Cinema Palace EDEN's HANS en HANNI Limonade Essence, DE HIHDEIPML Varkenskoppen Laatste berichten. Komnc (ELITE-BIOSCOOP) BINNENHAVEN 3. PROGRAMMA van Vrijdagavond 28 Mei tot 3 Juni: 1. Muziek. 2. Weekkroniek. 3. In den Staat Cachemire. (Natuur). 4. De likdoorn van mijn heer Balo.(Komi,»h) 5 DE KONING VAN BAGNO. A. TEN KLOOSTER, Ass.-Apoth., AFSLAG 10 centper pond. ALKMAARSCHE Slagerij, STROBIN. A. TEN KLOOSTER, Ass.-Apoth., "JAN VEENXV .'W U behoeft niet te wachten x* ^egen Uitverkoopprijzen vX veranderen en opnieuw parneeren ,%>XJAN VEEN/^V N> Zooals vanzelf spreekt, zal, ook al omdat men niet terstond over een voldoend aantal ervaren werklieden beschikt, de wapen- en ammunitie fabriek aanvankelijk op bescheiden schaal worden ingericht. De directie der fabriek deelt mede dat een vaste overeenkomst met. de regeeringover de levering van wapens en ammunitie niet gesloten is. (H.blad). Qewstensgeld. De minister van Financien maakt bekend, dat uit Breda, door tusschen- komst van een Roomsch-Katholiek priester, van een onbekende is ont vangen f500 aan bankbiljetten, tot restitutie aan 's lands schatkist. Een luitenant-kolonel veroordeeld. Tegen een reser ve-luitenant-kolonel, commandant van het 43ste bataljon landweer-infanterie, was een vervol ging ingesteld, omdat hij op 23Dec. j.1. den gemeente-veldwachter van Rljsbergen (N.-B.), die tegen een militair proces verbaal opmaakte, eenige uren had opgesloten, hem te kennen gevende, dat de veldwachter geen proces-verbaal tegen soldaten bad op te maken zonder dat hij, de luit.-kol., zulks goedkeurde. De veld wachter liet zich deze behandeling niet welgevallen en klaagde den hoofdofficier aan, terwijl hij tevens een paar weken later, toen de luite nant-kolonel zonder noodzaak te paard over het rijwielpad reed, procesverbaal opmaakte. De aangeklaagde officier heeft voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht gestaan. Door den advocaat-fiskaal werd geëischt zijne veroordeeling tot twee maanden gevangenisstraf en f 50 boete subs. tien dagen hechtenis en ontzegging van het recht om bij de gewapende macht te dienen voor den tijd van 2 jaar en 2 maanden. Het Hof heeft thans uitspraak ge daan en den beklaagde veroordeeld tot een week gevangenisstraf en f25 boete, subs. één dag hechtenis. Een gestolen kind. Men meldt uit Groningen: Bij een troep zigeuners was een jongen van 10 jaar opgemerkt, die blijkbaar daarbij niet behoorde. Toen de politie een onderzoek instelde was de knaap verdwenen. Vijf zigeuners werden gearresteerd, doch beweerden van het kind niets te weten. Daarop deed do politie een inval in de woon wagens en vond den jongen in een kist onder een bedstede. Hij bleek te zijn van Duitsche af komst, en beweerde 2 of 3 jaar ge leden te zijn meegenomen. De knaap is thans in het observatie huis opgenomen en zal ter beschikking van de Duitsche regeoring gesteld worden. Brief met geldswaarde vermist. Door een der employés der firma Zwanenburg te Oss werd Woensdag middag omstreeks 12 uur aan den kantoorbode een brief afgegeven om dezen naar het postkantoor te brengen met de bedoeling hem te laten aan- teekenen. De brief bevatte 26 Duitsche bank biljetten van 100 Mark, een van 600 Mark, 1 van 50 Mark en 1 van 20 Mark, en was geadresseerd aan de Amsterdamsche Bank te Amsterdam. De biljetten waren verpakt in een bij de firma Zw. gebruikelijke enveloppe, waarop het woord „aangeteekend" gedrukt staat, met daarachter een vak voor vermelding der geldswaarde. Er stond echter op de enveloppe geen geldswaarde aangegeven