Jan Veen, Kapok-Matrassen j en Hut-Matrassen De Roman van een Scheepsjongen FeestavqndJ.G.O.B. Mr. J. B. BOMANS, r,k. Sroote uitverkoop C. ADRIAANSE, a,r. Advertentiën. CINEMA PALACE, Binnenhaven 2 2e Rang 10 ct., Ie Rang 20 ct., Loge 30 ct. Stemming. Aanbesteding. Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. Propaganda-Avond openbare vergadering De a.s. Statenverkiezing. Zeevaartschool Harlingen. Salonpianino, Dames- en Hinderhoeden. In alle maten. Marine-Kooi matrassen, Echte Leidsche wollen en watten Dekens. |M. KLERCQ, Beddenfabriek. Buczacs) liep hedenochtend oen krach tige aanval der Russeu dood in het vuur der Oostenrijkera en Hongaren. Ten noordwesten van Tarnopol wordt nog steeds hevig gestreden. De reedadikwijls vermeldestellingen bij Worebiowka gingen herhaaldelijk van de eene hand in de andere over. Ten westen van Kolki verhinderden de O.-H. troepen een poging der Russen om over de Styr te trekken. Van het Westelijk front. Parijs, 12 Juni. Aan den linkeroever van de Maas.beschieting van do streek van Chattancourt. Aan den rechteroever zeer levendig artillerie-gevecht in de sectoren ten noorden van Souville en Favannes. In den afgeloopen nacht werd een aanval der Duitschers op Fransche loopgraven ten westen van het fort Vaux' totaal afgeslagen. Berlijn, 12 Juni. Ten noorden van Perthes in Champagne drongen Duit- sche verkenningsafdeelingen de Fran sche stellingen binnen, namen na een kortstondig gevecht drie officieren en meer dan 100 man gevangen, maakten vier mitrailleurs buit en keerden daarna terug naar hun eigen loop graven. Aan 'beide zijden van de Maas voortdurend levendig artillerie-vuur. Van het Itallaansch- Oostenrijksche gevechtsterrein. Rome, 12 Juni. In de Val Larsa, in den sectpr van Pasubio en op de linie Posina Astico bleef onze Ma terie gisteren vorderingen maken. - Twee tegenaanvallen van den vijand in de richting van Forni AIti en in de zone van Campiglie werden met ze6r zware verliezen voor den tegen stander afgeslagen. Op de hoogvlakten van Sette Comu- ni, ten Zuid-Westen van Asiago drongen onze vooruitgeschoven troe pen, na het dal der Canaglia te zijn doorgetrokken, tot aan de Zuid Ooste lijke hellingen van den Monte Bareo en den Monte Busibollo door. In het Suganadal kwamen onze troepen vooruit in de richting van den Maso-bergstroom en sloegen zij twee tegenaanvallen van den vijand bij Scurelle af. Weenen, 12 Juni. De toestand op het zuidwestelijk oorlogstooneel is dezelfde gebleven. In de Dolomieten en aan het O.-H. front tusschen de Brenta en de Etsch werden de Italianen overal,, waar zij tot een aanval overgingen, afgeslagen. Een escadrille watervliegtuigen wierp in den nacht van 11 op 12 Juni met zichtbaar succes een groot aantal bommen op het spoorwegtraject San Dona—Mestre. Een locomotieven- remise word herhaaldelijk getroffen. Ook werden eenige bommen op het arsenaal van Venetiö geworpen. Ondanks het hevig vuur van de afweerkanonnen keerden allo vlieg tuigen terug. PLAATSELIJK NIEUWS. Gemeenteraad. In de Raadsvergadering van heden avond komt alsnog het volgend voorstel ter tafel: De ondergeteekende heeft de eer Uwen Raad voor te stellen met in gang van Zaterdag 17 Juni a.s. voorloopig tot 1 Januari 1917 aan de iu gemeentedienst werkzaam zijnde personen (uitgezonderd zij, die in de Rijksregeling van den duurtetoeslag zijn opgenomen), die gehuwd of kost winner zijn en wier zuiver inkomen (loon en inkomsten uit anderen hoof de tezamen gevoegd) minder dan f 18.