KAPOK-MATRASSEN Beddenfabriek laagste Dirk Koppen Kousen en Sokken Spoorstraat en Zuidstraat Magazijn „De Ster" BUITENGEWOON CONCERT TE SCHABEN Magazijn „DE STER" R. BAKKER Dzn., Keizerstr. 56. M. KLERCQ, Spoorstraat 32. Deze week zal een restant fijnere goederen tegen spot prijzen worden opgeruimd. Laatste berichten. Meubelmaker gevraagd, Duinker's 50-Cts. Boter BANK VAN LEENING Volvette Goudsche Kaas Leidsche Kaas maximumprijs 55 ct., bij ons 45 ct. p. pond. Fijne Edammer Kaasjes tl.—,11.40 en f 1.45 p.stuk. Versche Eieren 6ct. per stuk. Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. het Concertgebouw-sextet alle maten. Ze zijn het eens, dat de Opruimingsprijzen in onze zaken de zijn. Een aardige vondst. Mr. W. Bakker G.Gzn. doet in het Februari nummer van het Maandblad „Amstelodamum" mededeeling van een aardige vondst. Bij de verbou wing van het huia Frederikaplein 41, sectie L nr. 5308, door ondergetee- kende 1 April 1914 gekocht, werd door den meubelmaker D. van der Werff tuaachen de buitendeur en het daarop geachroefde paneel het vol gende met blauw timmermanapotlood geschreven document gevonden, be sloten in een grauwpapieren zak. „Deze vier laatste gebouwen zijn gebouwd door en voor rekening van H. G. Scheltema, timmerman en aan nemer aan deszelfa werkplaats Kei zersgracht *blj de Beerenstraat, inde jaren 1870 en 1871. „Dit briefje is ingeborgen 17 Jan. 1871 op het punt dat Parijs moest vallen of zig overgeven aan de tweede koning van Pruizen. Parijs houdt zich standvastig tot heden. „Wy Nederlanders ondervindende drukking der buitenlandsche oorlogen; het vleesch kost heden f0.45 tot f 0.60 per Va pd., aardappelen f 4 a f5.50 per mud, boter f 0.90 per VaPcl- „Het loon is niet verbeterd per uur voor een knegt f0.14 cent en voor overwerken 1 cent korting voorligt. „Ons personeel bedraagt heden 80 koppen waarvan de hoofdpersonen zijn Albertus Hes, Marten van Har- develd, Jo Lurus, Gotmers, Gerrit van den Broek en Hermanus Rauch, onze oude knegt is ziek C. Schoe- maker. „Deze deuren zijn vervaardigd door 'C. van den Broek, Jan Beijer en J. van den Broek onder toezicht van den meesterknecht, die zich noemt Albertus Hes. „Onze munt bestaat in koper en zilvergeld benevens munt en bank noten, eerste zijn 1/a en 1 cent, 2e zijn een 5 centstuk en 10 centstuk, waarvan hiernevens een modelenis voor den vinderdan een 25 centstuk en 50 centstuk, 1 gulden of florijn en een rijksdaalder of 2.50 stuk. De vier gebouwen aan de Keizers gracht, waarvan hierboven sprake is, zijn thans genummerd 39, 41, 43 en 45. In nr. 39 is een gedenksteen 13 Juli 1870. E. S. H. Gz. Schadevergoedingsproces. Naar wij vernemen heeft de hoofd redacteur van het dagblad „De Tele graaf", de heer J. C. Schröder, tegen luitenant Maliinckrodt, gedetacheerd bjj de bewakiDgstroepen van het in- terneeringskamp te Zeist, bij den rechter een vordering aanhangig ge maakt tot schadevergoeding en bete ring in eer en goeden naam, op grond dat op een avond in de vorige maand genoemde officier in een café te Am sterdam ten aanhooren van een aan tal bezoekers zou hebben gezegd, dat de redactie van het dagblad „De Te legraaf" tegenwoordig betaald wordt door de Engelsche Regeering om in dat blad stemming te maken voor de geallieerden. Gevorderd wordt een schadevergoeding van f 10,000. Mr. Giltay Veth zal voor den eischer op treden. (H.blad.) Klacht tegen een burgemeester. Door de heeren W. Roelofs en H. Scholten Jr., directeur en administra teur van het Residentie Operette-En semble, is een klacht ingediend bij den Minister van Binnenlandsche Zaken tegen den burgemeester van Zevenhuizen, (Z.