POPPENKAST FANCY-FAIR. POPPENKAST FANCY- FAIR Plaatselijk Steuncomité. CASINO. r\ Gaat zien De Internationale Vloten. CINEMA PALACE, BEZOEKT Geopend van 9 tot en met 17 October. Openbare Vergadering DINSDAG-,DONDERDAG en VRIJDAGMIDDAG, Handschoenen R. BAKKER Dz., Keizerstraat 56. Laatste berichten. Herst. Ev. Lui Jongel.-vereen. iging „Morgenrood". BIBLIOTHEEK. aanvangende telkens to 4.15, vertooning van de Dankbetuiging. DE ten bate van het IN Keizerstraat ^90. Magazijn.,DE STER Binnenhaven. Heldersche Vereeniging van Detailhandelaren in Brandstoffen „CARBON". Voor de Boterham SPORT. Voetbal. Terrein Bol weg. H.F.C. I H.B.S. I (2-4 uur). Voor de eerste maal zullen onze beide plaatselijke clubs elkaar ont moeten in een door den N.V.B. uit geschreven wedstrijd. Dat het van de zijde van 't publiek aan belangstelling niet zal ontbreken, behoeven we niet te betwijfelen. Rest dus slechts de vraag of de beide clubs door hun spel zich die belang stelling waardig zullen toonen. Ook daaraan behoeft geen twijfel te be staan, gezien de reeds een der ge speelde matches van beide tegen standers. Vooral die van den ver schenen Zondag. Ofschoon uitkomend met invallers heeft H.F.C. toen in Hoorn een zeer geestdriftig en vurig spel vertoond, dat 't volledige Hol- landia kranig partij gaf en, zooals bekend is, het zelfs een nederlaag wist toe te brengen. H.B.S. hebben we dien dag zelf tegen Holland zien debuteeren en, hoewel tamelijk onvolledig, de voor hoede vertoonde toen reeds een mooi combineerend samenspel, prachtig gesteund door backs en halfbacks, van wie de eerste-klasse-speler Cos- termans, die vroeger voor Vitesse I (Arnhem) uitkwam, wel het meest in 't oog vallend werk verrichtte. Hij zal een geducht struikelblok blijken te zijn voor de H.F.C.-voor- hoede, evenals de adelborst Dijkshoorn, die dezen keer Hoek in 't doel zal vervangen. In de middenlinie ver vult Bol de spilplaats, eveneens een adelborst, die voor de geregelde be zoekers van de militaire wedstrijden van 't afgeloopen seizoen geen onbe kende is. P. Luljckx en Müller staan hem terzijde. De voorhoede is bijna volledig met Vos in 't middeD, Stof fels en A. Kramer respectievelijk rechts en links van hem en De Waard en N. N. op de vleugels. Een uiterst gevaarlijk quintet, waarvan elk zijn plaat» waard is. Toch bevreemdt het ons Ton Hacken daarin te missen. H.F.C. dient tenminste tegenover dit elftal verbazend op baar qui-vive te zijn. Persoon zal het in zijn doel warm genoeg krijgen al zal 't hem daarbij niet aan den steun van de twee beproefde backs Van der Poll en Van Arnhem ontbreken. In de halflinie zullen we dezen keer Van der Wall op de rechtshalfplaats zien staan; zooals bekend een vurig speler en onvermoeid werker. Bak en Kik kert zijn genoegzaam bekend als stoere werkers om niet ook nu van hen een stevige partij voetbal te ver wachten. De voorlinie hebben we in haar tegenwoordige samenstelling nog niet zien spelen. Met mannen als Groote, Dito en Van den Aardweg daarin, kan 't niet anders of ook van hen mag men enthousiast spel ver wachten. Alles bij elkaar