en daar de employé den kantoorbode niet speciaal op het laten aanteekenen aitent maakte, deed de bode op be doelden brief het gewone porto en stak dien verder als een gewonen brief in de bus. Op het postkantoor was het wel opgevallen, dat op den brief het woord „aangeteekend" gedrukt stond, doch daar er geen extra porto was opge plakt, terwijl hij daarenboven in af wijking der gewoonte niet aan het loket was afgegeven, doch onder de gewone briefpost gevonden werd, ging een der postbeambten van de ver onderstelling uit, dat op het kantoor der firma Zwanenburg per abuis een verkeerde envelóppe voor de verzen ding van den brief was gebruikt, schrapte het woord „aangeteekend" door en hehandelde den brief verder als een gewonen postbrief. J.1. Vrijdag ontving de firma Zwanen burg echter van de Amsterdamsche Bank, waar de brief blijkbaar ver wacht werd, bericht, dat nog niets was aangekomen. De zaak werd onmiddelijk in ernstig onderzoek genomen door den inspec teur der posterijen, alsmede door de rijkspolitie, doch tot dusverre zonder resultaat. Het onderzoek wordt zeer bemoeilijkt door de omstandigheid, dat bedoelde brief geheel als een ge wone brief is behandeld, terwijl daaren boven de nummers van het Duitsche bankpapier onbekend zijn. Vrijwel staat echter vast, dat de brief te Oss het postkantoor verlaten heeft. („Maasb.") Een noodlottig ongeval. Gisteravond te halftien stoeide de soldaat Jan Vos, die de wacht had aan de grenzen te Retranchement bij Sluis, met een meisje, de 20 jarige Marie Cambier, uit Retranchement. Het geweer ging plotseling af en het meisje werd op slag gedood. Do dader, die radeloos is, werd gear resteerd. De toestand van de moeder van het meisje, die voor twee maan den haar man vérloor, is zeer be klagenswaardig. „Tijd." Auto-ongeluk. Dinsdagmiddag heeft op den straat weg Arnhem—Ede, op de grens der gemeente Arnhem, een ernstig auto ongeluk plaats gehad. De auto van de familie L. uit Bloemendaal, welke familie in Arnhem gelogeerd had en naar Bloemendaal terugkeerde, pas seerde een sleepers wagen, die niet voldoende uitweek, waardoor de auto het wiel van den wagen pakte en toon tegen een boom aanreed. De auto werd in elkaar gedrukt en de inzittenden, twee dames, een jongetje benevens de chauffeur, wer den er uit geslingerd. Een wielrijder vond allen badende in het bloed op den weg liggen en reed naar het vluchtoord Ede om hulp te halen. De gewonden, van wie vooral een der dames en het jongetje zeer ernstig zijn gewond, zijn in de ziekeninrich- ting van het vluchtoord opgenomen. Doodslag. Maandagmorgen gingen de gehuwde zwagers H. v. d. Loop, bijgenaamd de Wever en H. v. Venrooy, beiden wonende te Heesch, er samen op uit, om in de het konijntjes te vangen, waarover twist schijnt te zijn ont staan, althans bracht de Wever zijn zwager een snede toe in den nek. Hiermede niet te vreden, ging de Wever, toen zij huiswaarts waren gekeerd, naar zijn zwagers woning en trof hem daar aan den maaltijd. Zonder iets te zeggen, viel hij hem aan en bracht hem een groote snede toe over den buik en over zijn gezicht.. V. Venrooy greep daarop het op tafel liggende mes, sneed de Wever dwars over den buik, stak hem aan de slapen in het hoofd, om daarna hem dwars door den hals te steken, wat zeer spoedig den dood ten gevol ge had. Deze moord geschiedde onge veer zes uur 's avondshet gerecht uit 's-Hertogenbosch was reeds half acht ongeveer in Heesch per auto aanwezig, tot het instellen van een onderzoek. IJmuiden, 27 Mei. Katwijker haringvloot. Vele schepen zyn