- per week bedraagt, een toe slag op hun loon te geven van f 1, per week, benevens f 0.26 per week voor elk inwonend kind beneden den leeftijd van 14 jaar of voor elk kind van hoogereu leeftijd, dat door lichaamsgebreken of voortdurende ziekte niet in staat ia «enig werk te verrichten. Helder 6 Juni 1910. Het lid van den Raad, W. BIBBSTSXSR. De toelichting op dit voorstel luidt: Vorenstaand voorstel wordt door ondergeteekende gedaan, omdat z. i. le. toeslag met het oog op de tijdsomstandigheden noodzakelijk is 2e. volgen3 het voorstel van de heeren Michels en De Zwart de een boven den ander onbillijk wordt be voordeeld. Naar aauleiding hiervan wenscht ondergeteekende op te merken ad 1. dat door de voortdurende prijsstijging van deallereeratu levens behoeften (aardappelen, groenteD, grutterswaren, vet, kleeding, schoeisel, enz.) het evenwicht tusschen de in komsten en uitgaven in de meeste gezinnon is verbroken. Weliswaar zyn de loonen met in gang van 1 Januari 1916, door het toekennen van de periodieke verhoo gingen, grooter geworden, doch niet te miskennen valt, dat sedert dien datum de prijsstijging der eerste levensbenoodigdheden onrustbarend is toegenomen, 't Ië met het oog op die periodieke verhoogingen, dat ondergeteekende geen vrijheid kan vinden voor te stellen reeds vanaf 1 Januari 1910 den toeslag te geven. Door het verkrijgen van die periodieke loonsverhooging is men in staat ge weest in de duurdere behoeften te voorzien. Nu evenwel de prijsstijging der levensbenoodigdheden blijft toe nemen, meent ondergeteekende dat het thans de tijd is voor de ge meente, om haar plicht als werk geefster te doen en de bij haar in dienst zijnde personen te helpen door den kwad6n tjjd heen te komen. ad. 2. Een uniforme toeslag van 10 percent op het loon komt onder geteekende zeer onbillijk voor. Im mers zal dan iemand met een inko men van f 12.- per week, die 5 kindoren heeft, slechts f 1.20 toeslag kragen, terwijl daarentegen iemand die f 18.- per week verdient en geen kindereu heeft f 1.80 per week toeslag krijgt. Onmiskenbaar Is de toestand van het eerste gezin veel nijpender dan die van het tweede. Het karakter van den duurtetoeslag wordt door anderen wellicht anders beschouwd. Voor ondergeteekende is dit, dat de werkgeefster een plicbt heeft om in dezen abnormalen tijd te helpen voorzien in de behoeften van het gezin. Een duurtetoeslag heeft niets te maken met dienst- praestatie. Daarop moet wel het loon gebaseerd zijn, doch niet het toe kennen van een duurtetoeslag. Een duurtetoeslag, percentsgewijze naar het loon, heeft dan ook meer het karakter van een verkapte loons verhooging. W. Zaterdagmorgen omstreeks vier uur is door een sergeant-lichtwachter op 200 k 300 Meter benoorden paal 8, op het strand bij Huisduinen, het lijk gevonden van een zee officier. Volgens de uniform-kleeding is het vermoedelijk het lijk van een zee officier-vliegenier derDuitschemariDe. Op zijn borst droeg hij een plaat, gemerkt Leutenant z/s. Kurt Faber. Woensdagmiddag om 1 uur heeft van uit het Marinehospitaal de be grafenis (met militaire