Kinilerjurlieii Schitterende collectie OUDKERK VAN PRAAG. Verkiezingen Tweede Kamer. DE OORLOG. CENTRALE KEUKEN, Advertentiën. SCHIETOEFENINGEN M ARINE-CANTINE. Cabaret-Voorstelling witte en gekleurde De uilsllag van de verkiezin gen IN ONS DISTRICT zal op de gewone wijze worden bekend gemaakt Zoodra de volledige uitslag bekend is, zijn de bulle tins aan ons bureau verkrijgbaar a 1 cl. Van den uitslag In de andere districten van ons land ontvan gen wij slechts een eindstand telegram, waarin alleen de even- tueele verandering in een ot ander district zal worden ver meld. Van het Westelijk front. Berlijn, 13 Juni. Ten Z. vanWaes ten (Warneton) mislukten's middags en 's avonds een aanval der Engel- schen. Ten W. van den weg Atrecht— Lens word des ochtends hevig vuur op onze stellingen gericht. Sterke Eogelsche strijdkrachten die op den noordelijken oever van de Souchez- rivier aanvielen en onze loopgraven binnendrongen, werden door een krachtigen tegenaanval daar weer uit geworpen. Londen, 13 Juni. Een tegenaanval, in den sfgeloopon nacht door den vijand tegen het gisteren gewonnen terrein aan beide kanten van Sou chez gedaan, is door vuur van ge schut en machinegeweren afgeslagen. Van het Italiaansch- Oostenrijksche gevechtsterrein. Weenen, 13 Juni. Zooals uit het communiqué van den vijand blijkt, was het weer de ooizaak er van, dat de aanval van den vijand zich niet ten volle vermocht ontwikkelen. Eerst tegen den nacht kon hq giste ren het offensief op de hoogvlakte van de Zeven Gemeenten hervatten, eerst in het Irbia-gebied en na mid dernacht ook tegen Monteforno en do grenshoogten. Onze troepen dreven de Italianen onder zeer zware ver liezen, vooral aan den noordelijken vleugel, terug. Da duikboot- en mljnoorlog. Berlijn, 12 Juni. Voor den Weste lijken uitgang van het Kanaal en in den Atlantischen Oceaan zijn door onze duikbooten o.a. .vernietigd: het gewapende Engelsche stoomschip „Clan Murray" met 0500 ton tarwe (drie officieren van dit stoomschip zijn gevangen genomen); een groot gewapend Engelsch stoomschip met een onbekenden naam. Verder gingen met andere in den grond geboorde schepen verloren 9000 vaten smeer olie, en 10,000 zakken was voor Frankrijk en nog 1500 ton tarwe. Onze duikbooten in de Middelland- sclie Zee hebben opnieuw 7 Engel sche stoomschepen en 10 Italiaan- sche stoomscheper, met 33,370 ton in het geheel in den grond geboord. Luchtaanval op Londen. Londen, 13 Juni. Ongeveer 15 vijandelijke vliegtuigen werden dezen morgen om 11 uur waargenomen toen zij over de kyst van Easex streken. Ze vlogen in Noordelijke richting en zetten hun raid in de richting van Londen voort, zich ver spreidend toen zij ongeveer de helft van den afstand naar Londen had den afgelegd. Zij vlogen naar schatting op een hoogte van 18.000 voet. Dadelijk opende het lichte en zware afweer geschut het vuur, maar niettemin bleven de vliegers bijeen en zetten rechtstreeks koers naar het Oosteinde van Londen. Nergens was in Londen een spoor van paniek. De meeste menschen zochten niet eens dekking, maar bleven in de lucht turen.. In de City, waar 13 bommen werden geworpeD, zyn 31 dooden en 61 ge- In oostelijk Londen zijn in een school 10 kinderen gedood en 50 ge wond. De verliezen van geheel Lon den zyn nog niet bekend. 