Heldersche Courant van Donderdag 22 Februari. Wieringen. In 't hotel van den heer M. de Haan te Hippolytushoef vergaderde in combinatie met de werkgevers op Wieringen j.1. Zaterdag de Wieringer Vracht-Vaartvereeniging. De opkomst was zeer goed. In de vergadering van de W.V.V werd besloten het bestuur alsnog met 2 leden uit te breiden. Gekozen werden daarvoor de heeren Joh. Btis en C. A. Duyoker. Beiden namen 'taan. In de gecombineerde vergadering volgde uitvoerige besprekingen over de vrachttarieven, welke op enkele uitzonderingen na, aller goedkeuring wegdroegen. De werkgevers dron gen er op aan, dat de schippers in den herfst voor voldoende scheeps ruimte moesten zorgen. Besloten werd een gesalarieerd ambtenaar aan te stellen, bij wien de schippers geregeld hun verblijf enz. elders moeten op geven. Yan de kant der handelaars zal men de te verzenden goederen dan ook zoo veel mogelijk is, opgeven. Op deze wijze verkrijgt men van weerskanten meer voeling met elkaar. Tevens werd besloten een uniformq, charter in te voeren, waarna sluiting volgde. In 't hotel .Lont" hield de Land- stormvereeniging jaarkl. 1906, '07, '08 en '09 alhier j.1. Zondag een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer C. P. Kaan opende en heette allen welkom, waarna door den secretaris, den heer S. Jongkind, notulen werden voorge lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna volgde voor lozing van de adressen, welke door de vereeniging aan Z.Ex. den heer Minister van Oorlog en aan de Tweede Kamer der Staten Generaal waren verzonden. De inhoud droeg aller goedkeuring weg. Tot afgevaardigde naar de Lande lljke vergadering welke binnenkort te Amsterdam zal worden gehouden werd benoemd de heer S. Jongkind, welke de benoeming aanneemt. Bij rondvraag zegt de heer Albert Vroone, dat een lid hem gevraagd had of de contributie die f 0.10 per week bedraagt, niet verminderd kon worden. Voorzitter zegt, dat zoo iets moeilijk zal gaan, omdat het voeren van doorloöpendé aktie nog aj veel geld kost. Ook anderen gaan hiermee accoord en vinden de con tributie niet te hoog, zoódat men besluit deze ongewijzigd te laten. Voorzitter deelde nog mede, dat van de 44 landstormers der boven genoemde jaarklassen reeds 36 lid der vereeniging waren en hij hoopte dan de nog resteerende 8 spoedig zullen toetreden. Met dank aan hen die zoo belang loos de contributie inden, sluit voor zitter de vergadering. De door de Vereenigiging .Omhoog" te organiseeren huisvlljttentoonstel ling zal gehouden worden op 2, 6. 4 en 6 Maart 1917 in de achterzaal van het Hotel .De Witte Zwaan" te Hippolytushoef. De Nuts vereeniging .Oost Wierin gen" hield j.1. Zaterdagavond eeD bijeenkomst in 't lokaal van den heer J. Vroom te Oosterland. De opkomst was zeer goed. De voorzitter, de heer Spaander, opende met een hartelijk welkom, waarna men het programma begon af te werken. Een blijspel getiteld .Studentenleven" en een dramatische schets getiteld „Vleugel lam werden goed opgevoerd. Ook de door verschillende heeren ten beste gegeven voordrachten verwierven veel bijval. Het een en ander werd afgewisseld door muziek van de muziekkapel van de zangvereeniging „Exelsior", hetwelk zeer aardig door de zaal klonk. Met een woord van dank voor aller medewerking en het welslagen dezer bijeenkomst, sloot de voorzitter te middernacht deze prettige feestavond. Tot de zeldzaamheden behoort zeker wel het volgendeEen koe van den veehouder J. Koorn te Smerp, heeft binnen een jaar tljds 4 (vier) beste kuikalvers ter wereld gebracht. Tot notaris voor ons eiland is als opvolger van wfllen den heer H. A. J. v. d. Speek Obreen, benoemd de heer H. P. J. D. van der Speek Obróen, zoon van aen overledene, candidaat- notaris alhier. De wensch van de Wieringers, is door deze benoeming geheel opgegaan, omdat men voor den heer Obreen Jr. alle sympathie heeft. Door 8 personen uit Winkel is een brutaal stukje van waaghalzerij onder nomen. Zaterdag 1.1. giDgen zij bij Kolhorn op 't zeeijs, met de bedoeling om gevogelte te schieten. Ongemerkt redea z{j per schaats, hoogstgelukkig buiten het vaarwater „De Sloot" om al verder, totdat zfj plotseling op ons eiland terecht kwamen. Ervaren zeelui raadden bun den terugtocht sterk af, doch goede raad werd in den wind geslagen en gingen zij weer per schaats terug. Vata uit Winkel seinde men gelukkig de goede over komst. Hetzelfde geval was het met den jongeheer S. van hier, welke ook op 't zeeijs per schaats maar doorreed zonder er bij na te denken welk ge vaarlijk spel hij speelde, 's Avonds seinde hij goed en wel in Nieuwediep te zijn aangekomen. Alles liep dus goed af. Texel, 20 Febr. Bij den jaarlljkschen verkoop van hakhout, in het Doolhof gehouden, was 't aantal kooplustigen heel wat grooter dan anders. De opbrengst van dit hakhout was ruim f 120.—. Nu ook de uitvoer van vee, ge durende den winter, met groote moeieltjkheden gepaard ging, is hier heel wat vee aanwezig, bestemd voor den vasten wal. Ook moeten ettelijke paarden worden vervoerd. Het Ijs in de haven is overal opgebroken, zoodat mat het veevervoer kan worden aan gevangen, zoodra de yBtoestand in zee dit toelaat. Men ziet hier met verlangen uit naar 't tot stand komen eener bouw vereniging, aangezien op enkele dorpen bepaald woningnood heerscht.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3