REUZEN RECLAME OPRUIMING „DE ONNOOZELE SCHAAPJES" Spoedbericht!!! OUOKERK VAN PRAAG. GROOTE SEIZOEN#RUIMING OPRUIMING bij JAN VEEN, AANBIEDINGEN. bij W. BIERENBROODSPOT, SPOORSTRAAT 87. Firma S. A. KANNEWASSER ZONEN. Uitsluitend a Contant. 15000 El fijne Lappen bekende witte Katoen, voor 8ct. per el. 8000 El Lappen prima, prima Katoen, voor 12 ct. per el. 1200 Lappen prima Engelsche Buks, van f 1.75 voor 79 ct. per El. 800 dozijn groote linnen Handdoeken van 20 voor 12'A cent. Honderde Koopjes bij in het Magazijn „Insulinde", SPOORSTRAAT 87. Vitrages, Rolgordijnen, Franjes, Embrassen, etc., PT- ZIE DE ÉTALAGES, "Wi Spoorstraat 96-98 recht over de Hoogstraat. ZUIDSTRAAT 82. K AN A AL WEG^I48-149. Aanbevelend, ver uit elkaar gelegen dalen. De and, die de laatste dagen door de aankomst van aanvullingen is ver: strekt, tracht in de dalen van den bovenloop van enkele rivieren door aanvallen terrein te -winnen. Ten westen van den Uzsok-pasen in de oostelijke Beskiden heerseht rust. Op het punt ten noorden en ten zuiden van den Weichsel zijn giste ren artillerie-gevechten geleverd. Van het Russisch-Turksche front. St. Petersburg, 6 Jan. Uit nadere bizonderheden over de Turksche nederlaag in den Kaukasue blijkt, dat het Turksche leger, na volkomen te zijn verslagen bij Ardahan, nu bijna geheel is omsingeld door Kus- sische strijdkrachten. Het doet een vruchtelooze poging om al vechtende zijn krachten weer te verzamelen. In het gebied van de Tsjorochrivier is de Russische cavalerie overgegaan tot een onafgebroken vervolging van den vijand, wiens nog overblijvende troepen gedoemd zijn tot een volko men onvermijdelijke vernietiging. De aftochtsweg voert in hoofdzaak langs dik besneeuwde, vrijwel onbegaan bare wegen. De Turken hebben met wanhopige verwoedheid gevochten. Slechts zeer weinigen hebben zich overgegeven in den eigenlijken slag, die zonder tusschenpoozen 48 uren heeft geduurd. Toen zij eindelijk be merkten dat hun stelling onhoud baar was, hebben zij zich in zulke getalen overgegeven, dat het de over winnaars begon te benauwen. Telegrammen ontvangen na half een: New-York, 6 Januari. Hedenmor gen had eene ontploffing plaats in den ondergrond-spoorweg op het kruispunt der 59e straat en Broadway. Het geheele ondergrondsche treinen- verkeer kwam hierdoor tot stilstand. De tunnel geraakte in brand en de vlammen deelden zich aan verschil lende treinen mede. Duizenden pas sagiers vielen door den verstikken- den rook in onmacht, anderen kregen brandwonden. De reddingsdienst vindt nog voortgang. Er zijn 200 gewonden, doch menschenlevens gingen niet verloren. Parijs, 7 Januari. Communiqué van gisterenavond 11 uur. Irt de streek van Villebeke heeft een vrij hevige aanval plaats gehad. Wij behielden onze posities in de Argon nen. B\j Altkirch maakten wij eenige vorde- Constantinopel, 7 Januari. Na een onbeslist gebleven zeegevecht giste ren tusschen de Russische vloot en Turksche kruisers, heeft de Russi sche vloot een Italiaansch koopvaar dijschip in den grond geboord, of schoon dit zijne vlag geheschen had. Constantinopel, 7 Januari. Officieel. Onze uit de richting Soman enBaji- rois oprukkende troepen hebben Ur- mia bezet; een belangrijk steunpunt der Russen. (Urmia ligt bij het Urmia-meer, 80 K.M. van do Turksch-Perzische grens, in de Perzische provincie Aser- beidjan.) 