r\ C0R. STAALMAN, C0R. STAALMAN, KEIZERSTRAAT 103 Thee E. Brandsma De Sten der Liefde. 1 Dansinstituut Dijkstraat 37 Kroosschouw Handschoenen „Hollandiai Billards". Fabr. J. VAN R00N en Zn. HaarJem. C^OTHOUT's H ijl Dames en pMefCönfcdie GENEESKUNDIGE BUITENDIENST DERJARINE. MARINE. AGENTUUR VOOR HYPOTHEKEN Magazijn„DE STEE Waar hooge eischen gesteld worden onderscheiden zich de Je adres voor Gummiwaren, Binnen- en Buiten' iandsche specialitè's, Verbandstoffen, Toilet-artikelen kortom aile Drogistbenoodigdheden, is bij G. HAAGEN, voorheen i MIJNHARD!, Thee I»- m-1 js Keizerstraat 90, Kleine Advertentiën Inschrijving van leerlingen dagelijks MAINTIEN - KALLISTHEN1E - PLASTIEK FRAAIE MODERNE DANSEN. PRIVÉ LESSEN. BESLOTEN CLUBS. ffHtoh Vleiende missives omtrent ons onderwijs, ook van collega's (vakkundigen) staan ten dienste. ElbMilijk nsligtn «ij li aandacht op ons uitsluitend adios: DIJKSTRAAT 37 Hoogachtend, o7lZ:Cr'Z. Benoit H. POLAK en Zonen. Rundvetsmelterij „ZUID-HOLLAND" A. VAN KUIJCK Czn., JOSEPHSTRAAT 133 b, ROTTERDAM, Telefoon 11435, zoekt voor Den Helder en omstreken, een actief en vertrouwbaar VERTEGENWOORDIGER, voor den verkoop van zijn prima GESMOLTEN RUNOVET. Door afwezigheid van den Off. van Gez. TICHELAAR, van Woensdag 20 t/m. Zondag 24 Oct., wordt de praktijk waargenomen door den Off'. van Gez. FUCHS, ANKERPARK 39, Tel. 269. Het spreekuur in hot Hospitaal zal gedurende deze dagen gehouden wor den uitsluitend van 81/2 10 uur v.m. Openbare Aanbesteding bij de Directie van 's Rijkswerf te WIL LEMSOORD, op WOENSDAG 3 NOVEMBER 1915, des voormid dags ten elf en een half uur, van: PERCEEL No. 5. Het verrichten van onder houdswerken aan gebouwen enz. van het Marine-Etablis sement Willemsoord, gedu rende het jaar 1915. Do bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 's-Gravenhaye, bij de Afdeeiing Boek houding der Directie van 's Rijkswerf te Willemsoord en van die1 Le Hellc- ■voetslwis en bij de Directie 'van het Marine-Etablissemeut te Amsterdam, alsmede bij de Provinciale Besturen en ter Secretarieën der Gemeenten Botterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken te verkrijgen bij de Afdeeiing Boekhouding van 'sRijks werf te Willemsoord a ft.— per exemplaar. (Buiten de gemeente per postwissel over te maken). Op den 2östen October 1915 zullen de noodige aanwijzingen ch inlichtin gen gegeven worden aan hen, die zich op genoemden datum des-morgens ten tien uur vervoegen op het Bureau van den Hoofdingenieur der Marine, Chef der Afdeeiing Industrie bfl 's Rijks werf te Willemsoord. De inschrijvingen, op gezegelde biljetten, ingericht volgens artikel 5 der Algemeene Voorwaarden, be rende bij de bestekken voor de ver schillende RijksMarinewerken,moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, go- plaatst bij de Afdeeiing Boekhouding op 's Rijkswerf to Willemsoord. KAPITAAL DISPONIBEL TEGEN ZEER BILLIJKE RENTE. Polder „het Koegras". Het Dagefijksch Bestuur van den polder „het Koegras" brengt ter kennis van de Ingelanden dat de jaarlijksche schouw oyer de slooten in dien polder, gehouden zal worden op Vrijdag 29 October a.s. Helder, 11 October. 1915. Huiahoudaansl. vanaf f10.- p jaar en v. a. I'S.— entree. Gnwono aunsi. vanaf f80.- p jaar on v. a. f5.— entree. Nieuwe telefoon-aansluitingen 118 BAKKER Oz. Jb., Kachels enz. enz.. Spoorstraat. 