Erdal Voorden Hoest Jaeger Ondergoederen Onze Koffie HERMAN NYPELS, maupïFstaal HET GULDEN MYSTERIE. De allerhoogste waarde GEPELDE GARNALEN P. GROEN ZOON. Incasseeringen slechts één schitterende specialiteiten-voorstelling zondag 22 october - 8 uur. MIMI ~STATEL, De Hr. gIÉNENDAAL, m,ia catharïnTnandroux, THE TWO RELLUM, Entree: i 0.60, Ie Rang f 0.40, 2e Rang f 0.28. Tegen de neurasthenie. Moderne Talen. M. C. VISSER, Ie Vroonstraat 7. R. BAKKER Dz., „Ons Belang". „HELDRIA". T. van Zuylen, DE HELDERSCHE BANK. Gepelde Garnalen, Piano- en OrgeLhandel W. H.TIELR00IJ, Weststraat 58. alle afval van visch, puf, krabben, zeesterren, uit- zeefsel van garnalen en garnalendoppen. Vinterdienst Hollandsche Spoor. A. ten Klooster, HELDER. in half en heel wol. Depöthouders. Anno 1860. Interc. Tel. 222. binnen en buiten de gemeente, op alle plaatsen des Rijks. Directe uitbetaling <m marinewissels. Sluiten ..beleeningen, prolongatiên op ter beurze genoteerde fondsen. „CASINO". Oir.: JAC. SMITS, van Haarlem. Hollandscha cabaret-soubrette. Hollandscha gitaar-zangar. Uitbundig succes Razen-theater, Amsterd. Contorsionists. Buitengewone verrichtingen op gymnastisch gebied. Ntiilandii eerste iiitlinin humorist. Nieuw repertoir. mr QAAT ZIEN De onovertroffen werkzaamheden van In hun prachtvolla athlatlscha spelen an kracht-evolutien. Voor het eerst alhier. Enz. Enz. Buitengewoon Programma! BAL NA. KAARTEN bi] Kan Hr. KOKELAAR an aan hit laknt. Plaatibaapr. aan 12-2 uur. De huisknecht zegt; .Geen Erdal meer? Dan gooi ik gauw Mijn borstel neer". zwart geel bruin. ERDAL-schoencrême dankt hare goede reputatie, naast de uitstekende kwaliteit, In de eerste plaats aan haren aangenaman geur. Alom verkrijgbaar tegen 15 cents de groote SI doos en 10 ets. de doos S 60 FEUILLETON. DOOB C. N. EN A. M. WILLIAMSON. Vertaald doob W. J. en H. A. CORNELISSEN. 47.) Terwijl zij hun koppig en weer barstig karakter behielden, moesten zij knielen om hun lasten te ont vangen en weer opstaan op het bevel van hun meester. De herinnering aan het verleden behielden zü, vandaar hun grommend protest bij elke ver nedering opnieuw, en van daar ook, dat hun gelaat nimmer de uitdrukking van norschen trots heeft verloren. Doch, evenals zij die tot het bestaau der ooievaars werden veroordeeld, hebben zij één troostwanneer een maal hun zonden zijn geboet, zullen zU weder als menschen herboren wordendan zal een andere opstan dige en tot ongeloof vervallen stam hun plaats als kameelen innemen. Door deze en dergelijke verhalen trachtte Maieddine Victoria met steeds nieuwe belangstelling voor de woes tijn en haar bewoners te vervullen. Vijf dagen nadat zij Chardia hadden verlaten, kort voor zij de ommuurde stad van Ouargla bereikten, zag Vic toria haar eerste luchtspiegeling. Het was een groot meer, waarih Guelbi en de andere dieren kniediep schenen te waden als in azuren golvenen Bestuur der Domeinen. Openbare Verpachting van|de Noorderdijken, Zeewerin gen en Vogelarij op Wieringen. De OntvaDger der R«ristiat-ie en Domeinen te den Helder, zal op VRIJDAG den 17 NOVEMBER 1916, des voormiddag ten 10 ure, bli den Hotelhouder D. LONT te Hippo- iytushoef op Wieringen, in het. openbaar bij inschrijving verpachten: de Noorderdijken en Zee weringen op Wieringen eri de