Heldersche Courant van Dinsdag 19 Juni 1917. Tsxel, 18 Juni. Ter markt waren heden aangevoerd 2773 lammeren, prijs f6 f 0186 schapen, f 26 f 30 en 14 schrammen, f14 ft f 16 per stuk. Ter vijfde groote lammerenmarkt, op heden gehouden, waren aange voerd 2773 lammeren. De pryzen waren weder niet hoog en liepen tus- schen f6 en f9. De handel was stug. Zaterdagmiddag is bij het zwem men in Wegerswaal verdronken de 19-jarige M. Keljser, zoon eener ach tenswaardige familie. Zyn makker C. Boom verkeerde mede in levens gevaar, doch kon met moeite door den smidsknecht J. Zwaan gered worden. 't Droeve feit wekt hier aller deel neming. Gisterenmorgen te ongeveer 4 uur zweefde hoog in de lucht over het midden van Texel een groote Zeppe lin. De gondels waren duidelijk zicht baar. Voor de wol, die ook dit jaar door de regeeriDg is opgevorderd, zal be taald worden, als volgt: le soort f2.60, 2e soort f2.85 en 3e soort f2,20 per K.G. In de verloopen week werd de garnalenvisscberü nog door 11 schui ten uitgeoefend. Zy brachten voor den vischafslag aan, 1950 K.G. garnalen. De prijzen waren 15, 16 k 17 ct. per K.G. Gisteren te ongeveer half negen 's morgens, strandde in de Eierland- sche gronden de Duitsche stoomboot „JohannaLehman", geladen met cokes, komende van Rotterdam onbestemd naar Noorwegen, 's Namiddags te 5 uur werd de gestrandde boot afge- sleept door de „Neptunus". Sposdalschende BemeanUraads- vargadaring van Wierfngan. gehouden op Vrijdag 15 Juni 1917, des avonds half zeven uur. Afwezig waren de heeren J. Her mans, P. S. Kuut en V. Heyblok. Voorzitter: Burgemeester Peere boom. Secretarisde heer C. P. van Duin. Voorzitter opent en zegt dat de notulen der gisteren gehouden ver gadering nog niet gereed gemaakt konden worden, zoodat deze op de eerstvolgende vergadering zullen aan geboden worden, hetwelk aller goed keuring wegdroeg. Aan de orde kwam nu het voor stel van den heer S. P. de Vries, namelijk om indien de visschers de zeegrasmaaierjj der gemeentelijke zee gras exploitatie ter hand nemen hun b]j het aan den wal brengen van zee gras uit te betalen f2.— per pak en wanneer dat zeegras gedroogd en op geborgen is, nog extra uit te betalen f 0.50 per pak zoodat te zamen als pakkengeld f 2.50 per pak gegeven wordt. Over dit voorstel staakten in de 1.1. gehouden vergadering de stem men. Nu opnieuw in stemming ge bracht werd het met 5 tegen 3 stem men verworpen. Het voorstel van B. en W. dat nu kwam luidde om by het aan den wal brengen direct uit te keeren f 1.50 per pak en wan neer 't zeegras gedroogd en opge borgen is nog f 1.— per pak uit te betalen. Met 7 tegen 1 stem werd dit voorstel geaccepteerd. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit Voorzitter de vergadering. Anna Paulowna. By de verkiezing van 6 hoofdinge landen in het polderbestuur, gehouden Zaterdag 16 Juni 1917, zyn herkozen de heeren C. Geerligs en A. LaDgereis en gekozen de heeren H. P. Pateer, J. Nannis en K. Appel in de plaats van de heeren P. van Stipriaan en D. de Jong, die vertrokken zfjn en den heer C. Wydenes Spaans, wegens zyne benoeming tot dijkgraaf. Maandagmiddag, 18 Juni, werd deze gemeente bezocht door den Commis saris van de Koningin in Noord- Holland. De aanhoudende droogte is ook hier zeer schadelijk voor de te velde staande gewassen. In den West-Polder zijn landbouwers die 't gras niet durven maaien, omdat zy vreezen dat het ebgroen zal dood gaan.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3