Kruippakjes Jongenspakjes. Magazijn „De Ster" RIJWIELEN Schorten. Magazijn „De Ster" Corsetten STRANDGOEDEREN bekwame Grootwerkers, H. SPRUIT H.SPRUIT H. SPRUIT Brons- Katoenen OPENBABEVERKDOFIHG BADPAVILJOEN HUISDUINEN. Bioscoop „T. A. V. E. N. U" WIJ ZORGEN Firma P.J. LAFÈBER DE OORLOG. Advertentiên. EVANGELISATIE - PALMSTRAAT. Balavond Zaterdag 26 Mei, in „Casino". Het Levensmiddelenbureau Op bon No. 18 Op bon No. 19 levende PALING J. MAKELAAR, Artilleriestraat 43. NIB, Enorme sorteering. STOFFEN W.S.I.1EEL IIID1EHSTIUT. Verplaatst SCHOEN- en ZADELMAKER. Spoorstraat 27. Spoorstraat 27. SIMPLEX-, GAZELLE- EN HIMA- Bonboekjes Brandstoffen Steeds het nieuwste. in nieuwste modellen. bruto regiaterton. De „Veenbergen" was '60 Dec. vau Antofagasta ver trokken met een lading aalpeter, de .Kolbergen" 27 Jan. van La Plata met een lading graan, beide voorde Nederlandsche regeering. Bij de reederlj is nog niet bekend of 'deze ladingen in beslag zijn ge nomen; de Nederlandsche regeering zal trachten deze inbeslagneming te voorkomen. De .Veghtstroom" meet 1889 bruto regiaterton. Vloeohorsiohopon tot zinken gebraakt. Zonder eenige waarschuwing is de Nederlandsche kotter „Hendrika Jo- hanna", eigenaar M. J. van der Eb te Rotterdam, groot bruto 188.86 register ton, in 1909 gebouwd, met ruw Ijzer van Gothenburg naar Rotterdam, Woensdagochtend jl. om 6 uur, op ongeveer 52° 81' N.B. en 4° 20' O.L., 20 mijlen afstand dwars Tan Scheveningen, door een groot model Duitsche onderzeeboot, welke geen vlag voerde, in den grond geboord. Hoewel direct na het plotseling beschieten van het vaartuig de zeilen waren gestreken, ging de duikboot toch steeds door met schieten. De duikbootkommandant heeft niet gevraagd, waar het schip vandaan kwam, alleen wat de lading was. Nadat de uit 3 koppen bestaande bemanning (de kok was 2 dagen te voren overleden) was weggeroeid, heeft ze twaalf uur in open zee ver toefd. Ze is daarna door den Scheve- ningschen logger Schev. 250opgepikt en te Scheveningen geland. Naar w(j vernemen, heeft Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck" de ge- heele bemanning van de Maassluis 45 opgepikt, welk schip Woensdag nacht ten 8 uur 17 mijlen N.W. van Noordwljk tot zinken werd gebracht. Er waren geen gewonden. De „Frlio" In den grond geboord. Hier te lande-is bericht ontvangen dat het Nederlandsche schip .Friso" door e6n onderzeeboot in den grond is geboord. (De 8/m schoener .Friso", kapt./ reeder Q. Wiersma, was groot 171 br. ton, en behoorde thuis te Gro ningen.) Tragleoh. Tjjdens de harddraverijen op het sportterrein aan de Nieuwpoortslaan te Alkmaar, had een droevig ongeval plaats. Een paard van den heer A. J. Bakker te Wieringerwaard, .Amie", ingeschreven voor de korte baan- draverU stond voor de sulkey ge spannen op het middenterrein. Het dier schrok van het schot, dat ge geven werd als sein van afrit bij een ren, rukte het hoofdstel af en ging er, zijn geleider ontkomen, vandoor in de richting van den uitgang van het terrein. Daar rende het tegen het hek, dat brak, en kwam in de Nieuwpoortslaan, waar vele menschen stonden te kijken. Onder deze bevon den zich ook de aldaar wonende