JUSTUSVANMAURIK". Meubelmaker gevraagd, W. J. BAKKER Aanbesteding. op ZATERDAG 6 FEBRUARI A.S. CONCERT MAANDAG 8 FEBRUAR11915, HONIG 'S MAÏZENA Heeren Houtsnijders FEIJEN'S GEÏLLUSTREERD" ZONDAGSBLAD. Aanbesteding. Op Vrijdag 19 Februari a. 3. zal door de vereeniging voor Volkshuis vesting „Helder" alhier worden aan besteed het bouwen van 182 wonin gen op een terrein aan den Brakke- veldweg. Noodlottig. De 19-jarige dienstbode T. M. alhier was gistermorgen aan het kleedjes kloppen. Toen zij daarmee klaar was, wilde zij vlug van de achterplaats naar de keuken terugloopen, maar botste tegen haar juffrouw aan, die met eenige messen in de hand naar buiten kwam. Het 'gevolg was dat een der messen het meisje onder den rechterarm in de zijde drongen zij daardoor ernstig verwond werd. Een dokter verleende hulp waarna zij per rijtuig naar haar woning werd overgebracht. BINNENLAND. Fransch vliegtuig geland. Gistermiddag is op Zuid-Beveland geland een Fransch vliegtuig bemand met twee officieren en bewapend met een mitraileur. Nader wordt gemeld, dat het Fransche vliegtuig, dat gistermiddag in Zeeland is geland, op Noord-Beve land is neergekomen. Het is een Voisin-tweedekker. De beide officie ren, die zich in het vliegtuig bevon den, worden geïnterneerd. Duitsche geïnterneerde officieren vermist. Men meldt uit Alkmaar: Uit het interneeringsdepöt te Ber gen worden een Duitsch luitenant en een Duitsche vaandrig vermist. Gis teren werd hun vermissing ontdekt. Hun opsporing is door den comman dant van het depöt verzocht. De beide Duitsche officieren, .die eenige maanden geleden uit Bergen, waar zij geïnterneerd waren, wisten te ontvluchten, doch zich op bevel der Duitsche legerautoriteiten weel bij den commandant van het inter neeringsdepöt te Bergen hebben moe ten melden, zijn Maandagmiddag voor de tweede maal ontvlucht. Het door hen vroeger gegeven eerewoord hadden zij terug genomen, zoodat zij thans in Duitschland kunnen blijven. De officieren waren gehuisvest in het pension „Erica", alwaar ook de com mandant van het interneeringsbureau zijn intrek had genomen, bij wien zij zich driemaal per dag moesten mel den, doch overigens zich vrij in de aangegeven rayons mochten bewegen. Nadat zij zich Maandagmiddag voor de tweede maal gemeld hadden, zijn zij verdwenen. Men wachtte met hen op het diner om zes uur, doch toen zij om acht uur nog niet verschenen waren, was het duidelijk, dat zij wederom gevlucht waren. Vermoede lijk hebben zij handlangers gehad, die hen van kleeding hebben voorzien, want op hun kamers waren unifor men, pet enz. achtergelaten. De offi cieren hebben hun pensionrekeningen over de afgeloopen maand niet be taald, hier en daar geld geleend en zeiden Zondag o.m. tegen een Alk- jnaarschen kapper, bij wien zij flinke rekeningen hadden gemaakt, dat hij Dinsdag de quitantie kon presenteo ren. Toen de kapper dat dien morgen wilde doen, waren de vogels gevlogen. De aangehouden stoomtreilers. Uit IJmuiden meldt men: Het feit dat er geen monsterrol aan boord van de aangehouden trei ters was, is niet, zooals in een aan het „Hdbl." ontleend bericht werd gezegd, de oorzaak van de aanhou ding. 