jaeger Ondergoederen THEE E. Brandsma. ORGELCONCERT HERMAN NYPELS, Klierdruppels en Pillen 3 TIJDGEESTBRIEFJES Passage bespreking DE HELDERSCHE BANK. ZurMühlen&Co. „NEDERLAND" HOLLAND AMERIKA LIJN B. Kampmeijer, HET GULDEN MYSTERIE. Vereeniging „De Dageraad". - Afd. Helder. OPENBARE VERGADERING „ONZE VLOOT". F. MULDER, Weststraat 32. en Meubilaire Goederen, B.1. QUAST, LANGESTRAAT 30. Adres: W. KLUT HELDER. in half en heel wol. weder verkrijgbaar. 's morgens 's middags 's avonds Keizerstraat 90. Dames!!! op DONDERDAG 16 NOVEMBER 1916, 's avonds 8 om. in „Casino". Spreker: Dr. i. RUTGERS, van den Haag. Onderwerp: „Rassenhaat of Rasverbetering?" Entrée 10 Cenl. Debat gewenscht. Vlees aeat Duizenden drinken ze dagelijks. op Woensdag 15 November a.s., 8 uur, in de Geref. Kerk, Spoorstraat, belangloos uit te voeren door: Mevrouw I. 6. MOOII-MOLENAAI, Zang, don Hoor A, 1. C. MOOI), Orgel, en 't Orkest van de Afd. der Ml], tot Bevordering der Toonkunst to Helder, Ander directie van den Heer J. DELGOR0E. Programma's, tevens bewys van toegang, 16 cent, verkrijgbaar bij de Boekhandelaren DUlNKER, MAAS en SPRUIT, alsmede by R. JONG KEES. Paardenstraat, en op den datum der uitvoering aan den ingang der Kerk. De netto-opbrengst is bestemd voor 't Orgelfonds der Geref. Kerk. KON. NED. VER. Tot 15 November kunnen leden zich opgeven voor den Kalender 1917, tegen f 1. na dien tyd f 1.25, bandels prijs f 1.76. Opgave verzocht aan het Bureau van dit blad of bij den Secretaris: Luitenant ter zee BRAAM, Marinewerf. WIJ nemen gelden in déposito: mat iin dip opzegging 3 tien dagen 3'/2 voor drie maanden vast 3'/2 zes maanden 4 °i. dén jaar vast 4 Passage-Agenten der Stoomvaart-Maatschappij en dor VERTEGENWOORDIGER Correspondenten over passage aangelegenheden worden door boven- eteande Maatschappijen alleen ge voerd met de Passage-Agenten. Andere Agenten voor bovengenoemde Maatschappijen zijn er niet te Helder. wegens vertrek, 's morgens 10 uur, w.o.: salon ameublement, mah. buffet, pianiuo, tafels, stoelen, spiegels, schil derijen, linnenkast, kachels, gaslamp, kleeden,l6dikanteD,waschtafel8, nacht kastje, veeren bedden, kapok matras sen, dekens, porcelein, glas en aarde werk, keukenbenoodigdheden enz. enz. Te bezichtigen daags ts voren, van 10-4 uur. Dourw. W. BIERSTEKER. Verkoop met garantie. Meubelmagazijn Voor de St. Nicolaas Kleeranhangsrs en Portemanteaux in ruime keuze; Piëdestals an Tafeltjes In vale modellenTheetafels in alle prijzen Handwerkzakjes op krulsvoet in verschll- lende klouren; Salon- en Woonkamer tafels in keus; Voltalresalleon In goede kwaliteit. Alle meubelen zijn van prachtig Slavonisch eikenhout, soliedo afwerking en laatste modellen. Vergelijk kwaliteit en prijzen. Verkoop met garantie. TE KOOP: solide Eiken TAFELS, met kruisverbinding groot 90 X 60. Spotprijs. Meubelmaker, Vlamingstraat 58 SOLIDE QUALITEITEN. BILLIJKE PRIJZEN. van Dr. E. Hoekstra, in leven geneesheer te Schagen, worden met succes tegen alle voorkomende KLIER- en BLOEDZIEK TEN gebruikt. Verkrijgbaar a f i.50 per flacon of doos bij: A. J. TEN KLOOSTER, Keizerstraat 93, en tegen inzending van postwissel ad. f 1.50 door Apotheker HENRI SANDERS, Rokin 8, A'dam. voor MU- Nederland, Rotterdamsche Lloyd en Amerika-Lijn. Hoofdgracht 37. Speciaal adres voor OVERHEMDEN naar maat. OVERHEMDEN met piqué borat f 2.86, prima kwaliteit. Een i twee aotlopels of glaasje vol van da WORTELBOER'S KRUIDEN van JACOBA MARIA WORTELBOER doat Uw hoofdpijn en lusteloosheid verdwijnen. het eten zal U dan veel beter smaken. voor dat ge naar bed gaat is zear gezond. PROBEERT HET EENS. In- en Verkoop van Te koop en te zien: des