eer) plaats. UIT DEN OMTREK. GemeenteraadvanTexel, gehouden op Zaterdag 10 iunl 1916. Voorzitter de heer Buysing-Damsté, burgemeester. Aanwezig, aanvankelijk 11, later 12 leden. Afwezig de heer Dros. Na opening worden de notulen van de laatste twee vergaderingen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder wijl is de heer Eelman ter vergade ring gekomen. I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. a. Bericht van Mej. J. Henkes te Oosterend, meldende aanneming be noeming tot vroedvrouw te Oosterend. b. Twee brieven van Mej. W. Broer, de eerste meldende aanneming der be noeming tot onderwijzeres, de latere, dat zij daarvoor bedankt, wegens betere positie in haar tegenwoordige standplaats Zwartsluis. c. Schrijven van G. Schoenmaker om vergoeding voor zijn in dienst 'jnden zoon. Daar dit niet bij den Raad thuis- behoort, wordt het aangenomen voor kennisgeving. d. Ingekomen ter goedkeuring de rekening Algem. Armbestuur, dienst 1915. In handen gesteld eener Com missie, bestaande uit de heeren Koning, Kikkert en Scharenburg. e. Schrijven Bond van post- en legraafbeambten, afd. Texel, ver zoekende verhooging salaris. In handen gesteld van B. en W. om prae-advies. II. Vaststelling kohier van school gelden. Dit betreft de school te Den Burg over Mei en Juni. Vastgesteld tot een bedrag van 3,45. III. Financieele regelingen. Deze betreffen af- en overschrij vingen. Na een vraag van den heer Bakker, beantwoord door den Voorzitter, wor den deze goedgekeurd tot een bedrag van f 1591,98$. IV. Vaststellisg rekeningWeeshuis. De Commissie adviseert tot goed keuring tot een bedrag van f 17116,11. Vaststelling volgde. V. Benoeming leden stembureaux. In plaats van dtf heeren W. Brans, te De Cocksdorp en J. Timmer, te Oosterend, die bedankt hadden, wor den benoemd de heeren B. Wiersma en C. A. Bremer. VI. Ontslagaanvrage J. de Jongh, hoofd o. 1. school te Waal. Onder dankzegging voor de lang durige diensten, de Gemeente be wezen, wordt dit ontslag tegen 1 Oct. a.s. eervol verleend. VII. Idem S. de Vries, onderwijzer M. U. L. O. School. Wordt mede eervol verleend tegen 1 Juli a.s. VIII. Voorstel tot het aangaan eener geldleening. B. en W. stellen voor een geld leening aan te gaan, groot f 11000 met jaarlijksche aflossing van f 750, te betalen uit de gewone inkomsten der 4£pCt., noodig voor voldoening van der kosten voor herstelling storm schade haven, voor verbouwing scho len en voor verbetering Lage Achter weg Den Hoorn. De heer Keesom meent dat wel geld h 4 pCt. verkregen kan worden. Nog wenscht men aan te gaan een kasleening van f 16000 ter betaliug van het havenwerk met* aflossing in den loop van 1916. Een en ander wordt goedgekeurd met de belofte van den Voorzitter, om te zullen trachten het geld 4 pCt. te krijgen. IX. Subsidieering landbouwhuis- houdcursus. De Voorzitter deelt mede, dat noo dig zal zijn een subsidie van f 150 voor hoogstens 20 leerlingen, boven 20 leerlingen f 300. Er hebben zich 23 leerlingen aangemeld. Na eenige bespreking, waaruit blijkt dat men voor 8 leerlingen geen f 150 wil geven en na toezegging, dat men •zal trachten hierin den zuinigsten weg te bewandelen, wordt tot sub sidieverlening besloten. Komt nog ter tafel een verzoek van B. Wiersma, H. der School te De Cocksdorp om overplaatsing