MELKSALON ONDER ÉÉN DAK! f\ P. Th. YPMA Openbare verhuring KEIZERSTRAAT 91. Koopt geen St. Nicolaas-Cadeaux Gebouw Middenstr. 89. OPLEIDING EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Het beste Adres Een vertrouwd adres W. C. VAN BREDA, Advertentiën. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ Voortzetting der Samenkomsten Oude Helder H. W. N. De armband. De voet. Hoog bezoek. Mej. E. KLOTS, Loodsgracht 62. Landerijen. Notaris~STAMMES Dinsdag 12 December 1916, Notaris STAMMES Woensdag 20 December 1916, SCHAGEN. Bericht van Inzet Donderdag? December 1916, Wilt ge een echt gezellig zitje? BEZOEKT dan onze aangename, Mondorgels „DE BAZUIN", Buitengewone Tooneelvoorstelling door „DE WILSONS", Koopt daar uwe St. Nicolaas-Cadeaux. MODERNE DANSEN. Wij hebben groote keuze. ELK WAT WILS. MAGAZIJN „DE STER' INGEZONDEN. Het Salaris-voorstel-Biersteker. Na nauwgezette bestudeering bleek het Salaris Oomité, dat het Voorstel- Biersteker, inzake jaarweddeverbete- ring van onderwijzers, de volgende zeer ernstige gebreken vertoont: lo. In het jaar 1938, zestien jaar dus na aanneming, zou het Voorstel Biersteker door zijne overgangsbepa lingen heen zijn. Volgens all. a van de overgangs bepalingen kragen de onderwijzers, die op 1 Januari 1917 twee of 8 dienstjaren hebben, op dien datum een salaris van f 750. Hun wedde klimt elke 2 dienstjaren met f 100. Deze onderwijzers bereiken dus hun maximum van f 1550 op 1 Januari 1933. Sommigen dus met 18 dienst jaren, anderen met 19. Do definitieve salarisregeling-Bierateker wil 't maxi mum govon na 16 dienstjaren. Het Voorstel-Biersteker zit dus tot 1933 in de overgangsbepalingen. 't College vaa B. en W., met de uiivoering belast, is niet te benijden. Bovendien lijkt ons deze 16 jarige overgangstijd wel wat erg naïef met art. 192 G.W. in behandeling, met de plannen der Bevredigingscommis sie en het voorstel der Anti-Revolu- tionnaire Kamerfractie voor de deur. 2o. Het Voorstel-Biersteker schept bij invoering zooveel rechtskwesties, dat nergens een college van B. en W. zal worden gevonden, bereid het uit te voeren. Alinea b der overgangsbepalingen zegt, dat zij, die op 1 Januari 1917 van 4 tot en met 10 dienstjaren hebben, op 1 Januari 1917 eene verhooging zullen ontvangen van 100 gulden, ook op 1 Januari 1918 en nogmaals op 1 Jannari 1919 en daarna om de twee jaren. Onderwijzers met 4 dienstjaren op 1 Janüari 1917 krijgen op dien datum volgens geuoemde alinea 800 gulden eu op 1 Januari 1918 klimt dit tot 900 gulden. Deze onderwijzers hebben dan 5 dienstjaren. De regeling, die de heer Biersteker zich als einddoel stelt, geeft voor4-6dienstjiren,dus ook voor 5 dienstjaren, een salaris van 850 gulden, zoodat do onderwijzers, die 1 Januari 1917 vier dienstjaren hebban, in 1918 volgens de overgangs bepaling meer salaris zullen ontvau- gen dan volgens de regeling der toe komst. Deze toestand blijft voor hen bestaan, totdat deze onderwijzers hun maximum bereiken, ,d. i. in 1931. De onderwijzers met 8 of 9 diens jaren, op 1 Januari 1917, zullen dan een salaris ontvangen van f900, dus f 160 zegge 150 gulden minder dan dat, waarop ze recht zouden hebben volgens de definitieve regeling. Ook aan deze onderwijzers wordt op 1 Januari 1918 honderd gulden ver hooging gegeven. Zij blijven dus nog steeds 50 gulden ton achter en dit wel tot ze hun maximum bereiken op 1 Januari 1929. Volgens alinea c. hebben de onder wijzers met 11 dienstjaren hun achterstand ingehaald in 1927, die met 12, 13, 14 en 15 dienstjaren in 1925. Door dit alles zal ontstaan een salarisverschil bij 't zelfde aantal dienstjaren van b.v. f 160. Wanneer deze regeling dus geen bron wordt van tallooze rechtskwes ties, moet men wel veronderstellen, dat onderwijzers engelen zijn van lijdzaamheid. Wij twijfelen dan ook geen ooi blik, of Gedeputeerde Staten keuren dit salarisstelsel af, verondersteld een oogenblik, dat de HelderBche Raad het aannam. