EDEN's tr Limonade Essence, JACGB BAKKER k,SPOORSTRAAT 101. WECK's DUISTERNIS JACOB BAKKER Dz., SPOORSTRAAT 101. Inschrijving van Leerlingen Gymnasium LOOPJONGEN A. TEN KLOOSTER, Ass.-Apoth., Origineel Inmaakglazen, Steriliseertoestellen, enz. Restanten Dames- en Kin der-Schoen werk, Hooikist en Karnmolen, Gasfornuis of Gasoomforen. den weg van eene natie, die tot nu toe is ontkomen aan den maalstroom van verderf, die over Europa rond- woelt, naar de goede eigenschappen, welke zich bij de volkeren rondom ons afteekenen, te zoeken, dan met onze critiek klaar te staan. En die zoogenaamde „heilige" pro testen van een klein deel onzer pers, met „De Telegraaf" vooraan, die feitelijk niet anders zijn, dan een geregelde, systematisch doorgezette aanwakkering van haat tegen, afkeer en minachting van één der oorlog voerende partijen, en die, wè,t daarvan ook het doel moge wezen, als voor naamste gevolg hebben, dat hier te lande eene kunstmatige oorlogs stemming wordt opgewekt, die „heilige" protesten zijn kortweg mis dadig. Dat het geduld wordt, dat eene groep Belgische journalisten de gast vrijheid van ons land en de veiligheid van onze neutraliteit misbruiken, om hetzelfde te doen, is laten wij een zacht woord gebruiken onbe grijpelijk. Of wij dan niet voor „het Duit- sche gevaar" beducht zijn? Zeer zeker. Wij zijn beducht voor eiken vreemden invloed over ons land, en dat onze geografische lig ging ons noopt, met de grootste nauwgezetheid in het bijzonder toe te zien op al wat aan onze Oost grenzen gebeurt en gebrouwen wordt, en steeds en te allen tijde gereed te zijn, behoeft geen betoog. Maar dat gevaar, zij het niet zoozeer in mili tairen, doch vooral in oeconomischen zin, en daarom voor onze nationa liteit op den duur wèl zoo ernstig, dreigt reeds van lang vöór den oor log. Vandaar dat wij steeds een „Weest op uw hoede" hebben geuit bij elk symptoom van die langzame, doch geleidelijke doorzijpeling van Duitschen invloed over de zaken van ons land. Wij hebben, om en kele voorbeelden te noemen, ge waarschuwd tegen het plan der Rijn tollen, dat ook in dit opzicht zeker niet zonder belang was. Wij hebben gewaarschuwd tegen de vergaande maatregelen tot belemmering van het landverhuizersvervoer langs de verkeersaderen van ons land. Wij hebben gewaarschuwd tegen de luchthartigheid, waarmee ons sys teem van havenbeheer dreigde te worden doorbroken ten gunste van eene Duitsche maatschappij.. Wij hebben gewaarschuwd, toen het Duitsche steenkoolsyndicaat onze nationale steenkoolnijverheid scheen te willen gaan dood drukken. Ook mag aan onze voortdurende pogingen tot zuivering van onze taal van Duitsche insluipsels in dit verband worden herinnerd; de taal isgansch een volk, niet waar? Van wien heb ben wij voldoenden steun ontvangen? Na den oorlog, hoe deze ook af moge loopen, of Duitschland wint of verliest; als uitvloeisel van den oor log zal dit gevaar, dit gevaar van vreedzame doordruppeling van een Duitsch-oeconomischen invloed over ons land, véél grooter nog worden. Daarom is het zoo ontzettend ver keerd, nu hier lande te leeren, het Duitsche volk te minachten, en hierin het Engelsche volk dat toch goeds genoeg heeft om tot voorbeeld te nemen 1 te volgen. In de „Times" z{jn in het begin van den oorlog eene reeks ingezonden stukken verschenen, die in dit opzicht kenmerkend waren. Daarin werden de Duitsche industrie, de kunst, de theoretische en techni sche wetenschappen en wellicht meer, met de Engelsche vergeleken. In alles legden, volgens de schrijvers, de Duitschers het volslagen aftegen de Engelschen, the best of the world. Eindelijk kwam er een inzender, die vroeg of niet voor de muziek eene