L COLTOF, „De BijenkorfSpoorstraat 75-77 hoek 2e Vroonstraat. DE JODIN Cinema Palace BUITEN- en BINNENBANDEN een zeer groote partij prachtige kwaliteit FESTONS met bijpassende ENTREDEUX, Firma P. J. LAFÈBER, Zuidstraat 2-3. Aanvaring s.s. „TRITON". 3 Tranen van berouw. Max Toreador. C.G. VAN DER LEE, Arts, Muziekschool LOOPJONGEN gevraagd, le en 2e hands Welen welke tegen SPOTPRIJZEN worden verkocht. is AFWEZIG Aanvang van den Cursus 1915-1916 WBENSOAGJ_SEPTEMBER. GEVRAAGD EEN LOOPMEISJE, Keizerstraat 90. A. F. ISAKSSON, REUZEN VOORRAAD in alle maten. Goede kwaliteiten. Bit Openbar* Verkooplng van GOEDEREN van dit s.s. GEKOCHT brandwonden, tengevolge waarvan ze lé dagen in het Ziekenhuis verpleegd werd. Gevraagd, of bekl. iets op haar ver klaring heeft aan te merken, zegt bekl^dat getuige het doet voorkomen, alsof drankmisbruik de oorzaak was, hij ontkent dit ten stelligste. Getuige houdt echter vol, dat haai man dronk. De verdediger, mr. Van Berckel, merkt op, dat hij betwijfelt, of dit zoo is, daar bekl. bij zijn patroons zeer goed aangeschreven staat en altijd een goed werkman is geweest. De vrouw houdt vol, dat bekl. vreeselijk dronk. Hij verdiende sbms meer dan f 30 per week, doch bracht slechts f 13 thuis, 'tls wel gebeurd, dat hij in een kroeg's Zatersdags f 8 moest betalen voor drank, dien hij in den loop der week had gedronken. Vervolgens werden gehoord de be steller, die het kistje met de helsche machine op last van bekl. bij de vrouw thuis bracht, de brandweerman, die het brandje, dat door de ont ploffing ontstond, bluschte, 6n de jonge man, die den laatsten tijd met de jonge vrouw omging. De laatste deelde mede, dat hij tegenover de woning van bekl. werkte, toen hij van hare misères hoorde. Hij kreeg'medelijden met haar en zoo kwam hij met haar in kennis. De kennismaking was nog van jongen datum. Ook werd nog gehoord de heer H. G. Langemeijer, arts, die de vrouw ge neeskundigen hulp- heeft verleend. Ten slotte werden gehoord als deskundigen prof. J. Franco uit Delft en de heer J. D. Berkhout, werktuig kundige aan de artillerie inrichtingen aan de Hem brug. Zij hebben de helsche machine onderzocht en proeven genomen. Beiden verklaarden, dat de samenstelling vernuftigd was bedacht, een zeer gevaarlijke inrich ting had en in staat was ernstig letsel te veroorzaken. Dat de ver wondingen niet ernstiger waren ge weest, lag aan de opsluiting van den inhoud. De explosie was zoo gering geweest, omdat het geen er in zat niet vast genoeg was opgesloten. De officier van justitie, mr. del Campo, betoogde, dat de moeilijkheid in deze zaak alleen was het wils- element. Of het middel 'deugdelijk is geweest, is in deze zaak van geen belang. Bekl. zegt, niet zeker te weten, wat hij gewild heeft, toen hij het kistje zond. De vraag dient dus ge steld: heeft bekl. den dood van de vrouw gewild? Wanneer men ziet met hoeveel zorg bekl. het kistje heeft samengesteld en daarbij kilo bus kruit gebruikt heeft, dient overwogen, of bekl. zich daarbij heeft voorgesteld, dat de vrouw er door gedood zou worden. Het is zeer moeilijk, deze vraag te beantwoorden. Dé beweegredenen echter nagaande, gelooft spr., dat men hier gerust het ergste mag aannemen, dat bekl. den dood van de vrouw betrokken heeft in zijn gedachtengang. Het wil spr. voorkomen, dat bekl. schuldig is aan poging tot moord met voorbedachten rade. Uit brieven van bekl., in het bezit van spr., geloolt hij wel, dat bekl. thans berouw heeft. Evenwel kan men niet