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat door het Salaris Comité aan B. en W. een staat is overgelegd, waaruit hot hierboven ontwikkelde met één oogopslag ten duidelijkste blijkt. Tevens ontving het Comité ten stadhuize den indruk, dat in 't College van B. en W. dezelfde bezwaren rezen, als bij de onderwijzers tegen het voorstel Biersteker gevoeld worden. 3e. Bij de overgangsbepalingen houdt het voorstel Biersteker alleen rekening met den datum van 1 Ja nuari, hetgeen eene geheel andere administratie vereischt, dan bij eeuige salarisbepaling van onderwijzers ooit gevolgd werd. De heer B. toch geeft alle in functie zijnde onderwijzers met 2 en meer dienstjaren hunne extra- en periodieke verhoogingen op 1 Januari en niet op den datum, waarop zij een nieuw aantal dienstjaren verkrijgen. Een waar buitenkansje voor de ambtenaren ten stadhuize werkzaam. Aangename werkverschaffing in den overdrukken mobilisatietijd. 4e. De overgangsbepalingen van 't voorstel-Biersteker zijn voor tweeörlel uitleg vatbaar. In den aanhef der overgangs bepalingen lezen w\j Hoofden van Scholen en Onder wijzers, die op 1 Januari 1917 niet meer dan twee dienstjaren hebben In 'alinea a staat „Voor hen, die alsdan van 2 tot «n met 4 dienstjaren hebben Naar onze meening worden hier de onderwijzers met 2 dionstjaren ingedeeld onder twee leden van de overgangsbepaling. Nu zal de heer Biorsteker zeggen: „Iemand met 2 dienstjaren -f- 1 week, „heeft meer dan 2 dienstjaren en „valt dus onder alinea a". Als deze lezing echter de juiste is, dan moet zij gelden voor de geheele overgangs bepaling. Nu staat ia alinea c: „Voor hen, die alsdan meer dan „10 dienstjaren hebben". Er zou hier dus geredeneerd 'moe ten worden „Iemand met 10 dienstjaren -f- 1 week dienst heeft meer dan 10 dienst jaren en valt onder alinea c." Uit het. door den heer B. voorge legde salarisstaatje blijkt echter, dat hij een dergelijken onderwijzer wil indeelen onder alinea b. Hieruit volgt dus, dat de over gangsbepaling voor twèeörlei uitleg vatbaar is. Bij zijne overgelegde berekening van onkosten zegt de heer Biersteker De kosten vau een en ander zul len bedragen Over 1917 f 11.500 1918 7.900 1919 9.500 1920 nihil 1921 9.500 Totaal 1917-1921 f 88.400 Volgens onze berekening worden deze bedragen Voor'17f 11.400 '18fll.400+f6900=, 18.800 '19 f18.300+19 500=27.800 '2027.800 '21f27.800-ff9.500=„ 37.800 Totaal 1917-1921 f 122.600 Een verschil dus van: f 122,600 - f 38,400 f 84,200. Voegde de heer Biersteker zijn partij genoot Grunwald niet toe, dat diens raming van kosten geheel verkeerd was en deed de heer B. dit niet in openbare vergadering? En juist deze raming Grunwald wordt ten gemeentehuize als juist erkend, hierbij natuurlijk voorop stellende, dat mutatie veranderlijk, maar stellig steeds aanwezig is. Aan 't slot dezer beschouwing willen wij hier onzen grooten spijt uitdrukken, dat in den boezem der Liberale Raadsmeerderheid geene overeenstemming bestaat. Wel zijn de beide Liberale voorstellen gelijk in begin en eindcijfer, maar de uit werking verschilt zoo veel en 