Heldersche Courant van Donderdag 28 Juni 1917- Texel, 27 Juni. Naar de markt te Purmerend en andere marktplaatsen in N.-Holl., werden Maandag verscheept 826 lam meren en 58 schapen. Ter markt werden, behalve 't reeds vermelde, nog aangevoerd: 4 koeien,prijs f225 a f 3004 nuchtere kalveren, f 16 k f20 en 1 paard, f800. Door de garnalenvisschers moest de uitoefening van het bedrijf wor den gestaakt, met het plan 't weer te hervatten zoodra de herfst dit toe laat. Van 1 Nov. tot heden, werden door de garnalen visschers aan den viscbaf8lag gebracht, 259.635 K.G. ongezouten garnalen. De laagste prijs was 10, de hoogste 70 ct. per K.G. Gisteren geraakte, door het achter- uitloopen van den wagan, een aan gespannen paard van den heer W. in de haven te water. De wageD bleef op 't paalwerk hangeu Snel werd 't hangende paard losgesneden, dat daarna een poos rondzwom. Eeni ge personen bemanden een boot en slaagden er in het paard btj de scheepswerf te redden. Candidat.eo voor 5 zetels in den Raad zijn W. Mets Tz., D. P. Bakker, A. P. Lange veld. J. C. Visser, (allen aftr.), B. Dros. F. Blom, A. Boon, J. Henkes, C. H. Broekkamp, J. N. Kikkert, KI. Lange veld en S. C. Eel- man. Wisrlngtn, 26 Juni 1917. Heden werden tot candidaten voor den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding der heeren J. Bosker, P. S. Kuut, J. S. Rotgans en V. Heiblok, gesteld de heeren J. Bosker, P. S. Kuut, J. Metselaar, D. Minnes, D. Oden, J. N. Rotgans, J. S. Rotgans en J. J. Tijset; Het. aftredend lid de heer V. Heij- blok stelde zich wegens gevorderden leef' yd niet meer herkiesbaar. D - stemming zal plaats vinden op 7 Juli 1917 en da herstemming zoo noodig 16 Juli 1917. Het schoolfeest dit jaar door de vereeniging ter bevordering van ge trouw schoolbezoek, den kinderen der O.L. scholen van Hipp., Ooster- land en Westerland aangaboden, zal worden gehouden op 18 Juli a.s. Hat feeBt zal plaatselijk worden gevierd. Als aller-grootste attractie zal zeker wol de bioscoopvoorstelling zijn, waar voor geöngageerd isde Hoornscbe bioscoop ordernemer, de heer Veld man. De kinderen der school te Wes ter land nemen deal aan de bioscoop voorstelling, verder zullen zij hun fepat apart te Westerland vieren, 't Programma bevat ook nog rijtoer en diverse spelen. 't Beloofd dus een genoegelijke dag voor de jeugd te worden.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3