genomen wacht ons dus a.s. Zondag zeer beslist de belangrijkste wedstrijd van dit seizoen. Het plaatselijk element is voor 't publiek aanleiding beide favorieten als om strijd aan te moedigen, terwijl de spelers juist daardoor nog meer hun beste krachten zullen inspannen. Te meer zal elk zich van zijn beste zijde doen kennen, daar van dezen wedstrijd als nieuwste attractie door de directie van het Heldersche Bios- cope-theater (Kanaalweg) een film zal worden opgenomen, zoodat ieder later in de gelegenheid is den wed strijd op zijn gemak nog eens te doorleven. Aan een voorspelling wagen we ons niet, dat is bij een plaatselijke ontmoeting reeds zoo vaak een te delicate zaak gebleken. Wel kunnen we zeggen dat de overwinnaar verbazend hard voor de zege zal moeten werken. Laten hopen, dat de strijd zelf in een zoo goed mogelyke verstandhouding mag worden gespeeld, opdat noch van de zijde van 't publiek, noch van de zijde van de spelers eenige weerklank worde gehoord. De heer Walig uit Haarlem zal den wedstrijd leiden. Laat 't publiek zich er vooral voor wachten bij mo gelijke verkeerde beslissingen zich in in de rechtspraak te mengen. Kritiek op den scheidsrechter is absoluut on- gewenscht en kan niet anders dan nadeel meebrengen voor de ontvan gende club. De Ned. voetbalbond' speelt er niet meel De volgende elf tallen koraeu in 't veld Persoon. Van Arnhem. v. d. Poll. O. v. d. Wal. Bak. Kikkert. y d. Aardweg. Rapat.1. Dito. De Boer. Groote. N. N. A. Kramer. Vos. Stoffels. De Wiutrd. Müller- Bol. P. Luyckx. C. Kramer. Costermans. DUckxhoorn. en Wolhynie. Deze aanvallen, onder nomen met sterke strijdkrachten en veel verbruik van munitie, bleven zonder gevolg. Aan de Bessarabische grens zijn de Russische stormkolonnes op de hoog ten ten Noorden van de DDjestr en Strypa verstrooid eer ze onze hindernissen waren genaderd. Ten N.W. van Tarnopol zijn de Russen op twee fronten onze loop graven binnengedrongen, doch door in allerijl aangevoerde Duitsche en Oostenrijksch-Hongaarsche verster kingen hedenochtend weder torugge- slagen. Een zelfde lot trof den vijandelijken aanval op het dorp Sepanof ten N.W. van Kemunec, dat gisteren als mid delpunt van een verbitterden strijd meermalen van bezitter is gewisseld, maar nu weder vast in onze handen verkeert. Zoo ook hebben w(j ten Z.W. van Olyka sterkere Russische strijdkrach ten in een gevecht op korten afstand teruggeworpen, waarbij het 89e re giment infanterie en hot 31e land weerregiment zich vooral hebben onderscheiden. Ten N. en ten N.O. van Kolki (aan de Styr) hebben onze tegenaanvallen veld gewonnen. Wij hebben den vijand de dorpen Lisowo en Galuzio ontnomen. Op het grondgebied van Wolhynie z(jn in de gevechten van eergisteren en gisteren in *t geheel ongeveer 4000 Russen gevangen genomen. De vijand leed zeer zware verliezen. Van het Zuidelijke gevechts terrein. Weenen, 8 October. Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier: Gistermiddag hebben de Italianen op de hoogvlakte van Vielgereuth over het heele front met sterke strijdkrachten een nieuwen aanval ondernomen, die evenals alle vooraf gaande, bloedig is afgeslagen. Bizon- der hevig heeft de strijd gewoed om een van onze steunpunten ten noord oosten van den Maroniaberg. Hier hebben drie vijandelijke bataljons in dichte drommen storm geloopen en zijn door een vernielde hindernis binnengedrongen, doch door afdeelin- gen van het veertiende Oostenr(jksche regiment infanterie met de bajonet teruggeworpen. De geheele aanval eindigde met de vlucht der Italianen, De vijand heeft weder tevergeefs onze stellingen aan de noordzijde van den sector van Doberdo aange vallen. B(j Selz hebben afdeelingen van het 87e regiment infanterie de Italianen verjaagd uit een binnen hun ge vechtsfront gelegen steengroeve. W(j hebben een tegenaanval afgeslagen en de vijandelijke stellingen in de lucht doen vliegen. Van het Westelijke gevechts terrein. Parijs, 8 Oct. Officieels mededee- ling van hedenmiddag: Ten N. van Atrecht duurde het kanonvuur in de richting van Souchez en zijn omtrek en in den sector Hoogte 140 la Folie in den loop van den nacht voort. Ook is er vrij groote bedrijvigheid van de Duitsclie artillerie geweest, waarop de Fransche artillerie antwoordde, in de streek van Roye en ten N. van de Aisne in de richting van Tracy le Val en in het bosch van St. Mard. In Champagne hebben de Duit- schers de Fransche stellingen hevig gebombardeerd tusschen den weg van St. Hilaire naar St. Soupiet en van Souain naai- Somme-Py. De Fransche batterijen hebben overal krachtig geantwoord. Een felle strijd ontwikkelde zich in de dwars- gangen ten Z.O. van Tahure in de richting van Mesnil. Tusschen de Argonnen en de Maas heeft een Fransche mijn in het bosch van Malancourt sappewerken vernield. Nader meldt men ons dat het elftal van H. B. S. eenige wijziging heeft ondergaan, daar verschillende spelers verhinderd zijn. De opstelling is thans als volgt: Dück* hoorn. C. Kramer. Costermans. Ten Backen. Luyckx. Schut, de Gaay. Stoffels. Vos. Kramer. Hoek. Dus met invallers voor Boers, v. d. Ben, Müller, Bol en Korff. S. H. B. S. Il-Edam I. Uitkomende in de 2de klas N.H.V.B. zal morgen S. H. B. S. II tegen Edam I haar eerste wedstrijd op het terrein Tuindorp spelen. Stelt het elftal zich als o.s. op, dan achten wij een over winning zeer wel mogelijk, te meer daar het tweede elftal dikwijls enthousiaster dan het eerste speelt. Allen aangepakt tot het laatst aan toe: er bestaat immers kans op promotie 1 De opstelling is: ScbTsyer. De Waard. S. Luyckx. v. ProoJJen. B. Luyckx. Kipperman. Boffman. Do Groot. Steegers N. N. S. Bito. steeds grooter verliezen-cljfers gepu bliceerd. Zoo had het marconi-station te Poldhu den oden dezer het be richt de wereld ingezonden, dat w(j reeds 60 onderzeebooten verloren hebben. In tegenspraak met deze, met be paald oogmerk, mateloos overdreven bewering, zijn wij van gezaghebbende zijde gemachtigd tot de verklaring, dat het verlies aan onderzeebooten minder dan een vierde van het ge noemde aantal heeft bedragen. Voorts wordt door de buitenland- sche pers aan die groote verliezen- cljfers het vermoeden vastgeknoopt, dat Duitschland enkel