AM STE L BIER EN Crdal HERMAN NYPELS, 3 Tijdgeestbriefjes Arts E. ALDERSHOFF, Dr.R.J.VANDERHEIJDE, Uniformen Magazijn van Piano's, VFeugels, Orgels en Muziekinstrumenten. I DE HELDERSCHE BANK. De Kaart der Gemeente Helder Laat II Fotografeeren HET GULDEN MYSTERIE HELDRIA" T. van Zuylen, HELDER. P. GROEN EN ZOON. GEBRS. SPANJAARD bij N. EISELIN, Zomerdienst Hollandsche Spoor. Hoofd-agenl G. JOH. v. d. LEE, Spoorstraat 106. Bottelarij en Opslagplaats Prins Hendriklaan 5. Gevestigd te SCHAGEN: Nirloopig Hotel, .Vader"(LangeneBgir). Na 20 Augustus LANDBOU W STRAAT. SPREEKUUR: werkdagen: 8-10 en 1-3 uur. Zondags: 8-10 uur. tot MAANDAG 31 JULI Oog-, Oor-, Neus- en Keelarts, ALKMAAR. 99 HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitvallen en tot bevordering .van den hergroei van 't hoofdhaar, blijkt steeds het beste. Por flacon 50 cont. Alléén verkrijgbaar bij: Spoorstraat, Coiffeur. SPECIALITEIT VAN HET liAGAZiJlf„DE5TER" Geen schoenenpoetser In de stad Wiens schoenpoetsbakje Geen Erdal bevat. zwart geel bruin. ERDAL-xchoencrême dankt hare goede reputatie, naast da uitstekende kwaliteit, In de eerste plaats aan haren aangenamen geer. Alom verkrijgbaar tegen 15 cents de groots 81 doos en 10 ets. ds doos S60 CIVIELE- EN MILITAIRE-KLEEDERMAKERIJ. voor Land- en Zeemacht. LAKENHANDEL. Vraagt onze prijscourant. Anno 1860. HELDER. Correspondenten Ie klasse der Ned. Bank. Neder). Handel-Mij. Nederl.-lnd. Esc.-Mij. Nederl.-lnd. Handelsbank. Javabank. Openen Rekening Courant met rente-vergoeding. Aan- en verkoop van effecten, coupons, vreemd bankpapier en vreemde muntspeciën. weder' verkrijgbaar. Pe groote strijd. De groote strijd om het bestaan wordt door ieder gestredenen er vallen dagelijks slachtoffers. Wanneer uw weerstandsvermogen geleden heeft, wanneer gij uw werk niet meer met lustkunt doenwanneer gij ongedurig zijt of zenuwachtigprikkelbaar en slecht gehumeurd, dan zljt gij" goed op weg een slachtoffer te worden. Gaat dat zoo voort, dan kunt ge straks niets meerDaarom versterk uw krachten nu het nog tijd is. De Sanguinose is het kostelijke middel dat u snel enzeker de verloren zenuwkracht weder geeft. Zij verhoogt uw weerstandsvermogenmaakt uw slaap diep en ver kwikkend en geeft u dat opgewekt gevoel van kracht en blijdschap dat bfj een volmaakte gezondheid behoort. Neemt er de proef van. Sanguinose kost: per fl. f 1.50, 6 fl. f 8.-, 1*11. f 15.-. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. Tweemaal daags eetlepel is voldoende. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Helder bij Alb. ten Klooster, Keizerstraat 98; te Texel, dep Burg, J. Buis; Oosterend, p. Dros; Oudeschild, Joh. Dros. reden, waarom ik mij hier ter plaatse nog niet onder behandeling heb ge steld om mijn somnambuli8tische gave te doen ontwikkelen, ze zou anders tot een zegen kunnen worden opgevoerd, niet alleen voor mij, maar ook voor honderden anderen. Mocht het bovenstaande voor „vis- schers in troebel water" de nieuws gierigheid hebben opgewekt, ten einde er een duitje uit te slaan, zoo ver zoek ik hen mij niet met brieven lastig te vallen. Met dankzegging voor de genoten plaatsruimte, Hoogachtend, H. F. A. K. v. D. Helder, 17 Juli 1910. UIT DEN OMTREK. Voor Uwe Kinderen Is „VICTORIA" een onovertrefbare hoofd Eau de Cologne. Per flacon 25 en 35 cent. „HEURECA" werkt ^Yeneens verrassend zeker en is aangenamer in 't gebruik doordat het reukloos is. Het kost 35 en 50 cent per flacon. Proeölacon 20 cent. Deze hoofdwaters bestaan uitzuivere extrac- tieve. plantenstoffen en beantwoorden vol komen aan de eischen, welke men voor dergelijke hoofdwatersstelt. Verkrljgb. bij den Heer Wijtsma, Middenstr. en bij den fabrikant S. C. G. de Man, Koningstr. 