Vogelarij op het strand van en rondom Wieringen voor zes jaren, ingaande 1 Januari en 1 Mei 1917. Alles breeder bij biljetten omschreven. Boekjes houdende voorwaarden en perceelsbeschry vina k 10 ct., verkrijg baar bij genoemd' n Ontvanger. De ondergeteekende be richt, dat hij de Bierbottelarij en Handel in Minerale Wateren van den Heer A. DOL, Keizer straat 72, heeft, overgenomen. Hopende door nette bediening ou prima kwaliteit Bieren en Limonades ieders gunst waardig te worden. Onder beleefde aanbeveling, P. KREETZ, Achtergracht Zuidzijde om den hoek NIEUWEBRUGSTEEG. Neurasthenie (zenuwzwakte) zegt professor MAURICE DE FLEURIJ „is in de eerste plaats eene zwakte van het .zenuwstel sol, met daaiuit voorvloeiende stoornissen van de spijsvertering en de voediug". Men bestrijdt de neurasthenie hot best door het weerstandsvermogen te veihoo gen. De Sa.oguir.ose is het middel dat op eenvoudigern natuurlijke wijze de yerloren zenuwkracht teruggeeft. De Sanguinose beeft een won derbaar versterkend vermogen voor de uitgeputte zenuwen. Zü heeft talrijke hardnekkige gevallen heerlijk overwonnen. Sanguinose kost f 1.50; 6 fl. f8.-; 12 fl. f 15.-. Tweemalen per dag een eetlepel, WACHT VOOR MAMAAK! VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Te Helder bij A. ten Klooster, Keizerstraat 93te Texel, Ooste rend, P. Dros Den Burg, J. Bois Oudeschild, Joh. Dros. Vlugge methode, ook voor meer gevorderden In leeftijd. W. SMULDERS, Brsewatarstraat 6. Automobiel te tiuur, mooie snelloopende wagen, tegen billijk tarief. Dag en nacht disponibel. Beleefd aanbevelend, W. PRINS, Kanaalweg 89. krijgt. U voor Uw 2a hands Meubelen, alle soorten Kachels, knap gedragen Kle dingstukken, alsmede Koper, Lood, Zink, Lompen, enz. enz., bij Laat zich voor alles aan huis ontbiedan. 68 cent per pond, bij 5 pond 65 kunnen wij ieder aanbevelen. Keizerstraat 56. toch was daar Diet het minste spoor van water. Zoo dichtbij zelfs scheen de groote bekoorlijke oase, dat Vic toria meende slechts haar hand te behoeven uit te strekken, om de stammen der hooggekruinde palm- boomen te kunnen aanraken. M'Barka was dien avond zeer ver moeid en zoo bleven zij twee volle dagen rusten in Gbuara, de „stad dei- rozen", volgens de legende gesticht door Salomo, koning van Jeruzalem, voor wie een heirleger djenoun en engelen haar in een enkelen nacht hadden gebouwd. De Caid, wier gasten zij waren, had twee bekoorlijke dochters, twee lingen, die Victoria veel wonderlijke dingen vertelden van Chuara en zijn bewoners, en al wat zü konden deden om het de Roumia aangenaam te maken. De bekoorlijkste der tweelingzus ters was Zorab, wier gitzwarte krullen neervielen over haar schitterende oogen. „Hebt gij-Si Maieddine lief? vroeg zij Victoria met een kinderlijke stoutheid, die het onmogelijk maakte boos op haar te worden. „Als een vriend, die zeer goed voor mjj is geweest," antwoordde Victoria. „Niet als een minnaar dus, o Roumia „Neen, niet als een minnaar." „Is er dan iemand van uw eigen volk, dien gij lief hebt als een min naar, Roos van het Westen?" „Ik heb geen minnaar, kleine blanke maan." „Si Maieddine is uw minnaar, of Begrafenis-Vereeniging Aansprekers: R. M. BOUMA, 2de Vroonstraat 9. J J. BUT, Breewaterstra.it 57. P. REINTS, lste Vroonstraat 11. Het Bestuu