-H.) over het weige ren van vergunning tot het opvoeren van de Revue „Vrij Nederland" door dit Ensemble. De burgemeester gaf toe dat deze Revue ni9t in strijd was met de goede zeden of gevaar ople verde voor de openbare orde, maar grondde zijne weigering op het feit, dat hij niet toelaten wilde, dat het geld door niet plaatsgenooten uit de gemeente werd gehaald. Naar de administrateur meedeelt, wordt de burgemeester per deurwaar dersexploot aansprakelijk gesteld voor de door het Ensemble te lijden schade. Zondagnacht omstreeks half-een wilden te Leiden een tiental personen toegelaten worden tot een café in de Agnietenstraat, maar men wilde hen niet toelaten, waarop het tiental zijn woede koelde door de deur te ram meien. Om hun schrik aan te jagen, heeft van W. door een spleet in de deur een revolver afgeschoten en den 20 jarigen schipper A. van Gemert te Leiden in de hartstreek getroffen. Binnengebracht in een nabijgelegen school, die als kazejne in gebruik is, gaf deze weldra den geest. De dader is nog denzelfden nacht gearresteerd. Ongeluk. Nader blijkt, dat de landweerman J. R., uit "Watergraafsmeer, gedeta cheerd in het fort Nigteveld, die Woensdagmiddag te Nichtevecht zijn echtgenoote met een revolverschot van het leven heeft beroofd, aan de tafel bezig was zijn revolver schoon te maken, toen onverwacht de revol ver afging. De kogel trof zijn vrouw, die bij het raam stond, in den mond, waarop zij doodelljk getroffen in eenzakte. Op de kamer, waar het drama is voorgevallen, heeft men op tafel het vetpotje en de vetlappen gevonden. De huls van de patroon vond men liggen naast de canapé, vlak bij de plek, waar de revolver werd schoon gemaakt. Marinebegrooting 1915. EERSTE KAMER. (Voorloopig verslag.) Vele leden meenden in de bestaan de omstandigheden aanleiding te moeten vinden zich van kritische opmerkingen en van breedvoerige be schouwingen omtrent deze begrooting te onthouden. Gevraagd werd of de minister wel licht reeds eenige nadere raededeelin- gen zou kunnen verstrekken, omtrent de voorbereiding tot wijziging van de opleiding tot machinist by de marine. Met het oog op het voorgevallene met den vice admiraal van Hecking Colenbrander schijnt hier en daar twijfel to zijn ontstaan of niet het uiten van gevoelens afwijkend van die van den minister, door zeeoffi cieren die in een staatscommissie zitting hebben, nadeel kan toebrengen aan hun loopbaan. Men vertrouwde dat daarvan bij de regeering geen sprake zal zijn en hoopte van dezen minister, ook met het oog op dei lijke commissies in de toekomst, een stellige verzekering in dien zin te ontvangen. Wanneer aan officieren zitting wordt gegeven in een commissie, bestemd om der regeering van advies te dienen, behoort het er om te doen te zijn hun deskundige inzichten te vernemen. Daartoe moet het in den meest volstrekten zin zijn uitgesloten, dat zij later de allergeringste moei lijkheid ondervinden ter zake van de door hen in die