Hebt gif de bij S. Coltof, gezien 141-142 MANHEIM's THEETAFELS THEEKASTEN S. COLTOF. Goedkoope Winkel, I. VAN WILLIGEN. I Nutsspaarbank Voet bij stuk Vrije Vrouwen, 33 Zuidstraat. Kinderkousen 1X1. Advertentiën. EVAHBELISATIEJALMSÏRAAT. Dansclub „Entre Nous" vraagt nog eenige Heeran-Ladan. Aanmelding g; dansavond WOENSDAG in 8-10 uir. DUISIRAAI3T. Theosofisch Vereeniging. OPLEIDING EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Mej. G. KLOTS, Loodsgracht (2. „Het Kookhuis", Koningstraat, u. ti Witte Bioscoop, Dames!!! Vakboeken H. DE WIT, Waterstoven, Steven met marmeren blad, Dames stoelen, DE TOKO", SPOORGRACHT 34. van f 15.-tot f24.50. itKBKmr Parapluie-standaards, Portemanteaux, Theekisten, Muziekstandaards, Kinderstoelen. Ziet He groote étalage. Massief eiken f 5.50. 1 Prima wollen No. 1 „2 „3 „4 „5 „6 „7 „8 0.60. 0.70. 0.75. 0.85. 1.00. 1.10. 1.25. 1.45. 'n II Wollen Kinder-en Dameskousen weet te beweren, dat er maar enkele goede bij zijn, het verbaast spr., dat er nog zooveel afkomen op den Helder. Door spr.'s regeling krijgt men thans een geleidelijken over gang. Dat is juist de groote grief tegen het voorstel van B. en W., dat die overgang ontbreekt. De Voorzitter: Het is er de groote verdienste van. (Applaus op de publieke tribune). De heer M i c h e 1 sDe midden moot applaudisseert. De heer Biersteker: Ik zou wel eens willen zien of de ouderen zoo hard zouden applaudisseeren als die op de tribune zaten inplaats van de jongeren. Het is volgens spr. correct om te protesteeren wanneer menschen met 8 10 dienstjaren f360.- meer krijgen en menschen met langere diensttijden worden afgescheept met een karige verhoo ging. De voorstellen-Grunwald en de Zwart zijn tenslotte nog veel billijker dan dat van het College, maar ook daarmee kan spr. niet meegaan we gens de financieels kosten ervan. De heer De Zwart wijst er met genoegen op, dat de heer Adriaanse van plan is ook de salarissen van andere gemeente-ambtenaren te ver- hoogen. Maar moeten dergelijke ver gelijkingen met andere salarisseq nu dienen om zich achter te verschuilen Spr. zou het willen omkeerenlaat men aantoonen, dat ook de andere salarissen verhooging noodig hebben. Het is van verstrekkend belang als wij voor goede salarissen'zorgen. Spr. hoopt daarom voor andere salarisher zieningen op den steun des heeren Adriaanse te kunnen rekenen. De heer Biersteker had het óver de mutalies, die van niet zooveel beteekenis waren. Maar de door dezen heer aangehaalde voorbeelden doen juist het argument aan de hand er eens nader op in te gaan. Want waarom waren in de jaren na 1913 die mutaties zoo gering? Omdat er toen juist een nieuwe salarisregeling in werking was treden. Het concurrentie-element had toen slechts geringen invloed. Maar het is wel jammer, ook voor den heer Biersteker, dat we het meente verslag van 1916 nog niet hier hebben, daaruit zou blijken, dat in dat jaar het concurrentie- element sterk was. We hebben dan ook dit jaar veel mutaties ge had. Wat die 27 sollicitanten be treft, nog kort geleden heeft de wethouder van onderwijs op eene desbetreffende vraag, geantwoord, dat de thans voorgedragen onder wijzers de besten waren uit de reeks. En wat blijkt trouwens uit die 27? Dat zy in andere gemeen ten, met betere regelingen niet kun nen solliciteeren. En de vraag is voor ons: zyn de nieuwe onderwij