De boot is aan. AMSTELBIEREN. 4711 VEEN, Kanaalweg 98. G. JOH. VAN DER LEE, Spoorstraat I0G. St. Nicolaas-Cadeaux. Kanaalweg 79. Sint Nicolads- Pilsener, Lager, Donker gerste. A. VAN PELT,; Keizerstraat 9. Sint Nicolaas. W. KUIPER, Keizerstraat 110. Advertentiën. Vanaf 30 Nov. verplaatst MODERNE DANSEN. fijne Borstplaat. Tfleschie PrimalSigarenlen Sigaretten. Alles tegen scherp concurreerende prijzen is en blijft steeds een aangenaam Cadeau. A. TEN KLOOSTER, Ass. Apoth., Keizerstraat 93. W. C. VAK BREDA, Koopt daar uwe St. Nicolaas-Cadeaux. Uw adres St. Nicolaas-Cadeau. Grootste sorteering Velvet- en Moquette Tafelkleeden, Kapstokkleeden en Werkmanden. DE OORLOG. De duikboot- en mijnoorlog. De Noorache atoomachepen „Tifjeld" en „Trym" (1801 ton; en het Engelsche stoomschip „Jerseyman" z|jn in den grond geboord. Naar de Petit Paruien liit Taragona verneemt, heeft het Deensche zeilschip „Anne Karine", daar op weg naar Genua aangekomen, gemeld, op zee door een duikboot gedwongen te zijn, zijn lading stokviach over boord te werpen. Hetzelfde blad meldt: dat de goe- lètte „Alcyon", de Pransche dtie master „Saint Rogatien" (1581 ton) en het Gneksche stoomschip „Mazza- nechis" in den grond werden geboord. Uit den Duitschen Rijksdag. Zaterdag is de Rijksdag bijeenge komen. B(j het begin der zitting sprak de voorzitter: Met innige ontroering richtten zich de laatste dagen ons aller blikken naar het keizerlijke kasteel te t-chön- brunn, waar keizer Frans Jozef in eet bied waardigen ouderdom zijn oogen sloot ter eeuwige rust. Welk een levensweg bereikte hiermee den eind paal 1 Op den jeugdigen leeftijd van 18 jaren, tijdens een opwindende revolutie op den troon gekomen besluit bij ziju heerscherstaak midden in een wereldoorlog, die het lot der betrokken volkeren omweütelt. Wat daar ligt tusscben 2 Februari 1848 en 21 November 1916 omvademt meer dan één enkel menschenleven omvatten kan. Zware zorgen, slagen van het noodlot, doch ook grootsche gedachten en daden vulden het leven van dezen achtenswaardigen monarch. Aan zijn lijkbaar staan de volkeren van Oostenrijk Hongarije en het Duit- sche volk vereend met de volkeren van het Osmansche R|jk en Bulgarije om hulde te brengen aan den vorst, die langer dan een menschenleeftjjd zijn hondstrouw bewaarde en naar zijn beste vermogen zijn volkeren leidde naar datgene waarvoor wij strijden: de onafhankelijkheid, de vrijheid, de eer der volkeren. Laat ons de nagedachtenis eeren van den ontslapen trouwen bondgenoot, den overleden keizer. Het huis hoorde staande de toe spraak aan. Na het afdoen van de agenda stelde de voorzitter voor om Woensdag het ontwerp op den vaderlandschen hulp dienst in eerste lezing te nemen. Gröber (centrum) stelde voor, ook de tweede lezing op de agenda te brengen. Ledebour (soc. dem.) verzette zich tegen het voorstel, waarin b\j een poging zag om een uitspraak te beletten over de beginselen van het ontwerp, dat den werkenden stand van zijn recht op vrije beschikking over zijn arbeidskracht berooft en hem loverlevert aan knechtschap en knevelarij. (Stormachtig protest). Bassermann (nat. lib.) kwam in verzet tegen Ledebour's beweringen. Plicht jegens het vaderland eischt zoo snel mogelijke afdoening van het ontwerp, Waarvan het groote belang is bewezen in de voorafgaande besprekingen in de commissie. örfiber (centrum): 'Het valt m\j niet in, de eerste lezing te willen beperken. Payer (vrijzinnig)Het voorstel wil alleen de mogelijkheid openen om Woensdag tot de tweede lezing over te gaan. Scheidemann (soc.