WOLLEN JAPONSTOFFEN Afslag Rundvieesch prijs der gebakjes Is 5 ct. p. stuk. DE OORLOG. Goedkoop eten. Advertentiën. „HALLELUJA", OPENBARnimfOERING kanaalweg DF 70KT" keizerstraat Afdeeling: JAPON STOFFEN ZWARTE EN GEKLEURDE als: Serges, Kamgarens, Velours, Lakens, Mohairs, Luster, Cheviots, alsook in: Zijde, Eolienes, Voile-Stoffen en Mousselines 1 I. GRUNWALD - HELDER Ambachtsschool voor Helder en Omstreken N.V. Stoombootdienst van Geb. Zur Mühlen GOEDKOOP REIZEN! CASINO e» Verlichting mei lampions ATTENTIEl „DE VLIJT G. DE BARBANSON, Molenplein. BOELHUIS OPENBAREVERKOQPING diverss meubilaire- inboedelgoederen. GEPERST HAVESSTROO, Rundvleesch, Kallsvleesch, De revolutie in Rusland. Hoe langer hoe meer blijkt, ook uit de berichten uit St. Petersburg, dat de sociaal democratie in Rusland meer en meer het heft in handen neemt. Wel biyft de voorloopige regeering aan het bewind, doch de gebeurtenissen geven duidelijk aan, dat zy vele en groote concessies heeft moeten doen. Door de afgevaardigden der arbei ders en militairen is een oproep tot het proletariaat der geheele wereld, inzonderheid aan dat van Duitschland gericht, waarin het wordt aange maand, om de kluisters der autokratie te verbreken, volgens het voorbeeld van het Russische volk te weigeren om te blijven dienen tot middel van geweldpleging in de handen der koningen, bezittende klassen bankiers en eindelijk op te houden met het gruwelijke en menschont eerende bloedbad. Het oogenblik is aangebroken, dat de volken de be slissing over oorlog en vrede zelf moeten nemen. Terzelfder tijd roept de proclamatie de hardnekkige verdediging van de vrijheid tegen de bemoeiingen der reactionairen in binnen- en buitenland uit. De Russische revolutie zal niet wijken voor de bajonetten van ver overaars, noch zal zich door een militaire macht uit den vreemde laten verpletteren. Verder komen uit St. Petersburg tal van berichten over optochten van arbeiders en soldaten, waarbij allerlei roode vaandels werden medegedragen, waarop verschillende opwekkingen voor kwamen om de verkregen vrij heid tegen den Duitschen vijand te verdedigen. Verschillende deputaties uit het Zuiden des lands, o.a. van de Zwarte Zee vloot, kwamen te St. Petersburg aan en betuigden de trouw aan de voorloopige regeering. De vloot en de garnizoenen der Zuidelijke steden zouden bezield zijn door den wensch den strijd te voeren tot de volledige overwinning zal zijn be haald. Uit al deze berichten zou opmaken, dat de oorlog met groote kracht zal worden voortgezet, althans, wanneer het weer mogelijk is de gewone gang van zaken te herstellen, Berichten uit Berlijn en Stockholm maken echter melding van gebeurte nissen, die niet zeer bevorderlijk zyn veor een spoedig herstel der orde. Onder meer zou de arbeidersraad zich reeds in twee groepen gesplitst heb ben, aangezien de meerderheid de propaganda der voorloopige regeeriüg afkeurde. Door deze afgescheiden party werd een nieuw centraal comité gevormd. Het spoorweg- en telegraaf personeel ging tot de nieuwe partij over, zoodat doze twee belangrijke verkeersmiddelen beheerscht. Ook de troepen te St. Petersburg zouden er zich bij hebben aangesloten. Door het comité werd in