anders uit al zijn han delingen ontdekken dan dat hij ge handeld heeft uit haat en wraak. Op grond van een en ander vraagt spr. schuldig-verklaring aan poging tot moord en veroordeeling tot een gevangenisstraf van 3 jaren. De verdediger meende, dat in deze van poging tot moord geen sprake kan zijn wegens gebrek aan bewijs van het opzet tot dooden. In een juridisch betoog zette hij uiteen, dat, behalve het ontbreken van het uit drukkelijk opzet, om haar te dooden, er ook geen bewijs was van hetz.g. voorwaardelijk opzet, waarvoor vol gens de veelal geldende leer van prof. Frank, naast des daders bewustzijn van de mogelijkheid van het gevolg, noodig is een nevengedachte, n. 1. deze, dat, al wist de dader niet alleen de mogelijkheid, maar ware hij zeker van het gevolg, hij toch de daad niet zou hebben nagelaten. Als bewijs van het in dezen afwezig zjjn van het voorwaardelijk opzet haalde pleiter de bekentenis van bekl. voor den reehter-commissaris aan. Ook critiseerde pl. het in de dag vaarding subs. 2 gestelde „de be weerde zware mishandeling". Op grond van eenige arresten van den Hoogen Raad meende hij, dat hier van zwaar lichamelijk letsel geen sprake kon zijn. De eenige juiste qualificatie in de dagvaarding was volgens pl. het subs. 3 ton laste gelegde, n.1. eenvoudige mishandeling met voorbedachten rade. Na op de talrijke zeer verzachtende omstandigheden te hebben gewezen, drong pleiter aan op een zeer lichte straf en onmiddellijk ontslag uit de voorloopige hechtenis. Na re- en dupliek, verklaarde de rechtbank geen termen aanwezig om bekl. uit de voorloopige hechtenis te ontslaan en bepaalde zij de uitspraak TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 13 Juli. Op voorstel van den heer Arts, (r.-k. Tilburg) wordt het wetsontwerp tot afschaffing van den accijns op geraffineerd zout uitgesteld tot na het reces. Het ontwerp tot tijdelijke afwijking van de bevorderingswet voor de zeemacht wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Terder werden z. h. s. aangenomen het wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk IS der Staatsbegrooting (Bestrijding van Werkeloosheid), de verhooging van de Indische begroo ting en de suppletoire begrooting van Financien. Zitting van Woensdag 14 Juli. VLOOTAANBOUW. Aan de orde zijn de wetsontwerpen voor vlootaanbouw. De heer Van der Voort van Zijp opent de algemeene beraad slagingen. Spr. wenscht het voorstel los van alle tijdsomstandigheden te beschouwen. De schepen kunnen eerst over twee of drie jaar gereed zijn en dus niet meer dienen voor de thans gemobiliseerde vloot. Vroeger vond de Min. het geen goed beleid, zonder een vast plan, de bouw van schepen aan te vragen. Dat is thans wel veranderd. Spr. vindt de aanvraag verbluffend, Thans wordt gezegd dat het niet toestaan van de schepen een ont wrichting van de Marine tengevolge zou hebben. Bovendien acht hij de aanvraag verbluffend in verband met de rijksflnantiön. Bij de M.B. van 1914 kon de aanbouw van klein materieel niet plaats vinden wegens den toestand van 's Rijks schatkist. Thans levert die toestand geen bezwaar op en loopt de aan vraag tot aan 28.000.000 en misschien stijgt dit nog wel tot 30.000.000. Spr. betwijfelt het bovendien of deze schepen wel een versterking van de vloot kunnen heeten. Ook vraagt hij hoe een misrekening van 1000 ton in de grootte der kruisers mogelijk, was. De heer Hugenholtz vraagt of de Directeur van scheepsbouw in deze gekend is. Ook spr. acht de aanvraag op