HELDERSCHE COURANT A.J.Maas Prijsvermindering. S. COLTOF, Kanaalweg. S. COLTOF, Kanaalweg. Nouveautés St. „Het Leven". VERKOOPING R. BAKKER Dz. Wegens het Seizoen zullen al deze artikelen tegen vermin derden prijs opgeruimd worden. Tweede Blad. Laatste berichten Woonhuisje te koop gevraagd Sint Nicolaas-Cadeau EDAMMER KAASJE BUS CACAO. De Rund- en Var kensslagers ma ken bij deze bekend, dat wegens de hooge veeprij- zen het Rund-, Varkens- en Kalfsvleesch met per pond VERHOOGD is. 58 Foto'szeer belangrijk. Boekhandel EGNER, Keizerstraat 37. Mantels. Costuums. Waterproofs. Gummi's. Rokken. Blouses. Japonnen. Kinderjurken. Heeren-Ulsters.. Jassen. Gummi's. Jekkers. Covercoats. Ziet de nieuwe étalages Kanaalweg 141-142. m- VOOR SINT NICOLAAS-CADEAUX „Het Rookende Moortje", Spoorstraat No. 4396 DINSDAG I DECEMBER 1914 42e JAARGANG AGENDA. 8 en Feestavonden ter gelegenheid van de 9 Deo. Marine-Schietwedstrijden. Casino, 7 uur precies. 14 Dec. Concert Katlileen Parlow. 15 en Tuonkunst, afd. Helder. Oratorium „De lti Dec. Schepping". Casino, 8 uur. De Duitschers in Frankrijk en België. Parijs, 30 November. Hetofflcieele bericht van hedenmiddag 8 uur luidt. In België is de vijand een ver dedigende houding blijven aannemen. Het geschutvuur was zwak. Wij zijn op enkele punten vooruitgekomen. Rondom Fay worden de punten die op 21 November door ons zijn bezet, thans flink door ons gehand haafd. De stad Soissons is met tusschen- poozen beschoten. In Argonne zijn verscheidene aan vallen op Bagatelle door ons afgeslagen. Er hangt een dikke mist boven de Maas heuvelen. In Woevre heeft de vijand het bosch van Apremont zonder gevolg ge bombardeerd. Oostburg, 30 November. (Part. D. V.. Op denzelfden tijd als de vorige week werden hedennamiddag de bewoners wederom opgeschrikt door hevige ka nonschoten, die alles deden trillen en bij sommige bewoners de Jdeuren der woningen openspringen. Hoogst waarschijnlijk is de haven van Zee- brugge andermaal door de Engelsche vloot beschoten. Berlijn, 30 Nov. (Wolff.) Ambtelijke mededeeling van hedenmorgen uit het groote hoofdkwartier: Van het westelijk front is niets te vermelden. De reis van den Keizer. Berlijn, 30 Nov., (van Duitsche zijde.) De Keizer is in den nacht van Zaterdag op Zondag van het Weste lijke hoofdkwartier naar «het Oosten gereisd. In alle politieke kringen wordt deze reis beschouwd als een voorbode van een groote Duitsche overwinning in het Oosten. De Koning van Engeland naar Frankrijk. Londen, 30 Nov. Naar officieel wordt, meegedeeld is de koning gisteravond naai- Frankrijk overge stoken ten einde het hoofdkwartier van het expeditieleger te bezoeken. St. Petersburg, 30 Nov. (Reuter). De Legerbode schrijft: Aan het Oost- Pruisische front blijven de gevechten in ons voordeel uitvallen. Onze ruiterij zit den vijand, die met achterlating van gewonden en munitie terugwijkt, op de hielen. De troepen die aan de vervolging deelnemen weten opkraoht- dadige wijze te verhinderen dat de Duitschers zich vastklampen aan de stellingen die zij op hun terugweg vinden. Aan het Galicisehe front zijn al onze krijgsverrichtingen gelukkig voor ons uitgevallen. Wij blijven het Oosten- rijksche leger voor ons uitdrijven in de richting van Krakau en aan gene zijde van dc Karpathen. Hoewel een venijnige koude ons offensief belemmert, blijven wij zege vierend voorwaarts rukken. Verscheidene