-dem.): Wanneer beide lezingen op de agenda worden geplaatBt, maakt dit den indruk, dat men de beraadslaging overhaasten wil. Westarp (cons.): Ledebour moet bet verantwoorden, wanneer hij de afdoening zoekt tegen te houden van eei wet, dié te beschouwen is als een vastberaden, moedige daad om de eindelijke zege te bevechten (toe juichingen). Gamp (Duitsche groep): Met de sociaal-democraten kan men onmoge lijk tot overeenstemming komen. Het voorstel van den president met het amendement Gréber werd aangenomen. Beide sociaal-democra tische groepen stemden tegen. Da dienstplicht In Australli. Naar Reuter uit Melboume seinde, is de uitslag van de Australische volksstemming over den dienstplicht geweest, dat 1,146,000 stemmen er tegen eu 1,085,000 er voor waren. Meerderheid er tegen 61,000. De regeering besloot, nadat de vol ledige uitslag bekend was, al de man nen uit de kampen voor den dienst in Australië dadelijk te ontslaaa. Er zal nu een nieuwe werving van vrijwilligers worden geopend. p Uit Dultschland. Men schrijft aan de „N. Rott. Ct.": Te Vreden, een Westfaalsch grens stadje, zijn dè winkelprijzen van raapolie 8 mark de liter, meel 1 mark het pond, vet en spek Smark. koffi 4 mark, rijst 1 mark, boereboter 3$ mark en zeep l1/* mark, alles het pond. Walvlschworst. Dezer dagen had zich een koopman voor het gerecht te verantwoorden wegens vervalsching van levensmid delen. H|j maakte n.1. wal visch worst d. w. z. worst van walvischvleesch gemaakt en in darmen of in bussen verpakt. Met hetzelfde materiaal maakte hü ook een soort vlees :h salade, die onder den naam „Am brasalat" in den handel werd gebracht. De rechtbank overwoog dat wal viBChvleesch voor menschelyke voe ding ges;hikt is en sprak den be klaagde vrij. BUITENLAND. Dt Deentche Antillen. üit Kopenhagen wordt gemeld, dat de Rijksdagcommissie, die tot onderzoek van het vraagstuk van den verkoop van Deensch West Indié is ingesteld, haar verslag heeft uit- De meerderheid, die uit leden van de linkerzijde, radicalen en sociaal democraten bestaat, bepleit de aan neming van het wetsontwerp. Een conservatief lid verdedigt eenigszins den verkoop, zeven andere conser vatieven stellen voor, het voorstel tot verkoop van de eilanden te- ver werpen. Dit voorstel zal op 14 December aan een refereudum van alle manne lijke en vrouwelijke kiezers in het geheele land onderworpen worden. PLAATSELIJK NIEUWS. État-major van Hr. Ms. „Holland". De état major van Hr. Ms. pant dekschip „Holland", dat 1 December met de adelborsten van het jongste studiejaar en met de leerlingen-onder officier van de kweekschool te Leiden naar West Indié vertrekt, bestaat uit: kapitein ter zee J. H. Zeeman, commandant; luitenant ter zee A. Quispel, le officierluiteDanls ter zee le kl. M. H. van Duim, W. C. Can tors en H- E. te WiDkel; luitenants ter zee 2e kl. J. A. V. Swenker, P. D. de Veer, J. J. A. van Staveren en J. F. L. Goedhart; luitenants ter zee 3e kl. J. W. Naudin ten Cate, jhr. T. M. van Suchtelen van de Haare en J. Scbraverofficieren van gez. le en 2e kl. P. G. F. Vermast en J. A. van Huizenofficier van adm. le kl. J. H. A. Boertje; officier machinist le kl. J. H. Voorthuyzen; off. m^ch. 2e kl. H. L. E. van Gelder officier machinist 3e kl. D. W. Kwak. Het machinisten-personeel bestaat uit de machinisten A. de Jong, H. v. d. Hilst, J. N. Kramer, H. van Laar, C. de Vries, W. J. Dalinghaus en A. van Sti|j. Chef der iquipage is opper-schipper H. Gielis. Etskunst. In den winkel der firma Klopper op de Loodsgracht is eene uitgebreide collectie etsen tentoongesteld, die, in haar groote verscheidenheid, onge twijfeld voor „elck wat wils" levert. Zooals men zal weten teekent de kunstenaar, die eene ets wil maken, deze met een fijne graveemaald op een speciaal-geprepareerde koperen plaat. Van het aldus verkregen „cliché" worden, door den artist zelf, afdrukken gemaakt, meestal in een beperkt aantal, die genummerd wor den en gewaarmerkt met zijn hand- teekening, in den handel worden ge