het socialistische blad „Prawda" bekend gemaakt, dat naar zyn meening zoo spoedig mogelijk een einde moest worden gemaakt, aan den misdaaigen oorlog. De Minister van Justitie, Kerenski, zou zich in een vergadering der kadetten en der" socialistische party, verklaard hebben voor een spoedigen vrede. Generaal Iwanof, een der bekende Russische aanvoerders, is te Kiel aangehouden. Hij wordt naar St. Petersburg overgebracht. Da Centralen an Rusland. Nieuwe vredesvoorstellen? Naar uit Milaan aan de „Daily Telegraph'' geseind wordt, is de Keizer van Oostenrijk, vergezeld door den minister van buitenlandsehe zaken, Graaf OzerniD, plotseling naar Beriyn vertrokken, en houdt dit verband met nieuwe vredesvoorstellen welke aan de geallieerden zullen worden gedaan. Het voorwendsel hiervoor zou de Russische revolutie zyn. Dit bericht wordt bevestigd door een artikel in de „Neue Freie Presse' over de reis van Graaf Czerninnaar .Beriyn. In dit artikel wordt betoogd, dat een Rusland, dat zich aan bin nenlandsche politiek zou wyden, en waarin voor panslavistische ideeöD geen plaats meer zal zyn, geen vyand van Duitschland meer zal zyn. Tus- Bchen een Rusland zonder verove ringspolitiek en do Centralen bestaat niet de minste reden tot oorlog. Naar bet blad meent zal Engeland wel pogen het voor te stellen of Duitsch land de vryheid in Rusland bedreigt, doch zal het niet moeiiyk vallen de Russen tot andere gedachten te brengen. De Russische revolutie ls thans zoover gevorderd, dat alle Btaten verplicht zyn hun politiek ten opzichte van Rusland aan een her ziening te onderwerpen. Daarom zegt het blad is Czernin naar Beriyn gegaan, om de besprekingen, die de vorige maal waren begoonen, te voltooien. ook ernstige verliezen aan dooden en gewonden. In Champagne mislukten de Fran- sche aanvallen die ten doel hadden de verloren loopgraven te hernemen. Eveneens was dit het geval met de aanvallen van den vyand op don linker Maasoever. Het Fransche communiqué van den 28sten meldde het verloren gaan van gedeelten der voorste verschansingen ten W. van Maisons de Champagne. De aanval werd ook uitgevoerd tegen Maisons de Champagne zelf, doch hier werden de Duitschers teruggeslagen. Op het front tusschen Aisna en Somme bleef de toestand ongeveer hetzelfde. Bezuiden de Oise vermees terden de Franschen gedurende de krygsverrichtingen der laatste dagen opslagplaatsen van munitie en oor- logsmaterieel. -In de streek van Coucy kwamen zij in 48 uur moer dan 6 K.M. vooruit. De zware artillerie werd naar voren gebracht en begon de Dultsche versterkingen te beschieten. Van Engelsche zyde wordt de vermeestering van het dorp Neuville- Bourjonval (ten O. van Bertincourt) gemeld. Dit was het resultaat van een scherp gevecht, waarby de Duit schers gevoelige verliezen leden. Verder meldt het bericht dat tegenstand der Duitschers op het noordeiyk deel van het in beweging zynde front voortduurt. Croisilles beschouwen zy blijkbaar als een punt van groot tactisch belang. Het wordt dan ook hardnekkig door hen ver dedigd. Aan weerszyden van deze plaats dringen de Eogelschen echter steeds verder op, zoodat de vyand hier steeds meer in het nauw raakt. De ruitery bewyat by de