van onze tioepeual- deelingen zijn reeds ter hoogte van Krakau en trekken er in zuidelijke richting om heen. De geest-van onze troepen is uit muntend. Van het Duitsch-Oostenrijksch- Russische gevechtsterrein. Berlijn, 30 November. (Wolff.) Amb telijke mededeeling van hedenmorgen uit het groote hoofdkwartier Aan de Oost-Pruisische grens mis lukte een poging tot een overval van sterke Russische strijdkrachten op de Duitsche verdedigingswerken ten oosten van Darkehmen onder ernstige verliezen. Dd overblijvende aanvallers c-enige officieren en 600 man, werden door ons gevangen genomen. Ten zuiden van de Weichsel heb ben de gisteren gemelde tegenaan vallen tot noemenswaardige resul taten geleid. Achttien kanonnen en meer dan 4500 gevangenen vielen in onze handen. In Zuid-Polen is niets van betee- kenis voorgevallen. Van het Oostelijk front. Weenen, 30 November. (Wolff). Officieel wordt bekend gemaakt, dat gisteren op het front in Polen en Galacië niets van belang is ge beurd. Boedapest, 30 November. (Wolff). Volgens berichten, die hier in re- geeringskringen zijn ontvangen, is de nederlaag der Russen in het gevecht bij Homonna (in Zc-mplin) nog veel grooter dan aanvankelijk is gemeend. Onze troepen hadden de Russische stelling aan beide vleugels omvat en een dubbelen Aankaan val tegen haar gericht. Het vuur onzer artillerie bracht de Russen vreeselyke verliezen toe. De onstuimige stormloop van ons voetvolk was zoo onweerstaan baar, dat de vijand in allerijl moest terugtrekken. Gedurende den terug tocht werden de Russen door onze kanonnen met een hagel van granaat kartetsen bestookt. Behalve 1500 gevangenen, verloren de Russen dui zenden dooden en gewonden in dit gevecht. In het komitaat Ung zijn de Russen niet ver over de grens doorgedrongen, daar zij dadelijk voor een overmacht van onze troepen kwamen te staan, die or bij het eerste treffen in slaag den den vijand terug te werpen. De vervolging van den vijand aan gene zijde van de landsgrens is gaande. Er komen van hot front voort durend Russische gevangenen-trans porten aan. Pruisische verliezen. De Duitsche verliezenlijsten nrs. 86 en 87 (waarop geeu Wurtember- gers, Saksers of Beieren vermeld staan) bevatten samen 14,286 namen. De laatste drie Beiersche lijsten geveD 4218 namen. Onder de dooden is luitenant generaal Wanker von Dan- kenschweil, die in Oost-Pruisen sneu velde. Van Duitsche zijde. Hef Duitsche gezantschap te 's Gra- venhage heeft gisteren het volgende telegram van den Duitschen genera- len staf ontvangen: Het buitenlaud wordt sedert eeni ge dagen overstroomd met belichten over een vermeende groote Russi sche overwinning in Poleu. Daartegenover moet worden vast gesteld dat de gevechten bij Lodz nog onbeslist zijn en voortduren. Onze troepen hebben sedert zij de gren zen hebben overschreden tot op heden 65,000 tot 70,000 ongewoude gevan genen gemaakt, 150 stukken geschut en 200 machinegeweren buit gemaakt. Verloren zijn aan Duitsche zijde slechts twee zware en twee lichte stukken geschut. Het is teekenend voor den toestand dat de Russische generale staf zelf en de pers waarschuwt tegen het overwinningsbericht. Belgische passen. Men deelt ons mede, dat de Duitsche autoriteiten in België zeer onlangs ver scherpte bepalingen voor het paswe zen hebben ingevoerd. Totdat hier omtrent nadere mededeelingen kun nen gedaan worden, wordt