zers betere krachten dan zij die heengingen? Een groot aantal ge meenten heeft niet alleen een mini mum salaris dan f700 of 760, maar zelfs een grooter maximum dan wij. Als wij deze salarisregeling van B. en W. onveranderd aannemen, zal in de toekomst het concurrentie- element nog veel sterker worden. De verdediging van den wethouder was niet zeer krachtig, en spr. handhaaft dan ook het voorstel der fractie. Men krygt dan een beter gehalte van onderwijzers. Thans worden zij afgeleverd, terwijl zij nog niet compleet zyn, zij moeten nog studeeren en als men gaat beknib belen, is het gevolg dat z(j zich niet voldoende kunnen voorbereiden. Want de waarde, die vroeger het aanvangssalaris van f 600.- had, wordt niet voldoende aangevuld met f 50.—f 650.— thans is niet zooveel waard als f 600.— vroeger. Thans wordt het hoogere eind- salaris van f 1550.— door de andere partijen aanvaard, en deze verant woordelijkheid wenschen wij mede te dragen. Spr. wijzigt daarom zijn voorstel zoodanig, dat, evenals by de regelingen Biersteker en Grun- wald, de eindsalarissen a f 1550.— in 1921 worden bereikt. Anders is het niet mogelijk tot een compromis te komen. Spr. hoopt, dat van andere zyde nu ook het hoogere aanvang- salaris van f 700.— wordt aanvaard. De beer Adriaanse staat sym pathiek tegenover het voorstel van B. en W., behalve het hoogo eind- salaris. Spr. vindt, dat men niet ééne catagorie naar voren mag brengen ten koste van anderen, die het ook noodig hebben. Spr. vindt een totale herziening van salarissen billijk en zal er by de begrootiug om denken. Het bezwaar tegen het voorstel- Biersteker is het bereikbaar stellen van het maximum in den gestel termyn. Dertien jaar ligt in de lijn van de onderwjjs-organisaties in het geheele land. Jarenlang werd geklaagd, dat het maximum veel te laat werd bereikt. Met bet voorstel-Biersteker zouden we weer komen op 18 jaar. Maar spr. voelt ook, dat men dan zit met het eindsalaris. Is er geen weg om tot overeenstemming te komen? Waarom zoo'n hoag minu- mum als de 11 er De Zwart wil Het moet nog) ijken wat er in die jongelui van 18 jaar zit. Misschien zijn ze in 't geheel niet voor onder wijzer geschikt. En wat de heer De Zwart zegt over de waarde van f650. - thans, geldt ook voor andere ambte naren. In verband met hun praestatie acht spr. trouwens f 650. voldoende. Spr. wil het voorstel-B. en W. steunen, mits dit een kleine verandering onderga. De heer D e V e nB. en W. heb ben juist het middensalaris opge voerd om mutaties te voorkomen. Zooals thans de regeling is, hebben ze op 26 jaar hier hoogstens f800. Daarom zeiden B. en W. we zullen dat verbeteren. Als de heer Grunwald deze regeling nu eens vergelijkt met die in andere plaatsen, zal hij tot de conclusie komen, dat in geen andere plaats zulke hooge salarissen worden gegeven. Er ia natuurlijk alles voor te zeggen, dat ook de oudere onder wijzers niet met f 100.— worden afgescheept, maar we zijn terugge schrikt voor eene sterke verhooging in eens en hebben die daarom over 3, 4 jaar verdeeld. De heer Grunwald beweert nu wel, dat de Bevr. Com. niet aan dat eind- salaris van f1400.