1870 en <914. Een der correspondenten van de „N. R. Ct." in Frankrijk meldt: De huidige oorlog geeft natuurlijk aanleiding te over voor vergelijking mGt den strijd in 1870 '71, die op zoo'n noodlottige wijze voor Frankrijk eindigde. Jk heb een onderdaan van een neutralen staat ontmoet, die thans in Frankrijk woont en te Parijs woonplaats had In de noodlottige jaren 1870—'71. Hij trok een verge lijking tusschen de voorvallen in Frankrijk gedurende de beide oorlogen welke vergelijking uitviel in het voordeel van het thans levende geslacht. De lessen van 44 jaar geleden zijn hard, zeer hard geweest, maar toch geheel had Frankrijk ze zich niet ten nutte gemaakt, anders toch was reeds den eersten dag van den oorlog Frankrijk geheel gereed geweest tot den strijd en dit was het geval niet. De Franschen geloofden niet meer aan een oorlog, en de revanche-idee was door de overgroote meerderheid van het volk vergeten. Tot op het laatste oegenblik vertrouwde men op het behoud van den vrede, en het uitbreken van den oorlog heeft het Fransche volk dan ook volkomen verrast. Met kalmte en vastberadenheid aanvaardde men toch het onvermy- delijke, maar onzekerheid heerschte er over den afloop van den strijd. En die onzekerheid vermeerderde toen de Duitschers Parijs steeds dichter naderden. Toen kwam de tijding, dat de Duitschers terug wer den gedreven van de Marne en dus Parijs vooreerst gered was van een beleg. Zonder uitbundigheid, maar met een stille voldoening werd deze tijding ontvangen. Het vertrouwen herleefde en groeide eiken dag, tot het thans onverzettelijk is geworden. Dit is in Frankrijk het verschil tusschen nu en 44 jaar geleden; toen bij den aanvang van den oorlog een uitbundige overmoed, die binnen enkele maanden ontaardde in moede loosheid; nu een houding van afwach ting, een gevoel van onzekerheid, dat door de gebeurtenissen op het oorlogsterrein werd tot een volkomen vertrouwen in den uitslag. Toen een luidruchtig gejuich bij elk werkelijk of vermeond succes en diepe neer slachtigheid bij eiken tegenslag; thans kalmte en bezadigheid bij wat er ook gebeurd. Inderdaad, het Fransche volk schijnt veranderd. Het spreekt van den oor log als van een ongewilde rampspoed die gelukkig voor Frankrijk zal ein digen, maar tevens, het weet, dat de strijd lang, zeer lang duren zal en het is bereid tot alle offers. Er iets onbeschrijfelijks groots in het Fransche 'volk, zooals het zich thans voordoet aan den vreemdeling en deze grootheid culmineert in zijn leger, dat met een aandoenlijk ver trouwen opziet naar zijn chefs. Militaire omsingeling. Van hot. oostelijke oorlogstooneel ontvangt men nog wel eens berich ten, welke een meer vermakelijk licht werpen op de krijgsweeéu vooral wanneer het berichten zijn van een troep domme Russische sol daten, die zich door een even naïven troep Duitschers om deu tuin heeft laten leiden, of omgekeerd. Dan zou men het den Humor van den oorlog willen noemen. Zoo het verhaal van een Duitschen landweei-sojdaat uit het welvarende oostelijke stedeke Beuthen, waar hij de verantwoordelijke positie bekleedde van brandmeester der - vrijwillige plaatselijke braudweer, welke betrek king hij echter bij het uitbreken van deu oorlog moest neerleggen, omdat hij den brandweer-helm verwisselen moest voor de militairo»pickelhaube. Hij werd aan het oostelijk front geplaatst en kreeg opdracht, als wacht te dienen over het machine-geweer van zijn sectio. Hij deed dit zeer stipt; zelfs zóó stipt, dat toen zijn afdeeling voor de Russen moest wij ken de oud-brandmeester achterbleef, om het zware machinegeweer op zijn rug te laden, en het buiten het bereik