WITTE BIOSCOOP. Een dolle nacht ia witte OIIDI (ERK VAN PRAAG. KOUSEN en SOKKEN Kunstavond dolle dolle dolle dolle Profiteert nog he den priir Magazijn „DE STER" WITTE GOEDEREN OPRUIMING VAN RESTANTEN I Gemengde Voorstelling STERNHEIM-ENSEMBLE MANUFACTUREN. KATO EN, van 85 en 10 cent per el, A. VEEN - KANAALWEG 98 Laatste berichten. Oproeping. Propaganda- Gezouten Groenten. VRIJDAG a.S. van onze bekende Breien en aanbreien DEZE WEEK Nieuwe Abonnementen. aanvulling toe: Gij ziet hieruit de volslagen mislukking van de groote Russische offensieve beweging, en kunt er zeker van zijn dat de Rus sen voor een hervatting van de groote offensieve operaties niet alleen thans, maar ook over maanden niet meer in staat zijn. Voor April of Mei kunnen zij er niet aandenken,' en ook dan nog alleen als zij er in slagen intusschen het leger met een nieuwen geest te bezielen en de legerbenoodigd heden volkomen aan te vullen. Maar u moet nog op iets anders bedacht zijn: De uiteenzetting toont, hoe de resultaten, op een der vleugels behaald, van in vloed zijn op de geheele linie. Het Russische offensief tegen Krakau is door den Duitschen opmarsch naar Warschau mislukt. Thans hebben de Russen om Warschau te beschermen een zoo groote troepenmassa op hun rechtervleugel moeten brengen, dat zij een beslissende operatie tegen Galicifl en Hongarije niet meer kun nen ondernemen, ook als de toestan den in het Russische leger beter waren dan zij thans zijn. Uit een offensieve beweging tegen Krakau is de verdediging van Warschau ge worden; en zoo de Grootvorst thans, voor een groote operatie en Galicië, zijn rechtervleugel zou verzwakken, zou hij Warschau tegen Krakau te ruilen, een zet, die verkeerd zou blijven zelfs als de inneming van Krakau verzekerd ware. En dat is zij niet. De kans is groot, dat bondgenooten een kasteel zouden kunnen nemen en hoogstens een pion zouden prijsgeven. Het rusultaat is dus, dat de partij voor de Russen niet zoo best staat. De Duitschers in België. Baelen, 19 Januari. Gisternacht is een Duitsche goederentrein bij Net in het kanaal van Hasselt naar Turn hout gereden, waarbij 14 militairen werden gedood. De brug, die indertijd was opgeblazen, was nog niet hersteld en doordat er geen licht bij de brug was geplaatst, reed de trein het water in. Zeppelins en vliegtuigen boven Engeland. (Vervolg van de le pagina). Londen, 20 Januari. De menschen hier hadden langzamerhand het geloof verloren, dat de Zeppelins werkelijk nog eens zouden komen. Maar nu zijn zij er dan toch geweest en zij hebben hun bommen geworpen ook. De nacht was donker en stil. De menschen vertellen, dat terwijl Yar- mouth trilde van de ontploffingen, niemand het luchtschip heeft kunnen zien. Te Londen werden de voorzorgs maatregelen onmiddellijk verdubbeld. Bijzonder daarvoor aangewezen poli- tie-agent-en werden opgeroepen enz., doch geen Zeppelin verscheen, of schoon de„Daily Telegraph" verzekert, dat er denzelfden avond een boven Gravesend is gezien. Londen, 20 Januari De „Times" verneemt uit Yarmouth omtrent het bezoek van den Zeppelin, dat de be volking meest zich in de huizen be vond en dat er waarschijnlijk .weinig of in het geheel geen schade aan openbare gebouwen is aangericht. Echter zijn op den Peiersroad vele huizen gehavend. Een bom viel op korten afstand van de Pieterskerk, een andere bom op Norfolk Square, tegenover het huis van den burge meester. Zij sloeg een diep gat in den grond, maar richtte overigens geen schade aan. Te Sheringham vielen vijf bommen, maar