Droginal MAX RAFFLES Droginal- Pastilles Gemaskerd Bal A. ten Klooster, UTEMMG 7 en ZOHDIG S OCT. - 8 eer: MELLOC, Boks-demonstratie-wedstrijd Stalles 60 ct., le Rang 40 ct. 2e Rang 25 et. Lach-Avond AJ00R WONDEROLIE Griet en Minister Posthuma. Advertentiën. Gevestigd Mej.A. Charmes, KANAALWEG 49-50 MANHEIM's Goedkoope Winkel geopend. Hoest gij? Verkrijgbaar in doosjes a 25 CENT, bij: Specialiteiten Voorstellingen en BOKS-demonstratie-wedstrijden. WIPSALOK| Couplet Zanger. Te 9l/3 uur: Groote Nationale MT Na afloop Bal. „Casino"-Bebouw, Ben Helder. Woensdag II October BUITENGEWONE VOORSTELLING Member of Tbc Imperial Society of Dance Teachers, Londen. Dansinstituut DIJKSTRAAT 37. Dansinstituut Dijkstraat 37. Schilder en Teekenlessen Pelterijen. Bonten Grishaver keus ten gunste van de eene of de andere categorie uitvalt, vermoedelijk in de eerste plaats in aanmerking moet komen. Tot deze oplossing bestond te meer aanleiding, waar, afgescheiden van dit zakelijk verschil, omtrent de onderlinge waardeering der tot een zelfde groep behoorende sollicitanten tusschen de leden van ons College weinig of geen verschil van meening bestond. Op grond van deze beschouwingen bieden wij u de volgende voordracht aan: a. Ir. M. C. Hoenkamp, e. i., oud 29 jaar, te 's Gravenhage b. J. N. E. Teune, oud 35 jaar, leider van den chemischen dienst aan de Zuidergasfabriek te Amsterdam. Wij stellen u tevens voor te be sluiten, dat de benoeming zal ingaan op een nader door ons te bepalen dag. Militair» Volkazangdamonatratle. Alleen indien het weer bizonder slecht is, zal de uitvoering eene week later plaats hebben", vermeldde de Heldersche Courant, die het program ma bracht voor den zangmiddag, bepaald op Woensdag. En daar het weer Woousdagmorgen aardig goed was, wist men niet beter of men zou des miidegs kunnen genieten van den zang van eenige honderden soldaten. Huismoeders rekenden op een gemakkelijke pot, waar niet veel aan af te wassehen was tevens, en de schoolkinderen, die een vrijen middag hadden besloten dien vruchtbaar en genotvol door te brengen. Te half één begon het te regenen. „Een buitje", zeiden de menschen, die géén verstand hadden van 't weer. „Je mag de slaapkamerramen wel sluiten, vrouw, want 't regent in," zei de man. Het buitje was te 1 uur een bui geworden. En 't bleef een bui. Van den volkszang kwam niets terecht. De weinige militairen en de marine kapel, die op het Westplein aanwezig waren, konden te 2 uur inrukken, na behoorlijk nat te zijn geregend. De moeders mèt en de moed zbnder kinderwagen eveneens en de zanger-propagandist R. J. van Trigt, die expres voor de gelegenheid over gekomen was, kon den boemel van 3.09 nog net halen. Die Elemente hassen Das Geschick der Menschenhand zei Schiller, die het beter wist dan wie ook. Te 2 uur was het natuurlijk weer droog en bleef het den ganschen dag droog. Dat hoort er zoo bij. B. H. Polak an Zoon. Uit eene advertentie in het vorig nummer van bovengenoemde firma bleek, dat zij ook dit jaar niet ver zuimd heeft haar dansrepertoire met de succesdansen van het seizoen te verrijken. Volgens advies van buitenlandsche collega's zijn dit de door toonaan gevende kringen in Engeland en Amerika uitgevoerde Salondansen. Velen dier dansen werden door één der