BILJART-SEANCE, CHAMBLY LEZING in de Luthersche Kerk Heel veel geld Laatste berichten. Advertentiën. „Helders Mannenkoor". CONCERT MARINE^ANTINE. niet gereden worden „Pro Patria". Aanbesteding. Cinema Palace ft mariëlla. -w VACANTIE-VOORSTELLING, op WOENSDAG 26 APRIL a.s. KOMT!! f Oude Edammer Kaasjes, R. BAKKER Dz., Keizerstraat 56. Defijnsteenvoordeeligste BLOOKER's CACAO. I. DE VRIES hoogste waarde kappel uit op 't meest Westelijke punt van Walcheren een twintigtal Engelsche schepen bij 't Schooneveld heeft gezien. Hier nabij de grens onderscheidde men er acht in actie. Een Duitsche duikboot In den grond geboord. Zaterdag den loden April vertrok het stoomschip Soerakarta, van den Rotterdamschen Ltoyd, geconvoyeerd door het stoomschip Kawi derzelfde maatschappij, van Falmouth ter voort zetting van de thuisreis om de Noord. De Soerakarta was een schroefblad kwijt. Beide schepen waren steeds dradeloos onderling in verbinding. Maandag, den 17den dezer, tpen men zich nog in den Oceaan, tusschen de Shetlandseilanden en de Iersche kust bevond, werd de dradelooze telegraaf, men was juist in gesprek, plotseling stopgezet. Dit geschiedde 's avonds omstreeks kwartier over tienen, nadat van de Soerakarta ge meld was, dat zij door een duikboot gesommeerd was om een sloep uit te zetten en de scheepspapieren te vertoonen. De mailboot Kawi, die de leiding bad, stoomde onmiddellijk terug naar de Soerakarta. Nabij dit stoomschip gekomen, merkte men aan bakboordzijde een duikboot op, die geen natievlag of eenig zichtbaar ooderscheidingsteeken vertoonde. Aan boord van de duikboot, waarop een ieders aandacht gevestigd was, ston den vier menschen. Plotseling weerklonk een schot en de vier menschen sloegen over boord en verdwenen in 7&e. Drie of vier minuten later een tweede schot en even daarna zag men de duikboot op zijde onder de golven verdwijnen. Beide schoten bleken afkomstig van een Engelschen trawler, die aan bak boordzijde van de Kawi te voorschijn gekomen was en tusschen dit schip en de Soerakarta door, haar vuur op de duikboot richtte, die zij bij het tweede schot midscheeps trof. Heel de gebeurtenis speelde zic-b in ongeveer tien of twaalf minuten af. Daarna heeft men van de Engelsche trawler geïnformeerd, of men nog assistentie kou verleenen, in de mee ning dat er gewonden waren in de sloep, door de Soerakarta uitgezet, welke sloep dicht bij de vuurlijn ge weest was. Dit bleek niet het geval, waarna de trawler wegstoomde, onder mededeeling dat de in den grond geboorde duikboot een Duitsche is van het allernieuwste type, met een bemanning van ongeveer 60 koppen. Op deze duikboot had men al een viertal dagen geloerd. De Kawi is daarop in convooi met de Soerakarta verder gestoomd en beiden hebben zonder verdere ont moetingen veilig-den Nieuwen Water weg bereikt. De Dultschers trachten In Ierland wapens aan te brengen. Londen, 24 April. De admiraliteit deelt mede Tusschen den 20en en den 21en April werd er een poging gedaan om wapens en munitie aan land té brengen, door een schip, vermomd als neutraal koopvaardij vaartuig. Het was echter in werkelijkheid een Duitsche hulpkruiser die in vereeni- ging met eep Duitsche duikboot op trad. De hulpkruiser werd tot zinken gebracht en er werd een aantal ge vangenen gemaakt, ooder wie sir Roger Casèment, die sinds het begin van den oorlog in Duitschland een anti Engelsche campagne voert en Iersche gevangenen tegen hun land tracht op te zetten. De