morgens van 10 tot 12 en des middags van 2 t.ot 4 uur. In geen geval 's avonds UIT DEN OMTREK. Geen beter St. Nicolaasgeschenk voor uw kinderen dan 8en mooie Pop- penprulkverkrijgbaar In alle maten en prijzen. Gelieve spoedig te bestellen, ten einde zekerheid te hebben van tijdige aflevering. G. WIJTSMA, Spoorstraat 99 Helder. gaat samen met een go-.de gezondheid der tanden. Alleen zorgt voor een voortdu- renden gezonden staat van Uw gebit, daar zij door hare bijzondere reinigende werking het bederf der tanden geheel tegengaat. „Dolo-Tand- pasta", wetenschappe lijk samengesteld door den Hoftan darts A.Fbiedekich, is verruk kelijk f-isch van smaak en z»-er zuinig in het gebruik. Rose f 0,12] en f 0,25 wit 10,15 «nfo.aojP ,Alom verkrijgbaar". Breezand. Algemeene vergadering van het Onderlinge VeefoDds op Zaterdag 11 November, in de zaal van den beer G. Borst. De Voorzitter, de heer P. Nieuw land, opent de vergadering; denotu worden vervolgens gelezen en goedgekeurd, met dank voor de uit stekende weergave van het vroeger verhandelde. Hierop brengt de Voor zitter in herinnering, dat het Vee fonds tien jaar bestaat en dat de heer P. List gedurende al dien tijd secretaris-penniugmeestor van het fonds is geweest. Hij brengt hulde diens ijver en acuratesse, memo reert, hoe deze dikwijls voorschotten heeft gedaan, wanneer de kas tlidelljk uitgeput was en spreekt den wensch uit, dat de heer List nog lang zijn krachten aan het welzijn van het Veefonds moge wijden. Doch ook de heer A. Brands is gedurende al die jaren voor het fonds werkzaam geweest en wel als taxa teur. En al mogen er dan al eens geschillen zijn geweest, die bij een dergelijke functie, waar tegenstrijdige belangen zoo licht met elkauder in botsing bomen, niet altoos kunnen uitblijven, het feit, dat de heer Brands niettemin tekens herkozen werd, toont genoegzaam aan, hoezeer hij als taxateur op prijs werd gesteld. Voorzitter hoopt dan ook van harte, dat evenzeer de heer Brands nog lang voor het Veefonds werkzaam moge zlju. Thans deelt Voorzitter mede, dat een der leden een zieke koe heeft gehad en daarvan, overeenkomstig art. 9 der statuten, terstond kennis heeft gegeven, waarop het dier door den Rljksveearts werd afgekeurd. De eigenaar was daarop bereid, van het beest afstand te doen, maar kreeg van het bestuur verlof, het nog drie weken aan zich te houden.-Dank zij 'de .goede verzorging, is het dier vol komen hersteld. Het bestuur stelt nu voor, den eigenaar 40 gulden toe te kennen, waarmee de vergadering zich uuiniem kan vereenigen. Uit het door den secretaiis-penning meester gegeven overzicht van den toestand van het fonds blijkt, dat het actief bedraagt Saldo 1915 Rente 1915 Contributie Opbrengst v. gestorven vee Tezamen Daarentegen hebben de uitgaven bedragen Voor gestorven vee. f 1227.66 Brandassurantie 847.09 Totaal f 1674.75 Er is alzoo een saldo van f 2084.68. Voor slechts 4 koeien en 2 kalveren behoefde te worden uitgekeerd, terwijl voor het verlies van 3 koeien door overstiooming, die, volgens art. 1 der statuten, niet door het fonds vergoed worden, nochtans eei tegemoetkoming werd verstrekt. Met het oog op dezen gunstigen toestand der kas doet het bestuur nu het voorstel tot sticbtiDg van eon reservefonds, tot een maximum be drag van f1500, welk voorstel door het t estuurslid N. Wljker wordt toe gelicht en verdedigd. Na enkele viagen wordt het be stuursvoorstel met algemeene stem men aangenomen. Iosgelljk wordt met, algemeen goedvinden de premie vastgesteld op 1 Daarop is aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden, wegens pe riodieke aftreding der heeren M. van dor Wel en ADt. Schilderman. Beiden worden herkozen en nemen hun her benoeming aan. De aftredende schatters J. H. 