naar Waal. De Voorzitter deelt mede, dat de Schoolopziener geen bezwaar heeft. De heer Koning wil wachten, mee- nende, dat meerderen overplaatsing kunnen vragen. De Voorzitter zegt, dat meu aan anderen gevraagd heeft, die geen overplaatsing verlangen. De heer De Graaf zou dan willen, dat de heer Wiersma te De Cocksdorp bleef, tot daar in de vacature zal zijn voorzien. Met deze bedoeling wordt de heer Wiersma met algemeene stemmen overgeplaatst. Bij de rondvraag verlangde niemand meer het woord, waarom de open bare vergadering gesloten werd. Texel, 11 Juni. Van de oude Pinkstergebruiken op op dit eiland zyn er weinige meer in zwang gebleven. Op eDkele dorpen wordt echter nog 't luilakhouden herdacht. In dit opzicht is echter heel wat verbetering gekomen. Voor heen werden door de jeugd aai woningeu van hen, die naar hun zin niet tijdig waren opgestaan, rotte dierenlijken en andere viezigheden opgehangen. Thans hecht de jeugd tuiltjes veldbloemen aan de deuren der langalapenden. Dit vriendelijk gebruik verricht hebbende, trekt 't jonge volkje verder langs de dorps straat, onder 't zingen van den ouden deun „Luilalc, Slaapzak, Kennispop, Staat om negen uren op. Negen uron, half tien, Nog is do luilak niet te zien." Ook de grasmaaiers houden reke ning met de tijdsomstandigheden, in betrekking tot het loon. Zij vragen thans f5.— per dag voor hun zwaren arbeid. Ofschoon veel hooiland met de machine wordt bewerkt, is er toch nog veel dat met zeisen moet ge maaid worden. Texel, 12 Juni. Eenige leerlingen van da zeevaart school, leden van'de sociëteit „Vriend schap", geholpen door enkele dames, hebben een rondgang met muziek door Den Burg gehouden, waaraan ver bonden was eene collecte voor de afdeeling „Texel" der Vereeninging tot bestrijding van tuberculose. Voor het goede doel kon f 70.12 afgedragen worden. Nièttegeustaande het minder goede weder had Texel gisteren toch druk bezoek van elders. Boot en koetsiers, alsmede hotelhouders maakten goede zaken. Vooral werden tochten gemaakt naar de verschillende vogelterreineu. Ook heden verwacht men veel bezoekers, temeer daar er een politieke meeting in „Het Boscbje" gehouden zal worden. Texel, 13 Juni. Op de heden gehouden lammeren- markt bedroeg de aanvoer 1632 stuks, prijs 18 a 22 gulden, handel vlug. Anna Paulowna. Zaterdagavond, 10 Juni, vergaderde in de „Vlas en Korenbeurs" de Tuin- bouw-vereeniging „Anna Paulowua". De voorzitter, de heer T. Pranger, opende de bijeenkomst, waarna werd medegedeeld 1. De contributie der vereeniging, die afgedragen moet worden aan den Nederlandschen Tuinbouwraad is van f20.— verhoogd op f60.—. In een uitvoerig schrijven, voorgelezen door den secretaris, den heer Pateer, wordt uiteengezet, waarom deze contributie- verhooging noodzakelijk is. De heer« Speets stelt voor, met het oog op den slechten toestand te Anna Paulowna, dit jaar vrijstelling van contributie te vragen. Na bespreking, wordt dit algemeen goedgevonden. 2. Van een lid van 't bestuur van den Ned. Tuinbouwraad is een schtlj- ingekomen, inhoudende het ver zoek om de namen der tuinders te Anna Paulowna, die door den waters nood zijn getroffen en in aanmerking komen voor schadevergoeding. Aan dit verzoek heeft het bestuur reeds voldaan. 