technische gronden ver bluffend. Verleden jaar toch heette het, dat er met onderzeebooten nog niet genoeg ervaring was opgedaan en dat er geen personeel beschikbaar was. Zijn deze bezwaren nu eens klaps opgeheven Bovendien wilde de Minister eenige maanden geleden nog kruisers welke de helft kleiner waren dan de thans aangevraagde. Omtrent de kwestie van de turbines heeft spr. nog niets vernomen. Spr. zal niet voetstoots zijn stem aan het ontwerp kunnen geven. Wat de onderzeeërs aangaat kan spr. zich met den Min. vereenigen. Indien de bezwaren welke daar eerst tegen bestonden tenminste verdwenen zijn. Wat do kruisers echter aangaat, hieraan zal spr. vooreerst zijn stem niet kunnen geven. Over de strategische beteekenis van de schepen kan spr. als leek niet oordeelen. Wel erkende hij dat bet personeel- vraagstuk voor den Min. uiterst moeilijk is. Echter moet het vraag stuk van aanbouw voor Indië apart behandeld Worden. Daarna moet men het personeel-vraagstuk onder dé oogen zien. Indertijd heeft de regeering ver klaard het rapport van de staats commissie te onderschrijven. Maar deze eerste daad is reeds lijnrecht ermee in tegenspraak. Wat moet er bovendien van het plan van de com missie terechtkomen? Voor de ver- kennings-diensten werden in het rap port 12 millioen gevraagd, en de Min. vraagt thans reeds 60 millioen. Verder acht de Min. de aanbouw gewenscht in verband met het per soneel. Spr. denkt echter dat dit alleen geldt,voor de officieren, die com mandant van zoo'n kruiser denken te worden. De officieren echter die verder zien dan deze twee schepen zwijgen, ofschoon het voorstel uitgaat van Min. Rambonnet die indertijd het voorstel van Min. Wentholt be reed. Van den aanbouw van zware ar tillerie-schepen zal zoodoende niets komen. Het is alsof de Minister denkt daarvan komt toch wel niets terecht, laat ons dus alvast maar toetasten, dan valt het eindcijfer toch nog mee. De Staatscommissie achtte den ver- kenningsdienst noodig, 6 torpedo kruisers van 1200 tons met een snel heid van 36 mijl. De minister acht het echter noodig voor den dienst, beter beschermde en beter bewapende schepen te bestemmen, maar heeft dan de Staatscommissie niet do vraag onder de oogen gezien of de door haar voorgestelde kruisers voor hun taak berekend zijn? Daarbij komt dat de tonnenmaat der kleine kruisors van 1904 tot 1912 voortdurend ge stegen is. Dit punt heeft de Staats commissie van 1912 natuurlijk onder de oogen gezien. Toen achtte zij torpedokruisers van 1200 ton vol doende en indien men nu al deze te klein mocht achten, moet men dan den sprong maken van 1200 op 7000 ton? Frankrijk maakt thans kleine kruisers van 4800 ton en Engeland kruisers van 3810 ton met een snelheid van 30 mijlen als de „Arethusa". Moeten wij nu kruisers maken van 7000 ton? Spr. acht dit voor ons land een weelde-artikel. Wij moeten ons niet blind staren op de daden van de „Emden". De eenige les, die tot nog toe uit den zee-oorlog voortgekomen is, is deze, dat de kleinere het tegen de grooten moesten afleggen. Spr. is vooralsnog niet overtuigd, dat de bedoelde schepen een verster king van de vloot zullen blijken te zijn. Niet zonder zorg ziet hij dezen eersten stap van den Minister, of schoon de poging op zichzelf hulde verdient. Spr. raadt den Minister echter, alsnog deze kruisers van het programma af te voeren. De heer Hugenoltz en zijn politieke vrienden hebben zich geërgerd ge voeld door de indiening van het ont werp, den vorm er van en de behan