't Is bij de Duitsche marine en visschery reeds lang vóór den oorlog algemeen bekend, dat op Ne- derlandsche treilers niet gemonsterd sterd wordt, en reeds bij den aan vang van den oorlog zijn er maat regelen getroffen om eventueel daar uit voortkomende moeilijkheden te ondervangen. Er vaart sedert den oorlog geen treiler van IJmuiden uit, die niet voorzien is van een document, afgegeven door don posi tiecommandant van IJmuiden, waarin verklaard wordt, dat alle opvaren den Nederlanders zijn, en uit het journal blijkt nog ten overvloede de nationaliteit van het vaartuig. Deze bescheiden werden den officieren ge toond, doch als waardeloos terzijde gelegd. Bovendien werd de treiler aange troffen niet binnen de zoogenaamde limiet, doch op een afstand van 80 mijl Noordwest van Helgoland. Er zullen te zijner tijd stappen worden gedaan om schadevergoeding voor het langdurige oponthoud. De „Sidney Albert" werd ongeveer 10 dagen, een geheele reis dus, opge houden, wat vooral in deze dagen een belangrijk verlies beteekent. De bij de aanhouding aan boord zijnde visch werd onder militair toe zicht publiek verkocht en de op brengst in handen gesteld van den consul-generaal te Hamburg, om deze na aftrek van onkosten met de betrokken reederij te verrekenen. Censuur op sprekers. „Het Volk" is slecht te spreken over de belemmering, die S. D. A. P.- sprekers door den opperbevelhebber in plaatsen waar de staat van beleg is afgekondigd, ondervinden. Te Lemmer moest voor een open bare vergadering, met den heer De Haas als spreker, toestemming van het militair gezag gevraagd worden. Slechts onder dezelfde voorwaarden, als die aan den heer Kleerekoper te Hoek van Holland gesteld werden, kon op order van den opperbevel hebber deze toestemming verleend worden. Maandagavond zou de heer Kloere .koper te Amersfoort voor de gemeente raadsverkiezing spreken. Ter vergade ring hadden aan een gereserveerde tatel oen kapitein en een tweede luitenant plaats genomen, die in op dracht hadden de vergadering te sluiten, zoodra de spreker de koningin of het militair gezag aanrandde. Aan den voorzitter was op last van den opperbevelhebber de bekende ver klaring ter hand gesteld, die ook te Hoek van Holland en te Lemmer aan den spreker was voorgelegd. De voorzitter, de heer J. Hofland, had deze verklaring onderteekend, maar de heer Kleerekoper verklaarde be zwaar te hebben onder deze voor waarden te spreken en deelde dat kortelijk aan de vergadering mede. Ministerieel bezoek aan de Hembrug. Dinsdag arriveerden de minister van oorlog, marine en waterstaat met militaire auto's van de stelling Amsterdam aan de Hembrug om een bezoek te brengen aan de militaire werkplaatsen aldaar. De ministers werden rondgeleid door den heer van Dam, directeur der inrichting aan de Hembrug, die hierin werd bijgestaan door de verschillende officieren-af- deelingschefs van de werkplaatsen. Het bezoek droeg een streng persoon lijk karakter; evenwel kunnen wij mededeelen dat het bezoek in verband staat met eventueele uitbreiding van verschillende afdeelingen. De ministers waren vergezeld van majoor C. Logger, hoofd van de 4e afdeeling van het departement van oorlog, en kapitein G. C. van Ever- dingen, waarnemend adjudaut van den minister van oorlog. Na den rond gang door de verschillende werk- werkplaatsen vereenigde men zich aan de officierskoffietafel. Naar ons wordt medegedeeld is hot nu reeds 7 jaar geleden dat een minister een bezoek bracht aan onze militaire werkplaatsen aan de Hem brug. Te Amsterdam zijn verschillende leiders der Belgische socialistische werklieden partij aangekomen. Toonkunst te Schagen. Wij herinneren er onzen lezers aan dat Zaterdagavond te Schagen, in de Concertzaal van het Noordhollandsch Koffiehuis, een buitengewoon concert gegeven wordt door het concertge bouw Sextet van Amsterdam. Dit concert, uitgaande van de afd. Scha gen der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst,* is tegen verminder den prijs voor leden van andere af deelingen toegankelijk. Stuurlieden-examens. 