39. LANGESTRAAT 88 - Tel. Iniere. 533 - ALKMAAR. Voorliet stemmen, per keer en bij abonnement, komen wij geregeld aan den Helder. Wij belasten ons met het incasseeren van wissels en kwitanties door geheel Nederland. nnr llI r uitsluitend voor de geabonneerden ri\Ll¥llL5 op de HELDERSCHE COURANT. Schaal 1 op 5000, is uitsluitend voor de geabonneerden van de HELDERSCHE COURANT verkrijgbaar tegen 25 CGVltS a contant. Dit aanbod geldt slechts VOOR KORTEN TIJD. De ondergeteakenda wenscht te ontvangen, een Kaart der Gemeente Helder, 25 cent, franco per post 30 ct., (In koker 40 ct.) Naam- Woonplaat Bedrag bijvoegen). Burgemeester en Wethouders der grmeeote TEXEL, zullen op DON DERDAG 27 JULI 1916, des middags 12 uur.ten Ragdhulze bij enkele inschrijving in het Openbaar Aanbesteden be levering van Brandstotfen benoodlgd voor de O.L. Scholen, de Zeevaartschool en het Raadhuis ta Texel, gedurende 1918-19)7. Ds voorwaarden liggen ter gemeente secretarie ter inzage. k Ka naai weg 3. (Atelier dagelijks geopend). INGEZONDEN. iets over Somnambulisme. Geachte Redactie. Zeer waardeerend vind ik het-van U, dat U iets over bovengenoemd onderwerp in de „Helderache Courant" plaatst. Vergun mij door Uw blad een kleine aanmerking ten beste te geven op dien dokter om vervolgens eene waarschuwing in eene andere richting te uiten. Bedoelde dokter (in „Molenschott zegt, dat er ingebeelde ziekten zijn, en zijn redeneering komt hierop neer, dat de suggestie het eigenlijke medi cijn was. Maar om nu onder bedekte termea te willen beweren, dat de ziekte ook zonder geneesmiddelen „geheel van zelf" zou zijn overgegaan, dat is ronduit „kinderachtig" te noe men. Of suggestie het eenige middel is tegen ingebeelde en andere psychische kwalen, weet ik niet, maar wel weet ik, dat een goed geneesheer er zich maar al te dikwljlB van moet i, ook in geval van zuiver- lichamelljke gevallen, en iedereen zal mij begrijpen, wanneer ik dit met eanigszins andere woorden uitdruk, n.1. het vertrouwen in zijn arts 'is voor den patiönt dikwijls meer waard dan het drankje. Eóu stapje verder, en we zijn op het gebied van bet hypnotisme. Deze wetenschap wordt meer uitgeoefend d '.n men wel vermoedt en menigeen bedient er zich onbewust van. Doch ik wil üiet afdwalen in de honderden richtingen, waarin dat wordt toege past, alleen hier Wijzen op de heil zame en de (mogelijk) gevaarlijke gevolgen bij het toepassen van die wetenschap. Ik zou een heele lijst van ziels-, ziekten niet alleen, maar ook van lichamelijke obstrurties kunnen aan wijzen, die (zooals zij in de hand boeken voorkomen) door hetanimal- magnetisme te genezen zijn, soms door magnotiseeren, soms door hyp- notiseeren en suggestie. - Dokter in („Molenschott") wijst op het gevaar van die kwakzalverij, maar ik neem de vrijheid te zeggen dat er ook gediplomeerde kwakzalvers zijn (die het voor hunne collega's verbruiden) en die bekend zijn o.a. onder den naam van „salondokters". Maar wat voor mij een frappant bewijs is, dat Dokter in („Molenschott")nog nooit een goed handboek daarover (b.v. dat van A. J. Riko) gelezen ho9ft, bewijst wel het feit, dat hij hoegenaamd niet spreekt van het verschrikkelijk groot gevaar, waarin iedere somnambule, verkeert, en iedereen, die zich laat hypnotiseeren en suggereeren. Somnambulisme kan een gevolg zijn van magnetiseeren, maar is al te dikwijls het gevolg van hypnotisme en in dien toestand opgelegden dwang. Juist die dwang maakt het subject een willooB werktuig in de hand van. den hypnotiseur, en als deze niet een moreel hoog ontwikkeld mensch is, dan is het hypnotisme nog venijniger dan het zwaarste