't Hart on A. Brands worden insgelijks her kozen en nemen eveneens de functie wier aan. Voor het nazien der rekening wor den benoemd de heeren J. Keizer, C. van der Linden en Jb. Lanser. Allen laten zich overreden, de be noeming aan to nemon. De herziening van het reglement, welke daarop aan de orde is, geeft geen aanleiding tot wijziging. Na de rondvraag, die niets oplevert, sluit de Voorzitter de bijeenkomst met een woord van dank voor de aangename samenwerking. Het herhalingsonderwijs aan de school te Breezand is begonnen met 15 leerlingen, namelijk 9 jongens en 6 meisjes. f 780.21 SPORT. Voetbal. H.F.C. H.B.S. 2-0. 't Was prachtig voetbalweer, ver leden Zondag, en een dichte menschen- masBa had zich langs de vier zijden van 't groene veld geschaard, toen de heer Van Alphen om ruim 2 uur de beide elftallen binnen de lijnen floot. Een fortuintje voor den H.F.C.- penningmeester, terwijl de spelers er voor zorgden dat 't fluancieel succes door een succes op .het groene laken" gevolgd werd. Merkwaardiger wijs de uitslag juist zoo, als die van den in 't begin van ,'t seizoen ge speelden wedstrijd op 't terrein Tuin dorp, nadat by beide wedstrijden met dubbelblanken stand gedraaid werd. H.B.S. speelde dezen keer echter stukken beter dan toen. vooral de voorhoede combineerde voor rust uit stekend. Jammer voor hen, dat er zoo bar slecht geschoten werd. Met één goeden schutter in de voorhoede hadden de groenwitten vóór de rust met minstens 2-0 of 8-0 kunnen leiden. H.B.S. begint met d6n toss te winnen, waardoor Roolvink tegen den zwakken wind in en met de zon in 't gezicht aftrapt. Nauwelijks is de bal aan 't rollen of het aanmoedigend geschreeuw der respectieve aanhan gers weerklinkt aan alle zijden van 't veld en zet de spelers reeds dadelijk tot de uiterste krachtsinspanning aan. H.B.S. is er 't eerst in en de rood witte achterhoede krijgt direct de handen vol werk. Dat werk ging den heeren in 't eerst lang niet zeker af. Reydon wringt zich tenminste her haaldelijk door de middenlinie heen Na eerst De Waard aan 't werk te hebben gezet, die echter vrijwel alles verknoeit, probeert hij 't links, waar Abbing een aanwinst blijkt te zijn, want de lange linksbuiten ontsnapt telkens Bak's bewaking en zet zuiver voor doel. Nog geen 5 minuten na den aanvang vangt Reydon zoo'n voorzet op en drijft op tot nog geen Meter afstands voor doel. De gemak kelijke kans werd jammerlik door hoog overschieten verprutst. Nog blijft H.B.S. in de meerderheid. De bezoeken der gaatheeren bij De Wever afleggen, zijn zeer sporadisch. Daarentegen moeten Arnhem en Zalm buitengewoon op hun hoede zijn om 't gevaar te voorkomen. Zoo noteeren we kort achtereen oen paar oogen- blikken, dat 't H.F.C.-doel om zoo te door 't oog van een naald kroop. Eerst hielp v. d. Dussen de roodwiiten een handje door een opge legde kans te missen, een oogenblik daarna volgde Kramer dit slechte voorbeeld. Langzamerhand herstellen zich de H.F.C.-ers en begint de voorhoede zich te roeren. Aardweg is de man die 't eerst kans ziet door de H.B.S. verdediging heen te breken. Stoffels noch Landsman kunnen den scherpen voorzet verhinderen die Jacques een oogenblik daarna naar 't midden zendt. De kans wordt echter niet geaccepteerd, daar Hofman wegwerkt. Van dat oogenblik af is 't echter met 't H.B.S.