Advertentiên. Cinema Pj Binnenhaven 2. Kinder-Voorstelling „0EFENIN6 KWEEKT KUNST". EVANGELISATIE__PALMSTRAAT. Hsldoricbe Coöp. Ijsfabriek Keizerstraat 90. )sen2(handsMeubelen. MM. J. Th. HOOGENBOSCH. M. C. HOOGENBOSCH. P. GROEN ZOON. Incasseer ingen tisch", je kon toch maar niet weten, de krant, die leest iedereen, en ze zouden 't nu eens lekker pre cies zoo vertellen als zij wel wilden dat 't groote publiek 't weten zou, En wat zij vertelden, waa onge veer zoo: Inderdaad 't zat 'm wel in de oor logswinstbelasting. Dertig percent belasting betalen is best voor wie zijn oorlogswinstje gemaakt heeft kalmpjes op zijn kantoor. Maar voor een visscherman is dat heel wat anders. Die heeft de extra winst, ja, maar hij heeft ook het extra risico. En dat is geen gering risico in dezen tijd. Maar dat is toch voor alle viB- schersplaatsen hetzelfde? Waarom komt men dan in IJmuiden alleen er tegen op? Neen, dat is juist niet voor alle plaatsen hetzelfde. De andere plaatsen hebben meest loggerbedrijf, dat ook 's winters wordt voortgezet, in den kwaden tyd van storm, als er zoovele mijnen los raken en in 't vischwater komen. En dan nog, 't trawlerbedrjjf is altijd gevaarlijker. Want de loggers visschon met drijfwant, de visschers kunnen zien wat zij doen, maar de trawlers leggen hun netten op den grond en balen in den blinde alles op wat daar voor kwaads ligt. Drij vende mijnen bijvoorbeeld, die met een geweerkogel lek geschoten zijn zij zinken wel, maar als zij aan boord komen, en verborgen tusschen de visch aan dek worden uitgestort, dan ontploffen zij nog maar wkt goed. Dan al de andere narigheidJe wordt opgebracht, blijft weken lang van huis, zonder te weten of je er ooit nog goed en wel terug zal ko men Nou ja, je maakt een mooie besomming, maar dat is dan ook niet met stil zitten verdiend, en wat heb e er aan, als je de helft toch weer moet afgeven Nou, de helft Ja zeker 1 Of 't scheelt althans niet veel. Want je moet oorlogs winstbelasting betalen niet alleen van wat je extra maakt, maar vau je heele verdienste. Daar komt dan nog bij je hoofdelijke omslag en je ver dedigingsbelastingEr was bij voorbeeld een schipper, dien zijn ver diensten over 1916 beliepen f 10.000, daarvan moest hij betalen f4400.— belasting. Goed, hij hield dus over f5600. En wat maakt diezelfde man ge middeld in normalen tyd? Ook f 5600, zei een van de onge makkelijke bestuursleden. Nou, zei de meer politieke, die tot dan toe meest 't woord had ge voerd, dat is niet zoo precies te zeggen, 't Hangt van zooveel om standigheden af, van de vangst, van de markt, 'tis niet precies te zeggen. En wij konden er niet achter komen wat in normalen tijd de gemidddelde verdienste van een schipper ia over een jaar. Wel hoorden wij later, dat dit inderdaad wel van f 5500 tot f6000 beloopt. De politieke ging weer voorthet risico is wel heel erg groot. Achttien trawlers zijn nu al verloren, en op het oogenblik zijn wij waarschijnlijk aan den negentiende toe. Tenminste de „Walrus" is al zoo veel langer weg dan den gewonen tijd van negen k tien dagen, dat er alle reden is om aan te nemen, dat hij gebleven is. Maar dan nog, is het eigenlijk wel oorlogswinst De loonregeling bij de visschers is nu eenmaal zoo, dat de verdienste verandert naar- de besom ming. De schipper krijgt 5van de besomming, de anderen, machinist en stuurman en matrozen hebben vast loon, van f60 tot f»0, meteen percentage van de