deling. Voornamelijk wegens de sa menkoppeling met een mobilisatie- crediet, waardoor het ontwerp den schijn kreeg nog tydens de mobili satie voor de veiligheid van ons land te dienen. Het doet spr. denken aan een truc. De Minister verklaart, dat deze samenkoppeling de meest doel matige was.' Zeker, zoo merkt spr, op, om er 28 miljoen door te jakkeren, waarvan de Kamer later spijt zou hebben als haren op haar hoofd. (Ge lach). Verder is er geen, tijd geweest voor rustige overweging van het ontwerp. Behoorlijke toelichting ontbrak, en in enkele weken is de aanvraag ver hoogd van 25 op 28 millioen. De Minister spreekt ook over lessen van dezen oorlog. Maar Duitschland laat zijn kruisers in de Kieler bocht en zendt zijn onderzeeërs over reus achtige afstanden uit. De begeleiding van de onderzeeërs door kruisers neemt de geheimzinnigheid van deze, vaartuigen weg. Zij verraden de aan wezigheid der duikbooten. Verder vreest spr., dat deze kruisers zeer spoedig verouderd zullen zijn. De heer Bichon van IJssel- monde verklaart niet voor het ontwerp te zullen stemmen, in rede o. a. klagende, dat de minister de Kamer maar wat wijs maakt, waartegen de voorzitter opkomt. De heer Jansen is wel voor versterking der vloot, maar acht het tijdstip van indiening in dit deel van het jaar onjuist. Hij verklaart ten slotte, dat hij ten aanzien van de duikbooten met den minister wil meegaan, doch ten aanzien van de kruisers zich zijn oordeel voorbehoudt tot de nadere mededeelingen van den minister. De heer Van Nispen tot Sevenaer verklaart met den minister mee te willen gaan, omdat hij tegen de uitdrukkelijke verklaring van de Regeering dat het noodig is, niet wil ingaan. De heer Boogaardt begroet het voorstel vand Min. metinstemming. Hij ziet hierin een eerste stap in de richting van de voor Indië zoo noodlge vloothervorming. De heer van Deventer kan met den Min. mee gaan wat de onderzeeboo ten betreft. Wat de kruisers echter aangaat, hieraan hecht spr. niet veel waarde. Hij is van meening dat zij niet zullen kunnen dienen voor het door den Min. beoogde doel, althans zullen zij er niet noodzakelijk voor zijn. Het beste zal zijn dat men het oordeel over het stelsel vau Vloot- bouw uitstelt, tot de ervaring in dezen oorlog opgedaan duidelijk zal spreken. De heer Seheurer zegt dat het plan van de staatscommissie nog niet wordt aangeroerd. Een bepaald vloot- plan is er nog niet gekomen. Nu komt plotseling .deze aanvullingsbe- grooting, maar ook deze heeft geen vast plan in zich. Tal van zaken, als basis, braud- stofvoorzienirig etc. worden in het ontwerp niet aangeroerd. Spr. kan het voorstel voor de beide kruisers niet aanvaarden, ook al omdat hij vau meening is dat deze oorlog juist getoond heeft dat men geen kruisers meer moet aanbouwen. Wat de onderzeeërs aangaat, daar over wil spr. het antwoord van den Min. afwachten. De heer D e M e s t e r, brengt den Min. een woord van lof voor de indiening van het ontwerp. H(j be grijpt dat haast moet worden gemaakt met het aanvragen van de gelden. Volgens spr. is de Kamer ten aanzien van de duikbooten vrijwel eenstemmig. Ten opzichte vau de kruisers is dat anders. Ook spr. is het een be zwaar, dat de Min. niet zegt hoeveel kruisers hij uoodig heeft, terwijl ieder ■toch begrijpen kan, dat men niet kan volstaan met het aangevraagde. Bovendien heeft de ervaring zich over de kruisers nog niet zoo uitge sproken als over de onderzeeërs. Van de laatsten weet men thans reeds dat zij noodig