-overwicht gedaan. De partijen wegen nu geheel tegen elkander op en 't spel verplaatst zich dan ook vliegensvlug van 't eene naar het andere doel. De verdedigingen zijn daar echter voor hun taak berekend, Geen der 10 voorspelers ziet kans 't net der tegenpartij te vinden, zoo dat bij het aanbreken der rust de stand nog dezelfde is als by 't begin van den strijd. We herhalen nog eens, dat H.B.S. toen feitelijk een voor sprong verdiend had. De tweede helft van den wedstrijd zag de roodwitten in gansch anderen vorm. Toen pas kwam 't ware vuur er in, terwijl H.B.S. blijkbaar uitgespeeld raakte. De voorhoede omzwermde het H.B.S. doel en wanneer Roolvink niet zoo hardnekkig alle ballen voor zich had gehouden zou de score reeds veel eerder geopend zijn dan nu. Op raad van Groote verwisselt Dito met Rooi vink van plaats. De gevolgen zijn weldra merkbaar, want Henkie plaatst veel meer naar rechts, door Aardweg in staat wordt gesteld te toonen wat hy kan. En als Jacques het op zyn heupen krijgt, beeft geen back of half back iets tegen hem in te brengen. Stoffels en Landsman beleven dan ook geen pleizierige oogenblikken, want herhaaldelijk snorren zijn zuivere voorzetten hen voorbij. Eindelijk gebeurt 't lang ver wachte. Dito stopt op zijn bekende handige manier een hoogen voorzet en voordat Hofman hem bereiken kan, vliegt de bal naar den linker hoek van 't doei en belandt ten 3lotte over den vallenden Wever h6en in 't net. 't Geschreeuw, dat nu losbarst is eenvoudig niet te beschrijven. Met hoeden en stokken zwaaiende brult de menigte haar vreugde uit, eD joelt en juicht nog als de bal al lang weder aan 't rollen is gebracht. De voorsprong brengt den roodwitten als gewoonlijk een flinke do3is zelfver trouwen. Wel tracht H.B.S. nog op te halen, wel zet speciaal Ten Hacken er alles op om.zyn voorhoede wat vuur in te blazen, maar 't wil maar niet lukken. Daarbij kwam nog dat de groenwitten hun voorhoede door elkaar gingc-n gooien. Kramer ver wisselt met Abbing van plaats en is nu geen oogenblik gevaarlijk meer, terwijl Abbing finaal op is. Boven dien gaat De Waard voor vierden halfbp.ck spelen, wat ons ook een vreemden maatregel leek. Proilteerende van die malaise, eh bovendien geïnspireerd door 't aan moedigend geschreeuw der suppor ters, trekt H.F.C. keer op keer ten aanval. Hofman en Landsman weren zich dapper, maar 't is wel vooruit te zien dat de druk hun op 't laatst te zwaar moet worden. Roolvink en Dito combineereo, dicht naast elkaar loopend, uitstekend en passeeren Hofman. Geen seconde daarna lost kleine een keihard schot dat Wever te machtig is en een ontzet tend gejuich verkondigt, dat H.F.C. haar voorsprong heeft vergroot. Evon verstomt het geschreeuw als blijkt, dat Dito appelleert voor „hands" van Roolvink. Daar echter noch de scheidsrechter noch de beide grens rechters iets gezien hebben, woidt 't punt toch toegekend. Volgens 't reglement mag nl. een scheidsrechter niet straffen voor een overtreding, die hy niet gezien heeft. Toch ver dient 't sportief en eerlijk optreden van Dito alle waardeering. De stand is dus 2—0 voor H.F.C. en 't ziet er naar uit, dat de roodwitten daar mee nog niet tevreden zijn. Kort daarop zien we tenminste Henkie aU weer op 't doel afrennen, maar tot algemeene teleurstelling gaat zijn schot hoog over. Nog even volgt een opflikkering van H.B.S. en juist zal Reijdon nog eens een aanval opzet ten als de heer Van Alphen, cie uit- i emend arbitreerde, het eindsignaal Iaat hooren. Dit is 't teeken voor 'z publiek om 't veld in te stormen en den spelers een luidruchtige ovatie te brengen, waaraan dezen zicb ten slotte door in 't kleedlokaal te gaan onttrokken. De wedstrijd is er een geweest, die in de beste verstandhouding word gespeeld. Een bewys biervan is wel, dat de vrije schoppen, die uitgedeeld werden, uitsluitend voor hands of voor buitenspel werden toegekend. Voor aanvoerder Dito was deze