operaties goede diensten. Door charges op de stellingen waarin machinegeweren geplaatst waren, werden verscheidene van deze wapens vermeesierd. In de dorpen Villera Faucon 6n Saulcourt vermeesterden zij er vyf. Verder naar het zuiden houden de Engelsche voorposten Etreillers (ten W. van St. Quontin), Vaux (ten Z. van Etreillers) en Villeveque (ten N. v. Etreillers) bezet. Het front loopt hier dus als een wig naar voren. Da punt daarvan (by Etreillers) ligt op B'/i myi W.ZW. van St. Qaentin. Uit het Eagelscbo hoofdkwartier wordt verder nog als een bijzonder heid gemeld, dat de Duitsche keizer en veldmaarschalk von Hindenburg zich den 10 Maart te Roiael (oostelyk van Peronne) bevonden. Van de overige fronten in Europa worden geen gebeurtenissen van be lang' gemeld. Do gevechtsactie be paalt zich hoofdzakeiyk tot patrouille ondernemingen en kleine overvallen. De legerberlchten «an 28 en 29 Maart. Van het W e s t e 1 y k front. Hoever de Duitsche hoofdmacht ia teruggetrokken, of dat zy nog terug trekt, is nog niet uit te maken. De Duitsche legerb3richten geven nog steeds berichten over gevechten tus schen de geallieerden en achterhoeden en dekkingstroepen. Zoo handig gaan deze hierbij te werk, dit wordt al thans van Duitsche zijde medegedeeld, dat de vyand soms niet weet of hy zich tegenover de hoofdmacht, dan wel tegenover dergelyke achterge laten afdeelingen bevindt. Deze troepen houden eerst stand, trekken dan langzaam terug, waardoor zy den vyand in het bereik der Duitsche artillerie lokken, en gaan, nadat dit onderdeel zyn taak heeft verricht, weer tot den aanval over. Slagen zy erin den vyand te verdry ven, dan be gint hetzelfde spel weer. Het legerbericht van den 29sten maakt verder melding van levendige artilleriegevechton tus3chen Lens en Atrecht. Ten N.O. van Bapaume, by Croisilles en Ecoust St. Mein, ontspon zich Woensdag een levendig gevecht, dat eindigde met de gevangenneming van 1 officier en 64 man door de de Duitschers. De Engelschen leden Ia Egypte behaalden de Eogel schen een succes. De troepen die op 15 mijl van Rafa vooruitgeschoven waren, teneinde den spoorwegaanleg te beachermeD, geraakten in gevecht met vyandeiyke afdeeiingen ter sterkte van ongeveer 200 man. De Engelschen berokkenden den vijand zware verliezen, namen 900 man gevangen en veroverden twee Oosten- ryksche houwitsers. Onder de ge vangenen bevinden zich een generaal, (de bevelhebber van de 53ste Turk- scbe divisie), 4 Oostenrljksche offi cieren en 82 Duitschers en Oosten rijkers. Van het geveehtsterrein in Me- sopotamiö wordt van Turksche zijde medegedeeld, dat op den lin keroever van do Tigris de Engelschen door tegenaanvallen der Turken teruggedreven werden. 180 man wer den gevangen genomen. De buit be stond uit 6 machinegeweren, drie automatische geweren, alsmede een groote hoeveelheid munitie. Da dulkbaat- en mljnoerleg. In de hoofdcommissie van den Duitschen Ryksdag heeft von Capelle, Rijksminister van Marine, ee mededeelingen gedaan over den duik bootenoorlog. Volgens hem waren alle gekoesterde verwachtingen ver vuld. Het resultaat van Februari, de kortste maand, waarby de actie nog belemmerd werd door ys en mist, geeft alle hoop voor de