firmanten practisch beoefend onder leiding van den bekenden Dansleeraar Cecil H. Taylor, Presi dent Imperial Society of Dance Tea chers, Londen, auteur van verschei dene Boston-variatie's. Buiten dit moderne repertoire, is de firma Polak in het bezit der theo retische en practische kennis van de door le klasse collega's (Fransche en Duitsche) ontworpen groep-, solo en karakterdansen. Dat haar onderwijs een gunstige reputatie mocht verwerven blijkt uit tal van vleiende' brieven. Teurnóa „Majoor Wondarolla" Het „Hollandsch Tooneel", directie Jacques Sluyters Jr., hetwelk gedu rende de zomermaanden in den „Frascati"-Schouwburg te Amsterdam met groot succes 125 opvoeringen gaf van de militaire klucht „Majoor Wonderolie" van A. Moezy-Enon, schrijver van „De Big van het 168e", zal van af 1 October a.s. met boven genoemde klucht een tournée door Nederland makeD. Den 11 October a.s. zal ook hier ter stede in het „Casino"-gebouw een opvoering van bovengenoemde succes-klucht plaats vinden. De bekende auteur Tony Schmitz (schrijver van „Schellevis Mie"), heeft deze klucht voor het „Hollandsch Tooneel" bewerkt. De directie staat er voor in dat boven genoemde klucht volstrekt niet zeden- kwetsend is, zoodat men met de grootste geruststelling er met zijn huisgenooten naar toe kan gaan om eens hartelijk te lachen. Het Gezelschap bestaat uit de vol gende personen: Dames: Marx Beekman, Marie Bouwmeester-Clermont, Cat. Kins- bergen-Rentmeester, Anna Nagtegaal. Heeren: JacqueB Sluyters Jr., H. HulBman, Jan Wensma, Ad. Verzijl, Ant. van Elzen, Willem van der Hout, Tonny Stevens, T. Vischer, F. Correl, C. Vink, K. de VrieB. De Amsterdamsche Pers, zooals het „Nieuws van den Dag", „Handels blad" en „Telegraaf" was vol lof over de opvoering van bovenge noemde klucht. (Zie vei der Tweede Blad.) BINNENLAND. Da Jongensataklng aan Warkspoor. Woensdag werd naar aanleiding het jongens conflict aan de Werkspoor een conferentie gehouden van de direc tie, den fabrieksraad en de besturen der vakvereenigingen. De vertegenwoor digers der vakvereenigingen hebben medegedeeld, dat hun leden het werk der jongens zullen verrichten indien hun zulks zal worden opgedragen. Bond tagan het vloakan. In het gebouw „Excelsior" te Amsterdam is Woensdagmiddag een bond opgericht, ten doel hebbende het vloeken tegen te gaan. De leider der vergadering de heer J. Baas Rzn., te Helder, wees er in z(jn openingswoord op dat in onzen tijd zoowel in de salons der rijken als in de hutten der armen Gods naam op de meest ergerlijke wijze wordt misbruikt. De leden van den bond zullen zich tot plicht moeten stellen om aller wegen den patroons te verzoeken in Ingezonden mededeelfng. hunne fabrieken en werkplaatsen een verbod tegen het vloeken op te hangen. Ook zou men de regeering kunnen vragen in al hare takken van dienst het vloeken te verbieden. Na een zeer geanimeerde gedachte wisseling werd de bond opgericht en" het voorloopig bestuur diligent ver klaard. Ja, dat moet ik U toch even ver tellen. Toen ik dan zoo in de krant het a.s. bezoek van onzen landbouw minister aan Den Helder las, zei ik tegen mijn Jan: „he, nu moest ik zien, hem eens te spréken te krijgen". „Wie?" vroeg mijn man, die met zijn gedachten zeker weer bjj de dure tijden toefde en meende, dat ik den huisbaas bedoelde, die ons maar eens eventjes twee gulden per maand heeft opgeslagen, „'t geeft je toch niks, als je op gaat spelen, zal ie zeggen, marcheer maar op, als 't je niet anstaat, de heeren huisbazen weteQ maar al te goed, dat ze met het woninggebrek, het heft in handen hebben, dat er toch niks te krijgen is." „Och wel nee, jongen, 'k bedoel minister Posthuma, die hier ook een middag komt. Zeg, hoe laat zou ie arriveeren? 