z|jn. De afgevaardigde zou het daarom wenscheljjk achten als de Min. voor alsnog de gelden voor de kruisers terugnam. Door spr. wordt een motie in dien geest aangekondigd welke hij echter nog niet indient, daar h|j het antwoord van den Min. wil afwachten. De motie houdt echter niets anders in dan een verzoek aan den Min. om de voor de kruisers bestemde gelden voorloopig van de begrooting af te voeren. Daar nu de Min. aan het woord is, wordt de vergadering verdaagd tot Donderdagmorgen 11 uur. Laatste berichten. Van het Westelijk front. Parijs, 14 Juli. Officieel bericht van hedenmiddag: De Duïtschers hebben na vooraf gaande beschieting de loopgraven ten Z.W. van Pilkem op den Oostol|jken oever van het Yser-kanaal aange vallen, die de Engelsche troepen in den nacht van 5 op 6 Juli hadden vermeesterd, doch z|jn teruggeslagen. In de streek ten N. van Atrecht buitengewoon hevig kanonvuur. Et- is nieuwe materieele schade te Atrecht aangericht. Gisteren is de infanterie niet opgetreden. Vannacht z|jn eenige gevechten met hand granaten geleverd ten N. van het kasteel Carleul en in het Doolhof. Atrecht en Soissons zijn beide door zwaar geschut beschoten. In de streek van Sommea-Frise en van Fay, ten W. van Péronne, en bij Perthes in Champagne mijn- gevechten. In Argon ne heeft het leger van den kroonprins het offensief hervat van den weg Dinarville-Vienne-" chateau tot aan de streek van Haute Ohevauchée, doch een nieuwe neder laag geleden. De Duitschers hebben na een uiterst hevige beschieting en na een geconcentreerd granaatvuur met verstikkend gas met belangrijke strijdkrachten aangevallen. Vijf ver schillende regimenten van het zesde legerkorps zijn reeds waargenomen op het punt waar de linies een oogen- blik hebben gezwicht. Fransche tegen aanvallen brachten de Duitsehe vor dering tot staan. De aanvallen der Duitschers, die samengetrokken wa ren op het tusschen Marie Thérèse en Haute Ohevauchée veroverde gebied, z|jn voorgoed gestuit. Tusschen Maas en Moezel wordt het kanonvuur voortgezet, vooral in het bosch van Aprémont en het Priester bosch, waar de Duitschers, na de nederlaag, die zij b|j hun aanvals- poging in den nacht van 12 op 13 Juli leden, hun aanval niet hebben hervat. De Franschen hebben tusschen Fey en-Haye en het bosch (van Apré mont) terrein gewonnen door granaat gevechten in de loopgraven. In den afgeloopen nacht geweer- en kanon vuur zonder infanteriegevechten. Verder geen nieuws. Van het Oostelijke gevechts terrein. Berlijn, 14 Juli. Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier: Tusschen Njemen en Weichsel heb ben onze troepen in de streek van Kalwaria, ten Z.W. van Kovno, bij Przasnysz en ten Z. van Mlawa eenige plaatselijke voordeelen behaald. Op het Zuidwestelijke oorlogsterrein is bij de Duitsehe troepen niets ver anderd. Telegrammen,ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. Den Haag, 15 Juli. Het lijk vau den adelborst der Marine-reserve, die bij het omslaan van de tiefenaiesloep op de Brielsche Maas omkwam, is heden .angespoeld. Londen, 15 Juli. (V. D.) De mijn werkers in Zuid-Wales weigeren het bevel van de regeering, om liet werk te hervatten, op te volgen. De staking in Zuid-Wales is thans b|jnaalgemeeii. De Tweede Kamer heeft met 46 tegen 21 stemmen aangenomen het wetsontwerp betreffende den Vloot aanbouw. De voedingswaarde van verdord gras. Bij de heerachende schaarschte aan veevoeder w|jst professor Zuntz van de landbouw hoogeschool te Berl|jn in de „Nordd. Allg. Zeitung" er op, dat men het verdorde gras, dat men in dezen zeer drogen zomer allerwege ziet, als veevoeder niet moet ver smaden. Nergens, zoo zegt hij, ziet men aanstalten maken om dit op den wortel verdroogde hooi te ge bruiken. Het schijnt weinig bekend te zijn, dat het een hooge voedings waarde bezit, bij gelijk gewicht zelfs een hoogere dan gewoon hooi. Bij het te vroeg verdorren van het gras, blijven de voedingsstoffen er in, tor- wijl ze bij normaal lijp worden in het zaad trekken. Hoeveel grooter de voedingswaarde van verdord gras is, bewijzen de schitterende ïnest- resultaten vau de runderen, die op de uitgestrekte prairieën in Noord- Amerika tusschen Mississippi en het Rotsgebergte weiden. In de heete zomermaanden hebben deze dieren alleen het gele verdroogde gras van de regenlooze steppe en gedijen prach tig daarbij. De dieren moeten natuur lijk veel meer drinken dan op groene weiden. Advertentiën. Den 29sten Juli hopen onze ge-1 I liefde Ouders W. F. QUAST en A. M. QUAST-JONKER, j hunne 121/2-jarlge EchtvereBnlglng S te herdenken. Hunne dankbare Kinderen: jj MARGARETHA. PI ETER. I Helder, 15 Juli 1915. Zuidatraat No. 31, Da ondergeteekende brengt ter kennis dat hij met toestemming van Burge meester en Wethouders een Collecte zal houden voor A. DE WIJN, Midden straat, die het ongeluk heeft gehad zijn eenigst paard te verliezen. L. BAARS, Langestraat. De Heer en Mevrouw VAN DEN BRAND- TERWINDT, zullen gaarne bezoeken ontvangen ZONDAG 18 en 25 JULI a.s., van 3-5 uur. Dijkstraat 51. WITTEBIOSCOOP AIS HOOFDNUMMER van 16 tot en met 22 JULI: Nordisk film In 3 afd. In de titelrol RITA SACHETTO. Verder varieerend programma Telefoon 220. PROGRAMMA van 16 JULI tot 22 JULI. Muzikaal geïllustreerd door de Heeren QEBR. PALA. 1. Villenour. (Gekleurd natuur). 2. The dars and dar. (Acrobaat). 4. 5. Levensschets in 3 deelen. Lachen Lachen. Iemand vraagt gem. KAMER tevens tijdelijke verzorging van een kindje van V/3 jaar. Brieven no. 866 Bureau van dit blad. II 1. 8. De Banneling, (orama). I. De Huwelijksnacht van Rigadin. (Komisch). De Directie behoudt zich het recht voor dit programma te wijzigen. KOELE, RUIME, LUCHTIGE ZAAL. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge 50 ct., 1ste rang 30 et., 2de rang 23 et., 3de rang 15 ct. Militairen beneden den rang van Onder officier en Kinderen op alle rangen half geld. Ten allen tijde kunnen Plaatsen besproken worden per Telefoon. Aanvang 6 uur. Zondags 4 uur, bij ongunstig weer 2 uur. Bergplaats voor Rijwielen. f 3.50 per week. Gevraagd een LOOPJONGEN, niet beneden de 14 jaar, goed kun nende fietsen, bjj OUDKERK VAN PRAAG, Spoorstraat. BANKETBAKKERIJ. Een flinke Loopjongen gevraagd. AdresMaiso'n YAN ALPHEN, Dijkstraat 34. Wegens familie-omstan- digheden is de Scheersalon en Sigarenhandel van H.J. WEIDEMA, Hoofdgracht 81 naast Café P. de Koning, GESLOTEN van ZONDAG MORGEN tot DONDERDAGMORGEN. van Zaterdag 17 Juli a.s. tot Maandag 2 Aug. a.s. De praktijk zal worden waar genomen door de HH. Dr. BAK KER, Dr. GRUNWALD en Dr. LOUWERSE. HELDER. Inschrijving van nieuwe LEERLINGEN aan de School WESTSTRAAT 74 dagelijks tot 1 Augustus. Prospectus op aanvraag. A. J. LEEWENS, Directeur. Wordt gevraagd een nette Dienst bode, met begin Augustus. AdresMej. VAN BREDA, Hoofd gracht 49. Mevrouw BRAAM vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordige, een flinke Dienstbode of Noodhulp. Zich aan te meldenMarinewerf, 's avonds na 8 uur. Mevr. VAN PIENBROEK, Anker