mej. Boa, wier echtgenoot op het terrein was, en hare moeder, die bij haar op bezoek was in verband met den deze week herdachten 24sten ge boortedag der jonge Yrouw. Groote schrik ontstond onder de menschen, mej. B. wilde vluchten, maar werd daarbij door het hollende paard om ver geloopen. Het dier gaf haar een vreeselljken trap op 't hoofd, een stroom bloed vloeide. Door een paar omstanders werd de arme vrouw in de bakkerij ge dragen waar zij Da een paar minu ten den geest gaf. Een kindje van 8 maanden blijft zonder moeder ach ter. Het paard, dat het ongeval ver oorzaakte, werd onmiddellijk tot staan gebracht. Ntkkramp. Bij een korporaal uit Zaandam, behoorende tot de kustwacht te Gal- lantaoog, heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. De lijder is per auto naar het hospitaal te Helder vervoerd. De barak, waarin hij heeft gelegen is ontsmet. (Telegr.) Van hat Italiaansoh-Oosten- rljksche gevechtsterrein, Weenen, 18 Mei. De slag aan de Isonzo duurt voort. De hoogte Kuk, ten Z.O. van Plava, is gisterochtend na tweedaagsche, zeer verbitterde en wisselvallige gevechten, door onze troepen ontruimd. Zij hebben zich eenige honderden meters ten oosten van den berg verschanst. In het gebied van Görz was het gister den geheelen dag opvallend rustig gebleven. Na het vallen van den avond stormde de vijand, zonder eenige vuurvoorbereiding, in dichte gelederen tegen onze linies, maar alle pogingen om daarin voet te krijgen, mislukten. Vanochtend ondernam de vijand een sterken aanval tegen den Monte Santo; de onzen wierpen er hem in een handgemeen af. Sedert het begin van den infante- rieslag hebben wij meer dan 8000 gevangenen gemaakt. In het gebied van Flitsch en den Plöcken en in Zuid Tirol is het vijan delijk geschutvuur aangewakkerd. De duikboot- en mljnoorlog. Berlijn, 18 Mei. Op den avond van 29 April heeft een van onze duik- booten de versterkte Eogelsche kust stad Scarborough met granaten be schoten. Men nam verscheidene tref fers waar. Op 5 Mei is het konvooischip „La vender" van de Engelsche vloot door een van onze duikbooten in den grond geboord. In den Atlantlschen Oceaan, bet Kanaal en de Noordzee zijn weer elf stoomschepen, drie zeilschepen" en elf visschersvaartuigen met 25.000 ton in den grond geboord. Engelsohs troepentransport schip getorpedeerd. Londen, 18 Mei. Het Engelsche transportschip „Cameronia" (10968 toD, van de Anchor-l(jn te Glaigow) is met troepen aan boord den 16den dezer in het oosten van de Middel- landsche Zee door een vijandelijke duikboot getorpedeerd. Een militair officier en 128 minderen, alsmede twee scheepsofficieren en 9 van de bemanning worden vermist. De eerste duikbootjager. Parijs, 18 Mei. Officieel wordt uit New York gemeld dat de „Haejax", de eerste Amerikaansche duikboot jager, van stapel is geloopen. Den 2den April was hij op stapel gezet. Het bouwen ervan heeft dus maar Z83 weken geduurd. Dultscha torpedoboot gezonken. Nader meldt men uit Schiermonni koog: Woensdagavond ongeveer 9 urn- voeren drie Duitsche torpedobooten en een duikboot om de West, 6 mijl uit de kust. De achterste torpedoboot kreeg plotseling een hevigen schok en zonk