- zal blijven vast houden, maar daaromtrent is niets met zekerheid te zeggen. Terecht is door den heer Biersteker aangetoond, dat de mutaties niet zoo groot zijn. De heer De Zwart, die zeide, dat wij hier onderwijzers krijgen, die elders niet terecht kunnen, als wij de salarissen niet beter maken, had misschien ook gelijk, maar spr. vindt niet, dat we hier in zulke slechte condities zijn, als de regeling van B. en W. wordt aangenomen. Spr. ziet niet het verband tusschen de redeneering van den heer De Zwart en diens aanvangssalaris. f650.— is voldoend aanvangssalaris, over 2 jaar komt periodieke verhoo ging, en meestal hebben de onder wijzers na 2 jaar de hoofdacte, het geen hun positie ook al weer beter maakt. Wat die middenmoot betreft, B. en W. kunnen nitteraard geen regeling voor personen maken, maar moeten zich houden aan een systeem. Zij kunnen niet vragenbetreft het hier een ouden onderwijzer of een die pas gekomen is? De heer Baak protesteert tegen de vergelijking van den heer Bier steker inzake het personeel der Werf. 't Blijkt echter, dat spr. zich vergistte, de heer Biersteker had op het oog het administratief personeel, niet de werklieden. De heer Biersteker kan zich met de verhooging van het minimum ingevolge het aanvullend voorstel- De Zwart niet vereenigen, f 650. is meer dan voldoende. Waar in onze maatschappij vindt men op dieft leeftijd, toegerust met die ken nis en die ervaring, een betere be zoldiging? Het argument van den heer De Zwart, dat de jonge onder wijzer meest nog onbekwaam is, is treurig. Men make dan de opleiding beter. De regeling der Bevr. Comm. stelt andere eischen, maar geeft dan ook f 1025. Zij wil echter een geheel andere opleiding, en een proeftijd van 2 jaar. Maar dat alles hebben we thans niet. En wat andere ge meenten betreft, die hebben vaak heel andere motieven om het mini mum hooger te stellen. Deze moe ten dat soms wel doen om aan per soneel te komen. Spr. citeert uit „De Telegraaf", waarin stond, dat Bergen op Zoom een aanvangsalaris gaf van f 700.-, maar daar kan men eerst na 21 jaar op het maximum komen van f 1250.—. Dat is toch ook niet aan te bevelen, De heer De Ven zegt nuin het voorstel-B. en W. zitten veel demo cratischer ideeön dan in dat van de Bevr. Comm., want deze laatste geeft de onderwijzeressen niet de verhooging, en B. en W. wel. Maar als nu straks het Rijk de salarissen vergoedt, zal dan de Bevr. Comm. niet zeggenik doe aan die b( digingvoor de onderwijzeressen niet mee? Spr. zou gaarne willen, dat men van alle zijden wat toegaf, om zoo doende tot een compromis te komen. Spr. neemt niet de allures aan om te zeggenik weet het alleen, maar juist in spr. voorstel is een en ander het best geregeld, en het zou te be treuren zijn als voor geen enkel voorstel eene meerderheid te vinden was. De voorstellen van B. en W. zyn voor velen onaannemelijk. De Voorzitter zegt, dat B.en W. zich niet tevreden hebben gesteld met eene enkele verhooging, maar eene regeling hebben getracht te ontwerpen, die rekening houdt met de wenschen der onderwijzers. Het Col lege heeft die gevonden in het voor stel der Bevr. Comm., waai mannen meegewerkt hebben, die hun sporen op onderwijsgebied ,hebben verdiend. By de stukken is een lijstje van eenige gemeenten afge drukt waai het beter is, doch dat zyn maar weinige. Spr. geeft in over weging te blyven by de regeling van 3. en W., welke regeling doelmatig is. Wat jonge onderwijzers betreft, zoo goed als in welke andere betrek king ook, moet ook de onderwijzer zich moeite geven om zijne positie te verbeteren. Ieder, die