1 vlieg machine is neergeschoten. Berlijn, 13 Juni. De vesting Londen is vandaag door onze vliegers gebom bardeerd. De hulp der Vereenigde Staten. New York, 13 Juni. Volgens het leger-bulletin zullen binnenkort 100,000 Amerikanen in Frankrijk staan, wat gelijkstaat met verschei dene Duitsche divisies. Tegelijkertijd zet Amerika zijn inspanning met h6t oog op de toekomst voort. In Augus tus zal de Amerikaansche garde 400,000 man tellen, een vermeerdering met 250,000 man. Het geregelde leger is reeds met meer dan 180,000 man versterkt. Het personeel van de ma rine is door vrijwillige dienstneming verdubbeld. Er ziju 16 opleidings kampen ingericht., waar 40.000Ameri kanen geoefend worden voor officier. Zes duizend jongelui worden verder tot vliegers opgeleid. D« Amerikaansche oorlogs- begrooting. Washington, 13 Juni. Het Huis van Afgevaardigden keurde de oor- logsbegrooting van 8281 millloen dollar goed. De goedkeuring van den Senaat is verzekerd. De revolutie In Ruslend. Stockholm, 12 Juni. „Svenska Dag bladet" verneemt uit Haparanda: Minister Kerenski heeft bericht ontvanger, dat eenige regimenten weigeren hunne taak te hervatten, ofschoon zulks hun bevolen werd. Een dier regimenten heeft al zyn officieren gevangen genomen. De voorloopige regeering besloot vier regimenten te doen ontwapenen. Stockholms Dagblad" bericht: Te Nicolajef zijn 400 deserteurs gear resteerd 1200 deserteurs zyn naar Odessa gezonden en dagelijks worden nog nieuwe gevat. Volgens „Stockbolms Dagblad" hebben de Oekrainers een ultimatum (aan de regeering) gezonden, waarin z(j wapens en munitie eischen en dreigen by weigering tot geweld daden over te gaan. Een nieuwe Opperbevelhebber. Petrograd, 13 Juni. De "bladen deelen mede, dat generaal DeDikine, vroeger chef vaa den generalen staf, benoemd is tot opperbevelhebber der Russische legers aan het Oosteiyke frontals opvolger van generaal Gourko. De ex-Tsaar. Stockholm, 13 Juni. Uit Helsingfors i3 hier bericht ontvangen, dat de bemanning van de Russische oorlogs schepen „Republica" en „Gangut" alsmede die van den kruiser „Diana8, aan de voorloopige regeering hebben te ktnnen gegeven, dat de gewezen Tsaar aan de rèvolutie moet worden uitgeleverd ten einde te worden gevonnist!. Nadat hier geen notitie van werd genomen, hebben de man nen van de „Gaugut", die aanhangers zyn vau den soldatenraad te Kroon stad, hun eiscb met klem herhaald en met geweld gedreigd, zooergesn acht op zou worden geslagen. De voorloopige regeering heeft daarop laten weten, dat zij do overdreven verlangens niet kon inwilligen. Naar aanleiding daarvan is evenwel in den Petersburgschen Raad mede de wenscheiykheid ter sprake gebracht, den Tsaar tot dwangarbeid in de mijnen te veroordeelen. De voor loopige regeering heeft in verband daarmede het garnizoen van Tt-jars-- koje Selo laten versterken. De troonsafstand van den Briekschen Koning. KoningKonstantyn van Griekenland is afgetreden. Hij desd afstand van de regeering ten behoeve van zljo zoon Alexanderdus niet ten be hoeve van zijn oudsten zijn, den dia-Iochus George, hertog van Sparta. Geleideiyk moest dit besluit komen. De voortdurends stiyd tegen den Griek3chen koning, door buitc-niand sche regeeringer, en de verdeeldheid in Griekenland zelf, waar een groot ge deelte dos lands onder leiding van den Kretenser Venizelos zich af wendde vau de regeering te Athene, hebben de positie van den koning der Hellenen wel zetr wankelbaar ge maakt. Daarbij komt, dat de moeilijk heden in Athene steeds toenamen. Het eene kabinet voor, het andere na, werd gevormd, zonder dat de verhouding tot de geallieerden ver beterde. Er zyn in deze Gric-kscbe geschiedenis van de laatste Jaren vele zeer duistere passages, maar duidelijk is het we), dat na de afzet ting van den Tsaar vau Rusland de krachtigste steun voor de handhaving van koniug Konstantyn was wegge vallen. De regeeilog te Atbenewerd door de geallieerden beschouwd als niet bestaande, als lucht, en do be noeming van den Franschen oud minister Senator Jonnart tot Hoogen Commissaris der beschermende rno goedheden te Athene dus feitelijk als regent in Oud Griekenland' maakte