Vereenlgde Staten en Duitschland. Londen, 24 April. De Daily Chronicle verneemt dd. gisteren uit New. York, dat de marinewerven gesloten zijn voor bezoekers. Alle beschikbare dienstplichtigen, van de marine zijn gemobiliseerd en worden aan den wal in gereedheid gebracht om aan boord te gaan. Er is bevel gegeven om met de werkzaamheden aan de schepen haast te maken. Aan boord van alle Duitsche schepen in de havens zijn beambten van de douane geplaatst om het leggen van bommen of andere ongeoorloofde handelingen te beletten. President Wilson staat in voort durend overleg met den secretaris van Staat, Lansing. De president zal onmiddelijk met hem confereeren zoodra er eenig nieuws wordt ont vangen. Parijs, 24 April. Men meldt, dat er een vergadering van den grooten Duitschen oorlogsraad in het hoofd kwartier heeft plaats gehad, onder voorzitterschap van den Duitschen keizer. Aan de vergaderiDg hebben deelgenomen de kanselier, von Jagow admiraal von Cappellen, gefieraal Wildt von Hohenborn, generaal Falckenhayn. Men zegt, dat er ver scheidene dagen met de discussie voorbij zullen gaan vóór het ant woord van Duitschland aan den Amerikaanschén gezant te Berlijn verstrekt kan worden. Washington. 24 April. Naar men zegt, zou uit de telegrammen van Gerard, don Amerikaauschen ambassa deur te Berlijn, die gisteravond ont vangen'zijn, blijken, dat Duitschland bereid is eenigermate aandeeischen van Amerika tegemoet te komen, maar dat zich daarbij de moeilijk heid voordoet hoe de Vereenigde Staten "tevreden te stellen zonder het Duitsche publiek te ontstemmen- De autoriteiten van het departe ment van buitenlandsche zaken,.die bekend zijn met de vroeger door Duitschland gedane concensies, nemen een afwachtende houding aan. Een Chlneesch transportschip gezonken. Shanghai, 24 April. De kruiser „Hai- Yung" die transportschepen convoy* eerde kwam Zaterdagavond ten Zuiden van de Choesan-eilandec in botsing met het stoomschip „Hsin-Yu" dat zonk. Tot nu toe zijn 30 van do 1000 opvarende soldaten en bemanning ge red. Oe onzijdige conferentie te Stockholm. De heer L. Hot-jonbos, van de on zijdige conferentie te Stockholm in Den Haag teruggekeerd, heeft in een persgesprek een en ander omtrent zijn reis en de conferentie mede gedeeld. Zooals te begrijpen is, was het besluit van de Duitsche regee ring, om de deelnemers aan de con ferentie, niet te vergunnen, binnen drie maanden over Duitschland naar hun vaderland terug te keeren, verre van aangenaam. Vooral gold dit voor de Hollandsche afvaardiging. Zij toch werd eerst in Stockholm van dit be sluit op de hoogte gesteld. De Zwit- sersche afvaardiging was in Berlijn bij baar doortocht naar Stockholm in kennis gesteld van dit besluit en haar werd de keus - gelaten, naaf Zwitserland terug te keerenwas dus gewaarschuwd. Vanjdie spionnen vrees vertelde de heer Hoejenbos eigenaardige staaltjes. On gelooflijk scherp is de contróle op de reizjgors, die Duitschland binnen komen en verlaten. Vooral te War- nemuude was dit het geval. De rei zigers - mannen en vrouwen moeten zich tot op het hemd uit- kleeden en dan wordt het hemd over bet hoofd van het slachtoffer getrokken, om te zien of aan den achterkaDt er van nog iets verbor gen is. Papier (ook onbeschreven), boeken, kranten, mag men niet bij zich hebben en wordt natuurlek af genomen. Pijnlijk nauwkeurig is het onderzoek Vulpenhouders wor den leeggemaakt en nagekekon, siga ren worden stuk gebroken en zelfs