door diet) ver liezen tot een zekere beperking van zijn onderzeebootoorlog zou zijn ge noodzaakt. Wat dit betreft kunnen wij con- stateeren, dat heT- aantal onderzee booten, waarover Duitschland thans beschikt, aanzienlijk grooter is dan bij het berin van den onderzeebooten oorlog. Vin het Oostelijke gevechts terrein. Weenen, 8 October. Officieel bericht uit het groote hoofdkwartier De Balkan. Sofia, 8 Oct. De koning heeft een schryven gericht tot den minister raad, waarin hü, in zijn qualiteit van opperbevelhebber van alle strijd krachten des lands, aan don minister van oorlog, generaal Jekof, het be vel over het leger te velde heeft opgedragen. Roemenië. Boekarest, 8 Oct. Uit de uitlatin gen in de pers van bijna elke rich ting en uit inlichtingen, afkomstig uit gezaghebbende kringen blijkt de opvatting, dat er voor Roemenië geen aanleiding bestaat om wegens de ge beurtenissen in Bulgarije en Grieken land van houding te veranderen. Het nieuwe offensief tegen Servië. Weenen, 8 October. De overtocht der Oostenrijksch-Hongaarsche en Duit sche strijdkrachten over de Beneden- Drina, de Save en de Donau is voort gezet. Pogingen der Serviërs om onze krijgsverrichtingen te belemmeren of te verijdelen zijn op alle punten mislukt. Bulgarije en de entente. Berlijn, 8 October. Het Bulgaarsche telegraaf-agentschap meldt d.d. gis teren het volgende De diplomatieke vertegenwoordi gers van Engeland, Frankrijk, Rus land en Italië zijn 's avonds per extra-trein vertrokken, met het per soneel van de gezantschappen. De Russen reisden over Roctsjoek, alle andere over Dedeagatsj. Uit naam van de regeering was de secretaris generaal van het departement van Buitenlandsche zaken aan het station aanwezig om hen uitgeleide te doen namens den Koning waren de chef van diens politieke kabinet, Dobro- witqj, en de adjudant des Konings, generaal Sawof, aan het station ge komen. Twoe ambtenaren van het departement van buitenlandschezaken maken de reis mee tot de grens stations Roestsjoek of Dedeagatsj. Duikboot- en mijnoorlog. Berlijn, 8 Oct. Den laatsten tijd worden in de buitenlandsche pers voortdurend over verliezen, die de Duitschers L" Alkmaar, 8 Oct. 1916. KAAS. Fabrieksbaas moikaaa f --juugo kaas kl.fabrieliskaasf86.— af-.-,kleine boerenkaas commissie fabriekskaaa f coinmis- boerenkaas r iH -, middelbare fabriekskaaa t—middelbare boerenkaas f04.-. Aange voerd 810 stapels, wegende 216.000 K.Q. Handel vlag. UIT DEN OMTREK. Texel, 6 Oct. 1915. Van 4 tot en met 6 October zijn van Texel verzonden12 koeien, 8 kalveren, 281 schapen, 260 lammeren en 38 varkens. Burgerlijke Stand van Texel, van 1 tot en met 8 October 1915. GEBOREN: Cornelis Jan, z. van Cornelis Jan Kalis en Trijntje Knaap, den Hoorn; Catbarina Cornelia, d. van Reijer Dijt en Maria Verberne, den Burg; Reijer Johannes, z. van Simon Gomes en Neeltje Dijt, den Burg; Maarten Pieter, z. van Corne lis Vlaming en Cornelia Pieternella Roeper, Oosterend. ONDERTROUWD: Klaas Schrander, Helder, en Elisabeth Cornelia Daalder, de Koog. GETROUWD: geene. OVERLEDEN: Pieter Dijker, oud 78 jaar, den Hoorn; Bregje Roosen daal, oud 75 jaar, echtgen. v. Pieter Vlaming, Oosterend. AGENDA. WiLte Bioscoop, Koningstraat. Hoofd nummer: „De Zonden der Vaderen" Cinema Palace, Binnenhaven. 