de positie van koning Kon- atantyn zoo moeilijk, dat bij feitelijk geen keus meer had, Hij heeft, even vier jaar nadat hy zijn vader, koning George, die te Siloniki word ver moord, opvolgde, zyn kroon en scepter neergelegd. Waarom hij af stand deed ten behoeve van zijn tweeden zoon, en niet van krooDprïns George, is nog niet duideiyk. Evenmin als de invloed, dien bet besluit van den koning hebben zal yoor de hou ding van Griekenland in den wereld oorlog. - f (Hbld.) Volgens een telegram uit Athene had Jonnart Maandagmorgen met Zaimis een onderhoud, waarin hy dezen in naam der beschermende mogendheden h6t aftreden verzocht van den koningen de aanwyzlng van een opvolger met uitsluiting van den kroonprins. Zaimis erkende de belangeloosheid van de mogendheden, wier eenig doel is de eenheid in Griekenland te herstel len onder bescherming van do Grond wet, maar hij verklaarde Jonnart, dat de koning geen beslissing kon nemen voor de bijeenkomst van een kroon raad, samengesteld uit de vroegere minister-presidenten. Dindagsmorgen bracht de premier Jonnart het antwoord van de kroon, vervat in het volgend schryven „Mijnheer de Hooge Commissaris! Daar Frankryk, Groot-Brittannië en Rusland door middel vau uw nota van Maandag de afstand van den koning hebben geö'.scht en aanwijzing van een opvolger, heeft de minister president de eer U m6de te deeleD, dat Z. M. de KoDing, als immer alleen denkende om het belang van Grieken land, besloten heeft, het land te ver laten met den kroonprins;; by wijst als opvolger aan prins Alexander." Rom'e, 13 Juni. Volgens een be- 'richt uit Athene is koning Konstan tyn gistermiddag vyf uur van Athene naar Tatoi vertrokken. Alexander heeft den eed afgelegd. In de stad is het rustig. aomen, dat liet in't ongereede raakte en u niet bereikte. Wij haasten ons u nader te ant woorden dat de heer Oud zittend kamerlid en ook voor zijn zetel het gesloten accoord geldt. Verder wenschen wy u nog. mede te deelen, dat de heer Oud mede candidaat ia gesteld door de Vrljz. Dern. Kiesversen. te Oudesluis, die voor hem een aparte lijst inleverde. Wy twijfelen niet, of al het boven staande zal, naast het advies van de boofJlêidiDg uwer party, die trouwe naleving van 't. accoord decreteert, U doen besluiten, de heer Oud met alie kracht te steunen. Namens de Vryz. Centrale P. DE GEUS, Secretaris. Op dit schtyven is door de Chr. Hist. Kiesvereeniging het -yoigende antwoord verzonden: Dj Christeiyke Historische Kies vereeniging in het district den Helder, vernomen hebbende dat de heer P. J. Oud candidaat ia gesteld door de Vryzinnig Democratische Kiesvereeni ging te Oudesluis, aangesloten bij de Vrijzinnig Democratiscbe Bond, heeft besloten, na ingewonnen advies vau het Partijbestuur den kiezers te ad- viaeereu zich aan het gesloten accoord te houden en in dit zeer bijzondere geval den heer P.J. Oud te stemmen. Dj Chr. Hist. Kiesvereeniging ANTH. E. VAN GRIETHUYZEN, Voorzitter. J. VISSER, Secretaris, Helder, 13 Juni 1917. PLAATSELIJK NIEUWS. „Helders Harmoniekapel". Behoudens toestemming van den Heer Eurgemeester, zal bovenge noemde V6reeniging op Zaterdag 16 Juni a.s. haar eerste verplichte con cert voor de gemeente geven, des avonds van 8-9'/$ op het Dykje. PROGRAMMA 1. Lentegroet, MarBcb G. H. J. v. d. Bogaerde 2. NoSl, Ouverture Pastorale F. Andrieu 8. Allah Akbar, Patrouille Oriëntale A. Haagman 4. Selectlon sur „Mireille", Opéra de Ob. Qounod PAGZE. 