eigenaars van een valsch gebjt moe ten dit uit den mond nemen, want tusschen de gehemelteplaat van het gebit en het gehemelte kon „iets" zijn verborgen. Vrouwen moeten het haar los maken en uitkammen, kort om niets blijft verborgen aan het scherpziend oog van de beambten meest militairen met het onder zoek belast. Zijn indruk is, dat de stemming van het Duitsche volk heel wat ge wijzigd is - men verlangt algemeen naar den vrede. Hoewel in de trei nen overal waarschuwingen zijn aan gebracht, waarin de soldaten worden herinnerd aan het verbod om iets te zeggen, met het oog op de spionnen, waren er toch genoeg ook offi- cieron die uiting gaven aan hun verlangen naar het einde van den oorlog. Zij die terugkomen, zagen er moe, afgemat, vuil en smerig uit, die terug moesten naar het front verzwegen niut dat hun dit niet zoo aangenaam was waren „down" Op de conferentie was hard ge werkt en ook al verwacht de heer Hoejenbos van de conferentie niet veel practi8che tesultaten - geheel zonder invloed zou deze bijeenkomst z. i. niet zijn. Als een der redenen, dat de conferentie weinig zou uit werken, noemde de heer H., dat de personen, welke aan de conferentie deelnamen, niet aanwezig waren als vertegenwoordigers van partijen en geen vast omlijmd program hadden. Bij de besprekingen was, volgens deu heer Hoejenbos overtuigend ge bleken en dit was dan ook de conclusie van de conferentie dat de pogingen om tot vrede te komen, alleen konden uitgaan van de volkeren zelf. Zij moesten de stuwkracht zijn, die de regeerders en diplomaten dreven naar een be vredigende oplossing. („N. R. Ct."> Hedenmorgen ongeyeer 11 uur landde aan het strand te Kijkduin de tweedekker L A 25, bemand met den reserve 2e luitenant vliegenier P. M. van Wulfften Paltbe en den reserve 2e luiten.-waarnemer Drost, komende van Soeste.berg. Bij de opstijging geraakten de wie keu iu het, zaud, waardoor hst vlieg tuig op zij ging. Bü een hernieuwde pogiug tot opstijgen sloeg het vlieg tuig, door den druk van het water op de'wielen, met den kop voorover in het zand .waardoor het schroefblad brak en de-motor eenige geringe schade beliep. De beide inzittenden bleven onge deerd. De tweedekker, die begrjjpe- lijkwijs veel bekijks had, is onder militaire bewaking gesteld. Het vliegtuig dat door de Neder- landsche regeering van de Duitsche is aangekocht, zal door een van Soes terberg te requireeren monteur worden gedemonteerd en naar Soesterberg worden vervoerd. Het legde de reis in 5 kwartier af en bereikte een hoogte van 3300 M. De „Berkelstroom" In den grond geboord. Amsterdam, 25 April. Het Ned. s. s. „Berkelstroom" is gisteren in de Noordzee door kanon vuur tot zinken gebracht. De beman ning is gered. Het s.s. „Berkelstroom" is van de „Holl. Stoomb.-Mij." en meet 866 Eng ton. Het schip ia Zondag vanuit Am sterdam vertrokken met bestemming voor Londen. De lading bestond uit 535 ton stukgoederen, voornamelijk carton, 1000 zakken cacao on pl. ra. 10 ton visch. De Vereenlgde Staten en Duitschland. Londen (V. D.), 25 April. „Central News" meldt uit New-York, dat graaf Bernstoiff verklaard heeft, dat h(j uit Berlijn bericht heeft ontvangen, dat de Duitsche regeering de eischeu van de Vereenigde Staten zal inwil ligen. UIT DEN OMTREK. De toestand In den Anna Paulowna polder. De laatste dagen is het water in den Oost Polder flink gezakt. Maandag morgen 10 uur teekenda de peilschaal te Kleine Sluis 90 cM.—A. P. en Maandagavond 7 uur 92 cM.