commissie geuite denkbeelden. De vraag werd gedaan, of, onaf hankelijk van de formatie welke de vloot in de toekomst zal moeten hebben, het niet geraden is nu uit den tegenwoordigen oorlog voldoende is gebleken welke gewichtige rol de onderzeebooten vervullen, bereids tot meerdere aanbouw van zulke vaar tuigen over te gaan. De meening werd geuit, dat de thans woedende krijg ook aan het licht had gebracht, dat groote schepen van twijfelachtige waarde zijn, zoodat men gelden daar voor in de toekomst niet dan met groote omzichtigheid zal mogen toe staan. Dientengevolge zal er ook meer geld beschikbaar zijn voor den aan bouw van onderzeebooten, die naar de meening van sommige leden, ook in plaats van torpedobooten zouden behooren te worden aangebouwd. In dit verband werd er aan herinnerd, dat, nu de in Duitschland bestelde torpedobooten in beslag zijn genomen, men dus wegens niet-lovering weder om vrij was, men meende, dat het wenschelijk was ernstig te overwe gen, of niet aanbouw van onderzee booten in plaats van deze torpedo booten de voorkeur verdiende. Andere leden waren van meening, dat het ontijdig was uit den tegen woordigen oorlog reeds nu gevolg trekkingen te maken. De opmerking werd voorts gemaakt, dat vooral voor kleine naties snel varende torpedobooten van grooter nut zijn dan groote kostbare kruisers en voor den nachtelijken dienst on misbaar. Ten zeerste werd het betreurd, dat het onschadelijk maken van mijnen ook in ons land slachtoffers geéischt heeft; men hoopte, dat maat regelen getroffen zijn om de in zee drijvende en op onze kust zoo veel vuldig aanspoelende mynen zoo spoe dig mogelijk op te ruimen met zoo min mogelijk gevaar voor menschen SPORT. Voetbal. Uitslagen van Zondag 1.1. Helder: H.B.S.I-H.F.C.II. Met half time gestaakt. De stand was 1-0 voor H.B.S. Zaandam: Z.F.C.I-H.F.C.I 7-1. S. H.B.S. I-Helder II. Stand met rust 1—0. Op haar terrein aan den Bolweg speelde Zondag de S. H.B.S. tegen Helder II. Beide elftallen waren zeer onvolledig. Voetbal bleek op het drassige veld weldra onmogelijk, en rust kwam met 1—0 in het voordeel der ontvangende vereeniging. Een resultaat, dat, daar de uitslag van den wedstrijd tengevolge van de terreingesteldheid bijna uitsluitend afhankelijk was van geluk en pech en niet van vertoonde spelkwaliteit, evengoed door H.B.S. II verkregen had kunnen worden. Gedurende de rust kwam de scheidsrechter waar schijnlijk tot andere gedachten, en wij zagen de- Spelers dan ook niet weer op het veld terug. INGEZONDEN. Huisduinen, 80 Jan. '15. Geachte Redactie Wilt U zoo goed zijn, een plaatsje te geven aan onderstaande Waarschuwing. Hedenmiddag werd ons dorp bezocht door een drietal kerels met een scha- renslljperskar. Deze heeren werkten niet volgens vast tarief, doch vroegen voor het slijpen van een schaar van 5 tot 60 cent, juist naar het in hun hoofd opkwam. Een dorpsgenoote, die den bespottelijken prijs van 60 cent voor het slijpen van een gewone schaar niet wilde betalen, kreeg de schaar eenvoudig niet terug. De hee ren verdwenen er mee in de richting Helder. De politie, door mij met dit feit in kennis gesteld, zeide, tegen over dergelijke praktijken machteloos te staan. Ieder zij dus op zijn hoede. De kar was een donkergroen ge schilderde hondenkar met rood vlieg wiel en