besomming. Zoo maken allen hoog loon bijeen mooie besomming, maar 't blijft toch loon, 't is nooit handelswinst. Daarom vin don wij 't onbillijk, dat wij, die 't om den dood niet met stilzitten ver dienen, ook oorlogswinstbelasting moeten opbrengen. En als 't moet, waarom heeft men dan niet een in deeling in gevarenklassen gemaakt, zoodat tenminste rekening gehouden kon worden met de wijze waarop de meerdere verdienste is gemaakt Maar er komt nog iets anders by. De visschery is in zeker opzicht een familiebedryf. Wanneer uit een gezin, of zelfs uit een familie, een van de mannen op zee gebleven is, dan moeten de anderen voor z|n achter- biy venden meeverdienen, dat óók van 't mooie cyfer af De IJmuider vloot heeft 160 traw lers, op elke trawler zyn 10 k 11 man opvarenden, zoodat de staking een 1600 a 1700 man omvat, behalve dan de velen aan wal, havenarbeiders, arbeiders op de visehafslag, scheep makers, smeden, enz. die door een staking al spoedig getroffen worden. De bestuurders van den Zeemansbond verzekerden ons, dat het cyfer van deze indirect getroffenen al gauw tot een 8000 opliep. En zy zeiden dit met nadruk, om toch vooral maar zoo scherp mogeiyk te doen uitkomen wat hun staking beteekent. Daarom juist toch is 't hun te doen. Want zy willen, dat de regeering, dat de minister van financiën zwichten zal voor hun staking. Het gaat niet tegen de reeders, integendeel, de visschers hopen, dat de reeders, onder den druk van de staking, 't hunne zullen doen om de regeering over te halen. Maar de reeders voelen daar niets voor. Integendeel, zy maken zich er niet al te druk om, dat de visschery nu stil ligt. 't Was een goede tyd, ook voor hen, maar de kolennood had 't er voor hen ook al niet beter op gemaakt, en dus wachten zy maar maar mee af wat er gebeuren zal. Zooals heel IJmuiden afwacht, zoo als al die visschersgezinnen afwach ten in die 43 gemeenten van waar mannen op de IJmuider vloot varen. En 't wachten daar is niet altyd zoo welgemoed. Want, nu ja, een schipper, die f 10.000 maakt, en daarvan een 5 t 6000 gulden overhoudt, die kan 't allicht wel uitzingen. Maar als je een matiger verdienste hebt, al is die dan ook wat extra, en als je dan daarvan moet mdedeelen aan de vrouw en de kinderen van je broer en je zoon, en je neef, die „gebleven" zijn, zoodat de spoeling dun wordt, dan, - ja, dan wacht je toch maar liever niet al te lang om weer te gaan varen, al is 't dan buiten ook zoo lekker niet, met al die mynen en al t gespuis.... Maar de bestuurders van denZee mansbond zeggen, dat ze hun men schen vast hebben(H.bld.) Os Speculant". Zaterdag werd voor deRotterdam- sche Rechtbank het getuigenverhoor voortgezet in de op 12 December voor onbepaalden tyd geschorste strafzaak tegen den 86-jarigen koop man C. S., van Rotterdam, aan wien zooala men zich herinnert, ten laste gelegd isa„. het opzette! yk uitlok ken, dat Klaas Evert Seven opzet telyk brand heeft gesticht in de la ding van het motorschip „Specu lant" het vaartu g zelf eveneens in brand zou hebben gestoken, waarvan gemeen gevaar voor goederen en levensgevaar voor een ander, mede- opvarende van dat vaartuig, zou ont staan; met het oogmerk zich ten nadeele der verzekeraars te bevoor- deelenb. het opzetteiyk zich weder rechtelijk toeöigenen van 80 vaten lynolie (een deel der lading); subs. het opzetteiyk voordeel trekken uit de opbrengst van deze 80 door mis- dryf (verduistering