HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 12 APRIL 1917. Wisrlngsn. Op Paaschmaandag, des avonds 7 uur, gaf de muziekvereeniging „Har monie", directeur de heer P. Bruul, in de concertzaal „Concordia" een uitvoering. De zaal was eivol. Het programma bestond uit de 5 volgende muzieknummers 1. Yoor 't Vaderland, Marche van Sam Viessin g2. La Fête Triomphale, Fantaisie van G. Joh. van Dam; 3. Les Zephires, Valse, van A. v. d. Berghe4. Jeanne D'Arc, Ouverture, van Jos. Kessels6. Hadt je me maar, Populaire van Michel de Cock en een tooneelstuk getiteld „Het Generaais- vrouwtje", blijspel in 4 bedrijven door Henri 't Sas. De afwerking van dit programma was aller voortreffelijkst, muziek en tooneel werden link gespeeld. Geen wonder dat alles dan ook met onver deelde aandacht werd gevolgd en een daverend applaus de uitvoerenden ten deel viel. Na afloop was bal na, 't slot dezer goed geslaagde uitvoering. Tot hoofdingeland van Polder Waard Nieuwland is metalgemeene stemmen herkozen de heer J. A. Waiboer te Anna Paulowna. Op den len Paaschdag, namiddags, passeerde ten noorden van Wieringen een reusachtige g'roote Zeppelin. Komende uit Oostelijke richting ging ze westwaarts, doch boven Texel .draaide ze weer en koersde toen weer ;waarts. Doordat ze plotseling g in de lucht steeg en onzichtbaar d, verloren we haar uit 't oog. Naar wij vernemen zal op Zaterdag 14 April a.s. door dijkgraaf en heem raden van Polder Waard Nieuwland, des avonds 7 uur in 't lokaal van den heer M. de Haan publiek worden verpachthet grasgewas van dijken, kaden en wegen, de wier- en paling- visscherij op den voorgrond des pol dors en het rietgewas. Het aanhoudende slechte weder, regen, sneeuw, hagel en vorst, komt den landman slecht van pas. Met de pasgeboren lammetjes weet men geen weg en ze worden, om ze tegen de koude te vrijwaren in de schuren opgeborgen, welke dan ook overal propvol zitten. Het ergste is echter dat de hooivoor- raden bijna bij alle boeren op zijn en men 't vee mondjesmaat moet voeren. Krachtvoer is heeleraaal niet meer te kragen en het Btroo gaat ook langzamerhand zoo hier en daar ver dw\jnen. 't Ziet er voor den veeboer dan ook niet erg rooskleurig uit. 't Is te hopen dat het weer spoedig hierin verandering moge brengen en hét gras doet groeien, want men is er spoedig broodnoodig aan toe. De onderafdeeling der V. P. N. vergaderde Maandag 9 April jJ. des avonds om 71/t uur in 't hotel „Lont" te Hippolytuaboef. Aanwezig waren 18 leden. Voorzitter de heer Jb. S. Mostert. Secretaris de heer P. C. Kaan. Na opening, lezing en goedkeuring der notulen. Ie. Ingekomen was een schrijven van de afdeeling Noord-Holland aaD gaande de verstrekking van kippen voeder. De afdeeling heeft overeen komstig de rijksvoorschriften regee- riDgsgraan voor de kippenhouders disponibel gesteld. De regeling en verzending hiervan berust geheel op 't kantoor der eierenveilitg te Am sterdam. Hieraan zijn echter nog al flnancieele bezwaren verbonden, b.v. vooruit geld zenden. Na vele discussiên besluit men, omdat men het groote voordeel, om kippenvoer geregeld voorbanden te hebben er van inziet, bq de Boerenleenbank alhier een crediet aan te vragen groot f 6000.— Men kan dan veel voer laten komen ^en deleden der onderafdeelinggeregeld er mee bedienen. Als dit gelukt zal voor de kippenhouders der V. P. N. een heele moeilijkheid zijn opgelost. 2e. Een schrq ven van de afdeeling Wieringen der Holl. Mpfl. van Land bouw. De afdeeling geeft te kennen in Sept. a.s. een tentoonstelling te zullen houden en verzoekt daarvoor, speciaal voor de rubriek Pluimvee, de medewerking der V. P. N., het geen wordt geaccepteerd. Verder be sluit men ook nog, dat wanneer op de tentoonstelling gelegenheid is een paar mooie foktoomen te koopen, ieder groot 6 kippen en een haan, dit te doen en die na afloop der tentoonstelling gratis onder alle leden der onderafdeeling te verloten. 8e. Komt ter tafel een voorstel van den heer C. Koorn Vz. in de vorige vergadering gedaan en aan gehouden, n.1. om aan den eieren- ophaler, den heer D. Minnes, 2l/t cent per 100 stuks meer uit te be talen dan het gewone loon. Met algemeene stemmen aangenomen. 4e. Is aan- de orde benoeming afgevaardigden naar de hoofdverga dering te Amsterdam. Gekozen wor den de heeren P. C. Kaan en A. v. d. Welle en tot plaatsvervanger de heer D. Minnes. Alle heeren nemen de benoeming aan. 6e. Volgt rekening en verant woording van den penningmeester, den heer H. Rump. Ontvangen was f 269.82, uitgegeven f 97.11, alzoo in kas f 172.11. De heeren D. Blaauboer en J. C. Koof] hadden de rekening nagezien en alles in orde bevonden en rapporteerden tot goedkeuring, waartoe met algemeene stemmen besloten werd. 6e. Wordt opgemaakt de begroo ting voor 1917, in totaal f 329.71. 7e. Rondvraag. De heer v. d. Welle vraagt of de afgevaardigden ook nog speciale op drachten hebben te vervullen. De voorzitter zegt van niet, doch het zou aanbeveling verdienen, indien zij de fourageering, welke van de hoofdafdeeling uitgaat en ook ter tafel zal komen, met kracht willen steunen opdat w{j op spoedige en geregelde verzending konden rekenen. Hierna sluiting.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3