berichten. „Harmonie" UITVOERING Vioollessen. W. FLORIS NAP, Verhuisd Staatsloterij. heele en gedeelten van Loten Spoorstraat Westgracht Naaisters. Zes flinke Naaisters gevraagd, Mantels. Costuums. Waterproofs. Gummi's. Rokken. Blouses. Japonnen. Kinderjurken. Heeren-Ulsters. Jassen. Gummi's. Jekkers. Covercoats. Ziet hedenavond de nieuwe étalages Kanaalw. 141-142. was du raaiuii dor lmizeu in de buurt open tu laten. Ondor de mijnen wérd buskruit gelegd en 'n kabel werd gelegd, om op grooten afstand de mijnen te kunnen doen springen. De met het werk belaste militairen be gaven zich achter do duinen, die hen tot beschutting dienden en dit voor kwam een herhaling van het ongeluk te Westkapelle. De materieele schade is echter zeer groot. Het ergst is geteisterd de woning van den kunst schilder, den heor Zwart, daar alle ruiten en meerdore plafonds vernield werden, doch ook andere gebouwen, zooals de woning van den burge meester, den heer L. P. van Voort- huizen, het badpaviljoen, de winkel van den heer Van Schagen, het café „Wilholmina", bekwamen moer of minder ernstige beschadiging. Naar wij vernemen, is rijksvergoeding voor de aangerichte schade toegezegd. Plaatsruimte in de treinen. Verschillende malen kwam het in den. laatsten tijd voor, dat in treinen, waarmede een groot aantal militaire verlofgangers reisde, plaatsgebrek ont stond. Volgens de oftieieele uitgave van 1 November 1914 nopens den beperk ten dienst op de spoorwegen (Titel blad) worden met de in de dienst regeling aangegeven treinen in de eerste plaats militairen vervoerdhet. publiok heeft slechts toegang voor zoover er plaats is. Deze zelfde bepaling, die reeds van 1 Augustus af gold, bad aanvanke lijk betrekking op in dienst reizende militairen. Met het oog op don dienst is het echter gewenscht, dat de verlofgangers hun reis aanvangen en beëindigen op denzelfden dag. Inzonderheid moet er op gerekend kunnen worden, dat de van verlof terugkeerende militairen inderdaad op de aangegeven dagen weder bij hun troependeel aanwezig zijn, om dat de dienst dit eischt. Hoewel, wat botreft de soort der plaatsen in de treinen, nibt in dienst reizende militairen en burger-reizi gers gelijke rechten hebben, indien zij plaatsbewijzen voor dezelfde klas sen bezitten, moet het uitgesloten zijn, dat verlofgangers dóór achter blijven hunne bestemming niet meer kunnen bereiken. Als maatstaf inoet dus worden aan genomen, dat de militairen, die alleen door met oen bepaalden trein te rei zen nog in den loop van den dag hunne bestemming kunnen bereiken, in dien trein den voorrang hebben, Uit deze maatrogel volgt, dat zulks in sommige gevallen voor burger reizigers aanleiding kan geven tot groot ongerief. Ten einde daaraan tegemoet te komen, loopen op trajecten, waar het vervoer van verlofgangers grooten omvang heeft, voor- en volgtreinen. zoomede extra militaire treinen. Bij cenige inschikkelijkheid kun voorts dit ongerief tot een minimum worden beperkt. Daartoe is het dan noodig, dat men zich in voorkomende gevallen met minder plaatsruimte tevreden stelt, dan waarop men volgens de inrich ting der spoorwegcompartimeDten recht kan doen geldon en dat som mige reizigers zich zoo getroosten een gedoelte van de reis staande, hetzij in de zijgangen der rijtuigen, hetz(j in de bagagewagens door te brengen. Den militairen is op de noodzake lijkheid gewezen om zich, wat hen botreft, aan het vorenstaande te hou don on om aan het spoorwegperso neel hunne volle modewerking te verleenen om te bereiken, dat het openbaar reizigers ver voer zoo min mogelijk belemraoring ondervinde, Indien ook het publiek in dien zin medewerkt, kan er op vertrouwd worden, dat het aantal teleurgeslelden slechts zeer gering zal zijn. Geïnterneerden. Naar de Nieuwe Ct. meldt, is onge veer terzelfdertijd als de twee op parool in hun bewegingen vrygelaton geïnterneerde Duitsche officieren uit Alkmaar, ook een in dezelfde om