droeg een naambordje met den naam Kooij (of iets dergelijks), Hoorn. U, geachte Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Van het Westelijk gevechts terrein. Parijs, 1 Februari. Officieel bericht van vanmiddag drie uur Op het noordeiyk deel van het front zijn hevige artilleriegevechten ge leverd. Ten zuidoosten van Yperen hebben de Duitschers op de schansen ten noorden van het kanaal aanvallen ondernomen, die onmiddellijk door het vuur van onze artillerie en in fantdrie zijn gestuit. In Champagne hebben wij ten noorden van Mesnil les Hurlus (ten oosten van Perthes) de bevestiging onzer stellingen voor een door ons bezet bosch voltooid. In Argonne, waar de Duitschers in de laatste gevechten groote ver liezen schijnen te hebben geleden, is de dag betrekkelijk rustig voorbij- Van het Oostelijke gevechts terrein. Weenen, 1 Februari. Offtcieele ken nisgeving uit het groote hoofdkwar tier: In Russisch Polen en West-Galicié z(jn gisteren hevige gevechten gele verd. Het heldere weer, dat ver kenningen begunstigde, gaf aanlei ding tot tal van gevechten en scher mutselingen tusschen verkennings- afdeelingen, waarbij op verscheidene punten door onze troepen plaatselijke voordeelen zijn behaald. De algemeene toestand in de Kar- pathen is sedert de laatste gebeur tenissen onveranderd. Nieuwe aan vallen der Russen, ten Westen van den Lupkowerpas, zijn afgeslagen. Bij een gevecht in het bergwoud hebben onze troepen vijf officieren en 800 man van de Russen gevangen genomen, twee kanonnen en twee machinegeweren buitgemaakt. In Boekowina is niets van belang Het Suez-kanaal. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen is hier te lande van de Suez- Kanaal Maatschappij het volgende in het Fransch gestelde telegram ont vangen. De Suez-Kanaal Maatschappij maakt bekend dat het Kanaal voor de Scheep vaart geopend blijft. Gelijk trouwens blijkt uit dedage- Hjksche bekendmaking der reisrouten, heeft de doorvaart overdag plaats met inachtneming der voorzorgsmaatrege len en onder de beperkende voor waarden, vastgesteld door de militaire overheid, ten einde de volkomen veiligheid der schepen te verzekeren. (H.blad.) UIT DEN OMTREK. Texel, 1 Februari. In de tweede helft van Januari zijn van hier uitgevoerd 7 koeien, 7 kalveren, 4 schapen, 4 paarden en 27 varkens. De geheele uitvoer in de verloopen maand bedraagt 21 koeien, 17 kalveren, 79 schapen, 30 paarden en 101 varkens. Vrijdagavond j.1. hield de vereeni ging „Texel's Belang" hare jaarver gadering te Den Burg. Alle afdee- lingen, behalve Koog, waren vertegen woordigd. De Voorzitter wees er bij de ope ning op, dat de wereldbrand ons rustig hoekje nog met vrede liet, zoodat ook „T. B." nog aan al zijne verplichtingen kan voldoen, terwijl, al hadden de financiën ook eenigs zins onder de mobilisatie geleden, hoofd- en hulpkas beide nog in ver mogen waren toegenomen. Hulde werd gebracht aan den heer W. Mets Tz., die als eere-Voorzitter der vereeniging steeds een werkzaam aandeel neemt in de geldelijke aan gelegenheden der vereeniging. Ook de moreele steun van den Bescherm heer, burgemeester Gaarlaudt, wordt op hoogen prijs gesteld. Met den wensch, dat de beraad slagingen, ook bij verschil van mee ning, in vrede en vriendschap moch ten plaats hebben, werd de bijeen komst