terstond. Van een der vaar tuigen werden twee sloepen ter red ding uitgezet. Een hulpkruiser kwam spoedig uit de Eems naar de plaats waar de torpedoboot was gezonken. De duikboot verdween plotseling. De oorzaak van dit verdwijnen is hier onbekend. Hst Rutslsohs coalitiekabinet. St. Pdtersburg, 18 Mei. Het Kabinet is vannacht om 1 uur defioitief ge vormd. Er hebben zes socialisten zitting in. Berichten ontvangen tijdens het afdrukken van ons blad. Den Haag, 19 Mei. De vfjf uit En geland verwachte schepen zijn bin nengekomen en wel te IJmuiden de „Grotius", te Rotterdam de „Menado", de „Maasdijk", de „Ameland" en de „Themisto". Berlijn, 19 Mei. (Officieel.) Iu den Atlantlschen Oceaan zijn 8 stoom schepen mu een inhoud vaa 21000 ton tot zinken gebracht. Berlijn, 19 Mei. De kwestie der passenregeling voor Stockholm voor de onafhankelijke socialisten is thans geregeld. SPORT. Voetbal. Terrein Tuindorp. Landmacht-Zeemacht. (2VJ-4 uur.) Deze wedstrijd, die oorspronkelijk op Hemelvaartsdag was vastgesteld, zal nu morgen gehouden worden. Dit is de eerste keer in dit seizoeD, dat deze twee elf taliën tegen elkaar in 't veld komen. Beide zfjn nog onbe kend bfj het publiek, alhoewel zy Zeemacht tegen S.H.B.S. reeds heb ben zien spelen. Dit laatste elfral is echter zeer gewijzigd en versterkt. Van den uitslag van den strijd kun- wlj dus niets zeggen, doch wel, dat de ontmoeting spannend zal zijo. Zeemacht en Landmacht strijden niet zoozéer om het overwinnen, dan wel om de eer die een overwianing m6t zich breDgt; om te weten wie van hen superieur is op voetbalgebied. Beiden zullen niet voor elkander onder willen doen en er alles op zetten om zegevierend uit den strijd te komen. Er zullen dan ook wel veel militai ren van Land- en Zeemacht aanwe. zig zijn, om hun favorieten aan te moedigen. Een opgave van het Land machtelftal is nog niet bij ons inge komendat van de Zsemacht zal als volgt samengesteld zijn.: da Wever Koster Kramer Fkte van Dam ten Hacken Rapatle KooJJman Olaudius Tescülng Bolera. Uitslagen van 17 Mei 1917. N. V. B. Promotie en Kampioenswedstrijden. Kampioenschap van Nederland. Utrecht: U.V.V.—Go-ahead 0-1 Groningen: BeQuick—Willem II0-2 Om het Kampioenschap der Westelijke Be klaese. Haarlem: R.C.H. (afd. C.)-Stormvo- gels (afd. D.)1 1 Zaandam: Z.F. C. (afd. F.)-V.S.V. (afd. E>4-1 AmBterdam: O.D.E. (afd. G.)-C.V.V. (afd. B.)5-1 VlaardingenFortuna (afd. A.)T.O.P. (afd H.)6-0 Prometiecompetitie voor de Westelijke le klasse B. (tusBchen de nrs 8 der vier 2e klasse- afdeelingen) Schiedam: S.V.V. (afd. B.)—A.F.C. (afd. A.)0-6 Rotterdam: Feijenoord (afd. C.)-'t Gooi (afd. D.)1-1 Terrein Bolweg. H.F.C.-comb.—Genie Xltal. H.F.C. II—E.V.C. (Om het kampioenschap der le klasse N.H.V.B.) Aanvang 2 uur. Zooals we weten heeft H.F.C. II verleden Zondag in Edam een be slissende nederlaag geleden. Met 8-0 won E.V.C., terwijl de gebroken H.F.C. voorhoede, waarin Bartels en Kwin- kelenberg ontbrakeD, er niet in kon slagen tegen te scoren. Volgens in gewonnen mededeelingen" is E.V.C. er sinds verleden jaar hard op voor uitgegaan on is een lang niet te on derschatten tegenstander. Het is een ploeg die het van hard