6. Har qnlfl, Marsch L Langloia 6. TJnNültd Elé.Onveitnre J.Tack 7. Lunt-Walzer P.Lincke 8. Volkspotpourri J.Renard 8. Finale. Rechtbank te Alkmssr. De Rechtbank te Alkmaar eischte tegen A. V., koetsier te Helder, die zich had schuldig gemaakt aan ver boden aardappelen vervoer f 5 boete of 2 dagen bechteniB. Verkiezing Tweede Kamer. Door het bestuur der Centrale Vrij zinnige Kiesvereeniging alhier is onderstaand schrijven aan het Bestuur der Chr. Hist. KieB vereen ..verzonden. Myne Heeren. In antwoord op uw schry ven d.d. 12 Juni, dat ons heden bereikte, be richt ik u allereerst: dat op uw vorig schry ven door ons beBtuur een antwoord werd verzonden. Waar u verklaart, dit niet te hebben ontvangen, willen wy gaarne aan- BINNENLANO. De nieuwe Minister van Oorlog. Naar het Haagsche Correspon dentiebureau verneemt, is bestemd voor het ambt van minister van oorlog jhr. mr. B. C. do Jonge, ad ministrateur-chef der afdeeling van. het Kabinet van den minister van oorlog. De „Z 2" te weter gelaten. Gistermiddag to -3 uur werd van da weif der, Nederlandsche Scheeps bouw Maatscbappy te water gelaten de torpedoboot „Z 2", in aanbouw voor het Departement van Marine. Met de reeds te water gelaten booten „Z 1", „Z 8" en „Z 4", vormt de „Z 2" een op zich zelf staande klaage van booten, aangezien dit do eerste torpedobooten zuilen zyn welke door middel van turbines worden voort bewogen. Op de helling, waarvan de „Z 2' van stapel iiep, werd reeds oen aanvang gemaakt met den bouw van het s.s. „Prins Willem III", in aanbouw voor den Koninklyken West- Iudischcn Maildienst. De Scheepvaart. De volgende schepen zijn Dinsdag ea Woensdag hiorte lande aan- de keuze vah ontslag of hervatting %an den arbeid had gesteld, werd bij stemming besloten weer aan het werk te gaan in de verwachting, dat de directie maatregelen zal willen overwegen. De directie heoft echter geen toezeggingen gedaan. Journalist aangehouden. Amsterdam, 13 Juni. „Het Volk" meldt, dat in verband met hetmyn- werkeracorüict te Heerlen, de heer Polak, redacteur van het Volk, aan gehouden werd door een patrouille militairen. E-in luitenant zeide hem dat zy wisten, dat bij ia bezit was van een afschrift van een geheime order 'an den miDister van oorlog en of hij zeggen wilde hoe hy daaraan kwam. Het beroepsgeheim belette het den heer Polak, inlichtingen te verschaffen. De officier gelastte hem, te volgen, de heer Polak werd gedwongen, al zijn papieren te overleggen, dit deed bij, onder protest. Het afschrift waar het om giug verklaarde de heer Po lak, had bij reeds lang vernietigd. Na het, onderzoek zijner papieren kon hij weder verder gaar. Splonnage Dinsdagnamiddag heeft de justitie, bijgestaan door marechaussees en de beide inspecteurs van politie te Middel burg een inval gedaan in de woning van D. aan den Nieuwen Vlissing- schenweg aldaar. Het geheele blok huizen werd afgezet, tijdens de huis zoeking. Na afloop hiervan begaf een der inspecteurs zich stadwaarts, met zich dragende eenige instrumenten, blijkbaar een ontvang-toestel voor draadlooze telgrafle. Een en ander wijst er op dat men hier aan een geval van vermoedelijke spionnage moet denken. Van arrestaties hoorden wij niet. (M. Ct.) Poging tot brandstichting In een hotel te Groningen. Voor de rechtbank te Groningen hebben gisteren terecht gestaan 1. A. B., champagnefabrikant te Santpoort; ter zake, lo. dat hy op twee verschillende tijdstippen heeft gepoogd het hotel de „Zeven Pro vinciën" te Groningen in brand te steken of daarin ontploffing teweeg te brengen; 2o. dat hij getracht heeft, den exploitant van het. hotel^ den beer Hamers, voor geld op te lichten 2. W. A. B., schilder en makelaar te Amsterdam; en J. D. v. d. B, rijwielhandelaar te Amsterdam, we geBs medeplichtigheid aan het primo aan A. B. ten laste gelegde; 8. Ch. Z., caféhouder te Amster dam, ter zake, dat hij heeft uitgelokt de pogingen om het hotel, waarvan bij toen eigenaar was, door1 ontplof flng of brand te vernielen. Het O. M. eischte tegen A. B. 5 jaar, tegen W. A. B. 1 jaar en tegen v. q. B. jaar gevangenisstraf. te Amsterdam op 12 Juni de.