geopend. Nadat de notulen waren gelezen en onveranderd goedgekeurd, deden de beide penningmeesters rekening en verantwoording. Hieruit bleek, dat de hoofdkas een vermogen bezit van f 7647,446, waarvan oen klein gedeelte geboekt moet worden op de rekening van het loopende jaar, en de hulpkas een van -f 2552,366. In het vorig jaar waren de eind cijfers f7607,446 en f2347,23. De vooruitgang was vooral te dan ken aan den verkoop van eon boekje, dat reeds f520 zuivere winst heeft gegeven, doch waarvan nog geene eindrekening is ontvangen. De beide commissies onderzochten de rekeningen en rapporteerden tot goedkeuring, die volgde met dank aan de beheerders. De Voorzitter noemde het een ge luk, dat men bij de vele uitgaven voor weduwen en weezen, nog van toenamen bij de beide kassen mocht gewagen. Het ledental bedraagt 269, wat zeker grooter kon zijnook zal moeite gedaan worden om het getal donateurs te doen toenemen. Hierna kwam aan de orde „regle mentswijzigingen". Artikel voor ar tikel werd nagegaan, doch geene andere wijzigingen werden aange bracht dan die, waarvoor reeds eer der de besluiten waren genomen. Al leen werd bepaald, dat de penning meesters elk eene gratificatie van f15.— zullen kunnen genieten. Met algemeene stemmen werd het reglement goedgekeurd. Hierna werden de aftredende leden van het Dagel. Bestuur, de heeren J. Daalder Dz. en J. de Jongh, resp. voorzitter en secretaris, met alge meene stemmen |herkozen. Beiden aanvaardden hun hernieuwd mandaat en werden gecomplimenteerd door den ier Mets. Het bedrag, dat in 1915 aan de weduwen en weezen zal worden uit gekeerd, is opnieuw bepaald voorde hulpkas op. f 1.50 per weduwe en f0.30 per wees per week. Zy, die uit de hoofdkas trekken, krijgen resp. 12.50 en f0.50. Na omvrage werd de vergadering gesloten met dank aan allen voor de belangstelling en met de wenschen, dat de zon van vrede weldra weer over Europa zal mogen schijnen en dat 1915 voor „Texels Belang" een goed jaar zal mogen zijn. De heeren J. de Jongh en J. Daal der Dz. hielden j.1. Zaterdag een voordrachtavond voor de soldaten te De Cocksdorp. Andere personen had den toegang tegen f0.25. 't Was er meer dan vol in „De Hoop", zoodat verscheidene personen met een staanplaats tevreden moesten zijn. Bovengenoemde personen hielden talrijke voordrachten, ook in zang, en werden telkens luide toegejuicht. Aan het einde der vergadering deelde de heer Groenhoff, die de leiding had, mede, dat er ongeveer f45.— aan entrée's was ontvangen, waarvan de helft was voor „Texel's Belang" en de helft voor de Belgische vluchtelingen, en dankte desprekers voor alles wat ze ten beste hadden gegeven. Winterdienst Holl. Spoor. Vertrek en aankomst der treinen. VAN DEN HELDER NAAR AMSTERDAM. Vertrek Aankomst 6.269.10 7.40 sneltrein 9.10 12.-2.21 1.058.11 4.106.03 8.3010.54 VAN AMSTERDAM NAAR DEN HELDER. Vertrek Aankomst 6.0 48.35 9.47 gedeeltelijke sneltrein 11.47 12.543.25 3.386.07 8.3611.14 9.05 sneltrein 10.35 Advertentiën. Heden ontving ik de treurige tijding dat, tengevolge van een noodlottig ongeluk aan boord van het S.S. „Luna", in het Green wich Ziekenhuis te Londen is overleden mijn innig geliefde Echtgenoot, de Heer JAN WILLEM JONKER, 2e Stuurman K. N. S. M. in den ouderdom van 29 jaren. Wed. S. Jonkkr-Borrius. Heden