werken moet hebben en daaraan ook grootendeels hun succes te danken hebben. Morgenmiddag komen de beide concurrenten voor de eereplaats weer tegenover elkaar. Aan een voorspel ling wagen we ons niet, wel kunnen we zeggen, dat de roodwitten beter party zullen geven, daar ze nu ster ker opkomeD. En dat we eveneens op een volledig Edamsch elftal kun nen rekenen behoeft geen betoog. H.F.C. II zal het met de volgende spelers probeeren. Korver Kwlnkelenborg Bartula Klein DorUln. Scheidsrechter is de heer P. Koster. MARKTBERICHTEN. Alkmaar, 18 Mei 1917. Fabrlekskaaa kleine f77.—,1e soort commissie fabrieksk. f77.-, kleine boerenkaas f78.-,com missie boerenkaas f 72.-,middelbare boerenkaas f 71.-. le soort Edam fabr. f77.— Aangevoerd 171 stapelB, wegende 93099 K.G. Handel: stug. graanmarkt. Vale erwten f citroen- boonen f maanzaad f 16.26. Hoorn, 18 Mei 1917. 26 stapels fabrlekskaas f 76. -18 stapels boeren kaas 176.-, 0 stapels fabrleks commissiekaas f 9 stapels boeren commissievaas f 72. 00 stapels middelbare kaas f 00.—. Totaal 48 stapels, wegende 67.181 K.G. Handel matig. Behagen, 17 Mei 1917. 4 Paarden f 200.— k Veulens 0.— Ossen 0.- 12 Stieren 110.— 407 Geldekoeien (magere) 900.— 116 Geldekoeien (vette) 200.- 120 Kalf koeien 280.- Vaarzen 0.— 40 Pinken 89!- Graskalveren 0.— 78 Nuchtere kalveren 12.— Kammen 0.— Sohapen (magere) 0.— Schapen (vette) 0.- 790 Overhouders 24 - 192 Lammeren 8.— 6 Bokken en GeltoD B.- 12 Varkens (mag.) p. stuk 16.- Varkens (vette) p. K.G. 0.68 66 Biggen 8.— Konijnen 0.— 169 Kippen 1.60 Eenden 0.— Duiven 0.— Ganzen 0.— Zwanen 0.— 367 K.G. Boter 2.- Kaas 0.— S6649 Kipeleren p. 100 stuks 7.60 1800 Eendeieren p. 100 stuks 8.60 MARINEBERICHTEN. Door den minister van marine zl)n de navol gende mutatiën gelaat: Luitenant ter zee der le kl. H. M. Manlkus, 80 Mei 1917 eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. Freijr en gesteld ter beschikking; luitenant ter zee der le kl. O. ter Poorten van Hr. Ms. Medusa, met 11 Mei 1917 belast met het bevel over Hr. Ms. Vulcanus; luitenant ter zee der 2e kl. C. No(jon, 14 Mei 1917 eervol ontheven van het beVel over Hr. Ms. Vulcanus en 28 Mei 1917 belast mot het bevel over Hr. Ms. Wachtscbio Hellevoetsluls luitenant ter zee der 2e kl. marine reserve A. de Haan, 28 Mei 1917 eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. Wachtschip Hellovoetsluis a 30 Mei 1917 belast met het bevel over Hr. !a. Froljr; buitengewoon adelborst marine-reserve M. C. van der Hoog van Hr. Ms. Wachtschip Willems oord, den llden Juni 1917 geplaatst aan boord Hr. Ms. Vulcanns; officier van administratie der 2e kl. A. van Houto, thans ter beschikking, met 1 Juni 1917 geplaatst aan boord Hr. Ms. Kortenaer officier van administratie der 2e kl. G. J. Jöbaia, 1 Juni 1917 overgeplaatst van Hr. Ms. Kortenaer naar Hr. Ms. Koningin Emma officier van administratie der 2o kl. J. C. N. Walter, 30 Mei 1917 van Hr. Ms. Koningin Emma naar Terschelling; officier van administratie der 2e kl. C. L.Heb'1. thans geplaatst te Terschelling, met 2 Juni 1917 toegevoegd aan den comrqpndant van de monden der Maas en Schelde; luitenant ter ze6 der 2e kl. P. Eikenboom, thanB