„Hol- landia", van de Kon. Holl. Lloyd, van Buenos-Aires (Vigo), geladen nut wol, vet, koffie en cacaode „Venus", van de Kon. Ned. Stoomboot Mtj., van New York, met 18 912 zakken ïyn- koeken voor de rogeeringde „Hector", van dezelfde Maatacüappy, van New- York, met 168.813 bushels tarwe en op 13 Juni de „Oluf Maerak", een Deensche boot, van New-York via Halifax, met 1923 ton mout, en de „Inturnus", van de K. N. S. M., via dezelfde route, met 21.128 zakken lynkoeken voor de regeering. Te Rotterdam zijn aangekomen: do „Algenib" van van Nievelt Gou- driaan, van New-York, met 26.000 quarters tarwe voor de regeering, de „Westerdijk", van Sollevelt, van der Meer en van Hattem's Stoomvaart- maatschappy, van Philadeiphia, met 4767 ton tarwe voor de regeering; do „Poeldyk", van de Holland- Amerika-lijD, van New York met stukgoederende „Sloterdyk", van dezelfde Maatschappij, van New- Orleans, met 36.000 busbeis tarwe, 64.894 baien meel ea voorts geladen met katoen, yzer, duigen.- sigaren en sigaretten, en die Megrez" van van Nievelt, Goudriaan met 3900 ton tarwe. Koffledlsfrlbutle. De N. O. T. het ft het volgende schryven aan de koffiehandelaren ge richt Met het oog op den beperkten kofflevoorraad dient althacs zoo lang deze niet door nieuwe aanvoeren js aangevuld het verbruik van koffie te worden verminderd. Wy zullen derhalve bij het verbenen van goedkeuringen tot afleveriDg van ruwe koffie voorloopig de hoeveelheid, op de helft moeten brengen van het gemiddelde gebruik gedurende de tweede helft van 1916. Ten einde dus te voorkomen, dat u gedurende zekeren tijd zonder koffle voorraad zoudt kunnen zyn, zult u, naar wij meenen, onmiddelijk na ont vangst van deze circulaire tot dien overeenkomstige beperking van de afleveringen aan uv? afnemers moe ten overgaan. Zoodra de voorraad weder een ruimer verbruik zal toe staan, zullen wij u daarvau onverwyid mededeeling doen. Groentenhandel. Men schry ft uit Loosduinen Er wordt thans geregeld veiling gehouden van bloemkoolbladeren en peenlof, rommel die anders wordt weggeworpen. Beide brengen voor de droogeryen nog op van f 4,10 tot f 6,90 per 100 K.G. Vooral gedroogde koolbladeren worden door hsn, die ze proefdeD, hoog gewaardeerd on gesteld verre boven boerenkool» Do Commissie van Toezicht op de Groenten-Centralen heeft nu ook be paald, dat doorgeschoten andyvie - anders mede niets waard onder verantwoordeiykheid van het vei- lingbestuur, geveild mag worden voor de drogerijen, teneinde daarna met consent uitgevoerd te kunnen worden. Een conflict een de Hembrug. Aan de artillerieinrichting aan de Hembrug is Dinsdag een staking uitgebroken onder de werklieden van de smederij en de bardery. Ongeveer 40 werklieden legden den arbeid neer op grond, dat. de directie geen maat regelen neemt tegen de overmatige hitte in de werkplaatsen. Nadat de directie de arbeiders voor Wy zijn met een voorstel gekomen t ampele besprekingen met den gemeonte-bouwmeester e.a. en in plaat9 van daarop wyzigingen voor te stellen of met een biter plan voor den dag te komen, wordt aange nomen om nu eens te beginnen aan eene studie, waarmes elke voorbe reiding van een gemeentebedryf moet beginnen. Daarom schreef ik de raadsleden _doen waarschijnlijk verstandiger, ga bruik te maken van de gegevens eu ondervinding door het tegen woordige bestuur opgedaan, inplaats van weer geheel opnieuw de zaak in studie te nemen". Wij hebben ons nooit op een standpunt geplaatst van alleen alles te weten, doch om ieders medewer king en voorlichting gevraagd, ook aan den heer M., omdat wij meenen, dat de voedselvoorziening is een