'k Wou hem eens zien en spreken ook, als 't kon". Jan glimlachte, zooals de verstan dige raan doet, die een vrouw heeft met altijd groote plannen, een leven- digen geest en Enfin, Jan glim lachte. Ik praatte er natuurlijk nog over door en al beweerde Jan ten laatste, dat het onzin was, dat je zoo'n man toch natuurlijk niet te zien kreeg, ik liet mijn idee niet los En daar stond ik dan den volgen den middag wel met een kloppend hartje, doch uiterlijk heel kalm voor de kamerdeur, waarachter zijn excel lentie een paar uur resideerde en toen opende een kellner wagenwijd de deur en liet me binnengaan. Uit een diepen stoel dook een heer van middelbaren leeftijd en met een groote zwarte' snor op en hij legde heel beleefd zijn sigaar, waarvan hij zat te genieten, direct achter zich. Heoremenschen, wat viel me dat mee. Ik had me den minister altijd, nou ja, minder aardig voorgesteld, heel wat anders dan onze Cort van der Linden b.v., de vriend van kiesrechtvrouwen, al laat hij 't niet zoo blijken, maar deze viel bepaald mee. Ik maakte mijn mooiste buiging en sprak o, zoo, liefjes: „Excellentie, mag ik me even voorstellen - Griet Optimist". „Aangenaam, Griet", was 't ant woord, „en wat is er van uw dienst? 'k Heb niet heel veel tijd, weet u, maar de bediende sprak van zoo'n dringende boodschap. Gaat u zitten". Nou, dat deed ik en ik, hoe langer hoe meer op mijn gemak, zei: „Och, Excellentie, 't spijt me, maar u zat juist zoo smakelijk aan uw after dinner, doet u me 't genoegen en rookt u verder. Ik ruik 't heel graag, vooral zoo'n fijne, heel wat anders dan die stinkstokken, die m(jn Jan tegenwoordig rookt en 't zijn toch nog sigaren van drie centen. Dat nu zelfs die sigaren al zooveel duurder moeten worden". Nu, toen ik dan over de duurte begon, raakte ik eerst eens goed op dreef. Dat was dan ook de reden, dat ik den minister moest te spreken zien te krijgen. Niet over sigaren nou juist, maar wat mij het nljdigst maakt, is dat maar steeds door opdrij ven der boterpr ijzen en die van andere zuivelproducten. Is me dat een manier van doen? In 't begin van October, een gulden voor een pond natuurboter. 12 cent de melk maar weer, of dat maar zoo hoort en ofschoon 't weer een puik grasjaar is geweest, 11 centen één ei. „Kijk, mijnheer", zei ik tegen hem, „we zijn eenvoudige menschen, die geen cent extra uitgeven voor bios- coopjes en glijbanen en andere ver makelijkheden, maar de eenige luxe, die wij ons permitteerden, was natuur boter. Moeten we ons dat nu ook nog ter wille van de rijke boeren ontzeg gen? Vleesch eet een mensch al minder dan vroeger, een bljzonder- heidje op de boterham komt thans ook niet veel voor (gelukkig is er wel eens een regeeringsvischje te krijgen) moeten we nu nog aan de margarine ook? Ik zat verleden jaar eens in den trein met een