r H. F. B. DISSEN, Gravenstraat 83. A. v. WAARDEN, Laan 28. P. REINTS. lste Vroonstraat 11. gij wilt of niet." „Gij vergist u Zorah." „Ik vergis mij niet. Indien gij thans nog niet weet, dat ik gelijk heb, dan zult gij het toch weten, vóór er vele dagen zijn verloopen. Wanneer gü zult hebben gezien alles wat er in zijn hart voor u is, donk dan aan hetgeen ik u heb gezegd." „Wanneer ik dezen weg terugkeer zonder MaieddiDe, dan zal ik u zeggen, dat gij u hebt vergist, Zorah." Doch het Chuara-meisje schudde het hoofd. „Er is een stem in mij, die mij duidelijk zegt, dat gij nooit dezen weg terug zult keeren, o Roumia." HOOFDSTUK XXXI. Nog slechts een korten afstand was de kleine caravaan verwijderd van Touggourt, de groote oase-stad, in het land waar M'Barka's voorouders hadden gewoond en geheerscht. De reizigers hadden do stad gemakkelijk nog vbör donker kunnen bereiken. Niettemin liet Maiddine dien dag vroeg halt houden en de tenten op slaan op eenigen afstand van den grooten weg, geheel in de volle een zaamheid der woestijn. Nog vóór de schemering was ge vallen, was het kamp reeds gereed en bereidden de Soudaneezen het avondmaal. Nog nimmer tijdens hun geheele reis was de zonsondergang van zulk een verblindende schoonheid geweest; en Maieddine aanvaardde het als een gunstig voorteeken. 1 HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitvallen on tot bevordering van den hergroei van 't hoofdhaar, blijkt steeds het beste. Por flacon 50 oent. Alléén verkrijgbaar bij: Spoorstraat, Coiffeur. „Indien g(j een klein eind weegs met mU opwandelen wilt, Ourieda," zei bij tot Victoria, „zal ik u iets laten zion, dat gij nog nimmer hebt aanschouwd. Wanneer mijn nicht van de vernaoeienis van dezen dag is uit gerust, en het avondmaal gereed, zal ik u t€irug brengen." Het was de eerste maal, dat Maied dine haar met zonsondergang voor een wandeling 'weg van do tenten uitnood igde. Doch zij durfde niet wel te weigeren. En zoo klommeD zy zandduinen op en af, tot zij noch de tenten in het kamp, noch de rook van het vuur daarbij meer onder scheiden konden. Eindelijk stonden zij stil op den top vat. een duin, en Maieddine haalde uit zijn buxnoe een veldkijker te voorschijn. „Zie hiermede om u heen", zei hij. „Ik had hem bij mij van 't oogenblik, dat wij onze reis begonnendoch ik heb hem bewaard voor heden, om u een verrassiDg te geven." Victoria richtte de sterke glazen naar haar oogen en stiet hetzelfde oogenblik een luiden kreet uit bij het schouwspel^ dat zich thans aan haar vertoonde. Het was of vóór haar een strijd tusschen reuzen was los gebarsten. Zandgolven hoog als de hemel, s'jhe.aen plotseling op haar los te storton, ver uitrijzend boven haar hoofd, alsof zij niet meer was dan oen v).ieg in het midden van een door e-jn orkaan opgezweepten oceaan. Van alle kanten drongen zich als zoovele monsters de gele borgen op baar aan, dreigend haar te bedolven, onder hun zandmassa's. Zij gevoelde zich als een angstige vlinder in de kooi van een leeuw. „Maar dat is onzettendriep zij uit, terwijl zij het glas liet vallen. Deze uitwerking was juist zooals Maieddine had verwacht. Het was de eerste maal, dat Victoria handelde zooals hij zich had voorgesteld, dat zij handelen moest. „Aan het eind is zÖ toch ook maar een