algemeen bslang en volstrekt niet een partybelang, zooals de héér M. dit met dikke woorden wil doen voorkomen. Trots.het misschien goed bedoelde stuk van den heer M. kan ik geen woord terug nemen, van wat ik 8 Juni schreef integendeel I H. B. L. Braam. INGEZONDEN. De Centrale keuken. Als antwoord op het ingezonden stuk van den heer Michels verzoeke opname van hot volgende verweer. We wenschen alleen de hoofdzaak te bespreken. Verschillende vergis singen, b.v. dat in het bestuur 30 mevrouwen zitten (waarvan een met handsc'-.oenen aan) laten we rusten. Wie zich de moeite wil geven eerst deze zaak te onderzoeken, voor die aan te vallen weet beter. Ik schreef dan„de raadsleden hebben het recht en den plicht de zaak groildig te onderzoeken", enz., maar ik bon teleurgesteld, dat zé nu pa& beginnen te studeeren. Daar het hier geldt een zaak van algemeen belang, riepen we einde Februari ieders medewerking en voor lichting in. Noch de heer M. noch een enkele flinke arbeidersvrouw is daarop in gegaan. Het bestuur van den, Volksbond heeft daarna eenige heSreD, by wie het hoopte belangstelling te vinden, o. a. den heer Micb9is zelf,'" tot eene samenkomst uitgenoodigd. De heer M.' heeft ons verwezen naar den heer De Zwart, omdat de centrale keuken meer in diens lyn van werken lag. By deze samenkomst, waarop de heer De Zwart tegenwoordig was, werd deze beeren verzocht om even- tueele op en aanmerkingen, ook van hunne geestverwanten onder onze aandacht te willen brengeD. Want toen ons door B. en W. werd verzocht de proef te nemen met de stichting eener tijdelijke keuken, had niemand op dit gebied eenige erva ring opgedaan. De proef moest op kleine schaal gebeuren, omdat wij zelf niet over voldoende middelen konden beschikken en het gemeente bestuur slechts een klein bedrag kon toezeggen. Op onzen aandrang is daarna door B. en W. overwogen het bedryf der keuken in gem6entebeheer te nemen, doch na eenig9 besprekingen tusschen B. en W., de distributie commissie en het bestuur der centrale keuken werd 23 April door B. en W. aan ons een schryven gericht, vergezeld gaande van een door den Gemeente bouwmeester opgemaakt ontwerp onB verzoekende eene begrooting op te maken voor een door of namens de gemeente te voeren bedrijf. Van het begin af hobben wy ons moeten aanpassen aan de omstandig heden eu we hebben leering geput uit de praktyk, zoodat uit. verschei dene gemeenten ons om raad werd Aan den anderen kant trachtten wy ons licht elders op te steken. Een profeet is niet geöerd in zyn eigen land, want na een praktijk van 8 maanden ontzegt de heer M. aan al degenen, die het plan hebben opgemaakt voldoende autoriteit. Reeds 3 maanden geleden, toen we dus één week met de pro6f bezig waren, zegt de heer M. reeds te hebben aanbevolen met het bestaande particuliere ptutsding te eindigen. Sindsdien is het geheele bedrijf gewyzigd, zoodat dit weinig waar- deerend oordeel blykbaar tegen het denkbeeld ia bedoeld. Wie belang stelde in deze alge- meene zaak had zich by ons kunnen aansluiten (wij hebben dat gevraagd) of had zich zelf in kunnen werken in deze nieuwe materie. MARINEBERICHTEN. Op den laten Augustus 1917 worden uit den jedionst ontslagen wegens ongeschiktheid ten eovolge van lichaamsgebrekenopperkonstabel L. A. de Vooga en sergeantkok P. J. Snijkors. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Beomacht. Op. 18 Juni 1917: sergeanttorpedo- maker H. Honkoop van Hr, Ma. Schorpioen naar Marinekazerne Amsterdam; idem F. Kok van Marinekazerne Amsterdam naar Hr. Ms. Schor- Êioon; sergeantmonteur L. J. van der Kolk van ir. Ms. Koningin Emma (onderzeedienst) naar Hr. Ms, Kortenaor. UIT DEN OMTREK. Texel, 13 Juni. Beroepen by de Doopsgezinde ge meente te Zijidljk \Gr.) Ds. J. Busee- makor, thans predikant te Dan Hooi n op Texel. Uit het Politie-rapport. Gisterennamiddag had de 9 jarige A. J., wonende Piet Heiustraat al hier, terwyi hy met andere jongens aan höt „pootje baden" was in zee, het ongeluk door de gladheid der steenen^ te vallen, waardoor zijn linkerknie vry ernstig word verwond. Door een agent van politie naar bet bureau aan het Westplein gebracht, werd hy aldaar voorloopig verbonden en daarna door een familielid afge haald. Door 6en bewoner vau de Achter- binnenhaven is uit hef water aldaar opgevischt en ten deele gesloopt houten steiger, die van den wal was losgeraakt, en aan een graanhandelaar toebehoort. Proces verbaal wordt op gemaakt. Aangifte is gedaan door den ry- wielhandelaar A. uit de Spoorstraat, dat. een zoemilicien van Hr. Ms. Wachtschip vermoedelijk te zijnen nadc.ele een rijwiel heeft verduisterd. Eene bewoonster van het Anker park deed gisterenavond laat aangifte dat er aan een knop van een stoel in bare slaapkamer, waarvan het raam had opengestaan, eon masaper, hiüg, waarna onmiddellijk door twee ageoteu een ond .rzoek in de woning werd ingesteld, doch geen inbreker werd gevonden. Vermoedeiyt is de pet door jongens naar binnen geworpen. Haven te 'Nieuwediep. 18 Juni. Vertrokken Je Ned. schoener Regloa en de Ned. zeotjalk Vriendschap naar Stockholm. Aangekomen van Rotterdam de Nod. sleepboot Thames. Aangekomen van Shogball en vertrok ken naar Harlingen het Zweedsches.s. gunningen. 14 Juni. Aangekomen van Hariingen en ver trokken naar Rotterdam het Z weedache e.a. Dagny. STQOMVAARTBERICHTEN. Koninklijke Hollandeche Lloyd. Hollandia arriveerde 12 Juni van Buenos Ayres te Amsterdam. Zeelsndla vertrok 13 Jnni van Amsterdam naar Buenos Ayres. Rbtterdamsche Lloyd. Malang vertrok 13 Juni van R'dam naar Halifax Holland -Amerika-Lijn. Poeldijk arriv. 13 Juni van New-York te R'dam. 81oterdtjkarrlv. 12 Juni van Norfolk to R'dam. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 13 Jonl 19X7. Rabarber binnenland f6.—. buitenland f6.10 per 100 K.G. Beverwijk, 13 Juni 1917. Aardbeien f 8.— a 114.60 per 100 mandjes; 3perge8 dik blank f 33 a f 48. ld. dun blank 10 a f24, id. dik blauw f 16 a f30,ld. dun blauw f 8 a f 13, alle per 100 boabloemkool le soort f 14 a f 20, 2e soort f 7 a f 10, 8e soort f 4 a f 7 pet 100 stukskomkommers le soort f 00 a f 00 per 100 stuks; peterselie f 6 a f 10 per 100 bos; postelein 64 a 88 ct. per benraapstelen f 0.— a f 0; rhabarber f8 a f 18; radijs f 0 a f 0; selderij f 5 a f 8 per 100 boBsla f 0.60 a f 2.60 per 100 stuksspinazie 00a 00 ct. per ben; idem per kist f 1.26 a f 1.80; wortelen f 14 a f28 per 100 hos; zuring 8 a 6 ct. per ben. Behagen, 14 Juni 1917. Veulens Ossen a- 0.- 10 Kalfkooion 1G Pinken 60.- 70.- Schapen (mageiel - Schapen (vette) 0.- o.— 629 Lammeren 12 - 8.- Varkens (mag.) p. stuk 0.- o.- Varkeu* (vette) p. K.G. o.- o.- 119 Biggen 5.- 8.- Kon(]nen o.- 0.- - Eenden 0.- o- - Duiven o.- o.- o.- o.- 387 K.G. Boter 1.96 2.16 18770 Kipeleren p. 100 sluka 860 9.60 2000 Eendeleren p. 100 atuka 9.80 o.- Burgerlijke Stand v. Helder, van 12 en 13 Juni '17. ONDERTROUWD A. J. van Diest en A. Luijt, J. de Jong en M. Kager, J. Verfaille en J. C. van der Woude. BEVALLENJ. C. Kors—de Groot d.M. Koger van Twuyver d.C. M. Meyer—Klopper z.S. Bouma— van Zaling© z.S, C. Groen-Mac Leod d.T. Brouwer—Saly d.M. E. Woud—van -Baaren d.M. E. Flentge—Korff d. OVERLEDEN: ,D. R. Knip, wed. I. van 't Hert 77 jaar. VISSCHERIJBERICHTEN. Aangebracht te Nieuwediep; 12 Juni. Door 46 korders10 tot 30 tongén, per juk f 0.80 10 tot 100 middeltongen, per stuk f 0.18 10 tot 20 kleine tongen,.per etuk f C.10 10 tarbotten, per stuk f6a f 8.