3e. Van den Ned. Tuinbouwraad is een schrijven ingekomen, betref fende den uitvoer van vroege aard appelen. Ia dit schrij ven wordt sterk ontraden den oogst op 't veld te ver- koopen. In bespreking wordt gebracht: de regeliDg van den verkoop der pro ducten over do veiling. Het bestuur stelt voor 3 °/0 t.a heffen van de pro dukten die op de veiling worden ver kocht en li v»o de produkten, die uit de hand, doch over het betaal kantoor worden verkocht mits deze laatste groote partyen zijn. De markt meester, de heer Speet», licht deze voorstellen toe. Over het betaalkan toor te verkoopen heeft de voordee- len dat koopor en verkooper by mogelijk verschil de tusscaenkomst der keurmeesters kunnen inroepen en—indien het noodig mocht blijken— zal de vereenigiDg gemakkelijker de> kooppenningen kunnen innen dan een alleen staand persoon. Hierop volgt eene uitvoerige discussie, waarin telkens uitkomt, dat het voor de vei ling zoo goed zou zyn als alle leden der vereeniging zich wilden verplich ten, om al hunne produkten op of over de veiling te verkoopen. Men zou grootere veilingen krijgen en daardoor meer kooplieden. De heer Pioyde wilde een minimum bedrag vaststellen, waarvoor de 1$ zal worden betaald. Op voorstel van den heer Pennekamp wordt met alge meene stemmen besloten dat die zal zijn f 500 of daarboven. 'De heer Pateer stelt in 't licht dat door het drukke goederenvervoer, vooral omdat dit jaar te A.-Paulowna zooveel kool wordt verbouwd, de mogelijkheid bestaat datdeH.U.S.lk, een hulpBpoor zal willen aanleggen. Hij stelt daarom voor een onderzoek in te stellen naar de boeveelheid kool, die dit jaar >"'t den Polder per wagon vervoerd z_, worden, om daar bij de H.LJ.S.M. te verzoeken een hulpspoor aan te leggen. Na bespre king wordt besloten per advertentie aan de landbouwers te verzoeken aan den secretaris op te willen geven hoeveel kool zy dit jaar per wagon denken te vervoeren. Bij de rondvraag stelt de heer de Vries voor pogingen aan te wenden, dat van BreezuDd een vrachtwagen naar dé veiling rijdt, die kleine par tijen producten kau medenemen. Het bestuur zal pogingen in het werk stellen. De heer Petmekamp vraagt hoeveel statiegeld geheven zal worden. Na bespreking wordt dit bepaald op 50 ct. voor gemerkte zakken, fl voor een mand, en f0.65 voor een halve mand. Naar aanleiding van de vraag wanneer de veiling zal beginnen wordt besloten dat ieder die pro ducten voor de veiling heeft hiervan bericht zal zenden aan den markt meester, met opgaaf van de hoeveel heid. Zoodra de aanvoer groot genoeg is, zal de veiling beginnen. Hierna sluiting. Zaterdag 10 Juni had de stemming plaats voor 3 hoofdingelanden in|het polderbestuur, noodzakelijk door do periodieke aftrediDg van de heeren C. J. de Mazure en C. Tljsen en het vertrek van den heer A. P. Sipman. De heer de Mazure wenschte niet weder in aanmerking te komen. Uitgebracht werden; op den heer A. van den Berg 116 st., op den heer J. Lindenberg 118 at. en op deu heer C. Ty'sen 119 at. Zoodat alle drie zijn gekozen. Voetbal. Op Zondag (len Pinksterdag) werd te Schagen een voetbalmatch gehou den tusschen „8. S. S.", Helder en „Sparta", Schagen, waarby „S.S. S." met 10—2 won. Oe ontvluchting van Gilbert. Wij hebben reeds gemeld, dat de Fransche vlieger Gilbert, die in Zwit serland geïnterneerd was, den 25sten