vergif. Ik noem hier slechts de post hypnose. In alle goede handboeken over hyp notisme staat, dat men zich slechts moet onderwerpen aan de behande ling van een „deskundig" hypnoti seur, nog beter van een op dit ge bied ervaren arts (dat schijnt D. i. M. nog nooit gelezen te hebben). Juist dat gevaar is voor mij de Texel, 18 Juli. Aan de Eierlandsche kust zijn gis teren aangespoeld 6enige scheeps luiken, vërmoedelijk afkomstig van een stoomschip. Ook spoelde eenig wrakhout op 't strand aan. Texel, 19 Juli. Evenals voor eenige jaren, worden ook nu vele rozestruiken aangetast door het z.g. wit, een zwam, dat bladeren en bloesem vernietigd. Met succes past men ter bestrijding van bet kwaad dit middel toe in 't volle zonnelicht worden bladeren en bloe men der aangetaste struiken met zwavel bestrooid. De planten lijden daardoor niet, doch de witte zwam wordt vernietigd. Vaak is één be- strooiïng met zwavel voldoende. Nu het garnalenvi8schen is geëin digd, zijn vele visschers, wier schuit jes te klein zijn om er mee naar de Noordzee te trekken, werk gaan zoeken bij de boeren; die nog heel wat volk weten te plaatsen. Anderen vonden werk aan den zeedijk aan den Prins Hendrik-Polder en Horntje. Ieder die hier arbeiden wil, kan werk genoeg bekomen. GemienlBraad van Anna Paulowna. Vergadering op Dinsdag 18 Juli 1916, das namiddags te 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer C. Wijdenes Spaans. Afwezig dekt J. Stammes, wegens ongesteldheid Ingediend wordt de rekening over 1915, in ontvangsten f 56,788.65, uitgaven f 55,782.45, batig saldo f 1001.20. Voorzitter zegt, dat het vorige jaar het batig saldo was f 1385.—Op verzoek van den voor zitter zullen de heeren Sipman, Pa teer en Geerligs zich belasten met het het nazien der rekening. Bij de rondvraag informeert de heer Koorn hoe het staat met het benoe- van een hoofd der. school te Breezand. Voorzitter zegt, dat binnen enkele dagen de voordracht zal opge maakt worden en hoopt, dat in de volgende vergadering de benoeming kan plaats hebben. De heer Köorn vraagt, waardoor in deze gemeente de melk zoo duur is? In de steden zij goedkooper dan hier. Voorzitter zegt, dat hier de melk steeds duur is geweest. Toevallig is hier iemand, die de melk wil rondbrengen. Melk zaken, zooals in de steden, bestaan hier niet. Getracht wordt de prijs te verlagen. Dit is in bewerking, doch nog niet afgewikkeld. De heer de Graaf Yraagt wat de inkoopprijs van melk is. Voorzitter zegt, dat deze nu schijnt verlaagd tot 7 cent per Liter plus administratie- en andere kosten.' Hierna sluiting. en de heeren Sipman en Pateer met kennisgeving van verhindering. Na opening der vergadering door den voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen deelt voorzitter mede, dat door Ged. St. goedgekeurd is het besluit tot af- en overschrijving dienst 1915 en dat ontvaDgen is het verslag der provincie Noord'Holland over 1915. Aan de orde is, de benoeming van een wethouder, door het bedan ken van den heer J. C. Geerligs. Deze, in de vorige vergadering tot wethou der benoemd, meent, door drukke zaken, verplicht te zijn voor deze benoeming te moeten bedanken. Uitslag eerste stemming: de heer A. de Graaf 8, de heer C. J. de Mazure 2 en de heeren P. Kaan Dz. en J. C. Blaauboer ieder 1 stem. Uitslag tweede stemmingde heer C. J. de Mazure S stemmen en de heeren P. Kaan Dz. en A. de Graaf ieder 2 stemmen. Herstemming tus- schen de 3 laatsgenoemden. Uitslag de heer C. J. de Mazure 3, de heer A. de Graaf 2, de heer P. Kaan Dz. 1 stem en 1 blanco. Bij de herstem ming tusschen de heeren C. J. Mazure en A. de Graaf, verkjljgt eerste 3, de laatste 2 stemmen, zoo dat de heer C. J. de