uitzondering behoorde te worden ge maakt daarin moesten, vond hij, de Duitschers boven de Engelschen wor den erkend. Doch hij kwam van eene koude markt thuis. Dat kon misschien in de dagen van Bach en Beethoven zoo zijn geweest, was het antwoord, maar nu waren die tijden al lang voorbij! Ook de Engelsche muziek the best of the world Welnu, in die richting van door onberedeneerden haat ingegeven min achting mogen wij in ons nationaal belang niét worden gedrongen. Laten wij, hoezeer wij op onze hoede z(jn voor Duitsche oeconomische over- heersching, voor Duitsche systemen, voor Duitschen dwang, Duitsch mili tarisme, en Duitsche gebreken, in ons belang niet verzuimen, vooral ook de sterke eigenschappen van het Duitsche volk te zien. Het Duitsche volk is buitengemeen ijverig, het is opoffe ringsgezind, het is in staat tot groote ontbering, wanneer dat geéischt wordt, het heeft een oeconomisch weerstandsvermogen, en kan een pro ductieve kracht ontwikkelen, waar ieder den hoed voor afnemen kan. Nu zal er na den oorlog over heel Europa, en daarbuiten wellicht, een tijd komen van oeconomische in zinking, als men zich thans nog nauwelijks voorstellen kan, eene periode van maatschappelijke ellende, waarbij vergeleken die van nu maar klein kinderspel is. „When the war is over there may even be a slight period of prosperity in order to repair its ravages, but then will come a great collapse" waarschuwde ook in het Engelsche parlement Lloyd George, en hij liet daar op volgen: „If the nation is wise let it be wise in time." Als ons volk verstandig wil wezen, laat het dit dan óók bijtijds worden. Wanneer de oorlog voorbij is, zal het Duitsche volk werken. Ga naar onze grenzen, en spreek een eenvou dig landstormman: vraag hem, wat hij na den oorlog gaat doen. „Dim zullen wij werken", krijgt gij ten antwoord. Het Duitsche volk is reeds nu ervan overtuigd, dat om al de onnoemelijke schade, die de oorlog heeft toegebracht, te boven te komen, er gewerkt zal moeten worden met ongekende kracht en ongeëvenaard uithoudingsvermogen. En het Duitsche volk zal werken, eensgezind en met ontzegging van veel dat het lief is, omdat het moet tot heil van „das Vaterland". Wee! dan ons land, indien ons volk zand in de oogen gestrooid is; weel ons land, indien het den Duit- scher heeft leeren minachten, als onnutten lafaard, lammeling, vrou wen- moordenaar, vampier met sadistische aandrift - het woord is waarachtig gebruikt heeft leeren beschouwen, en men eerst te laat de ramp inziet, die daaruit voor ons land dreigt, omdat dan ons volk in den ontzettend moeilijken strijd om het bestaan (nu dit woord in maatschappelijken zin genomen), die gevoerd worden zal, niet „meekan", en het met name tegen den Duitscher zal afleggen. Een Duitsch gevaar is er zeer zeker, maar dit wenden wij niet af, door ons diets te maken, dat het Duitsche volk geestelijk noch zedelijk iets waard is. Met struisvogelpolitiek is het nog nooit één land voorspoedig gegaan. „Het Duitsche gevaar" zijn niet de minder goede hoedanigheden van het Duitsche volk,doch die, welke het tot geweldige krachtsin spanning in staat stellen. Laten wij dat gevaar, dat ons dreigt en niet alléén ons land, al zijn wij door onze ligging misschien er het naaste aan toe onder de oogen durven zien, en aan ons volk inprenten door het, in stee van het die Duitsche eigen schappen, die ons tegenstaan, voor te houden, duidelijk te maken wat de eigenlijke kracht is van Duitsch land. Dit geeft eene aansporing, waar mee we ons volk voor den ontzagge lijk zwaren tijd, die na den oorlog onvermijdelijk aanbreekt, kunnen sterken, en waarmee we, als neutraal land, misschien ook nog wel buiten