2 Hoofd nummers 1. „De noodlottige voorspel ling" 2. „Een liefdesavontuur van I>u Bary". Eerste Heldersche Bioscoop, Kanaalweg 112. Hoofdnummer: „Ca.ius Julius Cao sar". De groote veldheer en keizer. Bioscoop „T.A.V.E.NAI.", Spoorgrarht. Hoofdnummer: „De-dubbole rooi". 9 Oct. Fancy-Fair in Casino. Geopend van 4— 11 uur. 12 en 13 Oct. Specialiteiten-Voorstellingen ln Tivoli, 8 uur. 13 Oct. „Halleluja". Openbare uitvoering in de Gereformeerde kerk, Spoorstraat, 8 Burgerlijke Stand van Helder, 7 en 8 Oct. 1915. GETROUWD: H. J. Vlaming eu A. Bont, C. Staalman en N. Stijl, P. J. v. Steenbergen en G. C. Borrius, C. Janse en T. Ham. BEVALLEN P. Speet—Koning stem, d.J. C. Mahieu-* Jansen, d. E. E. Cohen Stuart—Hissink, z.J. C. E. van Niel - Caminha, d.A. Prins-Schoen, d.J. Walburg-de Vries, d. OVERLEDEN M. H. Scheuk, 2 w. MARINE EN LEGER. De luit. ter soe der 2e klasse J. F. WesBoling wordt 14 dezer geplaatst aan boord van Hr.Ms. „Atjeh", terwijl de daar aan boord dienendo luit. ter zee der Se klasse G. H. Poolman met den 16en dezer wordt gesteld ter beschikking De officier-machinist der 3e klasse A. J. M. Blom, van Hr. Ms. „Van Spetjk", wordt 10 dezer geplaatst op '8 Rijkswerf te WiUemsoord, en belast met den dienst der conservatie, tor ver vanging van don officier-machinist der le klasse L. J. J. Dornlekwelke met den lüen dezer wordt ter beschikking gesteld De machinisten H. C. Dekker en G. H. Klasinga zijn bestemd voor het eskader in Oost-Indiö en zullen 6 Nov, a.8. por stoomschip „Koningin der Nederlanden" hun bestemming volgen. STOOMVAARTBERIGHTEN. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Java vertrok 7 dezer van R'dam naar A'dam. Roepat, thulsr., vertrok 6 dezer van Sabang. Batjan, thuisr.. psbs. 7 dezer Perim. Kon. dor Ned., tnuisrvertr. 7 dozor v. Port Said. Karimata, thulsr., vertrok 7 dezer van Genua. Vondel, thuisr, pass. 7 dezer Dover. Krakatau arriv. 8 dezer van Java te A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Arakau, uitr., pass. 6 dezer Perim. Bengalen arriv. 6 dezer van Manilla to Haipliong. Goontoor, uitr., vertrok 7 dezer van Port Said. x fcioi, i iiuibi., vei li uk uezer vau i auaug. lnsulmde hedennacht van R'dnm naar Batavia, Is wegens mist vuur don N.Waterwog geankerd en zal vermoedelijk morgenochtend vroeg de reis voortzotten. Koninklijke Hollandsche Lloyd. land ia, uitr., ve i/oiiland, uitr., past Gooiland, thuisr., f Kennemerland,ulL.,_ Tubantia, thuisr., vertrok 7 dozer van Vigo. Kon. W8st-lndisohe Maildienst. Commewyne, thuisr., vertrok 7 dezer v.N.-York. Pr. Fred. Hendrik, uitr., arriv. 7 dezer te N.-York Haven te Nleuwedlep. n Huil en vertrokken ni 8Oct. Idem van Harlingen naar „Friesland" Idem van Amsterdam t Eng. S£. .Teal". De vjjand heeft gisteren aangevallen oorlog zouden hebben geleden, mede- over het heele front van Oost-Galicie I deellngen gedaan. Daarbij worden VISSCHERIJBERICHTEN. Nieuwudiep, 7 October. Door 6korders aange bracht10 stuks iniddeltong, por stuk f 0.70, 20 stuks kleine tong, per stuk f 0.90, 4 mand kleine schol, per mand f7. - a f8.