toekomst. De berichten over verliezen van de onderzeevloot, gelijk die van vyande lyke zijde de wereld worden ingestuurd, noemde de Minister verzonnen. Deze verliezen bleven beneden de laagste grenzen, die men had gesteld. Daaren tegen werden de verliezen door den nieuwen aanbouw verre overtroffen. De uitwerking van den duikbooten oorlog is te constateeren. Reeds thans is overal in het afgesloten gebied de scheepvaart zeer beperkt. In hoofd zaak is dit toe te schryven aan de houding der onzydigen. Met ingeno menhetd werd door de Duitsche Marine geconstateerd, dat de neutrale scheepvaart het afgesloten gebied mydt. Wanneer een onzydig schip in don grond moet worden geboord, is dat voor de Duitsche Marine een smartelijke, harde, maar onvoorwaar delijke noodzakeiykheid. Uit Ohristiania wordt gemeld, dat de Noorsche stoomschepen. Marshall", „Sandvig" en „Nova" in den grond zyn geboord. Een Engelsch bericht maakt mel- diog van de torpedeering van het stoomschip „Alnwick Castle" (5900 ton), op 820 mijl afstand van het naastbljzijnde land. Voor dien tyd had het schip de bemanning van een ander getorpedeerd vaartuig opgenomen. Opvarenden en passagiers verlieten het schip in 6 booten. Een daarvan bereikte de Spaansche kust. Ia deze boot waren 29 menschen, 8 daarvan waren bezweken. De overigen hadden alle bevroren ledematen. Drie booten waarin zich te zamen 78 overlevenden en 6 lyken bevonden, werden opge pikt. Een boot wordt nog vermist. Van Fransche zyde wordt gemeld, dat ondanks den duikbootenoorlog het verkeer in de Fransche havens toeneemt. In Februari kwamen ge middeld 95 schepen per dag binnen. Voor de eerste 14 dagen van Maart bedroeg dit getal 110, terwyi het voor het tyd vak van 16 tot 25 Maart steeg tot 181. Ook bij den koleninvoer is vermeerdering merkbaar. Van Duitsche zijde wordt opnieuw een o /erzicht openbaar gemaakt over de resultaten van den duikbootoorlog over de maand Februari. Volgens deze mededeeling werden 868 koop vaarders met een bruto inhoud van 782 600 ton vernietigd. Daarvan waren 292 schepen onder vyandeiyke vlag en wel 109 Eagelsche, 47 Fransche, 28 Italiaansche, 8 Russische, 4 Bel giache, 2 Portugeesche en 1 Japansch. Van 38 schepen kon naam en natio naliteit niet worden waargenomen. Ten minste 20 daarvan moeten Engel sche zyn, zoodat het verlies aan Engelsche scheep3ruimte in Febr. op rond 500.000 ton mag worden geschat. Van de 76 onzydige schepen waren 88 Noorsche, 14 Nederlandsche, 18 Grieksche, 7 Zweedsche, 6 Spaansche, 3 Amerikaansche en 1 Portugeeseh. Van 475.000 ton in den grond geboorde scheepsruimte kon de lading niet worden vastgesteld. Van de andere 306.500 ton was de lading als volgt; 49.000 ton oor logstuig, 91.600 ton steenkool, 16.000 ton olie en petroleum, 16.800 ton salpeter. 