Heldersche Courant Anna Paulowna. Vrijdagavond 18 Mei vergaderde .Het Nut" in Veerburg. Na opening der vergadering door den Voorzitter, den beer E. A. Kaan, las de secretaris, de beer K. L. van Qorkum de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Medegedeeld werd: le dat 4 leden, wegens vertrek uit de gemeente, hebben bedankt2e het boekje.Wat zullen we eten is opgezonden aan B. en W. der gemeent-, met het verzoek dit gratis onder de burgers te verspreiden. Het antwoord is nog niet ingekomen. Van het Hoofdbestuur is de mededeeling ontvangen, dat het in beginsel heeft besloten aan 't Depar tement f 150 subsidie te verleenen, voor het weder aanschaffen van boeken voor de bibliotheek, die door den watersnood zjjn verloren geraakt. Wegens afwezigheid van den Pen ningmeester kon de begrooting niet behandeld worden. De beschrijvingsbrief voor de alge- meene vergadering gaf geen aanlei ding tot discussie. Aan den afgevaar digde werd vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer G. C. van Balen Blanken en tot plaatsvervanger de heer D. Stammes. Besloten werd voor de eerste lees- avond een spreker van 't Hoofdbestuur te vragen. De verdere regeling der leesbeurten zal in de najaarsvergade ring behandeld worden. Totbestuurs lid werd gekozen de heer 0. D. Rezel man, in de plaats van den heer D. Stammes, die niet herkiesbaar is. Hierna sluiting. Vrijdagavond 18 Mei vergaderde de vrijzinnige kiesvereeniging in Veer burg. De voorzitter, de heer C. Tijsen, opende met een welkom de vergade ring, waarna tot secretaris werd ge kozen de heer A. de Boer, die de benoeming aannam. Besproken werd de propaganda voor de verkiezing op Dinsdag a.s. Algemeen was men het er over eens, dat de kiezers Dinsdag j.1. slecht zjjn opgekomen. Besloten werd per adver tentie de vrijzinnige kiezers op te wekken Dinsdag a.s., allen ter stem- Zaterdag 19 Mei 1917. bus te gaan. Na de bespreking van nog enkele huishoudelijke zaken, sloot voorzitter de vergadering met den wensch, dat bij de herstemming de vrijzinnig candidaat gekozen mag worden. Anna Paulowna. Donderdagavond, 17 Mei, hield de Vereeniging .Helpt Elkaar" hare jaarvergadering in 't lokaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer H. Visser opent met een welkom de bijeenkomst, de secretaris, de heer G. Blom leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Uit 't jaarverslag van den secretaris bleek, dat op 1 Mei 1017 de vereeniging 98 leden telde en 18 donateurs. Aan 27 personen is in 84uitkeeringenf504.- uitbetaald. Omtrent 1 lid, die meende recht te hebben op 18 uitkeeringen h f0.— wat door 't bestuur werd betwist, heeft 't Kantongerecht te Schagen uitspraak gedaan, met 't gevolg dat de vereeniging werd verplicht tot 't betalen van f80.80. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. H. ter Burg, bleek dat op 1 Mei 1917 de bezitting der Vereeniging bedroeg f 1100.87*. De bescheiden, nagezien door de heeren D. Jongejan en C. Dekker, werden volkomen in orde bevonden, waarna de rekening werd goedgekeurd, onder dankbetui ging aan den Penningmeester. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. Visser en G. Blom. Tot lid van de commissie van toezicht werd gekozen de heer G. Slikker, in de plaats van den heer G. Volder, die de gemeente heeft verlaten. Allen namen de benoeming aan. De heer C. Slikker bracht rapport uit van de algemeene vergadering te Alkmaar. Bij de rondvraag informeert de heer Tijsen naar de reglementsher ziening. Voorzitter antwoordt, dat op de laatste bestuursvergadering is besloten hiermede te wachten tot dit volgens reglement is voorgeschreven. Hierna sluiting.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3