bracht. Daarna wordt de plaat ver nietigd. Ieder van de aldus verkregen afdrukken is uitteraard een apait kunstwerk. Het is deze soort van kunst, die de heer Klopper thans heeft tentoon gesteld. Zij heeft, door de manier van vervaardiging - de etsnaald krast in de geprepareerde plaat iets eigenaardig bekorends, en toch is hier weer zóóveel verscheidenheid in, dat men soms zou meenen niet met eene ets te doen te hebben. Er zijn bijvoorbeeld gekleurde etsen, die lijken op gewasschen teekeniogen; er is er een, die op een bizondere manier bewerkt is, waardoor zjj even eens meer het karakter verkrijgt van een sepia-teekening. Er is lij a minu tieus werker ia forsch, stoer werk, er zijn stadsgezichten en landschap pen, kerktorens en binnenplaatsen, oude poortjes, bruggen, kortom, er van alles en velerlei. Veel hiervan is Belgisch werk; er zijn bekwame kunstenaars onder de geïnterneerden en een Europeesche oorlog was noodig om ze in Holland bekend te maken. Dit Belgische werk en wij denken aan Pol Dom, Stiel en nog anderen, die men hier ver tegenwoordigd vindt, islforscher van lijn en van opvatting, dan men in doorsnee etswerk ziet. Twee exstadgenooten, de gebroe ders A. F. eü H. Pieck, droegen veel en bijzonder knap werk bij. Er zijn van hen een paar naakt-studies, en een zeer goed gecomponeerd cabaret interieur, maar ook is er ander werk, als bruggen enz. Terder noemen we H. Heuff, S. de Heer, H. Hendriks, een jongmensch Roodenburg, die, als 16 jarige, allemachtig knappe schuiten teekent, en van wiens werk eenigen tijd geleden in „Panorama" afdrukken stonden. Maar er is nog veel meer, en voor wie zich voor etskunst interesseert, is er veel moois te zien. De heer Klopper exposeerde ook een vierstal „staten" van een ets. Zoo'n ets ondergaat nog allerlei retouches vóór z|j deflaitief wordt afgedrukt, en om nu eens het verschil te laten zien tusschen een eersten en een laatsten afdruk, heeft de heer Klopper de verschillende naast elkaar gehangen. Ook een geétste plaat met haar afdruk is tentoongesteld. Onder het tentoongestelde vindt men eene origineele houtsnededeze ietwat verouderdo kunst heeft, zooals het specimen duidelijk doet zien, toch bare groote bekoring. Een bezoek dezer dagen aan de Loodsgracht is voor hen, die eeDS wat bijzonders zoeken, zeer de moeite loonend. En de prijzen alles wat tentoongesteld is is geprijsd, - zijn waarlijk niet duur. BINNENLAND. Naar Cuxhaven apgabracht. Volgens te IJmuiden ontvangen berichten is de stoomkorder IJ.M. 94 „Peter D." door een Duitsch marine- vaartuig Daar Cuxhaven opgebracht. De visch moest gelost en verkocht worden, waarua het vaartuig toe stemming verkreeg naar zee te ver trekken. Na kolen, ijs en proviand te hebben ingenomen ié de „Peter D." wederom naar de visscherU ver trokken. Vargoadlngwagans kostwinnerschap. Blijkbaar in verband met de quaestie in zake het ten laste van de burge meesters brengen van te veel uitge keerde vergoedingen wegens kost winnerschap, over welke zaak het Tweede Kamerlid, den heer Van Wijnbergen, inlichtingen heeft ge vraagd aan den Minister van Oorlog, heeft de Minister bepaald, dat de opgaven, welke de militaire autori teiten ingevolge de vergoedingsvoor schriften aan de burgemeesters ver strekken, moeten worden toegezonden voorzien van een ontvangbewijs, met verzoek, om het ontvangbewijs aange vuld en onderteekend onverwijld terug te zenden. Wordt, het ontvangbewijs niet binnen drie dagen na den dag der verzending der opgaaf terugontvan gen, dan doet de betrokken militaire autoriteit zoo spoedig mogelijk een rappel uitgaan. Wanneer het wegens het op handen zijn van een vervaldag der vergoe dingen wordt vereischt, doet de militaire autoriteit de opgaaf vooraf gegaan door een telegrafische waar schuwing. Uit