onze landsgrenzen een dienst kunnen doen. Ook zonder de krijgstrompet te voeren Houden wij daarbij ons kruit droog, versterken wij ons leger laten wij niet na, op dit aanbeeld te hame ren om ook, als het moet met kracht van wapenen onze nationale belangen te verdedigen tegen aanval len van wien ook, dan is er de meeste kans, dat Nederland niet door of ten gevolge van den oorlog ten onder gaat, en ook na den oorlog met eere kan worden genoemd. UIT DE MAIL. Het sokkengebrek in het Indische leger is zoo groot dat veel soldaten zonder sokken moeten uitrukken en tengevolge hiervan wonden aan de voeten oploopen. De recruten bij de depötbataljons, die 's morgens in het natte gras moeten marcheeren, hebben geen verschooning en loopen zoodoende kans een buikziekte te krijgen. De oorzaak van het gebrek is, dat de goederen, niet op tijd uit Nederland worden aangevuld, ondanks de drin gende verzoeken. (Soer. Hbl.) De Europeesche oorlog is oorzaak, dat het departement van oorlog op 1 Mei de periodieke uitreiking van sokken niet kan doen plaats hebben. Soer. Hbl.) Laatste berichten. Van het Westelijke gevechts terrein. Parijs, 2 Juni. Officieel bericht van hedenmiddag Zeer levendige actie is er geweest op den sector ten Noorden van Atrecht. De Franschen hebben nieuwen voor uitgang gemaakt. Trots verscheiden hevige tegenaanvallen konden de Duitschers de Franschen niet ver- dryven uit de loopgraven, die dezen in de bosschen nabij den weg van Aix-Noulette naar Souchez hadden veroverd. De Franschen behielden evenzeer de winst ten Noordoosten van de kapel van Notre Dame Lorette. De hevige gevechten, waarvan de suikerraffinaderij van Souchez' ge durende twee dagen het schouwspel is geweest, eindigden in het voordeel der Franschen. Dezen maakten zich van de fabriek meester. De Duitschers heroverden haar in den nacht, van 31 Mei op 1 Juni, maar de Franschen joegen er hen den volgenden morgen weer uit en bleven, trots alle tegenaan vallen der Duitschers, meester van de stelling. De Franschen berokkenden hun tegenstanders zware verliezen bij Neuville St. Vaast. De Franschen veroverden er een groep huizen, waar zij zich trots verscheiden tegen aanvallen handhaafden. In het doolhof ten Zuidoosten van Neuville gaan de Franschen voort stuk voor stuk de Duitsche veld werken te nemen. Belangrijken voor uitgang konden zij boeken in het Noordelijke gedeelte van dit stelsel van versterkingen. Al het gewonnen terrein is behouden. Het aantal ge vangenen sedert Maandag op dit punt door de Franschen gemaakt, gaat de 450 te boven. Ij Lisière in het Bois le Prêtre hebben de Duitschers na een hevig bombardement eenige stukken van de loopgraven hernomen, die de Franschen den SOsten Mei hadden veroverd. De rest van de winst op dit front bleef in handen der Fran schen. Op het overige front niets te ver melden, behalve dat Reims twee maal is gebombardeerd, in het bij zonder de kathedraal, j Van het Oostelijke gevechts terrein. Berlijn, 2 Juni. Officieels mededee- ling van het groote hoofdkwartier: Bij Nauhausen, 50 K.M. ten N.O. van Libau, en bij Skidici, 65 K.M. ten Z.O. van Libau, zijn voorspoedige gevechten tegen kleine afdeelingen Russen gevoerd. Evenzoo verder naar het zuiden in ue buurt van Szawle en aan de Doebissa. Ten Z.O. van Kelmy en tusschen Ugiani en Eiragola hebben wij 5000 gevangenen gemaakt. Twee nieuwe bij Duncowicze gele gen werken van de vesting Przemysl zijn gisteren bestormd. Na de overwinning bij Stryj zijn de verbonden troepen gisteren in de richting Medenize voortgerukt. Met inbegrip van de op het ooste lijke oorlogsterrein gemaakte en reeds gisteren openbaar gemaakte ge tallen aan gevangenen bedraagt