—, 2 mand schar, per mand 74.— Nieuwcdiep, 8 October. Aangebracht dooi 20 korders: 6 tot 20 stuka groote tong a fl.26 olt« p. st., 10 lot80 stuks middoltong65a76ct. p.st., 10 tot 40 stuks kleine tong 90 a 26 ct. p. at., 0 tarbotten 10.- a f0.- per stuk, 2 tot 10 stuks rog fl.— per stuk, 1 tot 2 m. stortschol f8. a Fr - -- kleine schol f8.- a fo.— per mand, 0 tot 1 mand schar f3.- - per mand. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 8 Oct. 1916. Groenten. Andyviofl.OO-rS^Op.lOOstuks, bloemkool le soort f 7.00—112.00, idem 2e soort f 4.00-1 U.00, id. 3o soort f 2.60 -f350 per 100 stuks, korakomm. le soort fO.UO-f0.00,2o soort f0.00- f 0.-, 8e soort f 0.00—fa— p. 100 st., groene kool f2 00-f4.— per 100stuks, ruodo kool f8.00-f 12.00 Sr 100 stuxB, postelein 20—28 ct. per ben, sla -100 ct. per 100 krop, snijboonen f2.60—r 8.60 per 1000, r8.00-f12.00 p. 100 K.G., sporeieboonen tros f 9D0—f 13.00, idem z. dr. f 9,00-f 11,00,idem m. dr. f 7.60—f9.60, idem dubb.f8O0-f 10.00 per 100 K-G„ spinazie 16—22 ct per bon, spinazie 40 -80 ct perklet, wortelen f7-f 11 per 100bos. Alkmaar, S Oct. 1916. Heden werdon tor graanmarkt aangevoerd 6802 H.L. Tarwe f9.- af9.90, roggef8J30af0.— gerst f0.- a f0.-, id. chev. f10.- a f ia90, haver f6.76 a f7.00. Bruine boonen 721.— a f28.—, witte idem f20.— af29, rood mosterdzaad f60.—, splnaziez. -, blauwmaandzaad f 48.-00. paarcleboonen 6 a r 18.60, citroonboonen f -.— a f— duivenboonen f 12.-, karweiz. f—a f geol mosterdzaad f Erwten: groene f18.- a 26.-, grauwe f96.- a 291», vale f231» a 24.60, witte F-.-. Advertentiën. Gymnastiekvereniging Oefening kweekt Kunst. Half jaarlijksche Algemeene Vergadering op Maandagavond II October 1915, half negen, in de achterzaal van Café 'le Pool". Trouwe opkomst s. v. p. Het Bestuur. 1865-1915. Den 19cn October 1915 hopen 8 onze geliefde Ouders, Groot- en Overgrootouders: C. KLEIN en E. J. KLEIN -VISSER i hunne 50-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en j Achterkleinkinderen Rotterdam. J. C. Klein. Helder. S. Koning. K. E. Koning Klein en kinderen. I Rotterdam. J. v. d. Graaf. A. M. C. v. d.Graaf- Ki.kin en kind. L. R. J. Klein. C. C. Klein-Huvers en kind. i Amsterdam. C. Klein. Th.S.Klein Huvkrs jj I Rotterdam. G. J. Blok. J. Blok-Klein. Th. H. Klijn en verloofde. E. J. Klijn. Getrouwd: P. J. VAN STEENBERGEN G. C. E Helder, 7 October 1915. Kolzorstraat 70. Voor de vele blijken van belang stelling, bij ons huwelijk ondervonden, zoowel van binnen als buiten deze gemeente, betuigen wij, mede namens wederzijdBche familie, hartelijk dank. P. J. VAN STEENBERGEN. G. C. VAN STEENBERGEN- Borriüs. Helder, 9 October 1915. J. van Leljen en Echtgenoote, be tuigen hunnen hartelijken dank, voor de vele attenties, op 2 October ontvangen. Dankbetuiging. Voor de vele bl(jken van belang stelling, betoond gedurende de ziekte en het overlijden van mijn dierbaren Echtgenoot, betuig ik mijn hartelijken dank. Wed. J. BUIS. Mede namens Broeder en Kinderen. Helder, 8 October 1915. B(j mijn vertrek naar Oost-Indiö roep ik aan mijn Familie, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. L. H. MENKE, ass.