vanwege Klaas Evert Seven) verkregen vaten lyn olie. Het O. M. eischte 6 jaar gevan genisstraf. („Msb") Een moeilijke relt. De tweemast gaffelschoener „Oscar", kapitein Boer ma, die Vrijdag te Delfzyl binnenkwam, heeft met storm weer te kampen gehad. Het schip vertrok 21 October van Gothenburg, was in 't laatst van October voor Borkum, werd door stormweer terug gedreven naar de kust van Denemar ken en liep binnen te Skagen. In den nacht van 17 Nov. was het schip by vreeseiyk stormweer weer naby Borkum, en sloeg opnieuw terug naar Skagen. By dezen laatsten storm verloor het schip een reddingbooten een klein gedeelte van den deklast. Moordaanslag te Winschoten. De heer H. J. de Vries, procuratie houder der firma G. J. en A. E. Groene veld. te Winschoten, die by den moord aanslag op het kassierskantoor dier firma, door een revolverkogel in de borst werd getroffen, is zoo goed als hersteld uit hetacedemisch ziekenhuis te Groningen teruggekeerd. Tal van ingezetenen gaven door het zenden van bloemstukken bewys van sym pathie. Da moord te Oas. Zaterdagochtend is door de mare chaussee te Oss gevankeiyk naar Den Bosch getransporteerd zekere Stroop, onder verdenking den sluip moord j.1. Woensdagochtend op den veekoopman Marinus van Heesch in de Heihoekstraat te Oss gepleegd te hebben. De verdachte is ongeveer 40 jaar oud, gehuwd, vader van zeven jeug dige kinderen, uit Rucpben geboor tig, vroeger bosch wachter te Tilburg en sinds een tiental jaren gemeente veldwachter te Oss. Uit deze laatste betrekking had hy echter onlangs op zyn verzoek per 1 Jan. a.s. ontslag gekregen, ter- wyi hy reeds eenige weken vroeger, door den burgemeester van Oss in zyn dienst geschorst was wegens niet behooriyk afdragen van geld, door eenige landbouwers uit Oss aan hem overhandigd in verband met de tegenwoordige distributieregeling van graan. Ofschoon Vrydag door de politie in zyn huis een bedrag van circa f650 is gevonden, blyft de verdach- hardnekkig alle schuld aan den roof moord ontkennen. Het slachtoffer, Marinus van Heesch, is Zaterdag onder vele biyken van deelneming begraven. Door dm draad gadood. De cafóhouder Cornelis te Asae- nede, wonende direct aan de grens, vader van zeven kinderen, is gister echtend door den electrischen draad gedood. Oplichting; Drie inspecteurs van politie te Amsterdam hebben twee personen aangehouden, tegen wie een aanklacht was ingediend wegens oplichting van ■twee inwoners van genoemde stad voor een aanzienfijk bedrag. De aan gehoudenen behoor en vrywel zeker tot een combinatie, waarvan neg meer >ersonen deel uitmaken. Ze hadden anderyen in den grooten Duiven- drechtschen polder, by Amsterdam, ter groote van 8 H.A. van een boer in optie voor f 6000en hebben een bankier overgehaald, dat optierecht van hen over te nemen voer f 130,000, onder voorgeven dat de Staatsspoor weg My. het later weer voor f 8.50 per M' zou overnemen. Er zou dus voor den bankier op deze speculatie 2 ton winst zitten. Cm het aannemeiyk te maken heb ben zy voorgegeven, dat de Spoor- wegmaatschapy de bewuste lande- ryen noodig had voor rangeerterrein in verband met de a.s. spoorweg plannen. Dit hadden zy geloofwaardig ge maakt door de verklaringen van een hoofdambtenaar van de spoor die mede in het complot was. Deze hoofd ambtenaar is inmiddels ontslagenen ter beschikking van de justitie' ge steld. Een andere ingezetene, die ongeveer op dezelfde manier was op gelicht, heeft