van den vijand te brengen. Hij kon ongemerkt een achterliggend dorp bereiken, en zette daar zijn machine geweer in een schuur, om er zelf naast te gaan liggen, als trouwe schildwacht. Maar hij lag nog in zijn eerste aap, of daar waven de Russen al ongemerkt in het dorp gekomen, en de Beuther brandmeester werd in zijn schuur met machine-geweer en al gevangon genomen, De gevangene hield er den kop bijvlug had hij bemerkt, dat de Russische soldaten allen Polen waren, en dat zij zonder officier waren. Hij begreep, dat het hem dus niet veel moeite zou kosten, die domme kerels wat voor to praten. Hij haalde uit zijn ransel een ste vig brok spek on een_duchtigen homp mik; en terwijl hij zijn maal begon te bereiden, vertelde hij den Russen, hoe jammer hij het vond nu in Rus sische gevangenschap te moeten gaan, aangezien het dan voorloopig voor hem gedaan zou zijn met lekker eten. Hij sneed braaf op over de Duitsche soldatenmenage, over de royale rant soenen, over de uitnemende kwaliteit van het voedsel. De arme Russische soldaten kregen er hot water bij in den monden toen de looze landweer-soldaat op hun vraag ook nog verzekerderde, dat de Duitschers zooveel srtaps kregen als ze maar lustten, hielden de Russen, krijgsraad, om dan den Duitsche gevangene mee te deelen, dat zij zich bedacht hadden en wel gaarne in Duitsche gevangenschap wilden gaan, ten einde zich ook eens den buik vol te kunnen eten. De troep wachtte tot het duister gevallen was en marcheerde dan, netjes in rotten van vieren, rechts- uit-de-flank, den schuur uit, op weg naar het Duitsche kwartier. Daar aangekomen liet de Duitsche soldaat zijn sectie Russen halt en front maken, en stuurdo-den schildwacht naar den officier van dienst. Toen deze de ongeveer 30 zwaarge wapende Russische soldaten zag, onder commando van één Duitschen land weer-soldaat, begreep hij er niets van „Wat moet dat?" vroeg hij. - „Krijgsgevangen gemaakt, 1'tnt!" antwoordde de Duitsche soldaat in de houding. „En hoo is dat gebeurd?" vroeg de officier. „Ik heb ze omsingeld," sprak de Beuthensche brandmeester. Natuurlijk heeft hij dadelijk het ijzeren kruis ontvangenen als hij thuis in Beuthen na den oorlog terugkomt, zal hij wel dadelijk tot opper-brandwacht bevorderd worden. Prikkeldraad-versperringen. Men zal zich herinneren, dat De Wet een van de talrijke malen, dab de Engelschen dachten den vecht generaal de baas te worden, van het vrije veld afgesloten was door een prikkeldraadrasterwerk, dat de vijand, om hem gevangen te nemen, gemaakt had. Ditmaal ontsnapte hij door een kudde vee voor zich uit te drijven, die, in dolle vaart aanstormende, de afsluiting onder den voet liep. Met de prikkeldraad-versperringen van den tegenwoordigen. oorlog zou de list niet gelukt zijn. Zij zijn eenige meters diep, en het groote aantal palen van verschillende lengte, is in alle richtingen hoog en laag met recht en schuin gespannen prikkel draad verbonden. Hiertusschen kun nen nog wolfskuilen en trapmijnen liggen. Een dergelijke afsluiting bovendien nog door de infanterie onder vuur gehouden vormt de meest afdoende beveiliging tegen aanvallen met de bajonet en van de ruiterij. Door artillerie vuur worden de prikkeldraad-versperringen wel beschadigd, maar niet vernield, zoo dat men tot dusver voor de opruiming tot het doorknippen der draden zijn toevlucht moest nemen, en de knip tang of schaar een normaal uitrusting stuk werd. Waar men lang te voren zorgvuldig zijn versperringen aan kon leggen, zooals