paar koolboeren uit Langedljk, 't was toen juist in 't begin der groentedistributie, maar die men schen hadt u eens moeten hoorenl „Waarom wij wel en die zoetboeren niet?" riepen ze. De een beweerde stijf en strak, dat boter, melk, kaas, kortom alles, wel 60°/0 goedkooper kon en dat er dan nog genoeg op verdiend werd. Ik heb zelf kippen", vervolgde ik tegen den hoogen oome, „maar dat weet ik wel, al is 't voer duurder, dat 11 centen een ei een schandalige prijs is". Een beetje achterovergeleund in zijn fauteuil keek de minister me door de fijne rookwolkjes zijner rega lia aan, of liever, hfi tuurde naar mijn borst, waar op mijn mantel de bekende vlaggetjes broche prijkte met het opschriftVrouwenkiesrecht. „Vandaar die welsprekendheid en die durf", zei zijn Excellentie qn hij glimlachte, heusch, hij glimlachte. Toen stond hij op. Ik vanzelf ook. „Hoor eens, mevrouwtje", sprak hü vriendelijk, „ik zal er eens ernstig over denken, mijn vrhm, de boeren, bedoel ik, beweren anders altijd enfin en ne, ja, kijkt u eens, zoo heel veel menschen eten margarine, uit de deftige standen ook, en-ne, die regeerings-margarine van 45 cent een pond smaakt heel zuiver, heusch 1" „Pardon, Excellentie, weet U dat bij ondervinding, eet Uze soms ook?" „Maar-re O, jé, er gleed een wolk over het zoo even vriendelijk, welwillend ge zicht. Die Griet toch ook! Durft toch ook maar, hè? Doch 't volgend moment keek hy toch weer minzaam. „Ik zal er be slist ernstig over denken en mocht 't zijn, dat we vrouwelijk advies noodig hebben 'k Houd me aanbevolen, Excellen tie Buigend ging ik achteruit, wist niet, dat daar een glazen deur achter me -was bom, rinkedekink van den schrik werd ik wakker. Och, goeie menschen, ik had 't ge droomd en dat gerinkel? 'k Was zeker in mijn slaap aardig aan 't manoeuvreeren geweest, want een glas water, dat op mijn nachtkastje stond, lag kapot op den grond. Je kunt toch raar droomen, bè? Griet. SPOEDEISCHENDE VERGADERING VU DU RAAD DEI GEMEENTE HEIDEI, OP D0NDERDA6 5 OCTOBER. Afwezig de heeren Grunwald en Spruit met kennisgeving. Wegens het spoedeischende karak ter der vergadering zijn Se notulen der vorige vergadering niet gereed gekomen. De Voorzitter deelt mede, dat deze vergadering is uitgeschreven teneinde eene Commissie van Bijstand voor het Levensmiddelenbedryf te benoemen. De Distributiewet begint zoo langzamerhand in werking te treden. Hoewel het Distributiebureau zich hierop heeft voorbereid, is het toch gewenscht den toestand van thans zoo kort mogelijk te sanctio- neeren. Spr. heeft daarom gisteren getelegrafeerd aan Gedeputeerde Sta ten en hen gevraagd of de in de vorige raadszitting aangenomen rege ling is goedgekeurd. Hierop werd een telegrafisch bevestigend antwoord ontvangen, waarop spr. gemeend heeft deze spoed vergadering te moe ten uitschrijven. Weliswaar is de termijn thans al bizonder kort, maar met het oog op de vele Israëlitische feestdagen in deze en de volgende week meende spr. de zaak niet te moeten uitstellen. De bedoeling van B. en W. was den ouden toestand te sanctioneereD, en de Commissie te doen blijven bestaan uit de heeren Adriaanse en Verfaille, leden, met den Burgemees ter als Voorzitter. Zijn er nog heeren die voorstellen hieromtrent willen doen? De heer De