match de dertigsteu dien hij tegen H.B.S. Bpeelde. Een jubileum dusl Bij H.B.S. waren backs en half- backs in uitstekenden vorm, vooial de spil. In de voorhoede was do lin kervleugel de beste, alleen lijkt Abbing nog te weinig uithoudings vermogen te hebben. Dat zal met eenige oefening wel terecht komen. In elk geval is hij stukken beter dan Versluys. Reijdon was zeer act'.ef, doch had absoluut geen steun van zijn buren. Vooral De Waard liet 't leelijk liggen. De keeper gebruikte te veel zijn beenen. Erg betrouwbaar leek hy ons niet toe. Bij H.F.C. was Balk beter dan wij hem ooit gezien hebben. Vooral voor de rust, toen hij 't zwaar te verduren had, verliet zyn buitengewone kalmte hem geen oogenblik. Van de backs was Zalm weer 't groote struikelblok, die zich steeds tactisch weet op te stellen en zuiver plaatst. Van Arnhem is de man, die zich onversaagd met het volle gewicht van zijn robuste corpus in den strijd werpt en dan met forscbe trappen zijn terrein zuivert. De middeniir.ie ws3 niet zoo best op dreef als ge woonlijk. Dat kan nog heel wat beter.' Kikkert had nog 't meest succes, voornamelijk door falen vau den H.B.S. rechtsbuiten. De voorhoede, die voor rust maar niet opdreef bon komen, liet daarna een goed sluitend samenspel zien. Corthals en Aardweg waren hier de uitblinkers. Jan Groote kan stukken beter dan hy nu deed. Dito en Rool vink zijn de goaltjeafokkers en hebben hun taak dan ook eerlijk verdeeld. Door dezen uitslag heeft H.F.C. haar plaats aan 't hoofd harer afdee- ling behouden. Met 18 punten in 7 wedstrijden en een doelgemiddelde van 16—8 kunnen de roodwitten hoopvol de komende wedstrijden tegemoet zien. Voorzeker komt den spelers een woord van hulde toe voor den trouw, waarmee zy eiken Zondag op 't appèl zyn. Zelfs verlof laten zy er somtijds voor verloopenDat is eerst ware clubliefde, die 't werken van bestuur en elftal commissie in niet geringe mate verlicht en veraangenaamt. Gaat zoo door, roodwitfon, daa zal misschien eindeiyk de wensch van elk rechtgeaard Heldersch voetbal liefhebber in vervulling komen, n.1.: Den H el der moet een 2e klasser hebben! Den competitiestmd publiceeien we a.s. Donderdag. Ook dien van don N.H.V.B., als we tenminste de uit slagen toegezonden krygen. FEUILLETON. Deen C. N. en A. M. WILLIAMSON. Vertaald door W. J. IN H. A. CORNELISSEN. 68) De lange witte sluier, die alleen den afstammeling van den profeet mag omhullen, plooide zich over den groenen mantel; en het gelaat be neden de oogen was volkomen ver borgen door een masker van dunne zwarte wollen stof. Zyn houding kenmerkte zich door groote waardig heid en zelfbewustheid, als van een koning, die na een zegevierenden veldtocht tegen den vyand onder zyn volk terugkeert. Victoria herkende hem onmid dellijk: ja, dat was de Casaim van tien jaar geledenalleen minder Blank, forscher. Ze gevoelde op dat oogenblik, toen ze zag met welk een diep ontzag en vereering alles voor hem knielde, over welk een macht hy thans be schikte. En zy zond, Btarend in du gouden verte, een bede op naar Stephen Knight: „Ik heb je lief. Kom. Red myn zuster en my. God, zend hem tot ons. Hy heeft gezegd, dat hy zou komen, hoe ver 't ook mocht zyn. Laat hem komen." Op Miluda's dak was muziiek, toen de Marabout in de Zaouia terug keerde. Het was de stem der liefde, die hem riep. Doch Sidi El Hadj Mohammed gaf niet onmiddellijk gehoor aan deze stem. Maieddine's boodschap gold hem blykbaar meer. Nauwelijks in zyn woning aange komen, ontving hy den zoon van den Agha in het vertrek, dat alleen voor zeer hooge gasten werd ont sloten. Daar legde de heilige man met een zucht van verlichting zyn masker af, en