's-Gravenhage, 3 Febr. Geslaagd groote stoomvaart tweede stuurman P. J. M. Bouwman, P. J. Rijneke; derde stuurman H. A. Broere, B. v. d. Berkhof, J. van Konljenburg, J. de Beurs, Andr. Boogman. Loos alarm. Aan het postkantoor te Zaandam werd Dinsdagmorgen onder het pu bliek groote onru3t verwekt door een mededeeling boven het loket voor de telegrammen, dat „alléén Regeerings- telegrammen" werden aangenomen. Zooals te verwachten was, werd het geval druk besproken en allerlei veronderstellingen geuit. Vrij alge meen was men het er over eens, dat er iets zeer ernstigs op til was. Mis schien dreigde> wel een conflict met een der groote' mogendheden, zoodat het nu met onze onzijdigheid wel eens gedaan kon zijn. De ongelukstijding ging als een loopend vuurtje door de stad. Aan het postkantoor zelf, waar het niet stil stond van de telefonische verzoeken om inlichtingen, begreep men van de zaak niets. Eerst toen de directeur opmerkzaam was ge maakt op het onrust verwekkende bordje boven het loket, werd de zaak Wat er gebeurd was? Op het bordje in quaestie stonden twee mededeelingen betreffende den dienst; aan de achterzijde was de mededeeling betreffende Regeerings- telegrammen geschreven, die dienst had gedaan in de eerste dagen van de mobilisatie. Toen de werkster 's morgens het kantoor had gedaan en ook het be wuste bordje een beurt had gekregen, had zij het zonder erg verkeerd op Dat was alles. Da moord op een politieagent. Naar het Hdbl. verneemt, is de man, die verdacht wordtop het Katten burgerplein te Amsterdam den politie agent Titseler te hebben doodgestoken thans in het huis van bewaring door twee getuigen beslist als de dader herkend. Een hunner verklaarde per tinent, dat hij den verdachte den steek had zien toebrengen. Onbevoegd uitoefenen of doen uitoefenen der geneeskunde? De gemeente Sassenheim heeft twee geneeskundigen, tusschen wie de verstandhouding och ter niet bij zonder collegiaal moet zijn, (er zijn meer plaatsen te noemen waar dit zoo is, zoodat de een niet bereid is bij ontstentenis van den ander diens praktijk waar te nemen. Nu werd een der doctoren ongesteld, zoodat hij zijn patiënten niet persoonlijk kon be zoeken. Hij vond echter een student uit Leiden bereid hem bij te staan. In verband met de behandeling van een kraamvrouw door den jongen esculaap moet het hoofd der gemeente in do zaak zijn gemoeid en zou ge bleken zijn, dat de aanstaande medi cus nog niet bevoegd is de genees kunde zelfstandig uit te oefenen. Van het geval is proces-verbaal opgemaakt en door do rechterlijke macht zal moeten beslist worden of de student dan wel de betrokken geneesheer aansprakelijk gesteld moet worden voor de overtreding. Een inval. De Haagsche politie heeft Dinsdag avond een inval gedaan in een huis aan de Annastraat in Den Haag, op vermoeden, dat een daar wonende planeetlezeres gelegenheid zou geven tot ontucht. Buren hadden geklaagd over vaak voorkomende hinderlijke en onwelvoeglijke tooneeltjes. Eenige personen, mannen en vrou wen, onder wie minderjarigen, die in het huis werden aangetroffen, zijn met de planeetlezeres door de politie in verhoor genomen, en de planeetlezeres werd gearresteerd. Op haar advocaat geschoten. Een costuumnaaister te Den Haag voerde met hare familie een proces over een erfenis. Ze had zich reeds tot verschillende advocaten gewend, omdat de een na den ander, volgens haar, haar zaak verkeerd behandelde. Den 29 Sept. vertoefde de juffrouw te