standigheden vorkeerende Belgische 2e luitenant uit Amersfoort ontsnapt. Ontvlucht. Zondag zijn te Oldenzaal met dc stoomtram van Losser twee krijgs gevangen Fransche soldaten aange komen, die uit Linden (Hanover) waren ontvlucht. Vijf dagen en nach ten hadden ze omgezworven, en via Gronau de Nederlandscho grons in Losser bereikt. Ze waren ruimschoots van geld voorzien, en wenschten via Engeland naar het front terug t,e keeren. Verkooplng Oorlogschepen. Te Hellevoetslnis zullen op Woens dag 9 December in het openbaai ver kocht wordeu de afgevoerde monitor „Reinier Claoszon" en de torpedoboot „Foka". IJmuiden, 23 Nov. 1914. De Katwijksche vloot, welke altijd van hier uitvaart, is na de binnen komst van den logger K. W. 59 Zaterdag in haar geheel binnenge komen zoodat voor die plaats geen scheponverlies te boeken valt. Door het, wegblijven van de Engel- sche haringvisscbers, welke geregeld in het najaar alhier komon markten, bedroeg de opbrengst van de alhier verkochte haring van 1 Januari tot 1 November 561,018 guldon minder dan in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. MARINE EN LEGER. Bli beschikking van don minister van marine zijn do volgende plaatsingen gelast luitenant tor zee late klasse 11. .1. Hartkamp 2t> dezor eervol ontliovon van hot bovel over llr. Ms. „Dog" ou iu commissie gestold to Amsterdam luitenant lor zoo lsto klnsso J.H.G. Kremc-r 1!U dezer bolast mot hot hovel over Hr.Ms, „Dog"; adelborst lsto klasso Koninklijke Marine- reserve J. T. Kort geplaatst aan boord Hr. Ms. „Van Galen", on adelborst lsto klasso J. van Homert 1 Decem ber a.s. geplaatst aan boord Hr. Ms, „Soliorpioon". Do luitenant tor zoo 2d0 klasso B. E. L. nelfrlcü is in de directie der marine to Willems oord overgeplaatst aan boord van Hr. Mn. torpedo- Jnstructloschip „Koningin Emma". Mol den 22en Novembor 1914 is de luitenant tor zoo dor 3e kl. Marine-reserve T. T. do Boer unthoven van zijne plaatsing in werkelljkon dienst. BI) beschikking van den minister van marino la, inet ingang van 1 Januari, benoemd tot klerk btj 's RUks werven istandplaats Amster dam) de hoor W. lloogvllot, te Nieuw-Helvoet. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Banka, ullr., arrlv. 20 dozor te Genua. Flores, thulsr., vertrok 20 dozor van Marsolllo. Celebes. uitr., pass.ai dezer KaapCarvoeiro. KonUijpn der Sed., arriv. 21 dezor van Batavia to Ambon, uitr., pass. 21 dezor Pcriin. Karimata, Uiulsr.,arriv.21 dezer te Qravosuiul, Karlmoen.uitr.,arriv. 22 dezer te Padang. Lombok, thuisr., vertrok 21 dezer van Bizerta. Radja, tliui3r.,arriv.2l dezer te Gravesend. Riouw, uitr., pass. 21 dezer Porim. Billiton, thulsr., pass.22 dezer Flnislorre. Vondel, uitr., arriv. 23 dozer te Grave3end. Celebes, uitr., pass. 21 dozer Gibraltar. Java, lliuisr.. pass, 23 dezer to Kaap Bon. Qrotlus, thulsr.,zul volgons ontvangun draadloos telegram niot voor heden of morgen to Genua Rotterdamsche Lloyd. Djobres vertr.21 dozer vau R'dnm naarNow-York Djomber, uitr,, pass. 20 dozer Por i ra. Tambora vertrok 19 dezer van Batavia n. R'dam. Bosoeki vortrok 21 dozor vau R'dam naar Java. Tabanan, uitr.. pass. 21 dezer Dover. Goentoer, lliulsr.,arriv.22dozei te E.tlinoulh. Gorontalo, uitr., pass. 21 dezerS3gro». Jacatra, thulsr., pass. 22 dezer Perim. 'I'ambora,thulsr., vertrok 22dezor van Pudang, Wilia, uitr.,arriv. 22 dezer to Padang. Siudoro, uitr, pass. 23 dezer Periui. Bengalen, thutsr., pass. 22 dezer I'aulellaria. Djocja, thuisr., vertrok 28 dozer van Perim. Kon. Holl. Loyd. Amstellaud, uitr., pass. 20 dezer Bevezier. Frisla, thuisr., vertrok 21 dozer van Montevideo. Konnoinerl., uitr., arriv. 22 dezor le Montevideo, Rijnland, uitr., vertrok 21 dozor van Santos. Salland, uitr., vertrok 22 dezer van Bahia. Maasland, uitr-, vertrok 23 dezor van Oporto. Tubantia, uitr,, arriv. 23 dezer to Rio Janoiro. Kon. West-Indische Maildienst. Haven te Nleuwediep. 