van de vorige maand uit zijn gevan genschap te Zurich is ontsnapt. Hij heeft zich na zijn ontsnapping nog zes dagen in Zwitserland verborgen weten te houden vóór hij de Fransche grens over kon komon. Per spoor is Gilbert van Zurich naar Bienne gegaan van daar per auto naar Genève. Den lsten dezer zond de correspondent van het „Petit Journal" uit Bellegarde van Gilbert's odyssee het volgende verhaal aan zijn blad: Ik was den avond te voren waarschuwd, dat Gilbert van ochtend de grens over zou komen. Nadat ze de Fransch Zwitsersche gren3 zorg vuldig onderzocht hadden, hadden de vrienden van Gilbert een plek ontdekt, die geschikt was om er de grens over te steken. Het was een vergeten hoekje tusschen Collonge en Anne masse in de onmiddellijke omstreken van het afgelegen gehucht Veyrier. Daar loopt een klein slingerpaadje van Zwitserland naar Frankrijk. De wei nige Savooysche boeren, die af en toe hier de grens overgaan, bewegen zich vrijelijk van het eene land naar het andere. De grens wordt hier slechts door een enkelen Zwitserschen gendarme bewaakt. Niet ver van dat Fransch Zwitsersche overpad staat een herberg, waar toeristen, die den Petit:Salève willen beklimmen, wat rusten kunnen. In die herberg waren wy, vrienden van Gilbert, vanochtend met ons drieön samengekomen. Terwijl wy deden als óf we in ge sprek waren, hielden wij met 'n bezorgd hart het grenspaadje in het oog. De grenswachter wandelde met machinalen pas. Weldra staken we ons voorgewende gesprek, want over de groenende vlakte kwam iemand aan. Een grijsaard, krom gebogen en steunend op een stok. Van het gezicht van dien armen oude, die zich 'voort sleept, ziet men niets dan een langen, ruigen baard. Verder een groote vuile vilten hoed. Het oudje gaat met moeite voort over de vlakte en soms staat hij stil om adem te scheppen. De grenswachter gaat overschillig naar hem toe, om hem naar zijn indontiteit te vragen. Maar dan laat het oude mannentje zijn stok vallen, neemt zijn beenen op, vliegt het voetpad over en hy is in Frankrijk. De Fran sche grenswachter, een Alpenjager, verspert hem den weg, maar wij komen uit de herberg en roepen in koorGilbert 1 terwijl wy onzen vriend omarmen. Tot zoover de correspondent van het „Petit Journal". Na nog eenige formaliteiten aan de Fransche grenswacht is Gilbert toen 's avonds per train uit Anne masse naar Lyon vertrokken om er een fabriek te bezoeken waar motoren voor vliegtuigen gemaakt worden. Op den 16en Juni hopen onze g I geliefde Oudera, C. VAN WOLFEREN en P. BRUIN, I den dag te hordenken, dat voor 35 jaar in dan echt werden I I verbonden. Uit naam van hunne geliefde Kinderen, J; VAN WOLFEREN. L. VAN WOLFEREN-Gouw. H. RENSMAAG. N. RENSMAAG—V.Wolfkrbn j H. VAN WOLFEREN. En Kleinkinderen. J Geen receptie. Eben-Haezer. Zoo de Heer wil en zij leven, hopen den 248Un Juni a.s. onze [geliefde Ouders CORNELIS SCHENK TETJE BRUINSMA, j den dag te herdenken dat zy voor !j 1122/s jaar in den echt werden J verbonden. Dat God hen nog vele S jaren moge sparen, is de wensch j van hun liefhebbende kinderen COBNELIS. Pietje. Lammertji. Jacoba. Anna. Hiltje. Helder, 13 Judï 1916. Geboren: MAARTJE, Dochter van K. BAK en J. BAK Rab. Helder, 11 Juni 1916. De Heer en Mevrouw GERDES van Voube geven kennis van de ge boorte hunner