Geus meent, dat het geen in de vorige vergadering om trent uitbreiding der Commissie ge zegd is, toen weerklank vond in de vergadering. Ook bij de conceptver ordening is gezegd, dat hieromtrent nog nader zou worden beslist. Daar niet is te voorzien welke uitbreiding de werkzaamheden van dit Bureau zullen ondergaan, is spr. vóór uit breiding der Commissie met twee leden. De heer Over de Linden vraagt den Voorzitter of er bezwaar is door- tegaan als tot nu toe het geval was. De Voorzitter licht de zaak nader toe. De levensmiddelen-distri butie is thans overgegaan op bet gemeentebestuur. Dit is er verant woordelijk voor. Er is, volgens spr. geen bezwaar de commissie uitte- breideu, maar als men vraagt naar de praktische ondervinding met de bestaande commissie opgedaan, dan, zegt spr., zal er geen onderscheid bestaan tusschen een grootere com missie en deze. Deze commissie is wel eenigszins verschillend van andere raadscommissies. In tegen stelling met de laatste, die meestal adviseerend optreden, moet deze actief handelen. Hoe grooter nu de com missie is, des te moeilijker natuur lijk voor den Burgemeester, die toch tenslotte, mèt den directeur, degeen is om wien alles draait. Een van de hoofdvereiscbten is, dat de Commissie het vertrouwen hebbe van de burgerij en dat moet zij krijgen door de ver trouwensmannen. Maar nog eens, meent de Raad uitbreiding noodig, dan heeft spr. daartegen geen be zwaar. De heer OverdeLinden merkt op, dat den vorigen keer reeds de bezwaren tegen uitbreiding gehoord zyn. Spr. vindt de huidige regeling uitstekend. De Voorzitter zegt, dat toen o. a. gesproken is door hen, die uit breiding bepleitten, dat de regeling in commercieelen geest moest geschie den. Spr. begrijpt niet goed de be- teekenis van deze uitdrukking. Meestal bedoelt men hiermee een zuinig be heer, en goedkooper dan nu kan de regeling al niet geschieden, want ze heeft de gemeente geen cent gekost. En wat de handelsuaances betreft, die een handelsman dan beter zou kunnen beoordeelen, spr. onder vinding is, dat als handelsman A zegt het is zoo, en handelsman B ver moedt hierin concurrentie, dat deze andersom adviseert. De commissie vergadert thans minstens drie avonden in de week, en men begrijpt, dat het veel te veel oponthoud zou geven, als wij telkens twee of drie andere heeren ook zouden moeten bijeen roepen. En wat haar voorlichting betreft, zij kan zich immers op alle mogelijke manieren doen voorlichten. Als niemand verder het woord ver langt, zal ik de vraag om het be staande bureau te sanctioneeren in omvraag brengen. De heer De Geus drukt er zijn spijt over uit, dat de Voorzitter per soonlijk zoodanigen invloed aanwendt als noodig i3 om te bewerken, dat de huidige commissie blijft bestaan. In een vorige zitting van den Raad is gebleken, dat aldaar eene andere op vatting heerschte. Spr. vindt het niet de gebruikelijke weg om aldus in vloed uitteoefenen op eene stemming. Wij hebben alleen te beoordeelen los van elke persoonlijke kwestie, wat eischt het gemeentebelang? En dan vindt spr., dat bij een grootere com missie meer toezicht en regel kan worden uitgeoefend op de distributie. Er is geen enkele raadscommissie, die uit twee leden bestaat. Spr. heeft nog een ander bezwaar, nl., dat het