Mazure ia-benoemd. Deze zegt dank voor 't in hem gestelde vertrouwen. Hij noemt de betrekking van wethouder gewichtig en hij spreekt den wensch uit werkzaam te mogen zijn in het belang der gemeente. Voorzitter zegt dat hij steeds kan rekenen op zijn steun en op dien van den anderen wethouder en hoopt, dat zij steeds goed zullen samenwerken, Met algemeene stemmen wordt ontheffing verleend van eenige bepa lingen van de. bouw- en woning verordening voor betonbouw. Aan den heer Van der Vliet wordt eervol ontslag verleend als lantaarnopsteker, met ingang van heden. Kohieren schoolgeld worden opge maakt tot een bedrag van: School I f 81.90; School H f 70.48 School III f 7.84. Vertrek van Helder 4.57 5.54 Aankomst te Amsterdam 7 Ofi Maandaes en daags na feestd., doob niet, opiajuni. 8-30 fej 7.40 sneltrein 9.09 9.36 12.10 11.67 2.19 1.05 3.05 ffiïü' 1.45 4.37 3.09 5.35 4.10 sneltrein 5.55 4.20 7.18 7.21 sneltrein 8.59 8.17 11.12 Bovendien loopt een trein'op Zon dagmorgen v. Helder naar Alkmaar vertrek 6.68, aankomst 8.07. En op Donderdagmorgen een.trein van Helder naar Schagen; vertrek 7.48, aankomst 8.67. Vertrek ven Aankomst Ie Amsterdam Helder 5.50 8.35 5K 7.55 snoltrsln 9.23 9.20 11.34 1.00 3.64 2.52 5.36 4.08 7.03 5.iinv!sïïr 7.03 9.06 sneltrein 10.40 10.25 «•££-• 12.16 -SSS4P Bovendien van Alkmaar naar Hel der deB Zondagsmorgens, vertrek 8.02, aankomst 10.12, en dagelijks, des avonds, vertrek 10.12, aankomst 11.31. Verder loopt dagelijks, des avonds, een sneltrein van Rotterdam naar Helder; vertrek Rotterdam 7.40, den Haag 8.10, Leiden 8.27, Haar lem 8.15, aankomst te Helder 10.53. N.V. Stoonbootdicnst van Qabr. Zur Mühlen. Dagelijks: vanNieuwediep 's morgens 7 uur, 'a avonds 11 uur. van Amsterdam 's morgens 9.16 uur, 's middags 8.80 uur. N.V. Taxals Eigen Stoomboot- Ondernemlng. Zomerdienst Vertrek van Oudeschild: 6.00 v.m., 8.00 v.m., 10.45 v.m., 2.50" n.m., 6.00 n.m. Vertrek Nieuwediep: 7.00 v.m., 9.15* v.m., 12.15 n.m., 4.20" n.m., 7.80 n.m. Zon- en Feestdagen 10 uur v.m. Zon en Feestdagen niet. FEUILLETON. D»or C. N. ek A. M. WILUAMSON. Vertaald door w. J. ek H. A. C0RNEL1SSEN. t.) Hij begaf zich naar z(jn hut om een kort middagdutje te doen. Tot zijn verbazing en ergenis was het over v(jven, toen hij weer ontwaakte. Op het dek vond hij Miss Ray weer in haar stoel, dit maal klaarblijkelijk verdiept in „Monte Cristo." HOOFDSTUK V. Hij ging langs baar heen, en zij keek op met een glimlach, maar vroeg hem niet zijn stoel naast de hare te zetten, ofschoon er een open plaats was. Het was een dwaas en verge zocht denkbeeld, maar hij kon niet na laten, zichzelf af te vragen, of ze mis schien met den een of ander aan boord kennis gemaakt had, die baar verteld bad, dat hij een gebrandmerkte -was, een dwaas, die zijn leven be dorven had, terwille van een burger lijke, gewetenlooze vrouw. Misschien ook had ze, toen ze in Londen was, in de een of andere krant dat ellendige intervieuw gelezen, en zijn portret naast dat van Margot Lorenzi gezien, en zich dit nu herinnerd. Hij vond de gedachte afschuwelijk, niet omdat hij opzettelijk z|jn engagement geheim wilde houden, maar omdat hefc inter vieuw in zijn oog zulk een dwaas van hem gemaakt had. Waarom juist het oordeel van dit danseresje, dat hij na den volgendeü dag waarschijnlijk nooit weer zou zien, hem iets schelen kon, had hij moeilijk kunnen zeggen. Of het moest zijn omdat zij niet in het minst geleek op andere danseressen, die hij ontmoet had. „Ik hoopte, dat u mij het vervolg; vertellen zoudt begon hij thans zelf.,r nu zij den draad van hun laatste ge sprek niet weer scheen te willen op nemen! „Het vervolg?" „Van hetgeen u begonnen was te