95 BULLER L. J., Chirurg, Loodsgr. 269 FUCHS G. K., Off. v. Gez., Ankerpark. Mobilia Volksrestaurant, Kanaai- weg, (huish.-aansl.) 125 SCHUTTE H., Kapt, d-Art Dijkstraat. C. 0. DE HAES, Plantsoenstraat, (huish.-aansl.) 1 Secretaris v. d. Commandant der Marine, j Commies van aanneming voor de Marine. Glacé Tricot Spoorgracht 37 en Stationsdwarsstraat. Beveelt zich beleefd aan tot het maken van Kachelpijpen en het plaatsen van Kachels. AARGROEI-IHXTRACT. Een ziekte'voorkomen is beter dan genezen, dit geldt niet het minst voor haarziekten. Velen worden er dan eerst aan herinnerd als Kaalhoofdigheid zichtbaar wordt, Geachte lezers en lezeressen, laat w(j U zeggen wanneer gij verstandig doet het, heilzame middel OOTHOUT's-HAARGROEI-EXTRACT aan te wonden. 1. Indien gij veel roos op Uw hoofd bemerkt. 2. Als na het kappen van Uw haar de kam vol uitgevallen haar is. 3. Wanneer'roos of schilfervorming tot verzwering is overgegaan, zoodat het den haargroei geheel belemmerd. 4.. Voor kaalhoofdigon bij wie nog fijne haartjes zijn waar te nemen. 5.'Bij ringvormige kaalhoofdigheid. 6. Tegen het splijten der haren. 7. Voor kindeven die in hun eerste levensjaren veelal dunharig zijn. Let nauwkeurig op het aanschaffen van „Q.H.E." dat men U geen namaak verkoopt. Het echte OOTHOUT's HAARGROE[-EXTRACT is v.er- pakt in blauwpapier, voorzien van het.portret van den uitvinder. Een breed voerige toelichting der behandeling is om elke flacon verpakt. De prijs is 45 cent per flacon. „O.H.E." is in alle Apotheken .en Drogistzaken ver krijgbaar. Tc Den Helder bij: A. ten Klooster Keizerstraat 93G. Haaöen, Kanaalweg'147W. Zegel, Kanaal weg 63; E. C. Bais, Koningsplein 112. Diners worden dagelijks aan huis bezorgd. Bestellingen 's morgens voor 12 uur aan het van ouds bekend KOOKHUIS DIJKSTRAAT 13. Beleefd aanbevelend, Wed. L. H. RIETBERGEN. Spoorgracht 37 ep Stationsdwarsstraat. Aanleg en onderhoud van Elecirische geleidingen, Gas- en Waterleiding. Fabriek van het Apparaat Electro. Vraagt Uwen Winkelier Een geurig kopje. SA.KMMASSER&Z^ Ijl/Steeds t Nieuwste I KANAAD3/EG 149 Kanaalweg 147, 1. o. Molenbrug. P. S. Belangrijk is het te wefon dat ik duor jarenlange practische ondervinding in staat ben een ieder met goeden raad te kunnen dienen, en steeds het BESTE lever voor het MINSTE geld. onovertroffen van kwaliteit en zeer waterhoudend, 70, SOj 90 en 100 cent per pond. Pakjes van - 1 - 21/, ons. In het oude Victualiehuis. R. MAALSTEED, Dijkstraat 22, HB!dBr. Wedorverkooperc provisie. BOUWTERREIN te koop, liggende Stationsweg tegenover h. Station. Adre#: Aannemer WIJKER. Bij C. BAK, Breestraat 36, besteedt men de hoogste waarde voor LOMPEN, METALEN, enz. Laat zich ook aan huis ontbieden In- en Verkoop «an Te koop en te ziendeB morgens van 10 tot 12 en des avonds van 6 tot 8 uur. Voetbal. Van 't H. B. S.-terrein. Als de heer Snoek om 2 uur be ginnen fluit, is W.F.C. volledig en stelt H.B.S. zich op zonder Dijkshoorn en Stoffels, die op 't laatste oogon- blik verhinderd waren. Daardoor stond Bol onder de lat. Ten Hacken mid- voor, MQller rechta-midden en Schut links-midden. Onmiddellijk nemen de gasten het spel iD handen,'zij zijn overwegend sterker, vooral het. binnen-drietal in de voorhoedt gaat telkenmale samen spelend op het H.B.S.doel af, doch Bol geeft niet-thuis of wel de schoten gaan over of langs het doeleen paar maal meenen wij W.F.C. te zien doel punten, maar Bol blijkt zyndoelver- dedigers-talenten niot verleerd en redt soms schitterend. De H.B.S.