Dagelljksch Bestuur geen zegging heeft in de Commissie. Het is een geheel verschillende manier van doen als in ons land gebruikelijk is, en spr. meent meer in den geest der wetgeving tè handelen, wanneer men de commissie meer uitbreidt. Spr. bepleit een aantal van vier leden. Men bedenke, dat de werkzaamheden eer toe- dan af zullen nemen. Het spijt den Voorzitter, dat de heer de Geus een anderen indruk van spr.'s woorden gekregen heeft dan bedoeld is. De Raad moet abso luut vrljblljven in dezen. Zelfs wil spr. persoonlijk wel aftreden als voor zitter, indien men dat beter oordeelt-. Spr. heeft- niets anders gedaan dan zijne ondervinding van een jaar prak tijk medegedeeld, hetgeen zijn recht was. Het Bureau moet het volle ver trouwen van den Raad hebben, ieder een tracht eraan te rukken, en als wij niet sterk staan, rukt men het omver. De heer De Geus handhaaft zijn voorstel om het bestaande bureau met twee leden uittebreiden, en wordt ondersteund door den heer Harj er. De heer Biersteker blijft er bij, wat door hem in een vorige zitting is opgemerkt nl., dat het wel goed is om de bestaande commissie te handhaven tot December. Dan moet zij toch aftreden en we kunnen dan immers zien of het noodig is haar uittebreiden. De heer Van N e c k zegt, dat dit niet juist ia-van den heer Biersteker. De tijd van aftreden is half Septem ber en het plan-Biersteker vervalt hiermee dus. Overigens heeft spr. hiertegen ook bezwaar. Als men meent, dat de commissie thans niet volledig is, ligt het meer op den weg van den Raad haar direct uit tebreiden inplaats van aftewachten. Door dit laatste ontstaat een rare verhouding ten opzichte van de Com missie. De heer Biersteker licht toe, dat zijne bedoeling was te doen blij ken of de Commissie zelve niet zegt ik kryg het te volhandig, we moeten er iernaod bij hebben. Deprecieering van de commissie lag absoluut niet in spr. bedoeling. En spr. meende, dat December, wanneer wij allerlei commissies gaan herbenoemen, de aangewezen maand is daarvoor. De heer De Geus meent, dat dit tusschen voorstel van den heer Bier steker de zaak eenigszins verwatert. Het gaat hier om het voorstel van leden van den Raad, die den vorigen keer daarmede ter tafel kwamen, doch van wie wij thans niets hooren. Ook spr. meent, dat het thaos de tijd is te bepalen welke de houding van den Raad zal zijn. De houding van de Commissie kennen wij nu. Los daarvan heeft elk raadslid voor zich te beoordeelen 01 hij de huidige commissie voldoende vindt of niet. Spr. acht uitbreiding geen belem mering voor een goeden gang van zaken, want de meeste commissies bestaan uit meerdere leden. De heer Over de Linden meent, dat-we in herhalingen gaan vallen. Slechts een paar leden hebben er zich vóór verklaard, van de anderen hebben wij niets gehoord, en de Voorzitter heeft het tegen duidelijk uiteengezet. De Voorzitter merkt nog op, dat de taak lastig is, dat er veel wat ten nadeele van verschillende lieden moet worden beslist, en dat de Commissie het volle vertrouwen van den Raad noodig heeft. Geef ons desnoods drie leden meer, maar geef ons uw vertrouwen, zegt Voorzitter. Het voorstel-de Geusde bestaande commissie uitbreiden met 2 leden, komt in stemming en wordt verwor pen met 10 tegen 2 stemmen en 4 onthoudingen. Vóór