er in berust en geen dacht ingediend. Hy hoopt, dat de landeryen, woarvoor hy ongeveer 7 maal meer betaald heeft dan zy waard zyn, later wel in waarde zullen stijgen. MARINEBERICHTEN. Bevordering van 1 Januari Met 90 Juni 1916 Matroos-torpedomaker C. L. van Eynatten tot Met 30 September 1916 Matroos-bottelier J. P. M. J. Sanderse tot Met 30 November 1916 Matroos der le klasse M. J. Koning tot Matroos-torpedomaker id. Stoker-olieman id. J. Kiewiet R. C. Janse P. Schout R. van der Werf Met 31 December 1916 Stoker-olieman Mar.-Res. A. BerkSouwer Matroos-torpedomaker J. P. H. J. Beyer id. J. Lamens id. C. P. de Bruin id. M. Nuhaan Matroos der 2e klasse N. Marinus Matroos der le klasse P. Vreke Matroos der 2e klasse O. Vermaas id. J. van den Berg id. W. Sanders Matroos der 3e klasse J. Schmale Marinier der le klasse J. van Linstee id. L. Vinkesteijn id. C. Schot id. A. W. v. Druyten id. C. P. J. Stikkelman id. A. Zonnenberg id. J. Leget id. G. Paardenkooper id. W. P. H. Stoltz Met 1 Januari 1917 Sergeant der mariniers id. A. Klaassen C. Huntelaar 1917. korporaal-torpedomaker. korporaal-bottelier. korporaal seiner, korporaal-torpedomaker, id. korporaal-mach.dr. 2e kl. id. t korp.-mach.dr. 2e kl. M.-R. korporaal-torpedomaker, id. id. id. matroos-ti mmerman matroos-ziekenverpleger, id. id. id. id. korporaal der mariniers, id. id. id. id. id. id. id. id. sergeant-majoor der mar. id. SPORT. Voetbal. Zilveren beker-wedstrijd N.H.V.B. H.F.C. 1 S.H.B.S. I - 3-0. Om ruim 2 uur stellen beide elf tallen zich óp. S.H.B.S., die de toss had gewonnen verkoos eerst tegen wind te spelen. Nijman brengt den bal aan het rollen, -en direct worden de vleugels van H.F.C. aan het werk gezet. Geholpen door den zwaren wind weet H.P.C. het spel vrywel H.B.S.-helft te houden. De backs echter van H.B.S., waarbij vooral Hofman opvalt door zyn kalm door dacht spel, weten voorloopig doel punten te voorkomen. Eenige harde schoten op doel, keert De Wever op vry onzekere wyze, totdat 10 minuten na beginnen een hard schot wel door hem terug gestooten, maar door den snel inloopenden Nyman in een doel- mnt wordt omgezet. Groot gejuich >y de H.P.G.-supporters. S.H.B.S. niet ontmoedigd valt na hervatting fana tiek aan, doch en half en backs van van H.P.C. blyven hun voorhoede ver de baas. Echter kan H.P.C. het net ook niet meer vinden. Aardweg wordt te veel verwaarloosd en deet dan ook geen moeite om een bal te bemachtigen. Rust breekt aan met een magere 1-0 voor H.P.C. Menig een denkt reedB aan een nederlaag voor H.F.C.,' nu H.B.S. den wind in zyn voordeel krygt. Maar het is of de roodwitten nu eerst hun vorm te pakken krygen. Goed samenspelend wordt aanval op aanval op H.B.S.- doel ondernomen, welke helaas dik wijls strandde op het buitenspel staan van H.P.C. rechtsbinnen. De ballen die H.F.C.-keeper te verwerken krygt, doet hy op zyn bekende yskoude manier, zeker en welbewust. Een laag ingezonden hard schot, weet hy vallende juist op de doellyn te hou den en weg te werken. Eindeiyk weet by een mooi opgezette aanval, H.P.C. rechtsbinnen onhoudbaar de voor de tweede maal langs De- Wever te jagen. De fut ging er by H.B.S. geheel uit al verdient het harde werken van Ten Hacken in periode een speciale vermelding. Jammer voor deze speler dat hy zoo weinig navolging by zijn medespelers ondervindt. Meer en meer neemt H.F.C. het spel in handen, schot op schot moet H.B.S.