-aanvallen zijn niet alleen geringer in aantal, maar ook lang niet zoo gevaarlijk, hot samenspelen vlot niet en tegen' eene achterhoede als die van W.F.C. moet het van vlug samenspel komen. De rust gaat in met eene blanke stand. Na do rust is W.F.C. wel sterker, maar ook het aantal H.B.S.-aanvallen neemt toe; wel is waar moet Bol meer handelend optreden dan de W.F.C.-doelverdediger, maar het spel wordt meer op het midden-terreiD. dan bij de doelen gespeeld. 'W.F.C. komt weer samenspelend opzetten, de vlugge links-binnen van W.F.C. krijgt de bal en' het H.B.S.- doelnet tfilt; voorwaar een mooi en wel verdiend doelpunt, De W.F.C.-aanvallen worden weer talrijker en gevaarlijker en ieder ver wacht een tweed6 doelpunt. Dit komt ook, maar aan de andere zijde; als Vos d6 bal krijgt en op het W.F.C.- doel afrent, doelpunt hij via de paal. W.F.C. trapt af en het H.B.S. doel is weer in gevaar, dan doet H.B.S. weer een aanval, Vos passeert de geheele achterhoede, maar mist voor het doel doordat hij in een kuil trapt. W.F.C. gaat- weer tot den aanval over en Müller kan slechts redden door met -zijne hand de bal uit het doel te slaaD, terwijl hij de doellijn reeds gepasseerd is. De scheidsrechter heeft voor „hands" gefloten en kent geen doelpunt toe. W.F.C. heeft Mei regen geprotesteerd. De toegekende strafschop wordt naast geschoten. De laatste 5 minuten wordt van weeiszijden zenuwachtig, spel le.zien gegeven, W.F.C, blijft aanvallen, Bol vangt een bal, loopt meer dan 3 pas sen met den bal en de scheidsrech ter kent een vrije schop voor het doel toe. Keihard wordt hij boven tegen een der zijpalen geschoten, de terug springende bal worjlt voorgezet en hoekschop gewerkt. Deze goed ge nomen hoekschop wordt door o ver koppen niet benut. Spoedig daarop komt het einde met den uitslag 1 1. W.F.C.'s elftal klopte als een bus. Ook bij H.B.S. werd goed spel te zien gegeven, hetgeen niet zoo uit kwam als bij andere Wedstrijden door het goede spel dei- W.F.C.-ers. Vooral C. Kramer, Vos, Boers-en Bol waren uitstekend. W.F.C. had wel 2 puntjes meer verdiend, maar zij schoten vaak naast, terwyi.de H.B.S.-aehterhpede zich duchtig weerde en hen daarin .zeer bemoeilijkte. H. F. 6.-West-Frisia. Prachtig herfstweer begunstigde deze van het begin tot het eind spannende ontmoeting. Het begin is voor de gastheeren, die dadelijk flink aanpakken en door hun linksbinnen Persoons aan bet werk zetten. Dsze geeft echter niet thuis. Even latei- een mooie voorzet van den links buiten, die juist nog corner kon ge slagen worden. Deze, ofschoon goed genomen, leverde niets op. H.F.C. raakt nu wat ingespeeld op het kleine veld en bezoekt keer op keer West- Frisia's doel. Vooral Dito, als rechts, buiten, bracht menige bal mooi voor maar West-Frisia's verdediging stond pal. Uit een vlug opbrengen door West-Frisia wordt de bal netjes in gezet, doch Persoons slaat met zijn krachtigen vuist de bal weder hel veld in. Wanneer het leder nu weder retourneert en ook zit,, staan twee spelers van West Frisia of-side, en kan dit overigens mooie doelpunt