de heeren De Geus en Harjer, terwijl de heeren Adriaanae, Verfaille en de wet houders De Ven en Van Neck zich buiten stemming houden. Alsnu moet worden gestemd over 2 leden der commissie. Hierbij behalen de heeren Verfaille en Adriaanse resp. 17 en 16 stemmen. Blanco was uit gebracht 1 stem, terwijl op den heer Grunwald eveneenB 1 stem was uit gebracht. Hiermede is de agenda afgehandeld en' gaat de Raad in comité-generaal. INGEZONDEN. Waarschuwing aan oudara an Jonge meisjes. Binnen enkele weken staat Nov. voor de deur, én we weten wat dat zegt in de wereld dergenen, die haar brood moeten verdienen. Hoe menig jong meisje gaat dit jaar voor het eerst buiten haar ouderlijk huiB aan den arbeid hoe menige maakt plannen van verandering, en naar ze vast overtuigd is van verberering. Ouders en jonge meisjes 1 eer ge er toe overgaat uw dochter of uzelven in een betrekking te verbinden, be denkt al wat dat zeggen wil. Hoofd zaak is toch niet of ge meer of minder geldt zult verdienen. Vraagt toch vooruit wéar ge komt, in welke omgeving uw kind verder zal ont wikkelen. Ge weet het mogelijk niet, aan hoe groote zedelijke gevaren de jonge meisjes bloot staan, vooral in de groote steden. Allerlei genoegens zijn daar cm ze te lokken op wegen die voor haar gevaar opleveren. Tracht ook vooruit na te gaan of uw kind in haar betrekking een goed thuis zal vinden, en belangstellenden, die zich ook om geestelijk welzijn bekommeren, die haar zullen wijzen op geoorloofde genoegens. Weet gjj niet hoe die gewenschte inlichtingen te verkrijgen, weet dan, dat ondergeteekende, lid der Vereeniging ter behartiging van de belangen der jonge meisje ten allen tijde bereid is u die inlichtingen te verschaffen. Voor den Helder Mevr. Schoiking- Baltesen Middelbeek, Stationsweg 9. Tijdstippen van verzending dar Brievenmalen. Naar Oost-IndiS: Per: Veriendfngsweg Datum der TUdet.der ter poet- laat. busl. bezorging. a/hPoetk. zeepost vla Amsterdam j 3Nov.i 7.16 '8 av. zeepost vla Rotterdam i 19 Oct i 7.46'sav. p. mail over Engeland j (alleen op verl. der afz.) eiken Dinsd. 3.40 's n. Naar Guyana (Suriname) zeepoBt vla Amsterdam onbekend 7.46'sav. Naar Curaqao, Bonaire en Aruba: ssepost via Amsterdam r Engeland onbekend I eiken Dinsd |en Donderd.l 8.40 'e Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba zeepost vla Amsterdam I onbekend I 7.46 'e av. (alleen op verl. der afz.) over Engeland eiken Dinsd. 3.40 's n. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal eiken Donderdag, 8.40 's n. UIT DEN OMTREK. Burgerlijke Stand van Teiel, van 29 Sept. tot en met 5 Oct. 1916. GEBORENMaria Lucia, d. v. Wilhelmus Josepbus Darnison en Lucia de Wijs, den Burg; Marretje, d. v. Jan Schaat-enberg en Anna Carolina Elisabeth Schaap, Eierland. ONDERTROUWDPieter van der Slikke, Eierland, en Grietje Dogger, Oost. GEHUWD: Geene. OVERLEDENGeene. Heden overleed onverwachts mijn geliefde Echtgenoot, de Heer T. L. VADER, in den ouderdom van 68 jaar. Namens zijn diepbedroefde Echtgenoote Wed. A. VADER-Groet. Helder, 5 October 1916. Bassingracht 48. GeborenCATHARINA, Dochter van G. J. BOUWENS en E. BOUWENS-Prins. Helder, 6 October 1916. Algemeene kennisgeving. VERLOSKUNDIGE, Verhuurmagazijn van Tooneel en Maskerade-Costuums. Costumes in alle tijdvakken. Nette bediening. Billijke prijzen. AANBEVELEND, JOH. P. DE GRAAUW, KANAALWEG 123 - HELDER. is hedenavond 6'/z uur Dan Is het middel om U te GENEZEN. Ass.