reeds hier ge arriveerd om verder te worden uit gerust. Het aantal loggers in het Kanaal alhier groeit steeds aan. Gis teren ging een tiental dezer schepen naar zee. Inbraak. In de bewaarschool bij het gebouw van Chr. Belangen is door een vijftal opgeschoten jongens ingebroken. Door iDklimming hadden de jongens zich toegang verschaften ontvreemd den uit een kast een bedrag van 4 gulden. Nederland op de wereldtentoon stelling te San Francisco. Men schrijft uit San Francisco aan het „Hdbl." Het Nederlandsche gebouw op de wereldtentoonstelling te San Fran cisco is thans geheel gereed en is de meest bezochte plaats van de ten toonstelling. De hooge toren, een der hoogste op het geheel terrein, met zijn vele vlaggestokken en wapperonde Nederlandsche vlaggen, blijkt eeue groote attractie te zijn voor het Amerikaansche publiek. Niettegenstaande den oorlog heb- sn 28 vreemde natiën do uitnoo- diging van den President der Ver* eenigde Staten aangenomen, en 22 hiervan hebben eigen paviljoens ge bouwd, terwijl de andere hunne uit stallingen in do algemeene paleizen Zooals reeds gezegd: de deelne ming van Nederland aan deze ten toonstelling doet de mannen, die hunne werkkracht en energie aan deze zaak hebben gegeven alle eer aan en zij het ook, dat deze deelne ming niet zonder moeilijkheden is gepaard gegaan, toch kan thans ge worden, dat een schitterende overwinning is behaald. Zonder twijfel heeft Nederland, zoo wel door zijne deelneming zelve, als door de figuur van haar plaatsver vangend commissarie-generaal en diens vrouw, dio overal gevierd wordt, aller sympathie weten te ver werven en men heeft dit duidelijk doen blijken door de benoeming, bij acclamatie van alle landen vertegen woordigd, van den heer Coenen Tor- chiana tot voorzitter van de Raad van Vreemde commissarissen gene raal te San Francisco, terwijl de vice* consul, dr. E. Bunge, de algemeene secretaris is. Hierdoor is het Nederlandsche ge bouw het brandpunt geworden van alle internationale samenkomsten. De vico-president der Vereenigde Staten, Thomas Marshall, heeft in den loop van de maand April met zijn geheele staf een speciaal officieel bezoek gebracht aan liet Nederlandsch gebouw, waar hij ontvangen werd door allo Nederlanders aan de com missie verbondon. De heer Marshall bleef ongeveer een half uur en be zichtigde alles met de grootste be langstelling. Buiten deze offtcioele deelneming van Nederland staan nog particuliere inzendingen van ongeveer 50 Hol- landsche firma's, welke in de ver schillende algemeene hallen zijn on dergebracht. Ook is hier een inzending van Nederlandsche kunstenaars onderge bracht in het Paleis van Schoone Kunsten. Voorts zijn de Nederlandsche tu nen, aan een der hoofdingangen van de tentoonstelling gelegen, het mid delpunt van de algemeene belang stelling en vooral de tulpen- en hy- acinthenbedden worden daar bewon derd. Voorwaar, Nederland schittert overal op deze grootsche tentoonstelling. Vrienden in den nood. Onder hot opschriftSlechts in den nood leert men zijn vrienden kennen, bevat het Handelsblad van Antwerpen een artikel, waarin hulde wordt gebracht aan de hulpvaardig heid door den Nederlandschen soldaat aan de Belgische vluchtelingen be toond in de dagen voor het bombar dement van Antwerpen. Wy nemen van het artikel het volgende over Gij lezer, die naar Holland zijt ge vlucht tijdens de bombardement»- dagen, die deel maaktet van den stroom, die aan genen kant der grens heul en schuil zocht, kunt niet weten wat wij gevoelden, toen, na tien twaalf dagen verblijf