22 Nov. Aangekomen van A'dam 011 vertrokken naar Harllngon s.s. „Groningen". 23 Nov. Idem van Harlingen liet Engelscho s.s. „Leeuwarden". VISSCHERIJBERICHTEN. N'ieuwedtep, 21 November. Aangebracht door UT> kordors 2 tot 10 stuks grooto tong, por stuk fl.00, 5 tot 20 stuks mlddóltong, por stuk f0.60 a 1'O.eO, 10 tot 30 stuks kleine tong, por stuk fO.15 a f0.20, 1 tarbot, per stuk fó.00, 1 lot 2 2 mandon kleine schol, per mand f3.00 a f4.00, 1 tot 2 mauden schar, per mand f2.50. sardljnvisschors 25 mandjes snrdijn, pot stuk f 0.50, 70 stuks kleine tong, per stuk f0.20, S manden storlachol, per maud I 7.00 a f8.00. 10 mand6n kleine schol, per mand f3.00 a f 4.50, 2 manden schar, per mand f2.00. 24 Novonibor, v.m. 8 uur. Niets binnen. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 21 Nov. 1914. Aangevoerd 7 paarden flOO a f225, 23 kooien on ossen f 1G0 a f300, 52 nucbt, kalveren 18,- a f20,—, 07 magore schnpon.f 18.— u f28,-, 00 lammeren f 00 a f 00, 10 mugero varkens flG.— af 18,—118biggen 14.-.H8,-. 17 bokkon ■oiten f3,— a ?8|—j J) kleine bokjes f0.00 on goit a fO.OO, boter por lialr K.G. hoogsto prijs f0,87'-, middelptijs f0.80, laagste prijs f0,,5, aangevoerd 4508 kop, kipoioren flO,— a f 11,por 100. Hoorn, 21 Nov. 1914. Tarwe f 11,aflS,-,gerst f9,00a riO.OO, haver f6,50 af7,—groene orwten f 10,—a 18,—vale ld. f22.- a f25,-,grauweid.f27.- af30,-, br.boon. f 13,50 a fï7,karweiz.f 16,26a flll.75, mostordz. f23,50 a f25,00, - koeien f af000. - schapen 1' ,- a f-,—0 lammoron f-,- af-,-. 0 kalvo ron f-,— a f—0 varkens f-,- a f-.-. - biggen fO,- a f-,-, - panrdon f000,- a fOQO.-. kipeieron flO,- a flO.50. 1320 kop boter 80 a 82* ct. por kop. Alkmaar, 23 Nov. 1914. Aangevoerd 1 kooien 011 oasen f 200,- a f250. 11 votto kalveren f45 a f95,—per K.G f0,90 a f 1,10, 25 nucht. idem f12,- a 125,-, 570 vette schapen f25,- u f44,-, 403 votto varkens fO, 48 a f0,67 per K.G., magere ld. f a f— Amsterdam, 28 Nov. 1914. Tor markt waren heden aangevoerd859 vi koelen, Ie kw. 82 a 88 cl., 2u kw. 70a88ct., 00 kw.70a78cL; 140molk- enkalfkoclon f200af330, 000 vette kalveren, le kw fOjX) a 000,2e kw. fO.00, 3e kw. fOJ» 'per K.G.; 79 nuchtere kal veren f 12 a 118 por stuk, 39 schapon f22 a f28 per stuk. 000 lammeren 100.— af 00.— por stuk. 629 vette varkens, Hollandsche le kwaliteit 01 a 63 cL, 2e en 3e kw. 59 a Cl ct. pe Beverwijk, 23 Nov. 1914. Groen ton. Spcrsieboonon (onkel) f idem (dubbel) f00—00, snljboonou f00—00 K.G., bloemkool fO-OO. groene kool f8 -4 st.,andijvie f 1.25-200,salade fO.OO-0.00 p. 100 kr., wortelen f8—12 por 100 boa,appelen (zuur) f3.00 -4.00,id. (zoo_tK2.50 - 3.00, peren f2.D0-3.00p.- id. f5—7, witte id. f0-10 por 100 stuks, bieten fl.00—1.25 per 100 stuks, snruitkool 10.00 a 000 Eer mand, raapstelen fO-0 per 100 bos, bloom- ool 2e soort ÏO—0, spinazie 00-00 ct. por bon. Purmerond, 28 Novonibor 1014. 21 stapels Fabriokskaas per 60 K.G. f 41.- 72 Boerenkaas 60 f 40.- 0 Commisslo 50 f 00.- 0 Middelbare 50 f 0.- 774 K.G. Boter per K.G. f -1.45 ii f 1.65 849 Runderen: 676 votte per K.G. f 0.75 r 088 173 melkü 011 goldu f 150.- f 320.- 9 Stieren f 000.- f 000.- 81 Paarden f 000.- f 000.- 47 vette Kalvoren per K.G. f 0.95 f 1.15 188 nuchtere id. per stuk f 13.— f 20.- 579 vette Varkons por K.G. f 0.61 f .0.65 9 magere id. per stuk f 10.— f 24.— Overhoudera Lammoron 310 Ganzen Kalkoenen 22 Zwanen f 27 - f 48.- f 0.- f 0.- f 0.- f 0.- f 4.00 f 6.25 f 0.- f 0.- r a- f 0.- Kipeieren por 100 stuks f 10.- f 11.— Eendeieren 100 1' 0.- f 0.— Kievitseieren per stuk f 0.- f 0.- 50 zak Appelen f 2.