aan ieder een afgeraden naar België te gaan. Mijnen op zee. Kristiania, 30 Nov. (Wolff.) De Door een Engelsch oorlogsschip bij Fieetwood aangehouden en opge brachte Noorsche stoon^logger „Nes tor", die beschuldigd wordt onder onzijdige vlag ten noorden van Ier land Duitsche mijnen te hebben ge legd, is eigendom van een Noorsche reeder ij, waarvan het kapitaal echter voor het grootste deel ir. Engelsche banden is. Het schip was door de firma Frank Bariet te Grimsby ge charterd en dientengevolge kan er geen sprake van zijn, dat het mijnen voor Duitschland heeft gelegd. Telegrammen ontvangen na twe" uur: Den Haag, 1 Dec. V. D. Naar ;uiuleiding van liet Reutel - bericht omtrent een schending van het verbod tot wisseling van radio- telegrafische seinen door een schip van een der oorlogvoerende mogend heden in de haven van Saba ng, heeft de Minister van Koloniën ons ge machtigd mede te deelen, dat b(j on derzoek gebleken is, dat aan boord van het. Duitsche handelsstoomschip „Preussen", dat niet van een draad looze installatie was voorzien, tegen de binnenzijde van het want, van buiten onzichtbaar, eon andenne was aangebracht, die in verbinding stond met een geheime ontvauginrichting in de hut van een der scheepsoffi cieren. De commandant van de „Preussen" is hierop gerechtelijk vervolgd, terwijl zijn stoomschip iu beslag werd ge nomen. Uit het onderzoek bleek, dat de geheime ontvang-inrichting eerst enkele dagen vóór de ontdekking er van was gereed gekomen. Uit een ambtelijk telegram uit Indië blijkt, dat de „Preussen" vóór haar aankomst te Sabang geen andenne droeg. Ook in de Lloyd's registers stond de „Preussen" vermeld als zonder draadlooze inrichting aan boord. Den Haag, 1 Dec. Jhr. G. Witsen Elias, gep. kapitein ter zee, is benoemd tot secretaris voor de zaken van weldadigheid van H. M. de Koningin-Moeder. Berlijn, 1 Dec. Ambtelijk. Op het Westelijk oorlogstooneel is niets ver andert. Ook in Oost-Pruissen en Zuid-Polen was het over het alge meen rustig. In Noord-Polen, bezuiden de Weich sel, is het getal der krijgsgevangenen, tengevolge der behaalde successen, vermeerderd met 9500 en dat der buitgemaakte kanonnen met 18. Bo vendien zijn er 26 mitrailleuses en talrijke munitie in onze handen ge vallen. Sinterklaas Junior. Twee jongetjes van een jaar of zes zijn ergens bezig op een minia tuur-glijbaantje te sullen. Ofschoon ze de gljj-sport met y ver beoefenen, merk je toch, dat ze 't niet geheel met elkaar eens zyn; telkens hoor je van den een 'n „nietes", en dan van den ander 'n even kwaad „wélles". ,En toch is 't nietes, dat we dat krijge; me moeder hep self ge- seid, dat Sinterklaas van 't jaar is dood gegaan!"... En toen de ander, op een toon, of hij zeggen wou „moest jij dat van je moeder hoore? dat wist ik al uit me eige": - „O! dht's nogal wiedes, dat-ie dood is; maar z'n zoon leeft toch toch nog....!" Dit laatste kwam er zóó gerust stellend en vertrouwend uit, dat je wenschtc, dat ieder die nog met de onzalige bedoeling mocht rondloopeu, om bij wijze van bezuinigiDg den aanstaanden oden December voor onze arme school- en straatkinderen over te slaan, dit mocht gehoord hebben. Zeker zou er dan niemand zijn, die bij de vele collecten van den eene op don anderen dag, ook hier aan zijn kleinigheidje niet zou wil len offeren. 