Dochter MARTHA ALIOE JOHANNA. Helder, 11 Juni 1916. Stationsstraat 8. Heden overleed onzo geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. VAN WILUBEN, in den ouderdom van 83 jaar. Helder, 10 Juni 1916. Wed. A. E. r. Willigen Hel- Kindt. der. 1 H. A. E. Hantzsch— van Willigen. Soerabaja. K. C. W. E. Hantzsch. SH. van Willigen. M. W. van Willigen Melohiob. A. van Willigen. Zaterdag l.l. vestigden wij Uw aandaoht op het te verwachten succes met de film waarover de locale bladen in de groote steden de prachtigste recensie's gegeven hebben. En terecht, het succes, dat WIJ in ons theater met de beide Pinksterdagen mochten verwerven, over treft elke verwachting. Van mond tot mond spreekt men dan ook over deze prachtfilm en geen wonder, want nimmer werd hier ter stede een film als deze vertoond, en tegen zulke lage prijzen: Ook zijn er een beperkt aantal gereserveerde plaatsen op Ie rang en loge, respectievelijk tegen 25 en 50 cent. Oe film wordt slechts tot en met Donderdag 15 Juni a.s. vertoond. Ook vertoonen wij deze prachtfilm, die zoo bizonder iiiteressant en boeiend Is voor kinderen, in onze Middagvoorstelling, morgen, Woensdagmiddag te 2 uur. CH. W. A. DE BOS, die, mede namuns hun wederzydsche familieleden hartelijk dank zeggen voor de biyken van belangstelling bij hun huweiyk ondervonden. Leeuwarden, Helder, 10 Juni 1916. Langs dezen weg betuig ik myn innlgen dank aan familie, vrienden en bekenden voor de betoonde belang stelling tijdens de ziekte en het over lijden van myn geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer JAN DE WAARD, inzonderheid aan den H.H. Drager», die de laatste eer deden bewyzen aan hun Kameraad. Helder, Juni 1916. Namens Wed. J. DE WAARD-Putters en wederzydsche familie. Eenige en algemeene kennisgeving, zoowel binnen als buiten deze ge- Het College van Dagelijksch Be stuur van den Polder Helder en Huie duinen maakt bekend, dat ds stem ming voor 2 hoofdingelanden zal plaats hebben op Vrijdag 16 Juni a.s., van 7 tot 9 uur n.m., In d© Fröbel school aan de Laan, ter voorzie ning in de plaatsen van «de Heeren B. BURGERS en W. RIPPENS, die periodiek aftreden. Helder, 10 Juni 1916. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, P. van der Hoeven, Voorzitter. D. Baxkeb, Secretaris. Voor den feestavond, ter herdenking van 't 1-jarig be staan der afdeeling „Helder" van den Jongelieden Geheel-Onthouders- Bond, Op Zaterdag 17 Juni, 's avonds 8 uurjtn het gebouw van dan Bond voor Minder-Marlnepersoneel, zyn introductie's te verkrijgen by het Bestuur: WESTSTRAAT 57. VAN GALENSTRAAT 2. Op Dinsdag 27 Juni a.s., 's morgens te 10.30 uur, zul onder geteekende voor de N.V. „DE HOOP" te Koegras, in bet Café van den Heer MAREES, aan de Blauwe Keet te Koegras, publiek aanbesteden Het bouwen van een Malerij met aanlegstei ger nabij de Spoorbrug te Koegras. Aanwijzing Vrijdag 23 Juni a.s., 's morgens to 10 uur, op het terrein. Bestek met 2 teekeningen a f 1.50 per stel, verkrygbaar ten kantore van ondergeteekende. De architect, G. DE BEURS Gz., Weggeloopen, een lichte drie kleurige Poes, luisterende naar den naam „Piet". Tegen belooning terug te bezorgen Doolhof No. 19. Er biedt zich aan een net burger meisje als Winkeljuffrouw, liefst kruideniers- of banketzaak, ook niet ongenegen in de huishouding bezig te zyD, vier jaar in dezelfde batrek king werkzaam geweest. Brieven onder No. 563, Bureau van dit blad. Voor direct gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres: Hotel „TOELAST." DIENSTBODE. Mevrouw VAN POELJE, Breewa- terstraat 1 a, hoek Spoorstraat, vraagt met 1 Augustus een nette Dienst bode voor dag en Dacht of voor den dag. Vereischten zelfstandig werken en eenvoudig koken. Lood f160.