-1 tot 6 roggen, per stuk f 0.401- tot 10 mand kleine schol, per mand f 6.— a f 8. - 1 tot 2 mand scharren, per mand f6.— 1000 pietermannen, per 100 f 4.60. Door trekkers: 260 tal haring, per tal f 686 f 7.10 80 UI geep, per tal f 8 - a f 12 -4600 makreolen, per 100 f 8.76;" 2600 pietermannen, per 100 f 4.-. 13 Juni. Deor 60 kolders :.10 tot 40 tongen, per stuk f 0.3620 tot 160 mid4eltong»n, per stuk f 0.20 a f 0.2610 tot 40 kleine tongen, per stuk f 0.1020 tarbotten, per stuk f 6.— a i 8.-2 tot 10 roggen, per stuk r 0.402 tot 20 mand kleine schol, per mand f 4.— a f 6 1 tot 8 mand scharren, per mand f 4.— 2000 pietermannen, per 100 f 4.-. 00STSL00TSTRAAT 18. MENU voor de volgende week Maandag 18 Juni Groentesoep. Dinsdag 18 Juni Aardappelen met Snljboonen. Woensdag 20 Juni Erwtensoep. Donderdag 21 Juni Aardappelen met Raspetelen. Vrijdag 22 Juni Rijst of Rijst met boter en suiker met ragout (naar keuze). Zaterdag 23 Juni: Aardappelen met Spinazie. Zaterdag 16 Juni a.s. hopen onzo geliefde Zwager en Zuster, H. BAIS en L. BAIS-BAKKER, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hun Zwagers en Zusters. Helder, 14 Juni 1917. GeborenJAC0B, Zoon van M. BOUMA en S. BOUMA—v. Zalinge. Helder, 11 Juni 1917. Geboren AASJE MARIA. Dochter van E. WOUD en M. E. WOUD-van Baaben. Helder, 13 Juni 1917. Ondertrouwd J. VERFAILLE B. Fin. J. C. v. d. WOUDE. Huweiyksvoltrekking 27 Juni a.s. Deo llen Juoi overleed in hel gesticht. „Duin en Bosch" te Gastricuin, onzo lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moedor, Mej. de Wed. Q. 0TT0-BRUIJN, eerder Wed. van den Heer L. de Beer, injden ouderdom van ruim 73 jaren Haar bedroefde kinde ren, Behuwd-, klein- en achtei kleinkinderen. Helder, Juni 1917. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U kennis te geven van het overiyden, na een langdurige ziekte, in de h'ope des eeuwigen levens, van onze geliefde Echtgenoote en Tante, AALTJE WIELIX-ROEPER, in den ouderdom van byna 80 jaren. J. WIELIX en Familie. Helder, IS Juni 1917. De teraardebestelling zal piaats hebben a.s. Zaterdag, n.m. 12.30 van uit het sterfhuis Hoogstr. 18. Hiermede vervullen wy deD treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden vau onze lieve Moeder, Behuwd 6n Grootmoeder, Mejuffrouw NEELTJE SMIT, Wed. van JOHANNES MESKES, in den ouderdom van 76 jaar. Namens de Familie TH. MESKES. Helder, 13 Juni 1917. Langestraat 70. De Heer en Mevrouw VAN DER FEER— BAKKER zullen gaarne Zondag 17 en Zondag 24 Juni ontvangen, van 3-5 uur. Parallelweg 75. De Vice-Admiraal, Commandant der Marine, tevens Cdt. der stelling van den Helder geeft kennis dat er in den nacht van 15 op 16 Juni aan staande in de TEXELSTROOM ongeveer ter hoogte van do Boschton met geschut zullen worden gehouden. Hierby zal geschoten worden in de richting LUTJENSWAARD. De Yice-Admiraal voornoemd, TEN CATE. te geven door de tooneelvereeniging „THALI A", op Vrijdag 15 Juni. Aanvang 8 uur. Toegang voor Militairen en hunne geneodigden. HET BESTUUR. Verloren: een beigo-klaurig Dames tasohje, waarin zilveren beursje. Tegen belooning terug te bezorgen Loodagracht 29. Verloren aan 't strand een Boek getiteld„Nederlandsche dames en heeren." Verzoeke beleefd terug te bezorgen Hertzogstraat 18 Gevraagd een Loopjongen. Adres: DE GOEIJ, Spoorstraat. Direct gevraagd Loopjongen of Loopmeisje. Adres: Apotheek, Kanaalweg 57. Terstond gevraagdeen nette Jengen, om in het vak te worden opgeleid. AdresJ. J. H. KOOPMAN, West atraat 17. Gevraagd een Jongen voor do Bottelarij, boven 17 jaar. AdresR. H. RAADSVELD, Bassip gracht. Flinke LOOPKNECHT gevraagd, byM. S. de JONGH, Emmastraat 32. in alle maten en prijzen.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 2