niet worden toegekend. Rust treedt in met yoor beide partijen blanco score. Direct na hervatting scoorde de linksbinnen van H.F.C. meteen kalm schot. Het verraste bepaald den keeper. Maar West-Frisia is geen club om den moed op te geven, en, luide door de supporters aangemoedigd, vallen zij heftig aan, doch H.F.O.'s halllinie laat niets door, en wordt er vrijwel steeds op West-Frisia's helft gespeeld, Herhaaldelijk moeten de West Frisia- backs corner trappen, en, ofschoon steeds goed genomen, kan H.F.C. haar meerderheid niet in meer doel punten doen uitkomen. Eindelijk komt na een corner de bal bij den rechts half van H.F.C., Taylor enRoolvinck maken vlug een opening en onmid dellijk suist de bal met geweldigen vaart laag langs de spelers West- Frisia's doel in. Inderdaad een pracht- schot. In de stand kwam verder geen verandering en boekte H.F.C. oen mooie overwinning. In de voorhoede werkte Dito en Charl en De Boer zeer goed. Rool- vinck bleek na rust nog niet "vol doende op krachten, na zoo'n zware ongesteldheid niet te verwonderen, terwijl Salm als linksbuiten zijn uiterste best deed, doch zich beter op de backplaats thuis voelt. De halflinie, waarin Bak schitterde, was goed, ofschoon Kikkert nog wel eens voor rust zijn' wing losliet. De achter hoede, met Persoons als veiligen doel wachter, werkte' uitstekend en zui verde met verre trappen. J. Grootte bleek de trein gemist te hebben. Door nog toe onbekende oorzaak werd de wedstrijd voor het 2e eens klaps afgelast, zoodat dit wel een teleurstelling gaf. Gelukkig konden de voetballiefhebbers zich op het H.B.S.-veld schadeloos stellen, De Rijksmiddelen. Het overzicht, van de Rijksmidde len over September jl. geeft, wat het totaal bedrag aangaat, een voordeelig verschil van f257,500 te zien in ver gelijking met dezelfde maand van het vorige jaar. Groot is -dit accres niet,'althans niet wanneer men het vergelijkt met het' bedrag van f32Va millioen, waarmede de opbrengst in de voorafgaande maand die van Augustus 1914 was te boven gegaan. Toch is de bescheiden vooruitgang in de afgeloopen maand niet minder bemoedigend dan de groote stijging in Augustus, die toch yerkregen werd tegenover een maand, waarin de ontvangsten der schatkist door de4 oorlogscrisis op een buitengewoon laag peil waren gekomen. In die maand waren de ontvangsten uit de middelen tot f9,187,600-geslonken. Een maand later waren zij tot f-10,966,000 gestegen, terwijl zij thans over September met f11,223,600 op den staat voorkomen, een bedrag evenwel dat, zij het dan ruim f!/* millioen hooger dan verleden jaar, toch nog ongeveer f L7a millioen bij de toch geenszins abnormaal hooge opbrengst van September 1913 ten achter blijft, ondanks de verschillende opcenten, welke ditmaal de schatkist stijfden, doch destijds nog niet in dezelfde mate bestonden. Een bevredigend verschijnsel is het, dat verschillende middelen, die tot zekere hoogte als maatstaf voor den oeeonomischen toestand mogen wor den beschouwd gunstig afsteken, niet alleen tegen verleden jaar, maar ook in vergelijking met de vooraf gaande maanden van het loopende jaar en van een gestadige verbetering blijk geven. Een van die middelen, ofschoon voor de schatkist van onder geschikte beteekenis (de geheele op brengst ervan ovpr eèn heel jaar be draagt amper f 