aldaar, de eerste vluchtelingen terugkeerden; hoe zy ons tranen hebben afgeperst by het verhaal van wat de burgers van Rosendaal, Bergen-op-Zoom, Breda en andere Hollandsche plaatsen langs de grens voor onze vluchtelingen deden. Maar 't meest van al roemden zij de spontane opoffering, de onver moeibare hulp, de eindelooze liefheid der Hollandsche soldaten. Die roemen zij het meest van al. Zij herhalen hoe die brave jongens hun rantsoen kommiezebrood en hun potje bruine boonen met spek af stonden, hoe zij de kinderwagentjes voortstuwden, de doodvermoeide knaapjes en kleine meisjes op den arm namen en onder dak brachten, de hijgende moeders van hare vrach ten ontlasttenhoe zy de mannen moed inspraken, spys en drank aan brachten, eene pijp lieten stoppen of hunne eigen sigaren uitdeelden en er op uit waren, de armsten het eerst bij te staan. Allen zijn het met elkaar eens, dat de Hollandsche soldaten de grootste vrienden van de ongelukkige Belgen waren, en meer dan een van degenen, die hier bleven, had spijt, niet mede gevlucht te zyn, alleen omdat zij niet van die hartroerende tooueelen ge tuigen konden zijn. Een onzer vrienden trekt daaruit het besluit, dat men aan de Holland sche soldaten de grootste dankbaar heid verschuldigd is. Van het Westelijke gevechts terrein. Parijs, 26 Mei. (Havas.) Officieel bericht van hedenmiddag (met weg lating van het reeds vroeger ver melde) De Engelschen hebben op 25 Mei belangrijke vorderingen gemaakt ten N.W. van Angres. De Franschen zy'n aanmerkelijk vooruitgekomen in het ravijn achter Buval, waar de vijandelijke artillerie hen tot nog toe belet had vorderin gen te maken en waar de vijand zich buitengewoon sterk op de ver dediging had ingericht. De Franschen hebben eeuig terrein gewonnen ten Z.W. van Souchez en te Carleul. De Duitschers hebben zich woe dend geweerd. Er is met de uiterste hardnekkigheid gevochten in den avond en den nacht van 25 Mei. De Franschen legden bewijzen van moed en taaiheid af en wisten al het vermeesterde terrein te behouden. De Duitschers hebben tegenaan vallen gedaan ter herovering van het veldwerk, dat de Franschen ten N.W. van Angres hebben vermee- sterd en telkens hun pogingen ver dubbeld. Ondanks de zware beschie ting, waaraan zij blootstonden, heb ben de Franschen het geheele veld werk weten te behouden. De Franschen hebben ook veld ge wonnen op de kammen ten N.O. van Lorette en een .Duitsche loopgraaf genomen ten N. van Souchez. In den loop van den 25sten zijn vrfi levendige artilleriegevechten ge leverd in de streken van Soisons en Reims. De Fransche vliegtuigen hebben op het geheele front groote bedrij vigheid aan den dag gelegd en heb ben verscheidene welgeslaagde bom bardementen verricht. Zy wierpen projectielen, waarvan 82 groote bommen van 6 kilo en 14 granaten van 43 kilo. De uitwerking kon op verschillende punten goed worden waargenomen, vooral op het Duit sche vliegterrein te Herville, ten Z.O. van Roesselaere, waar een loods c-n een vliegtuig werden verbryzeld. Vier granaten zijn op het station van Douai geworpen. Brand is waar genomen in de nabijheid van het goederenstation. Van het Oostelijke gevechts terrein. Weenen, 26 Mei. Officieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofd kwartier De slag bij Przemysl duurt voort. Het leger van generaal Mackensen, zijn offensief voortzettend, blijtt aan beide kanten van de San in Z.