-keeper verwerken, zeer zeker soms niet onfortuinlyk. Eindeiyk heeft het pechvogeltje hem ook te pakken. Aardweg zet scherp keihard op doel, H.B.S.-keeper springt naar den bal maar komt op zyn edele deelen terecht en over zyn hoofd, suist de bal voor de derde maal zijn heiligdom binnen. Zoo blyft de stand en wederom heeft S.H.B.S. een neder laag van H.F.C. te boeken. By S.H.B.S. waren de eenigen die verdienstelijk werkten, Hofman en Ten Hacken, De Wever deed wat hij kon, terwyi de anderen lang niet opgewassen waren tegen het stevige H.P.C.-elftal. 'j H.P.C. viel vooral op het mooie, kalme werken van Nyman. Wy feli- citeeren H.P.C. met dezen speler. Dit is beslist een aanwinst en zyn manier van spelen doet aan Steur (z.g.) denkem. Tiessen was weer in oervorm evenals Kikkert, Bak werkte hard en invaller Buyl speelde een keurig partytje voetbal. Zalm was de zekere van ouds. Zoo spelende zien wy de wedstryd H.P.C.Z.P.C. met vertrou wen tegemoet. A.s. Zondag Storm vogels, dat belooft wat. Bi] de Jaarwisseling. Een jaarkring is weer afgesloten; Een nieuw jaar brak er voor oub aan. En wy, als trouwe reisgenooten, Wy mogen moedig verder gaan. Ondanks zoo veler bitter lyden, Ondanks al 't worst'len op onze aard, Ondanks 't onzinnig, moordend (stryden, Biyve ieder onzer onvervaard Al zouden wy 't ook anders wenschen, In onmacht dulden wy veel leed, Bestendigd door millioenenmenschen, Steeds tot verwoeden stryd gereed. En danken we ook dat in deze oorden, De vrede stand hield. Iedereen Zag gaarne 'n eind aan't gruwzaam [moorden, En de verwoesting om ons heen. Wy, 'thartlyk wenschen nimmer [moede, Wy wenschen stellig met elkaar Alleen het heilzame en 't goede, Weer voor den duur van 't nieuwe [jaar. Maar 't heeriykst wat ons *t jaar kan [geven, Is vrede over heel onze aard. mogen wy dra 't feit beleven, Dat vrede woont aan eiken haard I W. M. Tz. AGENDA. Barst* HoUerseka Bioscoop. Kakaalweg 112. HoofdnummerDe purper Iris. Tji.v.en.n.-Bioscoop. Bpoorgraokt. Hoofd nummer: Zlgeunerkartea. Cinema Palace. Binnenbaren 2. Hoofd nummers Ter wille Tan haar broeder en Ben vreesachtige duellist. MARINEBERICHTEN. Luitenant ter ree 2de klasse L. W. C. Koo- man la in de direetie der marine te Willems oord overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. In* structleschip „Atjeh". STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Banka, thuisreis, passeerde 30 Dec. Gibraltar. Celebes, uiOels, passeerde 30 Dec. Gibraltar. Java, t. A'dam n. N.-Tork, pass. 80 Dec. Dover. Bias, uitreis, passeerde 29 Dec. Point de GaUe. Oranje, uitreis, bevond zich l Jan.7u.voorin.op 68 gr. N.B. 4 gr. CO' O.L. Vondel, thuisreis, passeerde 1 Jan. 7 u. 16 voorm. de Hoordpunt van de Shetlanda en wordt Donderdagochtend te IJmniden verwacht. Rottardamscha Lloyd. Ceylon, thuisreis, vertrok 28 Dec. v. Colombo. Gorontalo, uitreis, vertrok 28 Dec. van Port-Said. Ophir, thuisreis, arriveerde 28 Dec. te Sues. Turblnla arriveerde 30 Dec. van Java te B'dam. Djember arriveerde 1 Jan. van Java te R'dam. Koninklijks Hollandtohe Lloyd. Kennemerland vertrok 28 Dec. v. Buenos-Ayres naar Amsterdam. Haven ta Nieuwedlep. 90 Dec. Aangekomen van Harlingen en ver trokken naar Huil Ned. s.s. .Minister Tak". TIJdstlppM van veriandlng dar Brlavanmalan. Naar Oost-Indié: Versendingsweg. Per: seepoet vla Amsterdam aeepost via Botterdam - ~ili over Ingeland in op verl. der afa.) Ti] dat. dor laat. buoL a/h Postic. eiken Dinsd. 