- f 250 125 zak Peren f 1.50 f 3 - Molke- en geldokoeion handel stug, vette kal veren vlug, nuelitoro id. matig, votto varkons vlug, magere id. matig, biggen id., schapen id: Burgerlijke Stand van Helder, van 21 t/in. 28 Nov. 1914. BEVALLENM. H. Bakker-de Bruin, D., C. E. Brandenbuig-Hildersom, E. M. de Boer-Leeger, Z., E. M. Luijks- z/n. Luijckx-Riemerts, W. Iieider- schee van de Werken, D. OVERLEDENJ. van Dok, 5 weken. PLAATSELIJK NIEUWS. „Pro Patrla". „Dulee et decorum est pro patria mori". Hoe zoet en eervol is het voor patria te sneven. Waarde lezer, zoeter en eervoller is het voor patria te leven. Maai- het toppunt van alles moet toch wel zijn voor „Pro Patria" te werken, werkend lid te zijn, standen te maken aau bok, reuzenzwaaien aan rekstok, vogel nestjes aap de ringen of andere gym nastische en turn-praostaties te ver richten. „Pro Patria" vierde Zaterdagavond een jubilé. Dertig jaren was het ge leden, dat op een bovenzaaltje van een gebouw aan de Binnenhaven de oprichters bijeenkwamen, elk gewa pend met een petroleumlamp van wege de ontbrekende verlichliug en turnden. Toen dat was in Oc- tober 1884 had niemand vermoed, dat in de jaren loop uit dit clubje P. P. zou groeien, de populaire dubbele P, die thans in het vereni gingsleven van den Helder een plaats inneemt van beteekenis. Het was de voorzitter, de heer Drijver, die dit Zaterdagavond her dacht. Die z'n blijdschap uitdrukte, dat zoovelen waren gekomen om van dit jubilé dat tegelyk voor de da mes een jubilé werd (die vierden n.1. haar B-jarig bestaan) te gonioten. Jammer, dal. de tijdsomstandigheden liiet vergund luuldeli meer en beter le werken. Iu de eerste plaats niet omdat het lokaal der Vereeniging vergroot werd gunstig teeken, trots do tijdsomstandigheden en ten tweede omdat wegens de mobi- lisaite vele léden onder de wapenen waren. De jonge adspiranten b. v. hadden dolgraag meerdere nummers gegeven du jongens en meisjes kwamen elk mot slechts één nummer maai er was niets aan te doeneen volgend maal krijgen ze een dubbele bourt. De spreker bracht dank aan de heoren Polak, die steeds zorgden voor do muziek, dio onvermijdelijk is in het leven van eiken Pé-Peönaar, - aan de pers, die de derde P vormt, aan zoovelen, die bewijzen zouden van hun hulde en sympathie. Want het begon al meteen reuzen- krans, die P. P, geoffreerd werd van de zuster-verooniging LI. F. C., mei een schrijven er bij, en de bloem stukken volgden elkaar op in snelle volgorde. Het eene was nog niet verwerkt, of het andere werd aan gevoerd. Het waren de heeren Polak, do Held. Tooneclclub, het oudlid A. G. P. Philipse, en de directeur werd er verlegen mee. Ook tele grammen kwamen in massa's binnen 't zal een drukke dienst geweest zijn Zaterdag in het Ankerpark en we kunnen ons do verziicht-ing van de intercommunale juffrouw begrijpen, „dat ze 't zoo druk had". Ook de bode werd niet vergeten. Hij kreeg een envelop. Daar zullen wel zilverbons of goudbons in hebben gezeten, maar dat. ging de pers verder niet aan. Wel hel. glundere gezicht van den bode, en 't was een genot er naar te kijken. Toen begon het. Dat wil zeggen, toen kwamen een aantal jonge dames, symboliseerend de elf provinciën, en die zongen het schoone lied van Fran^ois Pauwels: „Neutraal, 't is goed, maar we zullen het zijn met kracht Daarna kwamen de meisjes. Kleiue, dappere deerntjes met korte rokjes en (ladderende haren en ze stapten en ze stapten, ze maakten een kwart- draai links en een sprong rechts, en ze defileerden, paradeerden, exerceer den en weerden zich, dat het gewoon een genot was ze te zien. Ze vorm- don slingers en liepen door elkaar en ze kruisten, de beentjes en hieven de armen omhoog en keken ernstig, o zoo ernstig, want een heele zaal kritische menschen keek naar ze. En meneer Van Hooidonk streek er eens een onder de kin, die er een beetje uit was on een tikje verlegen werd kortom, 't.was verrukkelijk. Toen kwamen de jongens onderme neer Schlahmilch en die zongen zoo hard als ze maar met mogelijkheid konden, terwijl ze, met groole knup pels gewapend, marcheerden. Je dacht wat dat worden moest als al die jongens met al die knuppels op ons af zouden stuiven want daar zag het heusch naar uit maar 't liep goed af, ze deden er allerlei din gen meè. Na de jongens kwam er een solo zanger met liedekens van Hullebroeck. Telkens als je dacht: nou scheidt-ie uit, begou-ie weer opnieuw, *t was net een piano orgel, waar je een cent in gooit en dat dan een mopje af draait. „Marleentje" was het slot in een prostissimo-tempo. De dames-afdeeling werkte op de brug. Hierbij was menige bewonde renswaardige praestatie, en vele in gewikkelde oefeningen werden keurig uitgevoerd. Geen wonder, dat har telijk en herhaald applaus opklonk uit de zaal. 