Maximum prijzen THEE E. Brandsma. Passage bespreking HERMAN NYPELS F1 P.VAN DEN BRUL. van eenige artikelen. Arts E. ALDERSHQFF, '1 Kampmeijer, le en 2'hands Meubelen. ZurMühlen&Co. „NEDERLAND" HOLLAND AMERIKA LIJN HELDER INDISCHE UITRUSTINGEN Magazijn van Piano's, Vleugels, Onjels en Muziekinstrumenten. REIS-, SPORT- EN JACHT-GOSTUMES. W. BIERENBROODSPOT, HET GULDEN MYSTERIE. Va n n 25 n ff n 1-61 H tt f ff n ff t, ti tt VERKOOPINGMVONDERI). Keizerstraat 90. F. MULDER, Weststraat 32. Advertentiën en Firma GROEN, GEBRS. SPANJAARD De Heldersche Bank Deze lijst vervangt de vorige. De Burgemeeater van Helder brengt ter algemeens kennis, dat door den Minister.van Landbouw, Nijverheid en Handel, ter vervanging van de vorige, is vastgesteld de volgende nieuwe Lijst van eenige der meest voorkomende artikelen met daarvoor aangenomen maximum-prijzen. (Deze prijzen hebben uitsluitend betrekking op de gewone qualiteiten. De Luxe-sorteeringen, waarvoor in gewone tijden reeds veel hoogere prijzen worden betaald, blijven buiten aanmerking). Gevestigd te SCHAGEN: voorloopig Hotel Vader" (langenegier). Na 20 Augustus LANDBOUW STRAAT. SPREEKUUR: werkdagen: 8-10 en 1-3 uur. Zondags: 8-10 uur. Groothandelprijzen. .e. f Rijst (Grofmiddel Bassein of Rangoon) (Voorloop j 7 oon- (Grof voorloop Havermout Suiker (witte geraffineerde) Normaal-Margarine (3) (in kistjes van 10 of 5 K.G., in perkament papier verpakt) Peekoffie Cichorei Raapolie (4) Soda Zeep (zachte, groene of gele) (4) Kleine schelvisch Wijting Kleine gul Kleine poon en pieterman Horsmakreel Makreel Kleine schol Maatjesharing (zondar kop) per ton inhoudende 1050 stuks, netto vischgewlcht 115 a 120 K.G. Gerookte kleine schelvisch makreel (groote sorteering) haring (bokking zonder staart) p. 50 K.G. 50 50 100 100 n 100 100 Regeeringstarwemeel(bljvarkoopopmeelkaart) p. 100 K.G. f 11.80 Tarwebloem (gebuild Inlandsoh) 100 19.25 Tarwemeel (ongebulid)100 16.50 Boter (bij verpakking in wit fust van 50 K.G.) per 1.50 Delftsch of Leldsch fust van 20 K.B.) 1.55 Boter (bij verpakking in Delftsch of Leldsch fust van 10 K.G.) 1.56 Volvette Qoudsche kaas met Rljksmerk, seizoen 1915 p. 50 55.00 Volvette Goudsche kaas, seizoen 1915 50 53.00 Kaas 40 -f (Edammer en Goudsch model) seizoen 1815 50 51.00 Volvette jonge Goudsche kaas m. Rljksmerk 50 41.00 Volvette jonge Goudsche kaas 50 39.00 Jonge kaas 40 --f (Edammer en Goudsch model) O)50 38.00 Jonge kaas 30 -f (Edammer en Goudsch model) 50 K.G. 32.00 Jonge kaas 20 (Edammer en Goudsch model) 50 26.00 Gerookte kleine schelvisch50 Jonge magere kaas (Edammer- en Goudsch makreel (groote sorteering) per stuk model) (voor zoover voorradig) 50 16.00 Nagelkaas, in fabrieken gemaakt, 50 19.00 Deze prijzen zijn niet van toepassing op room- en lunchkaas en kaas bereid onder Rabbinaal toezicht. Onder kaas gemerkt 40 -f-, 30 -}- of 20 -f- wordt kaas verstaan, welke respectievelijk 40 pet. of meer. 30 pet. of meer of ao pet. of meer vet in de droge stof bevat. Exporteurs zijn verplicht ten behoeve van den kaasverkoop voor binnenlandsch verbruik aan <Je centrale pakhuizen kaas te leveren tegen f 5 beneden den maximumprijs voor verkoop in het groot. De in de centrale pakhuizen aanwezige kaas wordt aan bij de Rijkscommissie van Toezicht op de Kaasvereeniging ingeschreven grossiers geleverd tegen f 3 beneden den maximumprijs voor verkoop in het groot. Opgemerkt wordt nog., dat de vorenbedoelde prijzen slechts betrekking hebben op boter en kaas. bestemd voor verbruik in Nederland. Voor boter bereid onder Rabbinaal toezicht kan door de Rijkscommissie van Toezicht op de botervereeniging in overleg niet de betrokken handelaren of boterbereiders een verhoogde prijs worden toegestaan. Voor speciaal verpakte boter zal geen vergunning tot prijsverhooging meer worden verleend. Zie de opmerkingen ter zake in de begeleidende circulaire. (3) Zie daaromtrent circulaire dd. 25 Juli No. 57855 Afd. Handel. ('1 Voor deze artikelen wordt voorloopig geen maximumprijs vastgesteld. Grossiersprifzen. f 13.50 14.25 14.75 30.00 51.00 0.39 31.00 26.00 12.00 8.00 7.50 - 9.1 7.00 5.00 10.00 0.00 27.50 12.00 0.08 0.03' Kleine schelvisch Wijting Kleine gul Kleine poon en pieterman K.G. f 0.20 0.19 0.22 0.18 Horsmakreel-t per K.G. f 0.14 Makreel0.24 Kleine sehol0.22 Soda50 7.00 Regeeringsbrood (bij verkoop op broodkaart) per K.G. f 0.12 Tarwewaterbrood (gebuild) (gebakken onder rabbinaal toezicht) Tarwebrood (ongebulid; bruinbrood) Roggebrood Regeeringstar womeel (bij verkoop op meelkaart) Tarwebloem (gebuild Inlandsoh) Tarwemeel (ongebulid) Boter (2)per Volvette Goudsche kaas met Rljksmerk, seizoen 1915 (2) per 1/2 KB. f 0.68; Volvette Goudsche kaas, seizoen 1915 (2) per 1/2 K.G. f 0.66; Kaas 40 -{- (Edammer en Goudsch model), seizoen 1915 (2) per >/2 K.G. f 0.60; Volvette jonge Qoudsche kaas m. Rljksmerk psr >/2 K.Q. f 0.50; Volvette jonge Qoudsche kaas (2) psr 1/2 K.G. f 0.48; Jonge kaas 40 -|- (Edammer en Goudsch model) (2) por V2 K.B. f °-46; Jonge kaas 30 -f- (Edammer en Goudsch model) (2) per »/s K.G. 0.30; Jonge kaas 20 -f (Edammer en Goudsch model) t1) per K.G. f 0.325; n Jonge magere kaas (Edammer- an Goudsch model) (2) (voor zoover voorradig) per >/2 K.G. 0.20; Kleinhandelprijzen. 0.23 0.24 0.20 0.14 0.25 0.21 Vt. 0.85 0-1 n 0.14 0.1 3r' 0.12 1 0.10 0.10 0.09r> 0.08 0.065 0.04 Nagelkaas, in fabrieken gemaakt (2) per V/2 K.G. f 0.23per 0.1 K.G. f 0.05 Rijst (grofmiddel Bassein of Rangoon) 0.16 (voorloop 'it if ft h 0.17 (grof voorloop Havermout (inlandsche en buitenlandsche) Suiker (witte geraffineerde) Normaal-Margarine (3); (in perkamentpapier verpakt) Koffie (Santos gebrand) (4) Peekoffie (in pakjes)0.1 Cichorei 0.1, Raapolie (4) ZoutK.G, Zeep (zachte, witte of gele) (4) Soda Patrolaum Kleine schelvisch Wijting Kleine gul poon sn pieterman Horsmakreel Makreel Kleine schol Gerookte kleine schelvisoh makreel (groote sorteering) haring (bokking zonder staart) Haring (zonder kop) L. K.G. stuk 0.18 0.19 0.276 0.45 0.04 0.03' 0.09 0.18 0.12 0.28 0.27 0.30 0.26 0.22 0.32 0.30 0.32 0.10 0.05 0.04 Door den Burgemeeater zijn bovendien vaetgaeteld de volgende Grossiersprijzen. Boterpar' '/a K.0. 