ter beschikking, met 21 Mei 1917 goplaatat in boord Hr. Ms. Wachtsohip Willemsoord en luitenant ter zee der 2ekl.S.W.F.Hendrikse, thans ter beschikking, met 21 Mei 1917 geplaatst aan boord Hr. Ms. Koningin Emma on gedeta cheerd bij den torpedodienst; buitengewoon adelborst marine reserve H. J. M. Froho, 21 Mei 1917 van Hr. Ms. Wachtschip Hellevoetsluls naar Hr. Ms. Wachtschip Wil lemsoord en buitengewoon adelborBt marine reserve A. Harsveldt, 21 Mei 1917 van Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord naar Hr. Ms. Wacht schip Hellevoetsluls. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der zeemacht. Op 21 Mei 1917sergeantschrüver E. E. Scott van Hr. Ms. Zetland naar Hr. Ms. Wachtschip Hellevoetslnisidem R. Lascher van Hr. Ms. Wachtsohip HellevoetslulB naar Hr. Ms. Zeeland. Op 1 Juni 1917sorgeautbot- telier L. J. G. Lodder van Hr. Ms. Kortenaer nasr Marinekazerne Amsterdamidem A. Ro- zevelt van Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord naar Hr. Ms. Kortenaer. VISSCHERIJBERICHTEN. Aangebracht te Nleuwediep: 16 Mei. Door 66 korders: 6 tot 20 tongen, per stuk f 1.60; 10 tot 60 middeltongen, per stuk f 1.- 10 tot 20 kleine tongen, per stuk f 0.36; 6 tarbotten, per stuk f 9.- a f 14.—6 tot 29 mand kleine schol, per mand f 7.- a f B.- 1 tot 4 ~iand scharren, per mand f2 a f8.-. Door roggenvisschers36 roggen, per stuk f 0.80. Door trekkers: 876 tal haring, per tal f2.85 a 7.—86 tal geep, per tal f 12.— a f 20.-9000 ansjovis, per 1000 f 20.- a f 21.601 zalm voor f 2260. 17 Mei. Door 18 korders 129 middeltongen, per stuk f 0 90; 10 kleine tongen, per stuk f 0.36; 6) mand kleine schol, per mand f 7.— a f 9.- 89 mand scharren, per mand f 2.— a f 2 60. staidovlB, 18 Mei. Door 85 korders: 6 tot 20 tongen, per stuk f 1.6010 tot 69 middeltoDgen, per stuk f 0 80 a 1 0 9010 tot 20 mand kleine tongen, per mand f 0,30; 6 tot 80 mand kleine schol, per mand f7.— a f 9 1 tot 2 mand scharren, per mand f 1— a f 2.—. Door roggenvisschers180 roggen, per stuk f 0.70 a f 0.76. Door trekkers: 1060 tal haring, per.tal f8.60 f 7.- 86 tal geep, per tal f9.60 a f13- 10000 ta^nsjovls^e^000 f21^^a^2^0^^^^^^ Den 31sten Mei hopen onze J geliefde Ouders C0RNEUS DIENAAR en TRIJNTJE SWAEN bun 50-jarige Echtvereeniging herdenken. Dat zy nog lang voor I ons gespaard mogen blijven iade I wen8cb van hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen: Wed. S. LEMSTRA-Dienaar. J. C. DIENAAR. M. DIENAAR—Bakker. A. C. v. HAS3EL-Dienaar. P. v. HASSEL. i Helder, 17 Mei 1917. Kerkgracht 22. Zoo de Heer wil en zij leven J hopen onze geliefde Zwager i Zuster Jb. VAN WILLIGEN en MARIA CHRISTINA KRAFT den 2den Juni a.s. hunne 25- I jarige Echtvereeniging te herdenken I Dat zy nog lang gespaard mogen f blijven is de wensch van hun j Zwagers, Zusters, Neef en Nichten. Den 2den Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders JAC0B VAN WILLIGEN en MARIA CHRISTINA KRAFT den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den echt zijn verbonden. Dat zij voor ons nog lang gespaard mogen blijven is de wensch vau hun liefhebbende Kinderen. L» Getrouwd F. J. 0E HAAN en J0HANNA M. E. VAN AMERSFOORT, die, mede namens wederzljdsche familie, hartelijk dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling j hun huwelijk ondervonden. Helder, 15 Mei 1917. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven van het overlijden van onzen Echtgenoot, Yader, Bebuwd- Groot- en Overgrootvader C0ENRAAD C0STER in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam Wed. COSTER geb. Visser. Helder, 16 Mei 1917. Heden ontsliep zacht en kalm na een langdurig geduldig lijden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer FREDERIK HENDRIK RUIJMGAARO in den ouderdom van 53 jaar. J. RUIJMGAART- van der Poel, Helder. A. RUIJMGAARD, A. RUIJMGAARD, 'sGravenhage. H. M. E. RUIJMGAARD, Helder. Helder, 17 Mei 1917. Binnenhaven 49. Zondag v.m. half 11 an 's av. half zes. Ds.A.G.H. VAN HOOQENHUIJZE van Amsterdam. Dinsdaggeen bijbellezing. op Leerlingen en oud-leerlingen van bet „Dansinstituut Dijkstraat 37", kunnen tot een beperkt aantal introductie1» bekomen, aan boven genoemd Dansinstituut. Rijks Hoogere Burgerschool met 5-j. c. te Helder. De gelegenheid voor aangifte van candidaten voor het in de eerste helft van Juli te houden admissie examen ipengesteld Maandag, Dinsdag en Woensdag, tusschen 2 en 3 uur, tot uiterlijk 18 Juni a.s. Met het oog op de sedeit 1916 bestaande schoolgeldregeling moeten de aangiften uitsluitend mondeling geschieden en moet bfj de aangifte worden vertoond het jongste aanslag biljet in de Rijk» inkomstenbelasting. Helder, 19 Mei 1917. De Directeur, W. G. v. d. MEER. maakt bekend, dat van af Dinsdag 22 tot en met Zaterdag 26 Mei bij den ge wonen handelaar, zal worden verkrijg baar gesteld per persoon: 1 ons regeeringsgort k 13 cent per pond. 1 ons regeeringsrijst 14 cent per pond, of 1 ons rijst (Java- of andere soorten) tegen de daarvoor geldende prijzen. Aardappelen en voor zoover ver krijgbaar gesteld ook groenten, zoomede varkensvleesoh worden naar behoefte verkrijgbaar gesteld. De Directeur van het Levensmiddelen- bedrijf te Helder, A. G. A. VERSTEGEN. Gavraagd om spoedig in dienst te treden oen net Dagmeisje, van 'a morgens 8 tot 's middags half 5. Adres: Mavrouw GROEN, Hoofd gracht 68, naast de Marine Club. Gevraagd een net Meisje, voor halve dagen. Zich te vervoegen tua- schen 5 uur en 7 30 uur Parallel weg 70. Flink MEISJE gevraagd goed kunnende mazen, vereischte leeftijd niet beneden 17 jaar. Breier(j nng. „DE STER", Kanaalw. Gevraagd nette Loopjongens of Couranten- bezorgers. Adres: Boekh. MAAS. Kanaal wee. Gevraagd een flinke JONGEN. Adres: Brandstoffenhsndel, Sluis- dlikstraat No. 63 65. Een Jongen gevraagd, liefst eenigszins met het vak bekend, bli MULDERS. Smid. H.H. COIFFEURS. In de Coiffeurszaak Zuidstraat 75 ktn direct een nette LEERLING worden geplaatst. S. DIJKSHOORN. 5 gulden belooning! die iemand direct of begin Juli aan een Woning helpt. Huurprijs f 8.00 - f 3.50. Brieven onder No. 684, aan het Bureau van dit blad. Te huur aangeboden groote Zitkamer met Slaapkamer, op goeden stand. Brieven, onder letter Z, Boekh. MAAS. Kanaal weg. Te huur of te koop: een Winkelhuis met Inventaris, en Boet. Adres: Heersteeg 2. Da Juffrouw, dia Dinsdag 8 Mei 2 paar Heerenschoenen, Nos. 40 en 41, op zicht heeft gehaald, wordt verzocht In haar eigen belang dis terug te bezorgen bij H. FEIJEN, Spoorstr. 