—A. P. Met de verschillende machines wordt zooveel mogelijk doorgewerkt. Enkele malen moeten de stoomgemalen stop gezet worden om schoon gemaakt te worden en de vorige week moest de Dieselmotor stilstaan, omdat de le verancier per abuis een vat teer ge leverd had in plaats van olie. Toen bet abuis werd opgemerkt, was de teer reeds zoover doorgedrongen, dat schoonmaken van den motor noodza kelijk was.Overigens gaat het uitmalen Daar wensch, en hoe meer land er boven komt, hoe spoediger het zal gaande machines krijgen voort durend eene kleinere oppervlakte te Algemeen is men van oordeel, dat, zonder tegenspoeden, over eene week het grootste deel van den Oost-Polder droog zal liggen. Langs't Schor, den Veerweg, den Kneesweg en de Tram lijn liggen thans reeds breede stroo- ken land boven water. De weg Kleine Sluis-Wieringer- waard zal spoedig geheel begaanbaar zijn. Over de tramlijn ligt deze weg over eene lengte van ongeveer 250 meter, ongeveer 15 cM. onder water. Het overige van dezen weg ligt droog. In den Kneesweg stroomt het water nog over een klein laag gedeelte. Spoedig zal langs dezen weg Oude Sluis zijn te bereiken. De Veerweg ligt droog tot op 200 M. afstand van den Kruisweg. Al deze wegen hebben van het water niets geleden. Hoe geheel auders is dit met de huizen. De boerderijen in de genoemde wegen zijn bijna alle vreeselljk door wind en golven vernield. W|j zagen in den Veerweg boerderijen, waarvan de muren bijna geheel zijn weggeslagen. Het boerderijtje van den heer Ootjers, op 't eind van den Veerweg, is geheel ineen gestort. Het geraamte van bet dak steekt boven het water uit, van de verder gelegen boerderij van den heer Zijp zijn de muren geheel weg. Het dak hangt in allerlei bochten op het vierkant. De arbeiderswoningen liggen bijna alle met den grond gelijk. Niets is er van over dan eene puin hoop. Gemetselde dampalen, ter dikte van 25 cM. in 't vierkant, zijn bij den grond afgebroken. Het houten wachtlokaallje van de tram, aan den Kerkweg, is geheel verdwenen. Alleen de steenen fundeering is over. Voor de boerderij van den heer C. Geerligs liggen 4 zware boomen tegen den grond. De wortels, waaraan groote kluiten klei, steken hoog boven het water uit. De ketels, waarin het brongas werd opgevangen, zijn bij de verschillende boerderijen öf verdwe nen f geheel vernield. Bij enkele woningen ziet men in de daken de groote gaten, door de bewoners er in gemaakt, waardoor men het huisraad heeft weg gehaald, toen het water nog hoog in de huizen stond. Overal verwoesting en ver nieling. In den Achterweg, die thans nog geheel onder water staat, moeten de huizen nog meer geleden hebben. Er zal in den aanstaanden zomer in den Oost-Polder veel, zeer veel te timmeren en te metselen zijn. Anna Paulowna. Vergadering van 't Polderbestuur te Anna Paulowna op Zaterdag 22 April 1916 des voormiddags te 11 uur. Voorzitter de heer P. Kaan Dz. heemraad wegens ongesteldheid van den dijkgraaf, den heer J. Stam mes. De heer A. P. Sipman vraagt of hij nog gerechtigd is zitting te nemen, daar hij geen landeigenaar meer is. De secretaris licht toe, dat hij zitting kan blijven nemeD, totdat voor hem een opvolger is gekozen. De heer Sipman vraagt ontslag als lid van dit college. Hierna opent de voorz.de vergadering met'den wensch, dat de dijkgraaf weder spoedig her steld moge zijn. De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Goedkeuring is ontvangen van Ged. St. betreffende de