4800 ton Ijzer, 11.300 ton erts, 550 ton metaal, $0.000 ton graan, 14.800 ton andere levensmid delen, 8700 ton veevoer, 36 500 M9. hout, 23.103 ton gemengde ladingen, waaronder 1500 balen huiden. Boven dien ongeveer 15.000 ton en 70 000 M8. stukgoed, verder 800 paarden en 8 millioen mark aan goud, Da Vareenlgde Staten en Duitschland. Naar uit New York wordt gemeld, zal de president Woensdag of Donder dag het congres toespreken. Hy zal daarby zeggen, dat het land tot den oorlog gedwongen is en er zich neer moet leggen, Onder de maatregelen waarop door den minister van Financiën in een kabinetsvergadering heeft aangedron gen zou o.m. behooren de uitgifte van een leeningjvan 200.000.000 doll. v. de geallieerden. Verder zouden de vol gende voorstellen besproken zijn ontwikkeling van d6n industrieelen bijstand ten dienste der geallieerden, gebruik van de zeemacht der Ver- eenigde gtaten tot de uiterste grens, ten einde duikbooten te vernietigen, do onverwyide uitzending van oen leger, by wijze van betooging, van ongeveer 10.000 soldaten van het veldleger, ten einde de Amerikaansche vlag aan het Westelijke front te planten, zoomede een begin te maken met de voorbereidselen voor algemee- een legerdienst, met (jen aanbouw van een nationale vloot van houten vrachtschepen, ten einde de gestadige aanvnlliug te verzekeren van de tonnemaat, die Duitsche duikbooten vernielen en derhalve het Duitsche program v$st en zeker in duigen re laten vallen. Volgens den Washingtonschrn correspondent van de New York Tribune maakt Wilson den indruk van de aangeduide voorstellen ln hoofdzaak te zullen steunen. In 84 van de'48 staten is de mobi lisatie van de militie aan den gang (Deze militie moet m9n niet ver warren met het staande leger. Zy komt eenlgszins overeen met de Fransche territoriale troepeD). ïyden; wy achten die tot zekere hoogte zelfs gewonscht, wijl er onbe grijpelijker wys een groep Neder landers is, die nog maar steeds niets voelt van de vernederingen, dis wy telkens weer van Eagelsche zyde ondergaan. Maar wy mogen daarby niet uit het oög verliezen, dat het geen wy van onze Oosteiyken nabuur moeten dulden, niet minder ergeriyk is. Ook hy maakt het ten onzen aan zien zeer bar, en een officieus com mentaar mag niet verzuimen, als de zaken worden uitgezet voor het Neder landsche publiek, daar evenzeer na druk op te leggen. Wy moeten naar beide zyden onze oogen open houden en erkennen, dat de moeilijkheden, waarin ons land verkeert, in geiyke mate aan Duitschland en aan Eageland zyn te wijten. Onze uitvoerhandel. Er zyn maatregelen in overweglDg, om onzen uitvoerhandel op gansch andere leest te schoeien, dan tot nu het geval is. Dezer dagen kan men verwachten een opheffing van alle Rijkscom missies. Daarna zal de uitvoerhandel worden geconcentreerd in een soort van semi officieels naamlobze ven nootschap VQor den uitvoer, waar voor de leden van de Commissie van Bijstand voor de Distributie als college van commissarissen zullen optreden. Men hoopt aldus onzen gansthen uitvoerhandel te concentreeren in een centraal bureau. Yan bevoegde zyde wordt meege deeld, dat Woensdag in de vergade ring te Amsterdam van de Holland ache Maatschappy van Landbouw gedane mededeeliDg, dat de minister van landbouw, ny verheid en handel vergunning zou hebben verleend, boven de reeds uitgevoerde 1600 stuks 8tamboekvee alsnog 1600 stuks naar Duitschland en Oostenryk ujt voeren, onjuist is. BUITENLAND. De grondwettelijke waarborgen In Spanje geschorst. Uit Madrid wordt dd. 29 Maait gemeld, dat by koninkiyk besluit de grondwettelijke waarborgen alle provincies van het