zijn situatie verbeteren wil, gaat daarvoor moeite doen door andere bronnen te zoeken. En wat de onderwijzeressen betreft, B. en W. meenden die niet te moeten uitsluiten omdat zij oordeelden, dat bij gelyke prestatie ook gelijke sala- rieering behoort. Eene plaats als den Helder kan tenslotte niet concur- reeren met plaatsen als Baarn, Amsterdam, e. d., maar als we ons zelf vergelijken met Middelburg b.v., maken we geen slecht figuur. De discussies worden gesloten en de voorstellen komen in stemming. Allereerst komt in stemming art. 1 der verordening, met amendement- Biersteker (regelende de jaarwedden der hoofden van scheen). Dit amen dement wil de wedden zien vast gesteld op f 1300 min., f 2000 max., met 2-jaarl. verhoogingen van telkens f 100. Dit wordt verworpen met 11 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de heeren Krynen, Verfaille, Biersteker, Bok, Boon en Harjer. Buiten stem ming de heer De Geus. Het artikel, zooals het door B. en W. is voorgesteld, wordt vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. Art. 2. Salarissen der overige onderwijzers. Het amendement-De Zwart min. f 700, max. f 1660 is het verst strekkend en komt aller eerst in stemming. Verworpen met 11 tegen 6 stemmen. Vóór de heeren Zondervan, Baak, De Zwart, Grun wald, Michels en Spangenberg. Buiten stemming de heer De Geus. Nu komt het amendement-Grun wald in stemming (f 650—f 1550). Ver worpen met 11 tegen 6 stemmen. Vóór de heeren Zondervan, Baak, De Zwart, Grunwald, Michels en Spangenberg. Buiten stemming de heer De Geus. Amendement-Biersteker (f 650 tot f 1550 met 2-jaarl. verhoogingen van f 100). Verworpen met 11 tegen 6 stemmen. Vóór de heeren Biersteker, Bok, Boon, Haijer, Krynen, Verfaille. Blanco de heer De Geus. Amendement-Grunwald totregeling van de tijdelijke onderwijzers. De heer De-Zwart vreest een onzuivere stemming en wil liever eerst de tabel, zooals die door B. en W. is ontworpen in stemming zien gebracht. Aldus geschiedt, om niet het geheele artikel in gevaar te brengen. Ook dit wordt verworpen met 14 tegen 4 stemmen. Vóór de heeren De Geus, De Ven, Van Neck en Adriaanse. De geheele verdere salaris regeling wordt nu inge trokken. De heer Biersteker zegt, dat hy in de eerstvolgende vergadering van den Raad een voorstel zal doen om eene Commissie te benoemen,, die tot taak zal hebben eene regeling te ontwerpen voor salarieering, en rekening zal hebben te houden met het op de begrooting gebrachte bedrag. Spr. wil dit bedrag dan op de be grooting houden en ook de verhoogin gen in doen gaan 1 Jan. 1917. Benoemingen. Regentes Algemeen Weeshuis: 1. Mevrouw de Wed. P. Corpo- raai-Spruit (aftredend). 2. Mevrouw D. van Dalen - Berg. Benoemd mevr. Corporaal met 14 stemmen. 4 blanco. Regent Algemeen Weeshuis. 1. P. Hoogenbosch (aftredend). 2. G. W. Bramlage. Benoemd de heer P. Hoogenbosch met 13 stemmen. 4 blanco. 3 Leden Burgerlijk Armbestuur. 1. J. Duinker (aftredend). 2. L. Buter. 1. K. Metzelaar (aftredend.) 2. C. Blom. 1. R. N. van Os (aftredend.) 2. G. P. Liedmeier. Benoemd worden de heeren J. Duin ker, met 18 stemmen, K. Metzelaar, met 12 stemmen en R. N. van Os, met 18 stemmen. De heer Spangen berg kreeg 4 st., terwijl de heer Blom 1 stem kreeg. Leeraar aan de Zeevaart- en Vis- scherijschool 1. J. van der Valk, Hoofd eener bijzondere school voor U. L. O. te Enkhuizen. 