op vestingwallen, kan men enkele draden isoleeren en elec- trisch onder hooge spanning zetten, zoodat aanraken levensgevaarlijk wordt. Tegen die kans wapende de aanvaller zich natuurlijk onmiddellijk met geïsoleerde tangen en isoleerende handschoenen. Men weet, dat de Duitschers thans te velde tal van bellen aan hun versperringen hangen, die ongemerkt doorknippen moeten verijdelen tegen Goerka's geen over bodige maatregel. De afdeelingen d}e voer het oprui men der versperringen worden aan gewezen moeten dit in den rege'l met ontzettende verliezen bekoopen, door het vuur der meestal zeer dicht bij gelegerde bewakers. Het is dan ook geen wonder, dat men trachtte, met groote, geheel stalen harken, waaraan een staaldraadkabel beves tigd is, de versperringen omver en uit den grond te trekken. Een paar man wierpen de hark in het prikkel draad, en do heele afdeeling spande zich aan den staaldraad, om de hin dernis weg te trekken, wat evenwel maar weinig practisch succes had, als de versperring behoorlijk was de explosie ook op de halve hoogte boven den grond plaats vinden, wat van de soort van lading afhangt. Het plaatsen der stok-mijn wordt dan eenvoudiger. Gemiddeld slaat iedere mijn over een ruimte van 2 H 8 meter palen en draad geheel weg. Onlangs is, naar men zich zal herinneren, hier ook melding gemaakt van de uitvinding van een Fransch officier, die een vuurpijl met weer haken tegen de versperring afschiet waaraan een lange lijn bevestigd is. Zit het projectiel vast, dan wordt de versperring met de lijn omgehaald. N. R. Ct. INGEZONDEN. vermakelijkheden" behooren. Ook daaraan is niets te doen. Het publiek is wreed en vindt zijn vermaak in dit gemartel. 't Eenige wat men er individueel aan doen kan isgeen paling te eten. Of men echter deze consequentie aandurft, is de vraag. Redactie. Nette dienstbode gevraagd, groote wasch buitenshuis. Zich aan te melden tusschen 7 en 8 uur, Kanaalweg 29. Mevrouw KOSTER, Kerkgracht 60, vraagt een flinke DIENSTBODE. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Advertentiën. Meu trachtte ook de moorddadige draadw'ebben te ontgaan door ze te overbruggen. Daar de palen vrij ver uitéén kunnen staag en er tusschenin kleinere paaltjes dienst doen, waar door ook de draden niet alle horizon taal loopen, is dat niet gemakkelijk. Er werd gebruik gemaakt van met dwarsregels onderling verbonden plan ken of ladders, die tegen en op de versperring geworpen worden, of van met stroo gevulde zakken en heele matrassen. Het weefsel der zakken kan ook door draadgaas, z.g. kippen gaas vervangen worden. Al die hulp middelen werden lastig om bij een stormloop mee te voeren, en lever den bovendien nog lïiet anders dan een zeer onzeker pad over de draden, waar menigeen in neerstortte. Men bracht het ook niet verder, dan tot. een 10 H 20 man, die per minuut de versperring passeerden, en dat ter wijl een machinegeweer ik dien tijd zes- a zevenhonderd schoten afgeeft. In de legers der bondgenooten is het dan ook regel geworden, vóór den aanval, met ontplofbare stóffen in de draadversperringen bressen te maken. De groote moeilijkheid is daarbij de explosiva over de geheele diepte der hindernis aan te brengen, daar een gedeeltelijke opruiming haast evengoed achterwege kan blijven. Hiertoe voerden de Fransche het eerst lange houten staken in, die meteen reeks pakjes met ontplofbare stof, of patronen, of in worst vorm gebrachte ontplofbare middelen voorzien waren. Die staken werden onder de