ryk zyn ge schorst. Waarschijnlijk houdt deze maatregel verband met een drei gende algemeene staking, waartoe de vakvereenigingen in geheime ver gadering hadden besloten, als protest tegen de buitengewone duurte, die zij aan mateloozen uitvoer wijten. De Deenssho antlllen. Volgens bericht aan den Deen schen gezant te Washington worden de Deensche Antillen 81 Maart aan de Vereenigde Staten overgedragen. BINNENLAND. Onze Scheepvaart. De N.Rott.Ct. schryft Dezer dagen heeft in een groot gedeelte van de Nederlandsche pers een bericht de rondte gedaan, dat Eageland niet langer bereid is voor de Nederlandsche scheepvaart op Amerike faciliteiten te verschaffen met betrekking tot het aandoen van Halifax in plaats van een Engelsche haven, zoodat dus de Nederlandsche vaart weer gedwongen is door het versperde gebied te koersen. Dit be richt heeft nog al beroering verwekt alsof het een nieuwtje was. De Amsterdamsche Beurs zelfs, waar men toch op de hoogte van 's lands aan gelegenheden behoorde te zyn, ge raakte er eenigermate door van streek. En nu komt daar Woensdag de mede deeling, dat het broodrantsoen wordt Ingekrompen, met de officieuss toe lichting, dat dit noodzakelijk ia wegens pe belemmering, die onze handels vaart weer ondervindt. Het blad brengt in herinnering dat reeds 17 Maart werd medegedeelt dat de overeenkomst in zake het aandoen van Halifax door Engeland niet na geleefd zou worden. Dit wat het ge volg van de houding van onze regee ring ten opzichte van de „Melita". Van 14 Maart af duurt reeds deze toestand. De verreikende beteekenis van deze Engelsche plagerij springt in het oog. Voor ons land heeft zy verstrekkende beteekenis. Tegelyker- tyd maakt het blad evenwel de op merking, dat het officieuss commen taar op het besluit tot vermindering van het broodrantsoen, zeer eenzijdig is, omdat het uitsluitend het licht laat vallen op de ergeriyke bernoei- ïyking, welke Engeland ons in den weg legt. Daarby had echter niet nagelaten mogen worden, tevens naar voren te brengen, dat de duikboot oorlog, die van Duitsche zijde wordt gevoerd, en de torpedeering vaneen vyftal graanschepen onder de wel bekende zeven, die op 22 Februari van Falmouth zijn uitgevaren ons evenzeer de moeiiykheden aanmerke ïyk hebben vergroot. Er is geen be zwaar tegen, indien in de Nederland sche pers ook officieus de aandacht gevestigd wordt op de onrechtmatige Oostslootstraat 18. MENU voor de volgende week: Maandag 2 April: Erwtensoip17 cant. Dinsdag 3 April; Hutspot 20 cent. Woensdag 4 April: Aardappelen, savole kool en rundvleesch (stamppot) 20 cent. Donderdag 5 April: Bruine boonan met spek 18 cant. Vrijdag 6 April: Aardappelen met zuurkool en spek (stamppot) 18 cant. Zaterdag 7 April Braentensoep 20 eont. Ondertrouwd P. NOORDENBOS Adjunct Commies ter Secretaxlo en 0. M. KORFF. Hilversum, ABtoratraat 61, f or, Helder, f 30 Maart 1917- LoodsgrachtiO, Huwelijksvoltrekking 11 April 1917, Heden overleed na een lang durig, doch geduldig lijden onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer NICOLAAS WINKEL, Weduwnaar ran ENGBLIEN GREVEN, in den ouderdom van ruim 69 jaar. Helder, 28 Maart 1917. k. SCHRANDER—Winkel. F. SCHRANDER. N. WINKEL. M. WINKEL-Viënnï. H. F. WINKEL