't Is te hopen, dat de opvolger van Sint Nikolaas de zaak van zijn vader, al ware 't dan op iets kleiner voot, moge voorzetten Betalen. In den Novildten-Anzeiger für den (österr.) Sorliments- u. Kolporlage- Bucflhandel vinden we de volgende aardige tegenstelling, die in deze dagen ook voor ons land en iu meer dere takken van handel en nijver heid kan toegepast worden: Ik betaal niet Ik heb betaald G(j betaalt niet Gij hebt betaald Hij betaalt niet Hij heeft betaald Wij hebben niets I W(j hebben betaald G(j hebt niets Gij hebt betaald Allen hebben niets! Allen hebben geld! Motto: Wat gij niet wilt dat u geschiedt, *doe dat ook aan anderen niet. UIT DEN OMTREK. Texel, 30 November. De verzending van garnalen naar Engeland, werd Donderdag eensklaps stop gezet, doordien de booten niet meer van den Hoek van Holland vertrokken. Men is nu bezig een andere route te vinden, doch dit gaat natuurlijk met hoogere kosten ge paard. Onze visschers ondervinden misschien nog in de ergste mate de nadeelen door den oorlog berokkend, 't Is nu maar te hopen dat in 't bin nenland een ruimer afzetgebied voor de garnalen kan worden gevonden. Inmiddels hebben de garnalenvis- schers een bond gevormd, om-coöpe ratief te werken. Tot directeur is aangesteld de heer A. Boon, terwijl tot commissarissen werden gekozen de heeren D. M. Vlas, W. Dijker en F. Blom. Er traden 27 schippers tot dezen bond toe. In de verloopen maand werden iD het geheel van hier uitgevoerd187 lammeren, 22 schapen, 27 koeien, 12 kalveren, 62 paarden, 4 veulens en 203 varkens. Anna Paulowna, 30 November. Op de Zaterdagavond iu het café Borst gehouden vergadering der Af- deeling Anna Paulowna van de S.D.A.P. trad als spreker op de heer C. Thomassen met liet onderwerp: Sociaal-Democratie, de oorlog en de bezittende klasse. De Voorzitter der Afdeeling de heer Koorn, opende de vergadering, heette de aanwezigen welkom en deelde mee, dat de Afdeeling het nuttig had geoordeeld, dat de arbei ders eens het een on ander verna men van wat er alzoo voorvalt., on ook, hoe de arbeiderspartij er onder te lijden heeft. De heer Thomassen zegt zijn hoor ders niet oen slechten nacht te wil len bezorgen, door een beeld op te hangen van de gruwelen van den oor log. Hij wil er wel op wijzen, hoe door dien oorlog de volken tegen elkaar op gedreven worden. Menschen, die zich absoluut niet bekommeren, om wat er op het publieke schaakbord om gaat, worden opgeroepen om op or der van het vaderland te trachten zooveel mogelijk van hun mede- menschen, dio hun nooit een' stroo- breed in den weg hebben gelegd, te dooden. Duizenden sterven den „hel dendood", duizenden andeten worden helden wrakken. Waarvoor die groote moordpartij? Niemand onzer kan daar een afdoend antwoord opgeven. Wel weten we de laatste aanleiding. Dit is de moordaanslag op den Oosten- rijkschen Aartshertog. Tevens zien we het noodlottig verschijnsel, dat de vereeniging van Staten, naar het heette gesloten om den vrede te be waren, oorzaak was, dat de oorlog een zoo groote uitbreiding kreeg. 