74 Tarwebloem (gebuild Inlandsch) Tarwemeel (ongebulid) Witte Suiker (geraffineerd) In origineels varpakking Witte Suiker (geraffineerd) bij minstens Witte suiker (geraffineerd) bij minstens 25 21 ct. Contant 52 met 1% 52 V« n korting. 52 Rijst (tafel, Bassein grof voorloop) (Bassein voorloop) Rijst (grofmiddel Bassein of Rangoon) Havermout Cichorei Peekoffie 14'/* 30 35 1% l korting. De hierboven vermelde prijzen gelden voor de maand Augustus behoudens vroegere vervanging. Klachten over nlet-inaohtnemlng van bovenvermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde op de lijst niet vermelde artikelen maxima vast te stellen, of wel om met het oog op plaatselijke omstandigheden voor eene bepaalde gemeente wijziging in de maxima te brengen, behooren gericht te worden tot den Burgemeester of het Bareau voor Distributie van Levensmiddelen, Spulstraar 19. v De Burgemeester voornoemd, HELDER, 5 Augustus 1916. w HOUWING. Een uniforme prijs voor roggebrood, geldend voor het geheele land, kan, in verband met de zoo uiteenloopende bereidings wijze in de verschillende provincies, niet worden vastgesteld. Daarom aal zulks voor elke provincie afzonderlijk geschieden, in overleg rpet de provinciale rogge-commissies. Zie noot 1 van de Groothandelprijzen. Opgemerkt zij voorts, dat het den kleinhandel verboden is aangesneden kazen te verkoopen, 3Zie noot 3 van de Groothandelprijzen. Voor deze artikelen wordt voorloopig geen maximumprijs vastgesteld. De Burgemeester Strandvonder te HELDER ia voornemens, ten over staan van den Deurwaarder W. BIERSTEKER, op Woensdag 9 Augustus 1916, des namiddags 1 uur, aan de HOSPITAALSTEEG te HELDER, publiek te verkoopen 11 vaten olie, vat olie, I vat bier, 1 vat vet en 1 blok vet. Te bezichtigen te gemelder plaatse vóór de verkooping. voor MU- Nederland, Rotterdamsche Lloyd en Amerika-Lijn. Hoofdgracht 37. In- en Verkoop van Te koop en te zien: des morgens van 10 tot 12 en des avonds van 6 tot 8 uur. Oe Zaak Is tot 20 Augustus GESLOTEN. Passage-Agenten der Stoomvaart-Maatschappij en der VERTEBENWOORDfBER Corraspondentlën over passage- aangelegenheden worden door boven staande Maatschappijen alleen ge^ voerd met de Passage-Agenten. Speciaal .adres voor OVERHEMDEN naar maat. OVERHEMDEN metplquó borst f 2.85, prima kwaliteit. welke nè 10 uur des 's mor gens op den dag van uitgifte der Courant worden bezorgd, blijven tot het volgend num mer liggen. Do oodergt-leekende zal ELKEN MORGEN niet zijn Wagen met Groenten en Aardappelen GE- STATIONNEERD zijn als volgt: In 9 lol 10 tui lint Htliiil-VMiliul. 10 IISchDolstraat-Smidslraat. II12Brssilraat-Bieedwarssliaal 12I Oudi Schoolslraal-Oudi Iirkituil. Beleefd aanbevelend, H. WILLEMS, Kanaalstraat. Zuidstraat 79, blfjft steeds de hoogste waarde geven voor oud goud, zilver, galon, naaimachines en alle voorkomende artikelen. Heeft weder mooie naaimachines te koop. 3 perceelen BOUWTERREIN te koop, ook zeer geschikt voor Hotel, vlak tegenover het Station. Adres: Aannemer WIJKER. ZEPHIR PYAMAS 4.