Heldersche Courant van Donderdag 14 Juni 1917. Anna Paulowna. Maandagavond 11 Juni, vergaderde de Yereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek in Veerburg. De Voorzitter de heer N. Raap opende de bijeenkomst, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Voorzitter bracht hulde aan den afgetreden Voorzitter, den heer K. L. van Gorkum, voor het vele in 't belang der vereeniging gedaan. Tot bestuurslid, werd gekozen de heer J. Langedjjk in de plaats van den heer J. C. Geerligs, die bedankt heeft. Uit de ingekomen lijsten bleek dat ruim 380 gld. is ontvangen, terwijl nog enkele lijsten moeten circuleeren. Na uitvoerige bespreking werd be sloten bet schoolfeest op de gewone wijze te laten doorgaan. Naar Am sterdam gaan 65 kinderen, naar Bergen 396. Het feest zal plaats heb ben in de laatste week van Juni. Voor de reis naar Amsterdam werden 6, voor de andere 14 geleiders ge kozen. Bf} de rondvraag dringt de heer van Duin er op aan dat kinde ren met landbouw verlof aan het feest mogen deelnemen. De heer Koorn is van dezelfde overtuiging. Voorzitter acht dit onmogelijk. De vereeniging beoogt het schoolbezoek te bevorderen en het reglement laat het niet toe. De heer Raap bedankt als voorzitter en geeft hiervoor enkele redenen op. Na enkele stemmingen wordt ge kozen de heer D. Koorn, die de be noeming voorloopig aan neemt. Hier na sluiting. Woensdag 18 Juni had te kleine Sluis plaats locale keuring van mer rien, veulens en jonge hengsten in Noord-Holland. Aangegeven waren 22 tuigpaarden en 21 trekpaarden. Tevens had een stamboekkeuring plaats. Gameentfraad van Anna Paulowna, op Dinsdag 12 Juni 1917. Voorzitter de Burgemeester, de heer Wijdenes Spaans. Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Als lid van den Raad wordt geinstalleerd de heer B. Stammes, waarop felicitatie volgt. Medegedeeld wordt: le. dat da pensioengrondslag van den gemeentesecretaris is vastgesteld. 2. Concessie is verleend tot het heffen van pontgeld tot 19 September 1920 voor 't pont aan de Kootj. 3. 't Kohier tot heffing schoolgeld Zijpe is goedgekeurd. 4. De heer Hoogerwerf heeft aan genomen zijne benoeming tot klerk van de distributie. 5. De inkoopsom voor 't pensioen van den secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim, komt gedeeltelijk voor rekening der ge meente. 6. De uren van openstelling van 't hulptelefoonkantoor te Breezand en de kostelooze bestelling. 7. Goedgekeurd zijn de besluiten tot geldleening voor meubilair in het raadhuis en voor 't tekort over 1916 en 1917. 8. Goedgekeurd is de gemeente bagróotine, dtenst 1917. 9. Bij de gehouden kasverificatie bleek de administratie prompt in orde te zijn. In Kas moest zijn en wfts f 9416.07*. 10. De gemeenschappelijke regeling der distributie voor Scbagen en omstreken heeft met ingang van 1 Juni 1917 opgehouden. Al deze mededeelingen werden voor kennis geving aangenomen. 't Voorstel tot openbare verpach ting van het recht tot hefÖDg van rechten voor het ponfcveer aan de Koofj werd met algemeene stemmen aangenomen. De voorwaarden bleven onveranderd. Benoemd werd tot secretaris-pen ningmeester van 't burgerlijk arm bestuur en opzichter van de alge meene begraafplaats de heer J. Wessel, met ingang van 1 Mei 1917. Benoemd werden de stembureaux voor de eerstvolgende stemming en eventueels stemming en herstemming voor den gemeenteraad. De verordening tot regeling van de onderwijzerBjaarwedden werd in dien zin gewijzigd, dat onderwijzers bfl intreding in den militairen dienst 75 °/0 van hun jaarwedde zullen ont vangen als zij gehuwd en 25% als zij niet gehuwd zijn. Op een adres der broodbakkers om vergoeding te mogen ontvangen voor bet uitreiken der broodkaarten wordt afwijzend beschikt. Besloten wordt de gemeente gebouwen te verhoogen in de ver zekering tegen brandschade. Aan mej. E. M. Wilms wordt met algemeene stemmen eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan School I, met ingang van 1 Juli 1917. Op verzoek wordt met ingang van I Juli a.s. eervol ontslag verleend aan den heer C. Hartog, als oppasser van 't raadhuis. Een adres van den Timmerlieden- bond met het verzoek toe te treden tot de werkeloosheids verzekering, wordt gesteld in handen van B. en W. om onderzoek en advies. Vastge steld worden de kohieren schoolgeld le kwartaal 1917, de suppletoire begrooting over 1916 en af en over schrijvingen dienstjaar 1916. Besloten wordt, machtiging te vragen aan Ged. St. om uitbetalingen te mogen doen uit de onvoorziene uitgaven, dienstjaar 1916. Besloten wordt voor f30,- over te nemen rasterwerken eene schutting aan de Secretarie. Bf) de rondvraag verzocht de heer Getrlings dat de brievenbus bfj School II weder op zijn oude plaats terug gebracht wordt. B. en W. zullen hiervoor de medewerking van den postdirecteur inroepen. De heer De Graaf vraagt waarom de geintemeerden die b0 elkander gehuisvest zijn per dag 5 ons brood ontvangen en die bfj burgers inwo nen 4 ons. Voorzitter antwoordt dat de eersten gerantsoeneerd worden volgens militaire voorschriften en de anderen gelijkgesteld worden met burgers. De heer Spigt verzoekt, dat voor inwoners van Breezand ge durende 1 of 2 avonden per week gelegenheid zal zfjn zich voor hunne zaken op het secretarie te vervoegen. B. en W. zullen overwegen of dit mogelijk is. De heer Koorn zegt, dat men in deze gemeente in het onze kere is of er dit jaar kermis zal ko men. De neringdoenden zouden dit gaarne weten. Voorzitter antwoordt dat telkeDjare de kermis begint op den 4en Zondag in Juli, tenzjj de Raad besluit, dat de kermis niet ge houden zal worden. Een dergelijk raadsbesluit is echter niet genomen. Hierna wordt de openbare verga dering gesloten en 'gaat men in co mité tot behandeling reclames hoof- delfjken omslag.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3