laatste geldleening en betreffende de herstelling aan den Amsteldijk en verdere werken. De Hoofdingenieur van den waterstaat rapporteert, dat nu de kistdammen gereed zijn en de herstelling in de doorbraak op voldoende hoogte is, er z. i. geen bezwaar bij is, enkele door gangen of duikers onder den spoordijk weder open te maken mits het materi aal voor dichten, b|j de hand blijft. Hierover zal door het dagelijksch be stuur nog dezen dag geconfereerd worden met den hoofdopzichter der H. IJ. S. M. De heer C. Wijdenes Spaans geeft in overweging eerst de Molen vaart zooveel mogelijk van zout water te ontlasten, omdat er anders gevaar bestaat, dat-zout water stroomt naar land, dat totnogtoe van de overstroo ming geen last heeft gehad. De heer de Graaf dringt er op aan, zoo spoe dig mogelijk het water weder onder den spoordijk door te laten. Ook wijst de beer de Graaf op de kosten van de hulpbemaling binnen den spoordijk. De heer Wijdenes Spaans liebt toe, dat Prov. St. deze kosten wel zullen betalen, omdat deze elke bemaling, noodzakelijk door de overstrooming, voor hare rekening nemen. Voor Waterland en Anna Paulowna is hier voor f450000 uitgetrokken. Medegedeeld wordt: le. dat aan nemer van der Valk het gat in den Zeedijk op voldoende hoogte dichtge maakt heeft 11 dagen voor den ge stelden termijn en daarmede f 25500 premie heeft verdiend en 2e. dat de heer Kroon van Wieringen het her Btellen van den weg kleine Sluis- van Ewijcksluis heeft aangenomen voor f2740.— Goedgekeurd wordt, zonder discussie, eene aanvullingsbe- grooting dienst 1915 tot een bedrag van f2860.— In behandeling wordt genomen de begrooting dienst jaar 1916. Voorzitter stelt namens het dag. best. voor de gewone ontvangsten en uitgaven op eene afzonderlijke be- grootiDg te plaatsen en voor de uit gaven, noodzakeltjk door de over strooming, eene afzonderlijke begroo ting te maken. Dit wordt algemeen goedgekeurd tevens met het oog op de aanvragen om flnantieele hulp aan rijk en provincie. De begrooting wordt hierna post voor post nagegaan. Het dag. best. stelt voor de jaar wedde van den opzichter te breDgen van f1300 op f 1500. Hierover ontstaat eene vrij uitvoerige discussie. De heer K. A. Kaan verklaart er zich tegen, omdat de polder reeds zooveel buitengewone uitgaven heeft. De heer A. de Graaf sluit zich hierbij aan. Voorzitter antwoordt dat het dagel. bestuur vóór den watersnood reeds tot de voorgestelde verhooging had besloten en dat de meerdere werkzaamheden hooger jaarwedde billijken. De heer Wijdenes Spaans heeft indertijd voorgesteld bij andere waterschappen te informeeren naar de bezoldiging hunner opzichters. De secretaris leest de hierover ontvan gen brieven voor, waaruit blijkt, dat andere polders hooger bezoldigen. In stemming gebracht wordt de ver^ hooging verworpen met 6 stemmen voor en 9 stemmen tegen. Do heer Wijdenes Spaans stelt voor den op zichter dit jaar eene gratificatie te geven van f 200. De heer K. A. Kaan stelt voor dit voorstel uit to stellen tot de volgende vergadering. Door stemming wordt besloten tot directe behandeling. Het voorstel wordt ver worpen met 8 stemmen tegen en 7 stemmen voor, dus geen gratificatie. De heer Wijdenes Spaans merkt op, dat geen post op de begrooting staat voor reparatie van d9 sluis bij den heer P. Kuiper. Opzichter Dekker deelt mede, dat reeds vroeger vruch teloos naar hot lek is gezocht. Zal nog eens worden beproefd door kalk in het water te laten zinken. De