luisterde naar wat Si Maieddine hem zeide, naar de beloften die deze hem deed, indien hij hem behulpzaam wilde ziju Maieddine sprak met groot enthou siasme over hetgeen hy voor „de groote zaak" zou kunnen doen. En de Marabout, door dit enthousiasme medegesleept, wydde uit over het vele werk, dat er reeds was gedaan door de tallooze geheime vereeni- giDgen, waarvan hy bet hoofd was, over de groote zendingen wapens en ammunitie, die reeds in de Zaouia en in tal van andere plaatsen waren binnengesmokkeld. Maar, zoo besloot hy, dat alles was nog slechts een begin. Er zouden jaren verloopen voor alles gereed was voor den grooten slagen daartoe waren noodig mannen, die nacht en dag werkend, zich met hun geheele ziel aan het werk gaven. Het zou hem natuurlijk zéér aangenaam zyn, wanneer ook Maieddine een van deze mannen wilde zyn. Maar zou ook de Agha naar zyn stem luisteren? „De Agha niet. Maar het volk van den Agha. Het is ook mijn volk, en het ziet naar my op als naar zyn toekomstigen h6er. Myn vader is reeds oud. En er is niets dat de Ouled Sirrens niet zullen doen, als ik het buu zeg; er is geen plaats waar zij niet heen zullen gaan, wan neer ik hen leid." „Maar zult gy hen op den goeden weg leiden? Wanneer ik uw wensch vervul, zult gy uw belofte dan niet vergeten, wanneer gy hebt verkregen, wat uw begeerte was?" vroeg de Marabout. „Wanneer een man een juweel aan zljD vingers draagt, schit tert het niet altijd nog zóó, als toen hy het voor het eerst zag en begeerde." „Niet altyd maar er is in het leven van eiken man één juweel, schooner en schitterender dan alle andere, zonder hetwelk hy meent niet te kunnen loven, en dat, een maal zyn eigendom geworden, do ster van zyn leven wordt, die hy vereert tot zyn dood toe. Voor hem zal en kan er niets zyn, dat hy niet wil doen, om dat juweel te bezitten en te behouden." De Marabout zag Maieddiue recht in de oogen, of hy tot in de diepste diepte de ziel van den man wilde peilen, die zoo sprak Eenige oogenblikken later was de koop gesloten. De Marabout beloofde aan Maieddine de zuster van zyn vrouw, zooals een aartsvader van Israël drie duizend jaar geleden een lam als altaaroffer zou hebben beloofd - hy zag in het melqje, waarvan hij nog slechts een zeer vage her innering had niets anders dan een belangrijke onverwachte hulp voor zyn eerzuchtige plannen. Hy bepaalde alleen uitdrukkeiyk, dat Maieddine vóór zyn huwelijk met Victoria zou bewyzen, dat hy niet alleen bereid willig, doch ook in staat was, om de krygslieden van den stam van zyn vader in het veld te brengen. „Ga naar de douar," zeide hij. „Spreek met de voornaamste hoofden. En breng my dan brieven van hen, of stuur ze indien ge dat verkiest en het meisje zal üw vrouw worden." Maieddine had dit verwacht, of schoon hy had gehoopt dat zyn enthousiasme deze proef overbodig zou hebben gemaakt. „Ik zal doen wat gy vraagt," zeide hy, „ofschoon het uitstel beteekent, en uitstel voor my zwaar is om te dragen. Toen ik de douar verliet, stonden de caids van myn vader op het punt naar Algiers te gaan om daar den Gou verneur op zyn bal hun opwachting te maken. Voor ik de douar weer heb bereikt, zullen zy reeds ver trokken zyn." „Ga dan naar Algiers, en spreek daar met hen. Ia zes dagen kunt gy j>r zyn; in twee weken kunt gy dus reeds weder hier terug zyn, om uw wensch in vervulling te zien gaan. Wanneer vertrekt gy? „Heden avond nog." „Het is u we! ernstI Natuur- lyk zult gy ook by den gouverneur uw opwachting gaan maken. Uc zal u een geschenk voor hem mede geven." HOOFDSTUK XLI. Op den avond van het bal by den Gouverneur was het juist vier weken geleden, sinds Stephen Knight en Nevill