-O. richting met succes vooruitdringen. Ten Oosten van Radyrao hebben wij den overtocht over do San geforceerd. Hot zesde Oostenrljksch-Hongaarsche legerkorps heeft het bruggehoofd van Zagrody, ten ooston der stad, stor menderhand genomen. Ten Zuiden en Z.O. van Przemysl vallen onze legers sterke, ten deole van beton gemaakte stellingen der Russen aan en maken langzame vor deringen. Het aantal gevangenen, de laatste twee dagen gemaakt, is tot 25.000 gestegen. Tot gisterenavond waren buitgemaakt: 54 lichte, 10 zware kanonnen, 64 machinegeweren en 14 munitiewagens. Ten Zuiden van den Dnjestr en in Russisch Polen is de algemeene toe stand onveranderd. In de gevechten ten noorden van de Weichsel zyn 99S Russen gevangen genomen. Van het Zuidelijke gevechts terrein. Weenen, 26 Mei. Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier: In Tirol is een vijandelijke afdeeling Condiuo (Judicarie) binnengerukt. Bij den Padon pas, ten N.O. van den berg Marmolata, zyn de Italianen by de eerste schoten gevlucht. Aan de Karinthische grens hebben onze troepen verscheidene aanvallen onder aanzienlyke verliezen voor den vyand afgeslagen. Ten westen van de Plóchen is de vijand met achterlating van wapenen gevlucht. In het grensgebied naby de kust is het tot dusver niet tot gevechten gekomen. Amerikaanse!) stoomschip getorpedeerd. Londen, 26Mei. Volgens een Lloyds telegram uit Browhead is het Ameri kaansche s.s. Nebraskan, van Liver- pool naar Delaware Break water onder weg, op 40 myl van Fastnet getor pedeerd. De bemanning heeft zich in de booten begeven. Het schip zonk niet doch keerde terug met het voorruim vol water. Een gewapende trawler is by het schip. De duikboot, die het heeft getorpedeerd, is duide- ïyk gezien. De Nebraskan voerde groote Ame rikaansche vlaggen en de naam was met groote letters op beide zijden van het schip geschilderd. Het onmogelijk dat de duikboot onkundig is geweest van de nationaliteit, te meer daar het een heldere, mooie avond was. (De Nebraskan meet 4409 ton en behoort aan de American and Ha- waiian ss. Cy. te New York.) Telegrammen,ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. Constantinopel, 27 Mei. (Officieel). De Engelsche pantserkruiser „Majes- tic" is hedenmorgen vroeg voor Bedui Bahr in den grond geboord. "Nader wordt gemeld, dat het tor- pedeeren van de „Triumpb" geschied de door een Duitschen onderzeeër. (De „Majestic" is een slagschip van 15.160 ton waterverplaatsing en 31 Jan. 1895 van stapel geloopen. De snelheid bedroeg 17$ knoop, de be manning 757 man). De bewapening bestond uit 4 ka nonnen van 30.5 c.M., 12 van 15 c.M., 16 van 7.0 c.M. en 12 van 4.7 c.M. Londen. 27 Mei. In de afeeloopen nacht, te oDgeveer 11 uur, kwam een zeppelin ovei Southend en wierp bommen, wdfee gering'- materieels schade aanrichtten. Personen werden niet gedeerd. Voetbal. De Zondagmorgen gespeelde vriend schappelijke wedstrijd tusschen een H.F.C.-combinatie en „Olyrapia", had tot resultaat dat laatstgenoemde won met 5—0. De verslagen en de uitslagen van de voetbal wedstry'den, gehouden op de beide Pinksterdagen, van H.F.C. en H.B.S. zijn niet ingekomen. 'Texel. Ie Pinksterdag Texel I-Holland 13-0 Texel II H.V.V. 2-5. 2e Pinksterdag: Texel I—Z.V.V. 3-1. Deze laatste match was van begin tot het eind spannend. Advertentiën. Op den 6en Juni a.s. hopen J onzo geliefde Ouders en Groot- S ouders PIETER LEUR en NEELTJE KUIPER, hunne 25-jarige Echtvereenlglng b herdenkeD. Namens hun Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 27 Mei 1915. Ondertrouwd: JAN DUINKER, Gezagvoerder N. I.T., en JO SELMAN. Huwelijksvoltrekking (bij volmacht): 10 Juni a.s. Singapore, Amsterdam. Ondertrouwd B. ABBENES en A. VAN DE GRAAFF. Helder, 26 Mei 1915. Receptie Zondag 30 Mei a.s., van 2-4 uur, Sluisdijkstraat 98. Heden overleed te Utrecht, mijD geliefde Echtgenoote ANTOINETTE LA 00R0T DILLIÉ, in den ouderdom van ruim 69 jaren. Den Helder, 25 Mei 1915. Mede namens do Familie, F. J. RAEBEL. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. WITTE BIOSCOOP I STRAAT Het Hoofdnummer van deze week is: Leuke cemedie in 3 ildeilingen. Verder afwisselend programma, waaronder vooral uitmunt een dolle klucht van de knock about exentriek CLIVY PIXTON, en zeergoed gespeeld drama in 2 afdeelingen Drama in 3 afd. e. Dick, de trouwe hond. (Komisch). 9 De Vuurtorenwachter. (Drama). PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge 50 ct., 2de rang 20 ct. 1ste rang 35 ct. 3de rang 15 ct. MILITAIREN1ste rang 20 ct., 2e rang 10 ct. AANVANG 5.30 UUR, ZONDAGS 2 UUR. De Heer en Mevrouw DIJKER- Hackenitz geven kennis van de ge boorte van hun Zoon JAN ANTON. Helder, 26 Mei 1915. Eenige kennisgeving. Daar het mij niet mogelijk is, allen die mij dezer dagen zoo treffende blijken van harteiybheid hebben ge geven, persoonlijk te bezoeken, breng ik hun langs dezen weg mijn harte- lijken dank en afscheidsgroet. C. STUMPHIUS. Edisonstraat 31, Den Haag. Mevrouw GESTEL vraagt tegen 1 Juni of later een flinke Dienst bode, voor dag en nacht, of Dag meid. Zich to vervoegen n& Vrijdag a.s., Kanaalweg 8. Gevraagd een nette Dagdienstbode, niet beneden de 17 jaar. Zich te vervoegen 'savonds tus scben 7 en S uur by Mevrouw v/d BERKHOF, Keizerstraat 1517. in gang Californiestraat. Mevrouw VAN DEN BERG, Haven plein 21, vraagt zoo spoedig mogelijk een flinke DIENSTBODE. Gevraagd een flinke DAGMEID. Loon f 2.50. Adres: Bassingracht 7. Gevraagd een flinke WERKSTER, 2 dagen per week. Adres: T. BAKKER, Spoorstraat 140. Wordt gevraagd een Werkster, tegen hoog loon. Van 8-8 uur. Te bevragen Bureau van dit blad. Een flink Meisje gevraagd, voor halve of heele dagen, bij J. MOEN, Schoenwinkel Koningstraat 21. Gevraugu voor de morgenuren een juffrouw of Meisje, hoog loon, aanmelden na 8 uur. Adres: Havenplein 18. Een net meisje gevraagd voor lialvo dagen. Loon fl.50 p. w. Adres: Zuidstraat No. 69. Wegens ziekte der tegenwoordige zoo spoedig mogeiyk gevraagd een net Meisje voor dag en nacht. Adres: Bureau van dit Blad. Gevraagd een net Dagmeisje, van 's morgens half 8 tot 's midd. 2 uur. Te vervoegen 's avonds tusschen 7 8 uur bij Mevr. KWAK, Keizer straat 2c. In 't Gemeente-Ziekenhuis wordt gevraagd een net Dagmeisje, loon fl.50 per week. In flac. a 20 ets., geeft met citroenzuur en suiker een overheerlijke limo nade-siroop. Met gebruiksaanwijzing verkrijgbaar bij v/b. DE BIE—BIERSTEKER, Keizerstraat 93. een nette Loopjongen gevraagd. Adres: KANNEWASSER, Kanaal- weg 148. LOOPJONGEN gevraagd. Adres: ZOETELIEF, Kanaalweg. Een nette Loopjongen gevraagd. Adres: „DE VLIJT", Molenplein. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd: een flinke nette Jongen, voor loop- eu bakkerijwerk. Adres: Zegeb Hodter, Kanaalw. 117. BANKETBAKKERIJ. Wordt gevraagd een bekw. 3e of aank. 2e Bediende. Adres: VIS, Kanaalweg. Gevraagd een flink Dagmeisje. Zondags vrij. Hoog loon. Ares Mej. HARTE, Keizerstr. 