't Volk als geheel is nergens oor logzuchtig, doch het heeft in derge lijke zaken zoo weinig te zeggen. Iu ons land geven art. 58 en 59 der grondwet den koning het recht oor log te verklaren en verdrageu aan te gaan met vreemde mogendheden. Acht hij het noodig, dan doet hij daarvan mededeeling aan de Eerste en Tweede Kamer. Nu verbeelden wij ons nog wel, dat ons volk een belangrijken invloed heeft. Opmerkelijk is het, dat in begin Augustus de bevolking van alle oor logvoerende landen overtuigd was, dat de strijd noodzakelijk en onaf wendbaar was. Bijna geen stem werd er tegen gehooid. Ook de socialisten trokken als vrijwilligers naar de grenzen. Hoe nu de stomming is? We weten het niet. De censuur houdt minder gewenschte berichten achter Nederland bleef tot nu toe geluk kig gespaard. Ziet echter een der oorlogvoerende partyen er voordeel iu ons er in te betrekken, dan zol hij geen oogenblik aarzelen dat te doen. Het grootste gevaar dreigt ons, volgens sprekers inziens van den kant van Engeland. Men maakt nu propaganda voor de stichting van een Europeescheu Statenbond, zooals de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Komt eenmaal zoon bond tot stand, dan ls het groote gevaar voor oorlog geweken. Wat een bespariDg zou dat geven. Voor ons land jaarlijks 50 millioen. De socialisten hebben gestemd en zullen dat weer doen voor de crediet- aanvraag van de regeering, omdat ze daarin het beste middel zien om onze neutraliteit te handhaven. Toch zullen ze stemmen tegeu de oor- logsbegrooliijg. Dit lijkt, tegenstrijdig maar 't is het nier. Ze willen wel een brand helpen blusscheu, maar ze wenschen niet de brandstichters te steunen. Nu zit er in elk staand leger een drang naar oorlog en daarom z(jn de soc. dem. er tegen. Ze willen een volksleger, een weer baar volk, geschikt een vreemden indringen te weren. Daaraan willen ze meehelpen, want ook zij hechten aan hun vaderland. Wat betreft het voorstel Treub, n.1. de oorlogsleening, niemand be grijpt, hoe een man als hij aan zoon plan komt. Waarom het gold niet te halen van de kapitalisten die nu nog al toeschietelijk zijn. Te wen schen is, dat Treub terugkomt op zijn plannen, want worden die aan genomen, dan is er in de eerste vijftien jaai" eenige kans op belang rijke sociale hervormingen. De eenige debater, de heer A. Bulj, was niet voldaan. Hy had van den heer Thomassen meer en ook meer nieuws verwacht. Graag had hij meer vernomen omtrent de lee ning en ook, hoe deze beter zou kunnen worden ingericht. Dan vraagt hij verder, wat Troelstra in Duitsch land dee, en of de tijden daarvoor al rijp waren. Verder dringt hij er op aan, dat de sociaal democraten meer zullen strijden tegen verval- sching van levensmiddelen en andere zaken. Nadat de heer Thomassen den debater in 't kort beantwoord had, werd de vergadering gesloten. Zaterdagavond 28 November hield het departement van „'t Nut" hare eerste voordrachtenavond in dit sei zoen, in „Veerburg". Door 't slechte weder vras de opkomst met groot. Na opening der bijeenkomst door den Secretaris, den heer K. L, van Gor- kom, trad als spreker op de heer De Jong, van Texel. Deze is voor 't de partemenf. geen onbekende; reeds meermalen heeft men hier kunnen genieten van zijne uitstekende voor dracht. Zoo ook Zaterdagavond. Zoo wel ernst als luim viel bijzonder in den smaak, getuige het welgemeende applaus na elk nummer. De woorden van dank, den heer De Jong bij 't sluiten der vergadering toegesproken, verwierven blijkbaar ieders instem ming INGEZONDEN. Geachte Redactie Mag ik met een enkel woord den heer Drijver Jr., Voorzitter vau P. P. even van repliek dienen? Geachte heer Dr., „baas in eigen huis" is ook de redactie van elk blad waar het betreft het al of niet plaat sen van haar aangeboden