niemand werd hier getroffen. Gemeld wordt, dat er te Kings Ly-nn ongeveer zeven bom men werden geworpen. Hier werd groote schade aangericht. Bentinck- house werd totaal vernieid. Een jon gen van zeventien jaar werd in zijn bed gedood; zijn vader en moeder en een baby werden ernstig gewond. Andere bommen verwoestten een huis in Albertstreet, en sloegen een gat in den grond van twaalf voet breedte en vier voet diep. De „Daily Telegraph" verneemt, dat er ook bommen vielen tyj San- dringham. De koninklijke familie was juist van Sandringham naar Londen vertrokken. Des morgens werden vliegtuigen gezien boven Gravend, gaande in noordwestelijke richting. Te Londen waren dezen nacht de speciale constabels opgeroepen en de brandweer hield zich voor alle moge lijkheden gereed. (Hdbl.) Te Sherringham ging de Zeppelin om 8 u. 45 over de stad en beschreef een boog om de kerk heen. Zij was juist zichtbaar geworden voor het oog, toen zij een bom liet vallen, die een huis trof, door het dak heen sloeg naar den grond, zonder te ont ploffen. De lont was bij het neerko men afgerukt. De bom kwam terecht in een kamer, waarin zich een man, een vrouw en een kind bevonden, die als door een wonder aan een on geluk ontkomen zftn. Men zegt, dat een andere bom is gevallen tusschen Cromer en Sher ringham en dat deze eveneens niet ontploft is. Na het werpen van de bommen verdwenen de Zeppelins zeewaarts. Te Runton werd een van de Zeppe lins duidelijk gezien door bijna de geheelo bevolking, die naar buiten liep bij het vernemen van het geraas der motors. Men zegt daar, dat het luchtschip op een hoogte van 2600 voet vloog. De verklaring, volgens welke de te Yarmouth aangerichte schade 50 bedraagt, berust op een mis verstand. De schade loopt in de dui zenden. Alleen de glasschade beloopt 100. Londen, 20 Januari. De schade, door den vliegaanval aangericht, blijkt lang niet zoo erg te zijn, als eerst werd gemeld. De nacht was vrij helder. De om trek van de vliegge vaarten waren duidelijk to zien. Om half 9 kwamen er twee uit de richting van de zee. Zij lieten vier bommen vallen. Zij bleven slechts tien minuten en vlogen toen Oostwaarts. Om 11.45 kwam er weer een lucht gevaarte over de stad. Het kwam uit het binnenland, uit Zuidwestelijke richting. Volgens politiegetuigenis vloog het zeer snel. Het liet geen bommen vallen terwijl het over Yarmouth vloog. Dit luchtschip verdween ook in Oostelijke richting. De politie zegt nog, dat haar niets is gebleken van seinen, die voor of tijdens den inval te land of ter zee zijn gegeven. Twee luchtschepen voeren omtrent half 9 over Cromer. Toen de overheid béricht kreeg, dat Zeppelins over Yarmouth vlogen, gaf hij last alle lichten te dooven, zoodat de heele stad in het donker lag. De lucht schepen vlogen, naarhet scheen, om de stad rond en verdwenen toen, zonder in Cromer bommen te laten vallen. Londen, 20 Januari. Te Yarmouth zijn twee niet ontplofte bommen ge vonden. Ze hadden den vorm van een kegel en wogen 6 pond. Er is heel wat schade toegebracht aan de werf van vissehersschepen, waar van een aantal kantoren het dak zoo goed als geheel is afgerukt. De groote tribune op de renbaan is in stukken geslagen door een bom. Londen, 20 Januaji. Beschouwt men de Zeppelin-aanval op de Oost kust van een militair staudpunt en als een poging om moreelen invloed te oefenen op het Engelsche volk, dan is hij als een geweldige misluk king te beschouwen, in aanmerking genomen het aantal luchtschepen. De eenige uitwerking is, dat vier on