1/r. millfoen), is de waarborg. De ontvangsten 'daaruit waren in September 1.914 slechts f5500, een ongekend laag bedrag, dat zelfs bij dat van de crisismaand Augustus nog met ruim f1000 ten achter bleef. Thans was (Je opbrengst f44,000, zijnde, evenals in Augus tus jl, (f 41,400) hooger, dan in een gelijknamige jnaand ooit is voorge komen, Over de ontvangsten ujt de invoer rechten valt de laatsto maanden eigenlijk ook niet te klagen. Dat ze in Augustus 6 tou.en in September 43/.f ton meer hebben opgeleverd dan de abnormaal lage opbrengst in dezelfde maanden van 1914, zegt natuurlijk niet veel, maar wel lijkt- het, de omstandigheden in aanmer king genomen, bevredigend, dat de ontvangsten sedert 1 Januari van dit jaar van dien aard zijn geweest, dat het totaal over de eerste negen maancjen, ad f 11,070,000, slechjs èen paar ton beneden het bedrag van 1914 is gebleven. Geheel anders staan de zaken met de loodsgelden. Daarvan was in de afgeloopen maand de opbrengst slecht s een paar duizend gulden boven de ongekend lage -opbrengst ad. f77.600 in September 1914. Een jaar daarvoor brachten de loodsgelden in September nog f300,700 op: dé tegenwoordige opbrengst is nauwelijks één vierde daarvan. Bij dit middel valt er van een verbetering nagenoeg niets te be speuren. In de paar eersie niaandeji van het jaar was de maandelljksche opbrengst nog een eind boven de ton, maar sedert de verscherping van den duikbootenoorlog is de opbrengst al-' lengs verder achteruitgegaan, zoodat zij de paar laatste maanden weer na genoeg op het laagste punt staat. Over de indirectie belastingen is er geen reden tot klagen. Zij hebber; f 1,027,000 meer opgebracht dan ver leden jaar (toen evenwel de opbtengst. buitensporig laag was) doch, wat meer zegt, zij zijn in September weer na genoeg even hoog geweest als twee jaar geleden en het maande! ijksche gemiddelde der voorafgaande vijl' jaren. De successierechten hebben tót de vermeerdering f366,000 bijgedra gen, de zegelrechten f312,000 cn de registratierechent f 331,000. Het voor- deelige verschil bij de indirecte be- lastigen wordt evenwel te niet gedaan door een achterstand bij de directe belastingen, welke nog iets grooter is, nl. f 1,058,500 bedroeg, ondanks de bate van f268,500 voortvloeiende uit de nieuwe inkomsten-belasting, wel ker opbreDgst sedert het begin des jaars f 1,290,665 heeft bedragen. In de eerste negen maanden is nochtans het totale bedrag uit directe belastin gen ontvangen, ad f36,709,600, uug ruim f 1 millioen grqoter geweest dan verleden jaar, zoodat ook ten opzichte van deze groep, natuurlijk rekening houdende met de verhoogde opcenten, de gang van zaken niet ongunstig is te noemen. Ware dan ook door toevallige omstandigheden deopbrengstover Sep tember niet zooveel lager geweest (nagenoeg 1/„ lager dan verleden jaar), de eindindruk van den jon'gsten mid- delenstaat zou nog bevredigender zijn geweest, dan zij met het in den aan hef vermelde kleine vo'ordeelige ver schil nu reeds is. (N.Rott.Ot.) Moedig. Bij een gevecht in Noord-Frankrijk of België - de juiste plaats wordt niet meegedeeldmaar het was aan het Britsche front schijnt zich du volgende.eplsode te hebben afgespeeld, Acht bommenwerpers, hehoorende tut een bekend regiment, verlieten op een avond hun loopgraaf, doch waren bij 't aanbreken