25. Gevraagd een net DAGMEISJE. Adres: Zuidstraat 62. Terstond gevraagd een net Dagmeisje. Zich aan te melden bij Mevr. DE JONG, Binnenhaven 35 b. In een huisgozin zonder kinderen wordt een net DIENSTMEISJE gevraagd, 15-18 jaar oud. Adres: Mevr. ROCHAUSEN, Mid denweg 4 b boven, Watergraafsmeer. Aan de Melkinrichting „Jong Holland" Westgracht 31, kan voor directe indiensttreding geplaatst worden een jonge, flinke HULPBESTELLER boven de 17 jaar. Vereischtengoede verkoopkracht en zonder lichaams gebreken. Aanbieding in persoon, Donderdag avond 6-8 uur. Gevraagd een flinke Hulshoudster, tusscheo do 35 en 40 jaar. P.G. in een burgergezin, Vaste betrekking. Brieven fr. onder no. 730, Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke LOOPKNECHT, bij M. S. DE JONG, Rozenstraat 32. Landweerman met 'vrouw en 2 kinderen zoekt Woon- en Slaap gelegenheid (gemeubileerd). Huurprijs f3.— i f4.-. Brieven onder No. 733, aan het Bureau van dit blad. Landweersoldaat, Chr. Onderwijzer, gehuwd en twee kinderen 15 en Sjaar), zoekt een WONING, liafst gemeu bileerd, desnoods ongumeubileerd of een gemeubileerde Kamer met gebruik van Keukan, (eigen bedden). Brieven onder No. 732, aan het Bureau van dit blad. PENSION aangeboden met ge bruik van vry Zit- en Slaapkamertje. Brieven onder No. 737 auu hut Bureau van dit blad. Gevraagd voor heer, dame en kindje Zit- en Slaapkamer met of zonder pension. Brieven met prijsopgaaf onder No. 789, Bureau vaD dit blad. Een officier met vrouw en kind wenscht een gemeubileerd Bene denhuis, met gebruik van keuken, uf een gemeubileerde Achterkamer aan tuin of plaatsje, met slaapkamer en keuken. Franco brieven, letter H, Boek handel MAAS, Kanaalweg. 5 Gulden beiooning voor diegene die iemand binnen veertien dagen aan een geschikte WONING kan helpen. Huurprijs f 225. - niette bovengaande. Brieven fr. onder No. 735, aan het Bureau vau dit blad. Iemand van de Marine zoekt een vrije Zit-Slaapkamer. Brieven onder No. 784, aan het Bureau van dit blad. TE KOOP 6EVRAAQD oude geb. Boeken en Jaar gangen van Tijdschriften. Brieven, met opgaaf van titel en prijs, onder No. 736, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een zeer goed onderhouden Damesrijwiel. Niet boven I 80. Aanbiedingen met omschryving onder letter A. aan DUINKER's Adv.- Bur., Spoorstraat. Te koop een gebr. Heerenrijwiel, nieuwe banden freewheel en rem. Adres: Weststraat 80a. Heerenrijwiel te koop met vrljwiel en pomp, contant f 12.50. AdresVan Galenstraat 13. Te koop Aster Planten Struis veder, op kleur en gemengd. Adres: Rozenstraat 49. Te koop een goed onderhouden Kinderwagen, voor spotprijs. AdresWeezenstraat 87. Te koop: een partij ledige Gist- kistjes, in verschillende grootten. Adres: Kuiperdwarsstraat No. 1. Gevraagd een bekwaam Brood- en Beschuitbakker, die zelfstandig kan optreden. Adres: R. J. VAN ELBURG, Mid denstraat 48. Wordt gevraagd om begin Juni in dienst te treden een JONGELING TELEGRAMBESTELLER, leeftijd 16 jaar, goed kunnende wiekyden. Zicb aan te melden Telegraaf kantoor Ankerpark. TE KOOP een groote Mahoniehouten LINNENKAST (antiek). Te bevr. Boekh. MICHELS, alhier. SCHAGENSTRAAT Nr.16. vuile Stroo- of Panamahoeden reinigt men met ÉÉN PAKJE Verkrijgbaar 15 ct. por pakje, bij v/h. DE BIE-BIERSTEKER, KEIZERSTR. 93. MANUFACTUREN. Een nette Winkeljuffrouw eu Leer ling kunnen direct geplaatst worden. Adres: KANNEWASSER, Kanaal weg 148. Eene Naaister gevraagd voor veel verstelwerk aan huis. Brieven onder No. 738 aan het Bureau van dit blad. Een flinke Loopjongen gevraagd. f3.— per week. Adres: Weststraat 78. Gevraagd een flinke LOOPJONGEN. AdresN. GRAAFF, Spoorstraat 76. >1? S.O v SPOORSTRAAT 96-98 'O- A recht °ver de Hoogstraat £met het keepen van een hoed. - Wij verkoopen nu reed^ zeer 900l"(00P BH spoedige aflevering v V, W"-"1 <i*v VA J3>*

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3