ingezonden stukken. Ik acht mij zelfs gelukkig te mogen constateeren, dat men in het algemeen in de pers minder het op „rang" of „stand" van den inzender dan hot bestuur van de populaire vereeniging P. P. meent te moeten doen wat betreft liet aan nemen van leerlingen. Zeer tot myn spijt meen ik ei op te mogen wijzen, dat de heer Dr. vooralsnog niet behoort tot die per sonen welke ingezonden stukken naar hunne juiste waarde weten te schatten. Ware zulks wel het geval, dan had ik van den voorzitter eener vereeni ging, dio in den 1-Ielder eene eerste, plaats meent te kunnen innemen," eeu ander en meer afdoend antwooid verwacht, instede te trachten er zich met een Jantje van Leiden af te maken. Toen ik mij zette tot het schrijven van mijn ingezonden stukje, wist ik reeds dat een dergelijk nietszeggend antwoord zou volgen. Heuseh heer Dr., men kent zoo langzamerhand zijn Pappenheimers. Ik geef den voorzitter van P. P. echter de verzekering, er steeds voor te vinden te zijn om, rnet flnancieele offers mijnerzijds, dei gelijke m.i. uit den tyd zijnde toestanden uit den weg te ruimen. Ten slotte wil ik even aan den heer Dr. mededeelen, dat het mij reeds meermalen is gelukt door een niets kostend-in-de-krant-schrljverij op zeer afdoende wijze bestaande mis toestanden te helpen opheffen of te verbeteren. En, indien de heer Dr. zich daardoor niet compromitteert, wil ik hem zeer gaarne daarvan eenige staaltjes mededeelen. Ik geloof zelfs dat mijne, door den heer Drijver op de juiste waarde ge schatte ontboezeming, het bestuur van P. P. wel eenigszins in het nauw heeft gedreven al wil men zulks niet openlijk erkennen. Als altijd „dankend" instede van „betalend" voor de verleende plaats ruimte, heb ik de eer te zijn, Hoogachtend, Uw dw. dienaar, B. HERINGA, schrijver-majoor. Adverientiën. Heden, 26 November, overleed zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer HENDRIK RENSMAAG, Weduwnaar van Mejuffrouw johanna van WlJK, iu den ouderdom van ruim 84 jaar. Namens de Familie: de Wed. I. MEIJER- Rensmaag. Voor de vele blyken van belang stelling, ondervonden bij de geboorte van onzen zoon, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. VAN GELDER. F. VAN QELDER-yan Esso. J. A. KONINGSTEIN en M. KONINGSTEIN-van Lkeuwen; geven kennis van de geboorte van hun Zoon JAN ARNOLDUS. Helder. 28 November 1914. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij onzen oprechten dank. Wed. L. van LEEUWE- van Twuijver, Kinderen en Familie. Helder, 1 Dec. 1914. (Westgracht 81). Mijn hartelijken dank aan den Heer J. T HIJ S S E NStalhouder, voor het redden van mijn zoontje uit het ka naal aan de Westgracht. Mej. HILKER, Westgracht 75. Mevrouw BENTZ VAN DEN BERG is verhinderd den In en 3n Woensdag dezer maand te ontvangen. Mevrouw DE NEVE zal dezen winter geen ontvangdag hebben. VERLOREN van Zaterdag op Zondag, een oud Stuivertjes-Armband. In een der stuivertjes staat A. A. Terug te bezorgenH. J. BORGART. Weggewaaid een Bankbiljet van 125.-, in de De Ruyterstraat. Tegen belooning -terug te bezorgen Spoorstraat 182. Een jong KATJE, geheel zwart, tegen vergoeding van advertentiekos ten te bekomen Spoorstraat No 74. Directeur: H. J. E. DENKER. Soiree Amusante ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan op Donderdag 3 Dec. a.s., in „Casino". Aanvang 8 uur. BAL NA. HET BESTUUR. N.B. Zij die zich als Donateur wen schen op te geven kunnen zich ver voegen bij den Secretaris CHR. GEUS, Loodsgracht 55, en hebben recht deze uitvoering by te wonen. De introducties zijn strikt persoonlijk. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette Dienstbode, P. G. Zich aan te melden des avonds na zeven uur. Adres: Binnenhaven 76. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette Dienstbode. Zich aan te mel den 's avonds na 8 uur. AdresWeststraat 17. GEVRAAGD een flinke WINKELJUFFROUW by de firma I. GRUN WALD, „De Zon" Keizerstraat. Voor direct guvraagd een nette Dienstbode voor dag. Wasch buitenshuis. Adres: W. HEIJMAN, Hoofdgr. 87. Een flinke Dienstbode gevraagd. Adres: Dijkstraat 13. Guvraagd een nette flinke Dienstbode, voorzién van goede getuigen. Loon f120.-. Adros: Bureau van dit blad. Een nette juffrouw vraagt eenige wasschen aan huis. Brieven fr. onder No. 425, Bureau van dit blad. Mevr. MOORREES, Stationsweg 13, vraagt voor dadelijk een Dagmeisje, van 7 tot 4 uur. Een Waschvrouw vraagt een nette Wasch aan huis. Adres: SPRUIT'S Advertentie bureau. SLAGERSLEERLING. Gevraagd tegen hoog loon, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een Slagersleerling (intern), bij J, ZANDER, Middenstraat 52, Helder. Gevraagd een Jongen, om Melk te venten. Loon f3.50 per weeJc. Adres Bureau van dit blad. ZIT-SLAAPKAMER te huur. Adres: Zuidstraat 47. Te Koop een b<JA VTnkelpui met spieg jfcas. Adres: W. J. BRH3GAAR, sSfiagenstraat 50. Wegens plaatsgebrek te koop een zeer solide hand Naaima chine, beslist goed werkend. Prijs f5.50. Adres: le Vroonstraat no. 12. TE KOOP: 30 a 40 duizend pond best HOOI, gelegen aan groot scheepsvaarwater. Te bevragen bij P. TIJ, Kolhorn. Te koop een Dames-Rijwiel, voor den spotprijs van f 12.50. Adres: Cronjéstraat 4. Droge bergzolder te huur gevraagd, voor een inboedel te plaatsen, liefst op 't Zuiden (met voorwaarden) Br. No. 426 bur. v. d. bl. Te huur het Café, met daarbij behoorend Woonhuis, aan de Hartensteeg 6, f4. - per week. Adres: Koningstraat 20. Gemeubileerde Kamers gevraagd op netten stand, tegen 7 December. Brieven letter K. Boekh. v.h. A. J. MAAS, Kanaal weg. Te hum gevraagd een nette woning op netten stand, huurprijs ongeveer f 300. - Brieven letter L., Boekhandel v.h. A. J. MAAS, Kanaal weg. met een stukje grond, liefst omtrek Helder of Nieuwedlep. Contant geld. Brieven fr., No. 4z7, Bureau van dit Blad. Te koop een Heerenrijwiel, voor f8.— AdresHoogstraat 88. Te koop een Sofa (canapé) met donkergroen leur bekleed en solide, en 2 naaimachinetafeltjes, goed voor St. Nicolaas-cadeaux. AdresD. O. FRANKFORT, Meubel maker, Molenstraat 33, nabij '1 Tivoli. PRIJS-BILJARTEN. Vrijdag aanstaands en volgende dagen PRIJS-BILJARTEN bij C. J. QUANT, KANAALWEG 124. van Pandhuis-goederen, op 2 DECEMBER 1914, in het Verkoopiokaal a. d. Loodsgracht. Het goud en zilver wordt verkocht 's middags 2 uur Verder zal nog worden verkocht; Een partijtje Manteis, Bonten en Muziekinstrumenten. in ruime keuze. N.V. Boekh. v/h. Geen beter dan een heerlijk of een Aanbevelend, Keizerstraat 56. Hoe Nederland zich op een even- tueelen oorlog voorbereidde. Losse nummers 10 cent. ruime keuze prima SIGAREN In kistjes van 25, 50 en 100 stuks. Groote sorteering diverse CIGARETTEN, in het Sigaren-Magazijn tegenover HERMAN NIJPELS.

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 5