van den dag nog niet teruggekeerd. Het was een barre nacht geweest, pikdonker, koud als in 't Noorden en met. een regen, die in zijn felheid aau de tropen herinnerde, Toen het later in den morgen wc-rd, begonnen de achtergeblevenen in do loopgraaf hoe langer hoe meer ouge rust te worden bij 't denkbeeld, dat. hun makkers ergens buiten gewond en stervende, althans lijdonde in de modder lagen te wachten. Daar liet volle dag was, en de Duitsche schej-p schutters in de tegenovergelegen loopgraaf op de loer lagen, kon er zelfs niet aan worden gedacht, clai; een Engelsche soldaat, zijn hoofd boven de verschansing zop uitsteken om eens goed rqpd te kijken. Lto roomsch-kdtholipke priester, die lier. regiment Vergezelde, vioeg veigun- ping op kondschap uit te gaan,,om in ieder geval te trachten mogelijke lijken te zoeken en de gesneuvelden te identificeeren. Zijn verzoek werd, na eenige aarzeling, to,©gestaan, en de priester, in ambtsgewaad en met egp kruisbeeld in de hand, verliet du loopgraaf. Do Epgelsche soldaten volgden vol angst zijn bewegingen in do periscoop., terwijl h(j langzaam de Duitsche ljnio naderde. Geen schot werd op hem gelost. Plotseling zag men hem, nabij de prikkeldraadver sperring der Duitschers, nedcrknielon gn bidden. Na een pauze keeulo ii(j met kalmen, vasten stap noar ilo Engelsche loopgraaf terug. Hij bracht, vier identiteitskaartjes mee en ver telde dat de Duitschers vier kaki petten op geweren boven de loopgraaf hadden gehouden om aan te-duiden, dat de andere vier Engelsche soldaten zich als gevangenen in hun handen bevonden. o.a. die betreffende dienstper soneel, te koop, te huur, an*,, worden allogn togen contante b^tarfiiig aangenomen. FEUILLETON. Naar hst Engetsch door PAUL URQUHART. 22.) Hij liep doelloos rond en kwam ten slotte terecht bij een meisjes-hocky- wedatryd. Spoedig was hij verdiept in hun enthousiast spel. Even later werd er gestaakt; een der meisjes had een voet verzwikt. Weedom ging naar het groepje toe. en knielde bij de patiënte heer. Hoewel het erg leek, was het niet tan ernstigen aard. Er was een steun noodig en dan moest ze wat rust houden. Een zakdoek was onvoldoende. Daarom wendde hy zich tot de om- standera met het verzoek om een sluier. Toen brachten een paar woorden plotseling een episode terug in Wee- dom's gedachten, welke van den groot- sten invloed was geweest op geheel zijn leven. HOOFDTUK XXVII. De sluier werd hem aangereikt en Weedom verbond er den voet mede. Deze werd er door gesteund on recht gehouden. „Neem nu rust en loop de eerste dagen zoo weinig mogelijk," zei Wee dom. „Dan komtailes van zelf in orde." Hij hoorde nauwelijks de harteiyke dankbetuigingen, doch verwijderde zich vlug van het veld. Die enkele woorden brachten hem weder den avond voor den geest, toen er door een kleine operatie zoo'n to tale. verandering in zijn leven was gekomen. Dit was dezelfde stem, die hem had toegesproken op den namiddag, toen hij neerknielde bij de oude vrouw in een der Londensche volkstraten. Dus ze was hier. Daarom kon me vrouw Marcello zoo overtuigd spreken over haar veiligheid: Maar hoe zou ze gekomen zijn En wanneer Hy herinnerde zich flauw een paar dames gezien te hebben, doch zij waren met haren rug naar hem toe- Hij liep naar het huis, doch zag niemand meer. In het hotel