7.46 'aav. 7.46's av. 8.40 'il Naar Guyana (8uriname) zeepost via Amsterdam 2 Jan. 7.46'aav. Naar Curacao, Bonaire en Aruba zeepost via Amsterdam I 2 Jan. I 7.46 'aav. over Bngeland Naar St. Martin, St. Eustatius en aba zeepost vla Amsterdam I 2 Jan. I 7.46'sav. (alleen op verl. der aft.) over Engeland eiken Dinsd. 8,40 'e n. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier- kolonie en Transvaal eiken Donderdag, 8.40 'e n. VISSCHERIJBERICHTEN. 30 Dec. Aangebracht te Nieuwedlep: Door sardUnvisschers176 mandjes sardjjn, per mandje f 4.16 a f 4.80. Door garnalenvisschers2800 K.G. gekookte garnalen, per K.G. 61 ct. a 67 ct., 4 mand schar- per mand f4.— a f0.— MARKTBERICHTEN. Formerend, 2 Jan. 1916. 16 stapels Fabrieksbaas per 60 K.G. f 70.60 16 Boerenkaas 60 f 71.— 1 Commissie 60 f 68.— 3 Middelbare 60 f 88.- Goudsche kaas 60 f 428 K.G. Boter pet K.G. f 1.90 h f 2.- 212 Bunderen: 161 vette per K.8. f 0.96 f 1.26 61 melke en gelde f 170.- f 390.- 10 Stieren f 0.— f 0.— 18 Paarden f 0.- f 0.— 20 vette Kalveren per K.O. f L80 f L60 129 nnchtere id. per stuk f 0.— f 0.— Siachtkalveren f 18.- f 84.- Fokkalveren per stuk f 16.— ,f 80.- 682 vette Varkens per K.G. f 0.97 f 1.07 74 magere id. per stuk f 28.— f 41- 79 Biggen per stuk f 8.- f 18.— 1086 Schapen f 28.- f 68.- Overhouders f 0.- f 0.— Lammeren f 0.- f 0.— Ganzen f 0.— f 0.— Kalkoenen f 0.— f 0.— Zwanen f 0.— f 0.— Kipeieren per 100 stuks f 12.— f 11X0 Eendeleren „100 t 9.— f 0.- Kievitseieren per «tuk f 0.— f 0 - 40 sak Appelen f 4.- f 6.- id. Peren f 0.— f 0.- Handelvette- en melke- en geldekoelen, vette kalveren, fok-eneiaohtkalvereu, magere varkens biggen en schapen matig; vette varkens vlug UIT DEN OMTREK. 1817,100-]>rlg baitain van Koagraa. Met het doel om bovengenoemde gebeurtenis niet ongemerkt te laten voorbygaan werd Yrydagavond een vergadering gehouden. Door den heer J. de Vries waren alle Koegras- bewoners uitgenoodigd om de zaak te bespreken, doeh door het slechte weer was de opkomst niet groot, slechts een 60-tal personen waren opgekomen, hetgeen voor zoo'n groote gebeurtenis veel te kort is. De heer J. de Vries opende de vergadering, zette uiteen waarvoor deze vergade ring was belegd, en vroeg tenslotte of men algemeen voor feestvieren was by het 100 jarige bestaan van den polder „het Koegras", en daar er geen enkele stem tegen op kwam, werd besloten het jaar 1917 feesteiyk te herdenken. Ook het Polderbestuur gevoelt er veel voor en de heeren landeigenaars, die buiten den polder wonen zullen ook wel niet ongenegen zyn om mede te helpen, want om aan geld te komen voor zoo'n feest, dat zal nog niet meevallen. Ten minste hierover ontspon zich nog al eenige discussie, die tenslotte hierop neer kwamer zullen lysten worden gepresenteerd, waarop men twee bedragen kan teekenen, een voor vast en het tweede voor reserve. Besloten werd (in beginsel) een ten toonstelling te houden van produkten en vee uit Koegras en hetgeen Koe gras verder oplevert, kortom enkel tentoonstelling voor Koegras. Men kan dan eens zien watKoegraB, hetwelk vóór 100 jaar, toes het pas polder werd en 50 jaar later ook nog een wildernis was, waar zoo goed als niets geteeld kon worden, thans kan voortbrengen. Ook zal er een optocht gehouden worden en tot slot een schitterend vuurwerk. Besloten werd een Eere-Comité te benoemen, bestaande uit de volgende heeren: W. Houwing, burgemeester der gemeente HelderJhr. de