Caird aan het Hotel de la Kasbah naar Victoria hadden ge vraagd, om daar te vernemen, dat zy verdwenen was. Veertien dageD- hadden zy hun nasporingen voortgezet zonder er de politie in te kennen; toen hadden zy deze echter in den arm genomen. Een aantal nieuwe sporen waren gevolgd, doch geen enkel met succès. Stephen's eenige hoop was nu nog op het bal van den Gouverneur ge vestigd. Wellicht vernamen zy iets van de Caids; doch dan diende men zeer voorzichtig en handig te werk tu gaan. Want wanneer men hun ronduit vroeg naar een Roumia in hun gebi9d, zouden zy zeker öf niet antwoorden, öf een verkeerd spoor aangeven. Stephen verkeerde nu niet langer in twyfel omtrent den aard zyner gevoelens jegens Victoria. Hy wiBt nu, dat hy haar had lief gehad, van deo dag, waarop zy naar Nevill's huis was gekomen en zy beiden in tuin samen hadden gesproken. Hy verwachtte echter geen geluk, wanneer hy haar mocht weervinden. Integendeel. Margot zou weldra uit Canada naar Engeland terugkeeren, en dan zou hy zyn belofte houden. Alleen hy moest er eerst zeker van zyn, dat Victoria Ray veilig en behouden was. Hy zou Algiers niet verlaten vóór hy haar gevonden had. Indien het niet anders kon, zou Margot daarop moeten wachten. Dat zou hy later dan weer goed trachten te maken, door nog meer geduld met haar te oefenen. Zyn liefde voor Victoria zou hy in zyn hart blyven bewaren, zyn geheele leven lang als een lamp die hem het donkere daarin zou helpen verlichten. En hy wist dat er vele donkere plekken zouden zyn in een leven met Margot, Den morgen van het bal had hy nog een brief van haar uit Canada gekregen, waarin zy hem schreef, dat zij zich haastte „zooveel zy maar kon" om van haar vrienden los te maken, ten einde zoo spoedig mogeiyk weer terug te kunnen keeren naar baar „heerlijk Londen en haar liefsteu Witten Ridder." Geen wonder, dat Stephen Knight in een alles behalve opgewekte en hoopvolle stemming met Nevill dien avond naar het paleis van den Gouverneur reed. Nevill's plan was zyn vriend eerst aan den Gouverneur voor te stellen, vóór hy zyn onderzoekingstocht onder de Caids begon, die in de groote zaal reeds in groepen hun koffie stonden te drinken. Terwyl hy zich omkeerde om Stephen wat toe te fluisteren, bemerkte hy, dat deze in het gedrang van hem af was geraakt. Hy ging een weinig terzyde staan om te wachten tot Stephen weer by hem was. Op hetzelfde oogenblik schreed er een gezelschap Arabieren langs hem, waarvan een der vooraten on- middeliyk zyn aandacht trok. Het was een buitengewoon knappe en statige verschyning, in een scharlaken mantel, zwaar van goud borduursel, los en bevallig gedragen over een fluweelen kleed, dat zoo overvloedig met goud was doorstikt dat men or de oorspronkelijke kleur ternauwer nood nog van herkende. Hy hield zyn geturband hoofd fier omhoog; hoewel in 't voorbygaan zijn blik langs Caird gleed, scheen by dezen niet te herkennen. Nevill bleef op zyn vriend wachten. Eindelijk stond -deze naast hem. „Heb je dien Arabier gezien met dien rooden mantel?" vroeg hy. „Dat was die Arabier van het schip!" „Si Maieddine „Ja. Heb je die eigenaardige broche opgemerkt, waarmede hy zyn mantel van boven dicht hield? Iets als een wiel, met steenen ingezet?" „Neen, hy droeg geen broche. Zyn mantel hing open." „By Jovel Weet je dat zeker?" „Volkomen zeker." „Dan heeft hy my herkend. Wel verduiveld! Ik wilde om oen lief ding, dat hy het niet had gedaan. Er biyft ons echter nu niets over dan te probeeren hem te volgen. Ik vermoed, dat hy den Gouverneur zyn opwachting ging maken. Dan kan hy ons nog moeilyk ontsnapt zyn." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 4