die waarschuwiug moet blijken, dat zij geschiedt in verband met kostwinnersvergoeding. De tele grafische waarschuwing wordt onver wijld gevolgd door de verzending van de opgaaf. Da aiarmarkt te Alkmaar. Uit vrees voor inbeslagneming werden Zaterdag te Alkmaar zoo goed als geen eieren op de markt aangevoerd en die er waren werden voor 14J cent per stuk verkocht. („Alkm. Ct..') Eindexamen H. B. S. Naar de „N. Rott. Ct." verneemt, wordt een reorganisatie va'n het eindexamen H. B. S. overwogen men spreekt van een inkrimping van den duur van het examen. Aan de Vereeniging van Directeuren is eenigen tijd geleden gevraagd, of het mogelijk zou zijn, het schriftelijk eindexamen te bekorten door ge schiedenis, aardrijkskunde en boek houden niet meer schriftelijk te vragen, wat een inkorting van ander hal ven dag zou geven. De opinieB hierover waren zeer verschillend, en niet allen voDden het een vereen voudiging. Er is toen eea ander middel tot vereenvoudiging aangewezen aan leerlingen, die schriftelijk alles goed hadden ofop school voldoende rap porten, het diploma te geven zonder mondeling examen, respectievelijk met geheele vrijstelling van het examen. Over da grens gekomen. Zondagmiddag zijn aan het. Maas tation te Rotterdam aangekomen 33 Russen en Polen, onder wie vier vrou wen, allen in den nacht uit Duitschland gevlucht en in groepjes bij Emmerik en Aalteh over de grens gekomen. Het z|jn allen burgers uit het bezette gebied; volgens hun zeggen,werden zij gedwongen, in de mijnen en werk plaatsen te Karnab bij Essen en in de omgeving daarvan te werken. Bij weigering om te werken werd hun alle voedsel onthouden, en het voedsel, dat verstrekt werd, was van dien aard, dat de menschen vreeselijk honger leden. Dezen lieden was het ook aan te zien, dat zij een slechien tjjd hebben gehad. Ten einde raad, hebben zij het, gewaaed, op gevaar van doodgeschoten te worden, waar mee z|j bedreigd waren, over de grens te trekken. Naar z|j. vertelden, staan honderden gereed, tiun voorbeeld te volgen. Zaterdagnamiddag is te Maastricht nog een ontvluchte Rus aangekomen, die b(j Kerkrade over de grens ge komen was. Gistermorgen zijn te Maastricht 3 ontvluchte Russen aan gekomen. Ze hadden gewerkt in Role Erde bij Aken en waren b|j Bockholtz over de grens gekomen, Zaterdag zijn te Octersum (Limb.) twee Russen over de grens gekomen. Om zich te overtuigen, of ze al in Nederland waren vroegen ze een jongen, hun een postzegel te laten zien Zondag zijn bij Sittard drie uit Duitsche krijgsgevangenschap ont vluchte Russen over de grens ge komen. Men meldt uit Maastricht, dat er de laatste dagen velei jonge Belgen over de grens zijn gekomen. Gister morgen zouden 60 jonge Belgen een Duitsche grenswacht omver hebben geworpen en bij Eysden over de grens zijn gekomen. Smokkelen. Te Venlo vond een rijksveldwachter, bijgestaan door gemeentepolitie, in een woning in het Ven, op slechts enkele meters van de grens gelegen, een voorraad ten uitvoer verboden goed, als tot dusver in één pand nog niet was aangetroffen. Achtereen volgens werden te voorschijn gebracht vier groote manden vol worst, 25 rolhammen, een groot vat met ge zouten spek en vóórts rijwielbanden, sajet, olie en grutterswaren. De is in beslag ge- Een der correspondenten van bet „Hbl." aan de Oostgrens schrijft: Het smokkelen is thans niet meer iu hoofdzaak uitvoer van levensmid delen en andere verbruiksartikelen, maar van vee in allerlei soort. Werd eerst in hoofdzaak gesmokkeld doer werkloozen, leegloopcrs, gelukzoekers e. d., thans zijn ook zoovele „eerzame" landlieden lang niet de minsten onder hen. Tot combinatiéD vereenigd, beproeven ze hun koeien, paarden en ander vee naar de overzijde der grens te doen verhuizen. En dit gelukt bun nog te dikwijls, om