en Verloofde. W. v. DOK—Winkel. G. v. DOK. J. WINKEL. Dankketulglng. Getroffen door de vele biyken van deelneming ons betoond gedurende de aiekte en by het overiyden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd en Grootmoeder, Mej. L. H. H. Kort- Buitendljk, betuigenjwy onzen welge- meenden dank, in het bizonder aan H.H. Directeuren van de N.V. brood fabriek „de Eendracht". Namens wederz. Familie, J. KORT. Chr.Zangvereen.voor Gem. Koor. Directeur: JOH. F. ASMA JR. Orgelbegel.J. A. v. d. VLIET. op Woensdag 4 April 1917 des avonds ten 8 uur, in de Beref. Kerk (Speerstraat), met medewerking van het Christelijk Kinderkoor „De Harpe Davids", Onderafd. van „Halleluja", ten voordeele van de armen der Geref. Kerk. Programma's, tevens bewijs van toe gang, verkrijgbaar by de Leden der Vereeniging en aan den ingang der Kerk. HET BESTUUR. Ned. Vei. Spoor- an Trsms.-Personeel (Goedgekeurd Kon. Besluit 26 Haart 1B16). Afd. HELDER. Groote openbare vergadering voor hot geheele Spoorweg-personeel, op Zondag 1 April, nam. 4 uur, In het Heldersch Marine-gebouw. SPREKER: de Heer W. v. DELFT, Lid H.B. ONDERWERP: „Onze loonactle". Niemand verzuime deze belangrijke vergadering by te wonen. HET BESTUUR. NAAST HET POSTKANTOOR JJ-LN BIJ DE KEIZERSBRUG EE S VVij hebben aan de stukken voorradig een groote keuze in lllllllllllllllllllllllllllllllllIHHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllliiiimiii^ te HELDER. Da Rekening en Verantwoording over het Jaar 1916, banavana de Begrooting voor het Jaar 1917, liggen van af heden ter Inzage In de Bestuurskamer der school van 10—12 v.m. an van 2-3.49 uur. De Penningmeester, R. KASTELUN. Amsterdim-Purmerand-Alkmaar-Mleuwadlep, V.V. DIENSTREGELING MET DE PAASCHDAGEN. Vertrak van Nieuwedlap: Alkmaar: Purmerand: v.m. 10.45 u. 10.45 10.46 n.m. 12.80 u. 12.80 12.80 1 ZATERDAG 7 APRIL v.m. 7.45 u. ZONDAG 8 7.45 MAANDAG 9 7.45 9 'snv. 11.— DINSDAG 10 niet WOENSDAG 11 v.m. 7.45 Vertrek van AMSTERDAM dagelyks 9.30 u. v.m. Amsterdam, 1 April 1917. DE DIREOTIE. 4.- „v.m. 7.30 10.45 n.m. 12.30 •1 ff Groot orkest - Populair repartolr Nieuw Xylofoonnummer door den Hr. Polane. SOIRÉE-ARTISTIQUE op Woensdag 18 April 1917, In „Oaslno", georganiseerd door BENOIT H. POLAK ZONEN, DJjkatraat 17, met medewerking van ean 30-tal hunnar leerlingen. VARIEEREND PROGRAMMA, (Dans-Muzlek-Teoneel) OND1B ANDBREH Dimonslrationoi ikilalist and greatest Anglo-Amsritin SaKessdincas. REVEIL DU PRINTEMPS (Ontwaken der Lente) Fantastisch prachtballet door 16 dames. Zeer fraaie Coetumes r. d. Hoer J. Dl GBA.A.UWKapwerk t. d. Heer W. LA.MMERS. Eu bitig saldo m dui Soirii kaal kil Pfiilitlgk Itmuiili til iiidi. Prijzen der plaatsenEarate Rang 11.