't Voorstel Biersteker is in ztjn vorm zoo vol gebreken, dat wij hopen op een accoord onder odzo Vrijzinnige vertegenwoordigers op de basis van 't Voorstel-GruDwald, dat uitgaande van 't zelfde beginsel als 't. Voorstel B. en W., hieraan toevoegt, wat ontbrak. De onderwijzers vreezen, dat het Voorstel-Biersteker de klip is, waarop reeds 81 October eene goede salaris regeliDg strandde, zij hopen, dat de Vrijzinnige Raadsleden na ernstige overwegiDg op 28 November met bun medelid Grunwald zullen kun nen medegaan. Helder, 25 Nov. 1916. Namens het Salaris Comité, W. DE BOER BINNENLAND. Een zelfopofferende daad. Over een ongeval, waarvan de jongeling Jan Kroon in Den Haag Zondagochtend het slachtoffer werd, vertelt de „N.C." het volgende: De 16 jarige Jan Kroon, leerling der 2e kl. van de H. B. S. aan de Waldeck Pyrmontkade en vrijwillige landstormer, stond op het balkon van de stoomtram, zich begevende naar de algemeene oefenplaats. Ter hoogte van ds Witte Brug ziet hij een meisje midden op de rails op het oogenblik dat de stoomtram uit Scheveningen haar nadert. Hij springt van het balkon, grijpt het kind en sleurt haar van de rails, maar tege lijk glijdt hij uit het was nog zeer glad van den vorigen ijzelavond en blijft roerloos liggen. De schrik had den kloeken jongen bet hart verlamd. Inmiddels had de machine van de tram uit Scheveningen tijd gehad om te remmeu en de tram doen stilstaan. Het overigens volkomen ougedeerde lijk van het slachtoffer eener nobele opwelling werd naar het Militair Hospitaal en van daar naar de ouder lijke woDing vervoerd. .Donderdagis Jan Kroon op Algemeene Begraafplaats begraven. Groot was de deelneming onder zfjo kameraden van school en van landstorm, onder zqn leeraren onder de officieren, die de uitvaart bijwoonden. Daar waren ook de com mandant van den landstorm en de luit.-kolonel, commandant van het landstormkorps Zuid-Holland, de heer C. P. J. Keiser. De commandant van zijn compagnie, luit. Varres, hield een treffende rede, waarin hij de edelaardige opwelling van den jongen,Kroon en zijn held haftige daad roemde en voor de be trekkingen woorden van troost sprak. De commandant van den land storm, luit. generaal NeetesoD, die, evenals de overige officieren, leeraren en kameraden van Kroon, zeer onder den indruk was, bracht, onder het spreiden van bloemen op de kist, aan het stoffelijk overschot het mili tair saluut, terwijl de kapel van den landstorm den marsch van Chopin speelde. Da vrij* ze». Een schipper ter haringvangst werd door zijn reederü onderhouden over het varen in z.g. verboden visch- water, wat aan dio reedertj heel wat onaangenaamheden had berokkend. De schipper verdedigde zich als volgt: „Ik heb altijd gehoord en daar houd ik mij bij, dat de zee is van de Oppermajesteit eh dat men daar maar niet met oen stuk krijt eed streep over kan trekken, zooals de jongeDS bij het knikkeren. Zwemmen er vlsschen en weet ik het, dan ga ik daar zeilen." Slgarendiefstal. Voor de Rechtbank te Heeren veen stond Donderdag terecht een maga zijnmeester aan de sigarenfabriek „De Tabaksplant" te Steenwyk, be schuldigd van diefstal van sigaren op groote schaal ten nadeele dier fabriek. Het bleek, dat sedeit een paar jaren sigaren gestolen werden, samen ongeveer 60,000. Beklaagde bekende de dador te zijn. Door bemiddeling van iemand te Steenwijk weiden de sigaren aan een winkelier aldaar verkocht. Deze zal deswege terecht staan. Het O. M. eischte tegen den be klaagde 9 maanden gevangenisstraf. Postdlafatal. De