er niet mee voort te gaan, de winst is zoo ongekend hoog. Op een koe van f 300 kan 80 tot 100 procent worden verdiend. En op een flink paard stijgt die winst tot wel 200 procent en meer. Duitsche kooplieden, die af en toe de Holland- sche grensbewoners op het platteland bereiken, geven gaarne voor een paard met een verkoopwaarde van f 300, 2000 Mark en zelfs nog wel meer, mits de boer maar zorgt, dat z|jn it aan de grenslijn komt. En op dergelijke veileideltjke aanbiedingen gaan heel wat landbouwers in. Soms met succesheel vaak echter met groote schadeverlies van. hun dieren en gevangenisstraf bovendien, moge lijk ook verbanning uit het in staat van beleg verklaarde gebied. Maar ook dit alles weerhoudt enkelen niet, het smokkelbedrijf voort te zetten, terwijl voortdurend oieuwe smokke laars worden gekweekt. Men betaalt aan gene zijde der grens voor een liter olie 10 mark, voor een pond vet 10 tot 12 mark, voor 1 pond plantenvet 5 mark en ïueer, zoodat het verlies van eenige partijen smokkelwaar de smokkel zucht geenszins kan doen verflauwen. Smokkelaars, die het noodige geld, om belangrijke partijen smokkelwaar aan te koopen, missen, wordeD geöx- ploiteerd door winkeliers uit de groote centra. Zij verdeelen de 'winst, Urwijl mogelijke verliezen uitsluitend ten nadeele dier leveranciers komen. Het behoort, tot de groote zeld zaamheden dat een smokkelaar bij een bckeuriog z|jn leverancier noemt, zelfs niet na tijdelijke opsluiting. Natuurlijk Tilt heel wat frauduleus goed in handen onzer ijverige grens wachters, maar juist dit prikkelt voortdurend tot nieuwen smokkelaars ijver, om de geleden schade weer zoo spoedig mogelijk te herstellen. Een der nieuwste trucs is wel, dat mannen zich als marebaussées gaan kleeden en zich zoo noodig ook als zoodanig voordoen, om hun paarden naar de overzijde der grens te smok kele. Grensbewoners verzekerden ons, dat meermalen met opzet min derwaardige koeien door smokkelaars worden prijsgegeven, om oogenblik kelijk de aandacht van andere smok- kelpartljen van meer beteekenis af te leiden. Ten slotte nog een vermakelijke smokkelhistorie. dezer dagen hier voorgekomen. Twee grenswachters keeren uit 't Zuiden des lands met enkele dagen verlof naar 't Oosten terug. Ze hebben daarginds zoo menig smokkolpak in beslag genomen en willen nu zelf eens zien, of ze ook een vrachtje over de grens kunnen brengen. Den eersten avond den besten stappen twee jonge mannen als mili tairen gekleed met een vracht vet, spek, enz. in de richtiog der grens. Alles gaat goed, tot plotseling nabij de landspalen twee mannen komen opdagen, elk met een vrachtje op den rug. „Halt, fcommiezen 1" roepen de twee militaire smokkelaars, en de anderen laten hun pak vallen en zetten het op een loopeu. Op het ge roep komen ook twee in de nabijheid gelegerdekommies soldaten toesnellen en met hun drieén achtervolgden ze nu de vluchtende smokkelaars. De vierde militaire smokkelaar had in- tusschen de kans schoon, om achter eenvolgens vier pakken smokkelwaar over de grens te brengen. En met een winstje van f82 (zegge twee-en-tachtig guldeDj kon hij in den nacht huis waarts keeren. De beide verlofgangers leidden de overige dagen van hun verloftijd een leventje van vroolijken Frans. Door do tram aangereden. Tusschen Oostburg en Zuidzande is Zaterdag door het schrikken van het paard de wagen door den goede rentram aangereden met het gevolg, dat de daarin zitteode vrouw van J. Cl te Cadzand en een aldaar ver toevende Belgische vluchteling uit den wagen geworpen werdfen. De vrouw werd op slag gedood, terwijl de man met ernstige hoofdwonden werd opgenomen. Gasvergiftiging. Zaterdagmorgen kwam eea bewoner te Apeldoorn aan den Looschen weg niet op lijd naar beneden. Z\jc kin deren giDgen kijken en