park 4, vraagt een DIENSTBODE, voor den dag of dag en nacht. Mevrouw VOS—Bisdom, Hoofd gracht No. 27, vraagt tegen September of October een nette DIENSTBODE. Mejuffr. VAN DEN BERG, Haven plein 21, vraagt met 20 September eene flinke DIENSTBODE voor Plantsoenstraat No. 1. Flinke Dag-Dienstbode gevraagd. Adres: Mej. MEIJER, Kanaalweg97. Gevraagd een net DAGMEISJE, niet beneden 16 jaar. AdresMevr. SMEETS, Weststraat 59. Gevraagd een net Dagmeisje in gezin zonder kinderen. AdresBureau van dit blad. Er wordt gevraagd een net Dag meisje, bij Mej. ZEGER HOUTER, Kanaalweg 117. Gevraagd om dadelijk in dienst te eden 2 nette Kamermeisjes, loon f5 per week. Adres: Badhotel, Koog, Texel. Net Meisje vraagt werkbuizen. Geen winkel. Adres: De Ruiterstraat 33. voor bezorging van couranten en ander licht werk. Adres: Boekh. EGHER, teilerstraat 31. Flinke Jongen, niet beneden 17 jaar, gevr. voor de Brood bakkerij. Aanvangsloon 6 gulden en provisie. Broodfabriek „De Eendracht". Gevraagd een flinke JONGEN. Loon f2.— f3.—, naar gelang van den leeftijd. Adres Boekhandel J. C. DUINKER. Eon SMIDSJONGEN en een LOOPJONGEN gevraagd. AdresJ. A. ZOETELIEF, Kanaal- weg 103. Gevraagd een Smidsknecht. Adres: P. SMIT, Parallelweg f tegen hoog loon. Adres: Boekh. EGHER, Keizerstraat 31. Gevraagd een Bakkersknecht zelfstandig kunnende werken. Adres: Wed. P. K. VERBERNE, OudeBchild op Texpl. Gedeeltelijk gemeubileerd Heerenhuis te huur. Inlichtingen te bekomen Binnen haven 101. Een gemobiliseerde zoekt voor zich en zijn vrouw een gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met gelegen beid voor koken. Br. no. 867, bureau van dit blad. Iemand zoekt een ongemeubiieerde Kamer met kookgelegenheid. Brieven onder No. 868 aan het Bureau van dit blad. Een onderwijzeres vraagt een vrije Zit- en Slaapkamer of Zit- Slaapkamer met degelijk pension Br. onder No. 869, Bureau v/d. olad. Te huur gevraagd een Boet of Schuurtje. Brieven onder No. 870, aan het Bureau van dit blad. Een afgesloten ruimte te huur gevraagd voor berging van oud ijzer. Adres: H. JOUSTRA, Breestr. 10. Te huur aangeboden: een Zit- en Slaapkamer. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een Zit-Slaapkamertje. Adres J. APPEL, Spoorstraat 48. Ter overnameBoeken der R. H. B. S., van klasse 1 tot en met 5. Te bevragen B ree water straat 34. Ter overname aangeboden «en Melkzaak. AdresBureau van dit blad. Te koop een goed onderhouden WERKFIETS. Adres: v. Galenstraat 55. Te koop een Geit. Geeft 2 L. melk per dag. Adres: Vijfsprong 7. TE KOOP: een goed onderhouden Kinderwagen, een sterk Vloer kleed en een 2-persoons Matras. Adres: 2e Vroonstraat 103. Te koop een WASCHMACHINE zonder gebreken. Adres: Bureau van dit blad.- Leardoek Ameublement: Canapé, 2 Fauteuils en 4 Stoelen f 45.00; gebeeldhouwden Canapé met rood pluche f 12.00; Bureaustoel f6.00; houten Reiskoffer f 2.50 enz. enz. In- en Verkoop van Te koop en te ziendes morgens van 10 tot 12 en des avonds van 6 tot 8 uur. Vraagt Prijsopgaaf van Aanleg van Gas- en Waterleiding. Nog te koop twee 2e hands Dames-Rijwielen. M. L. H EU LI GEN BERG, Spoorstraat 19. Telef. 191. Neemt eens Proef! Boterinrichting DE UNIE. Levert de fijnste Boter. Geeft op ieder pond vanaf 50 cent een BON. 20 bons geven recht op een gul den terug. Aanbevelend, ORANJESTRAAT 50 hoek Visohmarkt. Bij P. SCHRIEKEK, Smidstraat no. 21. Gesteriliseerd Vleesch. Uitgesneden 7 ct. p. ons. Stukjes 30 ct.

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 3