Heldersche Courant van Zaterdag 6 Jan. 1917. Tsxsl, 6 Jan. De bemanning van de blazerscbuit T.X. 1 heeft in de Waddenzee opge- vischt een kistje met een koperen ■lootje, waarop de naam W. J. Not t&ge. Het bevat eenige borstels, kammen, papieren en portretten, waaronder er een met het adres: W. J. Nottage, Seaman, No. 1 Mess. H. M. S. Hornet, P. P. O. London. Landbouwers en veeboeren klagen over gebrek aan arbeidskrachten, daar velen, die eerder landwerk ver richtten, thans weer plaats zoeken op de visscbers vloot. Vooral met het mosselen- en garnalenvangen worden hooge besommingen gemaakt. Nooit was de prijs van bot zoo hoog als in de laatste dagen het geval was. Aan den afslag werd zelfs 86 ct. besteed per K.G. Ook voor het nest, tegenwoordig verdoopt in tpuf", worden weer hooger prezen gemaakt. Met den vlasbouw werden in het vorig jaar zulke reu zen winsten ver kregen, dat vele verbouwers 't plan hebben om dit Jaar nog meer van hun land met vlaszaad te bezaaien. Naar wij vernemen-is b(j 't storm achtige weer van gisteren, door den zwaren golfslag, aan den zeeduk van het Horntje heel wat schade ont staan. Naar men weet zijn in de laatste jaren tonnen gouds besteed tot behoud van dien dijk. Ook de zeedijk van den Prins Hendrik-polder werd opnieuw beschadigd. Wlsrlngsn. De heer W. C. van Setten van der Meer, hoofd der O. L. school te Wes- terland, was met de Kerstdagen en verdere vacantietljd met zijn gezin van 't eiland. Thuis gekomen zijnde was de woDing precies eender zooals men die verlaten had. Maar o wee, uit een in een kastje staand geldkistje vermiste men ruim f 30.— in geldswaardig papier enz. Hoe kwam dat, vroeg men zich af Deuren, ramen, kasten, geldkist enz., alles was gesloten, niets gefor ceerd. Ook in de school was men bezig geweest. De heer v. d. Meer heeft van het voorgevallene bij den Burgemeester aangifte gedaan. Deze belastte de ge meente-politie direct met een onder zoek. Een aantal opge-schoten knapen heeft men reeds in verhoor genomen. Of er in deze duistere zaak licht zal komen is een groote vraag. D8 heeren Joh. Numeljer, Aris Engel Pz. en Jan Engel Jz. van den landstorm, jaarklasse 1917, zijn bij de 1.1. Woensdag te Schagen gehouden militie-keuring goedgekeurd. Voor het bedienen der riolen en ledigen der gemeente-putten in het dorp den Oever, heeft de werkman J. Wiegman bedankt. Een al te karig loon, hetwelk hein daarvoor werd uit gekeerd, is de oorzaak daarvan. Bijzondere aandacht begint men hier te schenken aan de regelingen van militaire verloven. Visschers zoons en knechts kun nen met gering moeite 1,2 en sommi gen 8 maanden en meer verlof kriigen, terwjjl zoons en knechts van land bouwers en anderen, met de grootst mogelijke inspanning slechts l,2k8 dagen verkrijgen. Breszand. Naar wij vernemen zullen de cate chisaties van den Protestantenbond, wegens het vertrek van mejuffrouw Snellen, voortaan door Ds. Onnekes van den Helder worden waargenomen. Burgerl.Stand v.Anna Paulowna, over de maand December 1916. GEBORENWillem, z. v. Joban- nes Albei tus v. Rijn en Anna Marga retha v. d. Holst. Antoni, d. v. Wouter v. Weelden en Wilhelmina v. d. Hoonaard. Jan, z. v. Cornelis Tljsen en van Aagje Renoij. Anna Jacoba, d. v. Jacob v. Duin en van Anna Schotvanger. Simon, z. v. Simon Tijsen en van Antje Stammes. Calha- rina Francina, d. v. Petrus Francis- cus Dietvorst en Catharina Feyen. Herman, z. v. Louris Biaauboer en Trijntje Vader. Marie Margaretha, d. v. J. Molenaar en Aaltje Raven. Jacoba, d. v. Marinus de Ridder en Jacoba de Ridder. Keunje Petronella, d. v. Jan Bakelaar en Grieije Zwart. Jeroen Petrus, z. v. Cornelis Looijen- 8tejjn en Maria Cornelia Berkhout. Riemert Pieter, z. v. Lucris Tjittes en Antje de Jong. ONDERTROUWDJohannes Adri- anus v. Duuren, 23 j. en Neeltje Kaan, 26 j. Arend Heerschap, 28 j en Maria E vertse. 26 j. George Willem Waiboer, 31 j. en Maria, Cornelia, Jacoba v. Elterea. Jan Jacob Zwaag, 28 j. en Brechtje Pranger, 29 j. GETROUWDGtfsbert Meerveld en Teuntje Hoenson. Arend Heer schap en Maria Evertse. Johannes Adrianus v. Duuren en Neeltje Kaan. OVERLEDENLevenloos aange geven kind van Willem Orjj en Cor nelia Groeneveld. Overleden te Helder, Bouwen v. Twuyver, 73 j., weduw naar van Guurtje v. d. Vlies.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3