vrouw," zei hij tot zichzelf. „Wanneer gij alleen waart in deze zee van geel goud, verlaten en een zaam, om daar uw weg in te vinden, met geen anderen gids dan de sterren, dan zoudt gü inderdaad kunnen zeg gen, dat wat gü zaagt, ontzettend is," sprak hy. „Want deze golven rollen tusschen u en bet Noorden, vanwaar gü gekomen züt, en nog hooger tus schen u en het begeerde doel van uw reis. En aan gene zyde, daar waar gy wel haast zult zijn om uw zuster te vinden, daar zün zelfs geen sporen, zooals die welke wü tot nu hebben gevolgd. De zandbergen, die gy hier ziet, hebben niet alleen mannen en kameelen, maar geheele cara vanen verzwolgen, zelfs geheele legers zyn er voor eeuwig in verdwenen, zonder eenig spoor van hun bestaan achter te laten. De duinen zijn hun grafzerken en niemand zal weten waar zü liggen, .tot de dag komt waarop de geheele wereld wordt opengevouwen als een papierrol in de hand van Allah." Victoria werd bleek. „Tot nu toe hebt gü altyd uw best gedaan om mij te leeren de woestijn lief te hebben", zei ze langzaam. „In dien er iets te zien was, dat mü af- stooten moest, hebt gü mü het hoofd laten wenden; en wanneer ik toch iets vreeselüks zag, gingt gü een vroolük lied zingen, om mü te doen vergeten wat ik zag. Waarom wilt gü mü thans bevreesd maken?" „Het is niet myn bedoeling om u angstig te maken of u te kwellen, Ourieda," en Maieddine'a stem werd zacht en bijna smeekend toen bü dit zeide. „Ik heb u alleen willen doen zien, hoe machteloos gü zoudt zyn alleen te midden van deze zandbergen, waar gü dagen en dagen zoudt kun nen gaan zonder een menschelük wezen te ontmoeten. Of wanneer gü er een mocht tegenkomen, dan wel licht een Touareg, met het lange mes in zün gordel, en in zün borst een hart kouder dan staal." „Ik weet zeer goed, dat ik machte loos zou z|jn, wanneer ik alleen was," zei Victoria. „Maar is het noodig, dat gü my dit zegt?" „Misschien niet. Maar er is iets dat ik u wel zeggen moet. Ik lüd groote pün, Ourieda; omdat ik, zoo lang wy tezamen hebben gereisd, de woorden heb teruggedrongen die brandden op mü'n lippen, is mijn ziel een vlammende zee geworden. Ik heb u lief. Ik bemin u. Ik sterf van verlangen naar u. Gü moetdemüne zün." En tegelyk greep hy haar beide banden en drukte ze tegen zyn lippen. Toen, medegesleept door den heeten gloed die door deze aanraking van haar vleesch in hem ontbrandde, liet hü haar handen los, en drukte haar tegen zü'n hart, haar wikxelend in zün burnoe, alsof hü haar zelfs voor de zon aan de kim in het westen wilde verbergen. Doch meteenwan- hoopskracht wierp zy zichzelf terug, hem van zich stootend, hoewel zy zich niet uit zün omarming kon los rukken en haar handen tegen zyn borst bleven. Zij voelde het heftige bonzen, als een hamer, van zün hart. „Gü zijt geen echte Arabierriep zy, trillend van verontwaardiging. Deze woorden troffen Maieddine in de eenige plek, waarin hij wellicht kwetsbaar was. Hü had verwacht dat zü om hulp zou roepen, dat zü hem met verwüten zou overladen, dat zij worstelen zou om van hem los te komen, dat zü hem zou smeeken haar los te laten. Doch zü deed niets van dit alles. Zy bracht hem een grievende beleediging toe, vlymend, als een dolkstoot. Boven alles, behalve op zyn kracht en behendigheid, beroemde hü er zich op