schuldige menschen zijn gedood en een paar duizend pond sterling schade is aangericht te Yarmouth en Kings Lynn. Het valt te bezien of dit nog het ergste is, wanneer men let op de verontwaardiging, welke het gebeurde in Engeland éu Amerika heeft gewekt. Er wordt op gewezen, dat de Duitschers de strategie van het aanvallen van open steden en landelijke dorpen blijven toegedaan. Deze politiek wordt vorgeleken met die van Engeland, welks vliegers nimmer bommen hebben geworpen op onverdedigde plaatsen. Ongetwij feld zullen de Engelsche autoriteiten ook ten spijt van de uittarting der Duitschers, die alle oorlogswetten met voeten treden, bij de humane politiek volharden, die zij tot dusver hebben gevolgd, niettegenstaande verscheidene groote Duitsche steden verleidelijke doelpunten aanbieden, die voor Engelsche vliegers zeer goed r zyn. De tocht van de Zeppelins boven Yarmouth, Sandringham en de plaat sen daar in de buurt, is wel geschikt om grooten indruk te maken. Het gevolg ervan zal waarschijnlijk in de eerste plaats zijn het losbarsten van een geweldigen stroom inkt. Een leeraar in de Nederlandsche taal, die van afwisseling houdt, zou bij wijze van stijloefening zijn gevorderde leer lingen kunnen opdragen ten opzichte van deze gebeurLenis onderscheiden lijk het Engelsche en het Duitsche standpunt te verdedigen. Vermoede lijk zou hij achteraf, bij lezing van hetgeen de kranten erover zullen schrijven, bevinden dat menige leer ling, die in den laatsten tijd de krant heeft gelezen, er aardig wat van te recht heeft gebracht. Een tweede gevolg ervan zal wel wezen, dat de vrljwilligedienstneming in Engeland krachtig zal toenemen. Gelijk bekend, kan men zich in Enge land aanmelden om dienst te nemen voor de landsverdediging in engeren zin, alsook voor de expeditie-strijd macht. In de berichten, die ons over de vrijwillige dienstneming uit Enge land geworden, ontbreekt meestal de vermelding of er voor de verdediging van Engeland alleen, of wel voorde expeditiemacht geteekendis. DeZep- pelintocht boven Yarmouth enz. zal wellicht voornamelijk in eerst-ge- noemde richting uitwerking hebben. (N. Rott. Ct.) Aan het „Handelsblad" wordt ge meld De chef van den Marinestaf deelt mede, dat de luchtschepen, die Dins dagmiddag van de Noordelijke eilan den zijn gezien, zich niet boven Nederlandsch grondgebied hebben be wogen, doch boven de zee, opgerui- men afstand van onze kust, zijn ge- IJmuiden, 20 Januari. Hedennacht te half twee is nabij Wijk aan Zee een luchtvaartuig, dat vermoedelijk een groot vliegtuig, geen Zeppelin, is geweest, voorbijgegaan, vliegende ongeveer in de richting N.W. Z.O. Amsterdam, 20 Januari. Naar wij vernemen, is in den afgeloopen nacht boven eenige punten in de stelling van Amsterdam een luchtvaartuig, dat vermoedelijk een vliegtuig is ge weest, gesignaleerd. Daar het mistig weer was, heeft men echter niets ge zien en alleen de motor gehoord. N. Rott. Ct. Een telegram van den Keizer. BerUjn, 20 Jan. (W. B.) Groother togin Louise van Baden ontving, naar uit Karlsruhe wordt gemeld, op 18 Januari het volgende telegram van den KeizerHartelijk dank voor uw gelukwensch op den herinnerings dag van de groote historische ge beurtenis te Versailles onder leiding van nu wijlen uw oom. Zijn nationaal gevoel gaf de wereldhistorische vor- stenbijeenkomst den impuls tot een geestdriftige huldiging van den eer sten Duitschen Keizer, wiens macht en waardigheid tegen ben wereld van vijanden te verdedigen, thans mijn taak is. Maar aan de spits van