vonden vader en moeder bewusteloos te bed liggen, terwijl een sterke gasluebt in het slaapvertrek viel waar te nemen. In geroepen geneeskundige hulp wist met het zuurstofapparaat gelukkig beiden weer bij te brengen. Aan de gas kraan was bij vergissing een kleeding stuk opgehangen Tijdstippen van varzending dar Brievenmalen. Naar Oost-Indié Verzendingsweg Datum der Tjjdat.der tor post- laat. bual. bezorging a/h Pontk. eoopoet Tla Amsterdam 80 Nov. zeepost Tla Rotterdam 14 Dec. !i. mail over Engeland alleen op veil. der af*eiken Dlnsd. Naar Guyana (Suriname) seepoet vla Amsterdam I onbekend 7.46'sav Naar Cura?ao, Bonaire en Aruba: zeepost vla Amsterdam I onbekend! 7.45'sav over Engeland alken Diosd |en Donderd.l 3.40 's n. Naar St. Martin, St. Eustatius en iba: zeepost vla Amsterdam I onbekend I 7.45 'a av. (alleen op verl. der afz.) over Engeland eiken Dlnsd. 8.40 'a n. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal eiken Donderdag, 8.40 'a n. Heden overleed zacht en kalm, na een smartelijk lijden, onze lievt Moeder, Behuwd eu Grootmoeder Mevrouw E. C. P. ROTH, Weduwe van den Heer J. BüLLER, in den ouderdom van 70 jaar L. J. BüLLER I. BüLLER-v. d. Wal en Kleindochter. Amsterdam, 27 Nov. 1916. Eenige plaatselijke kennis geving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eeDe korte doch hevige ongesteldheid van eenige dagen, onze geliefde Zoon en Broeder RENSE CORNELIS VAN DER PLOEG, in den jeugdigen leeftijd van 16 jaren. Allen die hem gekend heb ben zullen beseffen welk verlies dit is voor zijn diepbedroefde Oudc-rs en Broeder, G. VAN DER PLOEG. J. VAN DER PLOEG- Koseh. C. VAN DER PLOEG. Velseroord, 25 Nov. 1916. Voor de vele blij Een van belang stelling 14 dezer ondervonden,zeggen wij hartelijk dank. P. VAN DALEN en Echtgenoote. Kanaal weg 38/39. De ondergetekenden'betuigeD hun hartelfjken dank voor 'de groote belang stelling b|j hun 40 jarig huwelijksfeest ondervonden. A. GRANDE en Echtgenoote ASSAUT 1916. Verzoeke rekeningen voor aseaut 1916 nog deze week bij den Pen ningmeester Aussaut-Commlesle In te zenden. Kon. Instituut voor de Marine. Willemsoord, 27 Nov. L. J. BüLLER, CHIRURG, is deze week verhinderd om spreekuur te houden. Is het bureau c.a. van den keuringsdienst naar De Directeur, HAAN, Rijksveearts. Gevraagd een nette zindelijke Dienstbode, tegen 1 Januari; of eerder. Loon f 3.- per week. Wasch buitenshuis. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. Adres: Ph. VLB6SING, den Burg, Texel. Hier ter plaatse wordt op zeer >eden stand een SCHOEN-REPARATIE- INRICHTING ter overname aangeboden, welke een goed burgerbestaan oplevert. Overnemingssom f 200, inclusief ge reedschap en inventaris (ledervoorraad niet onder begropen), Br. fr. onder no. 338, aan het Bureau vau dit blad. Groote keuze „CASINO--CEBOUW. Mej. HENRIËTTE S. POLAK, Oansleerares, DIPLOMA, British Association of Teachers of Dancing» (Eenlg vrouwelijk lid in Nederland). Kanaalweg, „Casino", (huis). Tel. No. 66. PRIVAATLESSEN. BESLOTEN CLUBS. Npptor Pcconoo het ideale middel 1 C Ij ld I LdOGlIÜG, ter verkrijging van 0.25. Aanbevelend, G. HAAGEN, Kanaalweg 147. PROBEERT eens en U VERANDERT NIET MEER. Hoofdagent IV* Ruime keuze Uitsluitend prima, prima kwaliteiten. Ook in luxe-verpakking, zooals tonnetjes, boeken, enz. Groote voorraad Tabaks-, Sigaren- en Sigaretten- pijpen. Sigaren- en Sigarettenkokers. Beleefd aanbevelend, üfSigaren-MagaziJn „Oud-Holland". Ruime keuze luxe flacons Eau de Cologne en luxe doozen Zeep. Verkrijgbaar bij TELEFOON 78. De meost gesorteerde en goedkoopste ETALAGES z|ju bij BANKETBAKKER, HOOFDGRACHT 49, FILIAAL KONINGSTRAAT No. 47. Ttlsfoon No. 245. voor,| een zeer geschikt Ziel de Etalage. Ziet de Etalage.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 2