rechtbank te Middelburg heeft den postconducteur J. van der Meu- len uit Vlissingen wegens diefstal van een aangeteekenden brief, ver zonden van Amsterdam naar Parijs, veroordeeld overeenkomstig den eisch tot twee jaar met aftrek van het. voorarrest. UIT DEN OMTREK. Taxal, 28 Nov. Vargadaring dar Vereenlglng voor Vrouwonkioarocht, afd. „Taxal" Deze vergadering was een propa ganda bijeenkomst. En wanneer men afgaat op de bijzonder groote op komst (de concertzaal van „Hotel Texel" was geheel en meer dan vol), mag men zeker van een succes spreken. Ook waren verscheidene mannen aanwezig. niemand zal zich de aanwezig heid beklagen, want 't was een mooie avond, vol afwisseling en op gewektheid. 't Tooneel was versierd met groen en met de kleuren geel en wit der Vereeniging. Alles zag er gezellig uit, al liet door de omstandigheden de verlichting een weinig t,e wenschen over. De presidente, mevr. Wagemaker— Keijzer, getuigde bij de opening van de groote welwillendheid, waarmede de spreekster, mevrouw Mulder van Graaf-de Bruin, lid van het hoofdbestuur, de uitnoodiging voor deze vergadering had aangenomen sprak over de teleurstelling van don Minister Cort van der Linden ondervonden, die elke poging voor Vrouwenkiesrecht onaannemelijk had gemaakt, zoodat de gelijkstelling voor man en vrouw nog even verre is, en het dus nu volkomen zal zijn een medebevelen van eiken man en een gehoorzamen van iedere vrouw, en waes er op, dat de strijd, die men hoopte bü deze grondwetsherziening te kunnen beöindigen, pas voor goed zal aanvangen. Met een welkom aan allen werd de vergadering geopend. Op viool, piano en orgel, door de dames H. D^t en A. Flens en den heer P. Graaf, volgde een keurig stukje muziek, n.1. „Ouverture Dicht er uod Bauer", van Frans v. Suppe, waarop een luid applaus volgde. Hietna volgde de lezing van Me vrouw Mulder van de Graaf—de Bruijn. In 't kort kwam deze hier op neer. „Met graagte hab ik de gelegenheid aanvaard, om hier eens aan te kun nen toonen, dat we opnieuw miskend zijn. Evenwel staan we niet angstig; we vragen geen gunst, we vragen oen recht, dat de vronw ook eérder heeft bezeten. In de Middeleeuwen had men reeds het gezinshoofden kiesrecht. Toen had de vrouw mede zeggingschap, nu worden de wetten alleen door mannen gemaakt. Waarom ook niet door de vrouwen met een hoog rechtvaardigheidsgevoel. Nie mand behoeft te vreez^n, dat de kiesrechtvrouw haar eerste plichten uit het oog zal verliezen, 't Ligt in de lijn, dat de moeder in de eerste plaats zorgt voor alles, wat goed is voor haar kind, zoowel naar ziel, als naar lichaam. Ia wetten, door de mannen gemaakt, ontbreekt dikwijls het gevoel van de vrouw. Om haar plichten goed na te kunnen komeD, heeft de vrouw h.et kiesrecht noodig. Veel meer zou de vrouw kunnen doen, als ze uit de Maatschappij kon verwijderen, wat haar in den weg staat. De taak van de gehuwde vrouw is niet af, als ze haar buis gezin in orde houdt. Waarom mag de vrouw niet wer ken naast den man Waarom moet ze hetzelfde werk doen voor minder loon? Men zegt, dat vrouwen g?