vertellen." Het jonge meisje bloosde. „Ik was achteraf bang, dat ik u verveeld had,, of dat u misschien niet zou begrijpen,, j waarom ik u zulke confidenties deed., U vond het zeker „erg Ameri- kaansch" van me, om met een vreemde over mijn eigen aangelegenheden zoo intiem te spreken, maar dat w het niet, ziet u. Ik zou het niet prettig vinden, wanneer u meende, dat Ameri- kaansche meisjes minder welopgevoed zyn dan anderen, omdat ik dingen doe, die vreemd moeten schijnen. Maar ik moet die doen. En ik ben heel anders dan andoren. U mo-et niet denken dat dit niet zoo is." „Ik heb nooit iemand ontmoet," zei Stephen glimlachend, „die- zoo ge vierd was, en daarbij toch zoo be scheiden was, als u bent. „He heb mij nooit van mijn leven minder verveeld. Wilt u mij nog meer vertellen en imag ik meer met u praten?" „Ik zou graag uw raad vragen," ant woordde ze. Tegelijk verzocht ze Stephen zijn stoel naast den haren te schuiven. j.Hebt u al thee gebruikt," vroeg hij. „Ik ben te veel Amerikaansche om "s middags thee te drinken", ver klaarde ze. „Alleen de Amerikaansche chic doet dat, en daar behoor ik niet ;l toe, zooals u zien kunt. Ik kom van buiten of zoo goed als van buiten." „Maai- njun u niet enkele van onze kleine gewoonten in Londen over?" Hij had met deze vraag een bepaald doel. „Ik had het te druk." „Ik ben overtuigd, dat u het voor één ding niet te druk hadom in de dagbladen uw recensies te lezen." Victorine Bchudde lachend het hoofd. „U vergist zich. Den eersten morgen nadat ik gedanst had in het Palaco Theater, vroeg ik naar de bladen, die ze in mijn ponsion hadden, omdat ik zoo hoopte, dat ik ook aandeEngel- sche'n goed bevallen was, en ik graag opgang wilde maken. Maar later kon het mij niets meer schelen. Ik weet niets af van Engelsche politiek en ik ken maar een paar Engelschen; ik heb dan ook later zoo goed als geen krant meer ingekeken." Stephen begon zich wonderlijk ver licht te gevoelen. Doch hij wilde nog grooter zekerheid. „Het wordt steeds wonderlijker," lachte hij. Geen belangstelling voor de kritiek en een pension, inplaats van een phic hotel I Wat zei uw im- pressario daar wel van?" „Ik had geen eigen impressario," zei Victoria. „Ik „exploiteerde" mij zelf. Het kost het minste, wanneer ie dat doet. Toen de menschen in Amerika mijn dansen mooi vonden, kreeg ik een aanbieding uit Londen, en ik nam het aan, en maakte zelf al de toebereidselen om over te steken. Het wsb heel gemakkelijk, ziet u, omdat ik alleen costuums had mee te nemen. Mijn coulissen ztjn zoo een voudig, dat ze die of in het theater hadden, of ik liet er wat schilderen de standbeelden in de atelier-scene en de beeldhouwer behoefden maar een. enkele maal te repeteeren. In Parijs hield ik slechts één répetitie. Ik was erg blij met mijn engagement daar, omdat ik toch mijn weg over Parijs moest nemen, en zoodoende nog wat extra geld kon verdienen, dat ik meende spoedig noodig te zullen hebben. „Wat een inhaligheid I' zei Stephen plagend maar in werkelijkheid wist hij niet, wat hü er van denken moest. Ze hoorde die beschuldiging glim lachend aan. „Ja, ik geloof wel, dat ik Inhalig ben," bekende ze m$t on gedwongen openhartigheid, „maar niet voor mijzelf. Dat zou ik niet graag zijn I Ik heb u verteld, hoe ik altijd naar een doel heb uitgezien. En nu dat doel misschien nabij is, zou het toch dwaas van mö zijn, een cent onnoodig uit te gevenIk zou het afechuvoelijk gevonden hebben, om in een duur hotel te logeeren, en er een kamenier op na te houden, als ik best logeeren bon in een Blooms- bury-kosthuis voor tien dollars per week. En de kleedster van bet theater, die alles uitstekend deed, was ver rukt, toen ik haar