°° 5.s° FLANEL PYAMAS 7.so VRAAGT PRIJSCOURANT LANGESTRAAT 88 - Tel. Interc. 533 - ALKMAAR. Voor het stemmen, per keer en bij abonnement, komen wij geregeld aan den Helder. Mui wt Geeft vergenoegde gezichten om den theetafel. Wij belasten ons met den aan- en verkoop van effecten en het verzilveren van coupons. - MEELFABRIEK KOOPMANS EERSTE SOORT ZUIVER BOEKWEITEMEEL AMSTERDAM. IEDERE DONDERDAG is een onzer COUPEURS aanwezig van 12 tot 4 uur bij dan Heer SPOORSTRAAT 87-89. UIT DEN OMTREK. Koegras. Da Harmonievereenigicg „Kunst zin" alhier, zal a.s. Donderdag lo Aug. een tochlje per motorboot van M. Smit maken, lange het N.-H. Kanaal, en zoo er water genoeg ie om te varen, ook door het Koegraa. We zullen nu maar hopen dat het prachtig weer is, en dat er vaar water genoeg is, dan zal dit tochtje ook voor de bewoners uit Koegras. heel aardig zijn. Anna Paulowna. Vergadering van het Polderbestuur op Zaterdag 5 Augustus, des morgens half 11. Afwezig zijn de heoren Stammes en De Graaf. Eenige ingekomen brieven en mede- deelingen worden voor kennisgeving aangenomen. De rekening over 1915 nagezien door de heeren A. Langereis, P. van Stipriaan en Jb. Waiboer, wordt in orde bevonden en goedgekeurd. Het nadeelig saldo bedraagt f 6427.09', De ontvangsten hebben f87648.26, de uitgaven f 94070.355 bedrageD. Dit nadeelige saldo vindt zijn oorzaak door de onkosten ten gevolge van het springen van' den duiker irx do Molenvaart, het hooger worden vau de steenkoolprijzen en andere arti kelen. Goedgevonden wórdt, datbetdage- Hjksch bestuur een kasgoldleeniug sluit van een millioende penning meester deelt mede, dat deze leening tot 31 December a.s. zeer billijk is te sluiten. Eveneens geeft de vergadering het dag. bestuur machtiging een beton- i en plaat in de voormalige doorbraak te laten aanbrengende kosten wor den geraamd op 400 gld. Een voorstel van het dag. bestuur om aan de tijdelijke beambte D. Kaan over 1916 een salaris van 200 gld. te geven wordt ook goedgevonden, en eveneens een duurtetoeslag over 1916 aan de machinisten van elk 100 gld. en aan den opzichter van 200 gld. Een verzoek van den bode Speets om salaris verhooging zal in de vol gende vergadering worden behandeld. De herstelling van de brug aan de Van Ewijcksluis zal aan den laagst en inschrijver, Winder, voor de som van 1230 gld. worden opgedragen. Aan de orde komt de herstelling- van den zeedjjk. Uit de discussies blijkt, dat men over de vordering van het werk zoor slecht is te spreken. Men gelooft niet, dat het werk op den gestelden termijn, 31 October, zal gereed zijn. Bij den aannemer is meerïnalen en met kracht op spoed aangedron gen, doch met weinig resultaat. Het blijft maar wachten op de noodige materialen. Het dag. bestuur doet toezegging, \dat' het nogmaals bij den aannemer zal aandringen toch voortgang tu maken. Na de gewone rondvraag, die niet veel bijzonders oplevert, volgt sluiting der .vergadering. Burgerlijke Stand v. Wierlngen, over de maand Juli 1916. GEBORENJacob, z. v. N. Kuiper en A. Lont, Vola Pieternella, d. v. N. Jongkind en J. C. Tijsen, Jan Pieter, z. v. Jb. Hegeman en G. Lont, Elisabeth, d. v. S. Keijzer en T. Bak ker, Geertje, d. v. A. Lont en T. Ploeger, Gerrit, z. v. D. Rotgans en E. Omis. ONDERTROUWD C. Asjes en M. Omis, T. Kort en M. Takes, Jb. Lont en M. Verfaille, N. Metselaar en D. Bakker, N. Scheltus en M. Koolj. GEHUWDC. Asjes en M. Omis, N. Scheltus en M. Kooij, T. Korten M. Takes. FEUILLETON. Door C. N. en A. M. WILLIAMS0N. Vertaald door W. J. en H. A. CORNELiaSEN. 