( juist begrip hebben van staatszaken, en de daad* van stemmen wordt onvrouwelijk genoemd. Doch wie kent niet de vrouwen, die in be slistheid en vastberadenheid niet achter staan bij de mannen, en m malen pal staan, wanneer de mannen gebroken neder zitten I Zouden de vrouwen niet al het mogelijke gedaan hebben, om den wreeden oorlog te keeren En wie zouden er meer lijden, de manDen aan het front, of de vrouwen, die geen brood aan haar vragende kin deren kunnen geven? De actie voor vrouwenkiesrecht moet worden voortgezet. De strijd is zwaarder geworden, doch ons rechtvaardigheidsbegrip roept ons toe, dat we niet mogen, versagen. We zullen opnieuw beginnen met het eischen van vrouwenkiesrecht, want met onze rechtspositie is het treurig gesteld. We hebben geen recht op eigen persoon, op eigen kinderen, op eigen geld. De ouderlijke macht be rust alleen bij den roan,endebuitea gemeenschap van goederen gehuwde vrouw mag van haar eigen bezittin gen, buiten den wil van den man, niets gebruiken, töeh vervreemden of verpanden. Daarom vrouwen, moeten we zelf de hand aan den ploeg slaan en dat kan alleen door het stembiljet. Durft gij vrouwen, op een avond als deze de verantwoordelijkheid aanvaarden, om u niet bij ons aan te sluiten? Dan zal en moet het u tot wroegiDg worden. Alleen door uw tootredeu verleend ge steun, verder roepen we u toe: blijf in uw gezin en laat de actie over aan de vrouweD, die er Hid en gelegenheid voor hebben. Als allen meedoen, dan zal de tfjd van medezeggingsschap komen en de wereld zal er mooier en heter door worden I Ik heb gezegd 1" (Lang durig applaus). Mej. C. Pisart zoog btema lief „Handschoentjes Brief" van D. Witte, en de muziek vertolkte wonder schoon „Hand in HaW van Fr. v. Blon en „Der lustige Jager" van K. Komz&k. Toen zongen de dames C. Pisart. A. Kuiper, J. Langeveld en A. Kik kert het liedje van „De Grabbel mand", waarna de pauze werd aan gekondigd met de mededeeling, dat men zich nu zou kunnen opgeven voor het lidmaatschap, dat men zich kan aanmelden voor debat en dat de Dames met de grabbelmand zou den rond?aan. En die grabbelmaDd was in de pauze een aardige variatie, terwijl teveDS aan ieder een koekje werd aangeboden. Na de pauze sprak de Heer Dr- Wagemaker er zijne bevreemding over uit, dat de spreekster in haar helder betoog niet gerept had van „De Neutrale", het betreurende, dat deze scheuring had gebracht. De vragen werden gesteld: „Hoe komt het, dat de leden van „de Neutrale" zich hebben afgescheiden en „Is het te verdedigen, dat die leden in deze critieke dogen, de V. voor Vrouwenkiesrecht hebben verlaten Do spreekster betoogde, dat de afgescheidenen het ten kwade hadden geduid, dat er een samengaan van de V. v. Vr. met de Socialisten was ontstaan. Spr. ontkende dit samen gaan ten zeerste, al waren de wegen van de Vereeniging en die van de S.D. elkander even genaderd. Ook mej. E. Langeveld wees er op, dat de heer Thomassen van Amster dam op de meeting gesproken had van een samengaan, zonder dat dit was tegengesproken geworden. De spreekster beweerde andermaal, dat van een samengaan nooit sprake is geweest en noemde het unfair, dat „de Neutrale" proselieten gaat maken onder de leden der Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. Hierna volgde een aardige zsewsche voordracht, getiteld „Hus de Dunen", door de dames Keljser—Boelier en Kuyper-Van Maldegem, beiden in Zeewach coatuum. Ten slotte heeft men zich vermaakt met de opvoering van het propaganda- blljspel in 2 bedrijven „Stop maar liever je kousen", vlot gospeeld door 5 damos 6n een heer. Toen bracht de Presidente dank aan de spreekster, dank aan allen, die voor zooveel afwisseling hadden gezorgd, en aan alle aanwezigen voor de belangstelling. Hiermede werd de vergadering gesloten. Allen werden uitgenoodigd een lied te zingen, dat aanvaDgt met de woorden „Moedig voorwaarts, immer voor waarts, Z(j de weg ook zwaar en lang. Niet versagen, onweerstaanbaar