een echte Arabier te zün, in den volsten zin van het woord. En onwillekeurig werd zyn greep om haar middel losser, zoodat het meisje zich uit zün omarming kon bevrijden. Doch terwyl zü zich uit zijn omarming losmaakte, greep hy haar weer bü de pols. Niet zoo vast, dat hy haar pün kon doen, nochtans zóó, dat zü zün omklemming gevoelde als die van een Ijzeren handboei. (Wordt vervolgd.) Wij belasten ons met het incasseeren van wissels en kwitanties door geheel Nederland. gezouten in vaatjes van 50 Kilo netto, worden bij groote hoeveelheden te koop gevraagd. Offerten onder W. L. Z., NIJGH VAN DITMAR'S Alg. Adv.-Bur., Rotterdam. Ruime keuze, ook in gebruikte instrumenten, desgewenscht gemakkelijke betalingsconditiën. Speciaal ingericht tot het doen van alle reparatiên aan Piano's en Orgels. garantie. STEMMEN per keer en bij abonnement. De N.V.Heldersche Visch- en Krabbenmeelfabriek te Helder, wenscht te ontvangen: Zij die voor de levering daarvan in aanmerking wenschen te komen kunnen zich vervoegen bij de Directie VAN HOOGENDORPSTRAAT 51 of BIN NENHAVEN 30 a. ton, dus veel minder dan de heer Loman er noemde, door zün bureau vertegenwoordigd. De overige Hol landers zyn ODgeveer eeD vyftigtal. Het is dus in het belang ook van de uitvoerende vereenigingen bier ter stede, dat wy meenden hi6rop d aandacht te moeten vestigen. Vanaf 1 Octobar. ak van Aankomst te Ider Amsterdam Droginal pastilles. Keatings Poncelet j„ Emser Wybert tabletten. Bazeltjes. Menthol Eucalyptus. Pijpdrop. Zoute drop. Salmiak pastilles. Haverstroo. Hoesttabletten. Verkrijgbaar bij Tel. 78. Keizerstraat 93. Roomsch-Katholieke Begrafenis-Vereeniging „ST. BARBARA". Onderafdeeling van den Ned. R.-K. Volksbond, Afdeeling Helder. Goedgekeurd door den ZeerEerw. Eere-Voorzitter. Deze Vereeniglng stelt zich ten doel om alle Katholieken van elkan rang en stand een beslist nette R.-K. begrafenis te verschaffen, tegen uiterst billijke prijzen. Leden van „ST. BARBARA" genieten de bekende voordeelen. Inlichtingen bij het Bestuur: D. RAN, A. SCHENKELS, B. WEIJENS, Keizerstraat 81, Hartesteeg 2a, Middenstraat 19, Secretaris. Aanspreker. Voorzitter. SOLIDE QUALITEITEN. BILLIJKE PRIJZEN. In Pondszakken verpakt, groote kwantums te koop gevraagd. Hollandscfi. corriipond.nti.. A. ENGELSMAN, BStzowstrasse 29, Barlln N. 0. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Helder, Gelet op artikel 37, in verband met artikel 12, alinea 1 der Drankwet; Brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek var: Mej. L. S. LIST,1 om verlof tot den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor het beneden-voorlokaal van perceel Zuidstraat 83. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking ia geschied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelük bezwaren inbrengen. Helder, 17 October 1916. kiezer te vertellen dat hij een slaaf is wiens buurman, de kiezer, staats gezag uitoefent. Spr. verwacht als gevolg van de uitbreidiDg van het Kiesrecht, dat de macht in banden komt van een deel van het volk, dat geheol staat onder de leiding der partij organisatie en het partij bestuur. Hoe kan men van zulke groepen, die zich niet beschou wen als deel der volksgemeenschap, maar deze scheiden in vyandige kampen, versterking van het rechts bewustzijn