Arasterdam, ontmoette daar in het centraal station een harer advocaten en schoot een revolver op hem af. De advocaat werd in het zitvlak ge troffen. Tijdens haar verblijf in het huis Bewaring werd de luffrouw onder zocht door twee psychiaters, die bekl. abnormaal, lijdende aan verstands verbijstering, bevonden. De' voorloopige hechtenis is opge heven, maar de invrijheidstelling heeft niet gunstig op haar gewerkt. Toch achtten de psychiaters het niet wen- schelijk, haar opnieuw in een gesticht op te nemen. Het O. M. bij de Amsterdamsche rechtbank requireerde, uit overweging van de omstandigheden en den geestes toestand waaronder het feit was ge pleegd, ontslag van rechtsvervolging. Marinebegrooting 1915. In zijn Memorie van Antwoord deelt de minister van marine mede, dat de aan een commissie gegeven opdracht, behalve herziening van de reglementaire bepalingen voor de marinemachinistenschool, ook omvat het overwegen van de Wenscheljjk- heid van verplaatsing van deze in richting naar een andero gemeente dan Hellevoetsluis, met de flnancieele gevolgen, daaraan eventueel verbon den, De tegenwoordige inrichting voldoet niet aan de meest bescheiden eischen, zoodat in ieder geval tot wijziging van den bestaanden toestand moet worden overgegaan. Het rapport der commissie is nog niet ingediend. Voor zoover door den minister in vloed werd geoefend op de loopbaan van vice-admiraal van Hecking Colen brander, waren zijne in een staats commissie tot uiting gebrachte ge voelens hierop niet van invloed. Een stellige verzekering, dat de door officieren in staatscommissies geleverde arbeid en geuite denkbeel den in geen geval van invloed zullen kunnen zijn op de loopbaan van den betrokken officier kan de minister niet geven. Een zoodanige verzeke ring zou alle waarde aan den moed der overtuiging ontnemen en het verantwoordelijkheidsbesef noodwen dig schade doen. Voor de juiste beoordeeling van de rol, die door de onderzeebooten in den tegenwoordigen oorlog is ver vuld, moet over meer gegevens wor den beschikt dan thans ten dienste staan. De minister erkent volmon dig, dat dit wapen, voor ons zoowel hier te lande als in Ned.-Indië van groote beteekenis is. Dat meerdere aanbouw vag deze vaartuigen zeer gewenscht is, is door hem nooit ontkend; bij de indiening van de ten geyolge van hot uitbreken van den oorlog gewijzigde begrooting voor 1915 was het alleen de vraag, of op dat tijdstip de voor verderen aan bouw benoodigde gelden buiten ver band van de vlootwet konden wor den aangevraagd. Deze vraag werd, in de verwachting dat deze gewel dige oorlog niet lang zou kunnen duren, ontkennend beantwoord. Nu het zich niet laat aanzien, dat die verwachting in vervulling zal gaan en daarmee de behandeling van de vlootwet voor onbepaalden t(jd zal moeten worden uitgesteld, dient de vraag van de urgentie van parti culieren aanbouw, vooral met het oog op den dienst in Ned.-Indië on der de oogen te worden gezien. Op dit punt wordt thans met de Indische regeering overleg gepleegd. Zoodra dit tot eene bevredigende uitkomst heeft geleid, zal de minister in overleg met z(jn ambtgenoot van kolohiën een suppletoire aanvraag tot beschikbaarstelling van gelden voor nieuwen aanbouw indienen. De minister kan niettoegeven.dat de thans woedende krijg aan hot licht zou hebben gebracht, dat groote schepen van twijfelachtige waarde zijn. Ook staat het nog niet vast, in. hoeverre het wenschelijk is torpedo booten door onderzeebooten te ver vangen. Ook de minister betreurt het, dat het onschadelijk maken van mijnen slachtoffers