draden door gestoken en op den grond ge- Eon lont werd op 't laatste oogenblik ontstoken en op een 50 h 100 M. afstand werd de ontploffing afgewacht. Om zekerder te zijn van de uitwerking wordt, evenals een hengel, de stok met verlengstukken voorzien, zoodat er een behoorlijke hoeveelheid ontploffingstof achter elkaar komt te liggen. De punt maakt men in den regel spits kegelvormig, en voorziet die van een paar wieltjes, om hem tusschen draden door en over den oneffen grond, te kunnen doorduwen. Door elkaar genomen zijn de staken van 3 tot 5 meter lang, de lading is meliniet, dynamiet, pyroxylino of iels dergelijks, per meter is er 3 it 4 K.G. lading aange bracht. Twee man zijn voldoende om de mijnen aan-stokken te plaatsen. De Engelschen bergen de lading niet aan een staak, maar in een lange stalen buis, van voren ook spits toe- loopende. Dit heeft z\jn voordeel, omdat nu niot de puten van het draad "3e lading kunnen losscheuren of de lont vernielen. Soms laat men Geachte Redactie. Mogen we nog eens uwe bekende welwillendheid inroepen voor onder staande? In de vluchtelingen kampen te Nunspeet hebben de menschen groot gebrek aan lectuur. Verveling is een naar ding. Zou ieder die dit leest niet een handje willen helpen om die verveling te verdrijven? 't Kan zoo heel gemakkelijk als ieder die zijn courant welke ook in dien hij die niet aan de militairen hier of elder zendt, dagelijks wil af geven aan een der onderstaande Eiken dag worden ze opgehaald en naar Nunspeet gezonden. Met een heel klein beetje moeite kan aan onze medemenschen ginds een goede daad bewezen worden. Wie kan, helpe. De adressen zijn: Mevr. De Bruijn, Vischmarkt 1. Mevr. Oosting, Stationsweg 6a. Mevr. Dibbetz, Hoofdgr. h. Kruisw. Mevr. Aronstein, Ankerpark 15. v. d. Bilt, Vosstraat 14. Troost, Spoorstraat. B. Weijens, Middenstraat 19. De Bie-Biersteker, Keizerstraat. Kannewasser, Zuidstraat. Kantoor Biersteker, Loodsgracht. Niemeijer, Gasstraat 23. van Twisk, Schagenstraat 72. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik U eenige plaats ruimte in Uw blad. Het is naar aan leiding van een gruwelijke barbaarseh- heid, die ik onlangs zag. Ik fietste nm. langs den Kanaal- weg en zag voor een der huizen aldaar een vischverkooper met zijn karretje staan. Daaromheen stonden een keukenmeisje en eenige straat jongens met groote aandacht te kijken naar het werkje, dat door dien visch- boer werd verricht. Naderbij komende zag ik hem bezig met iets, waar ik koud van werd. Hij had nm. in een zijner stevige knuisten een dikke vette springlevende paling en in de andere een U zult het niet willen gelooven een nijptang, waarmee hij met 'zekere wellust de huid van dat beest afscheurde, tengevolge waar van zich het dier in allerlei bochten wrong en ineenkromp van pijn, tot groot genoegen van de omstaanders. Waar blijft toch het menschelijk gevoel vraag ik U. Dat tegen een dergelijke mishan deling geen wetten bestaan en dat de vereeniging voor dierenbescher ming zich er niet meer voorspant gedaan te krijgen, dat zoo iets ver boden wordt, gaat mijn begrip te boven. Misschien vergis ik mij en is het ook wel verboden, maar dan begrijp ik niet, dat zooiets hier onge straft kan plaatshebben. Het is voor de bedrijvers van deze schanddaden te hopen, dat zij zelf nooit aan den lijve zullen ondervinden, welke vree- selljke pijnen zij aan die dieren ver richt hebben, welke gewaarwording het wel wezen moet levend gevild te worden. Komt zoo'n beestje lekker klaar