het eens gezinde vaderland, gedragen door de offervaardige geestdrift van de vast aaneengesloten Duitsche natie; zal ik deze vaderlandsche taak zegevierend volvoeren. Zoo helpe GodWilhelm, (Op 18 Januari 1871 werd in de Spiegelzaal van Versailles het Duit sche Keizerrijk geproclameerd. De groothertog van Baden bracht toen het eerste „hoch" op het Keizerrijk uit. Niet op den Duitschen Keizer, want met dezen titel kon de oude Wilhelm zich niet vereenigen, hij wilde Keizer van Duitschland zijn. Bismarck zette echter door en over won de moeilijkheden, die op den eersten dag al dadelijk dreigden. Do taal van den groothertog van Baden deed dezen bij de plechtigheid te Versailles het twistpunt vermijden. h(j juichte dus niet den Keizer maar het Rijk toe. Red. H.] De Rijkswolweek. Berlijn, 20 Jan. De eerste dag der Rijkswolweek te Berlijn heeft, niet tegenstaande de hevige sneeuwjach ten, een bevredigenden uitslag gehad. Honderden jeugdige helpers en help sters van het Roode Kruis, van den Vaderlandschen Vrouwendienst, leer lingen uit de hoogste klassen der groote Berlijnsche inrichtingen van onderwijs, leden der jongelingsweer baarheid en padvindersvereenigingen hadden zich ter beschikking gesteld, om naar de verzamelplaatsen der verschillende districten de pakjes wol te brengen. In Berlijn zijn 448 van die verzameldepóts ingericht, onder anderen in scholen, bureaux, leeg staande winkels en zelfs in particu liere woningen. Men kan nog niet nagaan, hoeveel wol den eersten dag is bijeengebracht, doch men schat, dat er tusschen de 100 en 120,000 pakken zijn ontvangen. Van het Westelijk gevechts terrein. Parijs, 20 Januari. Officieel bericht van vanmiddag drie uur In de streek van Nieuwpoort zijn artilleriegevechten geleverd, tijdens welke de vijand tevergeefs heeft getracht onze brug over den mond van de Yser te vernielen, terwijl wij er in zijn geslaagd een deel van zijn bijkomstige verdedigingswerken daar ter plaatse te vernielen. Ook de hoeve b{j St. Joris, waar de Duitschers zich sterk hadden verschanst, is door ons vernield. In de streek van Yperen en Lens zijn artilleriegevechten van uiteen- loopende hevigheid geleverd. Blangy, bij Atrecht, is hevig beschoten. Van het front b(j Soissons, Craonne en Reims is niets van belang te melden. In de streek van Camp de Chalons en ten noorden van Perthes en Massignes heeft onze artillerie de vijandelijke verdedigingswerken met veel succes beschoten. In het bosch La Grurie heeft de vijand een onzer schansen verwoed aangevallen. Onze troepen weken een oogenblik, maar hebben daarna door twee krachtige tegenaanvallen al onze stellingen heroverd en er zich in gehandhaafd. Bij St. Hubert hebben de Duitschers een uitstekend punt ten noordoosten van onze loopgraven in de lucht doen vliegen, doch onze troepen stortten zich in den door de ontploffing in den grond geslagen kuil en verhin derden den-vijand er zich in te nes telen. Ten noordwesten van Pont aMous- son zijn wij in het bosch Le Prëtre honderd meter opgeschoten. De vijand heeft tevergeefs aanval len gedaan, ten einde de hem eer gisteren ontnomen loopgraven to heroveren. Op het front bij Thann zijn artil- leriegevechten tê onzen voordeele uitgeloopen. Berlijn, 20 Januari. Ambtelijke mededeeling uit het groote hoofd kwartier Tusschen de kust en de Leie heb ben slechts artilleriegevechten plaats gehad. Bij Notrc Dame de Lorette, ten N.W. van Atrecht werden aan den vijand loopgraven, ter lengte van 200 meter ontrukt. Daarbij werden 2 machinegeweren