verwachten? Verder verklaart spr. zich in hoofd zaak zich niet te kunnen vereenigen met het toekennen van het actieve vrouwenkiesrecht. Hü acht hetonjuiat den vrouwen terzake van ongeschikt heid het kiesrecht te weigeren. Toch zal spr. tegen het vrouwen kiesrecht stemmen, omdat hij het kiesrecht beschouwt als een taak, opgelegd ten behoeve der gemeen schap en omdat hü meent dat do vrouw de hooge zedelüke roeping, die zij heeft, beter kan vervullen als zij van dio taak blijft ontlast. Spr. geeft de vrouwen in overwe ging te werken voor het in het leven roepen van een lichaam, dat alleen door de vrouw gekozen wordt, bo mde uit bijv. 25 vrouwen en met H. M. de Koningin als voorzitster. Dit, lichaam moet dan de bevoegdheid hebben de Kamer voorstellen t;e doen betreffende zekere onderwerpeo, speci aal de vrouw betreffend, de opvoeding en ontwikkeling van de jeugd, gezondheid, de zedelijkheid e.d. Aan art. 192 zalf spr. zijn stem wel kunnen geven, maar alleen als een compromis in 't belang der pacificatie, niet op grond van 's Ministers argu menten. De vergadering wordt hierna ver daagd tot Woensdagochtend ha' twaalf. (Zie verder 2e pagina). TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 17 October. Grondwetsherziening. Na de behandeling van eenige kleine wetsontwerpen, komen aan de orde de algemeene beraadslagingen over de wetsontwerpen tot het in over weging nemen van voorstellen van verandering in de hoofdstuk ken 2, 3 en 4 en in de additioneelo artikelen der grondweten over het wetsontwerp van verandering van artikel 192 der grondwet. De heer Van Idsinga (c.-h.) zegt zün stem niet te kunnen geven aan de voorstellen inzake het kies recht en de samenstelling der Eerste Kamer. Hy acht deze voorstellen niets in 'slands belaDg. De minister noemt invoering van algemeen stemrecht een politieke noodzakelükheid. Dit is spreker' meening niet. De minister bedoelt zeker„Het js voor mü en mijn kabinet een noodzakelüke politiek", maar dit i3 voor de oppositie geen reden om met de voorstellen mede te gaan. Spr. moet protesteeren tegen uitlating dat de democratie uitbrei ding van het kiesrecht eischt. Die bewering klinkt zelfs eenigermate hoouend voor het koninklük gezag, omdat zy insinueert dat dit niet meer is dan een farce, een quantité nógli- geable. Het is dan ook volkomen ODjuist. Wij leven in een constitutioneele monarchie. Ofschoon de volksver tegenwoordiging daarin grooten in vloed heeft, oefent zü volstrekt niet het staategezag uit; en nog minder heeft daaraan deel de kiezer wiens 'kiesrecht volkomen orafhankelijk is van haar besluiten. Het is dus mis leiding en staatsgevaarlijk den niet 4.55 7.26 Maandags en daags nafeestd., doch Diot op 85 Dec., 9 April. 5.54 7.40 sneltrein 8.30 9.09 niet op Zondag 9.36 12.10 11.44 sneltrein 1.30 12.39 1.45 3.07 4.37 alleen op Zaterdag 3.09 4.10 sneltrein 5.35 5.55 alleen op Zaterdag 4.20 7.15 7.21 sneltrein 8.59 8.15 11.12 Bovendien loopt een trein op Zon dagmorgen v. Helder naar Alkmaar vertrek 6.48, aankomst 7.57. En op Donderdagmorgen een trein van Helder naar Scbagen; vertrek 7.53, aankomst 8.29. Vertrek van Aankomst ts Amsterdam Helder 5.50 8.35 gfiS 7.55 sneltrein 9.23 9.20 11.21 11.49 sneltrein 1.18 1.00 3.54 2.52 5.37 4.08 7.06 op Zondag 9.06 sneltrein 