-Apoth., KEIZERSTRAAT 93. Til. 78. .CASINO". Direotie: JAC. SMITS, van Haarlem. Optreden na zijn herstel, van: De vermaarde in- en uitbreker en boeienkoning. Het gesprek van den dag! Men bindt hem vast, hij komt los; men sluit hem in de boeien, hij komt los; men zet hem in dwang buizen van krankzinnigen en gevangenen, hij komt los. Het publiek sluit hem in ketenen op een open en vrij tooneel, Max Raffles be vrijdt zich in eenige seconden voor de oogen van het publiek en doet iedereen verbaasd staan over zijn ongeloofelijke werkzaamheden. GAAT ZIEN! GAAT ZIEN! D© dwerg-humorist. Hoogst komische imitateur. tusschen de beroeps-boksers: AM I£| NGSLEY Kampioen v- Nederland en Nieuw Zeeland. HARRY ENGEL, Kampioen van Amsterdam 1916. PIETER BRUINS; Mr. Bokser, Rotterdam. JAN VAN DER KAMP, den H*.b. Scheidsrechter: M. DE BORDES, Rotterdam. PRIJZEN DER PLAATSEN: plus Autaursrecht en Stad. belasting. KAARTEN verkrijgbaar in het Sigarenmagazijn A. K. KOKELAAR en aan het lokat. Plaatsbespreking op de speeldagen van 12 2 uur. Neemt vroegtijdig uwe plaatskaarten „Hollandsch Tooneel" van Amsterdam. Oir.: JACQUES SLUIJTERS Jr. 8 uur, Militaire Oer-Klucht in 3 Bedrijven van A. MOEZY-ENON, (Schrijver van „De Big van het 168e). Bedrijven: le De Apotheek van Pluche; 2e Het Bureau van Majoor Wonderolie; 3e De Lijntrekkers. MAJOOR WONDEROLIEDe Heer JACQUES SLUIJTERS Ir. Verder optreden van de Dames: Mary Beekman, Marie BouVmeestee Clermont, Cath. Kinsbergen Rentmeester, Anna Nagtegaal en de HeerenH. Hulsman, Jan W ensma, Ad. Vkrzijl, Ant. van Elsen, Willem van der Hout, Tonny Stevens, T. Visoher, Frans Correl en K. de Vries Muziek onder leiding van JAAP DE LEEUWE. Costumes van de Firma ANDRÉ HELSLOOT. - Kapwerk van D. H. MICHELS. Dit stuk Is door bovengenoemd gezel schap te Amsterdam In de „Frascatl- Schouwburg" 125 maal opgevoerd. Dit stuk is een echte Mili taire Klucht, doch NIET zedenkwetsend. 'rijzen der plaatsen: le lang II.25, 2e Rang f0.T5.3e Rang i 0.40. Plus 5 Stedelijke Belasting en 6 °/0 Auteursrecht. PLAATSBESPREKING op den dag der Voorstelling van 11-2 uur. Benott H. Polak, aui.ur ».n „het dansen". Ph. B. Polak. Jac. B. Polak. Plaatselijk Vertegenwoordiger Koninklijk goedgek. Ned. Dansonderw. Var. Privaat* en Klassikale lessen in: Saunter; Foxtrots; Maxixes; Fish walkRouli-RouliHalf and Half maat); Ta-tao; Furlana; Simple Boston; Gaby Boston, Riviera Boston; Twostep Boston Continental Boston Doublé Boston Triple Boston Boston Pose Boston Mondain Boston Run One Step (up to date variations) Lame Duck Tres Moutarde e a., moderne succesdansen te Londen. (Waldorf HotelEmprecs Rooms Royal Palace Hotel) New-YorkDen Haag, (Oans-academie v. d. HAABEN.) Uitsluitend adres: Te koop de Blazerschuit W.R. 95, met Noordzee- an Garnalannetten, Oesterkorren. Te bevragen bij A. ANNES, Oost- terland, WieriDgon. Een flinke Jongen gevraagd voor de morgenuren, kunnende fietsen. AdresH. de GRAAF, Weezenstr. aangeboden. AdrasDijkstraat 33. repareeren en vervormen volgens de nieuwste mode. Kanaalweg65-66.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 2