Beyer, burgemeester der gemeente Callants- oog; P. Loopuit, dykgraaf van den polder „het Koegras"Jhr. van Fo- reest, oud-dykgraaf van den polder „het Koegras", en de stelling-com mandant der stelling Helder. Verder werd een Hoofdcommité benoemd, bestaande uit de heeren M. Vries, A. de Heer, J. Kossen, J. Tigchelaar, C. Kant, J. v. d. Veer, K. Bregman, M. Keppel, A. Grin, J. Slikker Jz., D. Vries, C. Hoogscha- gen Sr. en J. de Vries. Nu werd een commissie benoemd voor insameling der gelden, be staande uit de heeren A. Noorden, G. de Graaf, C. Hoogschageri Jr., P. Nieuwland, Kootstra, waaraan nog twee leden van het hoofdcomité zul len worden toegevoegd. Hierna werd een commissie voor de tentoonstel ling benoemd, bestaande u:t de hee ren S. Biersteker Jr., C. Hoogscha- gen Sr., Kootstra, Spanjaard, G. v. d. Veer, P. Del ver, J. de Vries en P. i Beurs. Als leden eener commissie voor vermakelijkheden werden gekozen de volgende heerenS. Biersteker Jz., J. Slikker Cz., A. Noorden, G. Ruiten burg, A. J. Swaerts Jr., M. v. Eeten J. Blauwboer. En hiermede was voorloopig het commissie benoemen afgeloopen. Be sloten werd, om h9t feest einde Augustus of begin September te houden. Hoelang het feest zal duren kon nu nog niet worden uitgemaakt, doch zeker is het, dat een ieder er vol van is, en dat dit feest oen on vergetelijk feest zal worden voor polder. Uit hst politle-rapport. Een beschonken matroos, dienende aan boord van Hr. Ms. Noord-Bra bant, is gisterenavond in eene in de Spoorstraat staande vigelante van den stalhouder Thyssen gesprongen en heeft de kusBenbekleeding daarvan opzetteiyk vernield. .Proces-verbaal wordt opgemaakt. Geboren: TRIJNTJE, Dochter van D. KONINGSTSIN en C. KONINGSTEINBuis. Helder, 1 Januari 1917. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lyden, in den ouderdom van ruim 60 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARINA CATHARINA ROSKAM, Wed. van den Heer A. BELS, Helder, 1 Jan. 1917. Ankerpark 11. Uit aller naam, A. M. M. BELS. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Morgenmiddag (Woensdag) 2 uur met een EXTRA pracht-programma. DE DIRECTIE. S.- en G.-Vereenlging Verplichte vergadering voor Dames- en Heeren-leden, op VRIJDAG 5 JANUARI a.s., in Café „Da Pool", 's avonds 8 uur precies. HET BESTUUR. Dankbetuiging. Door deze betuigen wy onzen har- telljken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, zoowel van binnen als buiten deze gemeente, voor de vele bewyzen van belangstelling bij ons vyf en twintig-jarig huweiyksfeest ondervonden. vK, KWAST en Echtgenoote. Voordam, Alkmaar. Dankbetuiging. Het bestuur van de afd. Helder van de „Vereeniging tot bevordering van de Gezondheid in de Grafische Vakken" brengt hiermede haar op rechten dank aan allen, die tot het welslagen van den bloemendag mede werkten, in het by zonder aan de directie van „Tivoli", voor de royale wyze, waarop zy deze Vereeniging steunde. C. GORTER, Rijwielhersteller, Langeatraat 51, wenscht zyn geachte plaatsgenoote een gelukkig Nieuwjaar. p.f. A. COLTOF, Binnenhavpn. Met dank voor het Oude en aan bevelend voor het Nieuwe, wordt begunstigers en vrienden een gelukkig jaar 1917 toegewenscht door Joh. J. ISRAËL en Echtgenoote. Knninffdwarpstrant 44e. Aan vrienden en bekenden en oud- cliöntèle een gelukkig Nieuwjaar toe geweuscht. P. v. SCHIJNDEL en Echtgenoote. Koogerstraat. Burg. Texel. Aan familie, vrienden en