't Slotnummer vóór dc pauze was een voordracht, getiteld: „Een depu- tasio van do mobilisasie op felicitasie'" Deze origineele en geestige voordracht sloog geweldig in, niet liet minst door de vole toespelingen, die er in gemaakt werden op de inwendige toestanden in het vereenigingsleven. Er waren verscheiden léden, die een pluim kregen, maar ook moest me nigeen een zeer vriendschappelijk veertje laten, 't Was alleraardigst. Na de pauze herhaling met vari aties. De meisjes-klasse B trad op, de solo-zanger werd vervangen door een Ty rol er-zang- en dans ensemble, enzoovoort enzöovoort't Was laat afgeloopen. Tot slot: bal „en nog wat". Nu, dat werd een bal met nog „heel" wat. De opmarsch nationaal, de op tocht van de Bakkers, en de licht- stoet, ze zorgden er voor, dat de stemming, die.er was, er in bleef. Vooral de licht-poionaise maakte een schitterend effect. Het was een aardig gezicht, al die tulpen door het don kere „Casino" te zien trekken. P. P. had eer van lraar „mobili satie" en kan met groote voldoening op haar laatste uitvoering terugzien. Burgerkring „Harmonie". Zaterdagavond had bovengenoemde vereeniging voorleden en genoodigden een feestvierende vergadering belegd in „Tivoli". Er heerschte een gezellige drukte in de goedgevulde zaal. Met een hartelijk woord werden de aanwezigen door don president, den heer L. A. Hartsinck, welkom gehecien. Uit volle borst zette daarna de zaal hot vereenigingslied in. De bekende humorist Dbont was dezen avond weer op de planken en ver gastte de aanwezigen op een serie voordrachten, die wel in den smaak vielen. Die eigengemaakte voordrach ten willen er wel in zijn toespe lingen op Heldersche toestandenonze niet-brandende straatlantaarns on het kanaal moesten het ontgelden - verwekten meermalen een gullen lach. Mochten we een opmerking maken, 't zou deze zijn, dat een enkele zin niet juist voor kinderen geschikt was. „Muurbloemen" een voordracht door vier dames was een niet onaardige repliek op een der voor gedragen liedjes. Een voordracht „Neerland bovenal" door acht dames, was heel aardig, met mooie dansfiguren. De heer Peters hield een voordracht die mede luid werd geapplaudiseevd. Na de pauze die wel wat lang duurde! werd als slotstukje een blijspel in één bedrijf gegeven, dat vlot van stapel liep. Toon word klarighcid gemaakt voor 't bal, dat volgen zou, en waarvoor de animo groot, bleek te zijn. Een collecte voor de wed. H. bracht 1'8.306 op, waarvoor de Voorzitter dank betuigde. Helders Gemengd Koor ver blijdde den penningmeester dor Veree niging tot bosti ljding der Tuberculose alhier met- een gift. van f9.05, als halve opbrengst eener inzameling, gedurende do laatste uitvalling ge houden. Een uitstekende (JKad, want onder alle behoefton van den laatsten tijd, geraken do oude in het vorgeet- boek. De vereeniging verkeert in nood hooger uitgaven en vermindering van inkomsten. Het aantal leden ging dit jaar achteruit, oude vertrokken, geen enkel nieuw lid trad toe. Bui tengewone ontvangsten blijven uit. Zonder kraehtigen steun zal de kas weldra uitgeput zijp. Moge het voor beeld van Helders Gemengd koor navolging vinden. En wie spoedig helpt, helpt dubbel. (Het adics van den Pemiingmeeslei is Stationsstr. 