2. A. Blok, Onderwijzer bij het D. L. Onderwijs en Leeraar aan de Burgeravondschool te Utrecht. 3. H. de Boer, plaatsvervangend hoofd eener M. U. L. O.-school te Hengelo. Aangezien de tweede en derde candidaat nog niet gekeurd zyn, wordt deze benoeming aangehouden. Rondvraag. De heer De Zwart vestigt de aandacht van den Voorzitter op de beperking, die voorgeschreven is ten opzichte van het gasverbruik. De muntgasverbruikers moeten boven een zeker minimum blyyen, en, evenals dfen vorigen keer, toen er waren, die moesten bijbetalen, ont staat ook nu by hen de vrees, dat zij niettemin, hoewel hun eene be perking voorgeschreven wordt, zullen moeten bijbetalen wat zy te weinig verbruiken. Kunnen B. en W. de limiet niet verlagen of de geheele bepaling zoolang buiten werking stellen De Voorzitter zegt, dat de limiet den vorigen keer al verlaagd is. Toezegging wordt gedaan, dat bonafide verbruikers zooveel mogelijk gespaard zullen worden. Niet steeds is dit echter uit te maken. De heer Michels merkt op, dat de bepaling vervallen moet. Immers, zy is geheel in strijd met de voor schriften betreffende zuinigheid. Iemand kan thans het gemeente belang zóó willen dienen, dat hij petroleum gaat stoken, en zou dan tevens strafbaar zijn omdat hij zyn hoeveelheid gas niet verbruikt! De Voorzitter zegt een onder zoek toe. De heer D e G e u s wenscht eenige woorden te zeggen naar aanleiding van eene opmerking, die de Voor zitter maakte omtrent zyne wijze van stemmen by de salaris-verorde ning. Spr. is omtrent zijn stem geene verantwoording schuldig aan den Burgemeester noch ook aan den Raad, alleen aan zichzelf en zyne kiezers. Maar spr. wil toch even zyn stem motiveeren. Spr. wenschte zich n.1. niet te verbinden om amendementen te aanvaarden op de oorspronkelijke voorstellen van B. en W. In de oor spronkelijke toelichting werd gezegd, waarom B. en W. hiermede tot het uiterste gingen, en spr. had van te voren gezegd in het College, dat hy buiten stemming wenschte te blyven indien er amendementen kwamen, waarmede spr. zich niet Yereenigen kon. Bij de eindstemming wenschte spr. echter niet het artikel in gevaar brengen door tegen te stemmen, redenen, waarom hij dan ook vóór- heeft. is. De manier, waarop het voorslel- Grunwald is ingediend, stuitte spr. tegen de borst. Spr. wenscht niet mee te doen aan het spel, dat ach ter de schermen gespeeld is, en waarvan de meesten de portée niet De Voorzitter meent, dat het College homogeen dient te blijven, en dat men het, ook als men het niet met alles eens is, dient te steunen. De heer De Geus merkt op, dat hy ook niet tegengestemt heeft tegen het voorstel. Alleen heeft hij willen protesteeren tegen de manier waarop deze zaak hier behandeld De heer Biersteker vindt deze opmerking beter op haar plaats in een comité-vergadering van de kies vereniging" dan in den openbaren raad. Maar waar de heer De Geus zich vrijheid voorbehoudt om naar eer en geweten te stemmen over voorstellen, die ter tafel zijn ge bracht, daar hebben andere raads leden die vrijheid toch ook. De agenda is thans afgehandeld en de Raad; gaat in comité ter be handeling van eenige reclames. SPORT. Voetbal. N. H. V. B. (Ie klasse A). Uitslagen van 19 Nov. Geen enkelen wedstrijd is in deze afdeeling doorgegaan, wegens terrein- afkeuring. Programma voor 3 Dec. a. s. Ie klasse