gemaakt bij het middageten op tafel, dan smult iedereen er van en vindt men het toch zoo lékker, maar heeft men er dan wel eens bij nagedacht welke bewerking het heeft onder gaan voor het goed en wol dood was? Zeker wel niet, het komt er immers niet op aan, het zijn- maar beesten en die voelen zoo weinig. U Mijnheer de Redacteur dank zeg gend voor de verleende plaatsruimte. Een abonné. De geachte inzender levert met het bovenstaande stukje onbewust een krachtig pleidooi voor het vege tarisme. Want zoolang er paling gegeten wordt, zal de manier om haar levend te villen, wel in zwang blijven. Men kan de dieren door een slag op de hersens dooden, en onmid dellijk daarna aan het villen begin nen, waardoor het vleesch niets van ziju smaak verliest, maar dit ver- eischt eenige handigheid en brengt bovendien tijdverlies mede. En tijd is voor den vischboer geld. De methode is wreed, maar er is, voor zoover wij weten, geen andere in zwang. In Duitschland kookt men de paling in de huid, doch dit is niet naar Hollandsehen smaak. Ergerlijk is het, dat dergelijke gru welijke tooneeltjes tot de „publieke Den 17den hopen onze geliefde j Ouders K. KRAMER en Fr. DE BOER, j den dag te herdenken, dat zij j vóór 12'/a-Jaar in den Echt zyn j j verbonden. Dat God hen nog lang moge j sparen, is wensch van hun liefhebbende Kinderen. Ondertrouwd N. C. PIETER8EN eu A. KEIJZER. Huwelijksvoltrekking 21 Januari a.s. Helder, 6 Januari 1915. C. A. VAN EIJCK, die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank' zeggen voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden, St. Maarten, 6 Jan. 1915. Geboren ELISABETH CHARLOTTE CHRISTINA, Dochter van W. C. WAALWIJK en A. WAALWIJK—de Vries. Helder, 3 Januari 1915. GeborenJEAN JACQUES, Zoon van D. C. BAKKER en E. BAKKER-Bdt. Helder, 5 Jan. 1915. Op den Hen December 1914 overleed na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, myn geliefde Man en Vader, de Heer WILLEM BERNARDUS BOELENS, in den leeftijd van 55 jaar. Namens de Wed. W.B. BOELENS-Kruit. Hospers Iowa, U.S. Amerika. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen harte- lljken dank aan familie, vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling bij ons Zilverfeest ondervonden. j GEUS. N. GEUS—Rooa. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun hartalljken dank voor de vele blijken van deelneming bij bet overlijden van hun lieven Man en Vader, den Heer P. BUGS. Wed. P. BUIJS. P. BUIJS. J. BUIJS. Helder, 7 Januari 1915. R.-K. VEREENIGINGVOOR VOLKSZANG. A.s. Vrijdag (8 Januari) gaan zang oefening voor do tusschenklas (12-17 jaar) en het propaganda- koor. De cursus voor de jongste klas gaat op gewonon tijd door in Tivoli. Jhr. en Mevrouw REPELAER VAN DRIEL, zullen gaarne ontvangen Zondag 10 en 17 Januari, na 3 uur. Kanaalweg 4. De Heer en Mevrouw RIETDIJK - GINJOOLEN zullen gaarne Zondag 10 en 17 Januari ontvangen van 2.30—4.30. Binnenhaven 3a. Gedurende de mobilisatie les ge vraagd Middelb. Onderw. Acte M.D. Brieven onder No. 481, Bureau van dit blad. Een 17-jarlg Meisje biedt zich aan voor dag en nacht. Eenige kennis van koken. Liefst zoo spoedig mogelijk. Franco brieven aan C. JONGKEES, Urk. Er biedt zich aan een Costuum- naalster ook bekend met Ondergoed maken, tegen 76 cent per dag. Brieven fr. onder No. 479, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Dienstbode, tegen begin Februari, voor Dag en Nacht, z.g.g. onnoodig zich aan te melden. Adres: Weststraat 85. Gevraagd een flinke