17.) Wanneer zij er een weigerde, bleven de reuzen, kalm maar onverzettelijk, aandringen, tot zij uit zelfverdediging iets van het niet gewenschte voedsel had genomen, dat zij dan onder hun scherp toekijkende oogen verotberde. Toen Lady MacGregor opstond, en zei, dat zij het briefje moest gaan schrijven dat zij Nevill beloofd had aan MissRay te zenden, wilde Stephen haar een kus geven. Toen deze uiting van eerbied en vereering hem niet toegestaan werd, deed hü een poging om de deur van de eetkamer voor haar te openen, waarbij Angus en Hamisb hem echter zulk een blik vol verachting toewierpen, dat hü zich haastte voor hen het veld te ruimen. Lunchtijd is geen tüd voor confi denties. En ook den geheelen dag verder hadden de beide vrienden nog geen oogenbiik voor een vertrouwe lijke gedachtenwisseling kunnen vin den. Doch na het diner dien avond, toen Lady MacGregor met groote statig heid naar het salon was gezweefd, en Nevill en Stephen hun cigaret gingen rooken in den tuin, die met zü'n vele lelies in een licht van boven- aardsche blankheid scheen te liggen, gevoelde Stephen, dat er iets komen ging. Hü had het begrepen, lang zamerhand, dat Nevill hem iets had te vertellen, en ofschoon hü wist dat hem in ruil daarvoor geen enkele vraag gedaan zou worden, nu niet en nooit, kwam het toch in hem op of Nevill's vertrouwen wellicht niet bedoeld was om hem een deur te openen, waardoor hü, indien hü dit wilde, binnen zou kunnen gaan. Hü was het met zich zelf nog niet eens of hü dit doen zou of nietdoch het feit, dat hü hierover in tweestrüd stond, beteekende reeds, dat er iets in hem was veranderd. Een paar dagen geleden, zelfs dezen morgen nog vóór hü Nevill ontmoette, zou hü er zeker van zün geweest, dat hü nietB vertrouwelijks of intiems had te vertellen aan Caird of wien anders ook. Zij wandelden langs de paden tus- schen de lelies door. Het was alles zilver-blank om hen heen, maan en hemel, de bloemen en de witte kiezel paden. Stephen dacht aan Victoria Ray, en wensebte, dat zü dezen tuin zou kunnen zien. En hü dacht ook, welk een visioen van de allereerste en verhevenste schoonheid het zou zyn, wanneer zü hier had willen dansen in bet maanlicht, tusschen de lelies. „Een oogenbiik wit, en dan voor eeuwig verdwenen." Het was wonderlük hoe hü, telkenB wanneer hü iets zag dat zeer wit was of van een verblindende rein heid, dacht aan deze danserea. „Tante Caroline is wel een lieve vrouw, vindt ge niet merkte Nevill opeens op, zonder dat er eenige aan leiding toe was. „Zjj iB een juweel," zei Stephen. „Toch is zü op dit oogenbiik niet myn grootste juweel, zooalB ge wel begrijpen zult. Ik ben