10.25 7.06 10.40 12.16 Het auteurs-bureau Loman. In den laatsten tü'd is dit bureau, dat zich belast met de belangen der Nederlandscbe musici, nog al eens ter sprake gebracht door de iètwat eigenaardige wijze, waarop het op treedt, en de klachten zijn legio. Zoodra het bureau heeft vernomeD dat eene uitvoering wordt gegeven, en zonder dat het weet of het wel rechten heeft, treedt hot dreigend en brutaal op, in de hoop, deor intimidatie het slachtoffer te bewegen tot betaling van wat niet verschuldigd is. Ook hier ter plaatse zün daarvan voor beelden bekend. In het orgaan der Algemeene Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging „Toon kunst" zet de heer M. C. van de Rovaart een en ander nog eens nader uiteen en het leek ons ge wenscht onzen lezers een overzicht te gevtn van hetgeen deze heer omtrent de handelingen van dit bureau schrijft. Niemand,- aldus de heer Van de Rovaart,- ontkende ooit, dat het nationale bureau voor een aantal Nederlandsche componisten gerech tigd was op te treden. Nadat het bureau echter de relatie met de organisatie der Duitsche coupon isten had verbroken, bleef men steeds in het onzekere, welke buitenlandsche componisten hun auteursrechten door het bureau-Loman lieten handhaven. In zijn artikel toont de heer Van de Rovaart nu verder aan, dat zoo de door dit bureau bekendgemaakte iüst in het orgaan Auteursrechtbelangen" al ooit gedeugd heeft, zü thans in geen geval meer geldig is, daar de buitenlandsche uitgevers, die, on tevreden op de Genossenschaft Deut- scher Tonsetzer, zich in een afzonder- lyke groep hadden vereenigd, voor welke groep-het bureau Loman dan de vertegenwoordiging had, zich al weder gesplitst hebben. De grootsten zijn weer teruggekeerd naar de oude bestaande Genossenschaft. De weinige buitenlandsche compo nisten, die han belangen thans nog aan het bureau Loman hebben opge dragen, kunnen niet of nauwelüks onder de serieuze musici worden gerekend, Op grond van offlcieele stukken zyn er tegenwoordig slechts twee en-twintig Duitsche eomponis Bovendien van Alkmaar naar Hel der des Zondagsmorgens, vertrek 9.02, aankomst 10.12, en dagelüks, des avonds, vertrek 10.20, aankomst 11.36. Winterdienst. N.V. Stoombootdienst van Gsbr. Zur MDhlen. Dagelüks, Vertrek van Amsterdam 'smor gens 9.30. Vertrek van N i e u wn d i e p 's mor gens 7.45. Dinsdagsmorgens van Nieuwediep geen dienst. Maandagsavonds te 10.80 (van 15 Oct. tot 1 Maart te 11 uur) vertrekt van Nieuwediep een marktboot naar Purmerend. N.V. Taxals Eigan Stoomboot- Ondernaming. Dagelüks, Vertrek van Texel: 6,20 v.in., 10,35 v.m., 2,60 n.m. Vertrek van Nieuwediep: f,05 v.m.,. 12.— m., 4.20 n.m. In de navolgende 12 Depóts is ons blad geregeld verkrygbaar: A. BAKKER, Westgracht 89. BOMHOFF, Koningdwarsstraat 16 J. BROUWER, Schagenstraat 9. J. DE WIT, Vijzelstraat 28. J. DE GOEIJ, Jonkerstraat 43. R. JONGKEES, Paardenstraat 24. J. KIKKERT, Comelis Ditostraat 34. Wed. F. KLEIN, Hartenstraat 2. Wed. C. RAN, Basstraat 38. A. SIKKERLË, Öostslootstraat 20. IJ. STOLL, Molenstraat 172. A. TABELING, Vischstraat 35. Bij d§ Boekhandelaren: N.V. Boekhandel v/h. A. J. MAAS, Kanaalweg. P. SPRUIT, Molenplein. J. C. DUINKER, Spoorstraat. H. J. P. EGNER, Keizerstraat.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 4