27. Degene, dio Maandagmorgen een JAS heeft meegenomen aan de Texelsche Boot, wordt in eigen be lang aangeraden die terug te be zorgen Koningdwarsstraat 35. Degene, die Donderdagavond een verkeerde Damesparaplule heeft medegenomen, wordt beleBfd verzocht deze terug te bezorgen in de Witte Bioscoop. Verloren een gouden Dames horloge. Tegen flinke belooning terug te bezorgen Paleis 7. Te koop gevraagd een Toonbankweegschaal met gewichten. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. Te koop een Hondje, Schippertje, (9 maanden). Adres: le Wilhelminadwarsstraat No. 16. Te koop Heerenfiets In goede staat en hutkoffer. Adres: Ruiterstraat 14. Te koop goed onderhouden Heeren-Rijwlel met freewheel en rem, f 13.-. AdresEmmastraat Te koop: een sterke Bokshond, bizonder waaksch, met stevig ge bouwd hok, wegens vertrek, voor een koopje. Adres: Doolhof 10. van te PETTEN, op Vrijdag 25 Mei 1917, van: Rondhout, Balkon, Battings, LuikeD, Sloophout, 4 ledige Ijzeren VateD, 8 vaten Traan, 7 vaten bruine Teer, vat half vol Olie. Notaris VRIJBURG te Zijps. Dagelijks verkrijgbaar: f 0.30, f 0.40, f 0.60 II.- per pond, bij: Zondagnamiddag van 6 tot 9 uur te geven door eenige leden der Stafmuzlek K.M. ISI Spoorgracht bij de Gasfabriek. !l Heden en volgende avonden: Het apaohenkind. (4 bedrijven). Sensatievolle geschiedenis uit het apachenleven. De Coöperatieve Kleermakerij „De Een dracht", Hoofdgracht 57-58, Helder, vraagt tegen een bij contract gegarandeerd vast weekloon van f 16. Bij statutenbepaling Is vastgesteld dat 20 der winst ten goede komt aan het personeel, terwijl bovendien 16 wordt gereserveerd voor ziekte- en pensioenverzekering. Jaarlyks wordt eene vaoantle gegeven van 4 dagen met behoud van loon. Ook kunnen plaatsing vinden 2 bekwame Broeken- en Vestenmakers. HET BESTUUR. MOLEN GRACHT. VOOR MANTELS EN COSTUUMS. EIGEN ATELIER. MOLENGRACHT. BLOUSES. C0STUUMR0KKEN. GROOTE KEUZE KINDERJURKEN. MOLENGRACHT. ALLEENVERKOOP R0YALW0RCESTER C0RSETS EN LAIMBOCK's GLACÉ HANDSCHOENEN Verkrijgbaar: puik best eigengeslacht RUNDVET bli: Goud, Zilver, Koper, Groen. Alle soorten Lakken en Vernissen. Witte, gele en roede Wrijfwas. Llnoleumwas. Vlekken-en Ammoniakzeep. Pakjes en doosjes Verf In alle kleuren, om stoffen te verven. f Dames en heeren, deelne mers aan den fietstocht der vrijzinnigen, worden Zon dagmorgen 8 uur verwacht op het Stationsplein. doet verstandig zijn SIGAREN te koopen in het Magazijn VOOR: VOLLEDIGE KEUZE SOLIDE QUALITEITEN EN LAGE PRIJZEN. naar Sluisdijkstraat 66, W. GAUW Slaplanten verkrijgbaar 30 cent per 100. Adres: EMMASTRAAT 49. Zij zijn elegant, goedkoop, solied en duurzaam. GROOTE VOORRAAD EN VERSCHILLENDE ANDERE MERKEN. ZUIDSTRAAT 2 en 3. Onze merken zijn alle hoogst vakkundig gemêleerd «n gemaakt an daardoor verheven boven alle concurrentie. kunnen afgehaald worden Kanaalweg 79, op MAANDAG a.s. lettors Q, R en S| op DINSDAG T, U, V on W; on op WOENSDAG X, IJ on Z. Brandstoffen-Commissie HELDER.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 8