Klink' ons krachtig 8tr|jdgezaDg". Wel krachtig klonk dit lied. Eo toen was de mooie avond voorbij, die zeker lang in het geheugen zal blijven en ook zal nawerken. Hulde voor zooveel mooieu arbeid 1 Zaterdag 9 December a.s. hopen I mijn geliefde kinderen, J. SMIT S. SMIT—DAALDER I hunne 121/,-Jarige Echtvereniging c te herden keo. Mede namens hun Broeders e Zusters WED. I. DAALDER-Gaos Helder, 25 Nov. 1916. Den 9 n December a.s. hopen j ónze geliefde kinderen JAN SMIT en STEINTJE SMIT-DAALDER hunne I21/ï-jarlge Echtvereniging I te herdenken. Namens de familie, J. SMIT. Helder, 25 November 1918. overleed, vrij plotseling, mijn allerdierbaarste Vrouw JOHANNA MARIA TIMMERMAN, in den ouderdom van 49 jaar. Mede namens Familie: G. WIJKER Cz. Helder, 24 Novpmber 1916. Voor de vele blijken van belang stelling op 19 dezer ontvangen, betuigen ondergeteekenden hunnen hartalIJKen dank. H. DE GRAAF. C. DE GRAAF-DB ViB3EB. Helder, 25 November 1916. Hierbij betuigen w(j onzen har- telijken dank aan familie, vrienden en bekenden voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25-jarige Echt vereniging ondervonden. B. HOITING, Serg. hofm. Kon. Inst. G. HOITING-Da Vkies. Diaconiestraat 2, Den Helder. (AFD. HELDER). Algemeene Vergadering op Maandag 27 Nov. a.s., das avonds half negert, In da Kamer van Kerkvoogden in de WESTERKERK. AGENDA: Belangrijke besprekingen. ZONDAGAVOND 8 UUR. Komt allen UITVOERING Woensdag 29 Nov. 1916, 's avonda 8 uur, In Caalno. Nieuwe leden en deelnemers asn het souper f 1.50 kunnen zich opgeven bij den luitenant ter zee BRAAM, Marinewerf. Telefoon 110. Dit Jaar slaagdan elf leerlingen. Prijsopgaaf gevraagd voor het rijden van brikettan van af Station Helder naar de Marinewerf. Brieven, onder No. 884, aan het Bureau van dit blad. van zal op '8avonds 7uur., in het vroegere Sociëteitsgebouw „Eenegezindheid", op bet Dijkje, voor den tijd van zes achtereenvolgende Jaren, in te gaan Kersttijd aanstaande, publiek verhuren de volgende perceelen in de gemeente Helder: A. Voor de Ned. Her*. Diaconie te Helder: 1. Het perceel welland in de tweede Koog, kad. sectie E no. 4, groot 93 aren 80 centiaren. Laatst in huur bij willen den Heer J. Stroomeb, voor f197.- per jaar. 2. Het parcaal welland tegenover den Konijnsberg, kad. sectie D no. 217, groot 79 aren 80 centiaren. Laatst in huur bij den Heer M. Blom, voor f171.— per jaar.' B. Voor de Ned. Herv. Diaconie te Huisduinen: S. Het. perceel weiland in do Koog, kad. sectie B nos. 169 en 170, groot 1 hectaie 36 aren 40 centiaren. Laatst in huur bij den heer' P. Hooqendljk, voor f190 per jaar. De huurders moeten stellen twee be kende en gegoede borgen, die op de verhuring tehenwoordlg moeten zijn. zal op des avonds 7 uur, in „Casino", publiek verkoopen, da volgende perceelen te HELDER. 1. H-t huis en erf aan de Oost- slootstraat no. 29, groot 66 centiaren. 2. Het huls en erf aan de Oost- slootatraat no. 27, naast het vorige perceel, groot 69 centiaren. 3. Het huls en erf aan de Oost- slootstraat no. 25, naast bet vorige perceel, groot 67 centiaren. 4. Hetgebouw(Tabithaschoolien erf aan de Oostslootstraat no. 23, naast het vorige perceel, groot 98 centiaren. Combinatiën 1, 2, 3 1, 2, 3 en 4. 5. Het huls en erf aan de Paar denstraat no. 2, groot 62.centiaren 6. Het woonhuis met stal en erf aan de Draaisteeg no. 1, groot 2 aren 78 centiaren. 7. Het woonhuis met wagenhuis aan de Draaisteeg hoek Blomdwars- straat do. 3, groot 90 centiaren. 