— (Dame en Heer f 1.50), Tweede Rang f 0.50, BaanderiJ f 0.26. Plaatsbespreking op den speeldag Tin 11—2 uur. Kaarten verkrijgbaar: D(jkstraat 87, Sigarenmagazijn van den Heer KOKE- LAAR, Kanaalweg, en den Heer J. O. DUINKHR, Boekhandel, Spoorstraat. Ondergeteekenden berichten hiermede, dat VAN AF 1 APRIL de W. 6. v. BREDA. H. SCHOL. Z. HOUTER. C. VI8. W. HEYMAN. H. J. v. ALPHEN. JOH. VERFAILLE. C. LANQERIJS. P. J. SWEERIN0. H. L. ELTE. J. 0. DUNSELMAN. C. BOS. Fa. P. VERFAILLE. J. BOS. GEVRAAGD: Een gepensioneerd, gegradueerd militair, voor Administratie-werkzaamheden en Archief. Technische kennis verelscht. Brieven onder No. 688, aan het Bureau van dit blad. Sö m< 11 99 voor Kinderen van 4 tot 13 jaar, lang 60,65,70,76,80,85, 90 en 100 c.M., voor f 3.25, f 3.76, f 4.28,14.75, f 5.25 tot f 7.50. Afgepaste linnen Gordijnen, 90,100,110 en 190 C.M., miar 10.80,11. -f 1.10 en I l.tB. Zwart zijden KOUSEN i tl.— en 11.25. VITRAGES (met en zonder rand) van af 20 ot. tot 85 ot. per el. TRICOT, en NET-GOEDEREN, voor BAMES en HEEREN. Reclame BLAUW en ZWART prima wol CHEVIOT, 2 el breed, nu nog voor 11.85, fl.95 en 12.26 per el. Zwarte DAMESKOUSEN: 39, 49, 65,85 en 100 ot. Prima zwart SAJET: 62*. 66 en 67* ot. KETTING'MACHINEGAREN, no. 40, IS ot. Wollen DAMESKOUSEN: 11.90,12.10,12.26 en 12.60. Oroete keuze Handschoenen, Schorten, CorSetten, Wagenkleedjes, Kruippakjes, Strandmutsen. op Maandag 23 April 1917, 'a morgens".10 uur, ten" verzoeke en ten huize van den Heer P. VAN DUIN, a/d. Callants- oogervaart te Koegras (Helder), van: 15 stuks best Hoornvee, w.o.: 9 kalfkoeien (gekalfd hebbende of op kalven staande), 1 geldekoe, 6 hokkelingen, 1 zware bruine wit voet ket, 1 varken, 80 kippen, 26 eenden, w.o. 16 loopeenden met een woerd, driewielde kar, ierbak, raam en hekken een melkkros, melkbussen en Bchotels, een karn, kruiwagen, boeren- en bouwgereedschappen, enz. Het vee kan eenlge dagen gestald blijven. Op do plaats is gelegenheid totetalllng. Oeurw.W. BIERSTEKER. op WOENSDAG 11 APRIL 1917, 'a morgens 10 uur, wagons overlijden en vertrek, van: en Te bezichtigen daags to voren van 10-4 uur. Deurw.W. BIERSTEKER. STAAT TER DEKKING bl| S. BIERSTEKER, Koegr»*. Juilanadorp, een donkere Voshengst Oldenburger Tulgpaard, Stamboek No. 629 Bunstlg bekend om zjjn afstammelingen. DEKGELD 15 GULDEN. Te huur: LAND voor het ver bouwen van aardappelen en groenten. Adres: J. C. MATERS, Koegras Te koop een flinke Bokser met groot hok, mand en toebohooren, ook afzonderiyk, moet wc-g. Adres: SchagendwaisstraatNo. 2o. Prima Paardenhooi, f4.25 per pak 100 pond. AdresC. J. GRAAFF, Spoorst. 74. Nieuwe BREIMAQHINE ter overname aangeboden. Brieven onder no. 585, Bureau van dit blad. Te koop aangeboden Zeil, afm. hijsch 10.50 M., giek 8.50 M., gaffel 8 M., met daarby behooresde stagfok, van prima doek. 2 Laadboomen, lang 12.50 M., zwaar 20 e.M. (grenen) met yzerwerk, alles zoo goed als nieu vr. Firma U. ZWOLKMAN ft ZOON, Werkum, Scheepsbouwmeesters. AANGEBODEN Gemeubileerds Zit- en Slaapkamer. Adres: Hoogstraat 95. BEST HOOI te koop by D. VAN STEENBERGEN, Binnen haven en by JAN SLIKKER Cz., aan de Kooij. TE KOOP EXTRA DROOG. Adres: J. P. VAN DER OORD, Koegras. Brammophoons mot 30 Nos. en gratis rullen 80 ct. p. w., platen alleen 50 ct. p. w. Ook 2e hands Orgsls, Plano's, Violen, Mandollens, enz. Bom. cond. Molenstraat 24. ■iliii iitiii It|iiiit|ifiiktiiiiltwb. Steeds verkrijgbaar Ie kwaliteit a 70 ct. per pond en Ie kwaliteit 45 ot. per pond. In da gsm8anta franoo aan huls bezorgd. Aanbaveiend, J. BLAAUBOER, Juilanadorp. (Briefkaarten worden vergoed).

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 2