— p. j. en f20.— wascbgeld, of f3.— p. w. Klein gezingoede behande ling. Aanmelding 's avonds na 8 uur. Wordt gevraagd: een net DAG MEISJE, by ZEGER HOUTER, Kanaalweg 117. Gevraagd een net DAGMEISJE. bs: Breewateretraat 67. op 14 JUNI, in do vestiaire van „TIVOLI", om 8 uur, voor leden en genoodigden. Voordrachten en Zang, tevens bespreking van dan optocht op 18 Juni te Amsterdam. Trouwe opkomst zeer gewenscht. HET BESTUUR. De besturen der A.-R., R.-K., C.-D. en C.-H. kiesver- eenlglngen noodlgen U uit om op MAANDAG 19 JUNI bij de verkiezing van twee leden der Provinciale Staten, uw stem uit te brengen op de Heeren: en Tevens doelen bovenvermelde besturen U mede, dat a.s. VRIJDAG 16 .JUNI, des avonds te 8 uur, in ,CASINO" een zal worden gehouden, met als Inleider de Heer C. ADRIAANSE, en als spreker de Heer Mr, J. B. BOMANS. Onder werp: Debat vrij. Toegang 10 cent. Kaarten te bekomen bij: H. J. P. EGNER, Keizerstraat; P. SPRUIT, Kanaalweg; J. H. STAALMAN, Weststraat; R. JONGKEES, Paardenstr. De Besturen der Klesvereenlglngen van Rechts te HELDER. Dagmeisje gevraagd, niet ouder dan 16 jaar, P. G., v.g.g.v. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur, by Mevrouw E. RAPPARD, Binnen- Een net DAGMEISJE gevraagd. Adres: Westairaat 55. Terstond gevraagd een SCHIL DERSKNECHT, by P. KUIT te Jullanadorp. Nette LOOPJONGEN gevraagd. Adres: A. PELSER, Keizerstr. 15/17. Nette JONGEN gevraagd. Loon f2.75 per week. Adres: MarineMachinistenclub. Gevraagd een CONCIËRGE. Do voorkeur genieten oud zeevarenden. Aan de betrekking is verbondeneenig traktement, vrije woning, vuur en licht en verdere emolumenten. Inlichtingen verstrekt de Directeur, J. B. KREEFT'. Een netto Jongen voor loop- en bakkerywerk gevraagd. Adres: ZEGER HOUTER. Nette JONGEN gevraagd. Adres: Jb. BROUWER, straat 56. Te huur gevraagd: gemeubileerd Huis of gemeubileerde Zitkamer met 2 Slaapkamertjes, met gebiuik van keuken. Brieven, met prysopgavr, onder No. 552, aan het Bureau van dit blad. Te koop: een nieuwgebouwd Huls, staande in de Trompstraat, van alle gemakken voorzien, tegen biliyken prijs. Brieven franco, onder No. 551, aan het Bureau van dit blad. prachtig instrument, eerste klas be roemd merk, als nieuw, gekost f 625, voor I 295 ter directe overname. Brieven onder no. 650, bureau „Heldersche Courant". Te koop aangeboden: aen SEXTANT. Adrea: Bureau van dit hlad. Spoorstraat 96-98. van alle nog voorradige Speolale inrichting voor het veranderen, vervormen, op nieuw garneeren en apprdteeren van door regen beschadigde Hoeden. Spoedig, netjas en goedkoop. N.V. Stoomwasscherl] „Oen Helder". Net Meisje gevraagd voor de merkkamer, niet beneden 16 jaar. gevuld met paardenhaar, worden maohinaal geplozen en doorgestikt ff 1.00f halen van en brengen naar boord Inbegrepen. SPOORSTRAAT 32.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 3