twintig dollar gaf, nadat mijn engagement te Londen was afgeloopen." „Dat kan ik me voorstellen", zei Stephen „Maar „Ik denk, dat u meent, dat ik massa's geld bijeengeschraapt moet hebben, en dat ik een soort kleine vrek benik heb inderdaad veel geld verdiend, en ik ben ook een vrouwe lijke gierigaard. Ik verdiende in Enge land zevenhonderdvijftig dollars per week is dat niet honderd vijftig pond anderhalve maand lang, en in Amerika had ik mij verbonden om drie maanden voor driehonderd dollars per week te dansen, ofschoon andere directeuren mij tusschentjjds meer wilden geven. Ik had dolgraag hun aanbiedingen aangenomen, omdat ik zulk een haast' maakte, om met mijn eigenlijken arbeid te beginnen. Maar ik wist dat er geen zegen op mijn onderneming rusten zou, als ik een eerlooze daad deed. Hoe ik ook mijn best deed, en hoe zuinig ik ook was, heb ik echter niet meer dan tien duizend dollar kunnen sparen, Parijs meegerekend. Zoudt u denken dat dit genoeg'is om, als het noodig is iemand om te koopen Twee duizend van uw ponden „Dat hangt van den rijkdom van dien persoon af." „Ik weet niet hoe rijk hij is. Zou een Arabier erg rijk kunnen zijn?" „Er zijn inderdaad nog enkele heel rijke Arabieren. Maar misschien ver staat men bij hen onder rijt niet het zelfde als bij ons. De man van de lunch b.v. ziet er uit, alsof hij zich om een paar duizend pond niet veel zou bekommeren." „Ja. En hij ziet er erg interressant uit ook alsof hij veel gereisd heeft en een massa menschen van allerlei slag kent. Ik wilde dat het gepast was, dat ik hem aansprak." „Goede hemel, waarom?" vroeg Stephen verschrikt. „Dat zou zeker ongepast zijn!" „Ja, dat vrees ik ook, en ik zal bet natuurlijk ook niet doen, tenzij ik op de een of andere manier met hem kennis maak", vervolgde Victoria. „Maar ik geloof niet, dat daar eenige kans op i8." „Ik hoop van niet!" riep Stephen uit. „Ik heb natuurlijk geen recht hët te vragen, behalve dat ik zooveel ouder ben dan u en zooveel meer van de wereld gezien heb - maar toch, beloof me, dat u niet naar dien neger kijken zult. Zijn gezicht bevalt mij niet 1" „Hij is geen neger," wiep Victoria hier tegen in. „Maar al was hij het, dan kwam het er nog niets op aan, en evenmin of zijn gezicht iemand bevalt of niet. Hij zou mij misschien kunnen helpen." U helpen in Algiers?" Ja, op dezelfde wijze als U mij misschien zoudt kunnen helpen of zelfs nog beter, omdat hij een Arabier is, en Arabisch kennen moet." Stephen vergat er op aan te drin gen, dat ze de hem gevraagde belofte geven zou. „Hoe kan ik u hejpen vroeg h«. „Ik weet het niet. Maar u gaat naar Algiers. Ik vraag altijd iedereen mij te helpen, als er de geringste kans is, dat ze het kunnen." Stephen voelde zich teleurgesteld. Maar zij ging verder: „Ik zou het afschuwelijk vinden, als u dacht, dat ik mij opdring aan vreemden, en hun mijn aangelegen heden vertel, alleen omdat ik dwaas genoeg zou zijn graag te babbelen. Ik moet met vreemden spreken. Ik moet hulp zien te krijgen, waar ik kan. En u was dien nacht zoo vriende lijk. Iedereen is vriendelijk. Kent u veel menschen in Algiers of Tunis Maar één persoon. Hij heet Nevill Caird, en woont in Algiers. Mijn naam is Stephen Knight. Ik had u dit al eerder willen zeggen - het was me, of ik een onverdiend, voorrecht op u had, door dien van'u reeds van af Parijs te kennen." Hij- sloeg- haar gelaat met bijna sluwen blik gade, maar er kwam niet de minste verandering, geen sohaduw in het blauw van haar oprechte oogen. Zijn naam zeide haar niets „Het spijt me. Dan is het nauwe lijks de moeite waard, dat ik u met mijn verhaal verveeld heb." (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 4