Dienstbode of Dagmeid. Adres: S. KONING, Bassingracht 1. Bij de N. V. Stoomwasscherij „Den Helder" kunnen direct geplaatst worden fllinke Strijksters Mangelmeisjes. Gevraagd een flinke Dag-Dienstbode. Adres Langestraat 83a. Gevraagd een flinke Dag-Dienstbode. Adres: Mevrouw VAN ECK, Nieuwebrugstraat 2. NAAISTERS gevraagd. Eenige flinke SCHORTENNAAISTERS gevraagd, voor werk aan huis. Adres: Firma KANNEWASSER, Kanaalweg 148. BUFFETJUFFROUW biedt zich aan, ook genegen in de Huishouding behulpzaam te zijn. Br. fr. lett. K., Boekh. P. SPRUIT. Tegen Fobr. b.z.a. een net Meisje voor Meid-alleen, een burgerpot k, kokeu, of als 2e Meisje. Adres: T. v. R., Plantsoenstraat3. Gevraagd een WERKSTER. AdresMej. WOUD, Binnenhaven 3b. Gevraagd een flinke WERKSTER voor Vrijdags, bij: H. KUIPER, Wilhelminastr. 38. Wordt gevraagd een net werkmeisje. Adres: Kanaalweg 171. Aan hetzelfde adres kan een nette huishoudster geplaatst worden. Gevraagd een Buslooper voor het Godsdienstonderwijs der Ned. Herv. Gemeente. Adres: Loodsgracht 9. Gevraagd een Schoenmakersleerling, of halfwas. Bij de Wed. C. Bakker, Achter gracht Z.Z. 88. Gevraagd een nette Loopjongen. Adres: Magazijn „DE MAGNEET" Molengracht. Bij H. FORRER, Coiffeur, Spoor straat 99, kan een Bediende f 4.50 per week en een Coiffeurs-Leer ling geplaatst worden f 1.50 per week. LOOPJONGEN. Wordt gevraagd een Loopjongen. Adres: Firma S. J. PRINS Co., Kruisweg 175. Flinke Jongen gevraagd, niet ben. 15 jaar. Adres: DE „EENDRACHT." Gevraagd een flinke SLAGERSLEERLING. Adres: Bureau van dit blad. Aangeboden ruime gemeubileerde Zit- en Slaapkamer, met ofzoDder pension. Brieven No. 482, Bureau v. d. blad. 2 Militairen wenschen een Kamertje, eenige uren per dag, voor vioolstudie. Adres: VAN EERTEN, Fort Kijkduin. Te huur gevraagd Loods, Schuur, Bergplaats, kleine Woning of andere lokaliteit, liefst mot stukje grond, voor PadvindBrshuis. Brieven met prijsopgave, motto „Padvinder", Keizerstraat 100. Te huur gevraagd een Woon- en Winkelhuis, geschikt voor Rijwiel zaak. Brieven onder No. 480, aan het Bureau van dit blad. Te koop een zeer solide Haqd-Naaimachine voor den spotprijs van f 6.-. Adres: late Vroonstraat 12. IVlGt den Seheermasscherper „SUCCES" maakt ieder in enkele seconden zijn Scheermes vlljm-scherp. Prijs f 1.50 (naar buiten f 1.86). HERMAN KOPPEN, Hoofdgracht 84. - Wij ontvingen zooeven: Wegens opheffing van het artikel worden alle voorhanden zijnde tegen FABELACHTIG LAGE PRIJZEN uitverkocht. Verschillende LAPPEN JAPONSTOF, FANTASIE KA TOENEN, MOUSSELINES en vele andere stukgoederen zullen ver beneden de Inkoopsprijzen worden verkocht. De verkoop geschiedt uitsluitend A Contant. GOEDEREN van den Uitverkoop worden niet op zicht gegeven. MAGAZIJN VAN MANUFACTUREN, GEMAAKTE GOEDEREN, MODE-ARTIKELEN, DAMES-HANDWERKEN, ENZ. ENZ. Een groote partij Kindermantels, alle kleuren, van f3.00 nu 90 ct. GEBREIDE JURKJES 49 ct., LIJFROKJES 49 ct., LAKENR0KKEN 96 ct., Groote partij DAMES-REFORMBOEZELAARS, P00LB0NT 50 ct., GEFESTONEERDE SL00PEN 27'/a ct., NACHT-JAPONNEN 96 ct., DAMES TAILLES, zaer fijn feston, 68 ct. RECLAME SAJET nu 29 ot. .ann unnrr,arf ,lrnk. JAEGER WOL nu 26 cl. j M0"n» d" S,,slC,• Prima WITTE FLANEL van 25 ct. nu IS1/» ct., Engelsche Zephir wollen Kousen 53 ct., Groote HEEREN-ZAKDOEK HVa ot.. Prima WITTE KATOEN 11 »/t ct. In alle afdeelingen Restanten en Koopjes. ALLEEN: SPOORSTRAAT 96-98 RECHT OVER DE HOOGSTRAAT.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3