heer. Wijdenes Spaans vraagt, hoe veel noodmateriaal er nog aanwezig is en of f 300 voldoende ia, om den voorraad aan te Vullen. Medegedeeld wordt, dat bijna alles is verloren ge gaan. Besloten wordt voldoeöde noodmateriaal aan te schaffen, vóór de dijk geheel hersteld is. De beer C. Geerligs acht het wenschelijk een instructie vast te stellen voor op zichter en wachters aan den dijk. Deze zal ontworpen worden. B|j de behandeling der outvangsten wordt besloten, omtrent ontheffing van pacht voor het gra3, dat dooi den watersnood geleden heeft, later te beslissen, als geconstateerd kan worden, wat er van dat gras terecht komt. De begrooting wordt hierna vast gesteld tot een bedrag van f 124723,00', in ontvangsten en uitgaven. De heer C. Tiel vraagt inlichtingen omtrent het adres van de coöperatieve han delsvereniging te Breezand, betref fende het uitdiepen van de Zand- vaart. Voorzitter antwoordde, dat het dagel. bestuur meende, dat deze vereeniging niet tot Btand was ge komen. De heer C. Tiel licht toe, dat dit wel het geval is. Het adres zal later behandeld worden. Het kohier van de polderlasten wordt hierna vastgesteld op f 63143,20', tegen een omslag van f 14 per H.A. De termijnen van inning zuilen zijn: 1 Juni Vai 1 Aug. Vi en 1 October de helft. Wegens periodieke aftreding van den heer J. Blaauboer als heemraad wordt de volgende voordracht opge maakt: 1. de beer J. Blaauboer.; 2. de heer A. de Graaf. 8. de heer C. Wijdenes Spaans. Met 14 van do 15 st. wordt tot penningmeester herkozen de heer A. J. de Jongh to den Helder. Op 1 Oct. a.s. zal de-heer De Jongh deze betrekking 40 jaren hebben bekleed. Het dag. best. verkrijgt machtiging tot onderhandsche aanbesteding van grint. Plannen zullen ontworpen worden voor bet herstellen van alle wegen in den Polder. Deze plannen zullen op de volgende vergadering besproken worden. Bij de rondvraag vraagt de heer A. de Graaf 't dag. best. de aandacht te willen wijden aan het herstelde gat in den Boermansweg. Met rij tuigen kan men hiér moeilijk pas- seeren. Zal in orde gebracht worden. De heer K. A. Kaan stelt voor, dat er een rapport opgemaakt zal wor den van alles wat er op den zeedijk is gebeurd en verricht in den nacht van de doorbraak. Algemeen goed gevonden. De heer C. Geerligs vraagt inlichtingen omtrent water verplaat sing van den zandzuiger. Medege deeld wordt, dat deze niet aan de voorwaarden voldoet. Met den hoofd ingenieur zal overlegd worden, niet het volle bedrag uit te betalen. De heèr C. Geerligs vraagt opheldering, waarom achter de machine te Kleine Sluis de geschutbalken niet geplaatst zijn. Daardoor zou deze machine meer water kunnen verplaatsen. Deze kwestie zal na afloop dezer vergade ring in de bijeenkomst van 't dag. bestuur besproken wordeu. Hierna sluiting. Den 7den Mei a.s. hopen onze jj geliefde Ouders A. KLOK en J. FORMER j hunne 12Vs-jarlga Echtvereenlglng j te herdenken. Dat zü nog lang i j voor ons gespaard mogen blijven, is de wensch van hun liefhebbende Kinderenjj ANTJE. LINA. Van GaleDBtraat 48. De Heer en Mevr. v.d. BERKHOF— Hendbiks geven kennis van de ge boorte eener Dochter. Helder, 23 April 1916. Geven kennis van de geboorte hunner Dochter SOPHIA. M. DE LIEVER. R. DE LIEVER-Pbins. Dordrecht, 21 April 1916. Voorstraat 122. Met groote droefheid geef ik kennis van het overlijden van mijn geliefd eenigsl kind, OUURTJE, in den onderdom van ruim 13jaar. Mede namens de Familie, Wed. H, WIJN—Kuipeb Helder, 23 April 1916. EoDingatraat 27. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 27 April, n.m. 1 uur. Verzoeke geen rouwbezoek. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onze zeer geliefde Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw JANNETJE 80MES-DE BRAAF, na voorzien te zijn van deH.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom vaD 85 jaar. Uit aller naam, C. GOMES en Familie Helder, 24 April 1916. Hoofdgracht 8, Oir.: C. W. RUSTING. op Dinsdag 2 Mei 1916, 's avonds 8 uur, In 't „CASIN0"-8EB0UW, met welwilende medewerking van: Mej. NELLY KAAN, [Sopraan], te Anna Paulowna, den Heer JOH. BRANDS, [Piano], alhier, en Dubbsi-Mannenkwartet „DOOR MOBILISATIE YEREEHIGD (Oir.JOH. BRANDS). Het Bestuur M..H. RUIJGH, Spoorstr. 68. C. HEUBLOK, Dijkstraat 18. Zij, die zich alsnog opgeven als donateur of begunstiger, hebben tevens toegaDg tot 't Concert. Donateurs betaleD f2.50, begunsti gers f 1.— per jaar, bij vooruitbetaling te voldoen. WOENSDAG 26 APRIL a.s.: VOORDRACHT door den Heer W. C. v. d. VOLKERE. Onderwerp: RADIUM. Toegang voor militairen en hunne genoodigden. Ook toegankelijk voor onderwijzers en leerlingen van H.B.S. en Normaalschool. DONDERDAG 27 APRIL a.s.: ZANGUITVOERING onder leiding van den Zangii-gropaganditI I». VII OOSTVEEN. ult Amsterdam. Toegankelijk voor wit belang stellen In den volkszang. Doordien alsnog eenige voor zieningen van de lijn noodig zijn gebleken, zal gedurende eenige dagen DE DIRECTIE. W' LEDENVERGADERING op Dinsdag 25 April 1916, 's avonds 8 uur, In da Consistorie der Niauwe Kerk (Weststraat). HET BESTUUR. Heerenafdeeling Dinsdag geen oefening. Vrijdag opkomst gewenscht. Het Bestuur. Burgemeester en Wethouders van HELDER, zullen op VRIJDAG 5 MEI a.s., des namiddags ten 2 uur, ten Raadhulze in het OPENBAAR AANBESTEDEN: Het uitbreiden van het Administratiegebouw en het Magazijn, het bouwen vaneen nieuw Schaftlokaal en het veigrooten van het bestaande Schaftlokaal bij de Gemeente Gasfabriek. Bestekken met 3 teekeningon z|jn, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling van f 1.per exemplaar verkrijgbaar ter Gemeente Secretarie. Aanwijzing op Maandag 1 Mei a.s., des namiddags 2 uur, aan het Bureau voor Gemeentewerken. De inschrijvingsbiljetten behooren op zegel te worden gesteld. Helder, 25 April 1916. Tehuis gezocht voor lief kind, 8 m., tegen kleine vergoeding. Adres: Bureau van dit blad. Verloren een Rljtulgdop. Tegen belooning terug te bezorgen. AdresL. BEEK, Hartesteeg 11. Verloren een gouden Broche (niet steen|: tijgeroog), waaraan gouden speldje met kettinkje. Inlichtingen2e Vroonstraat 25 of 45. Verloren: een gouden Broche met Kinderportret (gedachtenis). Tegen belooning terug te bezorgen Spoorgracht 23. VERLOREN: Zondag 23 April, een bloedkoralen Klnder-Armbandje met gouden slootje. Tegen belóoning terug te bezorgen bij J. BUIJS, Hoogstraat 56. op DONDERDAG 27 APRIL 1916, 's avonds 8 uur. Sprekerds. c. c. g> visser Onderwerp: De wonderen van het ongeloof. Uitgaande van da Luth. Jong.