vermeesterd. Ook zijn eenige gevangenen gemaakt, In Argonne hebben onze troepen eenige vijandelijke loopgraven ge nomen. Op eenige plaatsen bedroeg onze terreinwinst in de laatste dagen 500 meter. In het bosch ten noorden van Sennheim (Cernay) vorderde onze aanvallende beweging goed. De Hing- stein werd genomen2 officieren en 40 alpenjagers werden gevangen go- maakt. Van het Oostelijke gevechts terrein. Berlijn, 20 Januari. Ambtelijke mededeeling uit het groote hoofd kwartier De toestand is over 't algemeen onveranderd. St. Petersburg, 20 Januari. Officieel bericht van den grooten generalen staf: In de streek ten Noorden van Rawa hebben de Duitschers een tweeledige poging gedaan om tot een plaatselijk offensief over te gaan, doch zij zijn door ons vuur gestuit en genoodzaakt terug te trekken. In de avond van 18 Januari hebben de Duitschers in West-Galicie, na onze stellingen ten zuiden van Bour- gade en Radlow hevig te hebben ge bombardeerd en twee dorpen achter onze stellingen in brand te hebben geschoten, onze stellingen in gesloten kolonnes aangevallen. Zij naderden tot onze ijzerdraadversperringen, maar tengevolge van ons moorddadig vuur konden ze niet verder vooruitkomen en moesten met groote verliezen naar hun stollingen terugkeeren. In de Boekowina zijn onze troepen met goed gevolg vooruitgekomen en hebben na een gevecht het dorp Johan- nesjti, 15 wersten te Noorden van Dorn a-Wat ra (bij de grens van Mol davië), genomen. Weenen, 20 Januari. Officieele ken nisgeving van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier: De algemeene toestand is onver anderd. Op het front in Polen zijn, afgezien van botsingen tusschen patroeljes, slechts artilleriegevechten geleverd. Aan de Dunajec heeft onze artil lerie met goed gevolg de vijandelijke infanteriestellingen beschoten en den vijand gedwongen tot ontruiming van een sterk bezette boerenhoeve. Een onzer afdeelingen is tot aan de rivier doorgedrongen, heeft den vijand verliezen van eenige honder den soldaten toegebracht en een door hem geslagen houten brug over de Dunajes vernield. In de Karpathen zijn slechts onbe teekende schermutselingen voorgeval len. Duitsche luchtschepen boven Engeland. Berlijn, 20 Januari. De marinestaf deelt officieel mede In den nacht van 19 op 20 dezer hebben marine luchtschepen een aan val ondernomen op eenige versterkte plaatsen aan de Oostkust van Enge' land. Het weer was mistig en regen achtig. Verscheidene bommen zijn met succes geworpen. De luchtschepen zijn beschoten, doch onverlet terugekeerd. UIT DEN OMTREK. Wieringen. Vergadering van de afd. Wieringen der Nederl. Protestantenbond op 19 Januari 1915. Tegenwoordig 24 leden. Na opening door ds. Witkop, leest de heer Berghuis de notulen voor, welke onveranderd worden goedge keurd. De heer Visser doet rekening en verantwoording. De heer de Goeje, die met de heeren P. F. Kuut en K. Halfweg de rekening heeft onder zocht, brengt een gunstig rapport uit, zoodat de rekening wordt goedgekeurd en vastgesteld in ontvangst op f 371.10 in uitgaaf op 278.S46 het batig saldo op f 92.756 De heer Berghuis leest een, als altijd, zeer volledig jaarverslag voor. De vereeniging is in ledental achter uitgegaan, n.1. van 89 op 84. De zondagscholen werden bezocht door 123 kinderen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. F. Kuut en J. W. de Goeje (vacaturen C. C. Koorn en T. Visser). Hierna richt ds. Witkop het woord tot de dames onderwijzeressen dei- zondagscholen. Spr. schetst de vele moeite en opoffering, welke