-machinist K.P.V.M., a/b. motorschip „Boelongan' Rotterdam, 8 October 1915. „Een is uw Meester". op ZONDAG 10 OCTOBER 1915. Medewerking Dubbel Mannenkwartet. TOEGANG VRIJ. A.s. Dinsdag GEEN REPETITIE, maar VRIJDAG 15 OCTOBER Algemeens Ledenvergadering in de Fröbelschool. Trouwe opkomst dringend gewenscht. HET BESTUUR. A.s. Maandagavond 8 uur Middenstraat 89, en voortaan geopend iederen MAANDAG van 8-81/a uur. op de Verloren een gladde gouden Ring. Tegen belooning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. Verloren, gaande van de Verl. Piet Heinstraat naar de Paul Krugerstraat, eèn langwerpige ruwe Broche van geel metaal (gedachtenis). Tegen belooning terug te bezorgen Piet Heinstraat 33. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van hier als elders ondervonden, ter gele genheid van zijn SO-jarig ambtsjubileum op 1 Ootober j.l. De Directeur v. GEND LOOS (H. COLIGNON Co.) F. MULDER. Den Helder, 8 October 1915. Verloren een zilveren Dameshorloge. Tegen belooning terug te bezorgen lste Vroonstr as.t 52. Gevraagd wegens vertrek een nette DAG-DIENSTBODE, leeftijd omstreeks 15 a 16 jaar. Adres: Langestraat 59, Helder. Een net Dagmeisje gevraagd, R. C. Adres Rozenstraat 79. Eenige flinke Naaisters gevraagd voor het Costuumvak. AdresFirma KANNEWASSER Zonen, Kanaalweg. Juffrouw vraagt beleefd eenig Versielnaaien aan huis. AdresKAPER, Nieuwstraat No. 12. Nette R. C. Dienstbode gevraagd, bij N. Eiselin, Fotograaf, Kanaalweg. Aanbiedingen schriftelijk. Mevrouw DIJKER, Parallelweg 68, vraagt een flinke Dagdienstbode. Dagmeisje. Gevraagd een net Dagmeisje, niet beneden 16 jaar. (Geen wasch.) Adres: Mej. VEEN, Kanaalweg Mevr. TOLLENAAR, Binnenhaven 48, vraagt met 18 October a.s. een 2e Meisje Kindermeisje, niet beneden de 16 jaar. Zich aan te melden na uur 's avonds. Gevraagd voor den namiddag een juffrouw of meisje. Aanmelding Havenplein 18. Gevraagd een nette Werkster voor Zaterdag. Adres Hoofdgracht 38. NAAISTER vraagt beleefd eenige nette Naaihuizen. Adres Boekhandel MAAS. Een jonge Weduwe biedt zich aan als Hulshoudster, v. g. g. v. Br. fr. No. 98, bureau van dit blad. In een Café wordt een WERK MEISJE gevraagd, f 14 per maand. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een Loopjongen a f 2.50. Adres: Zoetelief, Kanaalweg. Een loopjongen gevraagd. Adres Boekhandel P. SPRUIT. BANKETBAKKERSBEDIENOE of H00DHULP gevraagd en een fiinke LOOPJONGEN. Hoog loon. Adres: Firma P. VERFAILLE, Keizerstraat. Een nette SLAGERSLEERLING gevraagd. AdresG. BANDT, Wilbelminastraat. WASSCHEN. Gevraagd een paar nette wasschen aan huis. Aan hetzelfde adres te koop een paar Marine-baaitjes v. korp.-stoker. Adres Bureau van dit blad. Ter opleiding kunnen wij in onze zaak plaatsen een net Jongmensch, leeftijd ongeveer 15 jaar. HERMAN NYPELS. 