smoorlijk ver liefd, Stephen, en het meisje wil mü niet hebben. Zü is armer dan eenige kerk- of andere rat, die ik ooit ben tegengekomen, en toch haalt ze haar klein Fransch neusje op voor mij en mün paleis." „Haar Fransch neusje herhaalde Stephen. „Ja. Haar neus en al het andere aan haar is Fransch, vooral de kuil tjes in haar wangen. Je hebt nog nooit zulke kuiltjes gezienMiss Ray is misschien mooier dan mün uit verkorene. Maar voor mü gaat er niemand boven haar. Alleen - zal helaas wel nooit de mijne wor den." „Waar is zü?" vroeg Stephen, „in Algiers?" „Neen, zoo gelukkig ben ik niet. „Maar haar zuster is hier. Ik zal je morgenochtend bü haar brengen. Die zal ons misschien een en ander kun nen vertellen, dat miBs Ray van dienst kan zijn- Zü heeft een antiqui teitenwinkel, is bizonder goed op de hoogte met de Ooatersche toestanden, en bovendien een heel bekende per soonlijkheid in Algiers, bepaald een soort koningin op haar manier zy het ook een eigenaardige manier. Alle vorstelijke hoogheden die hier komen, bezoeken haar winkel en brengen uren bü haar door. Boven dien heeft zü een menigte Arabische kennissen en vrienden. Zelfs rijke stamhoofdeni komen bü haar om van allerlei aan of van haar te koopen, en zü hebben allen een bizonder grooten eerbied voor haar. Maar mijn meisje ik noem haar graag zoo is ver wegnaar het Westen, dicht b(j de grens van Marokko, in Tlemcen. Ik wilde, dat je eenige belangstelling voor moskeeen had, dan zou ik je daarheen medenemen. Menscben die van dat soort dingen houden komen soms van Parys of Londen alléén om de moskee van Sidi Bou-Medine en een zekeren Mirab te zien. Maar ik geloof, dat jij daar niet veel voor voelt, wel?" „Hm, ik geloof dat het al begint te komen," zei Stephen. „Je bent een brave, beste kerel I Je moet dat gevoel aanmoedigen! Ik zal je boeken leenen, stapels boe ken, daarover. Zü is „malema" d.w.z. onderwüzeres aan een inlandsche school voor borduurwerk en het weven van tapyten, te Tlemcen. De hemel mag weten hoe weinig francs zij in een maand verdient met dat werk dat al haar tüd en haar heele leven in beslag neemt, maar toch prüst ze zichzelf gelukkig dat zy het heeft. En ze wil absoluut niet' met mü trouwen." „En houdt ze ook niet van je „O, zeker, zejer veel zelfs," ant woordde Nevill met groote voldoe ning. „Maar zie je haar familie was niet veel uit een maatscbappe- lyk oogpunt bekeken een zoodje eigeDlükDe moeder kwam van Parüs om als bonne dienst te doen, toen ze nog heel jong was, maar ze zag er veel te lief en te knap uit voor die betrekking. Zü had een massa avonturen, en trouwde aan het eind met een onderofficier van de Afrikaansche Jagers, die om harent wil den dienst er aan gaf. Toen gin gen ze samen een klein hotelletje houden. Na een poos stierf de man, toen de meisjes nog kinderen waren. De moeder deed het hotel aan kant en ging uit naaien. Iedereen stelde belang in het huishouden, omdat ze zoo handig en zoo geheel anders als de andere waren, en verschillende menschen hielpén voor de opvoeding der meisjes. Toen haar moeder niet meer kon