ontvingen wij de treu rige tijding dat, tengevolge van een noodlottig ongeluk a/b. van het Nederl. S.S. „Luna", in het Greenwich-Hospitaal te Londen is overleden onze innig geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, de Heer JAN WILLEM JONKER, in den ouderdom van 29 jaren. Wed. J. Jonker-Visser. S. Jonker. A. H. Jonker—Janssonius. Jb. Jonker. c. Jonker—van Dijk. D. Jonker. Helder, 30 Januari 1915. Sluisdijkstraat 16. Heden ontvingen wij de treu rige tijding dat, tengevolge van een noodlottig ongeluk a/b. van het Nederl. S.S. „Luna", in het Greenwich-Ziekenhuis te Londen is overleden, onze geliefde Be huwdzoon, de Heer JAN WILLEM JONKER, 2e Stuurman k, n. s. M- in den ouderdom van 29 jaren. M. D. Borrius. A. BorriusSteegers en Kinderen. Geboren: WILLEM FREDERIK, Zoon van I. HOETS en S. HOETS-Bakker. Helder, 1 Februari 1915. Mevrouw BENTZ VAN DEN BERG is verhinderd a.s. Woensdag te ont vangen. Mevrouw KRUIJNE Is verhinderd Donderdag a.s. bezoeken te ont vangen. De Heer en Mevrouw VAN DER BEL— VRIJBURG, zullen gaarne Zondag 7 Febr. ontvangen, van 2.30-4.30 uur. Binnenhaven 5. VERMIST: 2 POSTDUIVEN, Roodkras: Liraburg 14.5551 Blauwkras: ZB 12 S 7197. Adres: Vlamingstraat 17. Mevrouw KNOPPERS vraagt een Dag-Dienstbode. Zich te vervoegen tusschen 8 en 9 uur, Nieuwe Brug straat 4 hoek Binnenhaven. Wordt terstond gevraagd een flinke Dag-dienstbode. Groote wasch buitenshuis. Adres: Kruisweg 175. Aan hetzelfde adres wordt een net Kindermeisje DAGMEISJE. In een gezin zonder kinderen wordt gevraagd een net Dagmeisje. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd tegen half Februari een Dagmeisje. Adres: DIJKSHOORN, Loodsgr. 27. Er biedt zich aan voor Den Helder een net Meisje, P. G., v. g. g. v., als hulp in de huishouding Br. onder No. 529, bureau v. d. blad. BANKETBAKKERIJ. Wordtgevraagd een NET MEISJE voor huishouding en winkel. P. G. Opgaaf verlangd salaris, leeftijd'en laatste betrekking. Brieven no. 533 Bureau van dit Blad. liefst eenigszins op leeftyd. Adres: K. BLAAUBOER, Schagen. Brief-adres: 4de Regt., 4de Comp., Vest.-Art., „Erfprins". Een nette Jongen gevraagd, om in het rijwielvak te worden opgeleid. AdresI. DE JONG, Zuidstraat 72. Flinke Jongen gevraagd, ter op leiding van het vak. Adres: H. DE VRIES. Tapijtma gazijn Spoorstraat 66. Flinke Loopjongen of gepensioneerde gevraagd. AdresDIRK KOPPEN, Zuidstraat. BANKETBAKKERIJ. Twee Halfwassen gevraagd. Adres: Keizerstraat 112. Gevraagd een SMIDSKNECHT, met hoefbeslag bekendtegen hoog loon. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een net Jongmensch, niet ouder dan 16 jaar voor loop- en winkelwerk bij G. Haagen, Kanaal weg 147. Een LOOPJONGEN gevraagd. AdresZOETELIEF, Kanaal weg. Aangeboden: een net gemeubi leerde Zit-Slaapkamer met pension. Br. onder No. 528, Bureau v. d. blad. Gevraagd, door een Korporaal der Marine, een gemeub. Kamer, met gebruik van Keuken. Brieven onder No. 530, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd net Zitkamertje, voor 3 Militairen. Liefst omtrek Station. Adres Brieven onder No. 531, aan het Bureau van dit blad. Officier vraagt voor zijn vrouw en zich gemeubileerde Zit? en Slaap kamer zonder pension. Brieven met conditiën onder lett. G, Boekh. P. SPRUIT. EENVOUDIGE LIEDEN die ondergeteekende (voor