bekenden, M. g. voor 1917. Familie RAAP, Postdwarsweg, Nijmegen. Dinsdagavond 8 uur: BIJBELLEZING door Da. T. KLOOSTERMAN, van Alkmaar. „Het Noorden". Van vorderingen ten laste van bovengenoemde Fabriek gelieve men vóór 16 Januari a. a. rekeningen in te zenden. De Directeur, G. DE BEURS. VERLOREN een taachje, inh. eeu Zilv. Rozenkrans en een armbandje. Tegen belooning terug te bezorgen Parallelweg 68. VERLOREN. Maandagavond aan grijsbonten Jongenskraag. Gaande van Gasstraat naar Gravenstraat. Tegen belooning terug te Gravenstraat 58. Gevraagd een flinke Dienstbode, voor dag en nacht. Hoog loon. Van goede getuigen voorzien. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd in den Polder zoo spoe dig mogeiyk een nette Burger- hulshoudster bij twee menschen. Liefst boven de 30 jaar. Brieven franco onder No. 401 aan het Bureau van dit blad. Voor direct gevraagd: flink dagmeisje, j Mevrouw TAPPERWIJN. Zich aan te melden Weststraat 46, 's avonds na 8 uur. Gevraagd een flink Dagmeisje, niet beneden de 17 jaar, tegen hoog loon. Adres: Spoorstraat 120. Stoomwasscherlj „Den Helder". Zoo spoedig mogeiyk gevraagd tegen hoog loon, Strijksters en Mangel- melsjes. Winkel Hulshouding. Juffr. b. z. a. voor winkel én als hulp in de huishouding. Br. onder No. 411, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een Winkeljuffrouw, goed schrift vereischte. Eigenhandig geschreven aanbieding onder no. 404, Bureau van dit blad. Nette Loopjongen of Loopmeisje gevraagd. Adres: Apotheek, Kanaalweg 57. Wordt gevraagd: klein halsje of gedeeltelijke woning, liefst omtrek Zuidstraat, voor alleenwonende Juf frouw. Huurprys f 1.76 k f2.-. Brieven, onder No. 409, Bureau vau dit blad. Gevraagd een nette inzeeper, 2 gulden per week, bij A. J- DAMEN, Coiffeur, Koningstraat 98. Gevraagd een Huls (liefst vry), huurprys ongeveer f 250 A f 350. Brieven onder No. 412 aan het Bur. v. d. blad. Slaapgelegenheid aangeboden voor twee k drie nette personen tevens san kamsrtjo, om te studeeren. Adres: Bureau dezer Courant. Aangeboden een zoo goed als nieuwe eleotrlaeer-maohlne, voor f 17.50. Adres: Bureau van dit blad. Te koop ean goed onderhouden Promenadewagan. Adres: Jan in 't Veltstraat 132. Te koop wegens best werkmansrijwiel. Adres: Smidstraat 7. Te koop een goed tweedehands Blllard met 2 stel ivoren ballen, tegen biliyken prijs. Tebevragen Cantine Genie, Buiten haven alhier. Ondergeteekendö maakt aan baar ge achte plaatsgenooten bekend, dat zij «en Winkel heeft ge- opend In Kruidenierswaren, Koek en andere artikelen. Beleefd aanbevelend, MeJ. GOOTJES-EELMAN, EMMASTRAAT 30. Ia- (li Verkoop van Te koop en te zien: des morgens van 10 tet IS en des middags van 2 tot 4 uur. In peen geval 'ravonds. Beleefd geeft ondergeteekende met dezen te kennen, dat hij zijn ZAAK In Schoenwerk en Leder 20 Oec. heeft overgedragen aan zijn beide zoons J. M. HOOGENBOSCH. De zaak zal worden voortgezet onder de firma P. HOOGENBOSCH. Dank zeggend voor bet In die vele jaren genoten vertrouwen, beveelt ondergeteekende zijn opvolgers weer tn dezelfde gunst aaa. Hoogathttnd, P. HOOGENBOSCH Jz. ReHecteerende op bovenstaande, bevelen ondergeteekenden zich beleefd aan. Anno 1860. Intero» Tel. Z22. binnen en buiten de gemeente, op alle plaatsen des Rijks. Directe uitbetaling van marinewissels. Sluiten beleeningen, prolongatlën op ter beurze genoteerde fondsen.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 6