trachtte hy na te gaan, hoe juffrouw Ffitzgerald gereisd kon zijn. 31j moest kort na mevrouw Mar- celle' gevolgd zijn en was waarschijn lijk over Arnside gegaan, terwijl hij het land doorreed. Door met de Indische vooruit te gaan had mevrouw Marcelle hemen de anderen van de wijs gebracht. Het was een stout stukje geweest, doch Weedom was nu overtuigd van mevrouw Marcello's doorzicht on han digheid. Den volgenden'morgen was Wee dom reeds vroeg op pad. Nu hij wist dat zy in de nabijheid was, had het buitenleven nog grooter bekoring voor hem. Hij bezocht zijn patiente en con stateerde goen achteruitgang. De sluier werd vervangen door een ver band. Weedom greep met beide handen do gelegenheid aan, om een bezoek te brengen aan het huis, dat zyn ge liefde herbergde. Toen hij er aan kwam werd de deur geopend door een frisch buiten meisje. Hfj vroeg naar de vrouw des buizos wier naam hij bij zyn informatie te weten was gekomen. De dame kwam en ontving Weedom hartelijk. Hy deelde (je reden van zijn bezoek mede en overhandigde haar de sluier, nadat zy hem verzekerd had, dat hij het goede adres gevonden had. Want Weedom had nog niet zeker geweten, of de sluier wol het eigendom van een der bewoners van het huis was. Zy spraken over allerlei dingen. Weedom rekte het bezoek zoolang mogeiyk in de hoop een der dames, waarom hy eigeniyk het bezoek bracht, te zien verschijnen. Doch er kwam niemand. Weedom durfde niet langer biy ven, alleen wilde hy nog onderzoeken, wat deze dame van hem en de zaak, waarin hy gemengd was, afwist Ik vrees, dat u een eigenaardige gedachte van mij zult hebben," zei hy. „Ik was hier op een avond en werd wat driftig. Ik hoop, dat me vrouw Marcelle niet boos is?" Ik heb gehoord, dat mevrouw Mar celle bezoek ontving," antwoordde de dame onbevangen." Helaas waren wij niet thuis. Wij zijn hier niet ge regeld en vinden het prettig, nu en dan kennissen te logeeren. Mevrouw Marcelle is hier eenige dagen.. Zy heeft haar eigen bediende en is meest al op haar kamers. Dat is een Indische nietwaar vroeg Weedom. „Een flinke dienstbode geloof .ik Er volgde geen antwoord. „Ik hoop, dat de jonge dame, die mevrouw Marcelle gisteren naar den .wedstrijd vergezelde, niet ziek is?" vroeg hijterloops. Hy koek mevroiyw Medway uitvor- schend aan, toen hij deze vraag stelde, doch zij wist niets. Op zeer natuuriyke toon antwoordde ze tenminste: „Er is geen andere dame." „Maar dan zal ze pas gekomen zyn" hield Weedom vol. „Ik kan u alleen zeggen, dat 'er buiten mevrouw Marcelle en haar be dienden geen andere gasten hier zijn," antwoordde mevrouw Medway stijf, op een toon, die geen verdere tegen spraak dulde. Zij stond op en liep naar de deur. Weedom ging heen en wandelde door' de eenzame heuvels, om óver dit nieuwe mysterie na te denken. „Geen andere gast! Beteekentdat, dat 'er nooit een derde is geweest, of dat zy gisteravond vertrokken is?j Hy maakte een vrij groote wandeling en keerde eerst laat in den avond terug. Na het diner ging Weedom naar de rookkamer waar verschillende lieden uit de omtrek neg even kwamen rooken, drinken en praten. Weedom nam' plaats haast een tafeltje, waaraan twee mannen zaten, die toen hij naderde, even hun ge sprek staakten en daarna op zachteren toon voortgingen zooals men dat pleegt te doen, als een vreemde in de