-Ver. „EEN IS UW MEESTER". Kaarten a 10 cent verkrijgbaar bij de Leden en des avonds aan dan ingang van 't kerkgebouw. HET BESTUUR. BINNENHAVEN 2. Telefoon 220. Tot en met Donderdagavond De levensroman van een Bloemenmeisje. Benevens enkele dolkomische Amerikaansche Kluchtfilms. WOENSDAG 26 APRIL, des middags te 2 uur, waarvoor een speciaal programma van enkel komische nummers. Entrée-prijzen voor die voorstelling Loge 20 ct., Ie Rang 10 ct., 2e Rang 5 ct. in Café „Juliana", Kanaalweg152, d..r Ed. HOREMANS, Professeur de Billard aan de Academie te BRUSSEL, Kampioen van België, Entrée 15 cent. Aanvang 7 uur. Consumptie 10 cent. Aanbevelend, A. VISSER. ONTVANGEN heerlijk van smaak. VERLOREN een Manchetknoop. Tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Bureau van dit blad. Tegen 1 Mei a.s. Gemeubileerde Zit- en SlaapKamer te huur met pension. Brieven fr. onder no. 428, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Dienstbode voor den dag of voor dag en nacht. Adres: Mevrouw DEKKER—Klik, Westgracht No. 9. Gevraagd een flinke, nette Dag- Dienstbode, v. g. g. v. Zich aan le melden 's avonds van 7-9 uur, bij Mevr. GRATAMA, Spoor straat 6. Een flinke Dag-Dienstbode ge vraagd, die met de wasch kan omgaan. AdresKanaalweg 120. Gevraagd een net Dagmeisje. Ztch aan to melden tusschen 7-9 uur 's avonds, Spoorstraat 55. Een flink Dagmeisje gevraagd, tegen noog loon. Brieven, onder No. 442, aan het Bureau van dit blad. Wordt gevraagd in 't Gemeente ziekenhuis een net Dagmeisje, tegen fl.50 per week. 's Avonds 8 uur aan te melden. Meisje gevraagd van 9-12 en van halltwee tut 5 uur, om een 8 jarig jongentje bazig te houden. Adres: Kanaalweg 97. Gevraagd een nut Loopmeisje, tevens voor licht werk. Loon f 1.75. Adres: Firma J. N. QUERELLE, Kanaal wég 189. Flink net Loopmeisje gevraagd. Adres: Weststraat 120, b(j deKei- zersbrug. LOOPJONGEN gevraagd. Goed kunnende fietsen. Adres: Magazijn „DE STER", Kanaalweg 97. Gevraagd: een nette Loopjongen, bij THIEMAN, Binnenhaven 2J Een eenvoudige Juffrouw vraagt ongemeubileerde Kamer met slaap gelegenheid. Brieven, onder No. 441, aan het Bureau van dit blad. Te huu-r: een gemeubileerde Woning. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een partij VOER BIETENZAAD, ook in kleine partijtjes, bij F. DE BEURS, Julianadorp. T-r koop een in goeden staat zijnde KOTTER, zeer geschikt voor plezier of visscherij. Te bezichtigen en to bevragen Binnenhaven 67.den Helder. Inkoop van 0C- en SEXTANTEN, Inruilen voor nieuwe. Adres Janzenstraat 64. Wij berichten hierdoor onzen afnemers, dat wij binnenkort LUNCHKAAS in Goudsoh model, fabrikaat „Jong Holland", In den han del zullen brengen tegen den prijs van 40 ets. perK.G. Gewicht1-2 K.G. De kaas Is van fabrieksstempol voorzien en naar gewicht geprijsd. Bestellingen worden aangenomen door- onze wijkbestellers en het Filiaal J. DE BUNJE, KEIZERSTRAAT. Ook aan de fabriek verkrijgbaar. Wederverkoopers genieten rabat. Aanbevelend, De Directie van Melkinrichting „JONG HOLLAND", Westgracht 31. WEDER ONTVANGEN TELEF. 192. SPOORSTRAAT. en de ontvangt U bij •I. DE «JONGH voor onderstaande artikelen: Tinnen kannen (compositie) en oud tin, rood koper, brons, geel koper (licht en zwaar), zink, lood, matrashaar, vod den (met en zonder wol), oud tapijt, gonje, touw, boeken, couranten, enz., enz. N.B. Het publiek leze de vorigs adver tentie, daar het mij verboden Is om mot prijzen te adverteeren. Bij niemand, niemand, niemand, ont vangt men zulke hooge prijzen als voor heen. Speciaal adres voor gutta percha, rub ber en gummi. Geeft ook de hoogste waarde voor allo ongeregelde goederen, alsmede voor huisraad en inboedels en knep gedragen dames- en heeronkleedlng. Adres J. OE JONGH, Koopman, Bassingracht no. 30. Briefkaarten worden vergoed. Laat zich aan huis ontbieden.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 3