8. Het woon- en winkelhuls en erf aan de Weezenstraat no. 17, hoek Californiestraat, groot 77 centiaren. 9. Het huis en erf aan de Weezen straat no. 19, naast het vorige per ceel, groot 77 centicren. 10. Het huis en erf aan de Cali forniestraat no. 2b, annex de percee len 8 en 9, groot 51 centiaren. 11. Het huls en erf aan de Cali forniestraat no. 2c, naast het vorige perceel, groot 45 centiaren. Combinatiën 8 en 9 10 en 11 8, 9, 10 en 11. 12. Het huls en arf aan de Jan in 't Veltstraat no. 76, groot 91 centiaren. 18. Het huls en erf aan de Jan in 't Veltstraat no. 77, naast het vorige perceel, groot 91 centiaren. Combinatis 12 en 13. 14. Het woon- en winkelhuis en erf aan de Keizerstraat no. 65, groot 89 centiaren. 15. Het huls en erf aan den Pa rallelweg no. 7, groot 1 are 8 een tiaren. 16. Het huis en arf aan den Parallel weg no. 8, naast het vorige perceel, groot '92 centiaren. Combinatie 15 en 16 17. Het pekhuis en erf tuBschen de Brouwerstraat en de Vijzelstraat, groot 1 are 25 centiareD. In huur b(j den heer J. van deb Plas. 18. Het woon- winkelhuis en erf aan de Bassingracht do. 6, groot 69 centiaren. 19. Het woon- en winkelhuii en erf aan de Basaingracht no. 6, naast het vorige perceel, groot 85 centiaren. Combinatie 18 en 19. 20. Het huls en erf nan de Vos- straat no. 6, groot 83 centiaren. 21. Het woon- en winkelhuls met pakhuis eD erf aan de Oostslootstraat no. 18 hoek le Vroonstraat, groot 92 centiaren. Ta bezichtigen 2 dagen vódr- en op dan vsrkoopdag van 2 tot 4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris STAMMES te Helder. der onroerende goederen, naee laten door wjjlen den hr. 0. BLANKMAN, te Zljpe. a. de geheel nieuw gebouwde Boerenhofstede met bijgetimmerten, lerkelder en Mestvlak en uitstekende Landerijen, aan de halte Koegras, te KOEGRAS-HELDER, groot 76.59 40 H.A., aan den Ryks weg en het Gr. N. Holl. Kanaal. Ingeiet op slechts f 85517.36. b. de geheel nieuw gebouwde Huismanswoning c. a., en uit muntende Weilanden, naby 't Zand, gem. Zijpe, groot ruim 22 H A. Ingezet op f42899.78. c. de nieuwe Rentenierswo ning met Boet, Erf en Tuin, aan 't Zand, gem. Zljpe, groot 15 Aren. Ingezet op slechts f2710.—. Afslag, combinatie en toewijzing op 'a voormiddags 11 uur, in het lokaal „Cérès", te Schagen. Notaris VRIJ8URQ, te Zljpe. Geachte Ingezetenen! Diverse Dranken, Chocolade-artikelen, etc. Minzaam aanbevelend, P. VOLLMULLER-MOS. VOOR INTERNATIONALE MUZIEKHANDEL KANAALWEG 90. „CASINO". Zondag 26 November a.s., - 8 uur: onder leiding van JOH. en JAC. WILSON, van Hoorn. Tooneelsptl In 3 bedrijven door JAN FABRICIUS. Met dit prachtige tooneelspeï behaalden „DE WILSONS" door het geheele land een schitterend succes. NA AFLOOP BAL. PrijzenStalles f 0.75, 1ste Rang f 0.50, 2de Rang f 0.30, plus Stad. belasting en Auteursrecht. Plaatsbespreking van 1 3 uur In „CASINO". Kaarten verkrijgbaar in het sigaren-magazijn A. K. KOKELAAR en 's avonds aan het loket. «oor het aanschaften van een piano Is: Langestraat 69 - Alkmaar. Planomagazijn. Opg. 1842. De meest gesorteerde en goedkoopste ETALAGES zijn btj BANKETBAKKER, HOOFDGRACHT 49, FILIAAL KONINGSTRAAT No. 47. Talifoon No. 245. „CASINO"-GEBOUW. Mej. HENRIËTTE S. POLAK, Dansleerares, DIPLOMA, Britlsh Association of Teachers of Dancing. (Eenlg vrouwelijk lid In Nederland). Kanaalweg, „Casino", (huis). Tel. No. 66. PRIVAATLESSEN. - BESLOTEN CLUBS. alvorens een bezoek aan één onzer winkels te brengen. KANAALWEG 97. SPOORSTRAAT 46. MIDDENSTRAAT 41.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 6