heeft geëischt. Het is hem echter een voldoening te constateeren, dat de ijver en toewijding, waarmede het personeel zijn plicht vervult, door het bedoelde ongeval en door het op 19 Januari bij het verwisselen onzer mijnversperringen gebeurde ongeluk in geen enkel opzicht is verflauwd. Voor het op de meest doelmatige wijze opruimen der mijnen zijn door den opperbevelhebber van land- en zeemacht de noodige bevelen gegeven. Laatste berichten. Van het Westelijke gevechtsterrein. Parijs, 3 Februari. Officieels kennis geving van vanmiddag drie uur Ten noorden van de Leie is niets van belang gebeurd. De Duitschers bobben bovenstrooms van Aveluy (ton noorden van Albert) branders op de rivier Encre laten af drijven, Wij hebben ze, voor ze kon den ontploffen, tegengehouden. In het dal van de Aisne zijn wij eenigsziDs opgeschoten; wij hebben er krijgsgevangenon gemaakt en een tegenaanval bij Perthes afgeslagen. In Argon ne hebben de Duitschers gisterennamiddag tegen zes uur een tweeden aanval Jhj Bagatelle gedaan, die evenals de eerste, welke om een uur 's middags was ondernomen, is In den Eizas hebben wij op het gewonnen terrein ten zuiden van Ammertzweiler' stellingen ingericht. Van het Oostelijke gevechts terrein. Weenen, 3 Februari. (Wolff.) Offi- cieele kennisgeving van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier: Ten westen van den Uzsoker-pas zijn belangrijke gevechten geleverd, ten oosten van den pas kleinere plaat selijke gevechten. Over 't algemeen heerscht op het geheele front groote bedrijvigheid. Ook infanterie-gevechten worden gemeld. In de oostelijke Beskiden zijn nieuwe zeer hovige aanvallen der Russen, die ook 's nachts zijn voortgezet, weder 'met zware verliezen afgeslagen. De gevechten m het bergwoud nemen een gunstigen loop voor de Duitsche en Oostenrijksch-Hongaarsche troepen die gisteren door den vijand hard nekkig verdedigde hooggelegen stel lingen hebben veroverd, daarbij 1000 gevangenen hebben gemaakt en ver scheidene machinegeweren -ver- meesterd. In Polen en West-Galicië is de toe stand onveranderd. Het is daar over 't algemeen rustig gebleven. Terechtstelling der veroordeelden in het proces van Serajewo. Serajewo, 3 Februari. (Wolff.) Op de binnenplaats van de vesting-ge vangenis zijn heden Veljko Cabrilovic, Milko Jovanovic en Danilo Ilic, die in het hoogverraadsproces ter dood zijn veroordeeld, terechtgesteld. ;De terechtstelling word zonder incident voltrokken. Jakov Milovic en Nedjo Kerovic, die eveneens tér dood waren ver oordeeld, zijn genadigd. Hun straf is in levenslange, resp. 20 jaar zware tuchthuisstraf veranderd. Priucip, de moordenaar van aarts hertog Frans Ferdinand, die naar men weet wegens zijn jeugdigen leeftijd niet ter dood is veroordeeld, hééft 20.jaar tuchthuisstraf gekregen. Telegrammen ontvangen na twaalf uur: Parijs, 4 Februari. Het offlcieele communiqué van gisteravond bevat niets van eenige beteekenis, behalve dat drie vijandelijke aanvallen bij Champagne werden afgeslagen, een ten westen van Perthes, een ten westen van Massiges en een ten noorden van Mesnil-Hurlus. Dinsdag nacht is een aanval der Duitschers bij Bagatelle in de Argonnen even eens afgeslagen. Cairo, 4 Februari. De vijand heeft eene poging gedaan om bij Ismaila het Suez kanaal over te trekken, doch de Britsche troepen vielen den vijand met gunstig gevolg aan. De vijand vluchtte met achterlating van materi aal voor het bouwen van bruggen. De vijand viel het front bij El-Kan tara aan, doch werd gemakkelijk Petrograd, 4 Februari. (Officieel.) Een Duitsche