4). Boefjes. De bewoners van liet stille, afge legen Onrust, die zich vroeger nooit bezorgd maakten voor inbrekers en dieven on uit louter vertrouwen de deur wel eens niet sloten wanneer bij voorbeeld in de stad een bood schap moest gedaan wordon de menschen .daar moeten tegenwoordig met dergelijke ongenoode gasten rekening houden en begftmen zich al af te vragen waar liet eigenlijk heen moet als men nu en dan wordt verrast door de gevaarlijke streken van een paar beruchte individuen, kwajongens vau de vlakte, die tuch teloos zijn en niets liever doen dan inbraakjes beramen en in het holle van den nacht er op uitgaan om bij geschikte adresjes hun slag te slaan. Zaterdag is namelijk weer eens in gebroken bij iemand, die voor enkele dagen niet thuis is. Evonals de vorige keer is men ditmaal hier op ergerlijke wijze aan het werk geweest om in het tijdelijk gesloten perceel te ver nielen en te plunderen. Van het gebeurde werd terstond kennis gegeven aan do politie, die al gauw tot de overtuiging kwam, dat men weer le doen had met de ben gels, die verleden week bij een ander op Onrust hebben ingebroken en wel de beide zoontjes vau Vau E., die dan ook spoedig hun nieuwe misdaad bekenden, waarna proces-verbaal volgde. Ruwe zeden. Zondagavond kregen eenige ma trozen en burgers aan de Spooi gracht hevige twist onder elkaar, waarbij weldra het mes werd getrokken. Een liep een snede op over liet hoofd en een ander werd een half oor afge sneden. Van het Oostelijk front. Berlijn, 23 Nov. (Wolff) Ambte lijke inededeeling van hedenmorgen "it het groote hoofdkwartier: In Oost-Pruisen is de toestand on veranderd. In Polen wordt de beslissing ver daagd ten gevolge van bol optreden an nieuwe Russische strijdkrachten n de richting van Warschau. In de streek ten O. van Czciisto- chowa en ten N.O. van Krakau is dc aanval van do troepen van de bondgenooten voortgezet. Aan de Perzische Golf. Londen, 28 Nov. De afdeeling voor Britsch-Indische zaken van liet de partement van koloniën meldt dat de jongste krijgsverrichtingen aan de Perzische golf met een nog grooter succes bekroond zijn dan aanvankelijk was gedacht. Na de verpletterende ne derlaag, op 15 Nov. aan de Turken toe gebracht, zijn dezen gevlucht met achterlating van 8 kanonnen en vele gewonden in Engelsche handen. De wali's van Bassora en Bagdad bevonden zich bij de Turken. Bassora (aan de Sjat-el-Arab) is op 21 Nov. door Engelsche troepen bezet. Uit een oftieieele opgave blijkt dat het Duitsche leger op het. oogenblik bestaat uit 43 legercorpsen, 48 reserve- legercorpsen, het gardecorps en garde- reservecorps, 5 Beiersche leger- en 5 reserve-legercorpsen, bovendien de landweercorpsen. De Duitschers in Frankrijk en Parijs, 28 Novewiber. OtViceel kon nisgeving van vanmiddag drie uur. Gisteren heeft de vijand een hevig kanonvuur op Yperen, Soissons en Reiuis gelicht. Te Yperen zijn de klokketoren van de kathedraal en dc marktgebouwen vernield. Tal van huizon zijn in brand geraakt. In Argonne hebben wij hevige aanvallen afgeslagen. Oostburg, 23 Nov. Vanmiddag weiden de bewoneis van Zeeuwsch Vlaanderen opgeschrikt door lievig kanongebulder, dat alles op zijn grondvesten deed trillen. Te Gadzand kon men door den nevel de vuur stralen der kanonschoten zien van oorlogschepen, welke bezig waren Zeebrugge en de kust te beschieten. Voor zoover ik door het nevelach tige weer kon zien, stond bezuiden de haven een groot gebouw in brand. Het kustgescliut, dat nog een poos het geschut der schepen bcantwoorddo verstomde alras. Of het scheepsge schut veel schade heefc aangericht, was wegens hot invallen der duis ternis niet te zien. De Duitschers in Frankrijk en België. Berlijn, 23 November. Ambtelijke mededeoliug van hedenmorgen uit het groote hoofdkwartier De gevechten bij Nieuwpoort en bij Yperen duren voort. Een klein Engelsch smaldeel, dat tweemaal de kust naderde, is door ons geschut verdreven. Met. vuur van de Engelsche marinekanonncn bleef zonder resultaat. In het Argonnerwoud winnen wij stap voor st^p terrein. De eone loop graaf na de andere, het eene steun punt na het andere wordt den Fran- scheu ontnomen. Dagelijks worden ook een aantal gevangenen