werken, zorgden de beide meisjes voor haar en voor zichzelf, hoewel Jeanne toen nog maar acht tien was en Josette, mün meisje, vyftien. Zü is nu al een paar jaar dood de moeder. Josette is büna vier en twintig. Begrüp jü bu, waar om zy niet met me trouwen wil? Ik laat me hangen, als ik het doe". „Ik geloof dat ik begrüp, wat zy voelt," zei Stephen. „Het moet een kranige meid zijn." „Dat zou ik geloovenl maar zoo koppig als de duivel. Soms zou ik haar heen en weer kunnen schud den, en haar om de ooren kunnen slaan. Ik heb haar nu al in een paar maanden niet gezien. Ze zei, dat ze liever niet had dat ik naar Tlemcen kwam, tenzij om een goede reden en wanneer ik een vriend bü mü had. Ik wist niet, dat liefde zooveel pün deed, ofschoon ik vroeger ook al eens verliefd ben geweest; en daar heb ik toen ook wel verdriet van gehad. Maar dat was toch niets in vergelijking met nu. Want die vrouw had geen ziel en geen hart, alleen schoonheid, en een soort gewetenlooze eerzucht, die haar er toe bracht met mü te willen trouwen, toen mijn oom mü zijn geld had nagelaten. De verbeeld de mü dat ik wanhopig op haar ver liefd was. Maar ik ben er gelukkig bütijds achter gekomen dat wat ik voor liefde aanzag, in het geheel geen liefde was. De echte ware liefde lükt er evenveel op alsalseen oude Moorsche tegel lükt op een nieuwerwetsch Algerijnsch baksel. Ik kan het onmogelyk sterker uitdruk ken Daarom verliet ik Engeland. Ik ben er in geen acht jaar geweest. Ik hang nu met myn geheele hart aan Algiers. In Tlemcen is mün meisje. Hier zün mün tuin en mün dieren. Zie daar myn levensgeschiede nis sinds den Oxford tijd." „Je weet van mijn geschiedenis zeker al iets uit de kranten", flapte Stephen er nu uit, met een wanhopige uittarting van zün gewone terug houdendheid. „Toch niet veel van hetgeen er werkelük met je gebeurd is, geloof ik. De kranten liegen, en de menschen lezen en begrüpen verkeerd. Maar je moet niet over jezelf spreken, alsjo er geen behoefte aan hebt, of het liever niet doet. Maar Stephen, laat me je nog iets zeggen. Die vrouw, waarvan ik dacht, dat ik zooveel hield mag ik je vertellen, hoe zü was Ik wilde het je graag vertellen." „Natuurlyk. Waarom niet?" Zü was donker van uiterlük en van een indrukwekkende schoonheid hoewel ze geen actrice was, zou ze ongetwüfeld als zoodanig een gewel digen opgang gemaakt hebben. Ze dacht alleen aan zichzelf. Er stond onlangs in een Londensch blad een portret, dat mij aan haar deed denken het portret van een jong meisje, dat gy ook kent - geloof ik. Zij - die twee - z|n van hetzelfde soort. Ik geloof niet dat een van beiden een man gelukkig zou kunnen maken." Stephen lachte - kort, afgebroken, verlegen. „Oh, gelukkig I" her haalde hü- „Wanneer men over de vyf en twintig jaar is, raakt men er aan gewoon niet meer op geluk te hopen. Maar ik dank je voor alles, en vooral dat je mü bier hebt uitgenoodigd." Hy wist nu, waarom Nevill op de gedachte was gekomen hem hier naar Algiera.te laten komen. Hy had Margots portret gezien (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 4