torpedoboot is op 29 Januari door Russische onderzeeërs bij kaap Moen (Denemarken) in den grond geboord. Johannesburg, 4 Februari. Officieel. Kemp, vroeger officier bij de Unie troepen, thans aanvoerder der rebellen van Bezuidenhout en Rensburg, heeft zich met 600 opstandelingen te Up- pington overgegeven. Men verwacht, dat de opstandelingen onder Maritz zich eveneens spoedig zullen over geven. Door den Generaal-opperbevel- hebber van Land- en Zeemacht, C. J. Snijders, is de volgende Dagorder uitgevaardigd 's Gravenhage, 2 Februari 1915. Da go r d er. Het is met. groote voldoening, dat door mij is kennisgenomen van de rapporten betreffende de wijze waarop het personeel van de Koninklijke Ma rine, bijgestaan door eenig personeel van de- Landmacht, zjjn plicht heeft vervuld zoowel bij het opruimen en onschadelijk maken van op onze kus ten aangespoelde en van in zee drij vende mijnen, als bü de werkzaam heden noodig voor het nazien en verwisselen van de mijnversperringen in de Nederlandsche Zeegaten. Terwijl ik met weemoed terug denk aan de slachtoffers, die bij de uit oefening van hun dienst zijn gevallen, verheugt het mij te vernemen dat het personeel zich niet laat afschrik ken door de aan sommige werkzaam heden verbonden gevaren en voort gaat met onverflauwden ijver en toe wijding zfin plicht te doen, en het is mij een behoefte hiervoor openlijk mijne bijzondere tevredenheid te be tuigen. Breskens, 4 Febr. Gisterenavond zijn twee Belgische smokkelaars van i5 en 17 jaar door onze grenswach ten doodgeschoten, daar ze niet wil den voldoen aan het verbod oin stil te houden. Giethoorn, 4 Februari. Gisteren avond is brand uitgebroken in het huis van den arbeider J. Speelman, dat door hemzelven en zijne echtgenoote beiden hoogbejaarde menschen," be- wodbd werd, De beide oude lieden, die- ongesteld waren en reeds te bed lagen, kwamen in de vlammen om. - Onze plaatsgenoot, de heer C. de Boer, leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde aan de H. B. S. alhier, staat, naar wij vernemen, no. 1 op de voordracht voor Apeldoorn. Advertentiën. UIT DEN OMTREK. Ondertrouwd i. VISSER A. GOEOKNECHT. Helder,k (M6Sl')' 3 Februari 1916' Huwelijksvoltrekking 18 Febr. a.s. Oudertrouwd W. F. SANOIJCK en T. BLOKDIJK. Haarlem, 4 Februari 1915. Grooto Houtstraat HU. Gasthuisstraat 17. Heden overleed tot onze groote droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote en zorgvolle Moeder, CORNELIA BRUIN gab. VOET, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Haar Echtgenoot P. BRUIN, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 28 Januari 1915. Heden overleed plotseling, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JAN BRUUL, In leven Brievengaarder to Hlppoly luslioef, in den ouderdom van 72 jaren. Wieringen, 31 Januari 1915. Uit aller naam, familie BRUUL. Heden ontvingen wij het treu rig bericht van het overlijden te Soerabaia van onzen geliefden Schoonzoon en Zwager, den heer H. H. BOER, Sorgeant-Bollelier K. M., in den ouderdom van 29 jaar. Helder, 2 Februari 1915. Uit aller naam Wed. J. J. W. BRUSUS en Kinderen; Heden overleed na een kort stondig doch geduldig ffjden, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den, mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgzame Vader, de Heer J. J. W. BRUSUS, in den ouderdom van 79 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Wed. J. J. W. BRUSUS- Groot. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 2 Februari 1915. Bootsraanateeg 8. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan familie, vrienden 6D bekenden, zoo.wel van binnen als "buiten deze gemeente, voor de vele blijken van belangstelling ondervon den,- in het bijzonder aan dm WelEd. ZeerGel. Heer Dr. GRUNWALD, tij dens de langdurige ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echt genoot- Heldor, 4 Februari 1915. Wed. VAN LOO-Smit en Kinderen. Directeuren van De Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij, gevestigd te Amsterdam, berichten door deze, dat een voorstel tot wij ziging van het Reglement, opgemaakt op de wijze als bedoeld bij artikel 24 daarvan, tot 15 Februari a.s. ten kan tore van alle Correspondenten en Deel- genooten ter visie ligt. Eventueele op- of aanmerkingen te dier zake kunnen tot dien datum door Deelgenooten bij de betrokken Correspondenten worden ingediend. Amsterdam, 28 Januari 1915. Directeuren voornoemd, DE JONG Co. ARTS. SPREEKUUR: 2™°Sags. Uitgezonderd Zon- en Feestdagen. HELDER, KANAALWEG 77. B. JANZEN, Instrumentslijper, iiVERHUISD... GO VERSDWARSSTRAAT 16 naar KONINGSTRAAT No. 80. Texel, 3 Februari. Door de leerlingen der zeevaart school alhier, zal in den loop der maand, in Hotel „Texel" een feest avond wordon gegeven, ter gelegen heid der opening van de nieuwe Zee vaartschool. De opbrengst der entróe- gelden zal worden afgedragen aan het Witte Kruis" en de Wijkverpleging." Ook met 't oog op dit goede doel zal 't stellig aan bezoekers op den feest avond niet ontbreken. Naar wij vernemen luidt de voor dracht voor onderwijzeres aan de school voor Midden Eierland, als volgt 1. mej. Brandt, 2. mej. Qroenhardt, beiden uit Dordrecht en mej. van Daalen, te Amsterdam. Het Bestuur der Vereeniging voor Volkshuisvesting „HELDER" te Helder, zal op VRIJDAG 19 FEBRUARI 1915, voorm. 10 uur, in het Hotel „BELLEVUE", te Helder, in het OPENBAAR AANBESTEDEN: Het bouwen van 132 Woningen op een terrein aan den Brakkeveldweg te Helder. Aanwijzing in genoemd hotel op Vrijdag 12 Febr. a.s., voormiddags 10 uur en vervolgens op het terrein. Bestek met teékeningen ad f2. per stel, verkrijgbaar ten Kantore van ondergeteekende, Heldersche Polder 2, te Helder. S. KRIJNEN, Architect. Schouwburg „TIVOLI". TOONEELVEREENIGING UITVOERING Einde der Voorstelling 9 uur. DAARNA BAL. Zaalopening 7 u. Aanvang half acht. Entree 15 cent. Directeur: F. L. K. NEIJTS. op 's avonds 8 uur, in „CASINO", met welwillende medewerking van de Muziekvereniging „APOLLO". Directeur: de Hoer J. M. JANSEN. Het Bestuur: M. H. Ruijgh, Pres., Spoorstr. 68. C. Heijblok, Secr., Dljkstraat 18. Zij, die zich alsnog opgeven als Donateur of Begunstiger, hebben tevens toegang tot dit Concert. Donateurs betalen f 2.50, Begun stigers f 1. per jaar, bij vooruitbe taling te voldoen. VERLOREN een zilveren Schakelarmband. Tegen belooning terug te bezorgen Oostslootstraat 14. VERLOREN goud Zeeuwsch Broche. Tegen be looning terug te bezorgenLange- straat 32, den Helder. VERLOREN een zwarte Bont. Tegen belooning terug te bezorgen Parallelweg No. 16. STUDIE-PIANO. Gevraagd een oude PIANO of PIANINO, zonder al te groote ge breken. - Aanb. met prijsopgaaf onder letter T, Boekhandel MAAS. Er biedt zich aan voor Den Helder en net Meisje, P. G., v. g. g. v., Is hulp in de huishouding. Br. onder No. 529, Bureau v. d. blad. Mevr. KNOPPERS vraagt een flink Meisje. Adres: Nieuwe Brugstr. 