nabyheid zit. Na een oogenblikje stond een hun ner op. Terwijl hy tusschen de tafeltjes doorliep vroeg een der andere be zoekers hem iets .en Weedom hoorde, hoe de man antwoordde dat er nog een groote toóht met den wagen ge daan moest worden. Er werd nog iets gezegd, toen liep de man lachend verder. „Die is altyd vrooiyk/' zoi de.man die was blijven zitten, zich half en hall' tot Weedom wendend. „Hij is zeker chauffeur?" vroeg Weedom. Ja, hij is in dienst bij de familie Medway. „Hij moet echter alleen de wagen naar huis brengen. De heer Medway rijdt zelf en op deze nachtelijke tocht hoeft hy niet mede." Weedom bleef nog even wachten en liep toen zoo vlug mogelijk naar het huis de Mpdway's. Hij zag de wagen voor het hek staan. De chauffeur verwijderde zich, terwyl de heer Medway het stuurrad am. Twee figuren in wijde mantels ver schenen in de verlichte gang en liepen naar de auto, waarin ze plaats namen. De wagen reed laugzaam de laan uit en voorzichtig nam Medway den scherpen bocht op den heuveltop. De wagen reed zoo langzaam, dat Wee dom die te voet kon bijhouden. Juist liep hij er vlak achter, toeneen man uit de heg sprang, Weedom zag een mes glinsteren. Hy greep de hand vau den man op het oogenblik, dftt" deze probeerde, de band van een der achterwielen door te snijden. De 'wagen reed door. Alles was zoo vlug gegaan, dat de inzittenden er niets van gemorkt hadden. De man liet het mes vallen, en wierp Weedom van zich af, doch deze hervatte'den aanval. Plotseling sprong er een derde man uit de heg. Zy worstelden met, het gevolg, dat allen op den grond, yielen. Ten slotte had Weedom één der mannen roet ijzeren greep vast, terwyl deze hem ook vast hield. De derde verdween. Liónal voelde al spoedig, dat met zyn tegen partij niet te spotten viel en 't duurde niet lang, of hy was overwonnen. De ander hield hem geheel in bedwang en ontstak toen een electrische lan taarn. Toen het licht op Weedom's gelaat viel, ontsnapte een uitroep van verrassing en teleurstelling den mond van zjjn tegenstander. HOOFDSTUK XXVIII. De twee mannen stonden op en sloegen zich het stof van de kleeren. Beiden liepen naar oen lantaarn bij het hek. Daar zag Weedom de trekken van den man, die hem had overwonnen. „Inspecteur Neal." „Juist dokter Weedom. Dit is een kolossale vergissing. Ik dacht dat ik de recht6 man had, en als ge me niet had gestoord, zou dat ook zeker het geval geweest zijn." „Dus u loerde ook op hem U zult moeten toegeven, dat ik hem juist .bytyds by de kraag nam." •„Misschien," antwoordde Neal raad selachtig. Feit is echter dat hij ont snapt is." „U zag, wat hij doen wilde? Hy was van plan, den band doortesny- den en zou dan zeker, wanneer deu wagen op den duisteren weg stopte, de inzittenden zyn aangevallen." „Dan zou ik ook gereed zijn ge. weest," antwoordde Neal, Het begon Weedom duideiyk te worden, dat de inspecteur niets ver heugd was over het feit, dat de wagen was doorgereden. Biykbaar had hij willen weten wie zich er in bevonden. Neal zei niets, doch Weedom kon wel vermoeden, wat hy dacht, en zei „Ik geloof, dat ge evenals ik, wel had willen weten, waarheen de auto gegaan is?" „Dat zal ik wel ontdekken," ant-. woordde Neal. „Weet u misschien, wie die man zooeven was?" (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1915 | | pagina 4