2 bekwame TIMMERLIEDEN gevraagd. Adres: H. WIJKER, Aannemer. Een bakwaam Piano- en Orgel-repa rateur en Stemmer (Militair) biedt zich beleefd aan voor werk. Per adres den Heer BEST, Bas- straat 62. Gevraagd een Studeerkamertje voor 2 Militairen. Brieven met prijsopgaaf onder no. 97, Bureau van dit blad. Gemeubileerd Huis te huur op mooien stand. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een Kinderwagen en Kinderstoel. Adres: Schagenstraat No. 51. Net Jongmeusch, die fungeert als reiziger, zoekt een net Kosthuis, P. G., met vrij zit slaapkamertje. Liefst omgeving Station of Kanaalw. Brieven met prijsopgaaf onder nr. 505 aan den Tweedebands-Boekhan del, Koorstraat 1, Alkmaar. Te huur een Slaapkamer, tevens studeer kamer, ook geschikt voor 2 personen. Adres 3. v. KLAVEREN, Vosstraat 4. Te koop wegens vertrek een prachtig Rijwiel, beste banden, roestvrije velgen, f25.- AdresWilbelminastraat 78. Te koop een stuit zuivere Koemest, pl.m. 75 Ms. Adre3D. MAKELAAR, Molen&tr 46. Aan hetzelfde adres eeri Paarijen- lemoen voor bakwagen te koop gevraagd. Koningdwarsstraat 59. )e hoogste waarde voor alle arti kelen. Alsmede voor oud Goud en Zilver. Geheimhouding verzekerd. Laat zich aan huis ontbieden. Goedgekeurd door Burgemeester en Wethouders. De eenigste Bank van Leening in deze gemeente. In- en Verkoop van Een 2e hands verbeterde Singer Hand machine met kast, Machinetafel, liit- schuiftafel, Schrijftafel, Speeltafel, noten houten Salontafel met breede rand, Theetafel, Theekast, Bljzet-tafeltjes, Mimitafels, Boekenkast, Muziekkastje, Muziekstandaard, Kantoorstoel, Kantoor kruk, Bloemenbak, Leuningstoelen, Cra- pauds, Piëdestal, Zuilen, Beelden, een Klok, Kapdoos, Naaidoos, Gaskroon, Gas lampen, staand6 Kantoorgaslamp, Sche merlamp met zijdekapje, Spiegels, Schil derijen,, een Trap met 9 treden, Zieken stoel, Japansch Servies, Stoven, een fijn groot eikenhouten Buffet, f36. Woonkamer-Ameublement, f45.-. Rood pluche Canapé, flO.—enz. Te koop en te ziendes morgens van 10 tot 12 en des avonds van 6 tot 8 uur. Te koop 2 KISTEN, geschikt voor gereedschap of «leeren. Adres: Janzenatraat 56. Te koop gevraagd een goed onder houden Kinderledikantje (wit). AdresBureau van dit blad. Glaeë^^j^Tricot 1. De Japansche Vloot in volle actie. 2. De Amerikaansche 3. De Italiaansche 4. De Noorsche 5. De Duitsche 6. De Engelsche Men ziet alle Schepen in volle oorlogsbewapening. Het lanceeren van Torpedo's. Het afgaan en wederkeeren van Vliegtuigen van uit de groote Slagschepen. De groote Onderzeebooten kan men in al hun evolutl&n gade slaan. Door verhoogde inkoopprijs zijn wij genood zaakt de verkoopprijs der navolgende artikelen eenigszins te verhoogen Lange Turf met 5 cent, korte turf 10 cent, Vuurmakers 5 cent en Eikolen met 10 cent per H.L., zoodat de prijs op Maan dag 11 October a.S. is als volgt: Lange Turf per 100 st. 80 ct., 12 a 10 ct. Korte 100 80 12 10 Vuurmakers 100 30 15 5 Eikolen H.L. f 1.50. HET BESTUUR. De fijnste Goudsche kaas Jonge Edammer kaas. Oude Edammer kaas Prima Leidsche kaas leveren wij U a 50 cent per pond. SS 50 SS SS 55 SS SS 50 SS

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 6