4 hoek Binnenhaven. Gevraagd in een klein gezin, een net Meisje, voor halve dagen, Zaterdags den geheelen dag. Adres: Bureau v. d. Blad. Gevraagd een DAGMEISJE, niet onder de 15 jaar. Aanmelden na 6 uur: Polderweg 60. Voor adaistentie in de huishouding wordt door een hoogbejaardeWeduwe, een klein huisje bewonende, gevraagd een nette Vrouw, tegen kleine gel delijke vergoeding, benevens kost en inwoning. Br. no., 587, bureau van dit blad. Mevr. D. H. GRUNWALD, Kanaal- weg 70, vraagt een nette, zindelijke Dienstbode. Er biedt zich aan een nette Werkster voor Zaterdags. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een Jongen, voor het bezorgen van CouranteD. AdresAgentschap DE COURANT, Sluisdijkstraat 22. Flinke Jongen gevraagd, ter op leiding in het vak. Adres: H. DE VRIES, tapljtma- gazjjn Spoorstraat 66. Een Kleermakersjongen gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: H. J. SEEBOLDT, Weezenstraat 49. Sohoenmakersknechtje gevraagd. Adres: H. BAL, Janzenstraat 62, BANKETBAKKERIJ. Een Halfwas gevraagd. AdresFirma P. Verfaille, Keizerstr. liefst eenigszins op leeftijd. Adres: K. BLAAUBOER, Schagen. Brief-adres: 4de Regt., 4de Comp., Vest.-Art., „Erfprins". EENVOUDIGE LIEDEN die ondergeteekende (voor hem en zijn vrouw) gedurende de mobilisatie kunnen helpen aan een vrije Zit- en Slaapkamer tegen nader overeen te komen voor waarden, worden beleefd verzocht hiervan opgave te doen toekomen aan W. Sas, milicien-sergeant, fort Kijk duin, of desgewenscht aan T. R. Teitsma, Kanaalweg 91-95, J. de Jong, Polderweg 27 of P. Wit, slager, v. Galenstraat. Aangeboden Gemeubileerde zit- en slaapkamer, met of zonder pension. Brieven No. 538 Bureau v. d, Blad- Te huur gevraagd een Directie keet, grootte minstens 15 M-., ge heel compleet. Adres: Th. VAN DER STERR, Aannemer. Rijksambtenaar vraagt zoo spoedig mogelijk een nette Woning. Adres: BONTES, le Wilhelminadwarsstraat No 2. Officier zoekt Zit- en Slaapkamer of Zit-Slaapkamer met ontbijt, in onmiddellijke nabijheid van Station. Brieven onder No. 536, aan het Bureau van dit blad. ZIT-SLAAPKAMER. £}eb. lieden (z.k.) zoeken gedurende de mobilisatie een eenvoudige ZIT- SLAAPKAMER. Br. onder No. 535, aan- het Bureau van dit blad. Te huur het Woon- en Winkel huis aan de Spoorgracht 37, f3,50 per week. AdresKoningstraat 20. Te koop aangeboden van 1 April 1915 tot 1 April 1916, MELK van Texel, in groote of kleine hoeveelheden. Brieven onder lett. H, aan het Bureau Tex. Courant. Flink Kippenhok met Loop, voor 3 gld. aangeboden. Te bevragen Spoorstraat 134. Te koop een best, sterk HEEREN RIJWIEL, merk „Vierkleur". Te bezichtigenWed. N. Rozekra ns, Weststraat No. 80a. Te koop een goed onderhouden BOSS-Waschmachine. Adres: Loodsgracht 3. Wegens plaatsgebrek te koop 2 nieuwe Armstoelen met groen zDden trijp en Eiken thee- kastje. Adres: C. SIMONSE, Meubelmaker, Laan 30-35. DE ZUIVERSTE WILDHANDEL. Dagelijks verkrijgbaar: Eenden en Smienten. Aan hetzelfde adres jonge Kippen te koop, van den eersten leg. C. RIJK, Spoorgracht 22. wilt U een goed Houtsoort voor snijden, neemt dan SAP. GUM, 8 m.M. dik, kost 17 cent per voet, of 28 c.M. op een breedte van 20 c.M. aan beide kanten geschaafd. Adres W. KLUT, Meubelmaker, Vlamingstraat 58, werkplaats 64. Versche KOESTAARTEN verkrijgbaar bij CHR. GOES - Goversstraat. ZIET DE LAGE PRIJZEN IN SCHOENENMAGAZIJN SPOORSTRAAT 27. Opgenomen In het Verschijnt wekelijks. Hen schat van Illustraties Verkrijgbaar hij den* Uitgever van deze Courant, *45ctl.JM3H ««in (fr. p. post 52® ets.) Do geringe prijs ral toot peen onzer lezers een beletsel zijn om :n te teekenea. Q'i'oeltitimmcrfl Op aanvrage gratie. INTEEKEN BILJET U[*u deo prijs raa 46 tante por 3 mnan''»c WooirruATS. Haa*.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3