hem en zijn vrouw) gedurende de mobilisatie kunnen helpen aan een vrije Zit- en Slaapkamer tegen nader overeen te komen voor waarden, worden beleefd verzocht hiervan opgave te doen toekomen aan W. Sas, milicien-sergeant, fort Kijk duin, of desgewenscht aan T. R. Teitsma, Kanaalweg 91-95, J. de Jong, Polderweg 27 of P. Wit, slager, v. Galenstraat. TER OVERNAME AANGEBODEN tegen 1 Mei of eerder aen nette zaak In Kruideniers- en Grutterswaren, alcoholvrije dranken en aanverwante artikelen, op nette stand. Het huis is te huur, met flinke bergplaats en van alle gemakken voorzien. Te bevragen aan hetzelfde adres. Franco brieven onder No. 532 Bur. Heldersche Courant. Wegens omstandigheden te koop aangeboden: een zoo goed als nieuw Heerencostuum voor flink persoon. AdresBureau van dit blad. Te koop gevraagd een groote KET, gezond en sterk, niet ouder dan 7 jaar. Brieven onder No. 634, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een keurig onderhouden Kinderwagen, beslist zonder gebreken. Brieven met prijsopgaaf onder No. 527 aan het Bureau van dit Blad. Haast U eer het te laat Is. Te koop een uitstekende, beste Hand- Naaimachine met Kast, voor den spot prijs van f 10.50. Adresle Vroonstraat 12. Burgerhuis te huur of te koop gevraagd, in of in omtrek Helder, liefst met eenig erf. Brieven Boekhandel DE WIT, Keizerstraat, Helder. DAT de BESTE is, wat SMAAK en KWALITEIT betreft, bewijst de groote omzet, zoowel hier ter plaatse als op TEXEL (Oude- schlld), W I E R I N G E N, JULIANAOORP, ANNA PAULOWNA, ALKMAAR en AM STERDAM. Bestellingen worden aaugenomen door de Beurtschippers op Wierlngen C. DUINKER en J. KEULEN voor Schagerbrug en Omstreken P. BRUIN; voor Anna PaulownaVOLDER en J. BORST; voor Julianadorpdoor den Vracht rijder J. VADER. Deze kwaliteit Boter wordt dagelijks met 2 machines versch bereid. Wederverkoopers genieten rabat. Prima fijne Roomboter, 85 en 871/, cent. Aanbevelend, P. DUINKER, over de Keizersbrug. KONINGDWARSSTRAAT 59. De hoogste waarde voor alle artikelen. Geheimhouding verzekerd. De eenlgste in deze gemeente, dus alleen Koning dwarsstraat 59. Goedgekeurd door Burgemeester en Wethouders. J. KIKKERT. Onze KAASPRIJZEN zijn ver beneden de maxi* mumprijzen door de Regeèring gesteld. Afdeeling SCHAGEN. op ZATERDAG 6 FEBRUAR11915, 's avonds 8 uur, in de Concertzaal van het Noordhollandsch Koffiehuis, door EVERT CORNELIS Piano. Dirigent v. li. Concertgebouw-Orkest. NIC. KLASEN Fluit. G. BLANCHARD van Amsterdam. P. SWAGER Clarinot. H. TAK Waldhoorn. J. S. DE GROEN Fagot. Hobo. Leden der afdeeling Schagen hebben op vertoon van diploma vrijen toegang met gezin (geen kinderen beneden 15 jaar, logée's of andere iu- wonenden.) Leden van andere afdeelingen op vertoon van diploma f 0.75 per per soon, met 5 ct. voor plaatselijke belasting. Niet leden fl,— per persoon, met 5 cl.-voor plaatselijke belasting. Plaatsbespreking a 10 ct. aan het Noord-Hollandsch Koffiehuis, kan ook per briefkaart geschieden. N.B. Bezoekers richting Helder kunnen met den laatsten trein vertrekken. STEEDS HET NIEUWSTE 5115151551 IS IN Zendingen door geheel Nederland, netjes verpakt en franco. ONTVANGEN i prachtvolle STALEN COLLECTIE VOORMARS STOFFEN Aanbevelend. Grootste sorteering

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3