de som van de in Mei in de handen van de bondgenooten gevallen Russen ongeveer 1000 officieren en ruim 300,000 man. Van het Oostelijke gevechts terrein Weenen, 2 Juni. Officieele mede- deeling De vijand heeft zijn krachtigen aanval op de verbonden troepen, die ten Qosten van de San staan, hervat. Over het algemeen werden, onder nieuwe groote verliezen, de razende aanvallen der tegenstanders afge- Op het Noorder front van de vesting Przemysl zijn twee andere vesting werken in storm genomen en het tot nog toe gewonnen terrein gehand haafd. Ten Zuiden van den Dnejstr schrijdt ons offensief met succes voorwaarts. De stellingen des vijands tusschen Drohobycz en Stryj zijn gisteren in storm genomen. Sterke Russische strijdkrachten, die gisteren in de buurt van Solotwina (ten Noordwesten van Nadworna) tot den aanval op onze stellingen aldaar overgingen, berokkenden zich groote verliezen en trokken zich op enkele plaatsen terug op de wijze vaD een vlucht. De gevangenen en de buit van de verbonden legers, die onder Oosten- rijksch-Hongaarsch opperbevel strij den, in de slagen gedurende de maand Mei zijn: 863 officieren en 268,869 man, 251 lichte en zware kanonnen, 576 machinegeweren en 189 munitie wagens. Daarbij komt een groote hoe veelheid oorlogsmaterieel, dat bijvoor beeld bij een van de legers in Karpathen 8200 projectielen voor de artillerie 5,500,000 infanteriepatronen, 32,000 Russische repeteergeweren en 21,000 Russische sabels bedraagt. Van het Zuidelijke gevechts terrein. Weenen, 2 Juni. Op het Italiaansche oorlogsterrein zijn alle ondernemingen die de vijand tot nog toe heeft ge daan, zonder succes gebleven. De beschieting van het plateau Folgaria—Lavarone en eenige af sluitingen van de Karinthische grens, die met een zeer ruim gebruik van zware artilleriemunitie is gepaard gegaan, vermocht onze verdedigings werken geen noemenswaarde schade aan te brengen. Voor het overige zijn noch aan de grens van Tirol, noch aan die van Karinthië groote ge vechten geleverd. In het kustland zijn de aanvallen des vijands op de hoogteruggen met zware verliezen voor de Italianen afgewezen. Het resultaat van het bombarde ment van Pola door een Italiaanseh luchtschip is niet zooals het door den Italiaanschen marinestaf in een officieele mededeeling wordt voor gesteld. 'Vier bommen zijn inderdaad ontploft, nochtans is de materieele schade allergeringst en is nergens brand uitgebroken. De beschieting van Monfalcone heeft anders niet uitgewerkt dan dat een burger door steensplinters is gewond. Roemenië en Bulgarije. Parijs, 2 Juni. De „Figaro" schrijft Rodes, gezant van Bulgarije te Boeka rest, die zich naar Sofia op weg heeft begeven, zal zijn regeering rap port uitbrengen over de geestdriftige interventionistische betoogingen die ter gelegenheid van de deelneming van Italië aan den oorlog in heel Roemenië hebben plaats gehad. Zonder twijfel zal Bulgarije het dringend noodig achten, zich op alle mogelijk heden voor te bereiden. Een telegram uit Boekarest aan de Petit Parisien luidt aldus: Er is een overeenkomst gesloten tusschen Roe menie en Bulgarije en een overeen komst tusschen Roemenië en Rusland zal eerlang gesloten worden. Telegrammen,ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. Weenen, 3 Juni. (Officieel). Sedert hedenmorgen is de vesting Przemysl weder in handen der Oostenrijkers. UIT DEN OMTREK. Texel, 2 Juni. Aan de wed. A. C. Toet, vroeger te De Cocksdorp, thans te's Graven- hage, is een pensioen verleend van f579.