gemaakt. Een op krachtige wijze tegen onze stellingen ten oosten van do Moezel ondernomen verkenning is door een tegenaanval verhinderd. De aanslag op de Zeppelin- loods te Frledrlchshafen. Londen, 23 November. In een schriftelijke mededeel ing aan het Lagerhuis zegt minister Churchill dat een eskader vliegtuigen onder bevel van commandant Briggs van den marine-luchtvaartdienst,mot com mandant Babington en luitenant Sippe als bestuurders, Zaterdag van Fransch grondgebied uit naar de Zeppelin-worf te Friedrichshafen is gevlogen. Alle drie de bestuurders kwamen dicht onder 't bereik van een hovig vuur uit kanonnen, mitrail- leuses en geweren en wierpen volgens hun opdracht hun bommen uit. Briggs moet neergeschoten zijn en gewond als gevangene naar 't hospitaal ver voerd. De beide andere officieren zijn behouden op Fransch grondgebied teruggekeerd, hoewel hun vliegtuigen beschadigd waron. Zij verzekeren stellig, dat alle bommen doel hebben getroffen en dat er ernstige schade aan de werf is aangericht. Minister Churchill noemt deze vlucht, van 250 mijlen, 120 mijlen Duitsch- land in, over een bergachtig terrein bij slecht weder, een mooi wapenfeit. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moet hot voetbal vei slag van H. F. C. tot een volgend nommer blijven liggen. Advertentiën. GeborenANNA CORNELIA, Dochter van R. Tn. LUIJCKX on E. M. LUIJCKX—Riemerts. Helder, 22 November 1914. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw R. ARONSTEIN - LEWIN, Wed. van prof. dr. l. Aronstein, in den ouderdom van 75 jaar. Helder, 21 November 1914. C. ARONSTEIN. J. M. G. ARONSTEIN - VAII.LAlU' en Kinderen. Eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed onze jongste Lieveling JAN, in den leeftijd van ruim 5 weken Zijn diepbedroefde Ouders en Zusje: J. VAN DOK. H. J. VAN DOK - DE MÜNCK. Helder, 22 November 1914. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden vaii onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot en Overgrootvader, den Heer S. WUIS Pz.p in den ouderdom van 79 jaar. Helder, 23 Nov. 1914. j N. BAKKER Wuis. iit.iuciR BAKKER Dzn. A. WUIS. N. WUIS - de Boer. D. WUIS. T. WUIS-BOON. P. WUIS. E. WUIS-Dalmijer. Texel. De ondergeteekenden betuigen hun dank voor de vele blijken van belang stelling bij de ziekte en het overlijden van hun geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ondervonden, zoowel van binnen als buiten de gemeente zoo ook aan Dr. G. F. Louworse, voor de zorg onze Moeder bewezen. Uit aller naam, P. KOOPMAN Helder, Nov. 1914. en familie. De Heer on Mevrouw P. DE BOOY van Ledden Hulseboscji, betuigen hiermede hun dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte van hunnen Zoon ondervonden. Helder, 24 Nov. 1914. Ondergeleekeude betuigt haar har- telijken dank aan H.H. leden en ge noodigden van Burgerkring „Harmo nie", voor de ontvangen fS.30. Wed. HAMMEIt. Mevrouw VAN HECKING COLENBRANDER zal dezen winter geen ontvangdag hebben. VERLOREN een zilveren KABEL-ARMBAND. Tegen belooning terug te bezorgen Laan 38. Verloren een Zilveren stuivers armband. Tegen belooning terug te bezorgen, Oranjestraat 59. WEGGERAAKT een Vaten-wagen. Zij, die eenige aanwijzing kunnen doen zullen beloond worden. Adres: P. VERFALLLE, Keizerstr. Weggeloopen Een grijs gestreept poesje. Gelieve terug te bezorgen Middenslr. 44 HONDJE weggeloopen, geelachtige kleur, luisterend naar den naam vau Toppie. Terug te bezorgen bij T. O. BAK KER, Kroonstraat 2. Er biedt zich aan een nette Baker, ook genegen zich buiten deze plaats te begeven. Adres: Bureau vau dit blad. Zang- en Reciteer-Vereeniging van Hervormde Protestanten. Opgericht 25 April 1893. op ZATERDAG 29 NOVEMBER 1914, in „Casino", met welwillende medewerking van Mej. R. KOEK, Piano en den Heer J. PALA, Viool. Zaalopening 7.30. Aanvang 8 uur. N.B. Zij, die zich alsnog verbinden als donateur(trice), kunnen voor deze uitvoering nog toegang verkrijgen. Men wende zich tot den hoer W. N. KIKKERT, Spoorstraat 12. BAL NA. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het geven van le Violist v,h. Stafmuziekcorps K. M., LOODSGRACHT 42, DEN HELDER. van Hotel „DE TOELAST", SPOORSTRAAT naar de Alle REKENINGEN en VORDERINGEN worden ten spoedigste verwacht. P. PLUIJLAAR, Weststraat 109. Vanaf Donderdag 26 Nov. zijn bij S. MANHEIM, Koningstr. zoo lang de voorraad strekt, verkrijgbaar. Trekking 7 December. Wegens verandering, wordt onze zaak 5 December a.s. opgeheven en TIJDELIJK ondergebracht in ons filiaal hoek Keizerstraat. Van hieruit zullen voorloopig alle orders worden uitgevoerd. Aanbevelend, F. H. DE GOEIJ. Gevraagd een flinke Dienstbode. Adres: Koningstraat 96. Mevr. FILZ, Ankerpark 21, vraagt togen 15 Dec., wegens huwelijk van do tegenwoordige, een nette Dienstbode, zelfstandig kunnende koken en wer ken. Loon f 130.—met opslag, f26.— waschgeld, van g. m. g. v. Zich aan te molden 's avonds na 7 uur. Een net Dienstmeisje biedt zich aan voor vast of voor noodhulp, goed kunnende koken. Brieven.no. 418 bureau v. d. blad, Mevrouw MOORREES vraagt voor dadelijk een Dagmeisje, niet be neden de 16 jaar. Adres: Stationsweg 13^ WINKELJUFFROUW-BANKETBAKKERIJ. Wegens huwelijk dei tegenwoordige gevraagd een net Meisje, l'.ti. Zij die iu deze branche zijn werk zaam geweest, genieten de voorkeur. Brieven onder No. 419 bureau van hot blad. voor werk aan huis. Adres KANNEWASSER, Kanaalweg I4B. NAAISTER. Aan boord van de „Nautilus", Bin nenhaven, wordt gevraagd iemand gedurende eenige dagen por week voor het herstellen van lijf- en work- goedcren on voor liet verrichten van stopwerk. Zich aan le melden op hot Compagnies Bureel aan boord. Een flinke Werkster gevraagd, voor Donderdags. Adres: Kanaalweg 148. Schoenmakersknecht. Een aankomend Schoenmakerskiieclit netjes kunnende repareeren, kan ter stond geplaatst worden. AdresR. DE COCK, Langeetraat. Een flinke Loopjongen gevraagd. Adres: J. YAN WILLIGEN, West- straat 87—90. Loopjongen gevraagd. Adres: J. A. ZOETELIEF, Kanaal weg 102-103. Land weerpl. soldaat (ingenieur) zoekt voor vrouw en kind van 18 maanden eenvoudige Slaap- en Zitkamer met pen sion, gedurende de maand December. Brieven met volledige prijsopgave aan het bureau van deze courant. Gemeubileerde Kamer met vol ledig pension (vuur en licht) in de nabijheid van 's Rijkswerf per 1 Lee. voor den Helder govraagd. Ponsion- •prijs f 35. Br. met volledige op gave onder no. 416, Bureau van dit blad. Eenige militairen vragen bij nette burgerlieden een Zitkamer om te studeeren. Brieven onder No. 414, aan het Bureau v:tt> dit blad. Aangeboden gemeubelde Zit-Slaapkamer en frissche Slaapkamer, zoo gewenscht met pension. Breewaterstraat 6. Te huur aangeboden 2 veen kolo niale Boerderijen, groot 22 en 1-1. hectaren (geen zandgrond), gelogen aan vaarwater en sintel weg, tu Boven- Smilde, een uur van Assen, it t'60.- en lager per H.A., door G. J. BOK- GESIUS, Landeigenaar, Vaartstraat Z.Z. 87, Assen. Te huur tijdens de mobilisatie een gemeubileerde KAMER om te studeeren. Br. onder No. 415, aan het Bureau van dit blad. Een Zaak of Agentschap ter overnamo gevraagd, welke oen burgerbestaan oplevert. Br. no. 417, bureau van dit blad. Een partij oud Materieel te koop aangeboden, waaronder grenen 2V* x 9, een partij be slagen eiken Palen en grenen Vloerleggers. 4 stuks deuren 2 X 3.40 M. enz. Te bevragen, firma H. Starrenburg en J. Boerdijk. Te Koop con partijtje Ansichten, voorstellende do haven van Oude- schild (Texel). Vraagt monster on prijs aan de stoom, book- en steendrukkerij „Hut Noorden", Helder. To koop een Melkstand. Te bevragen bureau van dit: blad. Tc koop: Een gouden ijzer niet daarbij behoorende zijnaaldon 011 spelden. Te zienKoningstr. 51,na6uur 'sav. Te koop een goed onderhouden Heeren- fiets voor f 12. Adres: 2u Govorsdwarsatraal 2.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 2