de dames zich in het belang van het kind wil len getroosten. Inzonderheid wordt dank gebracht aan moj. Gr. Gorter, die als onderwijzeres zal uittreden. Aan de dames werden eenige stoffe lijke bewijzen van erkentelijkheid uit gereikt. Ten slotte wordt een door het bestuur ontworpen reglement na eeni ge wijzigingen goedgekeurd en vast gesteld. Tot notabel der Ned. Herv. Ge meente te Hippolytushoef c. a., is herkozen de heer T. Visser. CORRESPONDENTIE. Rechthebbenden op de brieven, onder de nummers 481, 488 en 498, ingekomen op advertenties geplaatst in ons blad, worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk aan ons bureau af tn halen. Adm. Held. Crt. Advertentiën. Ondertrouwd en M. J. BRAMLAGE. a/b. Hr. Ms. „Holland". W.MMra.110.20 Geen ontvangdag. Ondertrouwd E. C. KOOPMAN, Korpl. Torp., en E. BOUWHUIS. Helder, 20 Januari 1915. Ondertrouwd CORNELIS BAKKER en JANE DILG. Helder, 20 Januari 1915. HuweHjksvoltrekkingD.V.4Febr.l915 Gravenstraat 80. GeborenEMANUEL, Zoon van H. VAN PRAAG en E. VAN PRA AG OUDKERK Algemeene kennisgeving. Helder, 19 Januari 1915. De Heer en Mevrouw DE JONGH- van der Rest geven kennis van de geboorte hunner dochter ELISABETH BERTHA. Rotterdam, 19 Januari 1915. Bergsclie laan 206a. GeborenPIETER SIJBRAND NICOLAAS, Zoon van N. OOST, N. OOSt-makelaar. Den Helder 19 Jan. 1915 Vlachmarkt 12. Heden trof mij een gevoelige slag door het overlijden, tenge volge van een noodlottig ongeval, van mijn geliefden aanstaande, den Heer B. J. DE JAGER, in leven Korp.-Torp. dor K. M., in den ouderdom van 29 jaar en 10 maanden. Uit naam van zijn Verloofde, Mej. H. DE VRIES. Cornells Ditoatraat 7. Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, don WelEd. Heer H. F. A. JANZEN Ez., betuigen w(j onzen hartelyken dank. Namens de Familie, H. J. H. M. JANZEN, Execr. Test1- 'a-Graven hage, Bezuidenhout 331, 20 Januari 1916. Allen die te vorderen hebben van verschuldigd zyn aan gelden, borgtochten of goederen onder hunne berusting hebben, behoorende tot de, onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van wijlen Mejuffrouw de Wed. J. HOEK geb. CATHARINA OUDT, gewoond hebbende te Helder en aldaar op 9 Januari 1915 overleden, worden beleefd verzocht ten spoedigste opgaaf, betaling of afgifte te doen aan ondergeteekende, L. RUMPFF, Spoorstraat 122, Ex. Test. in de zaal van „CASINO", op MAANDAG 25 en DINSDAG 26 JANUARI, te geven door militairen. Optreden van het Mobilisatie Mannenkoor onder leiding van den Heer A. J. Leewens. Goocheltoeren te verrichten door don Eersts Luitenant 0. L. J. Sikkens. Opvoering van: DE TREKPLEISTER, (dialoog). De pauzes op te luisteren door een militair Strijkje, onder leiding van den Sergeant-Majoor De Greef. Prijzen der plaatsen: 1e rang f 0.50, 2e rang f 0.25, 3e rang f 0.10. Plaatsbespreking op de dagen der uit voering van 12-3 uur. Aanvang 8 uur. SOC. DEM. ARB. PARUI Aid. HELDER. op ZATERDAG 23 JAH. a.s. in „Tivoli". Optreden van het Zaalopening 7.30. Aanvang 8 uur. INTRODUCTIES nog maar in oen be perkt aantal verkrijgbaar bij J. Borkert, Gebouw Plantsoen A. W. Michkls, Weststraat 15; Mej. C. Blaauboer, Kanaal weg 64; A. G. A. Verstegen, Polderweg 43; D. Schreu- der, Wilhelminastraat 75D. C. A. de Zwart, Kanaalweg, hoek Langesteeg, en bij het Bestuur van de Mobilisatie club. Alleen GETEEKENDE INTRODUCTIES zijn geldig. Gevraagd een flinke Dienstbode, loon f3 per week. Adres: Hotel KONING. Gevraagd een nette dag- of dag- en nacht DIENSTBODE. Loon f 2.50. Adres: BROERSMA, Mtddenstr.28. Gevraagd tegen 7 Februari een net (link Dagmeisje, in klein gezin. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur bij Mevr. FERWERDA, Zuidstraat 18a. Gevraagd een net DAGMEISJE, niet beneden de 16 jaar. Zich te vervoegen bij A. v. PELT, Keizerstraat 9. Gevraagd in een klein gezin een net MEISJE, voor halve dagen. AdresStationsweg 6. Gevraagd een flinke Loopjongen, niet boven 15 jaar. Adres: J. VAN DER PLAAT, Middenstraat. een Loopjongen. Adres ZOETELIEF, Kanaalweg. BROODBEZORGER. Gevraagd een Ovenist. Adres: „DE EENDRACHT". BROODBAKKER. Gevraagd een net Persoon. Adres: „DE EENDRACHT". Banketbakkerij. Wordt gevraagd voor direct een flinke JONGEN, voor loop- en bak kerij werk. Adres: Kanaalweg 87. Gevraagd een Schoenmakers leerling of halfwas. H. BAL, Janzenstraat 52. Gevraagd een bekwaam SCHOENMAKERSKNECHT, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, by P. Govers, Anna Paulowna. Gevraagd een Schoenmakersleerling, •bij N. NIEUWENHUIS, Langestr. 100. Wordt gevraagd zoo spoedig mogelijk een flinke SLAGERSKNECHT. Adres: Wed. KORVER, Keizerstraat. Gevraagd een JONGEN in c" van J. ABBENES, Hoofdgracht. Gevraagd in oen zaak in Delft een Jongmensch, ongeveer 16-jarigen leeftijd, eenigszins met bovengenoemd vak bekend en genegen eenige dagen per week buiten clientèle te bezoeken. Intern. G. G. of P. G. Salaris naar bekwaamheid. Br. fr. onder No. 503, Bureau van dit blad. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP STOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER", gevraagd aankomende Strijksters en eene Waschvrouw. Een Kleermakersjongen gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid to worden. Adres; Weezenstraat 49. Een Woning te huur 0. voor klein gezin. Br- fr. No. 502, Bureau v/d. blad, Te huur gevraagd een HEERENHUIS, omtrek Dijk- straat of Stationsweg. Br. fr. met prijsopgave enz. onder lett. B, aan DUINKER's Adv.-BureauSpoorstraat. Jongelui vragen tegen eind Februari of begin Maart een net BURGER WOONHUIS, liefst aan één der Hoofdstraten. Huurprijs f 200 a f 250 per jaar. Brieven franco onder No. 508, aan het Bureau van dit blad. KAMER. Gezocht een eenvoudig gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER, door geh. Juffr. Br. met opgaaf van prijs onder No. 507, aan het Bureau van dit blad. Uit de hand te koop: een net Burgerwoonhuis staande Molenstraat. Brieven franco No. 509 Bur. v. d. BI. KAR te koop. Adres Cornelis Ditostraat 39. Te koop 1 Colli Hond met Hok. Adres: Wilhelminastraat 10. Te koop een Hak- of Steekmachine. Adres: Kroonstraat No. 13. Te koop een 4-jarig Paard (donkerbruine ruin). Adres: P. THOMAS, Middenvliet, Koegras. KANARIES AANGEBODEN. Prachtvogels op vollen zang, ook POPPEN. C. BUIS, Gasstraat 70. WILDHANDEL. Heden noteer ik: EENDEN 85 en 95 cl. SMIENTEN 45 en 55 ct. Beleefd aanbevelend, C. RIJK, Spoorgracht No. 22. Prima kwaliteit 1ste Snijboonen 12 cent 2de Snijboonen 10 Slaboonen 8 Andijvie fijn gesneden 8 Puik beste AARDAPPELEN. J. KLUFT, Rozenstr. 60. De Texelsche Bakker komt ZATERDAG in plaats van V R li D A G bij alle klanten. Aanbevelend, JOH. P. DROS. bij van 11=151=11 I ALLES ZEER GOEDKOOP P.S. MEN LETTE S.V.P. OP HET JUISTE ADRES =11=151 DAGELIJKS bestaat gelegenheid tot het nemen van een abonnement op de „Heldersche Courant". Het reeds verschenen gedeelte van een kwar taal wordt niet in rekening gebracht. De „Heldersche Courant" bevat o.m. de laatste telegrammen van het oorlogsterreln.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3