-. De heer Toet was in leven hoofd der o.l. school op genoemd dorp. Tweederde van de bevolking der aarde In oorlog. Nu ook Italië zich in den oorlog heeft gestort, is bijna tweederde van de bevolking der aarde direct bij den strijd betrokken. Het zielental van de geheele aarde bedraagt, volgens statistieke opgaven van vóór het uitbreken van den krijg, 1,623,000,000. Daarvan komen voor de oorlogvoerende staten en rijken 962,000,000 menschen. Duitschland, Oostenrljk-Hongarije en Turkije tellen nog geen 145 millioen zielen. Maar waar de bevolkingen van het Britsche Rijk en Rusland tot in de verste hoeken van den aardbodem zijn verspreid, is de groote meerder heid van de Duitschers, Oostenrijk- Hongaren en Turken gecentraliseerd. Zij zijn om zoo te zeggen „on the spot". Jules Verne. Wordt Jules Verne nog wel gele- vraagt de „Temps" in een hoofd-artikel. En het geeft zelf ant woord op die vraagd, door eenige der bekendste boeken van onze onaterf- lijken jeugd-schrijver aan te halen in hun toepassèlijkheid op velerlei gebeurtenissen in dezen oorlog. De aanranding van de „Lusitahia" door een onderzee-boot vindt men in kleuren beschreven iu „Twintig dui zend mijlen onder zee"; de uitwerking van het nieuwste monster-kanon, dat Duinkerken heeft gebombardeerd schijnt wel gecopieevd uit „Het Mon sterkanon van Staalstad"; de vergif tige gassen, die de Duitschers uit hun loopgraven laten opstijgen, werdon reeds uitgevonden in het machia vellistische brein van „Dokter Ox"; de tochten der moderne luchtschepen staan reeds beschreven in „Vijf we ken in een luchtballon" en in Verne's Oceaan-overtocht per reuzen-lucht schip Al die wonderlijke verhalen en die fantastische bedenksels van den Fran schen jongens-schrijver hoe glim lachten de ouderen er steeds ietWat spottend oml al die romantische onmogelijkheden zijn door de weten schap in toepassing gebracht, om nu inderdaad gebruikt te worden. Er varen booten onder zee, en ze vernielen weerlooze passagiers sche pen er worden projectielen van dui zend pond over een afstand van veertig kilometer weg geslingerdde gevaarlijkste laboratorium-uitvindin gen worden gebruikt om op groote schaal tegenstanders uit den weg te ruimenvoor de luchtschepen bestaan bijna geen afstanden meer! Slechts Jules Verne's „Reis naai de Maan" wacht in dezen oorlog nog op haar verwezenlijkingal lijdt het geen twijfel of in het een of ander hoofd-kwartier zijn knappe bollen al bezig aan het uitwerken van plannen, om het eindelyke overwinnings-bul letin per stalen projectiel van onzen aardbol naar de maan te schieten Advertentiën. Op den 19eQ Juni a.s. hopen l f onzen geliefde Oudërs DIRK AUGUSTIJN en GEERTJE VAN LOENEN, hunne vijf-en-twintig-jarige Echt- f vereenlglng te herdenken. Dat zij Snog lang gespaard mogen blijven, r is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, [i H. AUGUSTIJN. Nijmegen, T. AUGUSTIJN- 6 Zegebs. j A. AUGUSTIJN. Ned. Indië, A. AUGUSTIJN- Bakkeb. Helena Augustijn en Verloofde, j Helder, D. AUGUSTIJN. J. AUGUSTIJN. l F. AUGUSTIJN. Eben-Haëzer. i Zoo den Heer wil en zij leven, j hopen mijn geliefde Ouders DIRK AUGUSTIJN en GEERTJE VAN LOENEN I op den 19en Juni hunne 25-jarige Echtvereenlging te herdenken. Ho- n I pende dat zij nog lang voor ons j gespaard mogen blijven is de j| wensch van hunne eeuigste Dochter, H. AUGUSTIJN en Verloofde. Den 19en Juni a.s. hopen onze J geliefde Ouders DIRK AUGUSTIJN en GEERTJE VAN LOENEN, hunne vijf-en-twintig-jarigs Echt- p I vereeniging te herdenken. Dat zij jj nog lang gespaard mogen blijven, p is de wensch van jj hunne liefhebbende Kinderen, n H. AUGUSTIJN. T. AUGUSTIJN- Nijmegen, 5 Juni 1915. Door H. M. de Koningin aangezocht, hoeft de Vereeni ging „Tesselschade" alhier eon sub comité tot werkverschaffing gevormd om aan vrouwen die door tijdsomstandig heden bijverdienste wenschen, daartoe