A. H.F.C. II-W. Frisia II. S. J. J. Luyckx. Alkmaar—Sport. In B een spannende match tus sthen D.W C. en E.V.C.,op het teriein van eerstgenoemde (Nteuw-indarn) De le ontmoeting tueschen beide clubs eindigde in gelijk spul (l-l). Beide clubs staan resp. No. 1 en 2: D.W.V. 6 5 1 0 11 18-5 E.V.C. 5 3 2 0 8 15-6 Het zijn dus vereenlglngon van gelijk waardige kracht, hetgeen de doel punten vóór en tegen genoegzaam aanwijzen. Het zal de roodwitte reser ves lang niet onverschillig zijn, wie van beiden wint! Tijdens de noodcompetitie (1914/16), toen H.F.C. II, voor proef iu de le kl. ingedeeld was en daar als No. 5 eindigde met uit 14 wedstrijden 15 winstpunten (score 28—25, 6 gew., 8 gel. en 6 verl.) hadden zij D.W.V. tot tegenstander) op bet terrein aan den Strooweg werd toen een 1-1 behaald, in Nieuwendam eervol met 2 1 verloreD. Onvolledigheid was hier grootendeels de schuldige, dat z(j toen beter konden, bewees o a. de 3-0 overwinning op de ,«eu vige" kampioenen, Hollandla II en het gelyke spel tegen S H.B 3. (met, Knypers, Meerens, Stoffds, v. d. Bon e. a. in de gelederen). E.V.C. waB het vorig seizoen kam pioen van een der 2e klasse-afd. met H.F.C. II. In de kampioenweüstrljden werden zij in Edam (de roodwitteD) met 4 8 geklopt."Op eigen terrein zou echter geducht revanche genomen wordenwerden goed versterkt, o. a. met Kikkert, toch was een verbluf fende 3 1 nederlaag het resultaat. Ik zeg H.F.C. zal het lang niet onverschillig zyn; indien tenminste de roodwitten kampioen worden 11 K.F.C. iB er ook nog! De Alcmaria- reserves hebben daar reeds een 9-1 nederlaag van te pakken. De reserves zijn o. i. lang niet zoo sterk samengesteld als de vorige seizoenen, tóen Rooi vink, Zalm, Ties- sen, Terburg, Seeboldt, Gomes, v. Riel, v. d. Wal, e. a. nog van partij waren. Ik heb ze nu een paar maal zien spelen, maar hartverheffend is hun spel nietGode, Korver, Over- eem en Buljl zyn eenigszinB met de geheimen van het spel op de hoogte de rest matig, zeer matig 1 Nu ook Schrier vertrokken is, is de kracht uit de voorhoede verdwenen, deze was do eenigste goede schutter. Bar tels, noch v. Dijk zijn waardige op volgers. Voor het le elftal alzoo niet erg rooskleurig. Verdere ontmoetingen op Zondag 2e klasse N. H. V. B. H.F.C. III - Z. F. C. IV. A. Coppens Helderscbe V. B. H. B. S. III—Mobïlia II. D. Kort. Den 10d#n Dec. 1916 hopeD onze geliefde Ouders, Behuwd en Grootouders W. A. WARNAAR. en i. H. LUSTENBERGER, den dag te herdeDken dat zij voor BB jaar ln den Eoht zyn verbonden. Uit allernaam hunne kinderen. Helder, 2 Dec. 1916. Bassiogracbt 16. 916. t 16. fes«&SXB3D&2 CORNELIS KOK en TETJE GROET hebben de eer U kennis te geven I van hunne 80-Jarlge Eohtvaraenl- ging op 13 December' 191G. Receptie 10 Dec., van 3-6n.m. Helder, 2 Dec. 1916. PUter Quantatnat 8. ZONDAG v.m. half 10 uur an 'a av. half 6 Dr. J. WEENER, van Haarlem. W. B. Fricke-Loge. Wegens Sinterklaas is de eerstvolgende Cursusavond van dan Haar M. VAN MAANEN verzet op Vrijdag 8 Dec. ONDERWERP: Leeft de mensoh slechte eenmaal op aarde? HET BESTUUR. Toegang vrij, ook tusschantljds. Dit jaar slaagden elf leerlingen. Engelsche les aangeboden door Iseraar M. 0. Brieven, onder No. 318, aan he Bureau van dit blad. HUWELIJK. Jongedochter, 32 jaar, niet onbe roiddeid, zoekt kennismaking, liefst met Marineman. Briefen, onder No. 335, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd voor den Haag een flinke Dienstbode P. G. als meid alleen, tegen hoog loon, v. g. g. v. AdresBureau van dit blad. Mevrouw VAN WELT, Havei:plein 21a, vraagt een Werkster voor Zaterdags van 8 tot 2 uur. Te huur groote of kleine Zit kamer met Slaapkamer tegen billyken prijs, in het centrum van de gemeeute, direct te aanvaarden. Brieven fr. No. 327, Bureau van dit blad. Te koop een Oester- an Mossel- Stoomkorboott solide en compleet, metstooralier. Direct te aanvaarden. Te bevragen onder No. 345, aan het Bureau vau dit blad. Te koop 1 stuit beste Varkens- mest. AdresK. KLEIN, Huisduinen. Dljkstraai 13. DINERS worden dage lijks aan huls bezorgd. Beleefd aanbevelend, Wed. RIETBERGEN. Polderweg. GEOPEND: alleen voor pensioenen lederen Woensdag, n.m. van 7 tot 8l/g uur, en lederen Zaterdag, n.m. van 7 tot O uur, voor het Inbrengen en afhalen van galden. biedt voor het a.s. St. Nlcolaasfeast zijn diverse merken Sigaren en Sigaretten in het bijzonder aan. N.B. Gaan luxe verpakking, doch uit sluitend prima kwaliteit tegen billijke prijzen. Aanbevelend, M. H. RUIJQH. houden bQ hot koopon van BARN STEEN of MEERSCHUIM SIGA REN- en TABAKSPIJPEN on wr ingt uitsluitend hot merk R. K. PREMIER. Men lo dan altijd zeker, waar voor zijn geld te bekomen. Verkrijgbaar la da moeite Siga ren en Pijpen- an Byouterle-zaken. „DE TOKO", SPOORGRACHT 34. Hat basta adras voor 6 ot. per stuk. Aanbevaland, CORN. KOORN. Deen beter St Nioolaasgeschenk voor uw kinderen dan een mooie Pop- penpruikverkrijgbaar In alle maten en prijzen. Gelieve spoedig te bestellen, ton einda zekerheid te hebben van tijdige aflevtriig. G. WIJTSMA, Spoorstraat 99 - Helder. Veehouders, Melkleveranciers worden verzocht Dlnadag 12 Deo., 'smorgeDs half tlan, de vergadering bij te wooen bij: J. BIJVOET, Julianadorp. Bespreking opriahtlng eener groot» zuivelfabriek. Namens de Commissie. voor den Timmerman, Metselaar, Schilder, Opzichter, Smid, Electriclen, enz. voorradig in ruime keuze. Broote sorteeringPasaerdoozen, Varfdoozen, Schetsboeken, enz., enz. Swan- en Watimn Vulpinhoudar. Beschikt voor iedoro hand. Zeer gewenschte cadeaux. Balaefd aanbsvalsnd, Boekhandel. - Keizerstraat 13. Wagons liquidatie der zaken van den Heer R. MAALSTEED, te Helder, zijn onze soorten Tabak Zeevaart B en Zeevaart A F, tot heden aldaar varkrljgbaar, thans te bekomen bij den Heer C. C. MAHIEU, Langestraat 32, H. HIJMANS Co., Stoom-Tabaksfabrlek. Tlel, Nov. 1916. Ruimt sortierlng in: IS H.H. ROOKERS, wenscht u e» tt fijne pijp TABAK Koopt dan uw ROOKTABAK in „DE TOKO". Geurige Friesohe Baai •n andere «oorten tabak verkrijgbaar. Eerste kwaliteit Sigaren, In vertehlllanne merken. Aanbevelend, CORN. KOORN. zoowel als gehuwde Dames dienen te onthouden, dat bet merk R. K. Pramier op Barnsteen Sigaienpijpen, M-er schuim Tabakspijpen en andere arti- kelen voor Rookers de baste waarborg voor prima kwali teit ia. Varlsngt dus steeds KT* dit merk. Alom varkrljgbaar. Firma Zggivin gntvaRgin sin grgote sgrtiering Heeren-, Dames- en Kinderparapluie's Zeer geschikt voor St. Nioolaas-Cadeau RaparatINn aan parapluie's wor den netjes an tagen een billijken prijs afgeleverd. B. JANSEN, Koningstraat no. 80. Oa eude wordan wadar Ingeruild. Kanaalweg 14a. k O) ver banadan dan tegenwonrdlgen prijs.

Heldersche Courant | 1916 | | pagina 2