gelegenheid te geven door het breien van Sokken voor militairen. De wol, die evenals het breiioon door H. M. geschonken wordt Is te verkrijgen bij: Mevrouw BOLOMEIJ-v. GENNEP, Kanaalweg 167. Mevrouw DEKKER-KLIK, Westgracht 9. Mevrouw NAUDIN TEN CATE-GÉBEL, Buitenhaven 4. Mej. M. v. NECK, Binnenhaven 41. Mevrouw v. MAANEN-MARTIN, Dijkstraat 38. Breiioon f 0.50 per paar. Aanbreien f 0.25 per paar. WITTE BIOSCOOP Van Vrijdag 4 tot en met I Donderdag 10 Juni: Getrouwd J. D. VERBRUGGE eu N. v. d. HAAGEN, welke mede namens familie hunnen hartelijken dank brengen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 2 Juni 1915. voor School No. 8 met vervolg- klasse aan de Hootdgracht. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat voor de inschrijving van leerlingen aan school No. 8 aan Hoofdgracht (waarnemend Hoofd de Heer J. JAGER) en aan de aan die School verbonden Vervolg- klasse tot 1 Juli a.s. gelegenheid zal bestaan des Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags, 'snamid dags van 4 tot 5 uur. Tot de gewone klassen worden alleen toegelaten de leerliDgen, die op den 1 December a,s. den leeftijd van zes jaren zullen hebben bereikt, terwijl tot de Vervolgklasse alleen worden toegelaten de leerlingen, die het ge woon lager onderwijs met vrucht hebben genoten. Aan die Vervolgklasse wordt boveD de gewone vakken van School No. 8, onderwijs gegeven in Engelsch en wiskunde. Het schoolgeld is gelijk aan dat van School No. 8. Belanghebbenden mooten bij de in schrijving de geboorte- en vaccine- bewijzen der kinderen medebrengen. Helder, den 1 Juni 1915. Si rende noto ai sudditi Ita- liani residenti nella giu- risdizione di questo con- solato che sono state richiamate le seguenti classi e categorie: militari d'ogni grado e categoria delle classi 1889, 1890, 1891. b. sottuficiali d'ogni cate goria deiie classi dal 1876, al 1894 incluso. comuni e sottocapi elettricisti e semafo- risti delle classi dal 1883 al 1888 incluso. d. comuni e sottocapi marinai della classe 1880. Si rende noto che concessa piena amnistia a tutti i renitenti, omessi di leva e disertori. Gli interessatidovranno recarsi il piii presto pos- sibile al R° consolato di Amsterdam per venire rimpatriati gratuitamente H. M. BEECKMAN Agente consolare dMtalia Helder-Nieuwediep te Alkmaar. Het EERSTE TOELA- TINGS-EXAMEN zal ge houden worden 12 en 13 JULI a.s. Aangifte van NIEUWE LEERLINGEN vóór 25 Juni bij den Rector Dr. G. E. W. VAN HILLE. Gevraagd een nette DIENSTBODE. Adres: Café „CENTRAL". Aan melding Dijkweg. Gevraagd een nette Dienstbode of Dagmeisje, door Mevr. v. DALFSEN, Stationstraat 10. Mevrouw VAN DER LEE, Zuid straat 6/7, vraagt tegen Juli een DIENSTBODE, voor dag en nacht, en een tweede MEISJE (Dagmeisje). Zich te vervoegen 'savonds na 8 uur. Een Studeerkamertje gezocht voor de avonduren en Zondags ge durende Juni en Juli door een Sergeant. Omtrek Binnenhaven ge wensch t. Br. m. prijsopg. No. 761 Bureau v. d. blad. a A C Levensbeeld in zes afdeelingen. Mevrouw VAN DEN BERG, Haven plein 21, vraagt zoo spoedig mogelijk een flinke DIENSTBODE. Gevraagd een flinke Dienstbode of Dagmeid tegen hoog loon. Adres: Bureau van dit Blad. Gevraagd een flinke Dag-Dlenst- bode, van 8-8 uur. Adres: Dijkstraat 13. Wordt gevraagd een Dag-Dienstbode. AdresJan in 't Veldstraat 84. Er biedt zich aan tegen 1 Aug. een net Buitenmeisje, als meld alleen of hulp in de huishouding, er zal meer op behandeling, dan op loon gelet worden, P. G. en v. g. g. v. Adres: Van Bleiswijkstraat 24, Den Haag. Een net MEISJE van 8 3 uur. Adres: Buitenhaven 1 (Havenhoofd). Gevraagd een Dagmeisje. Zich te melden van 6-7 uur 'savonds. Adres: Westgracht 82. Gevraagd een net Meisje voor halve dagen. Vrijdags den geheelen dag. Adres: Loodsgracht 7. Gevraagd: een flinke Jongen. Adres: Stoom Boek-, en Steen drukkerij „HET NOORDEN", Nieuw- straat 3. Gevraagd oen flinke Loopjongen. AdresVan Galenstraat 39. GEVRAAGD. ADRES: BOEKHANDEL DUINKER, SPOORSTRAAT. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd: een flinke nette Jongen, voor loop- en bakkerij werk. Adres: Zeger Houter, Kanaalw. 117 BANKETBAKKERIJ. Wordt gevraagd een nette Jongen voor loop- en bakkerljwerk, alsmede een nette Looper voor den Zondag. Adcps: VIS, Kanaalweg 87. Jongen gevraagd, broek en vest kunnende maken, by J. TISSING, Keizerstraat. Een nette Slagersleerling gevraagd bij G. BANDT, Wilhelriiina- straat lb. Gevraagd een flinke SMIDSKNECHT. Adres: T. LANSER, Mr. Smid, a.d. Koolj te Koegras. Broodbakker ge vraagd, uitsluitend baAdms:k' DE EENDRACHT". BROODBEZORGER. Gevraagd een net persoon, van 's morgens half zeven tot en met.half elf. Loon f 7.00 per week. Adres: „DE VOLHARDING". BROODBEZORGER. Terstond gevraagd oen net Persoon. Zich te vervoegen Broodbakker^ „DE KORENSCHOOF", Oostsloot- straat 57. Gevraagd Zit- en Slaapkamer zonder pension, met gebruik van keukBn, door gemobiliseerde met vrouw eu kind. Brieven onder opgave van prijs onder No. 759, a. h. Bureau v. d. blad. Gevraagd ZIT- en SLAAPKAMER met pension, liefst omtrek Parallelweg. Brieven onder No. 757, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd op eerste of goede stand te Helder een Huis met tuin. Brieven met volledige inlichtingen onder No. 756, a. h. Bureau v. blad. Te huur een ruime Berg- en Opslagplaats, aan het Westplein, gunstig aan het water gelegen. Adres Koningstr. 20. Te huur het ruime Winkelhuis aan de Spoorstr. 95. Adres: Koningstr. 20. Te huur het HUIS Dijkstraat 33, bevattende 6 Kamers, enz. Huurpijjs 300 gld. per jaar. Te bevragen: Kanaalweg 7. Bespeelde GUITAAR ter over name gevraagd. Brieven met prijs opgaaf onder No. 755, aan het Bureau van dit blad. Opruimingsprljzen. Te koop: 1 RASHONO, 1 PAPEGAAI, KANARIEVOGELS, 1 HANOKAR, KOOIEN, KISTEN, enz. Adres: Janzenstraat No. 1. TE KOOP een PROMENADEWAGEN. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een beste HEERENFIETS. Prijs f 12.-. Adres: Brouwerstraat 42. Te koop een groote mahonie houten LINNENKAST (antiek). Te bevragen: Buekh. MICHÉLS. A. VAN KERKHOFF, bloemist en tuinman, biedt zich beleefd aan voor aan leg en onderhoud van tuinen. Voorloopigadres: Kerkgracht42. In flac. 20 ets., geeft mat citroenzuur en suiker een overheerlijke llmo- nade-slroop. Met gebruiksaanwijzing verkrijgbaar bij: v/h. DE BIE—BIERSTEKER, Keizerstraat 93. Twee beeldhouwers (militairen) zoeken voor de avonduren een Werkkamer. Franco brieven, met prijs, Boek handel EGNER, Keizerstraat. Twee Vrienden vragen net Tehuis, met vrije Slaapkamer. Br. onder N. 758 Bureau van dit blad. Militair met vrouw en 2 kinderen vraagt gem. Kamer te huur, met gebruik van keuken. Brieven onder No. 760, aan het Bureau v. d. blad. Bij A. BLIKKENHORST is verkrijgbaar Schapen vleesch, VET SCHAPENVLEESCH 40, 45, 50 cent, SCHAPEN VET 40 ct. Langestraat 46 HELDER. PRIJSCOURANT GRATIS. IV- TEGEN VEEL VERMINDERDE PRIJZEN! OPRUIMING van diverse in het Schoenmagazijn ZUIDSTRAAT 68. Uitsluitend a Contant. Firma P. HOOGENBOSCH Jz. BIJVERDIENSTE. Een Levensverzekering-Maatschappij met Afdeeling Volksverzekering, vraagt voor den Helder een VERTEGENWOORDIGER, tegen vaste toelage en provisie. Brieven onder No. 748, aan het Bureau van dit blad. DURE TIJDEN ZUINIG WEZEN. Gebruik de tevens het „Excelsior" Verkrijgbaar bij:

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3